Liefhebbers sporten zo WEPOGRO WINT DAMESTORNOOI TORNOOI VAN V.K.W. 70 IN SINT-NIKLAAS FC J0S0 HAALT VERNIETIGEND UIT 30 - 22.8.1986 - De Voorpost r HUIS CHAHTAt TORNOOI A.V.C. DE VLASBLOEM Bij de dames is de winnaar reeds gekend. Wepogro uit Waasmunster bleek te sterk voor de andere ploegen, zodat kapitein Marina Vermoens volgende zondag de fel begeerde beker, verbonden aan de eerste plaats, voor de tweede maal na mekaar in ontvangst mag nemen. DVK-KAVD eindigde tweede, JM Pfaff-girls derde en Lutterzele vierde. Ook de beker van de produktiviteit en de trofee van de topscoorster (De Ruysscher) verhuizen naar Waasmunster. Bij de heren gaat het tussen de Grembergse formatie 't Hof van Grembergen en Rebellen Vossenhoek. J.M. Pfaff-girls-Wepogro: 0-2 Na een paar halve kansen voor de thuisploeg, opende Wepo gro de stand toen iedereen zich verkeek op een inzenden en Trees Lick kon scoren. Na de rust verdubbelde Buyle de sco re na een solo. De thuisploeg reageerde hevig, maar ver kwanselde de kansen of botste op een sublieme Wepogro- doelvrouw. De bezoeksters verkeken nog enkele counter kansen om de score te ver hogen. Lutterzele-Wepogro: 1-5 Een enthousiast Lutterzele trok zich op aan een vroeg doelpunt van Creyghelman. De Wepogro-dames hadden zich daaraan niet verwacht en kwamen pas vrij laat op gang. Toch boog Wepogro nog voor de rust de achterstand om in een 1-3 voorsprong via Beer- naert en De Ruysscher (2). In de tweede helft domineer den de bezoekers en zouden via Beernaert en De Ruysscher (haar zevende doelpunt van het tornooi) de eindstand op 1- 5 brengen. DVK KAVD-JM Pfaff-girls: 2-1 De lokale ploeg DVK Grem bergen liet zich niet intimide ren door de reputatie van haar tegenstander maar nam van in het begin het initiatief in han den. Vooraleer de Beverse meisjes goed beseften wat er gebeurde, had Karine Van Goethem met een fraai af standsschot haar ploeg op voorsprong gebracht. Het duurde een tijdje voor de be zoeksters zich van deze opdof fer herstelden, maar Natasja Smet kon voor de rust met een geplaatste bal de stand in even wicht brengen. Aangemoedigd door dit onver wachte sukses ging DVK Grembergen door op dit élan met een enthousiasme waar door het onmogelijke werd ge realiseerd. Even voor tijd kon Conny Derweduwen de win ning-goal aantekenen, zodat de verrassing kompleet was. Karin Van Goethem van DVK en Vera Van Bunder van JM Pfaff-girls kregen nog een rode kaart wegens handtastelijkhe den, maar de uitslag werd niet meer gewijzigd. Eindstand 2-1. B(j de heren Kleinzand-Klei: 0-0 FC Klei uit Opwijk verscheen slechts met 9 man aan de af trap zodat tijdens de eerste helft Kleinzand domineer de. De Brabander en Leybaert konden de geboden kansen echter niet verzilveren. Ander zijds speelde Klei-doelman Van Haver zich in de kijker toen hij gevaarlijke pogingen van de Kleinzandspitsen met veel brio kon stoppen. In de tweede helft kreeg Kleinzand-doelman Van Cau- teren volop de kans om zich te onderscheiden. Klei opteerde toen onder het motto «aan val is de beste verdediging» voluit voor het offensief. Doch ook de jongens uit Opwijk slaagden er niet in de ope ningstreffer te netten. Vermel den we nog dat de wedstrijd enkele minuten stil lag omdat scheidsrechter De Plecker zich bezeerde en moest vervangen worden door invaller Patrick Wauters, die zijn taak met veel bravoure opknapte. Vossenhoek-Snuffel: 1-1 Vossenhoek, dat moest win nen om op gelijke hoogte van 't Hof van Grembergen te blij ven, trok van meetafaan alle registers open. Ondanks dat overwicht kon het geen valabe le kans scheppen. Het was in tegendeel Snuffel dat enkele keren gevaarlijk uitbrak op rechts langs een zwak preste rende De Leenheer, die later trouwens terecht werd vervan gen. Het bleef 0-0 aan de rust. In de tweede helft ging Vos senhoek verwoed op zoek naar de openingstreffer. Pogingen van De Man en Rijckaert strandden echter op doelman De Vuyst. Op een van de schaarse tegenaanvallen van Snuffel dribbelde Truyens zich knap vrij en schoot op doel. Doelman Praet kon de bal af weren, maar de goed gevolgde Willockx tikte binnen. Het slot van de partij werd ontsierd door enkele incidenten. Peter De Kegel kreeg van scheids rechter Kinders de rode kaart wegens een obsceen gebaar naar de grensrechter. Even la ter kreeg Stefaan Mertens een tweede gele kaart wegens spel bederf, zodat Snuffel tot negen man herleid was. Ondertussen had Chris Bussé op hoekschop de bal voorbij doelman De Vuyst gekopt, zodat de wed strijd onbeslist eindigde op 1- 1. Klei-Den Dijk: 7-1 Van bij de aftrap werd Den Dijk door een schitterend spe lend Klei konstant op de eigen speclhelft teruggedrongen. De Opwijkse doelman was enkel een aandachtig toeschouwer die zag hoe zijn ploegmaats aan de overzijde met vlot tik takspel en sublieme voorzetten de Dendermondse afweer keer op keer voor schut zetten. Via Liefhebbersvoetbal. De J.M. Pfaff-girls uit Beveren lieten zich zowaar verrassen en eindigden derde in het tornooi van De Vlasbloem (c) Saerens, Goossens (2), Hey- vaert en Buys stonden de for- faitcijfers bij de rust reeds op het bord. Na de pauze deed Klei het bewust wat kalmer aan, al bleef het in de beslis sende fazen wel steeds dat éné stapje sneller dan Den Dijk, dat langs een strafschopdoel- punt van Mertens kon milde ren. Matthijs en Heyvaert brachten nadien de stand op 7- 1. Kleinzand-VIasbloem 0-1 Vlasbloem heeft het burenduel tegen Kleinzand vrij pro bleemloos gewonnen. Het nam een prima start doch pogingen van Heirweg, D'Hondt, Doms en Dierickx strandden telkens op een uitstekende doelman De Brabander. Net voor rust kon Scholliers na voorberei dend werk van Van Haute de openingstreffer netten. In de tweede helft kwam Kleinzand meer en meer in de wedstrijd, doch de schoten van De Caluwé en De Smet wer den prima gestopt door doel man De Graef. Een niet on verdiende zege van de ploeg die het meeste gevaar had ge schapen. Hof van Grembergen-Snuffel: 1-0 De eerste helft werd een vrij saaie bedoening met weinig uitgespeelde kansen. Snuffel was een eerste keer gevaarlijk toen De Vriendt de bal in eigen strafschopzone verspeel de. maar Viette kreeg de bal niet in doel. Geleidelijk aan dwong Hof van Grembergen het veldoverwicht af, maar verder dan een schot van Mat rijs, gestopt door de Snuffel- doelman en een poging van De Decker die naast vloog, ge raakte het niet. De tweede helft bracht gelukkig wat meer spektakel met een offensieve Snuffelploeg. evenwel zonder sukses. Een afstandsschot van Truyens werd door de HvG- portier met veel moeite ge stopt en in de herneming trap te Truyens de bal richting cor- nervlag in plaats van in het ledige doel. Beide ploegen kwamen dan om beurten voor het doel van hun tegenstan ders, waarbij HvG uiteindelijk aan het langste eind trok toen Eric De Decker een fraaie kombinatie kon afwerken. Eindstand: 1-0. Stille Vrienden- RB Vossenhoek: 0-2 De eerste helft verlip gelijkop- gaand met de beste kansen voor de Stille Vrienden uit Kastel. Op een knap schot van Vekemans moest reservedoel man Praet van Vossenhoek al tussenkomen. Aan de overzij de werd een fraaie poging van Ryckaert door de Kastelse doelman onschadelijk ge maakt, maar even later was het weer de beurt aan André Praet om zijn kunnen te tonen. Eerst stopte hij een poging van De Clercq en vervolgens kon hij na een verrassend schot van diezelfde De Clercq de botsen de bal nog in hoekschop du wen. Vossenhoek toonde zich nog éénmaal gevaarlijk via een hard schot van René De Man, door doelman De Clippeleir gestopt, maar Kastel reageer de gevat met een schot van Wuytack in het zijnet. Rust stand 0-0. Blijkbaar hadden de Stille Vrienden zich in de eerste helft wat vergaloppeerd want na de rust kwamen zij er nog nauwe lijks aan te pas. Nadat D'Hau- Liefhebbersvoetbal. De Wepogrodames uit Waasmunster staken met kop en schouders boven de andere deelneemsters aan het tornooi van De Vlasbloem (c) Liefhebbersvoetbal. De familie ploeg van de Dendermondse Sint-Onolfsdijk presteert opmerkelijk in het Grembergse tornooi van De Vlasbloem (c) were al eens voorlangs had geschoten, scoorde Mare Ver- helst op hoekschop met het hoofd. Even later trapte Van de Voorde de bal over het lege doel, maar René De Man bracht de stand op 0-2 met een fraai schot in de hoek. Pogingen van Verhelst en Van Haute strandden nog op de paal en ook Stille Vrienden vonden de paal op hun weg, maar het uitvallen van hun spelmaker Patrick Huyle- broeck in de tweede helft bleek een onoverkomelijke handikap, zodat Vossenhoek verdiend de twee punten bin nenrijfde. Stille Vrienden-Snuffel: 7-2 D: Stille Vrienden verschenen slechts met negen aan de af trap zodat Snuffel al direkt het initiatief nam. Toch duurde het tot de 20e minuut voor Peter Viette de stand kon ope nen. Even voor de rust echter kon Jan Vekemans verrassend gelijk stellen. Na de rust hadden de Stille Vrienden hun effektieven aan gevuld en trokken kordaat ten aanval. Dat resulteerde reeds na enkele minuten in een tref fer langs Jean-Pierre De Clercq. Snuffel was blijkbaar aangeslagen door deze onver wachte wending, wat aan Ve kemans toeliet tweemaal tere- ke te scoren: 4-1. Eddy Coen kon Snuffel nog even dichterbij brengen, maar even later zorgde De Clercq voor betaald antwoord. Veke mans miste nog een reuzekans toen hij alleen voor doel op daagde maar even later deed hij het beter en het was 6-2. De Snuffeldefensie was een echte zeef geworden, wat door de Kastelse spelers genadeloos werd afgestraft. De Clercq glipte nog eens door de mazen van het net en bracht de stand op 7-2. Snuffel bleek opgelucht dat scheidsrechter Dierickx het eindsignaal floot zodat de stand niet meer kon oplopen. Hof van Grembergen- Kleinzand: 4-0 Een goed spelend Hof van Grembergen heeft een luste loos Kleinzand geen schijn van kans gelaten. De thuisploeg zette haar rustig overwicht om in vier doelpunten langs De Wolf, Ronny en Peter De Troyer en Bonnaerens. Na de rust liet HvG wat stoom af en Kleinzand kwam meer in de wedstrijd, doch die voorhoede slaagde er nauwelijks in de lokale portier te bedreigen. Klei-Vlasbloem: 4-1 Vlasbloem, ook al met negen van start, moest direkt het ini tiatief aan Klei laten. Toch kon het nog twintig minuten stand houden. Toen Klei dan het tempo opdreef kwamen er ga ten in de thuisverdediging, wat Heyvaert tweemaal tereke toe liet te scoren. Na de pauze bracht Goossens al voeg de stand op 3-0 en met de hulp van Moens, die zijn eigen doel man versloeg, kwam Vlas bloem dan toch aan een eer- reddertje. Nadat Goossens nog een strafschop benutte voor een overtreding van Doms op hemzelf, werd de wedstrijd nog ontsierd door een incident. Heireman en Heyvaert gingen op de vuist en mochten zich vroegtijdig aan kleden. Stille Vrienden-Den Dfjk: 1-3 Aantrekkelijke wedstrijd, waarin beide doelmannen zich in de kijker speelden. Stille Liefhebbersvoetbal. DVK-Grembergen of DVK-KAVD werd onverwacht tweede op he j tornooi van De Vlasbloem ten nadele van de Pfaff-girls uit Beveren (c) Liefhebbersvoetbal. FC Kleinzand, zoekende naar de topvorm voor de komende kompetitie, in het tornooi van de Vlasbloem in Grembergen cn Liefhebberstornooi A.V.C. De Vlasbloem - F.C. Lutterzele - dames werd vierde op tornooi van De Vlasbloem (c) Vrienden nam de beste start, mooi afzonderde zou die zijn beietten, zodat de scheidsrech- doch onder impuls van Mer- tweede doelpunt van de wed- ter terecht voor strafschop tens en D'Hollander werd Den strijd scoren. Deze treffer was floot. De Troyer plaatste de Dijk stilaan de betere ploeg en meteen de genadeslag voor penalty in eerste instantie op kreeg tal van kansen. Langs een moegestreden Vlasbloem de doelman, maar duwde de Straetman die met een dat in Vossenhoek tochwel zijn terugkaatsende bal toch mooie lobbal raak trof en meerdere diende te erkennen, doel: 1-1. Een schot van De een strafdoelpunt van Mer- j|of van Grembergen- Troyer en een kopstoot van De tens, nadat Seydat op een pro- D(jk: 4-1 Wolf hadden niet de goede fessionele wijze een penalty Hof van Grembergen kwam al richting, zodat de stand aan de vroeg in de wedstrijd op ach- rust gelijk bleef. De tweede uitlokte, stonden aan de rust Tijdens het komend weekend wordt in de Breedstraat het traditionele tornooi van VKW 70 georganiseerd. Dit tornooi is in de optiek van de komende kompetitie allicht het belangrijkste. Men krijgt er bovendien nog een feestelijk toemaatje bovenop. Tijdens het tornooi wordt immers de nieuwe kantine officieel open verklaard en die moet zorgen voor broodnodige fondsen. Voor VKW 70 is dat eigenlijk geen probleem, want de klub heeft zich in die volkrijke buurt een stevige reputatie verworven. Carl Messagie, de achterspeler van Beveren, die door Sint-Niklaas werd aangeworven komt op zaterdag 23 augustus om 14 u. de aftrap van dit tornooi geven. Programma Vrijdag 22.8. - 19 uur: Opening vernieuwde chalet, iedereen is welkom. Zaterdag 23.8 14 uur: FCR Sparta - VKW 70 met aftrap door Carl Messagie 16.30 u.: FC Avanti - VK Inter Zondag 24 augustus: 14.00 u.: troosting 16.30 u.: finale 19.30 u.: uitreiking der trofeeën. De scheidsrechters zijn Jef Vergauwen de Nederlander De Schepper. R.V.L. de verdiende 0-2 cijfers op het terstand, toen Van Damme helft was pas enkele minuten bord. In de tweede helft kon door de offside-val glipte en oud toen Bonnaerens HvG De Clercq al direkt milderen Luc straetman, afgezonderd voor het eerst op voorsprong en unieke kansen voor Stille voor docl, maar in te leggen bracht. Dezelfde speler mocht had HvG' toonde zich echter even later een penalty omzet- een waardig kandidaat voor de ten toen De Troyer zwaai eindzege van dit tornooi en werd gepakt in het strafschop trok verbeten in de aanval gebied. Toen Frankie Van Ha- toen doelman De Clippeleir maar pogingen van Dierickx ver alleen voor doel opdaagdf een staalhard schot van Mer- en Bonnaerens kenden geen slaagde hij er niet in HvG- sukses. Even later moest doel- J 1 rN" man Peelman van Den Dijk de doorgebroken De Clercq vast grijpen om hem het scoren te Vrienden langs Claeyé en Ve kemans werden niet benut Den Dijk bleef echter aartsge vaarlijk op tegenaanval en tens niet onder kontrole kon houden, was een goed gevolg de Van^Iavcr er als de kippen bij om zijn ex-doelman te kloppen. Vossenhoek-Vlasbloem: 2-0 Vlasbloem nam de beste start en een kopbal van Heirweg scheerde de deklat. Een ver schot van Segers werd gestopt door doelman Praet. Nadien kwam Vossenhoek meer en meer in de match, doch scho ten van De Swaef en De Hau- were misten de goede richting of vonden een attente doelman De Swaef op hun weg. Net voor de rust kreeg Rudy Van der Cruyssen nog een kans na mistasten van Vossenhoek-li bero Brusselmans, doch de toegesnelde Callaert kon het gevaar in extremis weren. De tweede helft begon met een non-stop-offensief van Vossen hoek en toen doelman De Graef zijn enige fout van de match beging en een inzenden van De Hauwere loste, was Rijckaert er als de kippen bij om in te tikken. Ook Vossen hoek-doelman Praet ging nog even in de fout toen hij een terugspeelbal loste. Van Haute kon deze kans echter niet be nutten. Nadien zou Vossen hoek de wedstrijd rustig kon- troleren en toen Dierickx met een gemeten voorzet Rijckaert doelman De Schepper te ver schalken Het was echter An dré De Wolf die de eindstand vastlegde op 4-1. Sparta Pint! Mere - FC Joso Lebbeke 0 - 5 Afgelopen zondag vonden de Boeck zelf na een verre uittrap wedstrijden plaats in de eerste van doelman Dierickx. ronde van de beker. FC Joso, Onmiddellijk na de rust ko de klub uit Lebbeke, moest op Dauwe zijn faam als goalgette verplaatsing naar Mere, waar waarmaken. Hij verlengde ee het de plaatselijke klub, Sparta voorzet van De Backer met hei Pinti, ontmoette hoofd, meteen zijn derde doel Op een slecht speelveld nam punt: 0 - 4 Joso onmiddellijk de teugels in Jacobs, die zijn debuut dee handen. Dat resulteerde in bij FC Joso, kwam dan Arbiji twee kanjers tijdens het eerste vervangen. Nadat nog enkel kwartier, maar de score bleef prachtige kansen werden ver blank. In het tweede kwartier kwanseld, kon Jv De Back! kenden de bezoekers meer met een keurig getrapte vri sukses. Een ver schot van De schop de eindstand vastleggci Boeck werd door de plaatselij- op 0 - 5. ke doelman gelost en de goed De ploeg van FC Joso: Luc ei gevolgde Dauwe schoot bin- JP Dierickx, Louis en Peter Dl nen: 0-1. Dat was het sein Backer, Marc De Boeck. Piel voor Joso dat daarna nog uit- re Dauwe, Patrick Arbijn (61 liep tot geruststellende 0 - 3 Jacobs), William, Marnil cijfers. Eerst kopte Dauwe een Ludwig en Patrick De Plecke) hoekschop van De Boeck bin- nen en even later scoorde De v*'

De Voorpost | 1986 | | pagina 30