DE TOEKOMST BUGGENHOUT WINT DE BEKER VAN VLAANDEREN VOOR JUNIORES!!! JUNIOREN VAN VA BAASRODE ZWAAR AFGESTRAFT PUPILLEN VAN VA BAASRODE WINNEN TORNOOI VAN GRATY SPELERSFICHE VAN JOHAN VERHEYDEN KASTEL WINNAAR VAN DE HAMSE KAATSTR0FEE De Voorpost - 22.8.1986 - 25 KAATSEN TORNOOI TE GRATY VOOR JUNIOREN cafe 'UOGGEHOf Het dynamisch ingesteld bestuur van De Toekomst Bug- genhout, dat zich volledig inzet voor de jeugd, had de organisatie van de Beker van Vlaanderen voor juniores naar zich kunnen trekken. Op het terrein, geleden in de St. Jozefstraat, werd het een toeloop van talrijke toe schouwers waaronder vele oude kaatsvedetten, genoteerd. Deze kenners waren het er allen over eens, dat het hier om een uitstekende kollektieve verrichting van de jongens van Eddy De Vroe ging. Van bondszijde waren natio naal - sekretaris Derderlinckx zelfs nationaal-voorzitter Moens naar Buggenhout afge zakt. Samen met hen zette li- gasekretaris De Cooman deze organisatie de nodige luister bij. Éénieder die verwachtte dat dergelijke organisatie een delegatie van het gemeentebe stuur zou aantrekken, kwam bedrogen uit. Het gemeen tebestuur schitterde door zijn afwezigheid. Voor de Beker van Vlaanderen waren het Buizingen (Brabant), Meerbe- ke. Grimminge (gewest Nino- ve) en de Toekomst Buggen hout (gewest Aalst - Dender- monde) de kandidaten die naar de titel dongen. AR Buizingen - Meerbeke: 7 - 4 De Brabanders kenden een sterke openingsperiode. Nadat het eerste spel werd binnenge haald ging Buizingen op zijn aanvankelijk elan verder om een 5-0 voorsprong uit te bouwen. Meerbeke begon zich op dat ogenblik te realiseren dat er nog gekaatst moest wor den en begon sterker te spelen De tweg volgende spelen gin gen dan ook naar de Oostvla mingen: 6 - 2. De strijd wa hierna meer gelijkopgaand en om beurten werd de opslag beurt in eigen kamp gehouden. Tussenstanden waren 6 - 2 en 6 - 3. Bij 6 - 4 was de ondergang van de Meerbeekse spelers na bij. Buizingen, de betere ploeg op het terrein, kon triomfante lijk met 7 - 4 besluiten. De Toekomst Buggenhout - Meerbeke: 7 - 2 Het reeds ingespeelde Meer beke kon het openingsspel bin nenhalen. Onder het oog van ongeveer 200 kaatsliefhebbers, begon een supersterk Buggen hout zijn tegenstander van het kastje naar de muur te spelen. Nadat beide ploegen bij een 1 - 1 stand op gelijke hoogte geko men waren, schoten de plaat selijke juniores uit de start blokken en ze haalden zes opeenvolgende spelen binnen 6-1. Nadat Meerbeke nog eens zijn neus aan het venster stak en een 6 - 2 op het bord prikte, rondde een op een hoog niveau akterend Buggen hout de wedstrijd af met 7-2 cijfers. Een reeks van overgekeerde ballen kwam op het aktief van de Buggenhoutse spelers, waaronder de voornaamste scores op naam van Cardon (met drie ballen) en Koeck moet worden, (met vijf ballen) geschreven Kaatsen. Veel belangstelling GB VA Baasrode-Welar: 3-7 Reeds vanaf de eerste service was het voor de Vlamingen duidelijk dat hun Waalse, tegenstanders een klasse ster ker waren. Welar liep gemak kelijk uit van 0-3 tot 1-5, VA kon deze kloof nog dichten tot 3-6, maar dan vonden de Waalse jongens het meer dan voldoende en ze maakten uit. VA Baasrode presteerde, on dermaats. De kollektiviteit was uitgebleven. Enkel Alain Quisquater kon even roet in het Waalse eten gooien. Zijn medespelers vertoefden in een ware off-day. Het is dus niet zo verwonderlijk dat de Walen de bovenhand hielden. De ballen werden met de regelmaat van de klok buiten geleverd We zagen een falend Baasrode. VA Baasrode-Theulain: 3-7 oor het juniorestornooi van De Toekomst in Buggenhout in de troostingswedstrijd deed de Baasroodse coach een be roep op de twee invallers. Geert Quisquater en Chris Er- pels namen de plaats in van Huyck en van kapitein Wim De Toekomst Buggenhout - AR Buizingen: 7-2 Deze finale bracht ons een Kaatsen. De juniores van De Toekomst - Buggenhout wonnen vrij verrassend het eigen tornooi en werden kampioen van Vlaanderen (GB) Het bestuur had zyn jongerenploeg ingeschreven in dit gerenommeerd tornooi van Graty met het oog op het provinciaal kampioenschap. De Baasroodse pupillen zijn met glans voor hun examen geslaagd. Vermaarde ploegen dienden het meesterschap van deze Baasroodse young sters te ondergaan. VA Baasrode-La Hoste: 7-5 Voor zijn eerste wedstrijd werd Baasrode uitgeloot tegen La Hoste. Beide teams zijn geen onbekenden voor elkaar. Vorig jaar stonden ze reeds tegenover elkaar in de finale van het kampioenschap van België. De twee ploegen zorg den meteen voor een zeer spannen treffen, waar de pun ten zij aan zij de hoogte in klommen. Het ging via 1-1 tot 2-2. De Walen konden dan afstand nemen met 2-3 op het bord. VA Baasrode ging in de Manusje van alles, Johan Verheyden, is nummer vijf in de reeks. Deze man die zich zowat overal op het terrein thuisvoelt startte zijn loopbaan bij Baasrode Jong en Vrij, om daarna naar Puurs af te zakken. Hij verkoos Baasrode zijn geboortestreek Bornem, omdat hij na zijn huwelijk met Nancy De Kimpe als het ware met zijn neus op het kaatsterrein woont. In 1975 begon deze Bornemse elektri cien op zestienjarige leeftijd de kaatssport te beoefenen. De goede sfeer in de ploeg en de toekomstgerichte opbouw bij VA houden hem vast. Toch heeft hij zijn hart niet enkel aan het kaatsen verpand. Voetbal en mini voetbal nemen een groot deel van zijn vrije tijd in beslag. Naast deze bruisende aktiviteiten kijkt Johan ook graag TV, met hoe kan het ook anders de sportprogram ma's als uitschieters. tegenaanval en er werd in één ruk 6-4 op het bord genoteerd. La Hoste kwam terug tot 6-5, vooraleer Baasrode de gena deslag toediende. Bij VA Baasrode was Geert De Kimpe de betere speler. De overwin ning is vooral te danken aan de goede opslagbeurten van alle VA-spelers. Halve finale VA Baasrode-Halle: 7-4 Ook in de halve finale kreeg Baasrode een sterke opponent voorgeschoteld. Halle was niet van de poes, te oordelen naar zijn prestaties in de schif tingen. In een gelijkopgaande beginfa- ze losten beide teams elkaar van geen vin. Langzaam kro pen de bordjes de hoogte in tot 3-3. Om beurten werd er ge scoord, al naargelang wie de opslag had. Plots schoten de Baasroodse spelers uit de start blokken om hun tegenstander te blijven domineren. Hun ij- zersterke opslagen stelden de Halse spelers voor problemen. De beste speler bij de tegen partij, Jean Free, werd handig omspeeld en schaakmat gezet. De tegenstrever kon geen tegenzet verzinnen en VA Baasrode ging langs 6-3, 6-4 naar een 7-4 overwinning. Opnieuw was het Geert De Kimpe die de show stal. Hij werd voortreffelijk geholpen door achterman Mario Ver hulst, die alle ballen perfekt terugkeerde. Finale Naast-VA Baasrode: 2-7 In de finale moest de VA- ploeg optornen tegen de thuis ploeg. Baasrode kende een goede start en het kon meteen een 3-1 op het bord laten note ren. Dankzij hun goede opsla gen konden ze verder uitlopen tot 5-2. Uiteindelijk werd Baasrode de winnaar van dit jubileumtornooi met 7-2 cij fers. In de schiftingen kreeg Baasrode kwalitatief sterkere ploegen voorgeschoteld. Naast was eerder een zwakke tegen stander. De overwinnaars wer den alom geloofd voor hun puike prestatie gedurende dit tornooi. De ploeg bestond uit: Jurgen Verhulst (zeer goed aan de opslag), de sterk keren de achterman Mario Verhulst, Timmy Joos, Andy Nobels en Christof Cassiman. De volgende opdracht voor de Baasroodse jongeren is wegge legd op 30 augustus, in het raam van de provinciale kam pioenschappen. duel tussen een Oostvlaamse en een Brabantse ploeg. De Brabandse waren hoger ge kwalificeerd en ze lieten bij aanvang van de wedstrijd blij ken dat ze grandioos kunnen uitpakken. Eens Buggenhout vat gekregen had op het spel van de tegenstander stond er geen maat meer op. Ze rukten uit tot ze een riante voor sprong van 6-1 bereikt had den. Buizingen kwam nog één keer in het spelpatroon voor, toen het de stand op 6 - 2 konden brengen. De kous was voor de Brabanders echter af. De ploeg, die de titel behaalde was samengesteld uit: Ver- heyen, Cardon, Koek, Van der Jeugt, Van Damme. De reser vebank ward bevolkt door Verhasselt en De Backer. Ed dy De Vroe zorgde voor een gewaardeerde begeleiding. De Buggenhoutse opstelling bleek een klasse sterker dan haar Brabantse tegenstreven en het zou wel eens de ploeg van de «toekomst» kunnen zijn. Diezelfde De Toekomst Bug genhout organiseert op vrijdag 22 augustus 1986 om 18.30 uur het kampioenschap van Vlaan deren voor kadettenploegen. De Toekomst ontvangt dan Grimminge op het terrein in de Kaatsen. Steven Koek van De Toekomst - Buggenhout aan St jozefstraat. ie opslag tijdens het juniorestornooi (GB) VA Baasrode, kampioen van het gewest Aalst-Dender- monde, was naar Graty getrokken om zich eens te testen tegen de beste ploegen uit het land. De Baasroodse jongens zyn echter van een kale reis teruggekomen. Claes. De wijziging in de basisopstel ling was zeker niet bevorder lijk voor het geleverde spelpeil van Baasrode. Het was weer Alain Quisquater die bij mach te was iets in het verweer te stellen. Toch werd hij slecht bijgestaan door zijn medespe lers, zodat het niveau van de match zakte naar het peil van het eerste treffen. Baasrode geraakte niet verder dan drie spelen. De reis naar Graty is een uit stapje om vlug te vergeten. VA-kringen vindt men zo'n prestatie niet verontrustend. De ploeg had een slechte dag en een slechte generale repeti tie brengt een schitterende première. Men hoopt wel dat het volgende zondag vlotter zal verlopen. Men heeft duidelijk ondervonden tijdens het tor nooi van Kastel dat de ploeg tot betere prestaties kan ge bracht worden. VA Baasrode zet nu alles op het kampioen schap van Vlaanderen. Kaatsen. De ploeg van Drievelden (da) Tot vorig jaar ging op kermismaandag een grote kaatslut- te door in Hamme. Men nodigde voor deze gelegenheid twee Waalse ploegen uit (eersteklasseklubs) en die kwa men dan voor grof geld eens «een en ander» laten zien. Dit jaar heeft men echter voor een andere formule geopteerd. Men heeft een plaatselijk gebeuren op het getouw gezet, met de vier belangrijkste klubs van Hamme. Zogge en Kastel komen in derde klasse uit en St.-Anna en Hamme SK spelen in bevordering. Kastel - Hamme St.-Anna In deze eerste wedstrijd op het programma nam Kastel de maat van St. Anna. Dit liep echter niet van een leien dak je, want St. Anna kon aanvan kelijk uitlopen tot 1-3, Dit was vooral te wijten aan de vele Kastelse spelfouten. Het ge beurde teveel dat de bal buiten de lijnen gekeerd werd. Na- Kaatsen. Dit vertrouwd beeld van de Kastelse veteraan Karei De Wilde zal men binnenkort moeten missen. In september hangt hij de handschoenen aan de haak (vh) dien kon men toch het klasse- laerts. Het volgende spel zou verschil tussen beide ploegen een ommekeer in de wedstrijd merken? Kastel ging zonder blijken. Bij een 40 - 30 stand veel moeite van 4-4 tot 7-4, werd de overgekeerde bal van meteen de eindstand van de Gerry Ronsman door de wedstrijd. scheidsrechter buiten beslist. i ii n Kastel kwam hiervoor naderbij Zogge - llamme aK: - 4 met 3 4 Bij Zogge leek het In de tweede wedstrijd kwa- alsof de «goesting» weg was men de twee resterende teams, want de twee volgende spelen Hamme SK en Zogge, tegen- werden door Kastel blanco over elkaar te staan. Net zoals binnengehaald. Het was ten- Kaatsen. In Hogere III verloren de kaatsers van Hamme-Zogge tegen Rap en Vlug uit de wedstrijd Kastel - St. slotte deze ploeg die de eerste ------- Anna, was het weer de under- uitgave van de Beker Kastel met 9-15 vh) dog, Hamme SK die bij mach- Hamme met 7 te was een eerste kloof te sleepte, slaan: 1-3. Zogge herpakte zich en won met 7-4 cijfers het pleit. RUBBENS EN VAN DE MOORTEL SPELEN FINALE ZEELSE KAATSBEKER Nadat Rubbens en bekerhou- standers. In de eerste fase liep der Van de Moortel hun tegen- Zogge flink uit met 0-3 cijfers standers in de halve finales op het bord. Hoewel dit twee Ret-Gemeentepersoneel (15- keer op 40 - 40 gebeurde, lag 7) en Rosseels (15-9) uitscha- het vooral aan het minder ke|den krijgt de finale om de presteren van Kastellenaar Zeelse kaatsbeker op zaterdag L)u>'zenj Via Karei De 20 september een heruitgave Wilde, die dit jaar definitief van vorig seizoen. Finalewedstrijd Kastel - Zogge: 7 - 5 In de finale ging men dus naar een wedstrijd tussen de twee als favorieten naar voren ge schoven ploegen. Het werd dan ook een vrij geanimeerde partij tussen deze twee zeer aan elkaar gewaagde tegen- afscheid neemt aan de kaats sport op 44-jarige leeftijd, kwam Kastel terug tot 2 - 3. In Kompetitiewedstrijden voor zaterdag 23 augustus: Gorion-Rubbens, Inex/ Kaatsen. Rap en Vlug Kastel ging de buren van Hamme-Zogge afpoeieren met 9-15 (vh) het volgende spel liep Zogge Vvnv v T iu i weer virdcr uik dankzij het AVDV-Van de Moortel, Ret/ degelijke opslagwerk van Wil- Gemeentepersoneel-Ro^Kls

De Voorpost | 1986 | | pagina 25