Lokerse feesten: leed en vermaak Lokeren kan feesten, hoewel... «Pishoekjes» verdwijnen uit Stekense Stadionstraat Waasland wandelt in Hamme De Voorpost - 8.8.1986 - 7 Tijdens de laatste vergadering van de Stekense gemeen teraadsleden, stelde het kollege van burgemeester en schepenen voor om een stuk grond van 155 m2 (sektie A nr. 1290/W/deety te verkopen aan de aangelanden. Deze mensen wonen in de Stadionstraat nr. 109 en wanneer ze dit stuk grond van zowat 3,5 meter breedte kunnen kopen, zullen ze er een oprit tot hun eigendom van kunnen maken. Schepen Koppen zag er geen graten in omdat «deze strook niet hindert of géén enkele latere planning in de weg staat». Bovendien wil de toekomstige eigenaar héél wat meer geven dan de 170.000 fr. die werden geschat door de administratie: de aanpaler biedt namelijk 240.000 fr. plus de dossierkosten. CVP-er Van Hoye informeerde hoe en wie de afsluiting zou betalen, maar de schepen meende dat de eigenaars zelf zullen zorgen voor een afsluiting. «Ze willen er ondermeer een garage bouwen», aldus de schepen, en hij voegde eraan toe: «Zo zullen de pishoekjes - want er zijn enkele steunberen die gebruikt worden als WC door cafébezoekers e.d. - achteraan in de Stadionstraat ver dwijnen...». G.M. By het lezen van bovenstaande titel zal de alerte geïnteresseerde vlug weten wat we bedoelen met «leed en vermaak». Pessimisten zijn we gelukkig niet. Vooral als er te feesten valt hoe moeiiyk dit soms ook met tal van feiten te rijmen valt. De Lokerse feesten bestaan. Er is geen uitweg meer. Toch een impressie van dit onvolprezen initiatief. Vorige week hadden we het zijdelings reeds over het aan bod van festivals, wijkkermis- sen, feesten en initiatieven al lerhande. Ooit is er ergens een voorbeeld geweest. Het zijn vooral zenuwachtige knapen geweest zonder een rooie duit die iets wilden onder nemen. Zo ontstonden de Gentse feesten. En enkele ja ren nadien, niet wetend waar aan men begon, ook de Loker se feesten. Dit jaar, 1986, is men aan de twaalfde editie toe. Het getal op zichzelf zou kunnen doen vermoeden dat men aan de rand stond van de puberteit. Niets is minder waar. Eerder het omgekeerde. Eigen gezicht We laten als inleiding het beiaardkoncert, de bazuinen en de stratenloop even terzijde hoewel dergelijke evenemen ten ook tot de Lokerse feesten behoren. Het was omstreeks halfacht, vorige zaterdag, dat «De Wie- ne» de herkenningsmelodie mocht inzetten. Toen was er reeds heel wat volk op de Ou de Vismijn. Herman Van Moeseke, één van de eerste initiatiefnemers, liet het niet aan zijn hart komen. Melan cholisch sprekend zag men op zijn baardig gezicht dat hij te vreden was dat de feesten kon den beginnen. Vooral omdat Lokeren een eigen gezicht heeft. Men houdt het er be scheiden en men schuwt er zoveel als mogelijk het kom- merciële. Deze optie is dit jaar in elk geval geslaagd. Walmen de geuren van hot-dogs en aan verwanten zijn er niet. Intus sen mochten we wel de beken de paardeworsten proeven. De «toerista» mag wel op rekening van Jean-Marie geschreven worden. Beleefd moeten we blijven, want misschien zullen we hem nodig hebben. Afstand Een voetbalwedstrijd is geluk kig nog geen pop-koncert. Echter, sedert enige jaren wordt een soort journalistiek ten tonele gevoerd die op een geraffineerde en eigenzinnige wijze de diverse optredens tot in de kleinste details bespre ken. Op die manier probeert men een bepaald lezerspubliek te lokken. Een weekblad kan hieraan niet meedoen. Wij wa gen ons dus ook niet aan een grondige bespreking van de di verse optredens. Zaterdag wa ren er de «Juice of Bartley», de «Electric Bluebirds» en de- «Klezmorin». Wie er niet bij was zal zeker wat gemist heb- Lokeren. Erwin Huyghe, beter gekend als «De Wiene* nocht de Lokerse Feesten openspelen met de herkennings- une (polo) ben. Evenzo wie zondag de de feministen grommen. Wi gevolgen niet zag van de rava- zeggen «de pot op» en wendt i ge. Enkel Dana Gillespie kon tot Dana Gillespie. Volgend» eventjes het leed vergeten, week worden we braver Zelfs zonder te zingen is zij een «stuk». Dit gezegd zijnde horen we reeds de gefrustreer- (Polo] Lokeren. Paul Asteles van The Electric Bluebirds uit Engeland zorgde zaterdag voor een goeie sfeer (polo) Lokeren. De jiddische jazz-groep The Klezmorin uit de Verenigde Staten was kollektief heel sterk (polo) Lokeren. Ernst, gelach en sadismebij het jonge volk en in de late uurtjes op de Lokerse Feesten (polo) Lokeren. Zoals vorig jaar had de handboogschieting op de Oude Vismijn veel sukses (polo) Lokeren. De bus van troDicar heeft veel geheimen. Des te entoesiaster zijn de medewerkers (polo) Lokeren. Niettegenstaande het beperkt aantal deelnemers ging het ludiek kriterium niet onopgemerkt voorbij (Polo) Voorpostlezers, opgelet, dit is geen opwekkend verhaal! Eerst was er het zenuwachtig gedoe van de foorkramers. Een beetje naar links; een beetje naar rechts; lijntjes trekken; de woonwagen op de juiste achterplaats en het opkrikken van de paardjesmolen kon beginnen. Het is een telkens weerkerend ritueel waarbij er meer gevloekt wordt dan gestreeld. In deze beginfase is elke solidariteit zoek. Maar wat wil je? Iedereen vecht voor zijn plaatske en voor zijnen boterham en blijkbaar hoewel voor een buiten staander onbegrijpelijk, betekenen enkele centimeters honderdduizenden in de kassa. Sedert vorige week vrijdag staan ze er. Misschien ondeu gend gezegd zijn het «Wandelende Joden». Zij reizen van dorp naar stad. Een grote plaats, een markt is hen nooit te klein. Steeds in de schaduw van de kerktoren, 's Morgens gewekt worden bij het devote, het sakrale, het klokkenge- luid en nauwelijks uitgestorven komt de karrousel op gang. Er is dc draaimolen van het verleden maar enkele passen vanaf klinken alweer de scherpende geluiden van de huidige technologie. Het is een zwalpende wals van nostalgie naar toekomst. Geldbeugels moeten opengaan of volgend jaar komt men hiet meer terug of... kost het ietwat duurder om «de kans te wagen». Het draaiend spel is er voor de kinderen. Het is er «kinds» en de papa's en de mama's draaien mee. Het is vooral herkenbaar. Ooit lonkte men er voor het eerst naar die frisse meid waarmee men het leven wou delen. De «rupse» was het eerste heimelijk kontakt. Ooit zag men er het spiegelbeeld van de ideale minnaar. Alain Delon was ter plaatse en die moest men hebben. Er was de kick van de eerste aanraking, een vluchtige afspraak en dat eerste kusje in ruil voor choco-ijsje waarvoor ze het wel wou doen. Jawel, ik denk aan Boudewijn De Groot. Mijn gedachten, hier in Lokeren, gaan ook naar diegenen die de stad vorm hebben gegeven. Een stad, met veel frustraties, fier op zichzelf en gekneld tussen Sint-Niklaas en Gent. Lokeren heeft tentakels als een inktvis maar speelt allen op verdediging. Lokeren kan feesten, hoewel..., het blijft een vraag of het niet eerder - ook vandaag - een maskerade is, een scherm waarachter lief en leed gedeeld worden. Tenslotte is er nog de krisis. Fier voorheen: thans wild geslagen zonder verweer; lager kan niet meer maar ja... het zijn Lokerse Feesten (polo) Reeds vorig jaar kwam Vakantiegenoegens Oost-Vlaande ren provinciaal naar buiten met een provinciale wandeling te Bazel in het arrondissement Sint-Niklaas. Deze ontmoe ting kende een groots sukses. Dit jaar nodigt Dendermonde al de Oostvlamingen uit op de provinciale wandeling van Vakantiegenoegens. Deze wandeling gaat door op zondag 17 augustus te Hamme. De deelnemers kunnen vrij vertrekken tussen 14 en 15 uur aan de sporthal te Hamme. De wandelaars kunnen kiezen tussen twee afstanden: 6 en 12 km. De wandeling gaat door natuurgebied De Bunt. De routes zullen bewegwijzerd zijn, evenals de invalswegen naar Hamme. Het parcours is ook geschikt voor kinderwa gens. De wandelaars kunnen op de ruime parking van het sport- komplex hun wagen kwijt. De deelname is volledig gratis. Er is animatie voorzien. Dit initiatief wordt gesteund door BAC, DW, Ultra Mon- tes, Groep C en Het Volk. Deze Buntwandeling is één van de 125 in «Vlaanderens Groot Wandelboek» beschre ven voettochten. We vinden er het trajekt in terug onder de noemer Keullerwandelpad. Dit pad is genoemd naar de vertegenwoordiger van de Touring Club die Hamme ge liefd maakte bij watersportlief- hebbers en De Bunt opnieuw Lokeren. Super Diamond de Dakar trad zowel maandag- heeft doen waarderen als re- als dinsdagavond op (polo) kreaüegeb.ed. Het grootste deel van deze wandeling loopt precies door De Bunt, een planlenzee, een oceaan van ge bladerte waartussen het wate zich ruisend een weg heeft ge baand, kronkelend in een net werk van grachten en beken om tot rust te komen in adem loos kalme vijvers. Aan de samenvloeiing van Schelde en Durme staat een groots en sierlijk monument dat de gedachte van Filip De Pillecyn en zijn «Mensen ach ter de Dijk» levend houdt. De ze schrijver vond rust en in- spratie in dit prachtige natuur- dekor. Ook de wandelaar zal aan den lijve de verkwikkende invloed van dit autentieke landschap mogen ondervinden. Twee Wase Vakantiegenoe gens-werkgroepen nemen deel aan deze provinciale wandel dag: Vakantiegenoegens Ste- kene vertrekt op de Markt op 13.30 u. Informatie: Aster Hofman, tel.: 03/779.77.86. Vakantiegenoegens Melsele vertrekt om 13 uur aan het Gemeentehuis. Informatie: Roland Van Kemzeke, tel.: 03/ 775.39.13. Lokeren. Ook de Nederlandse groep The Crew trad op. Opvallend was ongetwijfeld de mimiek van gitarist Jan De Bruyn (polo) I Lokeren. Op een noodpodium en met beperkte geluids- I middelen trad Dana Gillespie toch nog op. Haar stem, een I muzikale orkaan van de zacht aardige soort, kon het Ivoorbije even doen vergeten en bracht de stemming op mzenith (polo)

De Voorpost | 1986 | | pagina 7