c c c J J Een dikke bees voor de Chinees Stekene Wichelen Deense volksdansgroep Lillerod Og Omegn's» te gast in Temse Wase Freinetschool start schooljaar met feest Grote Ring-studiedag in Brussel Beleggingen centraal op Oostvlaamse Middenstandsdag Vijftigjarige Temsenaren vieren feest Dolle chirodagen te Overmere De Voorpost - 22.8.1986 - 11 Lede Stratenloop te Papegem-Lede Op zondag 24 oogst jogging-prestatieloop over afstanden van 7, 14 of 21 km in 6 categorieën voor iedereen vanaf 12 jaar. Voor jongere deelnemers is er een plaatselijke omloop voor- i. organisatie berust bij de Sportraad Lede, Vlierzele Sportief, Joggingsvrienden Papegem en ASLK-Lede. Inschrijving zonder herinnering in het Zaaltje te Papegem vanaf 13.30 u. tot 14.30 u. Start: 15 uur - inschrijving: 20 fr. deelname in de onkosten. Voor een waardevolle herinnering 150 fr. te storten op ASLK- rekening 001-1157415-87 - Sportraad Lede, of bij Boterberg Remi, Papegemstraat 6, 9262 Pepegem-Lede en dit voor 14 augustus 1986. Happening met gratis tombola met prachtige prijzen onder alle deelnemers die de jogging uitlopen. «Alkuone» in Hof te Puttens Morgen zaterdag treedt de Aalsterse kunstgroep «Alkuone» op, op de stemmige binnenkoer van 't Hof te Puttens te 20.30 u. Een dynamische groep jonge mensen brengt een met kleur en muziek overgoten dansspektakel op teksten van Anton Van Wilderode en Wouter De Bruyne. In deel I werk van Offenbach, Thalassa en jazz charleston en amarillo, In deel II excerpten uit Aristophanes' «Vogels» in een choreografie van Nicole Delvaux en Oscar Van Malder. Toe gang 250 fr. Leden VTB en Kunstkring 200 fr. Plus-3 pas 150 fr. Belsele. Een natte bedoening was het soms bij het Klokkenlappersfestival. Een waterballon gooi je niet als je droog wil blijven (dw) Nieuwkerken (Sint-Niklaas). voor geopend te verklaren, teraadsleden (dw) Schepen Jeanine De Boever had de eer, de Kalseitjeskermis in het bijzijn van schepen Van Daele en enkele gemeen- Sint-Niklaas Gemeenteraad De gemeenteraad van Sint-Niklaas vergadert vandaag vrijdag 22 augustus om 19 u. in het stadhuis. Men heeft het over o.m. de oprichting van de Heilige Familieparochie, het verhogen van de toelage aan de gewestelijke VW, voorlichting van de bevolking bij risiko's in het waterverbruik, etc. KBG-Puivelde op reis De Kristelijke Bond van Gepensioneerden Puivelde reist dins dag 26 oogst naar groothertogdom Luxemburg. Men vertrekt om 7 u. stipt aan de kerk van Puivelde. Avondwandeling Dinsdag 26 oogst geleide avondwandeling, met vertrek aan het Sint-Niklase stadhuis. De tocht start om 19 u. en kaarten voor deelname zijn verkrijgbaar op het toeristische infokantoor, OLVrouwstraat 17, tel. 777.84.00, toestel 4863. Kursus Yoga Het Oost-West Centrum Waasland is reeds een tijdje aktief vanuit Stekene (Kemzeke), met als sekretariaat Nationalestraat 48, telefoon 03/779.64.76.èl In september nu organiseert dit OWCW een kursus yoga, zowel voor beginnelingen als voor gevorderden. Als introduktie wordt donderdag 28 augustus een informatie- en demonstratieavond georganiseerd om 20 uur, de vrije lagere- en kleutersschool, Nationalestraat 50 te Kemzeke. De inkom is gratis. De kursus zelf omvat een reeks van 16 lessen en gaat van start op donderdag 4 september en loopt tot en met 18 december 1986. De lessen worden gegeven door yogaleraar William Serverius die reeds 15 jaar ervaring heeft en gaan door telkens op een donderdag van 20 tot 21.30 u. BGJG naar Bokrijk De Stekense afdeling van de Bond voor Grote en Jonge Gezinnen organiseert en gezinsreis, doorgaat op zaterdag 6 september naar het provinciaal domein te Bokrijk. De Stekense Bokrijk-reizigers vertrekken om 8.30 u. in Stekene- Hellestraat, om 8.40 u. op.de markt te Stekene-centrum ofwel om 8.45 u. te Bosdorp. Volwassenen en jeugdigen boven de 14 jaar betalen 240 fr., kinderen tussen 7 en 14 jaar slechts 150 fr. en kinderen beneden 7 jaar 120 fr., alles inbegrepen. De meesten zullen de knapzak meenemen, maar zij die wensen kunnen ter plaatse een middagmaal kopen in een eetgelegen heid. Daar het aantal plaatsen beperkt is, dient op voorhand te worden ingeschreven: bij Agnes De Bock - Van Goethem, Drieschouwen 90, bij Theo De Clercq, Heirweg 97, bij Irène de Gendt - Van der Stricht, Kwakkel 43, bij Ingrid Goossens - De Smit, Zeshoek 58, bij Ludwine Velghe - Rutsaert, Teerling 14, of bij één van de bestuursleden. Bloedinzameling Zaterdag 23 augustus richt de plaatselijke afdeling van het Rode Kruis een massale bloedinzameling in op de markt te Stekene: doorlopend vanaf 10 uur tot 17 uur. Dag en uren werden speciaal gekozen om elkeen in de gelegenheid te stellen aktief mee te werken aan deze «reddingsoperatie». De bloedafnamen gebeuren door een speciaal team, dat in tenten zal worden geïnstalleerd in het centrum van de gemeente, de markt, ledereen die 18 jaar is en de leeftijd van 65. jaar nog niet heeft bereikt wordt verwacht. Dokters van Stekene zullen vooraf onderzoeken om de kandidaat-bloedgever lichamelijk geschikt is. In Stpkene worden regelmatig inzamelingen georganiseerd op verschillende punten in de gemeente. Zo zijn er afnamen in de brandweerkazerne aan de Polenlaan, in het Ontmoetingscen trum te Klein-Sinaai, in de gemeentelijke jongensschool te Kemzeke en in het parochiecentrum 't Helleken te Stekene- Hellestraat. De laatste inzameling te Klein-Sinaai op 4.8.86 bracht liefst 57 bloedgevers op de been. Programma Schellebelle kermis Vrijdag 29 augustus te 19.30 u. grote privéschieting in zaal parochiehuis. Te 20 uur Poëzieavond rond het kampvuur, ingericht door Davidsfonds Schellebelle in de Destelhoeve Ekkergemstraat. Zaterdag 30 augustus te 18.30 uur wandelkoncert door muziek maatschappij Eendracht maakt Macht uit Schellebelle. Vanaf 19 uur in de Destelhoeve doorlopend barbecue. Te 20.30 uur in de zaal van het Parochiehuis groot Rozenfeest met verkiezing van de 20' Rozenprinses. Zondag 31 augustus grote kermisduivenvluchten uit Quiévrain en Noyon georganizeerd door de Vrije Vlucht in café Stop. In de namiddag te 13 uur 2de internationaal Volkswagen Kever treffen op het terrein Kloosterland. In de Destelhoeve is er van 11.30 uur doorlopend barbecue. Van 14 tot 19 uur zijn er op de Hoogstraat (verkeersvrij) allerlei volksspelen en ballonwedstrijd. Er is ook een tekenwedstrijd voor kinderen van 6 tot 12 jaar. Maandag 1 september te 10 uur in de parochiekerk mis voor de overleden parochianen. Te 15 uur in de zaal parochiehuis koffietafel en gezellig samenzijn voor de gepensioneerden van groot Wichelen. Dinsdag 2 september te 18 uur in de zaal parochiehuis koffietafel voor de dames van de gebuurtedekenij van de Hoogstraat. Op uitnodiging van de Lokerse volksdansgroep Roeland iracht de Deense volksdansgroep Lillerod og Omegn's rijdag 8 augustus een bezoek aan Temse, waar ze enkele ;orte optredens verzorgden. Tijdens het bezoek aan ïlaanderen waren zy ook te gast op de Lokerse Feesten, Brugge en in Sint-Niklaas. fede vrijdagse markt in Tem- streekdranken nl. Cuvée de *op 8 augustus brachten zij Briqueville en De Kerel, wer- k het pleintje tussen de Ak- den aangeboden, «rstraat en de Scheldestraat Temse werd in het Engels toe- skele typische Deense dan- ristisch belicht door schepen Talrijke marktbczoekers Luc De Ryck, waarna hij de onden deze kleurrijk geklede volksdansgroep het typisch roep bewonderen. Ieder dan- Temses souvenir de 'kaailoper- paar droeg een andere kostu- azijnzeker' schonk, lering, afkomstig uit de ver- Na deze korte ontvangst chillcnde streken van Dene- brachten zij o.l.v. deskundige >arken. gidsen een bezoek aan Boel- let gemeentebestuur bood het werf. ezelschap een middagmaal 's Avonds namen ze hun ian in De Gulden Cop. lunchpakket op de terrasjes )m 14 u. werden zij door van de Wilfordkaai waarna ze oerismeschepen Luc De Ryck 0p de kaai van 19 tot 20 u. een intvangen op het gemeen- laatste optreden verzorgden, 'huis, waar hen de typische De Wase Freinetschool ruilt Sint-Niklaas voor Tielrode. Van 1 september af is de Frei netschool, een erkende en ge subsidieerde instelling, geves tigd in de gebouwen van de vroegere gemeenteschool in Tielrode, Kerkstraat 14. Deze verhuis is een belangrijke stap voor de school. Niet alleen krijgt men in het nieuwe ge bouw meer pedagogisch kom fort, ook de overstap van de stad naar een rustig landelijk gebied is een aksentverschui- ving. De Wase Freinetschool wil het schooljaar het vijfde onder tussen al en het nieuwe ge bouw 'infeesten'. Op zaterdag 30 augustus wordt een groots 'verhuisfeest' opgezet. Het be gint al om 14 u. met een kinder namiddag. Vanuit een verhaal dat wordt verteld, werken de kinderen 's namiddags in ate liers aan de voorstelling die zij, allemaal samen, in de voor avond geven, 's Avonds wordt een grote fuif opgezet met ver scheidene optredens. Een en ander vindt plaats in het schoolgebouw. Kerkstraat 14 in Tielrode. Die zaterdag is er ook ruimte voor een bezoek aan de school en voor het krijgen van infor matie. De Freinetschool is de enige onafhankelijke «methode- school» in het Waasland, een school buiten de grote netten. Naast de ruime plaats voor de inbreng van de ouders, hecht de school veel belang aan on derwijs (volgens het leerplan) tegen het tempo en volgens de mogelijkheden van het kind. Het is onderwijs dat het kind en zijn konkrete situatie centraal stelt. Daarbij krijgen de kinde ren veel eigen verantwoorde lijkheid cn worden zij gestimu leerd tot zelfwerkzaamheid. Het is 'zinvol leren in zelfbe heer'. Wie informatie wil over de school kan steeds bellen, ook tijdens de vakantie, naar 03/ In juli jl. kwam het komité uit Haasdonk dat zich fel kant tegen de z.g. Grote Ring (rond Antwerpen), en met name de verbinding tussen de Liefkenshoektunnel (Kallo) en de E3-autosnelweg in vraag stelt, met een uitvoerig dossier op de proppen. Enkele alternatieven werden voorgesteld en toegelicht, zoals de Krijgsbaan (Zwijndrecht), de rijksweg 60 in Sint-Niklaas en een verbinding tussen «expressweg» en E3 in het Gentse havengebied. Op 25 september a.s. vindt in Brussel een studiedag plaats omtrent de Grote Ring-problematiek. Alle politieke par tijen die in het Land van Waas vertegenwoordigd zijn nemen eraan deel. Inmiddels doktert men in Haasdonk, Vrasene en andere gemeenten ook een raamaffiche- kampagne uit. Eendrachtig blijft men zich in 't Land van Waas verzetten tegen het grootschalige projekt dat de Grote Ring heet te zijn. (wv) Op woensdag 17 september e.k. om 14ul5 zal in de Oranjezaal van het Internationaal Congrescentrum Cita- deipark te Gent de negende Provinciale Middenstandsdag van Oost-Vlaanderen doorgaan. Dit is een gezamenlijk initiatief van de Internationale Jaarbeurs van Vlaanderen en het Provinciaal Overlegkomitee van de Middenstand van Oost-Vlaanderen. DE KOKKELBEEKBRADERIE 52 JAAR LATER De éérste braderie die Sint-Niklaas ooit beleven mocht vond, zo zeggen z'in de Kokkelbeekstraat en omgeving, plaats in de... Kokkelbeekstraat. Het zal wel waar zijn, want z'n hebben daar niet de gewoonte om de mensen «foefkes» wijs te maken, 't Was in juli 1934, op zaterdag 28, zondag 29 en maandag 30. Dat staat vast. En de koopjesaktie van toen werd op het getouw gezet door 33 neringdoeners én de elektriciteitsmaatschappij ENB. Na jaren slabakte het wat, het sluimerde door o.m. de oorlog. Vijf jaar geleden echter nam mevrouw Jenny Thierens de draad opnieuw op. Men zette door. De neringdoeners van toen zijn gewoon middenstanders gaan heten, maar de Kokkelbeek boette niks van haar charme, haar gezelligheid in, wel integendeel. De Sint-Niklazena- ren weten drommels goed hoe sfeervol het er toegaat op zowel doordeweekse dagen als tijdens de braderie Al krijgt de Kokkelbeek precies t.g.v. z'n braderie een feestlijk tintje en kan je er dan gedurende enkele dagen heel wat attrakties bekijken of beleven. Toekomst verzekerd De Kokkelbeeck-handelaars geloven in hun zaak. Het team van voorzitter Roland De Cock, sekretaris Luc Dc Cauwer, schatbewaarder mevrouw Aelterman en be stuursleden Van Asch en Geudens is er rotsvast van overtuigd dat dc Kokkelbeek een rooskleurige kommer- ciële toekomst tegemoetgaat. Op 22 oogst wordt één, op 29 oogst worden liefst drie nieuwe zaken opengesteld, wat tèllen kan. Bovendien zien heel wat mensen best brood in de goeie situering van de Kokkelbeek in het hart van Sint- Niklaas. Men verwijst dan naar dc expansie die de omgeving Heymanplcin dra doormaken zal: er komt een supermarkt, er komen zeventien winkels en ook heel wat appartementen aan dat plein, ook aan de Mgr. Stillemans- straat neemt het winkelaanbod toe. Verder plant het Sint-Niklase stadsbestuur voor begin 1987 de aanleg van de parking tussen August Nobelstraat en Kokkelbeekstraat. Ook al een reden om te veronder stellen dat het de Kokkelbeekbuurt nog vele jaren voor dc wind zal gaan. Men blijft met beide voeten op de grond, bij de handelaars, beseft ook dat er nog vele jaren hard moet gewerkt worden. Maar daarvan hebben ze allerminst schrik in de Kokkelkern. Een bees voor de Chinees Ze vieren in de Kokkelbeekstraat straks feest in Chinese stijl. Vrijdag 29 oogst komt burgemeester De Vidts de braderie openen om 18 u. Hamvraag: geeft Paul De Vidts een bees aan een mooie Chinese of laat hij de klus klaren door Jeanine De Boever, schepen, die dan een Chinees zoenen mag? Gekscheren doe ik maar wat, ik vond het zo'n mooie, berijmde titel boven deze bijdrage. Ook de bestuursleden van de komités in Stationsstraat en Nieuwstraat, van Ankerstraat en Klein Hulst, werden geïnviteerd voor de opening. De Muzikale Sportkringvrien den zullen die vrijdagavond voor muziek zorgen. In restaurant 't Begijnhofken vindt een receptie plaats. En dan zijn er de kraampjes, er is de «gelukstrommel», die je in staat stelt om waardebons te winnen, drie dagen lang. Er komt een striptekenaar, een kunstenaar schildert op zijde, enz... Omdat advertentieweekblad De Cirkel de braderie een zéér goed hart toedraagt organizeert het zaterdag 30 oogst van 14 tot 18 u. een koers op rollen. Café Fallstaff pikt daarop in, met een danswedstrijd. Plezant wordt het Dorst lijden drie dagen lang? Kom nou... Alom staan drankjes klaar. Hapjes ook, voor de hongerigen. Platen zaak Blue House van Luc Thierens zorgt voor aangepaste muziek. En ik verneem in extremis dat ook het Mechels Miniatuur Theater op de Kokkelbeekbraderie z'n talenten komt tonen. Rcklame-optocht Iederéén mag weten dat van 29 tot 31 oogst de Kokkel beek in feest is. Om dc braderie bekend te maken tot in de uithoeken van Sint-Niklaas wordt een reklamekaravaan ingericht. Woensdag 27 oogst vertrekt men met de stoet om 18 u. stipt aan de Grote Markt en gaat het via Kokkelbeek en Knaptand richting Tereken, Fabiolapark, Brugsken, Don Boscowijk, Antwerpsesteenweg en zo naar Nieuwkerken. Van Nieuwkerken keert men naar Sint-Niklaas terug langs o.m. Sparrenhofstraat en Lepelhoek. Vijfstraten, Tru weelstraat, Mercatorstraat, Grote Markt en het eindpunt heet... Kokkelbeek, juist. Donderdag 28 oogst wordt de stoet ook om 18 u. gevormd. Via de Baenslandwijk rijdt men langs Nieuwstraat, Haze wind en Moleken naar Belsele, waar ook o.m. de Populie- renwijk (Reinaertnamen) bezocht wordt. Dan gaat het richting Sinaai. Terug naar Sint-Niklaas, dan via Puivelde, de Watermolenstraat en -dreef, Paddeschoot enz. langs Westerplein via O.L.Vrouwplein richting Grote Markt en... Kokkelbeek, juist. Het Verre Oosten in Sint-Niklaas! Is de Kokkelbeek helemaal van streek? Ach nee, ze nemen daar zinvolle, leuke, aantrekkelijke initiatieven waarmee zowel hande laars als klanten en wandelaars zich verzoenen kunnen. Welke Chine(e)s(e) geeft Paul De Vidts een bees? W.V. Zaterdag 8 november vieren de vijftigjarigen van Temse feest. Het betreft de inwoners van de deelgemeente Temse, die in 1936 werden geboren. De viering omvat een mis (19 u.) in de Kristus Koningkerk en een gezellig samenzijn (Sa lons Van Bogaert, Krijgsbaan - 20 u.). De vijftigjarigen worden nu al verzocht deze datum vrij te houden. Het organisatiekomi- té zal iedereen persoonlijk nog een uitnodiging toesturen. Kontaktpersonen bij wie nade re informatie kan ingewonnen worden: Hilda Vercauteren, Vijfhuizen IA, 2690 Temse, tel. 771.34.63; Jef Van Lem- mens, Steendonkstraat 23, 2690 Temse, tel. 771.20.09. Voor deze studiedag werd als tema gekozen: INVESTEREN EN BELEG GEN: ZEKER OOK EEN ZAAK VOOR ZELFSTAN DIGEN! De beleggingen in aandelen en obligaties waren vroeger voor velen bedekt met een sluier van geheimzinnigheid om niet te zeggen met een imago van riskant kansspel. Mede dank zij een aantal fiscale maatrege len vanwege de overheid is het risicodragend kapitaal de jong ste jaren opnieuw sterk in de belangstelling gekomen en hebben velen de weg naar de beurs gevonden. De zelfstandige en de bedrijfs leider van de K.M.O. streeft ernaar om de rentabiliteit van zijn bedrijf steeds weer te ver hogen. In sommige periodes van de productiecyclus kan hij Gezien de plannen om het Overmeerse rusthuis te ver bouwen, moeten de Over meerse chirojongens een ander lokaal zoeken. Ondanks veel goede wil bleek men nergens anders ruime lokalen ter be schikking te kunnen stellen. De chiroleiding besliste dan maaf eigen lokalen te bouwen. In afwachting dat men door de administratieve molen ge raakt, is men bij deze aktieve jeugdbeweging druk op zoek naar de financiële middelen. Op vrijdag 22 en zaterdag 23. augustus organiseren zij de lc Dolle Chirodagen. Dorpsspel en volksspelen Op vrijdagavond beginnen ploegen, samengesteld binnen de Overmeerse straten, aan een tweedaagse. De eerste proef is, in echte jeugdbewe gingsstijl, een dorpsspel. Vol gens de organizatoren zal er heel wat dorpskennis, inzicht cn geluk nodig zijn om de vragen, gesteld tijdens een tocht door de gemeente, te kunnen beantwoorden. Op zaterdag volgen volksspe len achter de oude meisjes school. Hierbij kunnen de deelnemende ploegen, be staande Uit 7 mannen en 3 vrouwen ouder dan 17 jaar, hun sportieve kapaciteiten to nen. Supporters zijn uiteraard welkom. Varken aan 't spit Op zondag 24 augustus, te 20 u wordt een varkentje aan het spit gehaald. Wie er wil van eten. moet wel vooraf een kaart bestellen bij de chirolei ding Achteraf kan gekeken worden naar playbacknum- mertjes of gedanst op de mu ziek van diskobar Joy Disco show. Verrebroek. De werken met het oog op de aanleg van de Liefkenshoektunnel zijn gestart. Zware vrachtwagens rijden door de polder (Iv) worden geconfronteerd met een tijdelijk overschot aan li quiditeiten. Deze worden dan meestal omgezet in deposito's of kortlopende titels bij de bank. Het kas- en thesauriebe- heer komen hier om de hoek kijken. Een gezond financieel beheer van de onderneming veronder stelt bovendien dat bij het aan leggen van reserves wordt ge zocht naar een geschikte beleg ging op langere termijn om slapende kapitalen te vermij den. Een doordacht portefeuil- lebeheer in dit verband veron derstelt een degelijke informa tie betreffende de beleggings mogelijkheden die op de markt aanwezig zijn. De aard van de samenstelling van be leggingsportefeuille is bepa lend voor het rendement en de risico's die men hierbij loopt. De ondernemer staat boven dien vaak voor de keuze om een deel van zijn kapitaal te beleggen dan wel te investeren in zijn eigen zaak. De negende Provinciale Mid denstandsdag wil toelichtingen geven bij de verschillende as- pekten van de beleggingsmo gelijkheden via de effecten beurs en bij beleggingen als onderdeel van het financieel beheer van de ondernemingen. Ook zal aandacht geschonken worden aan het belang van het pensioensparen. Voor de praktische organisatie van deze studiedag en o.m. ook voor de inleiders en de paneelleden konden de inrich ters rekenen op de medewer king van de Belgische Vereni ging der Banken. Deelname aan de studiedag is mogelijk door storting voor 10 september e.k. van 400 fr. per deelnemer op rekening 122- 6202194-71 van Provinciaal Overlegkomitee. Nadere inlichtingen zijn te be komen bij de middenstandsor ganisaties of op het sekreta riaat van de Provinciale Kamer voor Ambachten en Neringen, Hoogpoort 57. 9000 Gent, tel. 091-23.16.17. Op de tiende vakbeurs voor de moderne winkel, Visumat. kan men vaststellen welke nieuwe stijlen er in de gcspeciahzeerde nonfoodhandel worden gehan teerd. Het salon heeft plaats van 12 tot 15 oktober in het Tentoonstellingspark van Brussel. Eind juni telde de EEG min der dan 15,5 miljoen werklo zen, hetgeen 173.000 minder was dan in de maand daarvoor. Alleen het aantal mannelijke werklozen is gedaald, bij de vrouwen stelt men nog steeds een stijgende lijn vast.

De Voorpost | 1986 | | pagina 11