ES 99' Faubourgjaarmarkt Aalsterse Sint-Paulusparochie in feest dit weekend Vierde Hartefeesten in Aalst «Grote Boerenkermis te Erondegem» Volksunie Erondegem kiest Met Vredon op tournee VTB-VAB Aalst sportief en kreatief aktief 2 - 15.8.1986 - De Voorpost Van toen tot heden Kenden de Faubourgfestiviteiten in de loop der decennia uiteraard ook hoogten en laagten, sinds enkele jaren lokken ze terug de massa. Voor Baardegem een heuse feestdag waarop van de dagelijkse bezigheden en sleur wordt afgezien. Mede door de inspiratie van de VVV De Faluintjes die deze folkloristische gebeurtenis mede schraagt. n i i jd pert) joar joubowrq. Aalst.» Enkele van de bekroonde tekeningen van de Faubourgfeesten (Ih) 1887 In 1887 werd door de inwoners van de Dorpstraat de zogehe ten «Faubourg» jaarmarkt. Oorspronkelijk lag het in de bedoeling het bij een kleine dierenmarkt te houden, enkel toegankelijk voor kinderen die hun mooiste dieren of aanwin sten op een wedstrijd kwamen tonen. Er was dus niet alleen belangstelling voor konijnen of voor honden en katten «die gaarne ratten pakken», de kin deren werden ook bedacht om de dikste pier, de grootste bromvlieg, korte- en langhari ge vledermuisen, kerk- en an dere uilen, schildpadden, pui ten en noem maar op... Ook verschillende families na men deel aan de wedstrijd met hun beste stamboekgeiten o.a. Van Den Broeck - De Wolf (Van den Broekes), De Smet Petrus (Pruimes Pië), De Broeck - De Pauw (Arjettes), De Ridder - Ophalvens Petrus (Narens), De Pauw - Van Oost Frans (Dikken), Van der Cruys (Vinnes). Maar zoals het immers vergaat, konden ook de stichters het daarbij niet laten. Daar stonden hun namen borg voor: Melle en Pië Pruim, Henken Van Der Cruys, Kloefkapper met zonen Wiezelen, Heintje en Gust, Jean De Pauw, vermaarde bakgatschutters, Louis Fies, dorpsmaalder en Sooi Schip per, beiden farceurs en be roemde leugenaars. Evenmin ontbrak de kruim van de neringdoenerij hierbij waaronder de cafébazen: Jean Den Destel met zijn verken, Alfons De Gois, Den Dief, Bier zonder proef, Achiel Van Stappen, Gapen en tappen. En of er plezier werd gemaakt. Was het oorspronkelijk enkel een veewedstrijd, later hobbel de de versierde bloemen- en muziekwagen van Louis Fies door het dorp. Oud programma Uit een oud programma note ren we: «Te 9 uur 's morgens, rondrit met versierde wagens en fietsen, bereden door ar tiesten, paarden en pony's met jockey's; zebra's geleid door oma's; ezels bereden door kwezels. Te 10 uur opkomst van boeren en dieren, koeien en stieren met driftige spieren, merries en hengsten vol vurige wensen, zeugen en beren die snorken, geiten en bokken die gaarne knokken, ezels en eze linnen die gaarne minnen, enz...». Even vurig als de feestelijkhe den waren ook tal van uitnodi gingen op toenmalige affiches zoals: «Komt mannen en vrou wen met of zonder baarden, tieners en langharige lokken en mokken met korte pijprok ken. Jeugd zingt en danst Vi- vel'amour zo lief met nen tip als nen boer... Ouden van dagen, mannen en dammen, denkt niet aan klagen: blijft nog niet stip, want het is met de goesting van Mie dat Pee nog wil. Laat ons bidden, O Heer, verlos ons van de bok ken met stank en ezels zonder verstand... Namens het feest- komitee op voorhand dank». Zonneschijn na regen Maar zoals het wel eens meer gebeurt in een dorp, verwater de ook deze Faubourg jaar markt na een aantal jaren. Het duurde tot 70/71 toen Marcel Van Den Broeck sa men met Pros en Jef Fies, Dolf Uytersprot, Albert De Boeck, Jef De Ridder, Jean Pots, Rob De Pauw, Marcel, Frans en Alfons De Gois, Remi Rogge man, Ward De Block en Van Der Borght Raymond de draad van weleer weer opnamen. Alleszins een welgevuld pro gramma laatste dinsdag van de maand augustus met: rondrit door de gemeente door verschillende wijkgroepen, keuring van klein- én groot vee, kaarting en volksver maak. De geest van de vroegere jaren zat er weer dik in. Het idee werd opnieuw opgevat, praal wagens in stoetvorm door het dorp te laten trekken. In elke wijk of straat werden plaatse lijke komitees opgericht, die niet alleen de nodige fondsen verzamelden maar ook weken lang al hun vrije uurtjes spen deerden om van hun wagen iets prachtig te rnaken. Het resultaat kan men dan ook be wonderen. De ene wagen wel origineler dan de andere maar toch alles prachtig gekleurd Enkele namen uit die periode: De mislukkelingen, Miek Breekers, De Fribbeliers, 't Klieksken, De Molen vrien den, D'Echte, De Vrolijke Drinkers, 't Leireken, Den Berg, Europavink enz... Verschillende nieuwe initiatie ven werden toegevoegd aan tijdens de kermis 1983 in vol ornaat bewonderen op het dorpsplein. De geest van de vroegere jaren zit er in de goegemeente Baar degem nog dik in en speciaal dan met de jaarmarkt wordt het vuur van de herinnering nog eens grondig aangepookt. In de stemmige dorpscafés vloeit onverpoosd het vocht der gezelligheid, tot met het eerste ochtendgloren de fuif nummers wel enigszins ver dwaasd door drank en dans met onzekere pas en bevende hand hun verloren sleutelgaten gaan zoeken, om dan tot een stuk in de namiddag hun fees troes uit te slapen. Faubourgjaarmarkt 1986 Zaterdag 23 augustus 15.00 u.: 10" dorpscriterium georganiseerd door WTC «de Vliegende Spaak». Inschrijven in lokaal bij «Maxens» vanaf 14 u. Afstand: 15 ronden of 54 km. 17.00 u.: officjële opening van de handelsexpo in de paro chiezaal 18.30 u.: prijsuitreiking van de kinder-tekenwedstrijd 21.00 u.: discoshow met DJ «Celleken» in de feesttent, Kerkhofbaan. Zondag 24 augustus Vanaf 8 u.: lossing vlucht uit Quiévrain, grote omtrek in lo kaal «Rap zijn wint» vanaf 10 u.: handelsexpo in de parochiezaal 17.00 u.discoshow in de feest tent, Kerkhofbaan 21.30 u.: reuze-vuurwerk, Kerkhofbaan Maandag 25 augustus 10.00 u.: H. Mis voor de over ledenen van de parochie 10.00 u.: duivenmaatschappij «Rap zijn Wint», kampioen schap van Baardegem voor alle leden. Vlucht uit Ninove 15.00 u.: feesttent: koffietafel voor de mensen van de derde leeftijd en gehandicapten van de gemeente. Optreden van zangkoor «De Jonge Wacht» uit Moorsel. 17.00 u.: Kerkstraat en omge ving: avondmarkt 19.00 u.: zaal Ons Huis: ker- misschieting op de liggende wip, georganiseerd door de maatschappij «Sint-Jozef», Baardegem. 20.00 u.: doorlopende disco show met DJ «Celleken» 21.00 u.: trekking van de gratis tombola in de parochiezaal t.g.v. de handelsexpo. prijsuitreiking heeft plaats op zaterdag 23 oogst te 19 u. In de kategorie 3 5 jaar werd Lientje Saerens (Baardegem) de laureate, in die van 6 - 7 jaar Margot De Leeuw (Aalst), bij de 8 - 9 jarigen Sarah Van Hamme (Baarde gem) en bij die van 10 tot 12 jaar Heidi Schockaert (Baar degem). Voor de jaarmarkt op dinsdag 26 oogst is een prijzenpot van ruim 220.000 fr. voorzien: 100.000 fr. voor de deelnemen de groepen, 30.000 voor klein en minimum 90.000 fr. voor grootvee. De feesttent wordt opgesteld in de hovingen «Huis Ka- trien», Dorpsplein in de plaats van in de Kerkstraat. Eeuwviering Volgend jaar wordt een nieu we reus gedoopt en krijgen de bestaande een nieuw kleedje. Verder komen er wedstrijden allerhande voor jong en oud en worden op het Dorpsplein volksspelen georganiseerd. LH Aalst. De vele medewerkers die er moeten voor zorgen dat de 39ste Aalsterse Jaarbeurs een sukses wordt (a) De Sint-Paulusparochie, die zes jaar geleden tot stand kwam als annexe van Ó.-L.-Vrouw van M(jlbeke, werd eind juni, na een lange administratieve procedure, offi cieel erkend als zelfstandige parochie toegewijd aan Onze- Lieve-Vrouw-ten-Rozen. Het wordt de 8* parochie van Aalst-stad. Dit brengt de stand linker-rechter oever in evenwicht, vier parochies aan elke kant van de Dender! De Sint-Paulusparochie ligt op de grens met Herdersem en Moorsel, met als centrale as de Botermelkstraat, vooral be kend omdat het domein «Le vensvreugde», voor anders-va liden, er gelegen is. De bouw van twee belangrijke sociale woonwijken Horebeke- veld en Rozendreef heeft in die omgeving gezorgd voor een bevolkingsaangroei, die reeds tot boven de 3.000 is gestegen. Sint-Paulusfeesten De traditioneel geworden St.- Paulusfeesten staan dit jaar in het teken van de viering van de nieuwe parochie. De feesten hebben plaats in en om de grote tent die opgesteld wordt op het plein voor het noodkerkje aan de Botermelk straat, van donderdag 14 tot en met zondag 17 augustus 1986. Donderdag 14/8 om 14.30 u. worden vooral de 60-plussers verwacht voor een geanimeer de ontspanning met Karei De Naeyer. 's Avonds om 19.30 u. is er dan belotwedstrijd. Op half-oogst (15/8) om 15 u. is er een plechtige eucharis tieviering naar aanleiding van de erkenning als parochie. Daarna volgt een receptie voor alle aanwezigen en voor wie het lust zullen er die avond ook reeds mosselen te verkrijgen zijn. Zaterdag 16/8 vanaf 18.30 u. en zondag 17/8 vanaf 11.30 u. eetfestijn mosselen of stoof vlees prijs 250 fr. Wie ooit de mosselen op St.- Paulus geproefd heeft, komt er zeker terug! Nergens anders smaken ze zo lekker! Zaterdag en zondag vanaf 14 u. doorlopend kinderspelen. Zondag om 15 u. is er ook een playbackshow voor kinderen en rond 18-19 u. gaat een war me luchtballon de ruimte in. De Botermelkstraat is gemak kelijk te bereiken met stadsbus nr. 6. LH Voor de vierde maal worden in de Heilig Hartparochie te Aalst Hartefeesten georganizeerd. De feesten worden geopend op donderdag 21 augustus om 20 uur met een kunsttentoonstelling van werken van Chris Van Den Spiegel en P. Kiekens. Deze tentoonstelling heeft plaats in de parochiale Kring Heilig Hart in de Dr. De Moorstraat 104 te Aalst. Dezelfde avond kan men terecht in de bodega en om 20 uur begint er een kaarting met 5.000 fr. vooruit. Zaterdag 23 augustus is er om 18 uur een kaasavond en natuurlijk een bodega. Om 20 uur begint de Tiroleravond. Zondag 24 augustus start om 9 uur een rommelmarkt en om 12 u. is er een eetfestijn waarvoor men op voorhand kan inschrijven bij J. de Aguirre, Heilig Hartlaan 85 te Aalst (053-70.12.88). Er wordt een menu met een uitge breide keuze aangeboden. Op het middaguur is ook de cafétaria en de bodega open. Om 15 uur staat er een stratenloop op het programma gevolgd doot volksspelen en volksdansen. Om 18 uur volgt de prijsuitreiking van de tekenwedstrijd en 19 uur is er de onvermijdelijke play-backshow. Maandag 25 augustus dan begint om 14.30 uur de gezellige namiddag voor de zieken en voor de derde leeftijd. Men heeft een goochelaar gekontakteerd en die zal zorgen voor enkele biezonder spektakulaire nummertjes. het aloude programma o.a. de organisatie van een handelsex po oorspronkelijk voor Baardegemse middenstanders en de verkiezing van een jaarmarktfee. Later kwam er een prins bij en in 1980 werd het een Faubourgjaarmarkt- boer en boerin. Feeën, prinsen, boer en boerinnen waren o.m. Yolande, Sonja Eilano, Chan- tal Beeckman, Rita Peerlinck, Etienne De Plekker (drie keer prins), Dierickx Gilbert, Cal- laert Geert enz... Baardegemse reuzen In 1973 werd het Baardegemse reuzenechtpaar Faubourg Pië en Melle uitgebeeld door de Fribbeleirs op plechtige wij ze op het dorpsplein in de echt verbonden door de toenmalige Burgemeester Rob De Pauw, Schepenen De Gois en De Bock, Frans De Gois en Au gust Uyttersprot fungeerden als getuigen. In 1974 kreeg het Baardegemse reuzenechtpaar een flinke zoon. De reuzenba- by heette Kamileken en woog (nat) 85 kg. Maar ook deze reuzen kwamen in de vergeet hoek terecht. Onder impuls van Jef De Looze werden de reuzen door het Faubourgko- mitee in hun oorspronkelijke staat hersteld en kon men ze Op 17 augustus a.s. staat er in Erondegem weer wat te gebeuren Chiro De Belhamel - Sinte Lieve richt naar jaarlijkse gewoonte haar succesvolle boerenfeesten in. Voor de sportievelingen is er in de namiddag een fietsrally met waardevolle prijzen voor iedere deelnemer. Inschrij ven kan tussen 13u00 en 14u30 in de parochiezaal (oud klooster) te Erondegem. Voor de kleinsten is er ondertus sen een spclnamiddag met verkiezing van Mister Boerken en Miss Boerinneke. 's Avonds zijn er dan volksspelen, echte boerentrippen, vlaaien, rijsttaarten, mattetaarten, kop, trappist van 't vat en een echte Vlaamse sfeer! Iedereen is hartelijk welkom! Dinsdag 26 augustus 10.00 u.: optocht van de fol kloristische en komische groe pen doorheen de wijken van de gemeente. 10.00 u.: keuring van het kleinvee op de feestweide 10.00 u.: op en rond het dorps plein: volksspelen en kermisat tracties vanaf 13 u.: doorlopende dis coshow in de feesttent 13.00 u.: schouwing van de groepen aan het Dorpsplein. Om 16 uur: prijsuitreiking in de feesttent. 14.00 u.: gemeentelijke en ge westelijke veeprijskamp: run deren, paarden en pony's. Uit betaling in de feesttent. Talrij ke geldprijzen en eremetaal. 18.00 u.: kunstconcert door de Harmonie «Kunst en Ver maak» uit Aalst in de feest tent. 24.00 u.: feesttent: taptoe. Donderdag 28 augustus Kermisvlucht uit Quiévrain, grota omtrek; organisatie: «Rap zijn wint». Los om 8 uur. 15.00 u.: zaal Ons Huis: 38* grote prijs WSC Baardegem Sportief voor internationale liefhebbers: 25.000 fr. prijzen. 15.00 u.: Vonckistcn: mossel- schieting; terrein: Opwijk straat 19.00 u.: trekking reuze-tom bola WSC Baardegem 20.00 u.: zaal Ons Huis: sport TD met DJ-Celleken Zondag 31 augustus 15.00 u.: grote schieting op de liggende wip in zaal Ons Huis. Zondag 7 september 17.00 u.: Dorpsplein: muziek festival georganiseerd door de Kon. Harmonie St.-Cecilia Baardegem met deelname van de muziekmaatschappijen uit Moorsel en Meldert Varia Aan de tekenwedstrijd liefst 82 jongeren deel. De Met een gratis proeven van streekbieren en dito kazen als gastronomische omlijsting, heeft de Volksunie-afdeling van Erondegem-Ottergem-Vlekkem een nieuw bestuur verkozen, dit om klaar te staan voor de verkiezing van het nationaal bestuur na de vakantie. Tot voorzitter werd ere-burge- Vlaams nationaal opstellen meester van Vlekkem, Her- wat een duidelijke wenk moet man De Somer, aangesteld en zijn om de politieke weg on- zijn plaatsvervanger is Fr. Van verbloemd uit te stippelen, den Eynde uit Erondegem. De Het bestuur zal onder impuls andere funkties zullen bezet van de voorzitter, de afdelings- worden door Raf Galle sekre- werking trachten te verbeteren taris, J.P. Brondeel, penning- «om klaar te staan voor de meester; J. De Pelsmaker, volgende gemeenteraadsver- propaganda; H. De Windt, or- kiezingen», ganisatie en schepen H. Mal- Ook hier laat men zich reeds lefroy, vorming. horen voor de verkiezingen die Daarbij werden nog twee be- »n Erpe-Mere, meer dan ooit stuursleden gekoöpteerd: J. een uitgebreide pamflettenslag Huylebroeck en G. Van Impe. zullen opjeveren want ook an- Volgens de voorzitter zal deze dere partijen hebben hun poli afdeling. een van de drie in tieke strijd reeds aangekon- Erpe-Mere, zich radikaal d'gd. Van 12 tot 15 juli was Vredon, in het kader van kulturele uit wisseling, te gast bij een be vriende groep in Eslam (D). Met optredens te Eslam, Schön- sce en Neustadt en toeristische uitstappen, zelfs een ontvangst met vendeldemonstratie door de douane aan de Tsjechische grens. 15 juli werd een lange dag om het verre Lutzmansburg in Burgenland-Oostenrijk te be reiken. Het werd geen kennismaking maar een blij weerzien, ver mits de volksdansgroep van Lutzmansburg van 3 tot 9 juli in Aalst te gast was. Het 700 inwoners tellende Lutzmans burg zorgde tot aangename verrassing, voor een perfekte organisatie en opvang gedu rende een ganse week. Optre dens, toerisme en verbroede ringsavonden in de wijnkelders AALST-BELGIUM deden de week voorbijvliegen. Ook Wenen waar de groep in een hotel van de Kolpinggroep verbleef is na 2 dagen met deskundige gidsen geen onbe kende meer. Om te bekomen van de ver moeiende dagen werd 2 dagen rust gepland in het Jugend- gasthaus in Miinchen. Maar Globetrotters als ze zijn profiteert de ganse Vredon- groep toch van dit verblijf om het Olympisch dorp en de bin nenstad te bezoeken. Een op treden in Hamburg werd het slot van deze eerste tournee. Tevreden, moe... bolde de bus op zondag 27 juli, na een tour nee van 4.600 km, het V.T.I.- kompleks binnen. We werden er verwelkomd door de ouders en overige le den. Nog een tas koffie, een pintje en... tot weldra. Inderdaad want begin augustus waren er optredens te Gem- bloux en de bekende Europa- feesten te Paderbom (D). Tussendoor reispas en visum klaarmaken voor de tweede tournee: Debrecen-Hongarije: 14 tot 24 aug. Wat een vakantie! Talrijke binnenlandse optredens en twee tournees: Oostenrijk en Hongarije. Vredon start zijn nieuw werk jaar in september. Jongens of meisjes vanaf 9 jaar zijn van harte welkom! Voor nadere informatie: Achiel De Moor, Abeelstraat 17, 9300 Aalst. Tel. 053/ 77.93.67. De Aalsterse VTB-VAB afde ling stelde zopas haar jaarpro gramma voor, waarbij vooral de veelheid en de diversiteit opvallen. Telkens worden twee prijzen vermeld: een voor leden en een voor niet-leden. Voor 1600 F jaarlijks lidgeld, geniet U van de ledenprijs maar tevens van pechverhel- ping dag en nacht, terugbeta ling van onkosten, tussen komst bij vervoer met zieken huiswagen na ongeval, info over reizen en dokumenten, abonnement op «Dialoog» en op «Uit» of «Auto» en geniet U van heel wat kortingen. SPORTIEF Zwemmen Wekelijks op donderdag van 18.30 u. tot 19.30 u. (uitgez. schoolvakanties) vanaf 18 sep tember. Zwembad Sint-Jozef kollege, Stoofstraat, Aalst. Prijs 65/75 F per beurt. Abon nement voor 13 beurten: 700/ 850 F. Info: 053/21.68.15. Konditie- en Pre-skigymnastiek Wekelijks op maandag van 20 uur tot 21 uur (uitgez. school vakanties) vanaf 8 september. Sportzaal Sint-Jozefkollege, Stoofstraat, Aalst. Prijs: 65/75 F per beurt. Abon nement voor 13 beurten: 700/ 850 F. Info: 053/78.51.28. Wandelen Op zondagnamiddag vanaf 14 uur. Samenkomst op de Hout markt om 13.30 u. Programma: Balegem (27 juli, 11 km), Bra- kel (17 aug., 11 km), Grim- minge (5 okt., 9 km), Donk- meer (19 okt., 10 km), Schen- delbeke (2 nov. 14 km), Ham- me (16 nov. 12 km), Munte (30 nov., 10 km), Oordegem (14 dec., 8 km). Info: 053/21.02.24 Sportmanifestatie: Op 1 of 2 mei 1987. Op het sportterrein van de Osbroek te Aalst. Info: 053/21.02.24 KREATIEF Culinaire avonden voor Initiatiekursus: op zondagen 28 sept., 5 okt., 12 okt., 19 okt. en 9 nov. van 10 uur tot 12 uur. 't Apostellken. ofwel: op dinsdagen 30 sept., 7 okt., 14 okt., 21 okt. van 19 u. tot 21 u. en op zaterdag 8 nov. van 14.30 u. tot 16.30 u. Prijs: 1.400/1.600 F (2 bonsai, handleiding en konsumpties inklusief) Vervolgkursus: op zaterdagen 8 nov., 15 nov. en 22 nov. vanaf 14.30 u. Pro Bonsai, Welleweg 54e, Erembodegem. Prijs: 1.300/1.500 F Info: 053/78.06.34 Weven (i.s.m. VTB-VAB afdeling Erembodegem) Reeks van vijf lessen primitief weven. Op donderdagen 22 jan., 29 jan., 5 feb., 12 feb. en 19 feb. van 19.30 u. tot 22 u. Café «Den Coninck van Spag- nien», Grote Markt, Aalst. Prijs: 1100/1350 F (weefraam, kam, twee naalden, wol voor een kussenovertrek en sjaal, handleiding en 5 konsumpties inkl.) Info: 053/77.44.97 REKREATIEF Boottocht op de Schelde Zaterdag 13 september 9.45 u., vertrek aan Sint-Onolfs- dijk, Dendermonde. Met een traditioneel binnenschip naar Rupelmonde. Bezoek aan het Scheepvaartmuseum (Baasro de) en het Mercatoreiland (te Rupelmonde). Barbecue en orkest aan boord. Terug in Dendermonde om streeks 19 uur. Prijs 950/1.200 F (alles inbe grepen) Info: 05 met info: 053/78.06.34 EDUCATIEF Kennismaking computer Reeks van vijf lessen. Wang- Europe, Keerstr. 10, Erpe- Mere (Otterg.) Initiatiekursus: naar keuze: Reeks 1: maandagen 15 sept., 22 sep., 29 sep., 6 okt., 13 okt. van 18 u. tot 20 u. Reeks 2: donderd. 18 sep., 25 sep., 2 okt., 9 okt., 16 okt. van 18 u. tot 20 u. Reeks 3: donderd. 18 sep., 25 sep., 2 okt., 9 okt., 16 okt. van 20 u. tot 22 u. Vervolgkursus: naar keuze: Reeks 4: dinsdagen 16 sep., 23 sep., 30 sep., 7 okt., 14 okt, van 18 u. tot 20 u. Reeks 5: dinsdagen 16 sep., 23 sep., 30 sep., 7 okt., 14 okt. van 20 u. tot 22 u. Vervolmakingskursus: reeks 6: maandagen 15 sept., 22 sep., 29 sep., 6 okt., 13 okt. van 20 u. tot 22 u. Prijs: 850/1.000 F Info: 053/78.06.34 Servo-Kroatisch Taalkursus Joegloslavisch, Wekelijks vanaf midden okto ber 1986 Sint-Maarteninstituut, Den- dermondsesteenweg 12, Aalst. Info: 053/78.06.34. KULTUREEL Kennismaking met opera i.s.m. Stuurgroep Opera 2001. Fototentoonstelling «De Nieu we Munt» - 5 jaar nationale opera van 8 tot 29 december in de G-Bank, Nieuwstraat Aalst. Voordrachten over wezen en wereld van de opera 18.12 en 15.1. Info 053/70.04.01 Bijwonen voorstelling «Don Carlo» in de Munt in januari '87. Diavoorstelling: «Najaar van Hellas» 9.1, feestzaal stadhuis. Archeologische tocht doot Zuid-Oost-Vlaanderen, 9.1, feestzaal stadhuis. Koncerten: aperitiefkoncert op een zondagvoormiddag in de cember en paaskoncert met koor. Nadere informatie bij VTB- VAB-vertegenwoordiger Geert Van Cleemput, Sint- Amolloniastraat 4. Tel. 053' 78.06.34, PCR 000-1558980- 93. LH Reeks van vijf kooklessen voor heren. Op vrijdagen 26 sept., 17 okt., 14 nov., 28 nov., 12 dec. vanaf 19.30 u. 't Apostel ken (Mijlbeek), Aalst. Prijs: 3.000/3.500 F (5 x menu met 3 gangen, wijn en recepten inbegr.) Info: 053/78.06.34 Brouwkursus: zelf bier maken Vrijdag 3 okt., 19.30 u. -21.30 u. «Den Coninck van Spag- nien», Grote Markt. Prijs 200/250 F (vijf degustaties Info: 053/78.51.28 Bonsai-kursus Kweken en onderhouden van oosterse dwergboompjes. Teo- rie praktijk Van 8 augustus tot 7 septem ber heeft in het Paleis voor Schone Kunsten te Brussel een tentoonstelling «Sport in de Kunst» plaats. De tentoonstel ling omvat sport in het Vlaam se kunstpatrimonium, sport in de Vlaamse tekeningen en akwarellen en de Sporta wed strijd voor schilderkunst an Grafiek In de maanden augustus en september viert Tongeren de verjaardag van zijn 2000 jarig bestaan met allerlei manifesta ties. In het Paleis voor Schone Kun sten te Brussel heeft een ten toonstelling plaats met als ma «subjectieve fotografie beelden der vijftiger jaren» De tentoonstelling loopt tot 31 augustus. 1986 werd uitgeroepen tot hel «Jaar van de Bescherming val de Kinderen op de Wegen» Ford Motor Company organ! seert op 27 en 28 septemb® a.s. te Lommei de «KilomeW van het hart» waarbij autom» bieljournalisten plaats zullen nemen achter het stuur vat een Fordwagen om er een tal kilometers mee af te lef gen. Ford Motor Company ai 100 fr. per kilometer die word afgelegd overmaken aan dt aktie.

De Voorpost | 1986 | | pagina 2