\C. PUIVELDE WINT DE ORGANISATOREN TRIOMFEREN MINIVOETBAL IN BERLAARSE SPORTHAL START ZAALVOETBAL IN SPORTHAL MEULENBR0EK TE HAMME ZAALV0ETBALT0RN00I IN KRUIBEKE WILLIAM DESPEELS VERGROOT VOORSPRONG IN DE WA0D-TR0FEE WAASLAND ',,P'<™k DM"re' Ni'mk"kt"' De Voorpost - 22.8.1986 - 31 TORNOOI VAN S.K. BELSELE ds voor de zevende maal werd het tornooi van S.K. Belsele georganiseerd met een 'testal sportief ingestelde ploegen en dat was weer voldoende voor een aantal spannende Jwedstrijden met als sluitstuk een bijzonder boeiende finale. Deze werden behoorlijk I geleid door het duo Lucien Polfliet en Marcel Van Boven want Werner Van Daele had Jhet laten afweten. Misschien de enige schaduwplek op een goede organisatie van S.K. Belsele met André Carmeliet als ere-voorzitter, Etienne De Vijlder als voorzitter en Lea -Heyninck als penningmeester. Deze laatste behoorde samen met Erika Pijl, Martine Van I Hove, Patricia Van Haelst, Myriam Engels, Gina De Vijlder en de fluisterende Christine 3 Vercauteren tot de enthousiaste medewerkers aan het tornooi, dat van een goede U belangstelling heeft genoten. Belangstelling ook van volksvertegenwoordiger Lieven S Lenaerts die de bekers voor de sportiefste spelers schonk, café 't Brouwershuis met de I fair-playbeker en dan waren er nog de traditionele trofeeën van garage Walter Vincke. jHet tornooi begon met een scoorde (1-0). Na de rust zou- Dirk Vercauteren ook aan het Ibijzonder aantrekkelijke den de Zwarte Parels herhaal- kanon (0-6). Door S.K. Belse- match. Een Belseels derby tus- delijk proberen om de achter- le en FC- Zwarte Parels werd :«n F C. Centrumvrienden en stand ongedaan te maken. Er dan de wedstrijd voor de vijfde iF.C. Oud Belsele waarin de werden achteraan risiko's ge- en zesde plaats gespeeld. Een laatstgenoemde ploeg enigs- nomen en F.C. Metallo's heeft doelpuntenrijke match waarin rins zou domineren. Aanvan- daarvan doelmatig geprofi- beide ploegen meermaals kelijk dan toch want na een teerd. Op de rand van de bui- scoorden. Blijkbaar stond de kwartier scoorde Kris Maes tenspelstand verdubbelde Dirk verdediging van F.C. Zwarte het eerste doelpunt (1-0). Daar Verdonck de voorsprong (2-0). Parels op losse schroeven en bleef het echter bij want Cen- Op een kwartier van het einde S.K. Belsele puurde daaruit tnimvrienden zou zich hervat- werd het lot van F.C. Zwarte het volle profijt. Op een be ten en juist voor de rust stelde Parels definitief bezegeld: Pe- paald moment werd een 3-1 Luk D'Hooghe op strafschop ter Van Lombergen doelde voorsprong bereikt en de Bel- gelijk (1-1). Evenwichtig was nogmaals (3-0). seelsc doelschutters waren: ook de tweede helft, waarin Tegen F.C. Puivelde heeft het Dirk Mossu, Dirk Heyninck en langs weerszijden vlijtig naar eerder bescheiden S.K. Belse- Dirk Van Haelst. Het tegen- de volledige winst werd gehen- ie niet veel potten gebroken. P""1 van F.C. Zwarte Parels geld. Toen Centrumvrienden Het werd doorlopend op ver- werd door Patrick Loir ge- een own-goal aangerekend dedigen aangewezen en de scoord. Mark Van Raemdonck kreeg, stonden de kansen van schutters van F.C. Puivelde bestelde zelfs nog de aanslui- Oud Belsele opnieuw gunstig lieten zich niet onbetuigd. Al tingstreffer (3-2). Daardoor (2-1). Het wanhopig aandrin- vrij vroeg scoorde Dré Blom- konden de Zwarte Parels weer gen van de dorpsgenoten bleef maert een doelpunt (0-1). Niet hopen, maar Danny Carmeliet tonder positief resultaat en al- lang daarna werd het 0-2 langs sloeg die hoop aan dingelen (4- dus werd Centrumvrienden de Eddy Vercauteren. Naar het 2). Toch gaven de Sint-Nikla- eerste verliezende ploeg. einde van de eerste helft toe zenaren zich nog niet gewon- Tussen F.C. Metallo's en F.C. ZOu S.K. Belsele het evenwicht °en en door Mark De Boes Zwarte Parels werd het nadien enigszins herstellen maar voor wcrd nog een tegenpunt inge- een evenwichtige wedstrijd. F.C Puivelde doelde Paul Van schoten (4-3). De beide Sint-Niklase ploegen Laerc ook (0-3). Na de rust Voor de tweede maal in dit waren sterk aan elkaar ge- hepen de zwartbroeken van tornooi stonden F.C. Cen- waagd met F.C. Metallo's iets klubvoorzitter Omer Zaman trumvrienden en F.C. Oud gevaarlijker. Maar niet alle weer meestal in het offensief Belsele tegenover elkaar. Het kansen werden verzilverd en en Eddy Cerpentier zou de werd de match van de weer- ook bij Zwarte Parels kon de voorsprong van F.C Puivelde wraak want F.C. Centrum besluitvaardigheid niet als het verder optrekken (0-4). Even vrienden heeft afgetekend ge- sterkste wapen worden be- later scoorde diezelfde Eddy wonnen. Het kreëerde de bes- schouwd. Voor die mannen Cerpentier met een strafschop te kansen tijdens de eerste waren er minder kansen dan (0-5). Een wanhopig verdedi- helft en technisch werd er be- voor F.C. Metallo's, waarbij gend S.K. Belsele kon deze ter gevoetbald dan F.C. Oud Peter Van Lombergen recht- stand lang behouden maar op Belsele dat nochtans overeind streeks vanuit hoekschop enkele minuten voor tijd stond bleef tot op enkele minuten voor de pauze: toen scoorde Benny Velders (1-0). Cen trumvrienden bleef na de rust ook beter en voor F.C. Oud Belsele was het onophoudelijk verdedigen geblazen. Dat ge beurde echter niet altijd doel matig en hiervan profiteerde Peter Geeraerds meermaals. Hij scoorde nog driemaal en tenslotte won F.C. Centrum- vrienden met 4-0. Het voetbaltornooi van S.K. Belsele zou met een denderen de finale worden afgesloten. Zowel F.C. Metallo's als F.C. Puivelde speelde met overtui ging en vooral bij de laatste verliep het vrij vlot. Het kreeg de meeste doelkansen maar de verdediging van F.C. Metal lo's, met doelman Ronny Lentacker als het voornaamste sluitstuk, wilde niet begeven. Alhoewel de voetballers uit Sint-Niklaas het evenwicht enigszins konden herstellen, bleef F.C. Puivelde toch de gevaarlijkste ploeg waarbij het alleen aan de juiste afwerking mangelde. Scoreloos dus aan de rust. Vijf minuten na de hervatting was het al gebeurd: Dirk Vercauteren nam een hoekschop en het hoofd van Roger Paelman deed de rest (1-0). Die ploeg wilde blijk baar méér en voor de verdedi ging van F.C. Metallo's wer den het moeilijke ogenblik ken. Voorbeeldig en zonder kleerscheuren werden die ech ter doorsparteld en naar het einde toe namen de geelhem- den enige risiko's, voldoende voor enkele kansen langs Lie ven De Rycke, Peter Van Lombergen en Dirk en Rudy Verdonck, maar uiteindelijk won F.C. Puivelde dit zevende voetbaltornooi van S.K. Belse le uiterst verdiend. Technische uitslagen: Schiftingswedstrijden: F.C. Centrumvrienden - F.C. Oud Belsele: 1-2. F.C. Metallo's - F.C. Zwarte Parels: 3-0. F.C. Puivelde - S.K. Belsele: 6-0. Voor de vijfde en zesde plaats: S.K. Belsele - F.C. Zwarte Parels: 4-3. Voor de derde en vierde plaats: F.C. Centrumvrienden - F.C. Oud Belsele: 4-0.- Voor de eerste en tweede plaats: F.C. Puivelde F.C. Metallo's: 1-0. Fair-playbeker café 't Brou wershuis: F.C. Zwarte Parels. Bekers Lieven Lenaerts: spor tiefste spelers - Dirk Vercaute ren F.C. Oud Belsele en Rudy Foubert F.C. Centrum vrienden. Roger Van Laere zich al dadelijk voelen en Avanti werd de betere ploeg, al bleef Bondgalm zich zeer sportief verdedigen. Georges Barthier scoorde het eerste Avantidoelpunt: 1-0, waarna Patrick Baluwé de stand ver dubbelde: 2-0. Een zeer be drijvige Franky Janssens lapte er voor de rust nog eentje bij: 3-0. Ondanks deze grote ach terstand probeerde Bondgalm er na de rust toch iets aan te doen. Na een strafschop kon Ferdi Van Hese al milderen: 3- 1. Daarmee kwam er opnieuw wat spanning in de eindstrijd, maar verder geraakten de Wuitens toch niet, integen deel, op voorzet van Jef De Sutter, de nieuwe coach van Avanti, schoot Serge Barthier de eindstand op het bord: 4-1. Avanti werd dus winnaar van het eigen jubileumtornooi, waarin vooral de afwezigheid van vele spelers opviel. Uitslagen Super Stars Anker Girls 6-0 Vet. Avanti - SK Slnt-Niklaas 4-3 FC Avanti - VK Inter 1-0 FC Bondgalm VKW 70 6-0 VK Inter -VKW 70 3-1 FC Avanti FC Bondgal m 4-1 ROGER VAN LAERE Liefhebbersvoetbal. FC H. Familie trad aan in het tornooi van FC Witte Pen (dw) MINIVOETBAL Liefhebbersvoetbal. FC Real Witte Pen organiseerde een tornooi in Waasmunster (dw) ZAALVOETBAL Op woensdag 24 september start in de gemeentelijke sporthal Meulenbroek de nieuwe zaalvoetbalcofnpetitie. De Vlaamse zaalvoetbalbond (V.Z.V.B.) verwacht iedere gënteresseerde club op de algemene voorbereidende verga dering die zal doorgaan op maandag 1 september in lokaal 23 van de sporthal, aanvang 20 u. De speeldagen en -uren van de competitie zijn licht gewijzigd t.o.v. vorig seizoen. Nu zal er op twee dagen gespeeld worden: Woensdag van 22 u. tot 23 u. Vrijdag van 21 u. tot 23 u. Voor meer inlichtingen kan u terecht op het secretariaat van de V.Z.V.B., Ooilamstraat 19 te Gent, tel. 091- 25.96.49. Of op het gemeentelijk sportsecretariaat in sporthal Meu lenbroek te Hamme, tel. 052-47.63.74. Het minivoetbaltornooi «Tweede •Grote Prijs Sporthal Berlare» wordt gespeeld van 25 tot 30 augus tus en is begiftigd met niet minder dan 40.000 fr. prijzen in natura, geschonken door de Berlaarse mid denstanders. Het tornooi wordt gespeeld over drie ronden: schiftingen, troostin gen en finales. Achttien ploegen hebben zich aangemeld en die wer den in vier reeksen ingedeeld. Door loting werden volgende wed strijden bepaald: Maandag 25.8 19.00 u Gredi - VDM De Bruyne 19.20 u.: Vet. Draver - Moriaens 19.40 u.: Argenta - Pompierken 20.00 u.: Spectrum - Dima Sport 20.20 u.: Gredi - Vet. Draver 20.40 u.: VDM De Bruyne - Moriaens 21.00 u.: Argenta - Spectrum 21.20 u.: Pompierken - Dima Sport 21.40 u.: Drum Boys - Joker Pavo 22,00 u.: Mikeno - Sportieven 22.20 u.: Drum Boys - Deurvrij- Dinsdag 26.8 19.00 u.: E. Donk - BAC Raem donck 19.20 u.: Baert - Baert Zele 19.40 u.: VDM De Bruyne - Vet Draver 20.00 u.: E. Donk - Joli's 20.20 u.: Gredi - Moriaens 20.40 u,. Baert - Joli's 21.00 u.: Pompierken - Spectrum 21.20 u.: BAC Raemdonck - Baert Zele 21.40 u.: Argenta Dyma 22.00 u.: Joker Pavo - Deurdrijvers 22.20 u.: Mikeno Deurdrijvers. Woensdag 27.8 19.00 u.: Joker Pavo Sportieven 19.20 u.; Drum Boys - Mikeno 19.40 u.: E. Donk - Baert 20.00 u:; Drum Boys Sportieven 20.20 u.: Joker Pavo Mikeno 20.40 u.: BAC Raemdonck - Baert 22.00 u,: Sportieven - Deurdrij vers. 4. EniVan Loo, Nieuwkcrta, 376p. Adnén M?"' 312p- 5, Mare Borgraef, Burcht, 347 p. 10. Etienne Fleury, Melsele, 305 p. Op vrijdag 22, zaterdag 23 en zondag 24 augustus wordt in sporthal De Dulpop te Bazel het jaarlijks zaalvoetbaltor- nooi van Mini Rupel uit Bazel gespeeld. 10 ploegen zullen er strijden om de wisseltrofee «Café Werkmansrust»: Vriendenkring, Nova, Caravan, Manuport, Koolmijn, Mini-ster, Club 67, Mini-Kruibeke, Mercator en Mini- Rupel. Alle wedstrijden gaan door in sporthal De Dulpop, Lange Gaanweg, Bazel en toegang hoef je niet te betalen. Herinneren we er tevens aan dat voetbalploeg Jong Vlaanderen Kruibeke het komende week-end de finales van zijn - 8ste jeugdtornooi speelt. Op zaterdag 23 augustus worden in de voormiddag de schiftingen betwist tussen de knapen en vanaf 15 u. de finale van de preminiemen gespeeld Zondag 24 augustus worden dan de finalewedstrijden van de miniemen en de knapen gespeeld.e En nog voetbal KWB-Kruibeke speelt op 23 en 24 augustus de finalewedstrijden van het 10de oogsttornooi en het 5de veteranentomooi. Deze wedstrijden worden betwist op het voetbalplein in de Lindelaan. 6 Feraand De W«l, Belsele, 346 p. Jie,idï Oslbrandl, Belsele, 31)3 p. 12. Thierry Van Gasse, Kruibeke, 295 13. William Govaert, Waasmunster, 292 p. 14 Erwin Van Sande, Si.-Niklaas. 289 p. 15. Jan V i Meul, Belsele, 278p. 16. Patrick De Wit, Bazel, 242 p. 17. Modest Smet, Zwijndrecht, 235 p. 18. Gerrit De Cauwer, Moerzeke, 208 P- 19. Luc Baetens, Lokeren, 202 p. 20. Herman Van Haver, Moerzeke, 'ranky Laureys, Verrebroek, 167 181 p. 21, Ft JUBILEUMTORNOOI VAN FC AVANTI IN SINT-NIKLAAS Omdat FC Avanti vijftien jaar bestaat werd deze keer een «jubileumtornooi» gehouden dat vooral voor de organisatoren een sukses is geworden. De prachtige Spaanse beker, geschonken door Franky Janssens, de nieuwe lokaalhouder van de klub, werd in eigen huis gehouden en bovendien ging ook de trofee van de stad Sint-Niklaas naar de poulains van voorzitter Kris Van Eynde. FC Avanti heeft dus het eigen tornooi gewonnen en opvallend was de grote publieke belangstelling voor deze manifestatie. Reeds tijdens de voorwedstryden van dames en veteranen waren er veel kykers. De spelers en speelsters toonden zich zeer sportief en dus werd het een klusje voor het scheidsrechterstrio Norbert De Bock, Roger Moortgat en Edmond Van Mieghem. Het officiële sluitstuk was uiteraard de trofee-uitreiking door sportraadvoorzitter Gerard Bontinck. FC Inter Service tijdens het tornooi van FC Avanti (dw) i'i Liefhebbers voetbal. Het arbitrerend trio zorgde voor het sportief verloop van het tornooi, georganiseerd door FC Avanti (dw) De bijkomende wedstrijden De dames van FC Super Stars wonnen vrij gemakkelijk tegen het negental van FC Anker- girls. In numerieke minderheid kon Anker niet veel meer op brengen dan sportieve weer stand. Reeds voor de rust scoorde Els Van Daele twee maal voor de Super Stars. An ker werd zelfs herleid tot acht speelsters .en Nathalie Van der Haeghen kon een strafschop omzetten zodat het 3-0 werd. Ook Els Van Daele mocht vanop de stip aanleggen: 4-0. Bernice Moens droeg ook haar steentje bij: 5-0. Daarmee was het niet gedaan. De doeltjes- kermis werd besloten door een bijzonder schotvaardige Els Van Daele: 6-0. De veteranen van Sportkring leden nadien een nipte neder laag tegen hun leeftijdsgeno ten van Avanti. Toch kwam SK het eerst op voorsprong langs Freddy Goossens: 0-1, maar Staf Waterschoot zag het zo niet en stelde gelijk: 1-1. SK liet zich niet doen en Eeckman schoot zijn ploeg weer op voorsprong: 1-2. De thuisploeg reageerde scherp en Luc Wa terschoot zette de balans weer gelijk: 2-2. Na de rust kwamen de jubilarissen voor het eerst op winst met een doelpunt van José De Clercq: 3-2. Norbert De Bock liet niet begaan: 3-3. In de slotminuten kon Staf Waterschoot dan de eindcijfers vastleggen: 4-3! De tornooiwedstrljden VK Inter heeft tijdens de ope ningsmatch tegen de organisa toren aangenaam verrast. Het hield gelijke tred met de kam pioenen uit de zaterdagse top klasse van Walivo. Franky De Ruysscher en Erwin Hanssens kregen zelfs enkele mooie kan sen voor de voet. Aan de over zijde konden Jean-Paul Bon tinck en Michel Boon ook niet scoren zodat het bij de rust nog 0-0 stond. Er werd vervolgd met spel op een hoog niveau en beide ploe gen trokken om beurten in het offensief. Het bleek allemaal vruchteloos en ook Franky Liefhebbersvoetbal. D.K.W. 70 kwam Janssens en Marcel Pauwels konden de brilscore niet weg vegen. Jean-Pierre De Ruys scher kreeg een vijftal minuten voor de rust nog een kans, maar draaide die de nek oih. Koud stortbad voor Inter: na een misverstand in de verdedi ging scoorde Jean-Paul Bon tinck voor Avanti met een lob bal in de slotfaze: 1-0. FC Bondgalm uit Hamme had het gemakkelijker om zich te kwa lificeren tegen VKW 70. Na een twintigtal minuten speelde VKW 70 nog met negen na een kwetsuur van Eddy Janssens. Het werd stilaan hopeloos voor de zwartbroeken uit Sint- Niklaas. Bondgalm speelde vlot de aan val en Theo Steels kon scoren: 1-0. Dan deden Michel Bron- deel en Guy Rooms hun duit in het zakje: 3-0. Theo Steels vond dat nog niet genoeg en voor de rust werd het 4-0. Zonder te forceren bleef Bondgalm ook na de rust het spel bepalen. De kwieke Theo Steels lukte nog twee treffers: 6-0. Troosting VK Inter begon met overtui ging tegen VKW 70 in de match voor de derde en de vierde plaats. Na een kwartier scoorde Marcel Pauwels: 1-0. De mannen van VKW 70 rea geerden echter gepast en Gun- Liefhebbersvoetbal. FC ther Van Huffel scoorde de gelijkmaker: 1-1. Na de rust werd VK Inter lichtjes de bete re ploeg. De aanvallen werden snediger en langs Jean-Pierre De Ruysscher werd het 2-1. Vijf minuten later vergrootte Franky De Ruysscher de kloof: 3-1. Dan leek de wed strijd reeds gespeeld en na en kele kansen voor Franky Meersman en Luc Vereecken, behaalde VK Inter moeiteloos de zege. Finale Ongeveer in dezelfde omstan digheden won FC Avanti de finale tegen Bondgalm, dat tot groot ongenoegen van zijn voorzitter, slechts met tien man kwam aandraven. Dat liet Liefhebbersvoetbal. FC Avanti won het eigen tornooi (dw) op het tornooi van FC Avanti (dw) bereikte de finale in het tornooi van FC Avanti (dw)

De Voorpost | 1986 | | pagina 31