BART HEUREWEGH MET AMBITIE NAAR OMLOOP DER VLAAMSE GEWESTEN DANY VAN BOGKSTAEL NAAR TWEEDE SEIZOENZEGE BART HEIREWEGH RUKT UIT 7 EN WINT AFGESCHEIDEN BRUNO VERWULGHEN HEER EN MEESTER GLENN VAN HAUTEKERKE JUMPT OP GEPAST OGENBLIK JEAN BOONE ZEGEVIERT NA EEN REEKS EREPRIJZEN DE VERDIENDE BELONING VOOR WIM DE VOS RUDT SAELENS KAN WEER VAN ZICH AFBIJTEN TWEEDE ZEGE BINNEN DE WEEK VOOR IVAN PULTIJN BRUNO VERWULGHEN BUITEN IEDERS VERWACHTING WIM DE VOS: EERSTE ZEGE Wielerwedstrijden In Dendermonde 16 - 15.8.1986 - De Voorpost JUNIORES IN LOKEREN In afwachting om de Omloop der Vlaamse Gewesten en zijn overstap naar de amateurs op 28 augustus verschijnt Bart Heirewegh nog her en der i kreeg hij een op de loer liggen de Bart Heirewegh bij zich evenals Patrick Verhoeven. De uitval van deze drie renners bleek schijnbaar nog wat de start in de hoop zijn reeds vroeg. Er volgde een" korte hoog aantal zegepralen nog hergroepering die binnen de wat verder op te drijven. In kortste keren gevolgd werd Lokeren werden de bloemen door een nieuwe uitval. Deze voor de zeventiende keer dit keer van Mare Bracke, Geert seizoen zijn eigendom. Bart Buyle, Bart Heirewegh, Mario stak met kop en schouders bo- De Maere, Gino Vercauteren ven de anderen uit. Nochtans en de Franse Waaslander Ab- waren het Denis Elaut en Pas- delrachim. Pascal Joos, Her- cal Joos die van de zesendertig man Van Eetvelde en Peter deelnemers de eerste initiatie- Saey gaven zich niet gewon- ven namen. Ver droeg hun nen, sloegen de handen in me- uitval niet. Halfweg koers kaar en brachten een achter bleef Peter Saey wel enige tijd volging op de leiders tot een langer in de spits, maar daarna goed einde. Van toen af was het duidelijk dat Bart Heire wegh nog een en ander zou ondernemen alvorens de finale ging beginnen. Op zo'n zes kilometer van het einde lichtte hij het achterwerk uit het za del, trapte wat krachtiger de pedalen rond ën realiseerde een voorsprong die hij behield tot de finish. Toen later Pascal Joos zich opmaakte om de spurt voor de tweede plaats in te zetten, kwam hij ongelukkig ten val en liep verwondingen op. Mare Bracke werd dan tweede voor Gino Vercaute ren, Abdelrachim en Peter Saey. E.G. Wielrennen. Bruno Verwulghen won schitterend in Nieuwkerken-Waas (dw) JUNIORES IN NIEUWKERKEN-WAAS WIELRENNEN Bruno Verwulghen is in Nieuwkerken-Waas sterk uit gerukt. De junior uit St.-Ni klaas reageerde in de laatste tien kilometers, realiseerde binnen de kortste keren een voorsprong die aan de streep 25 sekonden bedroeg op Pa trick Heirewegh die de spurt voor de tweede plaats won te gen de Nederlander Robin Van Hecke. Een minuut na de winnaar maakten Ronny Lie- vens en Martin Smet hun op wachting. Jantje Cools uit De Klinge was in Nieuwkerken-Waas een op gemerkte renner, vooral tij dens de eerste wedstrijdhelft. Hij lag toen aan de basis van uitvallen, waarin hij vaak zelf was betrokken. In de vijfde van de twaalf af te leggen ron den schoot hij voorop met Temsenaar Pascal Bauwens en de Dendermondenaar Philip De Ridder. Deze drie renners bleven korte tijd gezamelijk aan het kommando, maar moesten later het gezelschap dulden van Bruno Verwulghen en Patrick Heirewegh. Even kwam het tot een hergroepe ring tot wanneer Jan Cools opnieuw een vuist maakte en Garry De Cock en Verwulg hen in het zog kregen. Gino Brijs maakte even later ook zijn opwachting. Vier leiders dus die gevolgd werden door vijf renners die er in slaagden om tot in de voorste gelederen door te dringen. Het waren Martin Smet, Patrick Heire wegh, Ronny Lievens, Gino Verberckmoes en Robin Van Hecke. Deze negen renners zouden het verdere verloop van de wedstrijd bepalen. On der impuls van Kenny Frans- sens werd er nog jacht ge maakt op de vluchters maar die onderneming wierp geen vruchten af. Vooraan werd snel gereden en gedemarreerd. Gevolgen bleven niet uit. Van de negen kopmannen konden alleen Ronny Lievens, Martin Smet, Bruno Verwulghen, Robin Van Hecke en Patrick Heirewegh standhouden. De andere vier werden gewoon uit de wielen gereden. De rest van het verhaal is inmiddels al gekend. E.G. Bart Heirewegh heeft met twee overwinningen een lo nend weekeinde achter de rug. In Lokeren eindigde hij licht afgescheiden een criterium en in Anderlecht won hij een spurt met vier. "Op de Lokerse Spoele werd er vaak gedemarreerd", begint de junior uit Hamme zijn verhaal. "Het kwam erop aan om attent te blijven. Op vijftien kilometer voor de streep zijn we met vijftien manschappen in de spits gaan rijden. Daaruit probeerde Mare Bracke weg te wippen. Dat is hem niet gelukt. Ik gooide op vijf kilometer voor de streep alle gewicht in de weegschaal. Herman Van Eet velde en Peter Saey hadden zin Het is een lonend weekeinde geworden voor Glenn Van Hautekerke. Voor het eerst behaalde de nieuweling uit Bazel een overwinning. Die kwam tot stand in Sint- Katelijne-Waver. "Ik evolueerde aanvankelijk niet in de voorste gelede ren. Vijf renners waren vroeg in de aanval gegaan. Drie keer poogde ik om een achtervolging in te zetten. Telkens werd ik door het peloton gegrepen. Een vierde poging lukte. Spoedig had ik een kloof tot stand gebracht en kreeg de vluchters in zicht. Met zes trokken we de finale in. Joeri Verbruggen heeft een paar keer getracht om een spurt te ontwijken. Hij kreeg geen vrijheid. In de laatste honderd meter vertoefde ik in tweede positie waaruit ik tijdig wegsprong en won." Zondagnamiddag voor eigen deur moest Glenn vrede nemen met een achtste plaats. "Ik heb de trein gemist. Op het ogenblik dat zich een zevenkoppige leidersgroep had gevormd, had ik net een inspanning achter de rug. Ik 'rustte' even in het peloton. Nooit had ik gedacht dat de zeven leiders in zo'n korte tijdspanne een riante voorsprong zouden realiseren. Ik trok nog wel in de achtervolging en in de laatste kilometers kreeg ik hen in het vizier. Op het ogenblik lag de streep al te vlakbij en was het niet meer mogelijk om mijn wagentje aan te pikken." Glenn Van Hautekerke maakt een behoorlijk seizoen mee. Men mag niet vergeten dat hij als zestienjarige knaap pas begin dit jaar aan de wielersport begon. Vermits hij nu tot het besluit is gekomen dat hij in de spurt goed zijn plan kan trekken, hoopt hij de komende weken nog een zege te behalen. Misschien vrijdag in Haasdonk? (E.G.) WIELRENNEN IN HET LAND VAN AALST Merenaar Dany Van Bockstael is niet lang bij de pakken blijven zitten, na zijn eerste overwinning een week gele den. Integendeel. Blijkbaar hadden we hier te maken met het gekende fenomeen van de "openingstreffer". Die langverwachte eerste zege, die de stress wegneemt, waar op de volgende wedstrijden veel meer ontspannend verre den worden. Met als gevolg dat er nog overwinningen volgen. In Falisolle vond de junior uit de Oostdorpstraat 147 het lastige parcours als bondgenoot. Ook vorige week bewees hij dat klimwerk spek naar zijn bek is. In de veertien ronden lange wedstrijd, over een totale afstand van 88 kilometer, moest er precies de helft bergop gereden worden, de andere helft ging bergaf. Koers voor sterke mannen bijgevolg, en reeds van in het wedstrijdbegin werd de boel uit mekaar gesmeten. "Vanin de tweede ronde ontsnapte een renner. Hij reed zowat vijf ronden alleen voor de anderen uit, met een maximale voorsprong van 35 sekonden. Toen ben ik met Denis Minet in de tegenaanval gegaan en zowat halfkoers konden we de vluchter vervoegen. Met z'n drieën ging het verder, tot het ingaan van de laatste ronde. Blijkbaar was de derde man, Eddy Janssens, te onstuimig geweest met zijn vroege vluchtpoging, want hij bleef achter. In een spurt bergop met twee, had ik geen moeite met mijn vluchtgezel, zodat ik mijn tweede koers van het seizoen op mijn palmares kon schrijven." Dinsdag reed Dany Van Bockstael in Betekom een avondkoers. Vandaag donderdag rijdt hij het kritcrium van Oeselgem in West-Vlaanderen. Zaterdag volgt de wedstrijd in en rond de heuvels van Huizingen en maan dag mogen de supporters hun 'poulain' verwachten in Mere, waar Dany een klinkende prestatie hoopt te leveren voor eigen volk. Cecco Wielrennen. Jean Boone (arch) Jean Boone laat zich opmerken. De laatste weken eindigde de nieuweling uit Belsele nimmer buiten de prijzen. Tijdens de laatste vijf wedstrijden kwam hij zelfs niet meer buiten de eerste vier. Vorige zondag in Zomer- gem volgde de bekroning en werd het voor de zestienjari ge knaap metéén de tweede seizoenzege. "Voor halfweg zijn vijf renners in de aanval gegaan", zegt Boontje. "Ik heb op de uitdaging gereageerd, een achtervolging opgezet en de vijf vluchters zelfs voorbijge stoken. Enige tijd bleef ik alleen voorop tot wanneer ik het gezelschap kreeg van Van Kerckhove, De Rocker, Wille, Dierckens en Mestdagh. Met zes zijn we de laatste kilometers ingegaan. Wat verwacht werd gebeurde. De finale draaide uit op een spurt met zes. Ik vertoefde aanvankelijk in tweede positie van waaruit ik net op tijd kon wegvluchten en later winnaar kon worden." Een paar dagen voordien legde Jean Boone beslag op een derde plaats. Dat gebeurde in Waarschoot waar twee renners vroeg in de aanval waren getrokken, hij samen met een groepje de achtervolging inzette en uiteindelijk de spurt won voor de derde plaats. De nieuweling uit Belsele hoopt zich, nu het vakantie is, en er vrije tijd te over is om aan voorbereiding te doen, weldra te manifesteren en een derde seizoenzege na te streven. Pas volgend seizoen wordt hij junior. (e.g.) om de tocht in mijn gezelschap verder te zetten. Hoewel het twee brave jongens zijn, deed ik het maar liever alleen, de marreerde en boekte een voor sprong die tot de finish behou den bleef. In Anderlecht dien de ik op te tornen tegen de koalitie Patrick Evenepoel-Jim Kloeck. Laatstgenoemde was de "invité" van de Anderlech- tenaar die graag in eigen ge meente had gewonnen. Dat er vooraf een afspraak was ge maakt, was zelfs duidelijk voor een blinde. Het kwam er voor mij op aan om mij in geen geval in een valstrik te laten lokken. Evenepoel trok er al leen vandoor. Kloeck remde af. Ken je het verdere verhaal? Toen Jim merkte dat dit rijmpje niet zou lukken, de marreerde hijzelf met de be doeling zijn maat hulp en bij stand te gaan verlenen. Je be grijpt dat ik niet bij de pakken bleef zitten. Evenepoel, welis waar een schoolmakker, had mij eerder in Wallonië een loer gedraaid. (In Hamme wordt dat in andere termen omschre ven.) Ik wipte in de aanval, kreeg Ivan Robijn mee en spoedig volgde de aansluiting. Evenepoel beloerde mij als een dreigende donderbui. Hij zelf en Kloeck demarreerden om de haverklap. Ik liet mij niet uit het lood slaan. In een spurt zou ik ze wel meester kunnen, dacht ik bij mezelf. En inderdaad, het liep af zoals ik had gewenst en verwacht. Ik had dus sportief gewonnen. Wat blijkbaar niet naar de zin was van de "entourage" van Evenepoel die me na afloop voor 'vuile smeerlap' uitschol den. Een reaktie die in geen geval op zijn plaats was en door geen enkele sportieveling in dank werd afgenomen." Het tijdperk van de juniores loopt voor Bart Heirewegh langzaam maar zeker ten ein de. Op 28 augustus is hij jarig en wordt hij amateur. Voor dien staan er nog belangrijke dingen op het programma. Zondag is het immers de Om loop der Vlaamse Gewesten. Daarin wil Bart, net als in de Ronde van Vlaanderen waarin hij derde werd, tot het uiterste gaan. Een overwinning zou wel het mooiste geschenk zijn, als afscheid aan de juniores. Bart is het in ieder geval van harte gegund. (E.G.) NIEUWELINGEN IN BAZEL Geruime tijd is het stil geweest rond Rudy Saelens. De amateur uit Stekene kon zich nauwelijks manifesteren en dwong zelden een ereplaats af. De laatste weken is er een opmerkelijke kentering ingetreden. Weer eindigt Rudy binnen de prijzen en evolueert tijdens de wedstrijd zelf bestendig in de spits. Bewijs dat het weer goed gaat. "Het voorseizoen viel tegen. Toen zich een gunstige evolutie begon af te tekenen werd ik het slachtoffer van een voedselvergiftiging. Ruim een week mocht ik niet fietsen en meer dan een maand bleef ik er de nare gevolgen van ondervinden. Anderhalve maand geleden ondervond ik beterschap, kon mij opnieuw manifesteren, werd zesde, behaalde een vierde plaats en werd twee keer derde." In Lokeren, waar negentig renners aan de start versche nen, werd Rudy Saelens derde. "De plaatselijke renner Macharis nam als vanzelfspre kend geregeld initiatieven. Hij geraakt met vier man schappen voorop. Ik behoorde tot een groep van renners die met sukses aan de achtervolging begon. Later zijn we met vijf in de aanval gegaan. Macharis en Balcaen zijn weggesprongen. Ik wond de spurt voor de derde plaats." In Sinaai dwong Rudy Saelens een vierde plaats af. "Ook daar moest voor de derde plaats worden gespurt nadat twee renners vroegtijdig waren weggeraakt. Ik werd tweede in de sprint." Rudy Saelens won dit seizoen amper één wedstrijd. Wel eindigde hij vijftien keer binnen de vijf eersten. Op zichzelf is dat niet zo slecht, maar toch had Rudy beter verwacht. "Ik hoop nog een wedstrijd te kunnen winnen. Ik zie daar de mogelijkheid in, vooral nu het heel wat beter gaat dan voorheen. Nu zaterdag in eigen Stekene hoop ik er het beste van te maken en minstens een ereplaats na te streven." (E.G.) Wim De Vos uit Belsele werd in Bazel verdienstelijk winnaar na een wedstrijd waarin hij eerst in de spits van het peloton evolueerde en la ter het initiatief nam tot een vlucht waaraan zeven renners deelnamen, maar waarin hij zich tijdens de finale overdui delijk de sterkste toonde. De eerste uitvalspogingen kwamen van Bart Pepermans en Peter Neels, maar spoedig werden ze gegrepen door een peloton waarin Wim De Vos de regie voerde. Na ongeveer twintig kilometer rukte de flin ke knaap uit Belsele zich plot seling los. Hij kreeg Joeri Ver bruggen, Fabian Helderweirt, Gustaaf Schouppe, Sven Pee tere, Eric Verley en Kurt Van Hoey in het gezelschap. Een korte tijd hadden de zeven vluchters ruim dertig sekonden voorsprong gerealiseerd. Daarin had andermaal Wim De Vos een ruim aandeel. Het was opmerkelijk hoe hij voor aan de toon aangaf, het tempo hooghield en later zelfs nog voorop geraakte samen met Kurt Van Hoey en Joeri Ver bruggen. De vier andere me devluchters konden echter na een uiterste inspanning de kloof weer dichtrijden. Intus sen was er wel reaktie geko men in de achtervolging. Glenn Van Hautekerke, Pa trick Caluwé en Peter Neels waren uit het peloton wegge- wipt op zoek naar de leiders. Hun onderneming was te laat op gang gekomen om nog eni ge kans op sukses te maken. Toen Wim De Vos in de laat ste kilometers merkte dat het niet snel genoeg naar zijn zin ging, reed hij alleen weg van zijn opponenten om uiteinde lijk met een kleine voorsprong voor de eerste keer in zijn loopbaan eigenaar te worden van de bloemen. Kurt Van Hoey werd afgescheiden twee de en later won Joeri Verbrug gen de spurt voor de derde plaats voor Eric Verley en Sven Peetere. Vermelden we nog dat Wer ner Wuyts, toch één van de favorieten in het begin van de wedstrijd, met pech kreeg af te rekenen, wat allicht de reden is geweest dat hij niet bij de goede ontsnapping betrokken was. (e.g.) NIEUWELINGEN IN LOKEREN Ivan Pultijn heeft in amper een week tijd twee overwin ningen behaald. In het krite- rium op de Lokeree Spoele waar zeventien deelnemers de start hadden genomen, toonde hij zich in de spurt duidelijk de sterkste. Alvorens dertien lei ders zich verenigden, had Jean-Pierre Ivens zich al een hele tijd in de kijker gefietst. Het is vaak de gewoonte van de nieuweling uit Stekene om vroeg initiatieven te nemen. Geregeld wordt hij evenwel gegrepen alvorens de finale be gint. In ieder geval werd hij in Lokeren de eigenaar van ver schillende premies. Nadat hij enige tijd in de spits had gere den, kreeg hij gezelschap van Rudy Van Durmen en Dirk Van Leeuwe. Deze drie ren ners samen konden het niet bolwerken en werden later door de achtervolgers gegre pen. Op zijn beurt ging toen Eddy Van Durme in de aanval. Ook zijn onderneming was geen lang leven beschoren. Met dertien renners maakte men zich uiteindelijk op om de finale te betwisten waarvan Ivan Pultijn zich duidelijk de snelste toonde. Rudy Van Durme werd tweede voor Dirk Van Leeuwe, Jean-Pierre Ivens en de plaatselijke renner Geert Wautere. Bruno Verwulghen is momenteel in topvorm Bruno Verwulghen heeft nooit eerder zo sterk uitge haald als de voorbije weken. Binnen de kortste keren bracht hij vier overwinningen op zijn aktief, een weelde die de junior uit Sint-Niklaas nooit heeft gekend. "Het gaat goed, uitstekend zelfs. Ik voel mij meer dan ooit in forme en bekwaam om met de besten te wedijve ren. Hoelang de konditie op peil blijft, zal de toekomst uitwijzen. Vraag mij niet hoeveel overwinningen ik ver lang. Met ééntje seffens", aldus Bruno Verwulghen. In Nieuwkerken-Waas behaalde hij met overtuiging een vierde overwinning. In de laatste tien kilometers rukte hij zich los en realiseerde buiten eenieders verwachting een voorsprong die bij de finish 25 sekonden bedroeg. "Ik reed zo van de anderen weg, zegt Bruno Verwul ghen. Weet je dat ik nog nooit eerder vroegtijdig van de anderen ben kunnen wegrijden. Gewoonlijk behaalde ik overwinningen of ereplaatsen na een lonende spurt. Nu lukte het mij om een solotocht tot een goed einde te brengen. Halfweg wedstrijd was ik lid geworden van een leidersgroep. Hij verenigde vier renners. Later kregen we er het gezelschap bij van zes anderen. De rest van het deelnemersveld streed voor een verloren zaak. Hun ach terstand was al te groot geworden. Naarmate de kilome ters vorderden, flitste het idee door mijn hoofd om het toch naar eens alleen te proberen. Het werd buiten ieders verwachting een meevaller van formaat." Bruno Verwulghen was een paar dagen tevoor al op het ereschavotje geklommen. Dat gebeurde in het Waalse Vilaine. "Óp zo'n twintig kilometer van het einde haakte ik mijn wagentje aan, toen iemand het hazepad koos. Vlug werd overeengekomen om het werk te verdelen. Dat bleek een lonende taktiek. Niemand uit de achtergrond kon nog aansluiten. We bleven voorop. In de spurt ging elkeen zijn kans. Zo was het ook besproken. Ik won." Het laat zich aanzien dat Bruno Verwulghen zich de komende weken nog vaak zal manifesteren. Pas in januari wordt hij negentien, wat wil zeggen dat hij nog gans dit seizoen junior blijft. (E.G.) De vreugde kon niet op bij Wim De Vos toen hij zondagnamiddag afgescheiden winnaar werd in Bazel. Door de pas verkozen Miss Hoogstraat werd hij dadelijk getrakteerd op drie stevige kussen. Wim straalde van geluk. Voor de allereerste keer in zijn jonge loopbaan had hij een overwinening behaald. "Daar droomde ik al lang van", verklapte de nieuwelin; uit Belsele. "Vaak ben ik al binnen de tien geëindigc Enige tijd was ik afgeremd door pech. Nu gaat het goed, uitstekend zelfs. Alleen een lonende spurt ontbreekt. In Bazel nam ik het initiatief voor een vlucht. Ik kreeg zes renners mee. De verstandhouding was niet best. Toen ik vernam dat de voorsprong begon te tanen, ben ik harder op de trappers gaan duwen. Het geloof in de overwinnin groeide. Óp zo'n vijf kilometer van de streep heb gedemarreerd. Het was de eerste keer dat ik zo'n lef heb getoond. Ik lukte een voorsprong die, hoewel niet zo groot, ik toch tot de streep wist te behouden." Een paar dagen tevoren had de nieuweling uit Belsele zich ook al gemanifesteerd. "In Leerbeek waren twee renners in de aanval betrok ken. Ik heb een tegenaktie opgezet. De kloof was te groot en viel niet meer te overbruggen. Ik moest met een derde plaats vrede nemen." Het was overigens de tweede keer dat Wim beslag legde op een derde plaats. Een vierde en een vijfde plaats liggen overigens ook nog vers in het geheugen. Nu vrijdag is de knaap uit Belsele, die tot 13 april van volgend jaar nieuweling blijft, in Haasdonk aan de slag. Daar wil hij er het beste van maken. Vooral omdat deze gemeente ook de thuishaven is van zijn klub "Excelsior", waarin het prettig is te vertoeven, zoals Wim het volmon dig omschrijft. (E.G.) Naar jaarlijkse gewoonte organizeert ook nu de plaatselij ke wielerclub «Ros Beiaardvrienden» in samenwerkinj met het stadsbestuur van Dendermonde twee wielerwed strijden. Op maandag 25 en woensdag 27 augustus rijden de renners volgende omloop: Oude Vest, Bogaerdstraat, Werf, K. Astridlaan, Vlasmarkt, Sint-Jorisgilde, Begijn- hofiaan, Zuidlaan, Brusselsestraat en terug Öude Vest. Vanaf 19 u. stationeerverbod opgelegd aan alle voertuigf en zal vanaf hetzelfde uur de omloop worden afgeslote* voor alle verkeer. Spor

De Voorpost | 1986 | | pagina 2