DE BLAUW WITTE SPEELT SLOKOP GARDE VAN OUDEGEM DE NEDERLANDSE WIELES EN FREDDY LUYCKX WINNAARS IN ST.-NIKLAAS 22 - 22.8.1986 - De Voorpost trekken: Willy Roels in de C-reeks en Gaston Van den Hoecke in de D-kategorie WIABJIM CK50F.GF*! lOïGfe» 0ENO6Pw' Kategorie C en D in Oudegem WILLY ROELS EN GASTON VAN DEN HOECKE Dankzij het goede weer en de massa volk, zat de goede sfeer er snel in. Het feit dat zeven plaatselijke renners deelna men was doorslaggevend. Van bij de start werd er tegen een zeer hoog tempo gereden en ondanks de vele pogingen om het peloton uiteen te rukken, kwam alles steeds samen. De plaatselijken José Sterck en Cool deden hun best om zich te laten opmerken, terwijl ook De Maerschalck probeerde om er vanonder te muiien. Even nog probeerden Désiré Sonck, Ben Moens en Jean Goossens, maar het was tevergeefs. In de laatste ronde op zowat één kilometer demarreerde De Boeck weg en nam zeventig meter. Hij werd achterna geze ten door Ben Moens en André Mertens, die De Boeck inlie pen en op hun beidjes doorgin gen. In de laatste honderd me ters rukten Willy Roels en Gaston Van den Hoecke op naar de kop van het peloton en ze remonteerden nog voor de aankomstlijn de beide vluch ters. Roels (C) en Van Den Hoecke (D) wonnen zo hun reeksen, terwijl Moens en Mertens tweede en derde wa ren bij de C-renners en Van der Vurst tweede in de D- reeks. Gaston Van den Hoe cke was al even blij met deze derde zege als zijn sponsor, Slagerij Martin, want winnen voor de deur van de sponsor is niet zo gemakkelijk. Kategorie A an B ROGER SCHOUPPE EN JOZEF VAN ISTEkDAEL Met het goede resultaat van Van Den Hoecke in het ach terhoofd, wilden ook de jonge re renners de bloemen voor hun sponsor in Oudegem hou den. Toch lag iedereen op vin kenslag en steeds kwam alles terug bijeen. Toen De Caboo- ter. Van Laethem en Claude Heuninck er alleen doorkwa men, dacht men dat het ge beurd was, maar het was tever geefs. Ook een goed rijdende Johnny De Winne probeerde het op zijn eentje, maar ook dat was boter aan de galg. Toch zou er op twee ronden van het einde een kloof gesla gen worden. Twaalf renners gingen weg en kregen een hon derdtal meter voorsprong. Bij het ingaan van de laatste ronde hadden ze die voorsprong nog en meteen kon men beginnen pronostikeren, want met rappe mannen erbij als Van Lae them, De Cabooter, Van Der Meirssche, Van Isterdael en de gebroeders Van der Eecken werd het een gok. Toen de renners uit de laatste bocht kwamen lag Eddy Van der Meirssche op kop en hij gaf de indruk te zullen winnen maar op het allerlaatste moment kwam Roger Schouppe verras send naar voren en hij haalde het nog net voor Van Der Meirssche. Van Isterdael werd eerste B-renner. Een ontgoo chelde Van Laethem werd tweede. De plaatselijke Heu ninck werd achtste. Hij miste de goede trein. Ook Frans Van Limbergen uit Oudegem reed een goede wedstrijd uit in het peloton. Reeksen A en B in Hofstade LUC VAN DER EECKEN EN JOZEF VAN ISTERDAEL In Hofstade werd het een har de wedstrijd, een ware afval- lingskoers. Van in het begin werd er keihard gereden en heelwat renners moesten afha ken. Toen Van Laethem, Van Lierop en Van Mulders er van door gingen, brak achteraan de reaktie los. Het pelotor scheurde in twee stukken er achter de drie koplopers, dit ondertussen al dertig sekonder voorsprong hadden, kregen wt een groep van veertien ren ners. De anderen waren redde loos verloren. De drie leiders verstonden mekaar wonderwel en de achtervolgers naderden geen meter, ondanks verwoe de pogingen van vooral J. Die- rickx, Cleymans, De Winne, De Leeuw en Van den Houtte. Steeds kwamen de veertien op nieuw samen. Toen iedereen dacht dat de drie buiten schot waren, reed Van Mulders lek en met amper twee tegen de ontketende achtervolgers, moesten de koplopers het hoofd buigen, zodat we een spurt kregen om van te snoe pen. Hel werd een zij aan zij tussen Luc Van Der Eecken en Patrick Van Riet. Beiden dachten ze gewonnen te heb ben. Eddy Van der Meirssche werd derde. Jozef.Van Ister dael werd primus bij de B- renners, voor uitblinker Au gust Van Laethem. De C- en D-reeks JEAN GOOSSENS EN OPNIEUW GASTON VAN DEN HOECKE Omdat er fel gereden werd en er toch nog veel ontsnappings pogingen waren, werden de gelederen al zeer snel uitge dund. Toen Ben Moens voor VWB-Wielrennen. Deze drie renners uit de «stal» Buslot vertrokken in de A-reeks te Moerzeke: Herman Van Haver (Kastel), Geert De Cauwer (Moerzeke) en W. De Cock (Sint- Gillis-D.) (vh) VWB-Wielrennen. De sprint van de B-renners in Moerzeke gaf twee winnaars. Van De Perre en Kloeck gingen tegelijk over de meet vh) de zoveelste keer demarreerde en gezelschap kreeg van Paul De Maersschalck en even later ook Jean Goossens zijn wagen aanpikte, was de goede trein vertrokken. Drie C-renners vooraan dus en daarachter Willy Roels en Oscar Declercq die probeerden het tij te ke ren, tevergeefs echter, de vo gels waren gevlogen. Bij het ingaan van de laatste ronde waren het vooral de D-renners die het kommando voerden. Van Vaerenbergh, Van Der Cruyssen en Julien Schoukens trachtten om beurten Van Den Hoecke te verschalken, maar die liet niemand gaan en ging de herrieschoppers telkens weer terughalen. Zo kregen we nog een spurtje met als inzet de eerste plaats bij de D- renners. Ondanks de inspan ningen die hij reeds geleverd had, won Van den Hoecke de spurt en veroverde verdiend de bloemen. De snelle Willy Roels had geen problemen om de vierde plaats te behalen. C en D-reeks in Lebbeke WILLY ROELS EN OSCAR VAN DER VURST Onder grote belangstelling gin gen de C- en D-renners van start. Het tempo lag geweldig hoog en daardoor kregen de kandidaat-vluchters niet veel kans. Roger Colman probeer de het nog eens op zijn eentje, maar ook hij moest eraan gelo ven, terwijl ook Lucien De Gusseme en Désiré Sonck ver geefs probeerden om er vanon der te muizen. Ook Van Der Cruyssen, Gevaert, Van Den Hoecke en Roels probeerden het, maar werden tot de orde geroepen. In de laatste ronde probeerde Duym nog om de bende te verschalken in gezelschap van een goed rijdende Willy Daem. Maar ook zij moesten eraan geloven. Het werd dus een massaspurt, die gewonnen werd door Willy Roels (C), voor Van der Vurst (D), Van Den Hoecke en J. Sterckx (C). Deze laatste kwam naar bene den. Geen enkele renner werd erg gekwetst. Het bleef dus alleen bij schaafwonden. A- en B-reeks DANNY VAN HOUTTE EN EERSTE ZEGE VOOR FRANK VELDEMAN In het begin leken Gust Van Laethem, Claude Heuninck en Johnny De Winne de bedrij- vigsten. Doch het peloton liet niet begaan. Toen gingen Jozef Van Isterdael (B) en Frank Veldeman (B) aan de haal en na een paar ronden kregen deze twee koplopers verster king van Danny Van Houtte (A) en Eddy Vermeir. Meteen waren ze met vier en met nog vier ronden voor de boeg had den ze twintig sekonden voor sprong op Roger Schouppe en dertig op het peloton. Bij het ingaan van de voorlaatste se- konde behielden ze 25 sekon den op Neckebroeck en 30 se konden op het peloton. De spanning steeg ten top. Zou den de werkers beloond wor den of... Bij het ingaan van de laatste ronde kregen we de vier zelfde koplopers en het volle dige peloton op veertig sekon den. De renners kwamen de laatste bocht uit met Frank Veldeman (B) aan de leiding en in zijn wiel Danny Van Houtte (A). Op een tiental meter volgde Eddy Vermeir (A). Niemand kon Frank nog bedreigen en dolgelukkig stak de sportieve dokter uit Appels beide armen in de lucht. Ook Danny Van Houtte mocht dat gebaar maken voor de A-ren ners. Een paar sekondenlater overschreed Jefken Van Ister dael de eindmeet, al is hij een sterke finisher. Zijn uitleg was eenvoudig: «Gisteren een bar becue meegemaakt ter ere van de kampioenen in café De Kletser. De ganse ploeg heeft goed gevierd en nu hebben we de weerbots, hé van de vele pintjes. De laatste drie ronden kon ik alleen nog aan klampen». Ondertussen kregen we de sprint van het peloton, die ge wonnen werd door Roger Schouppe, voor Van Laethem, Van Den Bossche en Van Handenhove, die langzaam maar zeker in beste doen ge raakt en ook in het Belgisch kampioenschap door een val in de laatste bocht van een zekere ereplaats werd gehouden. On dertussen stond slager Martin met Jefken reeds fier tussen zijn renners. Zijn mannen had den het toch maar weer eens gedaan; vrijdag en zaterdag Gaston Van Den Hoecke, zon dag Danny Van Houtte en Frank Veldeman. VOLGENDE WEDSTRIJDEN Zaterdag 23 augustus: Sint- Lambrechts-Woluwe Zondag 24 augustus: Asse, kampioenschap van Brabant Donderdag 28 augustus: Gijse- gem, café Den Uil, C en D om 18.15 u. A en B om 19.15 u. Vrijdag 29.8 in St. Lievens- Houtem, C en D om 18.15 u., A en B om 19.30 u. UITSLAGEN Oudegem A-reeks: 1. Roger Schouppe, 2. Eddy Van Der Meirssche, 3. Peter Rottiers, 4. Luc Van Den Eede, 5. Heylenbosch, 6. Duytschaever, 7. De Milde, 8. Heuninck, 9. Tas, 10. Van De Wiele. B-reeks: 1. Jef Van Isterdael, 2. Van Laethem, 3. A. Van der Eecken, 4. Van Laer, 5. Van Handenhove, 6. Van Lon- dersele, 7. Cornelis, 8. Velde man, 9. Roels, 10. De Bruycker C-reeks: 1. Willy Roels, 2. Moens, 3. Mertens, 4. Desam- blackx, 5. De Wattenis, 6. Verbraecken, 7. De Maer schalck, 8. Van Geyt, 9. J. Sterckx, 10 Bosteels. D-reeks: 1. Gaston Van Den Hoecke, 2. Van Der Vurst, 3. De Sonck, 4. Wauters, 5. Cob- baut, 6. Van Wesemael, 7. Van Der Eecken W., 8. De Rijbel, 9. Droesbeke, 10. Boone. Hofstade A-reeks: 1. Luc Van Der Eec ken, 2. Van Riet, 3. Van Der Meirssche, 4. De Milde, 5. De Leeuw, 6. Schouppe, 7. Van den Houtte, 8. Cornu, 9. Coopman, 10. Van Der Steen. C-reeks: 1. Jean Gossens, 2 Ben Moens, 3. De Marschalck 4. Roels, 5. Van De Zande, 6. Eeckhoudt, 7. Mertens, 8. Guillaume, 9. Van Geyt. B-reeks. 1. Jozef Van Ister dael, 2. Van Laethem, 3. Cley mans, 4. De Winne, 5. Van Londersele, 6. Dierickx, 7. Van den Eede, 8. Van Den Bossche, 9. Nevens, 10. Van Isterdael René. D-reeks: 1. Gaston Van den Hoecke, 2. Van Vaerenbergh, 3. Van der Cruyssen, 4. Schou kens, 5. Van Wesemael, 6. De Cocker, 7. Soil, 8. Gevaert, 9. Daem, 10. Van Der Vurst. Lebbeke A-reeks: 1. Van Houtte, 2. Vermeir, 3. Schouppe, 4. Duytschaever, 5. Heuninck, 6. Heylenbosch. 7. Baele, 8. Van Overstraeten, 9. De Bruyn, 10. De Leencr, 11. Van Der Meirssche, 12. Maurice Mi- chiels, 13. Roger Michieis. B-reeks: 1. Frank Veldeman, BWCL-wielrennen. In Oudegem kwamen de mannen van Slagerij Martin goed aan hun BWCL-wielrennen. Te Lebbeke won Danny Van Houtte de A-reeks en Frank Veldeman uil Appels de B-reeks BWCL-wielrennen. In Lebbeke werd Roland Moyson winnaar van de C-reeks en Oscar Van der Vurst haalde het in de D-reeks 2. J. Van Isterdael, 3. Van C-reeks: 1. Willy Roels, 2. Jo- Van den Hoecke, 3. Van De Laethem, 4. Van den Bossche, sé Sterckx, 3. Roger Colman, Sompele,4. Sonck D 5. Van 5. Van Handenhove, 6. Van 4. De Samblanckx, 5. De Wa- der Cruyssen, 6. De Cocker. 7. Isterdael René, 7. Van Laere, tines, 6. De Maerschalck, 7. Gevaert, 8. De Gusseme. 9. 8. Van der Eeken A., 9. De Cool, 8. Monnaert, 9. Guillau- De Rijbel, 10. Wauters. Winne, 10. De Man, 11. Van me, 10. De Wever. Ginderdeuren, 12. Nevens. D-reeks: 1. Van Der Vurst, 2. W.A.O.D.-WIELRENNEN Als voorspel van het wieier- programma op de wijk «Raap» werden de damesrensters de weg opgestuurd voor 7 ronden. Onder de 17 dames enkele Ne derlandse, waarvan de kleine Brigitte Wieles de hoofdrol speelde. Bij de eerste premie spurt, die ze won, was zij ook de aanleiding tot een vlucht van 10 en de rest was ver slagen. In de laatste ronde trapte zij ook nog iets rapper en kreeg nog een lichte voorsprong zo dat zij zeker als verdienstelijk winnares op het podium kon klimmen. Yolande De Valck preste er alles uit om kampioe ne Goeminne van de 2' plaats te houden. Uitslag: 1. Brigitte Wieles (Sluidkil) de 35 km in 56 minuten 2. Yolande De Valck, 3. Chris- tianne Goeminne, 4. Audrey Regnart, 5. Christel Hen-e- mans, 6. Linda De Rudder (Beveren), 7. Dominique Van Moerzeke (Hamme), 8. Mari- lyne Delbart, 9. Tanneke Ver- helst (NI), 10. Karin Taillie (NI), 11. A.M. Vermeeren, 12. Janet Tollenaere (NI). 13. Co- rinne Tollenaere (NI). 14. Christel Van Moerzeke (Ham- me), 15. Vera Van Goethem (Vrasene), 16. Hilda Dejonge, 17. Nicole Verstappen. 60 WAOD-liefhebbers gingen van start voor 14 ronden. In de 2' ronde trok Freddy Oelbrandt op zoek naar voor sprong en kreeg 9 medevluch ters in zijn spoor. Ze reden tot een minuut en dertig sekonden vooruit. Half koers kwam de reaktie onder druk van Geerts, Des- peels, Jan Meul en kampioen Joost Vandeputte. Deze kre gen wat verder nog versterking van 6 renners en een tweede groep van 10 was gevormd. De jacht op de kopmannen was ingezet en zij naderden tot op 40 sekonden en toen stokte het. De rest van het peleton had zich reeds aan de neder laag onderworpen. De sport mannen kregen als slot nog 3 vinnige spurten te bewonde ren. Bij de kopmannen won afgetekend Freddy Luyckx die .de spurt had ingezet van heel ver. Francois Geerts was de slenste bij de achtervolgers en Adriën Maes vond zijn snelle benen terug voor de 2' plaats. Uitslag: 1. Freddy Luyckx (Waasmun ster) de 70 km in 1.36. 2. Adrie Schaalje (NI), 3. Di- dier Colman, 4. Etienne Fleu- ry (Melsele), 5. Patrick De Maere (Nieuwkerken), 6. Feli- cien Claessens, 7. Eric Van Loo (Nieuwkerken), 8. Raf Anteunis (Eksaarde). 9. Fred dy Oelbrandt (Belsele), 10. Patrick De Wit (Bazel), 11. Franqois Geerts (Stekene), 14. William Despeels (Beveren), 15. Jan Meul (Belsele), 18. Roger Hoof (St.-Niklaas), 19. Erwin Van Sandc (St.-Ni klaas), 20. Thierry Van Gasse (Kruibeke). VIERDE PROVINCIALE H (de thuisploeg is gemerkt met een Straatje Rupelmonde Appels Gerda Eksaarde White Boys Lutterzele Klinge 31.08.86 Gerda Appels Rupelmonde Straatje White Boys Eksaarde Klinge Lutterzele 07.09.86 SK Lokeren Hoogeinde Sinaai Eksaarde Gerda Lutterzele White Boys Meerdonk 14.09.86 Sinaai Boonwijk Hoogeinde Lutterzele SK Lokeren Meerdonk Gerda Moerbeke 21.09.86 Eksaardp Verrebroek Boonwijk Meerdonk Straatje Moerbeke SK Lokeren Tielrode 28.09.86 Lutterzele Klinge Verrebroek Moerbeke Sinaai Tielrode Straatje Rupelmonde 05.10.86 Meerdoftk White Boys Klinge Tielrode Lutterzele Rupelmonde Eksaarde Appels 12.10.86 Moerbeke Gerda White Boys Rupelmonde Meerdonk Appels Sinaai Hoogeinde 19.10.86 Tielrode SK Lokeren Gerda Appels Moerbeke Hoogeinde Meerdonk Boonwijk 26.10.86 Rupelmonde Straatje SK Lokeren Hoogeinde Tielrode Boonwijk Moerbeke Verrebroek 02.11.86 Verrebroek Moerbeke Meerdonk White Boys Boonwijk Gerda Hoogeinde SK Lokeren 09.11.86 Appels Eksaarde Straatje Boonwijk Rupelmonde Verrebroek Tielrode Sinaai 16.11.86 Hoogeinde Lutterzele Eksaarde Verrebroek Appels Klinge Rupelmonde White Boys 23.11.86 Boonwijk Meerdonk Lutterzele Klinge Hoogeinde Sinaai Appels Gerda 30.11.86 Verrebroek Moerbeke Meerdonk White Boys Boonwijk Gerda Tielrode SK Lokeren 07.12.86 Klinge Tielrode Moerbeke Sinaai Verrebroek SK Lokeren Boonwijk Straatje 14.12.86 White Boys Sinaai Tielrode SK Lokeren Klinge Straatje Verrebroek Eksaarde 21.12.86 Gerda Appels Rupelmonde Straatje White Boys Eksaarde Klinge Lutterzele 04.01.87 White Boys Sinaai Tielrode SK Lokeren Klinge Straatje Verrebroek Eksaarde 11.01.87 Klinge Tielrode Moerbeke Sinaai Verrebroek SK Lokeren Boonwijk Straatje 18.01.87 SK Lokeren Hoogeinde Sinaai Eksaarde Gerda Lutterzele White Boys Meerdonk 25.01.87 Sinaai Boonwijk Hoogeinde Lutterzele SK Lokeren Meerdonk Gerda Moerbeke 01.02.87 Eksaarde Verrebroek Boonwijk Meerdonk Straatje Moerbeke SK Lokeren Tielrode 15.02.87 Lutterzele- Klinge Verrebroek Moerbeke Sinaai Tielrode Straatje Rupelmonde 22.02.87 Boonwijk Meerdonk Lutterzele Klinge Hoogeinde Sinaai Appels Gerda 01.03.87 Meerdonk White Boys Klinge Tielrode Lutterzele Rupelmonde Eksaarde Appels 08.03.87 Moerbeke Gerda White Boys Rupelmonde Meerdonk Appels Sinaai Hoogeinde 15.03.87 Tielrode SK Lokeren Gerda Appels Moerbeke Hoogeinde Meerdonk Boonwijk 22.03.87 Rupelmonde Straatje SK Lokeren Hoogeinde Tielrode Boonwijk Moerbeke Verrebroek 29.03.87 Appels Eksaarde Straatje Boonwijk Rupelmonde Verrebroek Tielrode SK Lokeren 05.04.87 Hoogeinde Lutterzele Eksaarde Verrebroek Appels Klinge Rupelmonde White Boys Boonwfjk Tielrode Hoogeinde Sinaai SK Lokeren Moerbeke Hoogeinde Tielrode SK Lokeren Sinaai Tielrode Boonwijk Rupelmonde Appels Straatje Rupelmonde Verrebroek Appels Straatje Eksaarde Appels Klinge Sinaai Hoogeinde Lutterzele Hoogeinde White Boys Boonwijk Eksaarde Meerdonk Sinaai Gerda Verrebroek Boonwijk Moerbeke Verrebroek SK Lokeren Klinge Lutterzele Tielrode Klinge Straatje White Boys Verrebroek Rupelmonde White Boys Eksaarde Gerda Meerdonk Appels Eksaarde Sinaai Lutterzele Tielrode Klinge Gerda Lutterzele SK Lokeren Klinge Hoogeinde SK Lokeren Meerdonk Straatje Moerbeke Boonwijk Straatje Moerbeke Eksaarde White Boys Verrebroek Eksaarde Sinaai Lutterzele Tielrode Klinge Lutterzele Rupelmonde Meerdonk Gerda White Boys Meerdonk Appels Moerbeke Rupelmonde Gerda Moerbeke Hoogeinde Tielrode SK Lokeren Sinaai Meerdonk Appels Moerbeke Rupelmonde 'Gerda Lutterzele Rupelmonde Meerdonk Gerda White Boys Tielrode Boonwijk Rupelmonde Appels Straatje Rupelmonde Verrebroek Appels Straatje Eksaarde Appels Klinge Sinaai Hoogeinde Lutterzele Hoogeinde White Bovs Boonwijk Eksaarde Meerdonk Straatje Moerbeke Eksaarde White Bo s Verrebroek Sinaai Gerda Verrebroek Boonwijk Moerbeke Verrebroek SK Lokeren Klinge Lutterzel Tielrode Klinge Straatje White Boys Verrebrc :k Rupelmonde White Boys Eksaarde Gerda Meerdoi ic Appels Gerda Lutterzele SK Lokeren Klinge Hoogeinde SK Lokeren Meerdonk Straatje Moerbe e Boonwijk Verrebroek Klinge White Boys Gerda SK Lokeren Straatje Eksaarde Lutterzele Sinaai Appels Moerbeke Tielrode Rupelmonde Appels Hoogeinde Boon wijk Verrebroek Boon wijk Hoogeinde Klinge White Boys Gerda SK Lokeren Rupelmonde Straatje Eksaarde Lutterzele Sinaai Moerbeke Tielrode Meerdonk Moerbeke Tielrode Rupelmonde Appels Hoogeinde Boonwijk Sinaai Klinge Straatje White Boys Gerda SK Lokeren Straatje Eksaarde Lutterzele Meerdonk Lutterzele Eksaarde Moerbeke Tielrode Rupelmonde Appels SK Lokeren Hoogeinde Boonwijk Sinaai Klinge White Boys Gerda Boonwijk Verrebroek Klinge White Boys Gerda SK Lokeren Straatje Eksaarde Lutterzele Rupelmonde Meerdonk Sinaai Tielrode Rupelmonde Appels Hoogeinde Boonwijk Hoogeinde Appels Verrebroek Klinge White Boys Gerda Tielrode SK Lokeren Straatje Eksaarde Lutterzele Meerdonk Sinaai BWCL-WIELRENNEN

De Voorpost | 1986 | | pagina 22