VIKTORIAANSE ZIFTKAATSERS WINNEN SINT-ROCHUSTORNOOI TE WIEZE KAATSEN IN BAASRODE RAP EN VLUG WINT TEGEN GRIMMINGE OPSTAL MET EEN VOET IN HOGERE III LINDEKEN VERDIEND BEKERWINNAAR De Toekomst Buggenhout organiseert 24 - 22.8.1986 - De Voorpost :ura\. KAATSEN De karnavaleske Leo's van Wies' die het enkele jaren geleden voor mekaar brachten de kaatsing-op-het-zift-traditie te doen heropfleuren, slaagden er andermaal in dit hoog standje van volksvermaak verder tot bloei te brengen tijdens de 8ste uitgave van het half- oogst tornooi. Het aantal deelnemende ploegen werd op een jaar tijd verdubbeld want er kwamen niet minder dan 12 lokale vijftallen tussen de krijtlijnen op het Dorp. Een paar verenigingen, nl. de Ajuin en de «Luchtklievers» brachten zelfs twee teams in stelling, en voor de eerste keer was er ook ?een familieploeg, de (Van) Mollekens van de Rooien van de partij. Voeg daarbij twee veteranen formaties en je komt tot de slotsom van 80 a 90 kaatsfiguranten. Ook de Weermaker én St. Rochus blijken een boontje (balleken) te hebben voor de inrichtende Leo's, want van de 8 nieuwtijdse tornooien, liep er maar één regenschade op... Dit zei ons althans een fervent bestuurslid. I St. Joris, Ajuin I en II Leo's meulen, ttienne Van Dries- en Kapio's. sche en Ludo Dierickx. Deze Het spektakel begon al op De ejndronde gaf volgende re- veteranen namen het op tegen half-oogst. De ploeg nr. 1 van suitaten: Leo's Ajuin I 7-2, een equipe van plaatselijke ve- Victor uit het Luchtkheverslo- Viktor j St Joris 5.7Ajuin II detten: Jean Van Strijtem (De kaal raapte als eerste de hand- Kapio-s (zitten soms met een Meester), Quirien Van Mol schoen op voor een treffen met ej\ 7.3 Leo's gt Joris 7-6. (ex gouden handschoen), Jef- de kersverse gezinsformatie Xi:dens dit spannend duel tot ke Van Hove, Arie Rob van de Mollekens, die de eer- de meet) werd de Joris- brecht, André Van Steen en ste nederlaag van haar bestaan -jde dus door de Leo's van Marcel Van Damme (ex gou- opliep (2-7). Bij de daaropvol- een finaiepiaats en een moge- den kaatswant). Deze interes- gende voormiddag-meeting re- |jj|ee tweede opeenvolgende santé wedstrijd werd - hoe kan kende de Kapio's af niet de tornooi-zege gehouden. Want het anders - met veel glorie Rangers en wonnen met 7-3. tQen het 6_6 en 40 geiijk st0nd door Wieze Sportief gewon- De volgende vnjdagschiftin- werd de besiissende baj door nen. Proficiat! gen gaven als uitslag: Kalle- een $t jorisspeler buitenge- Finale wieteraars-St. Jonsgilde 3-7, keerd Bij de troosting voor de Wolvenpit (fusie van Wolve- 3de ,aatJs WQn St Joris dan In de late zondagnamiddag Wakkers en Pittekens) - Leo s gernakkelijk met i0-l tegen de brak dan het uur van de waar" O.L.B.-Ajuin II 0-7, Vic- ,weede dj0cp van de Ajuin. 4-7; heid aan. De Viktorianan I van tot II-Ajuin 1, 1-7. O de ütch hebben we het Duivenlokaal stonden oog Zaterdag werden volgende hert verder nog wej m oog met de karnavaleske scores genoteerd. Leo-boeken, voor de ultieme De Mollekens-Rangers 7-0; Oude gloriën krachtmeting. Aanvankelijk Kapio's St. Joris 3-7; Kallewie- Vrijdagavond werden de oude kwamen de Leo's op voor- ters-Leo's 4-7; Wolvenpit - gloriën van Wieze Sportief nog sprong en liepen tot 4-1 uit. Ajuin II5-7, O.L.B.-Ajuin 17- eens op de kaatsbaan ge- Toen schoten de duivensjap- 6, Viktor Wil - Viktor I 0-7 bracht, met volgende ronken- pers uit hun krammen, vlogen (wat een derby!). Volgende de namen: André De Smedt, over hun rivalen heen tot ze bij zes best geklasseerde ploegen jef Cami (ex-nationale), Mar- een 12-9 eindstand viktorie waren dus geplaatst voor de cel Cleemput (ex-nationale en konden kraaien, en de prachti- eindronde van zondag: Viktor 59 jaar jong!); Gaspard Key- ge wisseltrofee van St. Rochus naar hun lokaal mochten mee nemen. Uit de vele spannende kaats- demonstraties blijkt eens te meer dat de tornooi-leuze «Kampen dat 't Be(r)st!... geen ijdele woordkramerij is. De spelers: Viktor I: Cami Ltienne, De Valck Francois, Heuvinck Dirk, Van Biesen Ronny en Van Heek Ronny. Leo's: Cami André, Peirlinck Marck, Uyttersprot Alfons, Van den Broeck Luc en Van Lysebeth Johan. Eindrangschikking 1. Viktor I, 2. Leo's, 3. St. Joris, 4. Ajuin II, 5. Kapio's, 6. Ajuin I, 7. Mollekens, 8. Wolvepit, 9. O.L. Bond, 10. Kallewieters, 11. Rangers en 12. Viktor II. NevenWassement De gouden handschoen gaat naar de Kallewieter Luc De Wael als model St. Rochus- kaatser. Etienne Cami (Viktor I) kreeg de gouden bal als beste speler en de zilveren bal was voor de eerste familie- ploeg, de Van Mollekens. Als origineelst gekleed 5-tal kon den de Kapio's de mooie Leo- Beer naar hun lokaal aan de Dikke Eik meetronen. Tot slot nog een hartig woord je over de organisatie van het tornooi. Dankzij de stiptheid, de discipline en de fair-play van de deelnemers, en de de gelijke leiding van de arbiter verliep alles op wieltjes. Toch rust er een lichte scha duw- een schoonheidsvlek - op dit kaatsgebeuren: ieder jaar, op half-oogst moet het kaats- verloop onderbroken worden om een wielerkoers te laten passeren; wellicht bestaat de mogelijkheid het parcours te wijzigen zodat het tornooi on gehinderd kan doorgaan. Ho pelijk is dit probleempje tegen volgend jaar van de baan. Arbitrage We zouden het hele gebeuren ontkrachten mochten we niet gewagen van de speciale ver melding voor scheidsrechter Willy Bruylandt, die bij de leiding de touwtjes strak en juist in handen hield en in moeilijke en beslissende spel- fazen korrekt optrad. Willy was werkelijk goed, doet het van jaar tot jaar steeds beter en wordt door alle spelers er kend en aanvaard! J. Van Landuyt Wieze. De «Sint-Jorisgilde» KAMPIOENSCHAPPEN VAN VLAANDEREN TE BAASRODE Op de terreinen van VA Baasrode, gelegen Broekkant- straat te Baasrode, vinden de kampioenschappen van Vlaanderen plaats voor pupillen omstreeks 14 uur (30 augustus). De geprogrammeerde wedstrijd: VA Baasrode - Tollem- beek. Om 16 uur komen de, juniores aan de beurt. Geplande wedstrijd tussen VA Baasrode - Grimminge. Supporters op post!!! Wieze. Kaatsers zijn er in Wieze steeds geweest. De mannen van «Den Ajoinwaren dus ook paraat om bij te dragen tot de folklore (vh) Wieze. De kaatsers van Victor I» droegen hun steentje bij tot het welslagen van het kaatstornooi op de zift (vh) GEWEST AALST - DENDERMONDE Bevordering reeks SK Hamme 5 VA Baasrode 15 Ruststand 3-8. Na de nederlaag vorige week tegen Hoké Erembodegem, waren de Baasroodse kansen op de titel zwaar gehypote- keerd. Dit weekende diende Baasrode een verplaatsing naar Hamme te verwerken. Wou Baasrode zijn titelkansen gaaf houden, dan diende het een onvoorwaardelijke drie puntenzege in de wacht te sle pen. Het zou een lastige op dracht zijn voor de bezoekers, want onder druk presteren is geen lachertje. Hamme SK opende de wed strijd het best. Onder impuls van Marien bracht de thuis ploeg het openingsspel op haar aktief: 1-0. In het eerste spel konden de Baasroodse spelers hun zenuwen niet de baas. Het was pas tijdens het tweede spel dat de zenuwlast enigszins minderde. Toen een uitsteken de Rudy De Clercq onder stoom kwam te staan, werden de bordjes moeiteloos in even wicht gebracht. Baasrode kan het initiatief in handen nemen en ook houden. Hamme klampte uit alle macht aan tot 2-3, maar eens de bezoekers kollektief op dreef waren was er geen houden meer aan. VA Baasrode liep via 2-5 en 3-6 uit tot 3-8. Meteen was het rusten geblazen. Na de pauze bleef VA Baasro de de wedstrijd domineren. Hamme kon onvoldoende vat krijgen op het uitmuntende spel van achterman Rudy De Clercq. Tijdens het volgende spel kon Hamme bij een 40-40 stand gebruik maken van een buiten- geleverde bal om de stand op 4-11 te brengen. Bij een 4-12 op het scorebord kwam inval ler Kaekelbergh de plaats in nemen van Van Kerckhoven. Zijn optreden in de ploeg was zeer geslaagd te noemen, want de eerste bal die in zijn bereik kwam, keerde hij los over het terrein. De man was duidelijk tot en met gemotiveerd. Met de uiterst gekoncentreerde medespelers rolden ze voor zichtig in de richting van de zege. Wanneer de bordjes 5-13 wezen dienden de palingboe ren even de zenuwen op scherp te zetten om de wedstrijd tot een geslaagde opdracht uit te werken: de wedstrijd we/xl langs 5-14 met 5-15 suksesvol afgerond. Deze score was vol doende om een driepuntenze ge in de wacht te slepen. Dankzij deze drie punten is Baasrode genaderd tot op één punt van leider Pelote Opstal. De laatste wedstrijd van het seizoen, zowel voor Baasrode als voor Opstal (de leider in de rangschikking) is van kruciaal belang. Op 24 augustus komen beide ploegen tegen elkaar uit met de titel als inzet. In het gewest Aalst - Dendermonde blijft de kompetitiespanning tot het laatste moment hangen. Spanning troef dus in Baasro de, dat niets onverlet zal laten om in allerlaatste instantie te proberen het laken naar zich toe te halen. Er wordt ver wacht dat De Baasroodse kas sier op bedevaart trekt, om goed weer af te smeken. Mooi weer betekent veel toeschou wers en dat betekent weer veel geld in het Baasroods laatje. De spelers hebben gezworen hun huid duur te verkopen en voor elk spel tot het uiterste te gaan. Dit zal wel nodig zijn, aangezien leider Pelote Opstal meer overwinningen op zijn aktief heeft. Baasrode heeft daarom de drie punten brood nodig om de titel op zijn naam te schrijven. Een loodzware opgave voor Baasrode. Maar wanneer het in zijn opzet sla gen zal de beloning des te groter zijn. Baasrode zal dan wel te klein zijn!! Alvast goede moed. Wieze. In het bierdorp werd opnieuw op het zift gekaatst. De «Leo's» zorgden voor de organisatie (vh) GEWESTELIJKE BEVORDERING AALST-DENDERMONDE In het dubbele speelweekend haalde leider Opstal Pelote een op binnen. Op HK, halfoogst won het probleem- Mi) fff» loos met 15-9 tegen Hoke III i 1 Erembodegem. Het thuisvijf- tal met Dierickx, Van Damme, L Aelbrecht, De Boeck, Segers ff en reserve Tilley speelde kol- d WmM lektief zeer sterk en leidde aan de koffie reeds met 8-4. Na de rust kwam Hoke een bete- '.^V* re Guido Nelis wel even opzet- XJmm ten, maar Van Damme en zijn oJJnt maats werden amper bedreigd. 1 - Afgelopen zondag was Puurs te gast. De leiders liepen vrij Ufa-fin !",V wezen de bordjes al 8-4 aan, Wmm maar na de koffie kwam Puurs '"W V-'.: - met een formidabele Yvan De Segers toch de bovenhand. De spanning voor de titel M-s&ÉÉ wordt er zecr 'n gehouden. -'-"'vf' j? Men moet immers wachten tot de ,aatste speeldag want dan speeld. Opstal heeft genoeg aan één puntje. Eén zaak staat vast: de grote winnaar zal de Kaatsen. De Zogse grote keer Remy Ydens in aktie tijdens de VA-kassier zijn. wedstrijd tegen Moerzeke-Kastel (vh) (A.T.) Te Moerzeke-Kastel heeft Rap en Vlug in het kader van de kompetitie Hogere III een ech te propagandawedstrijd ge speeld met een formatie die na drie nederlagen deze keer niet wou verliezen. Omdat ze haar kansen voor de titel wou gaaf houden. Na een gelijkopgaand begin (3-3) kon Kastel via een sterk spelende groot-midden H. Vernimmen uitbreken tot 7-3. Maar Grimminge sloeg ook onder impuls van haar groot midden terug. Deze Vander Haegen zette de bezoekers op winst: 7-8. Onmiddellijk na de rust trok Kastel alle registers open. Tweemaal op een 40-40 stand keerden de koordspelers Burill en De Wilde prachtig over. De jonge Rudy De Clercq die voor de eerste maal de post van klein-midden bezette over tuigde niet in de eerste helft. Maar deze knaap herpakte zich flink in het tweede gedeel te van de wedstrijd, zodat hij aan de basis lag van een gerust stellende 12-8 voorsprong. Maar Grimminge kwam nog eens terug 14-13. Toen kwam de sekure sterke opslag van De Clercq tot uiting die de wed strijd uitmaakte en voor een verdiende lokale overwinning zorgde. Hamme-Zogge verliest derby Kastel Rap en Vlug was te gast bij Eendracht Harrme-Zogge voor het derby. Het is een zeer genietbare wedstrijd gewor den Wegens het overlijden van de vader van Burill moest deze noodgedwongen vervan gen worden door een flink spe lende Karei De Wilde. Rap en Vlug was op De Wilde na, naar Zogge afgezakt met een zeer jonge ploeg: Van Duysen 25 jaar, Rudi De Clercq 19 jaar, Van Haver Benny 20 jaar„"efiz. Tegen het gereputeerde Ham- me-Zogge deden ze het meer dan behoorlijk. Onder impuls van een herboren Vernimmen ging Moerzeke-Kastel naar een vlotte 3-8 voorsprong. Na de rust verzwakte Vernimmen en dat betekende dat de loka len konden terugkomen tot 8- 10. Toen wisselden Vernim men en Van Duysen van plaats. Deze laatste, op de groot-middenplaats, deed het geweldig. Er was nu geen hou den meer aan de bezoekers die vlot met 9-15 wonnen. Kaatsen. Hamme Zogge - Moerzeke Kastel 9-15. Herman Vernimmen van Kastel keert de bal mooi terug en de «kaats» is binnen (vh) KAATSKALENDERS-K.N.K. Zondag 24.8.1986 Hogere IU Grimminge - Appelterre Herne - Okegem Zandbergen - Hamme Zogge Idegem - Meerbeke Zele - Baasrode Adec Kastel - Terjoden Gewestelijke bevordering Aalst-Dendermonde (laatste speeldag) Merchtem SV - Herdersem Denderbelle - Hamme SK Gijzegem - Wieze Sp. Puurs - Hoke Erembodegem Baasrode VA - Opstal Lagare reeksen (laatste speeldag) Baardegem - Nieuwcrkerken Kerkskcn - Duvel Willebroek Aalst - Kastel Dorp - Hamme St. Anna Opwijk - Wieze Sp. KAATSVERBOND «VRIJ EN BLU» LEBBEKE Uitslagen bekerwedstrijden Moderna-Lindeken 5-8 Bolvrienden-Moderna 6-8 Lindeken-Bolvrienden 8-4 Op halfoogst werd de finale van de beker gespeeld tussen de eerste drie uit het huidig klassement: Moderna, Bol- vrienden en Lindeken. Deze laatste ploeg haalde het nadat ze in de eigenlijke finale nieuwkomer Bolvrienden klopte met 4-8 cijfers. Het vijftal uit Sint-Gillis-Den- dermonde, nam met een uit stekende Freddy Verstrepen vrij vlug een 4-0 voorsprong. Onder impuls van Herman De Kinder, bijgestaan door een sublieme Raymond De Wilde, kwamen de Lcbbekenaren op gelijke hoogte: 4-4 om daarna de tegenstander ter plaatse te laten. Even voordien had Lindeken de huidige leider Moderna ge klopt met 5-8. Al bij al een knap resultaat voor de jongens van sekretaris Albert Sanders. Kompetitie-uitslagen Smisken-Moderna 8-15 Smisken-Waresvrienden 13-15 Op zijn terrein, gelegen St. Jozefstraat Buggenhout. het Kampioenschap voor Kadetten. De wedstrijd tussen de Toekomst Buggenhout en Grimminge (gewest Ninove - Geraardsbergen) vindt plaats op vrijdag 22 augustus 1986 om 18.30 uur. Supporters op post!! Rapide-Welkom Lindeken-Moleken Bolvrienden-Klieksken Kalender van 24.8 Moderna-Klieksken Lindcken-Rapide Moleken-Smisken Waresvr.-Bolvrienden 15-13 15- 2 15-12 (A.T.) DERDE KAATSTORNOOI VAN DE RODE LANTAARN IN ERPE Kaatsklub De Rode Lantaarn, gevestigd in de Katelinne- straat in Erpc-Honegem organiseert de zaterdagen 23 en 30 augustus een groots kaatstornooi. De schiftingen heb ben plaats op zaterdag 23 augustus vanaf 13.30 u. en de finale begint de week nadien op hetzelfde uur. De kaatsliefhebbers weten weer waarheen.

De Voorpost | 1986 | | pagina 24