NU OOK EEN EERSTE DAMESTORNOOI OM DE «BEKER VAN DE ROZENSTREEK» SMASH-INFO ONTSLAG OP BASIS VAN DEKREET: VERSTERKT E.V.AALST OP DE VALREEP? ROBUGO BUGGENHOUT: A. POPPE OPNIEUW VOORZITTER VOLLEYBAL Juvenes Zele-Tornooi Het zestiende volleybaltornooi van Juvenes Zele vindt plaats op zaterdag en zondag 30 en 31 augustus 1986. Het gebeuren heeft plaats in sporthal «De Zeven», Koevliet te Zele op twee terreinen. Enkele technische gegevens: Damestornooi: dit gaat door op zaterdag 30 augustus en het begint omstreeks 09.30 uur'. Ploegen uit landelijke en pro vinciale afdeling komen hierin tegen elkaar uit. Herentomooi: de heren treden op zondag 31 augustus in de arena. Voor hen vangt het tor nooi eveneens om 09.30 uur aan. Teams uit landelijke en nationale afdeling zijn er die dag te bewonderen. Het aantal inschrijvingen is be perkt tot 10 om een maximaal spel te kunnen waarborgen. Als deelname in de onkosten wordt 800 frank gevraagd. Dit bedrag is te storten op rekeningnum mer 799-5179043-21 op naam van volleybalklub Juvenes Ze le, met de vermelding Tornooi augustus 1986. Inschrijvingen: dienen te ge beuren bij De Maesschalck Jeanne, Eikenlaan 9, 9140 Ze le. Telefoonnummer052/ 44.63.88. Opgelet!! Op de sportvloer mag enkel gespeeld worden met sportschoeisel met witte zolen. Kangoeroes Aalst Volleybalklub Kangoeroes Aalst nodigt uit voor haar jaar lijks tornooi op zaterdag en zondag 30 en 31 augustus. Dit jaarlijks indoortornooi gaat door in de sporthal van de rijksscholen HRITO, Cesar Haeltermanstraat te Aalst. Zaterdag 30 augustus 1986: van 9 tot 18 uur voor dames, zowel rekreatie- als provinciale teams. Zondag 31 augustus 1986: van 9 tot 18 uur voor provinciale herenploegen. Er zal geen mid dagonderbreking zijn. Inschrijvingsgeld bedraagt 500 frank. Dit bedrag is te storten op rekeningnummer van Vol leybalklub Kangoeroes Aalst: 001-0472298-81. Inschrijvingen en inlichtingen: sekretariaat: Josephine Gysens, Sinte Annalaan 55, 9300 Aalst. Telefoon 053121.81.70 of bij Ronald Van Pottelberghe, Ros- laar 5, 9400 Ninove op tele foonnummer 054131.11.11. Inschrijvingen kunnen gebeu ren tot 15 augustus 1986. Zoekertjes: Volleybalklub Adec Baasro de uit tweede provinciale heren zoekt speler-trainer oj trainer- coach. Inlichtingen kan men bekomen bij Emmanuel Buys, Sint Ursmarusstraat 80, 9350 Baasrode of bij Gustaaf Ro giers, Dijkstraat 12, 9330 Den- dermonde. Op dezelfde adres sen worden de kandidaturen ingewacht. Volleybalklub Kangoeroes Aalst zoekt voor de herenploeg (spelend in derde provinciale) en damesploeg (uitkomend in derde provinciale) twee trainer- coaches. Voor inlichtingen kan men zich wenden tot voorzitter Ronald Van Pottelberghe, Roslaar 5, 9400 Ninove - tel. 054132.11.11. Of men kan met zijn vragen ook terecht bij sekretaris Jose phine Gysens, Sinte-Annalaan 55, 9300 Aalst. Telefoon 0531 21.81.70. Algemene vergadering De algemene statutaire verga dering 1986 zal plaatsvinden op zaterdag 18 oktober 1986 om 9.00 uur in de sporthal van St.- Martens-Latem, Hoge Heirweg 64. Statuten en reglementen: De verantwoordelijke statuten en reglementen, Hugo Van Ho ve heeft ontslag genomen. Sekretariaats wijzigingen Sibok Sinaai: Etienne Van de Voorde, Hulstbaan 131 C, 9190 Sinaai. Telefoon 772.47.77. Hygiena Stekene: Nadine Strobbe, Oost-Eindeken 5, 9090 Stekene, 031779.67.81. Madavoc Hamme: Miet Ver- machelen, Hooirt 31A, 9160 Hamme, 052147.60.98. Samensmelting van klubs: Sigivok St.-Gillis-Waas en V.K. St.-Gillis-Waas wordt de nieuwe volleyklub Sigivok St.- Gillis-Waas met als sekretaris Guy Ruyts, Doornstraat 31, 2780 St.-Gillis-Waas. Telefoon privé: 03/770.65.29. Telefoon werk: 03/770.44.60. Nieuwe klubs: Meteors Kemzeke: Voorzitter Mare Verhaegen, Kemzeke- dorp 28, 9090 Stekene, tel. 031 779.95.14. Sekretaris Jos Blan- ckaert, Kerkwijk 9, 9090 Steke ne, tel. 03/779.82.79. Scheidsrechterkursus De opleidingskursus zal, door gaan op 30 en 31 augustus en op 6, 7, 13 en 14 september 1986 telkens om 09.00 uur. Een les zal ongeveer 3 uur duren. Het examen is gepland op 17 september om 19.00 uur. De plaatsvan de kursus en het examen zal later medegedeeld worden. Om toegelaten te wor den tot het examen moet men bestendig aanwezig geweest zijn op de zes kursusdagen. Alle kandidaten dienen schrif telijk ingeschreven te worden bij Luc Van De Putte, Kannu- nikenstraat 44, 9700 Oudenaar de en dit voor 20 augustus 1986. Algemene Vergadering SK De Algemene scheidsrechter vergadering zal doorgaan op 5 september 1986 om 19.30 uur. De plaats van het gebeuren zal in een latere editie medegedeeld worden. SR-stoel Vanaf hel seizoen 1986-1987 dient de scheidsrechterstoel voorzien te zijn van een hori zontaal platform. In het VIV- jaarboek werden een aantal modellen afgebeeld van stoelen die aan deze eis voldoen. Elke bestaande stoel kan gemakke lijk aan deze nieuwe norm aan gepast worden door het aan brengen van een wegneembaar platform. Vergoedingen scheidsrechters Nationaal: eerste en tweede scheidsrechter ontvangen elk 750 fr. lijnrechters krijgen op hun beurt 500 fr. toegekend. Markeerders (op aanvraag) worden met 300 fr. vergoed. Internationaal: Met internationale klubs en lan denploegen: eerste en tweede scheidsrechter krijgen 1.000 fr. toegekend. Lijnrechters en markeerders krijgen 500 fr. De Europabekerwedstrijden vallen onder een speciale rege ling. Tornooien: a) wedstrijden naar twee win nende sets: 100 fr. b) wedstrijden naar drie win nende sets: 500 fr. voor een volledige dag: 1.000 fr- Bijzonderheden eigen aan de nationale afdelingen: 1. De eredivisie-mannen spe len. zonder res enen. 2. Voor alle wedstrijden wor den in principe een eerste scheidsrechter, een tweede en twee lijnrechters aangeduid. 3. De lijnrechters van de .hoofdwedstrijd in eerste natio nale afdeling mannen en ere klasse dames vervullen de funk- tie van eerste en tweede scheids rechter voor de reservewed strijd (de eerste vermelde is de eerste scheidsrechter). Worden er slechts drie namen vermeld, dan leidt de derde aangeduide scheidsrechter de reservewedstrijd als eerste scheidsrechter. 4. Er wordt gespeeld met het drie-ballen systeem en met bal- lenrapers. 5. Het wedstrijdblad wordt bij gehouden door een afgevaar digde van de thuisploeg, die bijgestaan wordt door een afge vaardigde van de bezoekers (beiden dienen lid te zijn van de federatie). 6. Alle betwistingen in verband met het bijhouden van het blad moeten onmiddellijk opgelost worden, 7. De thuisploeg moet het vol gende materiaal ter beschikking stellen: - drie officiële ballen - twee oranje vlaggen (30 x 30 |j cm) op steil van 50 cm. - twee stellen nummerplaten van 1 tot 15 voor het uitvoeren van de wissels; - de wedstrijdbladen in nieuwe uitgave en de opstellingsbrief jes, een geijkte meetlat en een drukmeter. HANDBAL Het dekreet uitgevaardigd door de Vlaamse Gemeen schapsregering die hiermee de onbezoldigde sport beoefenaars wil beschermenblijkt zowel negatieve als positieve aspekten te vertonen voor de Vlaamse handbalklubs. Negatieve aspekten in die zin dat een klub slechts op 1 september weet welke spelers defini tief ter beschikking blijven voor het komende seizoen en het positieve aspekt is dat een klub zich op de valreep nog kan versterken mits natuurlijk in de geldbeugel te tasten. Wat de belangen van dit alles zijn voor de betrokken speler laten wij hier in het midden maar het ziet er naar uit dat E.V. Aalst via de ontslagprocedure zich op de valreep kan versterken voor het seizoen 1986-87. Inderdaad, zowel W. Bomon (Mechelen) als het duo J. Mertens-D. Eekhardt (Kort- rijk) namen ontslag bij hun klubs en zouden opteren voor E.V. Aalst nu onder de leiding van trainer-coach Sam Buelens. Indien de betreffende klubs geen verzet zouden aantekenen zou het trio spelgerechtigd zijn vanaf 1 september, indien er wel verzet aangetekend wordt worden beide partijen opgeroepen voor de Verzoeningskommissie. Komt het niet tot een verzoe ning tussen de speler en de klub dan komt de speler vrij na het betalen van de transfersom. Toch blijft er een angel onder het gras: de verzoeningsprocedure kan maximaal 6 maand in beslag nemen. Niettemin ziet Aalst via het dekreet R. Coppens vertrekken naar Buggenhout en gaf ook ADe Ketelbutter zijn ontslag (Avanti?). Nog andere speelsters en spelers die hun ontslag vragen via het dekreet en die betrokken zijn bij het streekhandbal: P. De Swaef (Ajax) t.v.v. Buggenhout, H. Lombaert (R.B. Dendermonde) t.v.v. Buggenhout en ADe Croock (Buggenhout) t.v.v. R.B. Dender monde. EVA. Zoals wij eerder reeds meldden is de schorsing van A. Poppe opgeheven na de uitspraak in kortgeding van de Burgerlijke Rechtbank. Nu is deze zaak weer verder geëvolueerd en wel in dje mate dat de Vlaamse Handbal vereniging hoger beroep aantekende. Niettemin besliste het Uitvoerend Komitee nu het volgen de en wij citeren: «Gelet op de beschikking van de rechtbank zetelend in kortgeding wordt toegestaan dat A. Poppe voorlopig als voorzitter van zijn klub optreedt, dit onder voorbehoud van alle rechten, voortspruitend uit de beslissing in hoger beroep». Meteen kan men zich de vraag stellen of men er niet beter aan zou doen deze «zaak» nu te laten uitdoven, in het belang van beide partijen... EVA. 22 - 15.8.1986 - De Voorpost Met ingang van 1 oktober 1986 starten de wedstrijden om de achtste Beker van de Rozenstreek. Het heren-rekreatie- tornooi, dat op zoek gaat naar de sterkste rekreatieploeg in Vlaanderen. Verhasselt Londerzeel was vorig jaar by de sterke A-ploegen de winnaar, terwijl VC Hey-boys als laureaat in het zwakkere B-tornooi uit de bus kwam. De formule van het herentornooi ligt sinds enige dagen definitief vast. Net als vorig seizoen is er opnieuw een splitsing in twee afzonderlyke tornooien, gemeten naar kwalitatieve maatstaven. Het A-tornooi staat open voor de sterkere teams, terwyl de B-trofee weggelegd is voor de iets mindere goden van het rekreatiegelid. Hamme. Er waren zoveel deelnemers aan de omnisportorganisatie dat ze in vier groepen werden inj van groep-A. (vh) Zowel het A- als het B- tor nooi bieden de klubs de moge lijkheid om te kiezen tussen twee spelformules: de kompe titieformule houdt in dat klubs binnen de periode van 1 okto ber 1986 tot en met 15 februari 1987 in totaal zes wedstrijden spelen (gemiddeld één match per maand). Deze zes wedstrij den kunnen ofwel tegen zes verschillende tegenstanders zijn, ofwel wordt men in een reeks van vier ondergebracht, waarbij men de drie tegenstan- De laureaten ders dan ontmoet in een heen- en terugmatch. De tornooiformule is vooral van toepassing voor ploegen die te kampen hebben met zaalproblemen of voor ploegen die een drukke kompetitieka lender af te werken hebben. Volgens déze formule werkt men zijn heenronde af op één voor- of namiddag, in één wel bepaalde sporthal, die door de tornooileiding werd afge huurd. Zo is er in elke provin cie (dit zijn er dit seizoen vijf - inklusief Limburg) een eigen provinciaal eendagstornooi. Voor de provincie Oost-Vlaan- deren is dat op 18 oktober en op 14 januari (te Wetteren) en ook in Temse op 26 oktober 1986. Voor de andere provin cie liggen de data ook vast: Brabant op 15 november 1986 te Schepdaal, Antwerpen op 23 november 1986 te Mache- len, West-Vlaanderen te Roe- selare op 30 november 1986 en als laatste Hasselt (Limburg) op 20 december 1986. Na de voorronde, gespeeld op 15 februari 1987, gaan de ver schillende reekswinnaars uit de kompetitieformule én uit de tornooiformule tesamen naar de interprovinciale eindronde. Deze eindronde wordt op nieuw gespeeld volgens de ge kende tornooiformule. Voor ziene haltes zijn hier Leuven en Deinze. Het zou kunnen dat de eindronde afgewerkt wordt volgens de formule van rechtstreekse uitschakeling. De nationale finales gaan in elk geval door te Wetteren eind april-begin mei 1987. Voor het eerst in het verloop van de Beker van de Rozen- streek wordt met het seizoen 1986-1987 ook een damestrofee georganiseerd. Voor deze eer ste uitgave wordt nog geen splitsing gemaakt in een A- of B-tornooi, zelfs niet in een kompetitie- of een tornooifor mule. In deze damescup is er enkel de tornooiformule. De voorziene haltes voor het he rentornooi zijn ook van toe passing voor de dames. Snel inschrijven is wel de boodscha- p! De eindronde zal op dezelf de manier plaats grijpen als bij de heren. De finalecup zal eveneens doorgaan eind april- begin mei 1987. De extra prij- zenpot zal onder de dame- sploegen verdeeld worden. De totale inzet van de prijzen be draagt 25.000 frank. Gedurende het hele verloop van de Beker van de Rozen- streek ontvangen de sekreta- rissen een gratis tijdschrift en dit om de drie weken. Hierin staan alle resultaten, tussen standen, voor- en nabeschou wingen vermeld. Belangrijk is dat spelers of speelsters, die aangesloten zijn bij de Belgi sche Volleybalbond, niet wor den toegelaten tot dit tornooi, dit om de rekreatieve geest te bewaren. Vorig seizoen namen liefst 85 ploegen uit alle Vlaamse hoe ken - met uitzondering van Limburg aan deze Beker van de Rozenstreek deel. Ieder jaar verhoogt het aantal. Daar om wil organisator Geert Baeyens dan ook voor het eerst - na amper 8 jaar bestaan - de kaap van 100 herenploe gen doorbreken. Met een der tigtal damesploegen erbij kan de echte uitbouw van deze ra sechte volleybalklassieker echt van start gaan. Alle inlichtingen zijn te beko men bij Geert Baeyens, Vij- verveldlaan 28, 9230 Melle, op telefoonnummer 091-30.18.85 of tijdens de kantooruren op nummer 02-219.46.00 toestel 15.34. RESULTATEN TREKKING BEKER V.I.V. Dames Voorronde te spelen op 11-12 oktober 1986 Sinda St.-Niklaas - Saco Halle Gavo Ganshoren - Lier Zuun - Sigivoc St.-Gillis-Waas 1/32 finale te spelen op 8 en 9 september 1986 Winnaar van de wedstrijd Ga vo Lier - Stekense. Heren Voorronde te spelen op 6 en 7 september 1986 ATB St.-Niklaas - Nivok Nieuwkerken VK Aalst - TOVO Hamme. De jongelui van de D-groep tijdens de omnisportorganisatie in Hamme (vh) Hamme. De laureaten van groep C tijdens de Hamse omnisporten (vh) Hamme. De B-winnaars tijdens de Hamse omnisportdag in sporthal Meulebroeck (vh)

De Voorpost | 1986 | | pagina 8