KAVD - R.C. GENT K.A.V. DENDERMONDE NEDERLANDSE FYSIEK PRIMEERDE NA DE RUST voorbereiding kompetitie '86-'87 in het voetbalstadion te Grembergen zaterdag 23.8.1986 om 20 uur KATJA DE LEEUW PEUZELDE JONGE KAMILLEKES OP! PENNELIKKERS VOETBALLEN IN DENDERMONDE BRUSSELSE KIP MET UITJES vriendschappelijke wedstrijd tussen BELGIE-REP. IERLAND (UEFA) WS MEERDONK KOCHT ZES NIEUWE SPELERS De Voorpost - 22.8.1986 - 19 VOETBAL SK AALST ANDERLECHT nasmaak achter na dit duel tegen de Brusselaars. Ander- lecht was duidelijk de sterk- sten zowel collectief als tech nisch gezien. Aalst bezit zeker STAMNR. 57 SK Aalst heeft in een zeer interessante oefenwedstrijd een sterker Anderlecht kunnen partij geven. De Brusselaars en vast een de maar kwamen, echter niet met de elite, naar de Ajuinstad de bezoekers waren duidelijk afgereisd, daar er tussen beide partijen een transfer te sterk om enig weerwerk te gerealiseerd werd van de miniem Raf Constant. kunnen bieden. SK Aalst: Benny De Cooman, De Brusselaars legden meteen derde het echter niet aan het Walter De Jonge, Bart De veel vaart in de wedstrijd. De spelbeeld. Anderlecht bleef Bruyn, Rik Waegeman, Ver lokalen konden zeer moeilijk rustig meester over de Aalste- bester Hugo, Johan De bijbenen. Het ruime publiek naars. Rond het uur was Van Naeyer, Johan Spanooghe, De zag hoe Anderlecht de bal rus- Durme Donald al weer bij de Winter Daniel, Rudy Piron, tig rondtikte. Rond het half- pinken om er 0-3 van te Karei De Jaegher, Joskee, De uur, werd het bezoekende maken. Saedeleer, Hugo Van Herre- meesterschap uitgedrukt in de Ondertussen werd bij de loka- weghe, Patrick Van Laethem. openingstreffer. Thorton Mi- len De Naeyer vervangen door Anderlecht: De Schrijver chel omspeelde volledig de lo- Patrick Van Laethem, maar de Hans, Kerkhove Michel, kale verdediging en legde de ajuinen dienden toch met lede Roosens Bertrand, De Buyser bal rustig naast de verbauwe- ogen toe te zien hoe Marchan- Benjamin, Lahe Mohammed, reerde Benny De Cooman. dise net voor inrukken de eind- Marchandise, Haantjes Geert, Anderlecht ging rustig verder stand op het bord prikte. Niet- Bouyhrouw David, Thorton op zijn elan, tikte de bal goed tegenstaande de ruime en dui- Michel, Van Durme Donald, rond en Van Durme Donald delijke nederlaag van de Aal- Baarnos Luis. wist nog voor de rust de stand stenaars bleef er geen wrange tot nul-twee uit te bouwen. Niettegenstaande een kans voor Karei De Jaegher op pas van Johan De Naeyer bleef Aalst op een nul-twee achter stand aankijken. Doelman Hans De Schrijver diende wel nog een paar keer gevat in te grijpen, maar het meeste werk was alleszins op te knappen door zijn Aalsterse collega. In de tweede helft werd doelman De Cooman bij de lokalen ver vangen door De Saedeleer, ook Hugo Van Herrtweghe mocht opdraven in plaats van Johan Spanooghe. Veel veran- (kampioen '85-'86) IN HET STADION VAN SC LOKEREN De Koninklijke Belgische Voetbalbond organiseert op dinsdag 9 september om 20 u. in het stadion van SC Lokeren een wedstrijd in het kader van de beloften- lJefakompetitie tussen België en de Ierse Republiek. De prijzen dér zitplaatsen zijn 200 fr. en voor een staanplaats betaalt men 100 fr. De jongeren onder de 16 hebben gratis toegang tot de staanplaatsen. De deuren gaan open vanaf Ï8u30. DAMESVOETBAL KAMILLEKES PROV. - BRAAKHUIZEN 1-7 Al na vijf minuten spelen liet de bezoekende aanvalster De Leeuw duidelijk merken dat ze geen Kat ja was om zonder handschoenen aan te pakken. Ze omspeelde rustig Nicole :l.jl TIENJARIG BESTAAN VAN V.U.M. Op zaterdag 23 augustus organiseert de Vlaamse Uitgeversmaatschappij op de terreinen van het sport centrum Petrus Verhelst in de Van Langenhovestraat te Sint-Gillis-Dendermonde een voetbaltornooi tussen de werknemers van verschillende dagbladondernemin gen en uitgeverijen. Het tornooi begint om 13 uur en eindigt rond 19.00 u. De prijsuitreiking is voorzien in het Dendermondse stadhuis, waarna de deelnemers gezellig naar de kermis trekken. De Vlaamse Uitgeverijsmaatschappij bestaat dus tien jaar en het sportkomitee van de onderneming vond dit een unieke gelegenheid om de spieren en de soepelheid van de werknemers te testen met die van andere bedrijven. Daarom werden vrijwel alle dagbladen uitgenodigd om mee te spelen in dit tornooi. Antwoord kwam er van Het Volk, het Belang van Limburg, de Gazet van Antwerpen en Groep De Cuyper (uiteraard uit Dender- zelf). Programma Om 13.00 uur starten de eerste wedstrijden tegelijk op twee terreinen: VUM 1 tegen Groep De Cuyper en VUM 2 tegen Het Volk. Er wordt tweemaal twintig minuten gespeeld met tien minuten rust. Dan volgen opnieuw twee schiftingswed strijden tussen Groep De Cuyper en Het Belang van Limburg en VUM 2 tegen Gazet van Antwerpen. De laatste schiftingen beginnen om 15.00 u. en gaan tussen VUM 1 - Belang van Limburg en Het Volk - Gazet van Antwerpen. Om 16.00 u, hebben de troostingen plaats voor de derde, vierde, vijfde en zesde plaats. De eigenlijke finale begint om 17 uur en wordt gespeeld over tweemaal dertig minuten met tien minu ten rust. Na de wedstrijden volgt een gezellig samenzijn voor spelers én supporters in de Aymonzaal van het Dender mondse stadhuis met uitreiking van de bekers en herinneringsmedailles. Er is uiteraard ook rijke keus aan spijzen en uitgelezen dranken. Voor de voetballiefhebbers van Dendermonde en om meland een enige gelegenheid om eens enkele «vedet ten» uit hun krant op het groene veld aan het werk te zien. De toegang is natuurlijk gratis. Verhofstadt en Hilde Van Caelenbergh en het was 0-1. De Kamillekes kwamen even aan bod via Ingrid Geerinckx, doch haar inzenden wordt ge mist. Gerda Lievens moest aan de overkant op de lijn redden, doch even later was het toch raak toen Diane Donders haar kans ging: 0-2 na 18 minuten. Na verdienstelijke pogingen van Ingrid Geerinckx en Ma rijke Boel moest doelvrouw Van Caelenbergh redding brengen maar een schot van Kat ja De Leeuw was haar on danks een wanhopige vuist- stoot tenslotte toch te machtig en nog dezelfde minuut wan delde De Leeuw weer door de Aalsterse verdediging en be sloot kalm in doel (0-4). Nog voor de rust dwong de thuisploeg drie hoekschoppen af, die niets opleverden. Na de koffie verving Brenda Van den Eeckhoudt Marijke Boel; ook zij kon aanvankelijk weinig inbrengen tegen het fij ne samenspel van de Neder landse ploeg. Katja De Leeuw vond reeds na drie minuten opnieuw de weg naar de Aal sterse netten en bracht de stand op 0-5. Rond het kwartier moest Hilde Van Caelenbergh uitlopend redding brengen en ging een mooie poging van Brenda Van den Eeckhoudt naast. Aan de 19e minuut zou Sandra Daghuyt met een knap af standsschot de Aalsterse eer redden en vijf minuten later ging een schot van Ingrid Gee rinckx rakelings langs de krui sing buiten. Aan het halfuur werd een te rugspeelbal van Nicole Ver hofstadt door Monique Been hakkers onderschept en het was 1-6. De Kamillekes konden nog een schot op de doelpaal op hun aktief brengen toen de bezoekende keeper verslagen was. Vier minuten voor het eindsignaal echter dreef Braakhuizen de eindcijfers tot 1-7 op, toen Katja De Leeuw- een inzenden van Monique Beenhakkers met het hoofd De Kamillekesploeg: Hilde Van Caelenbergh; Mad- dy Van den Bosch, Nicole Ver hofstadt, Nadine Aelbrecht en Anja Lambert, Sandra Van Waeyenbergh, Marijke Boel en Gerda Lievens, Ingrid Gee rinckx, Sandra Daghuyt en Ca- rine Van Mellaert. Reserve: Brenda Van den Eeckhoudt. Cyriel Temmerman TWEEDE PROVINCIALE B (de thuisploeg is gemerkt met een E. Meldert Schellebelle Hofstade Kerksken SK Lebbeke 31.08.86 Borsbeke Zultse Kerksken Hofstade Winnik 07.09.86 SK Lebbeke FC Ronse FC Denderleeuw Borsbeke E. Meldert 14.09.86 Kerksken St. Denderleeuw Etikhove E. Meldert Zultse 21.09.86 FC Denderl. Kruishoutem Dikkelvenne SK Lebbeke Kerksken 28.09.86 Etikhove Gavere Appelterre FC Denderl. FC Ronse 05.10.86 Dikkelvenne Hofstade Schellebelle Etikhove FC Denderleeuw 12.10.86 Appelterre Borsbeke Winnik Dikkelvenne St. Denderleeuw 19.10.86 Schellebelle E. Meldert Zultse Appelterre Etikhove 26.10.86 Winnik Kerksken FC Ronse Schellebelle Kruishoutem 02.11.86 Kruishoutem Appelterre SK Lebbeke St. Denderl. Hofstade 09.11.86 Zultse FC Denderl. St. Denderl. Winnik Dikkelvenne 16.11.86 EC Ronse Etikhove Kruishoutem Zultse Gavere 23.11.86 St. Denderl. Dikkelvenne Gavere FC Ronse Appelterre 30.11.86 Kruishoutem Appelterre SK Lebbeke St. Denderl. Hofstade 07.12.86 Gavere SK Lebbeke Borsbeke Kruishoutem Schellebelle 14.12.86 Hofstade Winnik E. Meldert Gavere Borsbeke 21.12.86 Borsbeke Zultse Kerksken Hofstade Winnik 04.01.87 Hofstade Winnik E. Meldert Gavere Borsbeke 11.01.87 Gavere SK Lebbeke Borsbeke Kruishoutem Schellebelle 18.01.87 SK Lebbeke FC Ronse FC Denderl. Borsbeke E. Meldert 25.01.87 Kerksken St. Denderl. Etikhove E. Meldert Zultse 01.02.87 FC Denderl. Kruishoutem Dikkelvenne SK Lebbeke Kerksken 15.02.87 Etikhove Gavere Appelterre FC Denderl. FC Ronse 22.02.87 St. Denderl. Dikkelvenne Gavere FC Ronse Appelterre 01.03.87 Dikkelvenne Hofstade Schellebelle Etikhove FC Denderl. 08.03.87 Appelterre Borsbeke Winnik Dikkelvenne St. Denderl. 15.03.87 Schellebelle E. Meldert Zultse Appelterre Etikhove 22.03.87 Winnik Kerksken FC Ronse Schellebelle Kruishoutem 29.03.87 Zultse FC Denderl. St. Denderl. Winnik Hofstade 05.04.87 FC Ronse Etikhove Kruishoutem Zultse Gavere DAMESVOETBAL KAMILLEKES AALST I - BRAAKHUIZEN 1-9 Voorzitter Kamiel Sergant had voor het weekend van halfoogst de Nederlandse damesvoetbalklub SV Braakhuizen naar Aalst uitgenodigd. Die vereniging organiseert ieder jaar een achtlandenvoetbaltornooi voor damesploegen, een sportgebeurtenis met allure in het wereldje van het damesvoetbal. Voor de Kamillekes heeft dat tornooi overigens sinds de jongste uitgave in mei 11. een bijzondere betekenis: de Aalsterse jeugdploeg won als eerste buitenlandse klub ongeslagen deze prestigieuze internationale ontmoeting. Vorige zaterdag kwamen de Nederlandse voetbalvrienden en -vriendinnen van de Kamillekes op hun beurt naar Aalst. Zondagavond verliet het hele gezelschap tevreden de ajuinstad, met de stellige belofte dat ze met plezier de volgende jaren zullen terugkomen. Een korf doelpunten... Zaterdagmorgen wachtte een delegatie van de Kamillekes de Nederlandse bezoekers op aan de parking in de Pontstraat. Na een kort bezoek aan de zaterdagmarkt volgde een re ceptie op het stadhuis. Nadien vervoegden de Neder landers hun hotel, 's namid dags hadden zij rendez-vous aan de Zandberg voor het der by der lage landen tussen een Aalsterse Kamillekes (maan- den)ploeg en een selektie van Eindhovense scheidsrechters en bestuursleden van Braak huizen. De bezoekers zouden volgens de voorspellingen van Keizer Kamiel een korf hebben om de doelpunten van de Kamillekes heel profijtig mee naar huis te nemen. Die prognose bleek te kloppen, want de eindstand van het derby was 11 of 12-1, de juiste cijfers konden niet met zekerheid worden bijge houden. 's Avonds gingen Ne derlanders en Belgen broeder lijk aan tafel zitten in het Beu kenhof, om de inwendige mens wat te versterken, waarna ie dereen tijdens een knotsgekke DERDE PROVINCIALE D (de thuisploeg is gemerkt met een Erpe Nieuwerkerken Gijzegem Aaigem 31.08.86 07.09.86 14.09.86 21.09.86 28.09.86 05.10.86 12.10.86 19.10.86 26.10.86 02.11.86 09.11.86 16.11.86 23.11.86 30.11.86 07.12.86 14.12.86 21.12.86 04.01.87 11.01.87 18.01.87 25.01.87 01.02.87 15.02.87 22.02.87 01.03.87 08.03.87 15.03.87 22.03.87 29.03.87 05.04.87 Vlierzele E. Houtem Overmere Wetteren Berlare Nieuwrk. Gijzegem Heldergem Bambrugge Serskamp Herzele Massemen W. Moorsel Serskamp Aaigem Meerbeke Vlierzele Meerbeke E. Houtem Overmere Wetteren Berlare W. Moorsel Nieuwerk. Gijzegem Heldergem Bambrugge Herzele Massemen Meerbeke Vlierzele E. Houtem Overmere Wetteren Erpe Berlare Gijzegem Heldergem W. Moorsel Bambrugge Herzele Massemen W. Moorsel Serskamp Aaigem Meerbeke Aaigem Serskamp Vlierzele E. Houtem Overmere Wetteren Massemen Erpe Berlare Gijzegem W. Moorsel Bambrugge Herzele Aaigem Meerbeke Vlierzele E. Houtem Overmere Wetteren Erpe Nieuwerk. Berlare Massemen Heldergem Bambrugge Herzele Massemen W. Moorsel Serskamp Aaigem Serskamp W. Moorsel Meerbeke Vlierzele E.# Houtem Overmere Herzele Wetteren Erpe Nieuwerk. Berlare Heldergem Bambrugge Gijzegem Heldergem Bambrugge Herzele Massemen W. Moorsel Serskamp Berlare Meerbeke Wetteren Vlierzele E. Houtem Overmere Wetteren Erpe Nieuwerk. Gijzegem Nieuwerk. Erpe Heldergem Bambrugge Herzele Massemen Overmere W. Moorsel Serskamp Berlare Meerbeke Vlierzele E. Houtem Serskamp Bambrugge W. Moorsel Berlare SK Overmere Heldergem W. Moorsel Bambrugge Overmere Berlare Bambrugge Serskamp Herzele Massemen Wetteren Herzele Aaigem Massemen Wetteren Erpe Massemen Meerbeke Berlare W. Moorsel Nieuwerkerken W. Moorsel Vlierzele Serskamp Erpe Gijzegem Berlare E. Houtem Aaigem Serskamp Heldergem Aaigem Overmere Meerbeke Nieuwerk. Bambrugge Meerbeke Wetteren Vlierzele Aaigem Herzele Vlierzele Erpe E. Houtem Gijzegem Massemen Erpe Berlare Nieuwerk. Bambrugge Meerbeke E. Houtem Nieuwerk. Overmere Meerbeke W. Moorsel Overmere Gijzegem Wetteren Heldergem Serskamp Wetteren Heldergem Erpe Vlierzele Aaigem Erpe Berlare Nieuwerk. Bambrugge Meerbeke Nieuwerk. Herzele Gijzegem E. Houtem Vlierzele Gijzegem Massemen Heldergem Herzele E. Houtem Heldergem W. Moorsel Bambrugge Overmere Berlare Gijzegem Massemen Heldergem Herzele E. Houtem Nieuwerk. Herzele Gijzegem E. Houtem Vlierzele Bambrugge Serskamp Herzele Massemen Wetteren Herzele Aaigem Massemen Wetteren Erpe Massemen Meerbeke Berlare W. Moorsel Nieuwerk. W. Moorsel Vlierzele Serskamp Erpe Gijzegem Wetteren Heldergem Erpe Vlierzele Aaigem Berlare E. Houtem Aaigem Serskamp Heldergem Aaigem Overmere Meerbeke Nieuwerk. Bambrugge Meerbeke Wetteren Vlierzele Aaigem Herzele Vlierzele Erpe E. Houtem Gijzegem Massemen E. Houtem Nieuwerk. Overmere Meerbeke W. Moorsel Overmere Gijzegem Wetteren Heldergem Serskamp T.D. de gelegenheid kreeg om stijve en vermoeide spieren weer soepel en ontspannen te laten draaien. De volgende dag hadden de ongemakken zich bij velen van de benen naar het hoofd ver plaatst: er werden heel wat houten koppen geteld en er werd hier en daar geklaagd over wat in Aalst «pijn in het haar» wordt genoemd, 's Namiddags zou een dubbele konfrontatie tussen meisjeself tallen van beide klubs opnieuw voor verpozing zorgen. Onder een deugddoend zonnetje en in een ontspannen sfeer wer den beide matchen gespeeld en ditmaal hadden de Aalstenaars een korf nodig om de geïnkas- seerde doelpunten te verzame len! Vroeg doelpunt van Mieke Den Blauwen Het begon nochtans goéd voor de thuisploeg, die na amper 3 minuten op voorsprong kwam. Greta Van Hauwermeiren nam heel knap een vrijschop, die het hoofd van een Neder landse verdedigster in de voe ten van Mieke Den Blauwen belandde, piet een geplaatst balletje in de hoek het Mieke de bezoekende doelvrouw geen kans. Het bleef 1-0 tot bij de rust, doch beide elftallen brachten de hele eerste speel- helft genietbaar voetbal op de langs de zijlijnen deerlijk ge havende grasmat van de Zand berg. Beide keepers moeten zich beurtelings inspannen om goals te voorkomen en Brenda Van den Eeckhoudt bracht na 25 minuten spelen met een zweefsprong dé save van de match op haar aktief. Een bij zonder bedrijvige Mieke Den Blauwen bracht met fraaie pas sen herhaaldelijk gevaar voor het doel van de gasten en ook de nieuwelinge Annick Van Goethem liet zich in gunstige zin opmerken. Voor de rust viel ook nog een mooie inspan ning van Nancy De Cremer te noteren, zodat de voorsprong voor de thuisploeg alles bij elkaar verdiend mocht worden genoemd. Na de herneming trokken de Nederlandse dames resoluut ten aanval en maak ten van twee missertjes in de lokale defensie gebruik om langs Monique Beenhakkers aan de vierde minuut gelijk te stellen en na acht minuten voorsprong te nemen via Ba- bette Malens. Bij de Kamille kes kwamen Ingrid Geerinckx en Maddy Van den Bosch in de ploeg voor Marie-Anne Van den Steen en Hilde Van Cae lenbergh, doch de kohesie was helemaal zoek en Braakhuizen was fysisch en technisch de meerdere van de thuisploeg. De bezoeksters bleven met mooie kombinaties domineren en zouden in de slotfaze de cijfers tot 1-4 opdrijven. Moni que Beenhakkers scoorde bei de doelpunten en legde de ver diende overwinning voor haar ploeg vast, zij het met enigs zins overdreven verschil. Scheidsrechter Chantal Rae- pers zorgde voor een knappe leiding, bijgestaan door twee aandachtige Nederlandse lijn rechters. Bij de thuisploeg ontbraken nog Paula Bisback, Sigrid De Causemaeker, Josette Van den Steen en Ann Eeckhoudt om diverse redenen, doch er zal nog hard moeten worden ge werkt aan de konditie van heel wat speelsters, wil men niet ontgoocheld worden in de zwa re wedstrijden tegen DW Brugge en Standaard Elen de eerste twee zaterdagen van september aan de Zandberg. De Kamillekes hebben alle troeven in handen om zich met sukses in het titeldebat te men gen. Doch er mag nooit uit het oog worden verloren dat van de allereerste minuut van de kompetitie tot het ultieme eindsignaal hard en gekoncen- treerd moet worden gewerkt om het gestelde doel te berei ken. Volgende ploeg verloor eervol het duel van de lage landen: Brenda Van den Eeckhoudt: Marie-Anne Van den Steen Greta Van Hauwermeiren Lutgart Viaene en Iris Hu brecht; Nancy De Cremer, Sandra Van der Linden en Re- nilde Clompen; Hilde Van Caelenbergh, Annick Van Laethem en Mieke Den Blauwen. Wisselspeelsters: Ingrid Gee rinckx en Maddy Van den Bosch. Voetbal. WS Meerdonk versterkte zich dit jaar met zes nieuwe (jonge) spelers. Van SK Beveren kwamen de gebroeders Filip, Johan en Luc De Vreede en Ronny Van de Perre en bij buur De Klinge-Spaans Kwartier haalden ze Johan Rombout en Robert Van Landeghem weg. Meteen een verjonging, uitbreiding van de kern en versterking voor WS Meerdonk. (lv)

De Voorpost | 1986 | | pagina 19