DENDERMONDE WORDT TOCH EEN BRUISENDE STAD Dvermere herdenkt Mgr. Coppieters Derde streekbierenavond in Zele Volleyballen voor de missies in Overmere STEEKKAART 1 vlasmarkt 45 9330 Dendermonde onge Landbouwbelangen erlare pakt uit net spelnamid'dag De Voorpost - 8.8.1986 - 9 zorg besteed aan de ge luidsisolatie, zodat ook de buren niet de minste hin der zullen ondervinden. De fraai ingerichte zaak is ook beschikbaar overdag voor recepties, banketten, bijeenkomsten en verga deringen. Er kunnen meer dan honderd klanten zitten en het is er dus ook ge schikt voor mensen die bij voorbeeld per autocar rij den en even willen verpo zen. Groepen krijgen uiter aard speciale kondities. Tijdens de weekends moet de dancing echter tegen 20.00 u. opnieuw beschik baar zijn. De voordelen van de lig ging zijn legio. Er is een ruime parking en toch is het er een rustige buurt. Binnenkort zai de door gang tussen de Vismijn en de Oude Vest geopend worden en meteen is «Jim my's» dan de eerste nieu we zaak in de rij. Veel voetgangers zullen er pas seren nadat ze hun wagen geparkeerd hebben op de Vlasmarkt om zo het win- iS»-, verzot bedle- Ruimte ooK te heden and 15 augustus is het weer kermis te Overmere. Het jrdt stilaan een traditie dat de plaatselijke Heemkundige ring die dagen een tentoonstelling houdt in het oud- meentehuis. Ditmaal zal aan de hand van foto's, kran- nknipsels, gedenkschriften en attributen van zyn ambt, leven en werk van Mgr. Coppieters voorgesteld orden. Deze rasechte Overmerenaar was tussen 1927 en 47 bisschop van Gent. In het laatste nummer van het dschrift van de vereniging gaf Pastoor De Sutter al een erzicht van het leven van deze boeiende figuur. i-jarige professor onoré Coppieters werd gebo- n in de Broekstraat 39 op 30 aart 1874 in een landbou- :rsfamilie. Een gedenkplaat ■rinriert nog aan die dag. Zijn iders waren Benedict Cop- eters en Maria Verstraeten. ij moet een heel begaafde ngen geweest zijn. Na de rste jaren in Overmere gelo- •n te hebben, ging hij naar it kollege te Eeklo, naar het lein Seminarie te St.-Niklaas in '93 naar het Groot Semi- rie van Gent. In 1896 werd onoré priester gewijd. Aan Leuvense universiteit stu- «rde hij theologie, met als jzonder vak het Hebreeuws, jaar later was hij al professor de H. Schrift. De latere sschop was toen maar 26 ir. «n hij in 1902 tot doktor en agister in de godgeleerdheid :rd, was er een plechtige hul- png in zijn geboortedorp. Wetenschapper én zielzorger Vooral het Hebreeuws bleef hem boeien. Hij bestudeerde daarom de verwante talen en reisde verschillende keren naar Palestina. Daarnaast sprak hij echter ook vlot Engels, Duits, Frans en Latijn. Hij doceerde aan de universiteit, aan het Amerikaans Kollege en, tij dens WO 1, aan het Groot Seminarie te Gent. Hij schreef bijdragen in de New York Review, de Ameri kaanse Catholic Encyclopedia, het Parijse Revue Biblique en in het Dictionaire Apologe- tiaue de la Foi Catholique. Zijn eindwerk, de geschiedenis van de tekst van de 'Handelin gen van de Apostelen', wordt als zijn voornaamste werk be schouwd. Samen met een kol- lega-professor gaf hij nog een Latijnse synopsis uit van de eerste 3 evangeliën. Hij ver taalde verder Hebreeuwse psalmen in het Latijn. Naast wetenschapper wou hij echter ook zielzorger blijven. Dit leidde tot zijn benoeming tot pastoor-deken van Loke ren, in 1919. In '24 verhuisde hij naar het Aalst waar het Daensisme en de aktie ertegen vele wonden had gemaakt. Hij slaagde erin vele te helen. In '27 werd Coppieters op ver zoek van de zieke mgr. Seghers als hulpbisschop aan geduid. De bisschopwijding gebeurde op 15 mei '27. Twee dagen later moest hij de over leden bisschop al opvolgen. Leuven-Vlaams Reeds in zijn tijd als professor toonde hij zijn Vlaamsgezind heid. Samen met enkele voor aanstaande studenten richtte hij de vereniging Amicitia op, die de kristelijke en Vlaamse geest aan de universiteit moest bevorderen. Als bisschop raadde hij bij een toespraak in 1931 aan de Leuvense universi teit, de toenmalige rektor mgr. Ladeuze aan om de universi teit volledig te vervlaamsen. Zijn geboortedorp werd nooit vergeten. Hij werd er als bis schop gehuldigd op 24 juli '27. Coppieters stond erop zelf de nieuwe klok te komen ijwij- den, eind '32 en later, in '37, i kerkhof. In de kerk hangt een glasraam met zijn wapenschild, een geschenk bij de 10de verjaardag van de bis schopswijding. Overmere bleef zijn dierbaarste vakantie plaats. Hij stierf na een slepende ziek te te Gent op zaterdag 20 de cember. In de St. Baafskathe- draal herdenkt een witte grafsteen onder het koor aan deze man, «die toch zo gaarne over Overmere sprak» (kardi naal Van Roy). Met de medewerking van de Groep De Cuyper, V.C. Ju- venes Zele, De Fontein, Den Toren en Radio Ufo heeft op donderdag, 14 augustus 1986 de derde streekbierenavond plaats te Zele, die muzikaal wordt opgeluisterd door het Showorkest Roulette. Tijdens de zomer van 1984 groeide bij de radiomakers van de Zeelse Vrije zender Radio Ufo de idee om op de Markt te Zele een streekbierenavond te organizeren. Het was een al ternatieve manier om geld in het laadje te krijgen, maar an derzijds werd het een unieke gelegenheid om de Zeelse be volking een ontspanningsa vond aan te bieden, waarbij het degusteren van streekbie- ren centraal stond. Alhoewel Radio Ufo uit de ether werd genomen, geven de leden de moed niet op en ho pen in de kortst mogelijke tijd opnieuw te kunnen uitzenden. Het bestuur van de VZW Ra dio Ufo geeft de moed niet op en samen met mede-organisa tor V.C. Juvenes Zele is men laaiend enthousiast om op donderdag 14 augustus alweer de grote massa op de been te krijgen op het Marktplein te Zele, waar 2.000 zitplaatsen voorzien zijn. De derde streekbierenavond wordt zonder twijfel iets spe ciaals, want 1986 is het Jaar van het Bier. Tijdens de derde bierbeurs hadden de organisa toren heel wat kontakten en die leidden naar een samen gaan met Riva Dentergem en er zullen dan ook een aantal primeurs tforden voorgesteld als «Dentergems Witbier», «Luciefer» en «Vondel». Een specialiteit van dichterbij is «het Lokers Dobbelken». In samenwerking met de delica tessenzaak Den Toren hoopt de organisatie op een nieuw succes. Er werd ook aan het element ontspanning gedacht en dat komt er onder de vorm van tal van attrakties gebracht door o.a. het Zeels Showorkest Roulette, de George Body Gym Club, een keurgroep van de Zeelse turners, een licht show en een playback optre den van de Zeelse Chiromeis jes. Maar Jeugdcentrum Ju venes dat binnenkort naar de Kloosterstraat moet verhui zen, wil opnieuw trachten om het wereldrecord geldtapijt naar zich toe te halen. Het wil door het leggen van één frank stukken een nieuw record ves tigen die avond en daar zullen zeker meer dan honderddui zend geldstukken voor nodig zijn. BENO KWB en KAV Overmere organiseren op 24 augustus een missie-volleybaltornooi waarrond een heleboel andere aktiviteiten worden geweven. De bedoeling is natuurlijk dat de opbrengst van het tornooi wordt overgemaakt aan de missionarissen van Overmere. Wie meer informatie van de organizatoren zelf wil verne men, kan steeds terecht op de KWB-KAV-stand tijdens de jaarmarkt van Overmere op 19 augustus. ondag 10 augustus om 14 uur art de eerste spelnamiddag e door Jonge Landbouwbe- igen Berlare wordt georga- seerd. De namiddag vol spel, 'izier en leut heeft plaats op I terrein van voorzitter Eddy i Bruycker in de Molenstraat 8 te Overmere. at staat er zoal allemaal op programma. Er is een gro- wedstrijd handmelken, Iksspelen met onder touw- ikken, zaklopen, kikkerrace nog veel meer attrakties. irder nog een wedstrijd hon- ndressuur en een grote imarkt. Voor de volksspelen, het handmelken en verschillende andere attrakties kunnen de kandidaten (allen, per twee, per drie of in groep) zich laten inschrijven op het terrein zelf of telefonisch bij Roger Du- rinck (091/67.58.73), Petrus Van Wassenhove 091/ 67.54.24) of bij Raymond Goossens (052/44.43.26). Het jeugdhuis Beukenhof in Eeklo start met een gloednieu we strip-o-teek. Daarbij hoort ook een infotheek waarin de jonge lezers allerlei informatie kunnen vinden over de vele problemen die hen bezig hou den Het volleybaltornooi heeft plaats op het terrein van SK Overmere in de Kloosterland- straat en vangt aan om 9 uur. Een twintigtal ploegen heeft reeds zijn deelname bevestigd. Onder hen heel wat teams uit Overmere zelf. Om 13 uur start ook een tornooi voor vrouwenploegen. Om 17 uur is er de trekking van de tombola. Om 17u30 het hoogtepunt: een volleybalwedstrijd tussen ploe gen van het gemeentebestuur en van de missionarissen. Daarna worden de finalewed strijden van het tornooi ge speeld en omstreeks 19 uur heeft de uitreiking plaats van de trofeeën. In de namiddag is de Overmeerse muziekmaat schappij Sint-Cecilia te gast. Doorlopend is er een sneltom- bola waaraan een massa prij zen zijn verbonden. In de loop van de namiddag zijn er ook allerlei versnaperingen ver krijgbaar en kan het publiek zich vermaken met volks spelen. Een tornooi met traditie In 1980 werd voor de eerste maal een volleybaltornooi georganizeerd. Maar toen wa ren de KWB-leden van Over mere al aan hun achtste volley- baljaar toe. Het eerste tornooi mocht negen ploegen inschrij ven. Maar voor de tweede uit gave kwamen er al 12 teams opdagen. De KWB-kas vaarde bij de tornooien wel. In die mate zelfs dat voor de derde editie werd besloten de op brengst over te maken aan een goed doel. Men koos voor de missionarissen, keuze die ge maakt werd in overleg met KAV. Zo ontstond het KWB- KAV Missievolleybaltornooi. In 1982 mochten de paters- missionarissen dank zij het tor nooi 90.000 fr. in ontvangst nemen en het jaar daarop werd 120.000 fr. verdeeld onder de missiezusters. Omdat ondertussen de KWB-kas weer zo goed als leeg was, werd opnieuw twee maal voor eigen rekening ge speeld. Nu men weer over wat financiële middelen beschikt, wordt het zevende tornooi, meteen het derde ten voordele van de Overmeerse missiona rissen gespeeld. Dit keer gaat de opbrengst zowel naar de vrouwelijke als naar de man nelijke overzeese werkers en men heeft als streefgetal de 200.000 fr. vooropgesteld. De bedoeling van het hele tornooi is, zo zeggen de organisatoren. in eigen midden een beetje de "k" van het kristelijke engage ment te realizeren. Een morele steun op het thuisfront beteke nen voor de eigen missionaris sen maakt daarvan deel uit. Wie komen nu voor een steun in aanmerking: Ivonne De Gelder die in Zaïre werkt, Benoni Leys die werkzaam is in Brazilië, Cesar Maes, aktief in Guatemala, Freddy Van der Sypt die zich verdienstelijk maakt in Burundi, Andrea Van der Stricht die werkt op de Kleine Antillen, Georgina Van Hoecke die werkt in Zaïre en Marleen Verher- brugghen, werkzaam in Vene zuela. Wie niet naar het tornooi kan komen kijken, of niet ge noeg geld op zak heeft die dag, kan steeds zijn financiële bij drage overmaken op het reke ningnummer 833-3550646-25 ten name van KWB-KAV Mis siesteunfonds, Kerkstraat 115 te 9280 Overmere. Voor meer informatie ver wijzen we U naar de Over meerse Jaarmarkt op 19 augus tus, waar van 10 tot 13 uur een ballonwedstrijd wordt georga niseerd om de aandacht te ves tigen op het initiatief. Maar U kan ook terecht bij Robert Audenaert, Loereveldstraat 28 (091/67.61.92), Norbert Si- chien, Kerkstraat 115 (091/ 67.75.97) of Herman Van der Stricht, Molenstraat 122 (052/ 42.32.18) Berlare. In de lucht en op het water, overal waren er attrakties (jj) In de brochure "De banken en de overheidsschuld" die door de Belgische Vereniging der Banken werd uitgegeven wordt uiteengezet waarom de banken aan de staat lenen en hoe de banken de staat finan cieren. Deze interessante bro chure kan worden besteld bij de Belgische Vereniging der Banken door overschrijving van 100 fr. op het rekening nummer 210-0046684-79 met de vermelding "Aspekten en Documenten nr. 45". Budget en recht van Test Aankoop brengt in zijn ju- ninummer een reportage over de beslommeringen na een echtscheiding. Men heeft het verder over brandschade in gehuurde woningen, verzekeringen tegen vroegtijdig overlij den en de aandelen op de Belgische Markt. Verkrijg baar op het adres Hallond- straat 13 te 1060 Brussel (02/536.64.11). er 40 F, een Loburg kost 50 F, zware bieren en ape ritieven krijg je er voor 70 F en alkoholische dranken en cocktails gaan van 130 tot 150 F. Het assortiment dranken is even groot en verfijnd als in de Taverne. In de dancing zelf zijn uiteraard geen snacks te verkrijgen, maar wie hon ger heeft hoeft maar even buiten te lopen en in de Taverne iets te bestellen. Inderdaad, je moet ervoor de straat op, maar dat heeft verschillende voor delen. De beide zaken werden strikt apart gehouden met zelfs afzonderlijke toilet ten, zodat de rustig keuve lende klanten van de Ta verne geen hinder krijgen van de danslustigen. Er werd bovendien zeer veel keicentrum van de Oude Vest te bereiken. Voor Dendermonde wordt déze nieuwe dancing al vast een attraktiepool. Het stadje is immers niet zo rijk aan uitgangsgelegenhe den in dat genre. De erva ring die Jimmy opdeed in de Vilvoordse dancing van zijn vader staat borg voor een frisse aanpak. Het sukses van Taverne De Vlasmarkt is trouwens ge baseerd op het professio nalisme van Jimmy en Vi- viane die zeer goed besef fen dat de horecasektor veel toewijding vergt en die hun uiterste best doen om het de klanten naar hun zin te maken. Zij hebben nog enkele an dere plannen voor de «Jimmy's». Niet alleen be staat de kans dat de zaak ook op woensdag open gaat, er wordt aan gedacht om op zondagavond een «vrijgezellenavond» te or ganiseren, speciaal voor alleenstaanden, maar na tuurlijk ook voor anderen. Het wordt geanimeerd daar aan de Vlasmarkt. PUBLIREP. DC aangename interieur is verlucht met groen. Let ook op de prachtige schenkbank. Viviane en Jimmy mochten uiteraard de dansvloer als eersten proberen. Disk-jockey «Black Shadowachter de draaitafel. Hij zorgt voor aangepaste muziek. De burgemeesters Cool en De Landtsheer kwamen de uitbaters geluk wensen. Ook de brouwerij Stella had eraan gehouden om aanwezig te zijn. Dat Jimmy Verhaegen en Viviane Silverans van aan- lakken weten, hebben ze noldoende bewezen met de goed draaiende Taver- ie De Vlasmarkt op het Jendermondse pleintje net dezelfde naam. Om ö)n bijdrage tot het Den- iermonds sociaal- en uit- langsleven nog te vergro- en heeft hij een grote uimte achter de Taverne amgebouwd tot een stem mige dancing met een iparte ingang aan de Vismijn. Je bedoeling is dat deze ïieuwe zaak voorlopig'al- een op vrijdag, zaterdag sn zondag zou open zijn vanaf 20.00 u. Later komt tiaar waarschijnlijk ook de woensdagavond bij. «Ik wil eigenlijk niemand litsluiten, vertelt Jimmy, maar een goed uitgeruste mooi gemeubileerde dancing in het stadscen trum is wat aan zichzelf verplicht. Daarom zal de zaak verboden zijn aan jongeren van minder dan achttien en vragen wij dat de klanten gewone om- gangskledij dragen. Het is de bedoeling om zowel jong als iets ouder aan te trekken in een fraai inte rieur met aangepaste dansmuziek, verzorgd door ervaren deejays die kunnen beschikken over een degelijke installatie». Momenteel zorgt ene «Black Shadow» voor de muziek en hij doet het uit stekend. Toch werden de prijzen in «Jimmy's» de- mokratisch gehouden. Voor een pilsje vraagt men

De Voorpost | 1986 | | pagina 9