Bedrijfsgids Arrondissement Dendermonde persklaar Dendermonde herstelt wegen en voetpaden Nieuw verkeersreglement in Dendermonde Nieuwe brandweerlieden in Dendermonde Stedelijke Waterdienst Dendermonde voert promotiecampagne Dendermonde heeft zijn minder-mobielen centrale Stedelijk ziekenhuis van Dendermonde boekt winst 6 - 8.8.1986 - De Voorpost Voor het herstel van wegen en voetpaden werd door de stad Dendermonde een bijkomend bedrag van 15 miljoen uitgetrokken. Geen peulschil. Iedereen is dan ook tevre den en rekent erop dat de herstellingen snel zullen kunnen uitgevoerd worden. In de voorbije twee jaar werd voor het herstel van de gemeentelijke wegen een haast even groot bedrag uitgegeven, zodat men kan stellen dat de stad liefst 30 mihoen frank heeft gespendeerd aan de wegen. Bestaat er lang niet evenveel we op het lijstje terug; in Den eensgezindheid over de priori- dermonde centrum het Hel- teiten. belangrijk om weten is denplein, het Stadsmagazijn in welke wegen nu in aanmerking de Noordlaan en de Kapittel- komen en hoe de kredieten straat. Samen goed voor een zijn verdeeld. Voor de herstel- uitgave van 2.605.056 fr. In de lingswerken wegverhardingen deelgemeente Appels wordt heeft men 8,8 miljoen voor- 491.793 fr. voorzien voor het zien, voor het herstel van de herstel van de Vrijstraat en de voetpaden 2,4 miljoen, voor Rijckelstraat. Voor de deelge- het herstel van de Vossenhoek meente Sint-Gillis-Dender- 1,2 miljoen, voor allerlei kas- monde komen een deel van seiwerken zoals het aanleggen Hoeksken en een deel van de van parkeerstroken en weg- Winningstraat in aanmerking, aansluitingen 1,3 miljoen, voor Samen 2.054.917 fr. In de deel de herstelling van de riolering gemeente Grembergen de in De Dammen 500.000 fr. en Vossenhoek voor een totaal voor allerlei kleinere werken van 1.164.618 fr. In de deelge- aan verhardingen aan het Sas, 'meente Baasrode staat de Ze de omgeving van het gemeen- venhoevenstraat en de Ros- tehuis van Grembergen enz. straat ingevuld. Een bedrag 700.000 fr. van 1.339.488 fr. en in Oude- gem is er de Nederstraat die Gemeentewegen wordt hersteld voor 540.737 fr. Wat het herstel van de ge- In Mespelare zo lezen we, meentewegen aangaat, vinden moeten grondinnemingen wor den uitgevoerd en in de deel gemeente Schoonaarde komen de Rimeirweg (de vroegere Hiolstraat) en de Losweg aan de beurt. Samen 1.166.477 fr. Voetpaden Ook aan de voetpaden zal wor den gewerkt. De stad wil daar een totaal bedrag van 2.430.488 fr. aan spenderen. En voor die som komen in aanmerking: in Dendermonde- centrum de Gentsesteenweg van aan de Kerkstraat tot aan de Donckstraat en de Vlas- markt; voor Grembergen de omgeving van het gemeen tehuis, de Dr. Haeckstraat voor een deel en de Smidse- straat voor de deelgemeente Baasrode de Rosstraat, voor de deelgemeente Oudegem de Oudegemsebaan (omgeving Kerkplein), een deel van de Hofstraat en de Ouburg als vervollediging van het reeds aangevangen werk, in Schoon aarde de Schoonaardebaan in Tijdens de jongste raadszitting keurde men in Dender monde een aanvullend verkeersreglement goed. Ih de Van Langenhovestraat bijvoorbeeld, wordt ter hoogte van de Fr. Van Schoorstraat, de rijbaan verdeeld in twee rijstroken door middel van een al dan niet onderbroken witte streep. De Buurtweg 42 te Appels wordt gesloten voor alle verkeer, met uitzondering voor de fietsers die er in beide richtingen in mogen. Deze maatregel zal aangeduid worden met de nodige signali- zatie. In de Prudens Van Duysestraat wil men een einde stellen aan het eenrichtingsverkeer zoals dat van toepassing is sedert 5 februari 1972. Maar blijkbaar hadden de raadsle den zand in de ogen op het moment van de bespreking want ze keurden precies hetzelfde goed van wat men in 1972 had gedaan. Wat staat in het besluit dan te lezen: «Prudens Van Duysestraat: de beslissing van 5 februari 1972 wordt opgeheven en vervangen door volgende: Enkele richting wordt ingevoerd in de P. Van Duysestraat voor alle verkeer komende van de Kerkstraat en de richting Sas». Dus zoals het nu is. In de Beurzestraat en de Zwarte Zusterstraat wordt de beslissing van 25 september 1975 en wordt nu enkele richting ingevoerd voor alle verkeer komende van de Kerkstraat in de richting Sas. De Bedrijfsgids van het Arrondissement Dendermonde die door de Kamer voor Koophandel en Nijverheid van Dendermonde werd opgezet, is persklaar. Op 18 septem ber zal de gids aan het publiek worden voorgesteld. Op een echt originele manier, want de voorstelling gaat gepaard met een koncert dat kadert in het Festival van Vlaanderen. De Bedrijfsgids Arrondissement Dendermonde, zoals het vademecum officieel heet, bevat heel wat nuttige en haast onmisbare informatie voor allen die in het arrondis sement Dendermonde zaken wensen te doen of reeds doen. De voorbereiding van die gids heeft heel wat tijd in beslag genomen, gewoon omdat men zich tot doel heeft gesteld een zo volledig mogelijk naslagwerk te kunnen presenteren, als een handige leidraad opgevat. We putten even uit de inhoud: in deze gids komen voor alle handelszaken en nijverheden, van groot tot klein. Ze zijn in de gids opgenomen per bedrijfstak en die bedrijfs takken werden gerangschikt volgens de NACE-kode die internationaal gangbaar is. Voor de grote bedrijven is er naast de algemene informatie (waarmee men naam, adres, telefoon- en BTW-nummer bedoelt) ook nog de vermel ding van een aantal andere belangrijke gegevens. Verder in deze gids een massa pasklare en dus echt bruikbare informatie over de tien gemeenten die het arrondissement uitmaken: Berlare, Buggenhout, Dender monde, Hamme, Laarne, Lebbeke, Waasmunster, Wette- ren, Wichelen en Zele. Niet alleen de namen van de diensten die de gemeenten verstrekken worden er in opgenomen, men vindt er tevens een stratenplan in terug van deze tien gemeenten, met natuurlijk een stratenindex. Verder in de gids nog de vrije beroepen per gemeente en tenslotte een viertalige index en gebruiksaanwijzing (NEFD). Deze Bedrijfsgids Arrondissement Dendermonde kan nu al besteld worden op het sekretariaat van de Kamer. Stadhuis, Grote Markt te 9330 Dendermonde (052/ 21.47.13). Hij kost 350 fr. voor de leden van de Kamer en 450 fr. voor niet-leden. Daarbij komen nog de verzen dingskosten. Voorstelling De voorstelling van de gids heeft plaats op donderdag 18 september om 20 uur. Na de officiële verwelkoming van. de genodigden dodr voorzitter Mare Vereecken, zal pro fessor Herman Balthazar, gouverneur van de provincie Oost-Vlaanderen, de aanwezigen toespreken. Om 20u30 volgt dan een koncert van licht klassieke muziek gebracht door Gustav Leon hardt. Dit klavecimbelkoncert kadert in het Festival van Vlaanderen. Gustav Leonhardt is een van de allerbeste klavecinisten ter wereld. Hij is Nederlander die onder meer in Bazel, Wenen en Amsterdam zijn studies voltooide. Sedert 1969-1970 bezet hij een leerstoel aan de Harvard University in de Verenigde Staten. Hij is als organist verbonden aan de Nieuwe Kerk te Amsterdam. Hij koncerteerde in zowat alle landen van Europa, in Japan, in Australië, de Verenigde Staten. Hij treedt ook op als kamermuziekspeler. Hij speelde in 1967 de hoofdrol - die van Johan Sebastian Bach - in Jean-Marie Struab's film "Chronik der Anna Magdalena Bach". Hij maakte talloze plaatopnamen en ontving in 1980 de Erasmusprijs. In 1983 en 1984 mocht hij eredoctoraten in ontvangst nemen. Wie deze officiële voorstelling van de Bedrijfsgids in het historisch kader van het Dendermonds stadhuis en het koncert wenst bij te woonen, kan dat. Voor de leden van de Kamer is de toegang kosteloos, de niet-leden betalen 400 r. Vooraf inschrijven is noodzakelijk en kan op het adres van de Kamer Voor meer informatie: 052/21.31.65 of 052/21.47.13. Tijdens de jongste bijeenkomst van de Dendermondse gemeenteraad werden enkele nieuwe brandweerlieden opgenomen in de verschillende posten. Voor de bijpost Oudegem is dat Koen Van Damme, voor de bijpost Baasrode Andre De Boeck en voor de centrum- post van Dendermonde Patrick Verbeeck, Andre Van Daele, Frans Pensaert, Rudy Tackaert, Geert Bosteels, Johan Ruysbergh en Danny Ven. Gedurende de maanden au gustus en september voert de waterdienst van de stad Den dermonde een promotiecam pagne met als slagzin: «De wa- terzuivere logica: groot ge lijk!!! Win 5.000 fr. en meer... Haal uw komfort in huis». Schepen van openbare werken Maurits Dierick zei dat deze campagne bedoeld is als een prikaktie waarmee hij bedoel de dat het gaat om een cam pagne voor snelle beslissers. VU raadslid Herman Van den Abbeele zag de campagne graag uitgebreid tot eind de cember «om zoveel mogelijk mensen de kans te geven te genieten van het voordeel dat wordt geboden». Immers de vakantie is daar nog en de aktie wordt gelanceerd op de vooravond van de aanvang. Schepen Dierick zei dat de bevolking via de pers en de stadsberichten zal geïnformeerd worden, dat men zone per zo ne huis aan huis een folder zou bezorgen. Je houdt het niet voor moge lijk, maar in Dendermonde zijn er nog een 830 woningen die niet zijn aangesloten op het waterleidingsnet. Dat is des te meer verwonderlijk daar blijkt dat liefst 95% van het drinkwa ter dat voor onderzoek wordt aangeboden, niet als drinkwa ter kan gekatalogeerd worden. Het is zowel bakteriologisch als chemisch ongeschikt. Daar om dat het Ministerie van Volksgezondheid van de Vlaamse Gemeenschap erop aandringt dat alle burgers zou den aansluiten op het waterlei dingsnet. Vandaar de speciale campagne. Ook al omdat er in Dendermonde nogal wat mo gelijkheden weggelegd zijn om nieuwe abonnees te maken. In Appels bijvoorbeeld zijn er nog 280 niet aangesloten wo ningen, in Baasrode 50, ook in Grembergen 50, in Mespelare 25, in Oudegem zelfs 250 en in Schoonaarde 175. Er is dus nog veel werk op de plank. Voordeel Aansluiten op het openbaar waterleidingsnet gedurende de maanden augustus en septem ber levert voordelen op. Daar is de campagne tenslotte voor bedoeld. Maken we even het rekensommetje. Een stan daardaansluiting kost 12.500 fr. in plaats van 16.000 fr. gedurende die 2 maanden. Daarbij komt natuurlijk nog de BTW en een borgsom van 750 fr. Voor een extra-aanslui ting wordt als volgt gerekend: de hoofdleiding is tot 40 meter gratis, van 40 tot 100 meter wordt 200 fr. per meter gere kend en voor meer dan 100 meter geldt het normale tarief- reglement. Daarbij komt de aansluiting: wanneer men de graafwerken zelf uitvoert dan betaalt men 50 fr. per meter (met de eerste tien meter gra tis) en wanneer de waterregie het graafwerk moet doen dan is het 800 fr. per meter (met ook de eerste tien meter gratis). Het loont dus de moeite om nu een aansluiting aan te vragen. Men kan zich daarvoor wen den tot de Stedelijke Waterre gie, Administratief Centrum, Franz Courtensstraat 11 te 9330 Dendermonde van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 16.00 uur. Men kan ook telefoneren op het nummer 052/22.08.00, toestelnummer 581. de omgeving van de kerk. Op 25 punten over het grondge bied van Dendermonde zullen verder oprijbare trottoirban den voor minder-valieden wor den aangebracht aan de voet paden. Kasseiwerken Verder staan een aantal kassei- werken op het programma. Voor een bedrag van 1.323.773 fr. in totaal. De wegaansluiting Pijnderslaan-Blauwe Steen straat waar de betonklinkers en greppels worden herlegd; de wegaansluiting Leugen- straat en Dr. Haeckstraat waar de mozaiekkasseien worden herlegd; het stationsplein van Dendermonde met het herleg- gen van de aansluiting met het viadukt en tenslotte nog het leggen van parkeerstroken op meerdere plaatsen. In het verleden Zoals gezegd werden ook al een aantal bijkomende werken goedgekeurd, voor een bedrag dat de 15 miljoen benadert. Even opsommen welke wer ken daaronder vallen: de Breestraat vanaf de Reseda laan tot de Karei Hofman straat; de Hauweg; de weg aansluiting Theo Vermylen- straat - Mandekensstraat; de toegangsweg naar de sporthal van Baasrode; de toegangsweg naar de tennisvelden in Baas rode; het kerkplein van de Briel; de Beurzestraat en de Zwarte Zusterstraat; de Nach tegaalstraat; de Oude Vest vanaf de Sint-Jacobstraat tot de Brusselsestraat; het Sas (deel toegangsweg tot de kli nieken en OCMW); het Indus trieterrein; de Ridderstraat en Greffelinck; het Onze Lieve Vrouwkerkplein. Dat zijn de herstellingswerken 1985 voor de wegen die dit jaar zullen worden uitgevoerd. Daarnaast is er een dossier 1986 waarvan de werken worden uitgevoerd nadat het dossier is goedge keurd en men de voorziene betoelaging heeft gekregen. Onder dat hoofdstuk: de Kille- weg, het Keur (omgeving Sint- Jozefskerk en een deel van de Posthoornstraat); de parking aan de RVA; de Korte Haag straat; de wijk Winningen (Lijsterlaan, Dwarslaan, Veld- laan en Akkerlaan); de we gaansluiting Gaverstraat Denstraat; de Bankveldstraat; een deel van de Zandvoort- straat; de toegangsweg naar AC Denderland; een deel van de Scheepswerfstraat; de Bookmolenstraat vanaf de Rosstraat tot aan de Boerderij straat; de Bosstraat; een zij straatje van de Bosstraat; de verbinding Rimeir en twee- bok; de Tweebok; Brukkelen; het Opstalplein (deel met kas seien verharding) en de Op stalstraat in de richting van de Lambröekstraat. Dendermonde. Zaterdag trokken de gehandicapten er op uit voor een wandeling (fa Piet Hermans) Dendermonde. Omdat lang niet iedereen te voet of met de rolstoel meekon, werd ook et autocar ingelegd (foto Piet Hermans) De stad Dendermonde beschikt nu ook over een minder-mobielen centrale. De dienst staat ter beschikking van iedereen die een inkomen dat lager is dan tweeëneenhalve keer het bestaansminimum, mits voor het aangevraagde trajekt geen openbaar vervoer ter beschikking staat, tenzij de handicap van de minder-mobiele het gebruik hiervan onmogelijk maakt. Het lidmaatschap voor de minder-mobiele bedraagt 100 fr per jaar en dat is meteen ook een bedrag dat een verzekering burgerlijke aansprakelijkheid inhoudt. Zo staat te lezen in de toelichting. Het projekt werd besproken in de Stedelijke Raad voor de Minder-Validen en is een initiatief van Taxi-Stop Gent. Het is een dienst die mensen met vcrplaatsingsproblemen (bejaarden, gehandicapten of mensen in een sociale noodsituatie) aan vervoer helpt via vrijwilligers. De vrijwilliers laten vooraf aan de Mindcr-Mobielc Centrale weten wanneer ze beschikbaar zijn. De minder-mobiele die wenst vervoerd te worden, richt zijn oproep naar de centrale, die dan een vrijwilliger zoekt die beschikbaar is. Jaarlijks dient de Centrale 3000 fr. lidgeld te betalen aan Taxi-Stop. In dit bedrag is al het nodige materiaal en de verzekering inbegrepen. De minder-mobiele zelf moet beschikken over een minder- mobieienkaart die 100 fr. per jaar kost. Per afgelegde kilometer betaalt de minder-mobiele 6 fr. aan de vrijwilliger. Het aantal kilometers wordt gerekend vanaf het vertrek tot de terugkomst op het thuisadres van de automobilist. Dat blijkt uit de bedrijfsreke- rungen 1985. Een optelsom metje leert ons dat die winst 11.032.333 fr. bedraagt. Alle reden dus om tevreden te zijn over de resultaten. Dat zou men kunnen verwachten. En dat is ook zo. Inhoudelijk zijn we met deze rekening van het stedelijk ziekenhuis van Den dermonde gelukkig, zo stelde SP raadslid Verleyen tijdens de gemeenteraad. Maar, zo voegde hij eraan toe: in het dossier moet ergens een nota bene staan waaruit men kan aflezen dat er nogal wat ver schillen zitten in de cijfergege vens. Op de postrekening is er een verschil van 90.000 fr. en bij het Gemeentekrediet is een verschil van 2.250.000 fr. vast gesteld. Dat is geen nieuwig heid, want reeds in februari van dit jaar werd over deze zaak al eens gesproken op de gemeenteraad. Toen werd ge- Bij de Uitgeverij Kluwer is een Tot 30 augustus expozeert Kan OCMW zakboekje uitgege- Glorieus in de BP Gallery aan ven. Daarin wordt de lezer de Louizalaan 94a te Brussel wegwijs gemaakt in het zijn etsen, tekeningen en schil- OCMW labyrint, krijgt hij een derijen. De tentoonstelling is overzicht van de wetgeving ter toegankelijk van dinsdag tot zake en worden oplossingen zaterdag van 11 tot 13 uur en voor bepaalde problemen van 14 tot 18.30 uur. voorgesteld. Het OCMW zak boekje kost 560 fr. Voor wie inschrijft op een abonnement 10.c n op de volgende edities kost het "et l?A< nummer van De slechts 475 fr. Het kan besteld Pe/S"het Vèie" schrift van de Belgische Vcre- worden op het adres Kluwer, Wetenschappelijke Uitgevers- groep, Santvoortbeeklaan 21- w 23 te 2100 Deurne. In de loop van dc maand mei stelde men een lichte daling vast in het aantal werklozen in rond"de persvrijheid. Men kan de Europese gemeenschap, dit nummer bestellen bij ge- 370.000 minder werklozen dan noemde vereniging op het tegenover de maand april, adres Belliardstraat 20 te 1040 Maar het totaal bedraagt toch Brussel (02/512.17.32). nog steeds 15,6 miljoen. dc Dagbladuitge vers is verschellen. Daarin vindt men de laatste nieuwe ontwikkelingen in de perswe reld met onder meer het ge bruik van videotex en wordt ingegaan op de problemen zegd dat de ontvanger zich zou bezighouden met het opzoe ken van deze verschillen. «Te gen 31 maart moet dat werk klaar zijn», luidde toen het antwoord. Maar nu staat men een zestal maanden verder en men weet nog steeds niet waar aan of waaraf. Het probleem op zich dateert niet van giste ren, maar sleept al enkele ja ren aan. Schepen Borms zei dat de ont vanger inderdaad bezig is met het opsporen van deze ver schillen en dat het werk tegen september moet klaar zijn. Er is een verschil tussen de boe- kingen en dc uittreksels. Lebbeke. Chiro Krikojo organiseerde een barbecue festijn (G. Breckx) Raadslid Verleyen liet het niet en zei dat het hoogtijd wordt dat het probleem van de baan is. Is dat niet gebeurd tegen eind september, dan zal de SP andere initiatieven, buiten de raad om, nemen, zo deelde hij mee. Lebbeke. Ook de volksspelnamiddag en de kaatsluttc werd een sukses op de kermis van l Hoeksken (C. Breckx)

De Voorpost | 1986 | | pagina 6