SPORTKAMPEN 1986 TEMSE: SCHOT IN DE ROOS RUIME OOGST VOOR THUISPLOEG TWEEDE RECREATHLON IN EEN ZOMERS ZONNETJE BLESSUREPREVENTIE IN DE SPORT VIERDE STERTENNISTORNOOI VAN START GEGAAN SPORTWEEK VOOR JONGEREN VLOT VERLOPEN mooi Rekreathlon in Sint-Niklaas. Sportschepen Baetens test even met de grote teen of het water van de Ster niet te koud is. Spel- en samenwer- jestuur van i wiel- meest Jeugdvoetbal. ■*-' Ui) JEUGDVOETBAL HALFOOGSTTORNOOI BIJ SK. BERLARE Het vierde «Halfoogsttornooi» van SK. Berlare kende zoals de voorgaande jaren een be vredigend sukses. In de schiftingen kregen we volgende uitslagen: Kn. Serskamp-Schoonaarde 8-3 Kn. Berlare-Lombeek 7-1 Sch. Overmere-Berlare 2-2 (3-4) Sch. Schoonaarde-Kalken 5-2 Min. Beervelde-Serskamp 0-4 Min. Berlare-Oudegem 8-1 Prém. Beervelde-Berlare 0-6 Jun. Wieze-Overmere 2-0 1-11 0-5 Troostingen Beervelde-Oudegem Schoonaarde-Lombeek Lombeek-Beervelde Overmere-Kalken Schoonaarde-Overmere 2-2 (5-4) Finales Bij de juniores moest Berlare het opnemen tegen Wieze. Het werd 2-2, maar Wieze kon blijkbaar beter penalties trap pen: 2-3. In de knapenreeks moest Ber lare uitkomen tegen Serskamp en het werd 3-2. Bij de scholieren won Berlare tegen Schoonaarde met 4-1. Bij de miniemen versloeg Be rlare Serskamp met 3-2. Om het sukses rond te maken wonnen ook de Berlaarse pré miniemen met 4-1 tegen dorps genoot Overmere. Met vier overwinningen op vijf mogen de organisatoren vast niet klagen. Alleen de juniores konden het tegen Wieze niet klaren. «AUGUSTUS SPORTMAAND» De deelnemers aan de tweede uitgave van de Recreathlon, een triathlon op rekreatiemaat, in een organisatie van de Stedelijke Sportraad, genoten afgelopen weekend van een stralend zomerweertje. Alleen by de start van de zwemproef op vrijdagavond tussen 17 en 21 uur was het wellicht iets te koel om de grote massa naar het Rekreatiepark De Ster te lokken: exakt 77 personen doken het water in voor 100 of 400 m non-stop zwemmen. De Recreathlon, nog even her haald, is een driedaagse waarin de deelnemers elke dag een andere rekreatiesport beoefe nen, naar het voorbeeld van de (j:\ gekende triathlons: eerste dag zwemmen, tweede dag fietsen, derde dag joggen of wandelen. De afstanden werden hierbij aangepast aan de doorsnee-re- kreant en werden opgesplitst in een A- en een B-niveau, zodat zowat iedereen aan bod kon komen: men koos uit 100 of 400 m zwemmen, 25 of 50 km fietsen en 10 of 20 km wandelen of joggen. 3 A-niveaus was goed voor een gouden plaket, 2 A's en 1 B gaf zilver, 1 A en 2 B's of 3 B's gaven brons. Het Rekreatiepark De Ster speelde in de organisatie een centrale rol want niet alleen werd daar gezwommen, ook het fietsen en het wandelen, respektievelijk joggen gingen daar van start. Naast het personeel van de Stedelijke Sportdienst en het De Berlaarse preminiemen wonnen tegen de dorpsgenoten uit Overmere met Sportpromotieteam kon de Sportraad nog rekenen op de volgende medewerkers: de wa- terpolo-afdeling van de Wase Zwemkring, de Sint-Niklasc Wielertoeristenklub, wandel- klub De Lachende Klomp en K.W.B. Kriko. Onder de deelnemers o.a. Schepen van Sport André Bae tens en Sekretaris van de Sportraad, Luc Van Royen. Beiden behaalden een gouden plaket net zoals 45 andere en thousiaste deelnemers, 10 per sonen kregen zilver en 7 waren goed voor brons. Jong de jongste «laureaat» was slechts 6 jaar zowel als oud behoorden tot de 64, die de hele Recreathlon uitdeden. Zij hadden er meteen een bij zonder sportief weekend op zitten. Na afloop: Er werd nog druk nagepraat over de formule van de Re creathlon en wie weet, mis schien komt er volgend jaar ook een superversie: de drie proeven op 1 dag zodat ook de meer prestatiegerichte sporters zich aangetrokken zullen voelen. Vermelden wij tenslotte dat wandelvereniging De Lachen de Klomp uit Nieuwkerken de beker voor de grootste groep in de wacht sleepte vóór de Sint-Niklase Brandweer, Turn kring Kracht Geduld, jog- gingklub De Ster en de Wase Zwemkring. Rekreathlon in Sint-Niklaas. De belangstellenden aan de inschrijvingstafel (Iv) Jeugdvoetbal. De Berlaarse scholieren speelden de finale tegen Schoonaarde met 4-1 als resultaat (jj) Jeugdvoetbal. De juniores van Wieze wonnen in Berlare (jj) Jeugdvoetbal. De miniemen van SK Berlare wonnen met 3-2 tegen Serskamp (jj) AUGUSTUS SPORTMAAND Onder auspiciën van het Sint- Niklase stadsbestuur wordt op vrijdag 29 augustus (en niet op 27 augustus, zoals eerder ge meld) om 20.00 uur in de kon- fercnticzaal van de stedelijke openbare bibliotheek, op het H. Heymanplein, een thema avond georganiseerd in ver band met «Blessurepreventie in de sport». De toegang is gratis en de sprekers zijn er kende specialisten. Dokter H. Delport, traumato- loog en leerling van de be faamde dokter Martens, ver bonden aan het sportmedisch Adviescentrum te Sint-Niklaas handelt over «Aard en oorza ken van sportblessures». Kinesitherapeut L. Ulichnows- ki, lid van het uitvoerend ko- mitee van de stedelijke sport raad heeft het over «Preventie ve maatregelen». Uiteindelijk spreekt de heer J.P. Willems, een specialist in sportschoeisel, over «Het sportschoeisel als bijdrage in de blessurepreventie». Alle atleten, trainers, verzor gers en bestuursleden van de sportverenigingen zijn harte lijk welkom en de toegang is gratis. Op maandag 11 augustus wer den de eerste balletjes gesla gen in het 4de Stertennistor nooi, een manifestatie, die toch reeds een klassieker mag worden genoemd in het circuit van de rekreatietennissers. Minder inschrijvingen dan in 1985, maar toch beduidend meer dan het jaar daarvoor: - 90 in de reeks heren enkel plus 16 jaar, - 26 bij de heren enkel min 16 jaar, - 13 (slechts) bij dames enkel. In de dubbelspelen noteerden wij: - 47 herenkoppels boven 16 jaar, - 12 koppels gemengd en - 6 bij heren jonger dan 16 jaar. Samen goed voor 259 perso nen. Als daarbij nog de 81 inschrijvingen voor de gratis tennislcsjes worden bijgeteld, betekent dit dat er zo'n 340 geïnteresseerden zijn ingegaan op het brede aanbod van het 4de Stertennistornooi. Tot zaterdag 30 augustus zul len zich nu verder de wedstrij den ontwikkelen op de ruime accomodatie van het Recrea tiepark De Ster aan de Lange Rekstraat, 30 augustus zelf wordt de dag van de finales en de eerste dag van een weekend waarin voor de 2de maal het interclubtornooi voor Sint-Ni klase tennisclubs wordt geor ganiseerd in het kader van de «Wisselbeker Burgemeester zoeken of eraan deelneemt, nieuw indrukwekkend. Het 4de Stertennistoniooi DeVidts». kan meedoen aan de gratis Daarvoor zorgden volgende een organisatie van de V Z W tombola, waarvan de hoofd- sponsors: Snort- Snel- Martini/Lawsons, Sint-Niklase Sport-, Spel Coca-Cola, Stella Artois, Lee, Recreatiecentra in or De Brokkelinck, Whitbread er weken van het Stertennistor- Ook het prijzenpakket voor de Snauwaert, Fair Play, nooi, de activiteiten komt be- beste tornooispelers is op- Gratis tombola prijs een kleurentelevisietoe- ledereen die gedurende de 3 stel is. king met het Stadsbestuur Sint-Niklaas. Voor de eerste maal werden in Temse meerdaagse sportkam pen georganiseerd. Van maan dag 28 juli tot vrijdag 8 augus tus gonsde het in sporthal Temsica van de sportbedrijvig- heid. Zo maar eventjes 14 sporttakken werden aangebo den. Voor vele jongens en meisjes tussen 9 en 14 jaar betekende dit zomersport kamp een eerste kennismaking met sommige sporten. Im mers, wie had tevoren reeds sporten als Ju-Jitsu, Schermen, Karate of Hockey beoefend. Dat deze eerste sportkampen geslaagd mogen worden ge noemd, blijkt uit de vele posi tieve reakties van ouders en deelnemende kinderen. Bij een eerste organisatie weet je nooit hoe je publiek op de nieuwe aktie zal reageren. De inschrijvingen spraken echter voor zich. Zo maar eventjes 55 kinderen schreven in voor de eerste sportweek, 91 voor de tweede. In totaal dus 146 kin deren, waarvan er niet minder dan 20 deelnemers de twee sportweken hebben meege maakt: de lesgevers hadden hun handen meer dan vol. Elke week werd afgerond met de officiële uitreiking van de deelnamediploma's aan dit sportkamp en het afscheid van de lesgevers, die telkens een zeer wild en enthousiaste mas sa konden aanhoren. De eerste week werden de diploma's uit gereikt door Burgemeester Désiré Van Riet, de tweede week door Schepen Paula Janssen en Schepen Luc De Ryck. Langs deze weg nogmaals pro ficiat aan al onze lesgevers: Carl Goossens, Caroline De Caluwé, Sonja De Pauw, Dirk Smet, Robert Schuddings, Da niël De Rudder, Vincent Ab- beloos, Roland en Pascal Van Der Meiren, Arsène Laenen, Raf Seymus, Annemie Van Mele, Jan Osselaer, Gert No bels, Staf Arbyn, Jan Van Raemdonck en al hun respe ctievelijke medewerkers die mede dit sportkamp tot een waar sportfestijn hebben doen uitgroeien. Nu dit zomersportkamp een suksesnummer werd, wordt overwogen om nog dit jaar, tijdens het Kerstverlof dit ini tiatief te herhalen. In de loop van de maand november u hier beslist meer over. De Sportkampen werden ganiseerd door de telijke Sportdienst, onder ding van Schepen van Armand Felix, met steun het Gemeentebestuur. SPORTKWIS IN SCHOONAARDE K.W.B. Schoonaarde organi seert voor de derde keer een sportkwis Het initiatief wordt genomen in samenwerking met 'TIEM'. Dat is een in kwismid- dens bekende ploeg. De kwis gaat door op zaterdag 13 september om 19.45 u. in de Parochiale zaal aan het Dorps plein in Schoonaarde. Een honderdtal vragen worden gesteld over alle mogelijke sporttakken. Voetbal en rennen komen veruit het aan bod. De ploegen moeten minstens drie, hooguit enigen. Het bedraagt 200 fr. per Vóór 10 september zich inschrijven bij Guy sens, Nieuwstraat 57 te 9328 j Schoonaarde, tel.: 052l[; 42.47.65. 28 - 22.8.1986 - De Voorpost Jeugdvoetbal. De knapen van Berlare wonnen de finale met 3-2 tegen Serskamp (jj) «AUGUSTUS SPORTMAAND» Rekreathlon in Sint-Niklaas. Tijdens de fietstocht bleven de Sint-Niklase brandweerlui samen (dw) Jeugdmedaillemeeting in Sint-Niklaas. De jeugd en de ouderen maken alles klaar voor de start van de 80 meter (Iv) «AUGUSTUS SPORTMAAND» De Sportweek voor jongeren Het Stedelijk Sportcentrum tussen 13 en 15 jaar, een opzet De Witte Molen bood de mo- van het Stadsbestuur in samen- gelijkheid voor initiatie in ju- werking met de V.Z.W. Sint- do, volleybal, turnen, badmin- Niklase Sport-, Spel- en Re- ton en tennis, kreatiecentra, boekte dit jaar Ruime akkommodaties en 16 81 inschrijvingen deskundige monitoren en be- Van 4 tot 8 augustus konden geleiders zorgden voor een de jongens en meisjes kennis- vlot verloop. Zelfs de weerma- maken met enkele specifieke ker was deze keer geen spel- sportdisciplines. breker. De grootste belangstelling ging De Sportweek bleek een initia- duidelijk uit naar de kombina- tief dat alleszins voor herhaling tie kajak en tennis, waarvoor vatbaar is en waaraan volgend het maximum aantal inschrij- jaar inhoudelijk wellicht enke- vingen van 36 vrij snel bereikt le aanpassingen zullen worden werd. Deze sporten vonden gebracht, in de lijn van de plaats in het Recreatiepark De spotttakken die dan meest at. Sint-Niklaas. Ook het verspringen stond op het programma van Sjer, evenals baseball - water- „akt.ef tallen jZ7L: Lg op heiZein van De Witte Molen, georganiseerd door AC Waasland

De Voorpost | 1986 | | pagina 28