98 fl 4 BS Dendermonde steekt kermisvlaggen uit redenen om TV-Ekspres te lezen Schepen Pensaert: Wie zijn het Molenstraatkomitee? Officiële opening gebouwenkompleks Blijdorp-2 te Dendermonde De Voorpost De Batselier: dringende behoefte aan evaluerende studie van bestaande fiskale stimuleringsmaatregelen Zeelse firma verzorgt toeristische bewegwijzering Tweede Dendermondse Nacht van het Hart 16 - 22.8.1986 - De Voorpost Naar aanleiding van de open brief die het Overmeerse Molenstraatkomitee naar het schepencollege stuurde over de plannen om een varkensbedrijf in de Schorredreef te zetten, reageerde schepen Pensaert, in eigen naam, omdat daarin heel wat onjuistheden vermeld stonden. Het sche pencollege zal er niet officieel op antwoorden omdat er geen naam of handteken onder de brief stond. Is er wel een komitee? Dat de brief niet ondertekend was, vond het college al beden kelijk. Bij een rondvraag in de Molenstraat bleek dan. vol gens de schepen dat het komi tee eigenlijk slechts 2 personen zou omvatten. Volgens de schepen nemen deze mensen de andere buurtbewoners in het ootje door zich met hen te identificeren. Dit en omwille van de 'leugens, bedrieglijke insinuaties en misleidende in formatie' die in de brief ver meld stonden, en via de pers bekend werden, vindt de sche pen het zijn plicht er op te reageren. Wettelijk in orde Over de inhoud is de schepen niet te spreken. «Dat de uitba ter van het bedrijf geen vrouw of kinderen heeft, doet niets ter zake en betekent niet dat hij geen familiaal bedrijf zou kunnen uitbaten», stelt hij. Verder vindt hij dat niemand moet gaan narekenen wat een boer financieel aankan of niet. De plannen zijn volgens Pen saert volledig in orde en kre gen de goedkeuring na advies bij alle bevoegde instanties. De struktuur van het bedrijf is voorzien voor 30 koeien, 35 zeugen en 250 mestvarkens, niet meer. Het Berlaarse sche pencollege gaf een bouwver gunning op 3 juni na een ad vies gekregen te hebben van AROL (Administratie voor Ruimtelijke Ordening en Leef milieu van de Vlaamse Ge meenschap) op 2 juni en na een gunstig bouwtechnisch ad vies van het Ministerie van Landbouw op 9 januari. Deze dokumenten liggen ter inzage. Volgens het gewestplan is het gebied een agrarische zone en de nodige afstanden weroen gerespekteerd om geen uitba tingsvergunning nodig te heb ben, volgens een KB van 17. september 1976. Al deze punten werden al aan getoond op een open vergade ring in het Overmeerse oud gemeentehuis op 9 juli, met de nodige bewijzen. Achteraf ga ven vele buurtbewoners, die een petitie getekend hadden, toe dit niet gedaan te zullen hebben als ze dit alles hadden geweten, zegt de schepen. Geen feuilleton Met dit antwoord heeft de schepen niet de bedoeling er een feuilleton in de dagbladen van te maken, maar wil hij wel enkele punten duidelijk ma ken. Hoewel hij hoopt dat hiermee een oplossing voor het geschil komt, meent hij dat zelfs als enkele mensen ermee willen doorgaan, dat zij wette lijk geen enkele basis hebben om op te steunen. De schepen betreurt dat op deze wijze een bedrijf wordt tegengehouden en de vrede tussen buren ver stoord wordt. SP volksvertegenwoordiger De beeld weten wat de bedrijfs- Batselicr heeft tijdens zijn tus- winsten werkelijk zijn en hoe senkomst in de biezondere ka- de stimuli worden verant- merkommissie over de fiskale woord. Hoeveel vennoot- wet onder meer gezegd dat de schappen er onderworpen zijn fiskaliteit in ons land zeer on- aan de vennootschapsbelas- doorzichtig is. Volgens de Ho- ting, hoeveel er daarvan ver- ge Raad zijn 70% van de fiska- lies maken, hoeveel er winsten le uitgaven van ekonomische maken maar geen belastbaar aard, waar de fiskale uitgaven inkomen hebben, hoeveel er in de zestiger jaren hoofdzake- winsten maken en belasting lijk kultureel en sociaal waren, betalen. Het valt op dat de opbrengst van de vennoot- De Batselier uitte scherpe kri- schapsbelasting nog amper tiek op het ontbreken van een 14% van de belasting op fysie- kostenbaten analyse van de fis- ke personen bedraagt, terwijl kale uitgaven, ofschoon die dit twintig jaar geleden, nog twee jaar geleden al door de 23% was, aldus De Batselier regering was beloofd. In zijn die vraagt of de bevoegde mi- verdere tussenkomst beperkte nister hiervoor een sluitende hij zich tot de vennootschaps- verklaring heeft, belasting, waarop heel wat fis kale stimuli betrekking heb ben. In ons land brengt die belasting 20,8 miljard op. Een verlaging van de vennoot schapsbelasting met 30% zou voor de staat een goede zaak kunnen worden als eveneens de desbetreffende fiskale uit gaven worden geschrapt aldus De Batselier die stelt dat dt fiskale maatregelen dringend moeten geëvalueerd worden. Een laatste degelijke studie in die zin dateert al van 1981 De signalisatieborden langs de autowegen en bij het binnenrijden van de steden worden in een nieuw kleedje gestoken. De dienst van Openbare Werken nam het initiatief om nieuwe toeristische borden langsheen de autowegen te plaatsen. Een eerste reeks borden vestigt de aandacht op kanalen, Rivieren en kunstwerken. De tweede fase die vanaf 1 juli werd ingezet, zal de kunststeden en de natuurlijke streekgebieden aanduiden. Een eerste experiment beperkt zich tot toeristische borden, bruin op wit van 3,60 m op 2,10 m, die de steden Antwerpen, Brugge, Dinant en Doornik aankondigen. Er worden ook vier geografische gewesten aangeduid nl. de Kempen, de Kust, Belgisch Lorreinen en het Land van Herve. Het totale programma omvat vijftig steden en toeristische regio's. Maandelijks worden twee steden en natuur gebieden van de bewegwijzering voorzien. Het is de Zeelse firma Baert en zonen die het nieuwe design aan de signalisatieborden heeft gegeven en die tevens verantwoordelijk is voor de uitvoering. Dendermonde. Totaal omgebouwd en beter aangepast: Blijdorp 2 in de Sint Rochus- straat Op zaterdag 30 augustus zullen de nieuwe gebouwen van Mertens, Voorzitter van de Blydorp-Dendermonde officieel worden ingehuldigd. Dit Raad van Bestuur, gevolgd feit zal worden omkaderd door een akademische zitting op het Stadhuis, met receptie achteraf in de Sint-Rochus- straat zelf en door een opendeurdag 's anderendaags. Blijdorp-Dendermonde is een ding van de gehandikapten en instelling waar uitsluitend vol- voor het funktioneren van de m"h'an Aii/ woT mOT,2a'8chand'kBp,en voorziening op zich is er een T Mf reïïdln„J„ee™-persen» fen'T^enl^e" en^ naar het dagverblijf in de St.- ken dat de instelling perma- ""."fT II r. Rochusstraaf, waaf een bezig- nent open is. anderendaags kunnen alle ge- heids- of werkmilieu gekreëerd De akademische zitting op 30 ,ijd d f ,4 wordt ter vervanging van een augustus start te 15 uur met 2 °PeMeur van 14 normaal werkmilieu. Een 30- een verwelkoming door Dr. tal personen keren dagélijks nister Lenssens. Daarna zal een video-montage worden vertoond over de werking van de instelling en zal er ook een theaterstukje worden opge- wlC5ll ai ,au x,ux Het komende weekend wapperen in Dendermonde de keunisvfaggfn. Het wordt een minister Maystadt heeft tijdens biezonder drukke week, met allerlei feesten en plechtigheijlepM HóogtepuAt is ongetwij- Amerikaanse konjunktuur. het jongste sociaal overleg een feld het sluiten van de kermis met de middeleeuwse reuzeiiommegang.; Waar er zijn ook aktueler onderzoek beloofd, de braderies, de begijnhoffeesten, tentoonstellingen, wielerwedstrijden en nog veel meer. Waar en wanneer u precies op welke plaats moet zyn, leest u in onderstaande kalender van de feestelijkheden die voorzien zijn. terug naar huis, de overigen verblijven in de homes (home Rochus en home Reynout in de St.-Rochusstraat, home Serbos in de Serbosstraat). Daarbuiten zijn er 5 personen die alleen wonen met beperkte begeleiding (het projekt Bege leid Wonen) en die gaan wer ken naar een beschuttende werkplaats. Naar de inhoudelijke werking toe worden de gehandikapten In zijn jongste Bulletin publi- in de eetste plaats benaderd als ceert de Generale Bank een mede-vo wassene en gebeurt artikel over de Belgische eko- begeleiding op deelgebie- nomie van 1986-1987. Men den waarbij betrokkenen hulp voegt eraan toe: een geringe nod'S J»1*"' A|s 'deaal groei. In hetzelfde blad ook "<*dl daarbij gesteld een zo een artikel over de schulden- groot mogelijke ontwikkeling last van de ontwikkelingslan- va" de persoonlijkheid en een den en een studie over de foot mogelijke zelfstandig- heid. Voor de opvang en de begelei- Voor de tweede maal wordt een Dendermondse Nacht van het Hart georganizeerd. De vzw Cato, een zelfhulpgroep voor hartpatiënten, neemt deze organizatie op zich en nodigt iedereen uit om op zaterdag 27 september in de zaal Salamander in Buggcnhout aanwezig te zijn op deze nacht. Gastorkest is «The Musicals» en de speciale attrak- ties zijn Paul Severs en een optreden van de Buggcnhoutse Bosuilen. De toegang bedraagt 100 fr Aan de toegangs kaarten is een gratis tombola verbonden, waarvan de hoofdprijs een reis voor twee personen is. De bestem ming: Hongarije en dat voor liefst 17 dagen. De vzw Cato wil zich manifesteren als een zelfhulpgroep en allen die getroffen zijn door hart- of vaatziekten begeleiden en steunen. Vanzelfsprekend slorpt deze doelstelling heel wat geld op en om die financiële mogelijkheden te bezitten, wordt een tweede Dendermondse Nacht van het Hart ge organizeerd. Maar wanneer komt dat de vraag? De Batselier zegt verder dat er een onderscheid moet worden gemaakt tussen de normale be lastingsverminderingen en de fiskale stimuli. Zolang men daar geen beter inzicht over heeft, zullen de fiskale uitga ven volgens hem ondoorzichtig blijven. Uit een nauwkeurige situatie zal volgens hem ook blijken dat een aantal uitgaven kunnen worden afgeschaft. Hij heeft het dan over de inkrim ping van de bureaukratie en de selektiviteit van de subsidië ring. Verder dringt hij erop aan dat de regering met cijfer materiaal haar beleid zou mo tiveren. Men moet bievoor- Weekblad na Denaer Dorme - en SeheldeitrMk Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telex 25765 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9140 Zele Hoofdredakteur: S. Dewachter Sport redaktie: M. De Backer Redaktie Waasland: W. Vloebergh Abonnementendienst: tel. 052/21.40.60 jaarabonnement 1.800 F 6 maand 925 F 3 maand 475 F los nummer 38 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Vrijdag 22 augustus 17.00 u: Sterbraderij in de Brusselse straat, Vlasmarkt en Oude Vest met o.a. etalagewedstrijd, talrijke attrakties voor de kinderen, wandelkoncerten door verschillende muziekmaatschap pijen. Ook op zaterdag 23 augustus vanaf 14.00 u en op zondag 24 augustus vanaf 14.00 u. 18.00 u: Rammekeszandfeesten in de Kerkstraat., Fr Courtensstraat en Grote Markt, start van de traditionele 3-daag- se feesten. Ook op zaterdag 23 augustus en zondag 24 augustus vanaf 14.00 u, met o.a. allerlei attrakties, deelname van het kamalvalkomitee, muzikale rondgang, springkastelen. Oosterse show, playbackwedstrijd. 19.00 u: 7e BegijnhofTeesten, opening der feesten door Dynamic, avondkon- cert en doorlopend animatie, antiek- en rommelmarkt, musea, tentoonstellin gen, cafétaria Ook op zaterdag 23 au gustus vanaf 14.30 u en op zondag 24 augustus vanaf 10.00 u. 19.00 u: Koncert op het Heldenplein door Harmonie H. Vandemeulebrou- cke, o.l.v. dhr. F. Van Damme. Zaterdag 23 augustus 9.00 u: Basketbalwedstrijden voor de jeugd, georganizeerd door Hemaco- Basket in het H. Maagdcollege, Noord laan. Vanaf 18.00 u: barbecue. 10.00 u: Volleybaltornooi: 13e Grote Prijs A. Schockaert op het terrein van de Mariakring. Organisatie: KWB-Den- dermonde-centrum. 13.00 u: Groepstentoonstelling georgani zeerd door de vriendenkring Defina met werken van volgende kunstenaars: Al- bert Bastings, Marie-Louise Gijs- brechts, Vic Suy, Dani Vanbelle, Roger Van den Broeck, in de bovenzaal van café 't Moleken. Ook op zondag 24 augustus vanaf 11.00 u. 14.00 u: Grote visprijskamp op de wa ters der Brusselse Forten. In deze wed strijd zit tevens het individueel kam pioenschap van Dendermonde. 15.00 u: Publieke schietingop twee staande wippen, organizatie Konink lijke Handboogmaatschappij St.-Seba- stiaan. 16.00 u: Wandelkoncert door de Mu ziekkapel van de Stedelijke Brandweer o.l.v. Kapitein-Kapelmeester P. De Corte. 20,00 u: Beiaardkoncert door de heer P. De Smedt, stadsbeiaardier. Zondag 24 augustus 11.00 u: Beiaardkoncert door de heer P. De Smedt, stadsbeiaardier. 12.00 u: Barbecue Hemaco-Basket, in het H Maagdcollege, Noordlaan 13.00 u: Fietsen rally Hemaco-Basket. Vertrek: H. Maagdcollege, Noordlaan. 15.00 u: Publieke schieting op twee staande wippen, ingericht door de Kon. Handboogmaatschappij De Schelde- zonen. 17.00 u: Propagandawedstrijd basketbal ingericht door Hemaco-Basket, in het H. Maagdcollege, Noordlaan. Maandag 25 augustus. Wekelykse marktdag. 11.00 u: Beiaardkoncert door de heer P. De Smedt, stadsbeiaardier 15.00 u: Publieke schieting op twee staande wippen, ingericht door de Kon. Handboogmaatschappij De Schelde- zonen. 19.30 u: Wielerwedstrijd voor dames internationalen B.W.B. 32e Grote Prijs «Stad Dendermonde». Vertrek en aan komst: Oude Vest. Dinsdag 26 augustus 15.00 u: Publieke schieting op twee staande wippen, ingericht door de Kon. Handboogmaatschappij St-Sebastiaan Terrein: Brusselse Forten, Begijnhof laan. 19.30 u: Basketbalwedstrijd ingericht door BBC Dendermonde in het stad spark, Stationstraat. Woensdag 27 augustus 13.00 u: Kaatslutte in deVeerstraat door het personeel van de PTT-Dender- monde. 16.00 u: Kaartwedstrijd door de PTT- Kring Dendermonde in café Brughuis, Werf. 18.30 u: Boogschieting voor de leden van St.-Sebastiaan op het terrein. 19.00 u: Publieke schieting op liggende wip in feesttent café Polderzicht, Bijlo kestraat, ingericht door De Nachtuilen. 19.30 u: Criterium voor liefhebbers BWB 33e Grote Prijs «Stad Dender monde». Vertrek en aankomst: Oude Vest. Donderdag 28 augustus 16.00 u: Schieting door de Kon Hand boogmaatschappij De Scheldezonen, voorbehouden aan de leden van de maatschappij 20.00 u: Middeleeuwse Reuzenomme- gang. 21.30 u: Opvoering middeleeuws wagen spel «De duivel te sterk» door de Kon Aloude Rederijkerskamer De Lecuwer- ckenaers, op het O.-L.-Vrouwekerk- plein ter hoogte van het Pater De Smet- monument. 22.00 u: Dansen de reuzen Indiaan, Mars en Goliath aan het monument van Pater De Smet in de Kerkstraat als apotheose van de Middeleeuwse Reuze- nommegang. 22.15 u: Feeëriek reuzevuurwerk in de Kerkstraat. Vrijdag 29 augustus 19.30 u: Voetbalwedstrijd: FC Stadsper- soneel-VKAD terrein: Collegeplein, Gentsesteenweg. Zondag 7 september Herdenking bevrijding van de stad. 10.00 u: Plechtige Heilige Mis in de Dekanale O.L.Vrouwekerk, daarna op tocht naar het Oorlogsmonument te Grembergen. 11.00 u: Beiaardbespeling door de heer P. De Smedt, stadsbeiaardier. Met TV-EKSPRES vind je elke dag zonder zoekwerk je beste radio- of tv-programma. Je kijkt even in TV-EKSPRES en je drukt meteen op de juiste toets van je tv. Met TV-EKSPRES weet je voor alle dagen van de week wat er op de buis komt, en ook voor de week nadien. Jekanjetv-avondjes plannen voor veertien In TV-EKSPRES vind je bij elk tv-programma kommentaar waar je wat aan hebt. Zo weet je waar het om gaat en mis je nooit die top-uitzending waar iedereen over praat. TV-EKSPRES zorgt voor prettige ontspanning met zijn rubriek «speelvogels* en zijn kruiswoordpuzzels, waarvan één een magnum over twee volle bladzijden. b a v a Het magazine van TV-EKSPRES steekt boordevol aktueel nieuws over tv en radio. Meestal sluit het aan bij de programma's van de week, zodat je daar alles van weet. TV-EKSPRES heeft een boontje voor sport, voor alle sporttakken, ook de minder bekende. En brengt daar in bijna elk nummer iets wetens- en In elke TV-EKSPRES vind je het fijne kroniekje vanJosGhysen. Je moet Jos' radiopraatje ook eens rustig lezen. Het loont de moeite als je van humor houdt. TV-EKSPRES maakt doorlopend veel mensen gelukkig met zijn populaire wedstrijden. En er is altijd iets te winnen met de TV-EKSPRES autostrips en stickers. Voor jonge en oudere stripfans brengt TV-EKSPRES altijd een onuitgegeven, nieuw en exclusief Suske en Wiske. Speciaal voor TV-EKSPRES gemaakt door Willy Vandersteen. En het hele jaar door lees jein TV-EKSPRES boeiende reportages en enquêtes over aktuele onderwerpen. Ook als het om heel ernstige problemen gaatze zijn lichtvoetig geschreven.

De Voorpost | 1986 | | pagina 16