Liefhebbers sporten zo F.C. PUIVELDE LAUREAAT IN HET EIGEN JUBILEUMTORNOOI F.C. 1000 APPELS WINT HET ZESDE TORNOOI VAN F.C. WIJNVELD FC ATLANTIC «EINDELIJK» KAMPIOEN II TORNOOI VAN STEKENE hÜÜB 26 - 15.8.1986 - De Voorpost Liefhebbersvoetbal. Het leidend trio uit het tornooi van FC Puivelde (dw) Het voetbaltomooi van F.C. Puivelde stond thans in het kader van het 20-jarig klubbe- staan. Voldoende trouwens voor een organisatorische feeststemming en zoals in het verleden hebben nu ook een zestal ploegen aan dit tornooi deelgenomen. Traditioneel ook goed voor een reeks aan trekkelijke wedstrijden onder een meer dan behoorlijke lei ding van Edmond Van Mie- ghem met Frans en André Van De Voorde. In verband met de publieke belangstelling werd dit jubileumtornooi van F.C. Puivelde dat ook in het kader van de Sint-Niklase sport- maand werd opgenomen, eveneens een meevaller. Veel volk tijdens deze voetbaltwee- daagse in de Kruisstraat te Pui velde en sportief werd het voor de verdienstelijke organisato ren, ook af een sukses. Nogal vlot werd door F.C. Puivelde de finale bereikt waarin F.C. Drie Linden tenslotte heeft moeten afhaken na de bijko mende strafschoppen. Aldus won F.C. Puivelde het eigen jubileumtornooi en bij de tro- feeënuitreiking - traditioneel geschonken door de garage Walter Vincke - werd het stadsbestuur van Sint-Niklaas vertegenwoordigd door sche pen André Baetens en sport raadvoorzitter Gerard Bon- tinck. De tornooiwedstryden Tegen F.C. Trappen Steels be gon F.C. Puivelde eigenlijk al met een vroege voorsprong: bij de eerste aanval was het al gebeurd langs Paul Van Laere (1-0). De organisatoren mani festeerden zich trouwens als de betere ploeg en meermaals werd F.C. Puivelde van een nieuw doelpunt gehouden. Dat kwam er toch na de rust met een nummertje van Geert Ele- waut en Patrick Cerpentier en met een feilloze kopstoot van Dré Blommaert (2-0). Vruch teloos zou F.C. Trappen Steels hierop reageren en als F.C. Puivelde na enkele vervangin gen terug de teugels overnam, skoorde Paul Van Laere wéér (3-0). Echter de eindstand nog niet want een opvallende Geert Elewaut zou er nadien nog eentje bestellen (4-0). Tussen TTie Jacky Boys en F.C. Centrumvrienden werd het eerder een voorzichtige start. Beide ploegen namen slechts weinig risico's en na een kwartier werd er toch al geskoord: Dirk De Bruyne van The Jacky Boys trof raak (1-0). Nochtans was de ploeg van F.C. Centrumvrienden enigs zins de betere maar de schot vaardigheid bleek daarbij niet altijd het sterkste wapen. En kele wenkende kansen werden toen verkeken en dat manifes teerde zich ook al na de rust. Toen kwam F.C. Centrum- vrienden ook niet langszij en met enkele snedige reakties hengelden The Jacky Boys ge meend naar een verdubbeling van de stand. Zover is het echter niet gekomen en voor F.C. Centrumvrienden skoor de Kurt De Tender uiteinde lijk de meer dan verdiende gelijkmaker (1-1). In het num mertje der bijkomende straf schoppen werden The Jacky Boys dan weer beter dan de voetballers uit Belsele welke nadien voor de vijfde en zesde plaats zouden spelen tegen S.K, Belsele dat nogal afgete kend verloor van F.C. Drie Linden. Dat kon echter bij de aanvang van de match niet worden gesteld en S.K. Belsele realiseerde toen de betere kan sen. Eentje werd daar zelfs van benut door Dirk Van Haelst en die mannen konden meteen juichen (1-0). De beste pijlen waren toen al verschoten bij S.K. Belsele en F.C. Drie Lin den zou nu meer aandringen. Kort na de rust kwamen deze zelfs gelijk met een doelpunt van Dirk Yzewijn (1-1). Het werd het begin van het einde voor een nochtans moedig S.K. Belsele en toen deze ploeg achteraan blunderde, puurde Frangois Verschelden daaruit het volle profijt (1-2). Nadien werd S.K. Belsele zelfs nog een gemakkelijke prooi voor F.C. Drie Linden dat langs Carlos Temmerman op nieuw skoorde (1-3). Even la ter werd het dan 1-4 met een doelpunt van Frangois Ver-, scheiden en Dirk Yzewijn zou de reeks besluiten (1-5). De match voor de vijfde en de zesde plaats in het jubileum tornooi van F.C. Puivelde bracht S.K. Belsele en F.C. Centrumvrienden tussen de kalklijnen. Het werd een vrij evenwichtige wedstrijd met het eerste doelpunt van F.C. Cen trumvrienden: Danny Herrou- fosse skoorde met het hoofd (1-0). Na de rust geraakte S.K. Belsele dan aan de gelijkma ker met een vrijschop van Danny Carmeliet en door Dirk Monsieur tot een doelpunt om gebogen (1-1). Nadien speel den de beide ploegen minder goed geïnspireerd en ondanks een bepaald overwicht van F.C. Centrum vrienden, bleef de stand ongewijzigd met uit eindelijke winst voor de laatst genoemde ploeg na de bijko mende strafschoppen (3-4). Voor de derde en de vierde plaats werd F.C. Trappen Steels aanvankelijk beter dan The Jacky Boys welke tijdens het eerste kwartier nogal for tuinlijk de brilstand op het bord hielden. Nadien skoorde Mario Van Den Berghe toch voor F.C. Trappen Steels en dat was niet helemaal onver diend (1-0). Enkele minuten later werd deze stand door Walter Thijs verdubbeld (2-0). Voor The Jacky Boys zat er zelfs maar weinig verandering in en deze konden zich amper gevaarlijk aanstellen ondanks het feit dat Franky Van Brus sel eens de dwarsligger raakte. Ook na de rust zouden The Jacky Boys het niet helemaal kunnen forceren en tenslotte won F.C. Trappen Steels uit erst verdiend. De aftrap van de finale werd gegeven door Willy Goossens de nieuwe lokaal houder van F.C. Puivelde wel ke ook de matchbal schonk. Onmiddellijk al sensatie want zowel F.C. Puivelde als F.C. Drie Linden hielden het bij gevaarlijke akties. Overhaas ting lag langs weerszijden dik wijls aan de basis dat er enekle doelrijpe kansen werden ver keken terwijl paal en dwarslig ger eveneens een handje toe staken dat de rust skoorloos werd bereikt. Na de hervatting zouden de organisatoren het eerst kunnen juichen: een Intramod (4-3). Deze ploeg werd in de troosting de rivaal van F.C. Wijnveld dat langs Danny De Kindere al kon jui chen (1-0). Voor F.C. Intra mod stelde Eddy Coraand ge lijk (1-1). Door een suksesvol- le strafschop van Raf Van Puyenbroeck, klom F.C. Wijn veld weer in het voordeel (2- 1). Eenzelfde gelegenheid werd tijdens de tweede helft door Mark Smets van F.C. Intramod verkeken en toen Dirk Boon van F.C. Wijnveld ook nog scoorde, was de troos ting bekeken (3-1). De finale van dit tornooi was een vrij spektakulaire wedstrijd. De liefhebbers van doelpunten werden niet vergeten en Glen Rosseel van F.C. Spoor open de de reeks (0-1). Nadien was F.C. 1000 Appels bijzonder schotvaardig en langs Patrick Pee werd eerst de gelijkmaker gescoord (1-1). Toen was het de beurt aan Franky Rossaert en de voetballers uit Sinaai zouden verder in het goede vervolgen (2-1). Tweemaal achter elkaar was Patrick Pee een ideale afwerker en F.C. 1000 Appels dat driemaal scoorde in vijf minuten tijd, stond meteen veilig (4-1). Na de rust probeerden de Oos- tendenaars het een beetje te forceren en dat lukte langs Ed dy Bogacrt (4-2). Toch zoy Yves Smet de James Bett van F.C. 1000 appels, de score weer wijzigen (5-2). Dat was niet het laatste doelpunt uit deze aantrekkelijke finale, want Piet Goedgebeur van F.C. Spoor scoorde nadien nóg eens (5-3). Technische resultaten: V riendschappelij ke wedstrijden: F.C. Wijnveld - F.C. Ponnys 5- 2 F.C. Wijnveld Girls - F.C. Oostende Lady's 9-1 Veteranen F.C. Wijnveld - F.C. Schrijberg 3-4. Schiftingswedstri j den F.C. Wijnveld - F.C. Spoor Oostende 2-4 F.C. 1000 Appels - FC Intra mod Antwerpen 4-4 (4-3) Troosting: F.C. Wijnveld - F.t. Intramod Antwerpen 3-1 Finale: F.C. 1000 Appels - F.C. Spoor Oostende: 5-3 Beker fair-play geschonken door Staatssekretaris Miet Smet: F.C. Intramod Ant werpen. Beker Stadsbestuur Sint-Ni- klaas: F.C. Spoor Oostende. Roger Van Laere Liefhebbersvoetbal. De mannen van FC Steels (dw) Eindelijk is het gelukt voor liefhebbersvoetbalkJub FC At lantic. «Ze» zeggen het zelf: eindelijk! Ze waren er reeds (minstens) twee keer dicht te gen, doch er was telkens een betere en/of meer regelmatige ploeg die vóór de paarsen van Atlantic eindigde in het Lief- hebbersvoetbaltornooi van Stekene. In andere tornooien werd wél reeds in de roos ge schoten. FC Atlantic werd kampioen, gewoon omdat de ploeg het voorbije seizoen het beste elf tal had. Maar dat was volgens «ingewijden» ook reeds vroe ger het geval. Dus... Atlantic dankt z'n titel aan het feit dat het deze keer ook regelmatig was en niet enkel tegen de «groten» uit het Tornooi van Stekene «fris» tussen de krijt lijnen stond... Nu werd ook tegen de «kleintjes» met de grootste bezieling gespeeld én dit had dus resultaat! FC Atlantic bezit een grote én talentvolle ploeg, waarvan de meesten nu ook beseffen dat zelfs in «cafévoetbal» iets moet worden opgeofferd. Vooral 's zaterdagsavonds dan.. Dat niet vroeger midden in de roos werd geschoten hadden ze dus blijkbaar enkel en alleen aan zichzelf te «danken»... Ontvangen op gemeentehuls Kampioen FC Atlantic werd - na twee keer uitstel - vorige zaterdag op het gemeentehuis ontvangen door burgemeester Heyse en schepenen De Sae- gher, Boeykcns en Windey Burgemeester Heyse zag deze «derde-keer-goede-keer» wat de ontvangst betrof als sym bool van de pogingen van de klub om kampioen te spelen: ook FC Atlantic pakte reeds twee keer juist naast de titel. Natuurlijk wenste hij de spe lers deze «uiteindelijke» titel in het Tornooi van Stekene, waar het goed is om spelen. Trouwens, meende de burgemeester, voetbal is een gezond amuse ment en in het Stekens Tor nooi gaat het er nog sportief aan toe. Hij benadrukte het feit dat Atlantic de jeugd aan z'n zijde heeft én dat de ploeg één van de langst bestaande caféploegen uit Stekene is. Ondanks het feit dat «iedereen wel sympathie heeft voor één of andere ploeg» - achter de tafel was het twee tegen twee, denken we met aan zekerheid grenzende waarschijnlijk heid - noemde hij Atlantic de ploeg met het meeste talent (en zo is dat ook!) én hoopte hij dat de klub nog lang zal blijven bestaan én... volgend jaar terug kampioen zal spelen in het Tomooi van Stekene! FC Stekene Sportlef Ook schepen van sport De Saegher wenste de klub zéér hartelijk proficiat en herinner de er aan dat de paarsen ook bijna de beker wonnen. Ze ging zelfs nog verder dan bur gemeester Heyse en hoopte dat FC Atlantic er een traditie van zou maken, van die ont vangsten op het gemeentehuis. Ze wenste de spelers en de klub dan ook alle sukses voor de volgende jaren... Uit handen van de sportsche- pen kreeg aanvoerder Jacques Van der Veecken dan ook een bord van de gemeente om «in de trofeeénkast op te bergen» én - en dat was een première - burgemeester Heyse voorzag alle spelers van e'en sleutelhan ger mét daaraan een mini-mes je (mét ontkurker), waarop de naam én het wapenschild van Stekene. Een origineel «relatiege schenkje» dat voortaan aan ie dereen die gehuldigd en/of ontvangen wordt zal worden aangeboden. Het viel de «kenners» op dat héél wat spelers van FC Atlan tic een groot deel van hun voetbalopleiding genoten van FC Stekene Sportief. Sommi gen brachten het zelfs tot in ds eerste ploeg, doch om «uiteen lopende» redenen kwamen ze bij FC Atlantic terecht... En bij nader toezien is het inderdaad zo dat de Atlanti- cers allemaal - of bijna - er gens iets van FC Stekene Spor tief hebben meegemaakt. Tot slot geven we nog de 17 voetballers die in min-of-meer- dere mate hebben mcege- bouwd aan het sukses van de klub: Kris De Rudder, Chris Bogaert, AloBs Bogaert, Jac ques Van der Veecken, Ste- phan Heyninck, Gino De Rud der, Theo De Poorter, William De Block, Teddy Oduwalé, Ivan Stroobandt, Tommy Heyndricks, Roland Poppe. K Ronny Vercruyssen, Jimmy Keppens, Patrick Janssens, Eddy Janssens en Rudy De Jonghe. (tt) Liefhebbersvoetbal. FC Atlantic speelde kampioen in het Tornooi van Stekene en werd of van harte proficiat met he[ gemeentehuis ontvangen (t&t) In de omgeving van het station van Sinaai, heeft F.C. Wijnveld al lang een gunstige reputatie. Tijdens het vorig weekend werd dat nogmaals duidelijk ter gelegenheid van het zesde voetbaltomooi van F.C. Wynveld met als toemaatje enkele attraktieve nevenaktiviteiten. Dat was goed voor een grootse volkstoeloop en heeft de gezelligheid bevorderd. Die sfeer werd vooral waargenomen bij de zaterdagse barbecue met méér dan 200 deelnemers en de stoutste verwachtingen der organisatoren werden ruimschoots overtroffen. Bijzonder spektakulair was de sponsors: Sealand Antwerpen, voetballers uit Oostende wél landing van drie valscherm- Intramod Oostende, Reyn- en Mark Janssens was de prijs- springers. In dit uitgebreid tiens Antwerpen, Generale schutter (2-3). Deze stand programma voetbalden de da- Bank Sinaai, Stadsbestuur bleef lang behouden en in de mes en de veteranen ook. Sint-Niklaas cn Staats3ekreta- slotminuten doelde Glen Ros- Laatstgenoemden als de oud- ris Miet Smet. Voor de over- seel nogmaals (2-4). jes van F.C. Wijnveld tegen de handiging van al deze sierstuk- In de tweede schfitingswed- mannen van de Schrijberg. ken was de stad Sint-Niklaas strijd waren F.C. 1000 Appels Een aangename match met vertegenwoordigd door volks- en F.C. Intramod Sport uit een 3-4 resultaat in het voor- vertegenwoordiger Lieven Le- Antwerpen sterk aan elkaar deel van F.C. Schrijberg Méér naerts, sportschepen André gewaagd. Het werd een bijzon- afgetekend werd het tussen Baetens en sportraadvoorzitter der spannende en vooral doel- F.C. Wijnveld Girls en de Gerard Bontonck. puntenrijke match met een voetballende ladies uit Oosten- Antwerps openingspunt langs de die zich zelden als een drei- Wedstrijden: Dirk Van Doorslaer (0-1). gende ploeg hebben kunnen Tijdens de openingsmatch Door toedoen van Haxclmans aanstellen. Tegen Walivo's da- hebben de spoormannen uit werd het gelijk (1-1). Een meskampioenen was maar wei- Oostende een gunstige indruk rechtstreeks omgezette hoek- nig te beginnen en met de gelaten, vooral in de af- schop van Wim Cornand be- regelmaat van een klok werd werking. zorgde de Antwerpse ploeg door de Wijnveldse Girls ge- Een dominerend F.C. Wijn- wéér het voordeel (1-2). Voor scoord. Tenslotte werd het 9-1 veld, werd telkens gevat ge- niet lang, want Franky Ros en bij een andere vriendschap- counterd. Langs Raf Van saert bradht 1000 Appels terug pelijke wedstrijd won het zon- Puyenbroeck kwamen de orga- langszij (2-2). dagse F.C. Wijnveld met 5-2 nisatoren het eerst op voor- Na de rust geraakte deze ploeg van F.C. Ponnys uit Waas- sprong (1-0). De Oostende- met Patrick Pee zelfs voor het munster-Sombeke. Een der naars lieten het antwoord ech- eerst op voorsprong (3-2). belangrijkste faktoren was de ter niet lang achterwege en Voor de groenbrocken uit Si- voorbeeldige sportiviteit en door Luk Bogaers werd de naai zat het vrij goed toen Dirk dat heeft ook het eigenlijke gelijkmaker besteld (1-1). Van Doorslaer nogmaals tomooi gekenmerkt Geen Toch geraakte F.C. Wijnveld scoorde (4-2). De mannen van problemen trouwens voor het met Dirk Boon terug op het F.C. Intramod verstonden het scheidsrechterstrio Patrick goede pad (2-1). Geen nood echter zo niet en met een straf- Brijs, Robert De Rechter en echter voor F.C. Spoor Oos- schop langs Mark Smets, werd René Plaquet die een zevental tende en nog voor de rust was het 4-3 Nadien zorgde wedstrijden hebben geleid, langs Glen Rosseel aUes terug Haxelmans nog voor de gelijk- Uiteindelijk triomfater werd te herdoen (2-2). Ondanks alle makcr zodat de bijkomende F.C. 1000 Appels. Vooral de loffelijke pogingen zou F.C. strafschoppen moesten beslis- prachtige bekers vielen op, ge- Wijnveld na de hervatting niet sen C4"4)- Hieri" was 1000 Ap- schonken door vérschillende meer scoren. Dat deden de schotvaardiger dan F.C. Liefhebbersvoetbal. FC Wijnveld op het eigen tomooi (dw) rechtstreekse vrijschop van Geert Elewaut betekende ook het openingsdoelpunt in deze finale (1-0). Nadien probeerde F.C. Puivelde om méér te be reiken maar F.C. Drie Linden liet niet begaan. Deze ploeg kwam terug gelijk na een hoekschop waarbij Luk Van De Walle de ideale afwerker werd (1-1). Spannend en aan trekkelijk werd het vervolg en op een kwartier van het einde knikte Dirk Yzewijn voor F.C. Drie Linden raak (1-2). Bij Liefhebbersvoetbal. De toekomst van FC Puivelde is blijkbaar verzekerd... (dw) F.C. Puivelde werden toen de inspanningen verdubbeld en dat resulteerde tenslotte naar de gelijkmaker langs Patrick Cerpentier (2-2). Ook de eind stand trouwens cn bij de straf schoppen lukte het feestende F.C. Puivelde er eentje méér dan de voetballers van F.C. Drie Linden. Technische resultaten Schiftingswedstrijden: F.C. Puivelde - F.C. TraDDen Steels 4-0 (3-2) The Jacky Boys - F.C, Cen trumvrienden 1-1 (5-3) F.C. Drie Linden - S.K. Belse le 5-1 (3-3) Voor de vijfde en zesde plaats: S.K. Belsele - F.C. Centrum- vrienden 1-1 (3-4) Voor de derde en vierde plaats: The Jacky Boys - F.C. Trap pen Steels 0-2 Voor de eerste en tweede plaats: F.C. Puivelde - F.C. Drie Lin den 2-2 (5-4) Roger Van Laere

De Voorpost | 1986 | | pagina 12