NOGMAALS SENSATIEWEDSTRIJD VAN LUC VAN CLAPDORP RIJDEN RONDE VAN ZWITSERLAND SPORT WAASMUNSTERSE WIELERTOERISTEN DE WASE TENNISJEUGD WEER OP HAAR BEST BMB-WEDSTRIJD IN STEKENE 0RGANIZEERT GROOT TENNISTORNOOI n Zaalsport- schoenen BGJG SCHOONAARDE 28 - 15.8.1986 - De Voorpost WIELERTOERISME TENNIS Van vrijdag 15 augustus tot en met zaterdag 23 augustus ondernemen acht Wase wielertoeristen een ronde van Zwitserland, een wieiergezelschap uit Waasmunster dat meteen aan een vyfde meerdaagse wielertrip toe is. Deze internationale krachtmeeting gaat echter niet uit van een wielertoeristenklub, maar van vrienden en kennissen die een dergelijke organisatie nu reeds vijf jaar op zich nemen. Enkele uitschieters tijdens het wielerjaar komen steeds terug voor op hun programma zoals het Ardeens brevet, Pa- rijs-Roubaix, de Ronde van Vlaanderen, de Elfsteden tocht, de Waalse Pijl en enkele andere brevetloze ritten zoals de 100 km. van Waasmunster, Waasmunster-Brugge-Waas- munster, Waasmunster-de Muur van Geraardsbergen- Waasmunster enz. Hoe dit alles tot stand kwam, vroegen we aan organi sator Herman Hulpiau uit de Korte Haesdonckstraat in Waasmunster. Dertien jaar ge leden kocht hij samen met zijn zoon Geza Hulpiau, eveneens een wielertoerist, het vehikel. Na enkele jaren fietsgenot werd een echte racefiets aan gekocht. Ondertussen kwamen familieleden, vrienden en ge- buren hen vervoegen, zodat na enkele jaren een groepje van 10 man ontstond. Van een trip van 50 km. werd vrij vlug over geschakeld naar de 100 km. Pas in 1982 werd er gestart met een grote organisatie Waas- munster-Lourdes met drie Py- reneeen-ntten over tien dagen. In 1983 werd Waasmunster- MOTORCROSS Alpe d'Huez over 6 ritten ver reden, in 1984 de achtlanden- tocht Waasdmunster-Stelvio- pass over zes ritten. Vorig jaar werd het Waasmunster-Milaan over zes ritten met als sluitstuk Milaan-San Remo. Organisa tor Herman Hulpiau hoopt nu met zijn groepje ook deze wie lertrip tot een goed einde te brengen. Volgende wielertoeristen nemen hieraan deel: Herman Hulpiau, Guido Buyle en Leon Van Buyten uit Waasmunster, Marcel Rombaut en Hugo De Boeck uit Zele, Willy Goossens uit Aartselaar, Luc De Block uit Sinaai, Jozef Van Houte uit Kemzeke en Geza Hulpiau, zoon van Herman, gaat mee als chauffeur-begelei der. Volgende ritten staan op het programma: op 15 augus tus vertrek te Bazel naar Yver- don over 155 km, zaterdag 16 augustus de tweede rit Yver- don-Sierre over 145 km. Op zondag 17 augustus volgt Sier- re-Andermatt via de Furka- pass 2.431 m. over 123 km. De koninginnerit is de drie passen- tocht over 121 km. op maan dag 18 augustus met de Furka- Op zaterdag 23 en zondag 24 augustus organizeert de Bond van Grote en Jonge Gezinnen op het terrein Boerenhof, Eegene te Oudegem een groot tennistornooi Op het programma staan heren en gemengd dubbel. Inschrijvingen en inlichtingen voor dit tornooi kunnen genomen worden bij Vera Van Hauwermeiren - Van Houwe (VH Keurfruit), Eegene 48, 052-52.35.79, of bij Maria Van Den Abbeele-Roels, Losweg 11, 052-42.35 49 De deelnameprijs bedraagt 100 fr. per persoon. Ter gelegenheid van het tornooi wordt zondag 24 augustus vanaf 12 u. doorlopend een barbecue georganizeerd. Daarvoor kan men op voorhand inschrijven bij de be stuursleden van de BGJG. Maar voorinschrijving is niet strikt noodzakelijk. Verder op zondag vanaf 14 u. volks spelen in een verkeersvrije omgeving. Wielertoerisme. De organisatoren van WTC Hoogstraat samen met de trofeewinnaars van de 100 km. van Bazel (kram) pass 2.431 m., de Grimselpass 2.165 m. en tot slot de Susten- pass 2.224 m. waar een halte zal gehouden worden aan de tunnel waar Richard De Poor ter op 16 juni 1948 tijdens de rit Thoune-Altdorf in de Ron de van Zwitserland op jam merlijke wijze om het leven kwam. Op dinsdag 19 augustus staat Andermat-Splügen op de agenda met als voornaamste hindernissen de Sint-Gotthard- pass 2.114 m. en de San Ber- nardino-pass 2.065 m. Woens dag 20 augustus krijgen ze Spliigen-St.-Moritz via de Splügenpass 2.113 m. en de Maloja-pass 1.815 m. met een afstand van 88 km. Donderdag 21 augustus wordt het St.-Mo- ritz-Sargans, een trajekt van 120 km. met de Fluela-pass met 2.383 m. als enige hinder nis van formaat. Vrijdag 22 augustus zijn de Wase wieler toeristen inmiddels aan de achtste rit toe van Sargans naar Kussnacht over een afstand van 130 km. De slotrit volgt op zaterdag 23 augustus met Kussnacht-Basel met als enige col de Unter-Hauenstein 691 m. De Wase wielertoeristen worden te Waasmunster ver wacht op zondag 24 augustus rond 20 u. in restaurant Gast hof Lekkerbek. Aan elke deel nemer werd een 120 bladzijden tellende verzamelmap bezorgd waarin alle bijzondere gege vens zijn opgenomen, per rit, per kilometer, nummers van de wegen en grafieken van el ke rit en elke pass. Op donder dag 14 augustus vertrekken de wielertoeristen met twee wa gens richting Basel, waar vrij dag 15 augustus te 8 u. de eerste rit wordt aangevat. Pierre Van Gendt alle grote merken Klein Antwerpenstraat, 36 Steeds 15% lebbeke kortino Tel. 052/35.72.45 MJIIIIiy B.L.B.-MOTOCROSS IN DESTELDONK Vorige week in Desteldonk was Luc Van Clapdorp de om een twintigste rang in te enige Wase winnaar en hij behaalde deze zege na een nemen b'j de eindstand. Pa- (nogmaals) spannende wedstrijd tegen Van Puyvelde en trick Bellon 8'n8 het nog niet Wibo. Op een tweede plaats eindigden opnieuw Kenny naar ,Wu"S In belde rfeksen Vertenten, Gian Franckaert, Herman Lenaert en Peter J de achterste Dhaiiwp Ipqüp Van ïWuJm*. „1,^ c" plaatsen vertrekken en moest uwe, HtT Jan Puyve'de eindigde op een derde terug vrede nemen met een plaats op slechts één sek. van winnaar Luc Van Clapdorp. 22e en een 21e plaats om 23e te rranky Apers behaalde ook een overwinning in de M.C.B. worden in de eindstand. Gun- wedstryd. ter Maes werd na de start der Debutanten 125cc elfde in de tweede serie. Ing- betrokken en'verdween'met- De laatste maanden schijnt mar Smet had de eerste reeks een uit de wedstrijd. In de Kenny Vertenten met meer van een barslechte start en móest tweede reeks finishte hij op een podiumplaats weg te rij- van rond een 25e plaats terug- een 28e plaats, den, waarbij zelfs blijkt dat hij komen om nog dertiende te zowat een abonnement heeft worden in de tweede serie Jun,oren lz:>cc op de tweede plaats. De eerste kwam hij heel wat beter van **et aanta' deelnemers bij de reeks was hij goed als vijfde achter het starthekken om nu juniores 125cc is wel niet zo gestart en nam uiteindelijk een negende te worden met een hoog maar toch haalt deze ka- tweede plaats in bij de eind- elfde plaats in de eindstand, tegorie bijzonder snelle ronde- meet. In de tweede serie moest Nico Haeck zorgde voor een lijden en is zeer zeker een van hij vanuit de middengroep ko- behoorlijk resultaat met een spannendste reeksen in het men maar nam na de eerste dertiende plaats in de eind- B.L.B.-programma Deze sen- o ronden terug een tweede posi- stand. In de eerste reeks moest satie is dikwijls toe te schrijven eerste reeks en had een twaalf de in en werd tweede in de hij echter vrede nemen met aan Luc ^an Clapdorp die met <je rang in de herneming om eindklassering. Ook Ronny een negentiende rang maar z'Jn bijzonder rijstijl toch weer dertiende te worden in de Heyrman deed het goed, maar werd twaalfde in de heme- de spanning bij het publiek eindstand, hij blijft toch enkel de geur ming. Angelo Saman eindigde w"st hoog te houden In beide snuiven van de podiumplaat- op een veertiende plaats in de reeksen aan de leiding vertrok- Nationalen 250/500cc sen. In de eerste reeks kwam eindstand want in de eerste ^en, werc* hij reeds in de eerste Gian Franckaert moest het bij hij op een achtste plaats bij de serie moest hij van een minder ronc*e naar een derde plaats de nationalen terug dóen met eindmeet en werd in de tweede goede plaats vertrekken en verwezen door Van Puyvelde minder goede starten waar serie vierde om vijfde te wor- werd uiteindelijk achttiende. en Wibo en eerst zelfs de in- door hij heel wat strijd moest den in de eindstand. Patrick In de tweede reeks finishte hij druk gaf het tempo niet te leveren om uiteindelijk op een Van Vlierberghe eindigde in als dertiende. Ivan Robijn nam kunnen volgen maar tegen het vierde en tweede plaats te deze eindklassering op een ne- bij deze debutanten 125cc een wedstrijdeinde, wanneer de finishen en tweede te worden gende plaats maar moest in twintigste plaats in bij de eer- twee leiders misschien hun in -de eindstand der 250cc-ers. beide reeksen vanuit de ach- ste reeks en in de tweede ont- b^s'e kruit verschoten hadden, Ronny Volckerick had de eer- tergrond komen om nog tiende moeting kon hij zich op een wist Cue «zijn» tempo nog op ste reeks een vijfde plaats in te worden in de eerste reeks en zeventiende plaats verdedigen te drijven om bij de eindvlag handen maar in de voorlaatste nog tweede te worden op am- ronde kwam hij nog ten val en VERPLICHT JONGERENTORNOOI OOST-VLAANDEREN Nu de jongsten uit ons tennis- jes. De preminiemen vochten wereldje niet meer op een tor- hard voor een finaleplaats cn nooi voor de Bormanbeker vooral de halve finalestrijd tus- aan het werk kunnen, werd sen de Eeklosc rivalen Karen door de Vlaamse Tennisvere- De Prest en Julie Gabriel le niging een verplicht tomooi verde beter tenniswerk. Ma- voor preminiemen en minie- rion Copier van Zilveren men uit onze provincie aan de Klomp De Klinge was echter kalender toegevoegd. Bij duidelijk de beste. Bij de mi- A.R.A. La Gantoise waren ze niemen tenslotte vocht Greetje van 4 tot 8 augustus aan het De Prest van Matchpoint Eek- werk. lo het felst tegen de VTV- Mevrouw De Lophem en de getrainde Vicky Maes van heer Manu Morel kregen 89 Topspin Zele. Tegen het tech- inschrijvingen voor hun pri- nisch zoveel betere tennis van meur. En het was niet verwon- Maes was echter niemand derlijk dat vanaf de halve fina- bestand, les alleen die namen overble ven die ook in het Jeugdcupge- uitslagen beuren hoog op de lijsten Jongens slaan Vooral de Wase tennis- Preminiemen: jeugd deed het ook deze keer Eeckhout-De Prest 4-1, 4-0 weer pnma. Bauwcns-Vanderkelen 4-3, 4-0 Bij preminiemen jongens met Finale- 38 inschrijvingen de zwaarste Ecckhout-Bauwens 4-2, 4-1, reeks, zorgde Martino Eeck- Miniemen: hout voor de verrassing door Sierens-Van Steenbergen 7-5. eerst in kwartfinale de grote $-2 favoriet David Lambrecht (TC Dc Buyser Waterschoot 6-1, 6- Beckhand) weg te duwen 2 waarna de TC Eeklo-belofte in Finale- finale tegen Gregory Bauwens De Buyser-Sierens 6-2,6-1 vlot met 4-2, 4-1 uitmaakte. Van Eeckhout onthielden wc nie,sJes: vooral zijn sterk defensief spel Preminiemen: waarbij hij steeds op zeker K. Ce Prest-J. Gabriel 2-4, 4- Made aan de leiding te komen op de prachtige omloop met mikte. 2,4-2 om na een spannende strijd kampioenschapsproeven voor Bij de miniemen met 20 in- NL Copier-V. Cochuyt 4-1,4-1 toch op de eerste plaats te debutanten 125cc en inters schrijvingen ook een aardige Finale: 500cc en de kampioenschapsfi- tabel. Hier toonde Bart De Copjcr-De Prest 4-1, 4-1 nale voor juniores, 250cc en Buyser van TC Jasmijn Sint- Miniemen: zijspannen. Zondag wordt de Niklaas zich doorlopend de Gabriel-K. Moriaan 6-2, wedstriid Bereden in Aalter sterkste. Ook Nico Sierens van waar ook een proef voor old- TC Nobel-Aalter kon in finale V. Maes-G. De Prest 6-2, 6-3 timers wordt gereden De voor wemi8 weerwerk zorgen. *''naJe^ M.C.B-wedstrijd voor vrijdag 11 premimemen en ook nog Maes-Gabnel 6-0, 6-2. - - - eens 11 miniemen bij de meis- Go korting. De stort van de finalereeks tijdens de internationale go kartwedstrijden in Sint- Niklaas (dw) de eindklassering op een twin tigste plaats finishte. Bij de 500cc-ers werd Ronny De Schacht negentiende in de blijven en tweede te worden in de eindstand. Peter Dhanis moest in de eer ste reeks na een hapering toch uit de wedstrijd en ook in de tweede serie ging het weer mis. Hij moest met een twaalfde wordt gereden in een F.A.M. organisatie te Ouwegem en zondag wordt hun wedstrijd gereden te Rumbeke. d.h. In de BMB-wedstrijd van Stekene konden onze Wase deelnemers zich enorm sterk in de kijker rijden maar werden door enkele haperingen toch van de beste plaatsen weerhouden. Pascal Bal was in de eerste reeks als derde gestart, kwam tweemaal ten val en werd bij zijn terug komst nog gehinderd door een haperende gaskabel. Hij kwam hierna op één ronde achterstand. De tweede reeks verliep dan toch gunstiger. Na een goede start kon hij vooraan in de wedstrijd blijven en eindigde tenslotte op een vierde plaats. Ook in de derde serie ging het wat tegen. Na een slechte start kwam hij in de eerste ronde op een vijftiende plaats, werd half wedstrijd tiende, maar moest door een val terug naar de vijftiende rang en kon bij de eindmeet dan toch nog negende worden. Brik Schelfaut reed bij de 250cc-ers een bijzonder sterke wedstrijd. In de eerste reeks als derde gestart kwam hij aan de leiding maar door een slippertje in de laatste ronden werd hij nog naar een vierde plaats verwezen. De tweede reeks ging het er nog spannender aan toe, samen met Rik Claus en Johan Boonen kwam het tot een felle strijd waarin Brik toch de reekszege op zijn naam wist te schrijven. In de derde reeks kwam hij na een minder goede start op een vierde plaats, werd in de laatste ronden door een valpartij uitgeschakeld maar kon toch nog derde worden in de eindstand. Tony Hofman kon zich ook zeer sterk verdedigen in deze 250cc reeksen. In de eerste reeks nam hij een goede start, kwam op een derde plaats maar door een slippertje werd hij terug naar een vierde plaats verwezen. Ook in de tweede serie nam hij een zeer snelle start, streed de ganse reeks om de eerste plaatsen en wist uiteindelijk nog een tweede plaats in te nemen bij de eindmeet. In de derde reeks ging het dan minder goed. In de start werd hij wat ingesloten en moest bij de taatsten achtervol gen, nam enkele risiko's en werd hierna met enkele haperingen verwezen naar minder goede plaatsen. Nu vrijdag 15 augustus wordt de BMB-wedstrijd gereden te Balen op de Keiheuvel en zondag rijdt men in Hechtel. Twee wedstrijden waar alle grote namen aan de start komen met de kersverse wereldkampioen Dave Thorpe. (dh) per een wieliengte van Van werd naar een vijftiende plaats Puyvelde. Ook in de heme- verwezen of tiende 250cc-er. ming was het zowat eenzelfde in de herneming werd hij dan beeld waarin hij half wedstrijd zesde hetgeen ook zijn plaats zelfs een achterstand had op- was in de eindstand, gelopen zodat weinigen hem Omer Coppieters reed een 22e nog een kans gaven op een overwinning, maar terug in de laatste ronden hield hij er een hels tempo op na, rukte weer op naar een tweede plaats en wist hiermee nu toch zijn meer dan verdiende eindzege te behalen. een vijftiende rang en kwam in de eindklassering van zijn kategorie op een dertiende rang. Bij de 500cc-ers wist Herman Lenaerts het er uitstekend van- f te brengen. In beide reeksen in de eerste groep uit de start Leslie Van Puyvelde werd zoals gekomen, kreeg hij in de eer- eerder vermeld winnaar van ste reeks een zesde plaats en deze eerste reeks en wist ook werd achtste in de herneming, in de tweede serie aan de lei- Telkens was hij tweede 500cc- ding te komen maar moest in er en had ook een tweede de tweede wedstrijdhelft toch plaats in de eindstand. Internationalen 250/500cc wat stoom aflaten om de reeks zege over te laten aan Wibo en in de laatste ronden ook Van Clapdorp te laten voorgaan. Spannend bleef het zeker tot de laatste meters want zowel in de eerste als in de tweede reeks was dit drietal bij de finish wiel-in-wiel en ook de podiumplaatsen werden ver deeld met enkele tienden van een sek. verschil. Lieven De Vylder kwam net iets tekort voor een podium plaats maar was in beide reek sen toch in strijd om de ere plaatsen. Een derde plaats in de eerste reeks en een vierde in de herneming zorgden dan ook voor een vierde plaats in de eindstand. To Van De Walle moest in de eerste reeks vrede nemen met een veertiende plaats, maar in de tweede reeks ging het dan veel beter. Hij werd achtste en had een elfde plaats in de eindstand. Peter Dhauwe blijft inmiddels aan de top bij de inters 500cc 51 IC CIIIUIKCII Kwam Uil T-. de tweede reek, niei "w,st vorige zondag ,n Des- meer aan de start. Luc Heme- teld°nk zcl,s smld "Jf laer had de eerste reeks een kampioen Van Der Made. elfde plaats, werd twaalfde in De =ers,,e reeks n,m h" de herneming en plaatste zich Soedc start maar moest toch als elfde in de eindstand, Rudy "ed,e n™e" derdc Wuytack eindigde in de eer P'aats niaa' in de tweede serie, waar hij als zesde uit de start Juniores 250/500cc Peter Hemelaer werd reeds van in de trainingen door kader breuk getroffen en alhoewel hij in de eerste serie als negen de wist te eindigen kwam hij stereeks op een 22e plaats, deed beter in de herneming, waar hij achttiende werd en in kwam, reed hij vrij vlug naar een tweede plaats en wist na een slippertje van Van Der plaats vrede nemen J Zijspannen André Van Den Bossche en Herman Van Osselaer konden een opmerkelijke wedstrijd rij den en wisten zelfs nog betere uitslagen te behalen dan in de vorige wedstrijd. In de eerste reeks werden ze negende, haalden een elfde rang in de herneming en werden zelfs ze vende in de eindstand. Paul Van Osselaer met Luc Van Vlierberghe moeten vrede ne men in de eerste reeks met een vijftiende plaats maar werden in de tweede reeks toch achtste met een tiende plaats in de eindstand. Werner Lauwers met Dominique Maerten de den het in de eerste reeks niet zo best en werden achttiende maar hadden dan in de herne ming een zesde plaats en wer den nog elfde in de eindstand. Omer Van Vlierberghe met Eddy Huybrechtsen konden in de eerste reeks na een goede start een vierde plaats innemen maar in de laatste ronden werd Eddy aan de voet gekwetst en hierdoor moesten ze de tweede reeks laten gaan. Valère Van Laere reed in de eerste recks L een zeventiende plaats, werd veertiende in de herneming en kwam als vijftiende in de eind- M.C.B.-Wedstrijd Franky Apers reed de M.C.B.- wedstrijd in Loker voor een vkJjge-, proef van het nationaal kam- B^PWrjP» '*TV iriraf*1^k '..f •'j~ v'-jwjS pioenschap waarin hij nog een BbSiKT sterkere voorsprong wist te ne- X' flMN HKjHpHf VHIj I flB^W f - l|F men, De eerste reeks was hij jj .rT ll '|-.T steeds mee in de strijd om de reekszege, maar slippertje J MUbk-s de laatste ronde verwees hem naar een tweede plaats. In H dc tweede reeks werd hij reeds vroeg getroffen door een lekke voorband maar kon toch de "sL^H reeks uitrijden op een derde plaats als eerste 250cc-er en behaalde ook dc eindoverwin- Motocrosskalender De B.L.B.-piloten rijden voor Go karting. Tegen 140 km/u in strijd voor de leidersplaats tijdens de wedstrijden in Sint- vrijdag hun wedstrijd in Gooik Niklaas (dw) Go karting. De Waaslander De Boes werd één der winnaars van een reeks (dw)

De Voorpost | 1986 | | pagina 14