EEN PUBLICITAIRE VOLTREFFER! KAATSEN IN BAASRODE De Voorpost - 15.8.1986 - 21 ATLETIEK TWEEDE HALVE MARATHON EN JOGGING VAN AC ZELE Zaterdagnamiddag zagen we om en rond het Zeelse sportstadion niets dan lachende gezichten. De organisatie van de tweede halve marathon en de jogging was een sportief sukses. De nieuwbakken voorzitter Luk De Waele stond er glunderend by. Zyn club werd met niets dan pluspunten gekwoteerd. Een massa deelnemers, veel belangstelling en aangenaam om volgen wedstrijden, met het zeer knap sluitstuk dat de halve marathon voor seniores zonder twyfel was. Een hels tempo van in den beginne, zodat de atletiekliefliebbers zich geen sekonde verveelden. (752) reeds naast mekaar. De Zeelse deelnemers staan ieder aan de buitenkant - zomaar ven. oru BLINDEMAN GtBR BLINDEMAN GfBR tlNDEMAN GE BR wwrwntw* Uroegem 'TL! RD EG EB P5JRDEGE» Atletiek. In de halve marathon leidde Zeienaar Eugeen De Kimpe het achtervolgend groepje Atletiek. De veteranen-heren en de dames-seniores en -veteranen startten in dezelfde reeks. Als we de eerste rij nagaan is het gezegde «ladies first» in Zele nog niet bekend. Alleen de Zeelse Frieda Waegeman (203) heeft een plaatsje vooraan kunnen bemachtigen (bvw) KAATSEN Sewest Aalst-Dendermonde •i Reeks Bevordering Hoké Erembodegem - VA Baasrode 15-10 Ruststand 8-7 De Baasroodse klub, die nog Is in de running is voor de diende op Hoké een W moeilijke klip te omzeilen. eerste keer, na de de bond opgelegde sank- VA au grand com- Dat de thuisploeg zich niet gewonnen zou ge- ondervond het bezoekend vijftal al vanaf het startsignaal. Hoké kende een allerbeste start en onder impuls van Van Kerckhoven en Cooman wer den de bezoekers op een 2-0 achterstand geplaatst. Baasro de ging echter in het tegenof fensief en na een 2-1 kwamen er 3-3 cijfers op het bord. Na dien kon Baasrode met 4-5 de wedstrijd in handen nemen. Het volgende spel zou evenwel de ommekeer teweeg brengen. VA Baasrode gaf een 15-40 voorsprong uit handen na het leveren van een slechte opslag- beurt. De ploegen bleven aan elkaar gewaagd tot 6-6, maar de thuisploeg kon dan de rust ingaan met twee spelen voor sprong: 8-6. Na de rust kon Baasrode zijn achterstand milderen tot 8-7. Weer was het Cooman, nu sa- mpn met Melis, die Erembode gem (via 10-8) naar een 12-8 kloof leidde. Het was net alsof de VA-ploeg met lood in de benen op het terrein stond. Ze slaagde er maar niet in een voet in de wedstrijd te krijgen. Ze gaf zich zomaar gewonnen. Een ploeg die titelambities koestert, kan zich dergelijke blunders niet veroorloven. Wanneer men dergelijke fla ters begaat in de kruciale eind- faze van het kampioenschap, kan dit fataal blijken. Hoké Erembodegem ging dankbaar in op het Baasroods aanbod. De loomheid van de bezoekers zorgde voor een éénieder dui delijk dat Alfons Van Kerck hoven het matchritme in de afgelopen weken gemist heeft (wegens schorsing). De over winning in de wacht te slepen, zodat hun achterstand op de leider gelijk bleef. Met nog drie wedstrijden voor de boeg staat Baasrode momenteel op de tweede plaats, maar nu met twee punten verwijderd van leider Pelote Opstal. Wil Baas rode de leider van de hoogste trap verdringen, dan moet het in de toekomst uit een ander vaatje tappen. Zolang er leven is, is er hoop. Pupillen VA Baasrode St. Anna Hamme 2 Voor de aanvang van de aller laatste wedstrijd van het kaats- seizoen stond het zo goed als vast dat de VA-youngsters de titel op zak hadden. Hamme kwam zich aanbieden met maar vier spelers. Het was dui delijk dat ze zich reeds bij het meesterschap van Baasrode hadden neergelegd. Voor de Baasroodse ploeg was het een formaliteit, zodat de plaatselijke coach beroep mocht doen op twee invallers: Cassiman en De Maeseneer. n. De ploeg uit Baardegem moest het met 15-9 afleggen tegen Kastel. Ze staat tweede Het inschakelen van deze twee het klassement en dat is waarschijnlijk voldoende om te promoveren naar Bevordering pionnen weerhield VA niet de show te stelen. De Hamse spe lers werden volkomen kans loos gelaten. De bezoekers ge raakten niet verder dan twee spelen. Hierdoor bemachtigde Baasrode zijn zoveelste drie puntenzege. Na de wedstrijd werden de thuisspelers door de suppor ters en het bestuur in de bloe metjes gezet. De Kaatsfedera- tie was eveneens aanwezig om hulde te brengen aan de kers verse kampioenen. Het nam de gelegenheid te baat de kam pioenenschildjes te overhan digen. Het behalen van de titel bete kent slechts een eerste stop. De volgende halte is het pro vinciaal kampioenschap, dat in alle ernst wordt voorbereid. Miniemen VA Baasrode 10 St. Anna Hamme 5 Ruststand 5-4 De bezoekers lieten, net als bij de pupillen, maar vier spelers aanrukken. Maar de thuis ploeg had de onvolledige ploeg van Hamme verkeerd geïnter preteerd: ze begon te licht vaardig aan de wedstrijd, zo dat koncentratieverlies zijn kop kwam opsteken. De Ham- se spelers daarentegen ver kochten hun huid duur en ze vochten tot het bittere eind voor elk spel. In de eerste helft van de wedstrijd ging de strijd gelijk op. Hamme was, met zijn vier man, zelfs in staat de thuisploeg in bedwang te hou den. Nadat VA Baasrode het openingsspel gewonnen had, kwam St. Anna na een 2-1 met 3-4 aan de leiding. De aanwe zige supporters konden hun ogen niet geloven. Maar niet versaagd, want Baasrode be gon beter mee te spelen en Kaatsen. Rap en Vlug uit Kastel won met 15-9 tegen Baardegem en staat nu met vijf punten voorsprong aan de leiding in Lagere I. De titel is zo goed als binnen (vh) langzaam een kloof te slaan. Eerst werkte het de achter- stand weg om daarna langs 6-4, 7-4 naar 9-4 uit te lopen. De bezoekers vochten voor elk punt en ze werden voor hun inzet beloond. Ze waren in hun opzet geslaagd bij 9-5. Baasrode behaalde uiteinde lijk en 10-5 zege na een eerder zwakke prestatie. Bij de Baas roodse spelers ontbrak elke motivatie, waardoor de toe schouwers een lauwe wedstrijd te zien kregen. Kadetten VA Baasrode 13 Zele Durmen 5 Ruststand 7-3 In de beginfaze van deze wed strijd zorgden beide teams voor spannende ogenblikken. Tot 3-2 was de strijd gelijkop- gaand. Vanaf het startsignaal nam Baasrode het heft in han den, maar Zele liet niet be gaan. Na tussenstanden als 1- 0, 2-1 en 3-2 begon het recital van Van Damme - Quisquater. Onder hun beiden bewerkten ze een Baasroodse voorsprong via 5-2 tot 7-3. Na de rust draaide de motor op volle toe ren bij VA. Langs 9-4 werd er een 12-5 op het bord geprikt. De driepuntenzege werd in de wacht gesleept met 13-5. De ploeg van VA Baasrode be wees nog maar eens kollektief zeer sterk uit de hoek te kun nen komenk Bij de bezoekers was het enkel Schiettecatte die een bedreiging voor het Baas- roods geweld kon betekenen. Alleen kan men het tegen een ijzersterk Baasrode niet kla- Junioren Baasrode VA-Opwyk De reeds tot kampioen ge kroonde Baasroodse junioren ontvingen voor de laatste wed strijd de Brabantse ploeg Op wijk. Een ontketende thuis ploeg zorgde voor een werve lend spektakel: zowel in de opslag als in de terugslag werd de Brabantse jongens van het kastje naar de muur gespeeld. VA Baasrode zorgde er in de korst mogelijk tijd voor dat de bordjes op 4-0 kwamen. Bij de rust verklapten de alleszeggen de 7-0 cijfers de geheimen op het terrein. Na de pauze kregen we een zelfde spelbeeld. De VA ploeg, bestaande uit Claes, Quisquater, Van Damme, Huyck, Cammu en Erpels wa ren ongenaakbaar en het vijf tal stevende regelrecht op een 13-0 zege af. Het VA bestuur diende weer eens diep in de zak te tasten om wat centen op te diepen; de spelers werden in de bloemetjes gezet en de bondsafgevaardigde overhan digde de badges. Dit gaf met een het sein voor de start van de «nawedstrijd» die nog tot de vroege uurtjes uitgelopen is. Een vreugdevolle coach Fernand Claes bedacht zijn jongens met een etentje (mos selen met friet) om de sfeer in de ploeg te houden, Het moreel en de sfeer is der mate goed dat niemand het in zijn hoofd haalde te vertrek ken De enige schaduwvlek, maar daar zit AC Zele waarschijn lijk voor niets tussen, is de deelname van baby-joggers. Kinderen van zes jaar inzetten om 5 km te joggen, maar ook die hebben vooral oog voor de lijd, vinden we van het goede teveel. Jong geleerd is oud gedaan, hier niet van toepassing mogen zijn. Sommigen kwa men uitgeput aan de meet, nadat ze vijf kilometer hadden afgelegd in ongeveer 25 minuten. De halve marathon startte aan een zeer hoog tempo. Sommi- ;e gevestigde waarden kregen iet zeer moeilijk. De favorie ten José Reveyn en Gino Bra- ckeveldt voerden bestendig het kommando. De plaatselijke specialist Eugeen De Kimpe liet zich niet uit de kopgroep wegdrummen en kende zijn mogelijkheden om in de eind fase niet verrast te worden. De AC Zele-belofte Geert Wiels liet zich van het begin van zijn sterkste zijde zien. Het was voor hem maar een doorgedre ven training. De eigenlijke ontknoping kwam er pas in de laatste honderden meters en José Reveyn haalde het van Gino Braeckeveldt en verder Jacques Van den Eede, Daniël Duprix, Jozef Pisplon, Willy Ligneel, Noël Van de Maele, Eugeen De Kimpe en Roland Van den Berghe. Een verdien stelijke 11e plaats voor Mare Van Damme. Eereplaatsen voor Jozef Claes- sens (Hamme) 26e, Guy Ayert (Lokeren) 12e, Luc Taminau (ACDL) 31e, Freddy Van Lancker (ACDL) 32e, Freddy Van Weyenbergh (ACDL) 35e, Hendrik Pletinck (Zele) 46e, Eddy Nobels (Zele), 49e, Danny Smet (Zele) 52e, Gas ton Van Hoeyweghen (Ham me) 55e, Johan Schelstraete (AVLO) 56e, Hendrik Blom- maert (Baasrode) 57e, Luc Van Cauwenberghe (Hamme) 58e, Gino De Graef (Hamme) 61e. Ludwig Van Ekert (Ham- 62e, Mare Nobels (Ham me) 63e, Paul Mettepenningen (AVLO) 65e, Roland Lam- brecht (AVLO) 67e, Ely Cor nells (AVLO) 68E. De veteranen-heren deden niet onder voor hun jongere kollega's en voor de podium plaatsen werd er hard geknokt. Etienne Bultinck toonde zich na een spannende zij aan zij zes sekonden sneller dan Jean Van Renterghem en Gilbert Maesschalck kwam een zucht te kort maar werd nog prachtig derde. De Zeelse deelnemers eindig den als volgt: Michel Poppe 30e, Willy Van Damme 44e, bij de veteranen-dames eindig de Lisette De Voogt als de nummer één voor Annie Ver meulen en de Zeelse dames Frieda Waegeman en Juliette Van Damme. Bij de seniores- dames ging het goud naar Ca- rola Van Dyck voor de Zeelse Ginette Van den Bossche en Marie-Jeanne Buyle. 1 Bij het joggen geldt het princi pe dat deelnemen belangrijker is dan winnen, maar de mees ten zijn toch uit op een tijds- verbetering en dat is een logi sche uitdaging met zichzelf. Op de vijf kilometer waren bij de vrouwen de snelste tijden respektievelijk voor Katty Sy- moens, Ilse De Ridder en Ilse Cousens. Bij de mannen waren het Danny Smet, Filip Cob- baut en Eddy Guylebroeck die de beste chrono hadden. In de 10 km jogging - de insiders beweerden dat de afstand niet zo lang was - deed Guy Velde- man er de minste tijd over voor Joris Rosseels en Roger Eeckelaert. Het snelste 5 km- meisje was Ria Van Driessche voor Annette De Meyer en Marie-Anne Van Grember- gen. A.C. Zele kan zich al opma ken om haar derde editie voor te bereiden. Met meer dan 300, atleten aan de start zit de orga nisatie duidelijk in de lift en mag in 1987 gerust gemikt wor den naar de vijfhonderd. BENO Atletiek. Bij de start van de halve marathon in Zele staan de kandidaat-winnaars José Reveyn (1500) en Gino Braeckeveldt Atletiek. De joggers, die het eigenlijk zouden moeten doen voor de ontspanning, staan te drummen om het snelst weg te komen. De allerkleinsten zijn nog de hevigsten! (bvw)

De Voorpost | 1986 | | pagina 7