Dertigste editie «Aalsterse Show* Andre De Paepe, pastoor te Mijlbeek KOSI met kunstmap voor HARVA Ikonen en postzegels uit Oost-Europa Goedkoop zelfs «gratis» telefoneren, het gaat kunnen r. Internationale Airshow van Aero Club Affligem Hofstade start nieuwe AA-groep «De Ark> VTI-Bouwgroep op «Veldtocht der Liefde» Np 75 jaar KVLV Mijlbeek De derde lustrumuitgave van de Aalsterse Show staat telouvedtoer» van het AKV, duidelijk in het teken van de verjonging en de nieuwe zien we Netteken Van Poel- aanpak van de jonge krachten van het Aalsters Karnaval- verbond. voorde terug met haar visie over «Onzen Teoter». Tussen Hoewel in eerste instantie gepraat werd en getracht om al de optredens van Sandra Kim en Lionel Ritchie treedt Antoi- diegenen die vroeger aantraden in dit populair en geliefd Aalsters programma nog eens ten tonele te brengen met ne Va" der Heyden °P met ee twrptal cnlintprni^mup lioHw hun toppers van toen, bleek dit om diverse redenen nog maar eens een niet haalbare kaart. Het KAV heeft gemeend het mers als: «Zjust op toit», door roer drastischt te moeten om- de F.S. Band, Johny Cooman gooien om vooral de Aalsterse en Antoine Van der Heyden. jeugd aan bod te laten komen. «Urbanus» een imitatie, ge- De leidinggevende personen br^ht door Eddy Van Gijse- voor deze 15e editie zijn Rudy ghem. «Smoelentrekkers», Willo, verantwoordelijke voor «Sex-Follies», «Dansmarie- de eindregie en algefnene lei- kes» en de uitbeelding van ding en Francois Bonnaerens, «Robert en Bertrand», zijn de die iristaat voor de kostumerin- acts die het AKV voor zijn gen en de choreografie van de rekening neemt. AKV nrs. Toneelmeester is De show vervolgt ononderbro- I Francois De Cock en voor de ken met een blik terug sinds I keuze van de muziek en de 1971, de eerste Aalsterse tweetal splinternieuwe liedjes van een totaal uiteenlopend genre. Hij begint met «Onze Wereld bol» en besluit met «The King». Andre en Johny Mar- coen en Antoine Van der Hey den zien we dan terug onder leiding van dirigent Mare De Cock, spelen ze een visueel luisterspel dat de titel mee kreeg «Het Koekoeksei». Na Henk Elsinck staat prins Pa trick I op het programma. Hij zingt zijn Wallenlied. Twee kandidaten prins karnaval 1987 stellen zich dan voor nml. Het zal in september zowat 25 Dit weekend staat in het teken van de Internationale Airshow. Een internationale show georganiseerd door «The Aero Club Affligem» voor radiobestuurde model vliegtuigen. Morgen zaterdag 23 oogst vanaf 13 u proefvluchten maar zondag wordt dé dag. Van 10 tot 12 u tentoonstelling van de deelnemende vliegtuigen en show vanaf 13.30 u. Prijsuitreiking te 19 u waarna receptie in het Bellekouter- centrum. Nadere informatie bij G. De Boeck, Paddeputstraat 2 te 1705 Affligem, tel. 02-582.37.84. LH arrangementen staan Antoine avond, waaruit keuze gemaakt Jan'Je Brouwer (Jean Troch) jaar geleden zijn dat I ,>n Pr\r*r*ll Unn H#»n ollrnhnlict#»n /- (momenteel een zestigtal). Nu kan men in Aalst en omge ving praktisch iedere werkdag op een AA-vergadering te recht. In de groep Aalst Een .wuin..u.aa1Fv.»,«gt«- u. - vergadert men op maandag en fend voor de visuele en komi- listen» (Johnny Cooman), «De dansnummer. «Vastelouved es gadenngen van start gmgen. In donderdag. Op dinsdag kan Van der Heyden, Luc Van werd en volgende liedjes Mossevelde en Marc De Cock, herinnering brengt: «Hand in Popoll. Hun optredens wor den op een leuke wijze ge- den alkoholisten, die enkele vergaderingen in Brussel had- Gedurende drie maanden hand deir karnaval. (Stefaan ?cheidf? door de zusjes Natha- den bijgewoond in eigen werd tweemaal per week geoe- Vinck), «Ode aan de kamava- !e en Vanessa in een geslaagd streek met wekelijkse AA-'"*' I.. i- i e, r, nancnnmm»r ./Vnctislmitrerl ae oanpnnupn van fcfart oinopi I sche acts onder de zorgzame Sloekkers» (Harry Pinky), *u «choein» en «Op den dag» de beginperiode werd om men terecht in Aalst «De en kundige leiding van Fran- «Kannibal» (Het Stemmings- beslu't André Marcoen zijn beurten bij hen thuis verga- Brug», Lede, Mere en Wieze, Qois Bonnaerens trio), «Ode aan de Kezee» van °Ptredens en Clarck Despie- derd. Met de toename van het woensdag te Erembodegem, Het AKV presenteert eens te de gebrs. Louies gezongen «beleer leidt ons naar het fïna- ledenaantal werd naar een ge- donderdag Aalst Een, Dender- meer een non-stop show die door Antoine Van der Hevden !5lied sch,kt vergaderlokaal gezocht leeuw en Lede en vanaf vrijdag een aanvang neemt omstreeks en «Het VDB schandaal»'door De Aalsterse hymne rondt de en waren de paters Jezuiten zo 12 september 1986 kan men 21 uur en afloopt om midder- Nicole Schellinck, «Karnaval av°"d af- een hymne getiteld bereidwillig hun de nodige ak- ook terecht te Hofstade bij de nacht. Een programma met de Venise» en «Strangers on «Aalst Keizerlijke Stede» van komodatie te verlenen. groep «De Ark». Al deze ver zang, dans, grappen, grollen, the shore», zijn respektievelijk door Harry P»nky en alle Met als enige doelstelling: gaderingen zijn wekelijks en Hcplnpmbrc uun Hit Ko k«7i*lf nurhlpr (p nlnvt»n fn an- -IA aktualiteit, imitaties, en komische acts e mentale intermezzo's. Na een Paul en Marc De Cock en zijn - kort voorwoord van voorzitter F.S. Band, een muzikaal inter- uur 'n de Jaar" Emiel Van den Broucke start mezzo gedurende hetwelke beurshallen te Aalst, de show als een niet meer te men een en ander op het to- LH stuiten lokomotief met num- neel installeert. Na de «Vas- dit 15e show- «zelf nuchter te blijven en an- beginnen stipt om 20 v.. »„..uav..v .vU V» - - deren te helpen nuchterheid te eindigen om 22 uur. mentale intermezzo's. Na een Paul en Marc De Cock en zijn AfsPraak zaterdag 30 augustus verwerven» groeiden uit deze «A.A. (Anonieme Alkoholis- 1°®* °i -J" AA-groep rechtstreeks of on- ten en niet anti-alkohoüsten) is visuele een prachtige trompetsolo en dee'nemers instru- saxofoonsolo, uitgevoerd door Pr°gramma- rechtstreeks meerdere AA- een vereniging van mannen en Inhuldiging a.s. zondag groepen. Gent en Aalst is zo- vrouwen, van jongeren en ou- wat de bakermat van de mees- deren, die zonder enig onder- te Oostvlaamse AA-groepen scheid van rang of stand, el- kaar helpen op basis van erva ring en met behulp van het AA-programma dag voor dag droog te blijven. De enige ver eiste tot AA-lidmaatschap is persoonlijk een echt verlangen te hebben met drinken te wil- Na zowat twee maand het «zonder pastoor» te moeten hebben stellen krygt de O.L.V. Bijstand Mijlbeek a.s. zondag een nieuwe parochieherder in de persoon van E.H. André De Paepe. Zowat twee maand terug nam de 68- jarige pastoor Oktaaf Van Hauwermeire'n na II jaar afscheid van Mylbcek en werd pastoor in het kleinere Michelbeke en in april verliet medepastoor Gosseye Myl- beek en werd pastoor te Olsene. Kwam daarbij nog het feit dat E.H. Meerschaert, eigenlijk nog medepastoor te Mijlbeek, verleden week pastoor werd benoemd in de nieuw erkende Sint-Paulusparochie waar hij trouwens reeds zeer actief was. 83 Jaar Parochie O.L.V. Bijstand Pastoor Lauwereys stichtte de parochie en bouwde de kerk die in 1903 werd ingezegend door de bisschop van Gent. Stichter en pionier pastoor Lauwereys werd in 1929 opge volgd door pastoor Clem. Moortgat en in 1954 door pas toor Goethals die zware her stellingswerken aan de kerk moest mogelijk maken wat dan D /"gebeurde via het organiseren Pastoor André De Paepe, mondt. van festiviteiten allerhande. Gent (22 apnl 1932) zal dus Tot in 1975 de nu scheidende werk genoeg vinden op zijn Het hele gebied van de huidige pastoor Van Hauwermeiren nieuwe parochie. Vooral parochie was vroeger een bos- het roer overnam en die in moest het dusdanig evolueren gebied met daartussen grote 1978 het 75-jarig bestaan van dat hij als geestelijke alleen hoeven als «'t Hof te Mijlbe- de parochie mocht laten staat voor de zware opdracht, ke», het «Geldhof» het «Hof te vieren. Wel zal hij er kunnen steunen Somergem» en het goed «Te 'p een uiterst aktieve Paro- Berghe». André De Paepe, de nieuwe (hie raad die als overkoepelend dorpsherder en kleine boerkes. 1957 en was tot aan de vakan tie leraar godsdienst aan het Sint-Vincentiuscollege en aan Volgens Louis-Paul Boon het Instituut O.L.V. ten «met woningen als stinkende Doorn te Eeklo. Een kwart- ontspnngt te Meldert in het krotten verafschuwd door de eeuw lang begeleidde zij er het «Graatputleken» in het Kra- binnenstad. Fabrieksslaven studentenvolk en doorliep bin- vaalbos en via Mcldcrtvijvcr wiens kinderen op een prille „en de Chiro de hele ladder en de Faluintjcs onder het goe- leeftijd de fabriek ingestuurd van het proostsehap om finaal derenstation in de Dender uit- werden». diocesaan proost ie worden Mijl beek destijds «Mijlbeek» dankt zijn naam aan de Mijl- of Molenbeek die Vakantie en vrije tijd werden volledig aan de jeugd gespen deerd. En alsof dat allemaal nog niet voldoende was werd hij 10 jaar zondagsonderpa stoor te Middelburg (Waas land) en daarna te Ursel. Daaraan kwam dan wel een einde toen hij in 1983 pastoor werd in Waterland - Oude man, een parochie met 650 zielen. Inhuldiging Te 14.30 u. wordt a.s. zondag 24.08 samengekomen op de speelplaats van het S.M.I. in de Moorselbaan te 14.30 u. waar de nieuwe herder zal worden verwelkomd door het stadsbestuur waarna optocht met verenigingen en vlaggen naar de kerk. Daar volgt dan na het overhandigen van de kerksleutel door Line Pannier en de toespraak-door de voor zitter van de Kerkraad een concelebratie met de nieuwe pastoor geassisteerd door de kens Jozef De Smet (Aalst) en Roger Van Gele (Eeklo), su perior Ignace De Brandt (Eeklo), professor Jozef De Kesel (groot-seminarie), di- rekteur Cauwe van de O.L.V. kliniek, pastoor Meerschaert (Sint-Paulus), Erik Van Laere (leraar), Cesar Maes 'pastoor in Guatemala), Gilbert Van Laere (pastoor te Gent) en Yves De Smet (leraar Aalst). De plechtigheid met aanstel ling door E.H. Deken wordt vokaal en muzikaal opgeluis terd door het Volwassenen koor o.l.v. Gaston Van De Maele en het Jeugdorkest o.l.v. Willy Keymeulen. LH len ophouden. We zijn overtuigd dat de enige kans op redding ligt in de totale ont houding van alle alkohol, on der welke vorm ook. Om in dit programma te blijven slagen, verkiezen de meesten van ons wel één of meerdere groeps vergaderingen per week. We zijn ook anoniem, d.w.z. we hebben allen te kampen met het alkoholprobleem, we heb ben elkaar dan ook niets te verwijten en over het pro bleem van een vriend of vrien din zullen we dan ook niets vertellen en er zeker niet met op de roddeltoer gaan», zo zeggen de vier vrienden. Indien u denkt dat het ver bruik van alkohol voor u een probleem aan het worden is of reeds is, aarzel niet en neem kontakt met A.A. Om reden van anonimiteit kunt u hiervoor terecht bij het A.V.D.B. (Algemeen Vlaams Dienstbureau), Grote Steen weg 149 te 2600 Antwerpen- Berchem, tel. 03-239.14.15 van 10.30 u tot 12.30 u en van 13.30 u tot 15.30 u, welke u graag meer inlichtingen zal verstrekken en u in kontakt zal brengen met de groep van uw keuze. LH Op onze nationale luchthaven is er na de bidplaatsen voor de rooms-katolieken, de protes tanten en de joden, ook een bidplaats voor de Islamitische gemeenschap ingericht. Deze ruimte bevindt zich in de toe gang naar finger Zuid nabij exit 29. De Voorpost - 22.8.1986 - 5 Ter gelegenheid van de 15' Antiekbeurs in «'t Apostelken» te Mylbeek van 12 tot en met 15 september geeft de organiserende vereniging KOSI (Kuituur, Ontspanning, Sport en Inspraak) een kunstmap uit. Vijftien etsen met zichten op de stad Aalst of oude kaarten waarbij men de evolutie van de stad Aalst op de voet kan volgen. Waardevolle dokumenten, formaat 21 by 30 cm en mooi gepresenteerd in een stijlvolle kaft. Deze map is te bekomen nu reeds bij KOSI of HARVA en tijdens de Antiekbeurs tydens de openingsuren. Op zaterdag 13 september van 14 tot 22 u. en op zondag 14 van 10 tot 22 u. en op maandag 15 van 14 tot 22 u. Met het aankopen van deze kunstkollektie aan de prijs van 490 fr. steunt U tevens HAR- VA, de Hartvereniging Aalst met Revalidatiecentrum in de O.L.V.-Kliniek. 15' Antiekbeurs Het ligt in de bedoeling van de organisatoren de antiekbeurs regionaal te houden. Geen su per-mastodont-manifestatie doch een happening waar men selijk contact blijft primeren. Alhoewel de ervaring leert dat het aantal bezoekers steeds in stijgende lijn gaat en verleden jaar zowat 3.500 liefhebbers er over de vloer kwamen. Wel licht mede door het feit dat in tegenstelling met soortgelijke gebeurtenissen de toegang er volledig gratis is. Alleen wat kwalitatief goed is wordt er verhandeld. Voor an dere voorwerpen is er kans de volgende zondag tijdens de prondelmarkt. HARVA Dat HARVA inderdaad aan een behoefte voldoet toont het steeds groeiend succes dat de vereniging kent. Niet in het minst dan wegens het ter be schikking hebben in de O.L.V.-Kliniek van een «hart- team» dat vele steden Aalst kunnen benijden. Patiënten uit Poperinge of Maaseik die Aalst opzoeken voor hartlet- sels zijn dan ook lang geen uitzondering. Specifieke noden Leven als hartpatiënt of ermee samenleven is lang niet altijd makkelijk. Hartpatiënten heb ben inderdaad specifieke no den die ze individueel vaak moeilijk de baas geraken. Steunend op de ervaring dat efficiënte revalidatie opmerke lijk beter verloopt in groeps verband werd dan ook een ver eniging gesticht. Het werd HARVA die onder bevoegde medische voogdij haar taak optimaal tracht te vervullen. HARVA wil immers een toe vluchtsoord zijn waar perso nen met hartletsels met hun noden en vragen terecht kun nen en opgenomen worden in een groep mensen die met ge lijkaardige problemen worste len. Via gezamenlijke aktivi- teiten wordt dan ook het doel nagestreefd «als hartpatiënt zinvol te leven». Aktiviteiten Uit het ziekenhuis ontslagen hartpatiënten zijn zelfs in de eigen vertrouwde huiskring vaak angstig en onzeker. Be scherming van ziekenhuis en gespecialiseerde begeleiding valt weg en geruststellende woorden van artsen en ver pleegkundigen blijven achter wege. Daaruit ontstond dan ook in 1982 HARVA dat reva- lidatiekansen biedt in het zie kenhuis, gespreks- en voorlich tingsvergaderingen organiseert en tevens oog heeft voor ont spanning. Groepsreizen, zowel in bin nen- als buitenland, verstevig den bij velen de banden. Er groeide een geest van samen horigheid, waardoor velen niet langer bekenden zijn, maar echte vrienden. Wandelingen, aangepast aan de mogelijkheden en behoef ten van leden, toneelavonden, stadsbezoeken en nog vele an dere aktiviteiten zijn toegan kelijk zowel voor de leden als voor hun gezin. Samen willen we ons ontspannen en hoe kan dit beter dan door de familie erbij te betrekken. Een luiste rend oor, een gemoedelijk ge baar, een opwekkend en be grijpend woord verrichten soms wonderen. En wie het aankan, krijgt gele genheid tot avondrevalidatie of zwembeurten. Uiteraard kan dat allemaal niet er komt nog een keurig driemaandelijks tijdschrift bij van de hand van Piet Moereels bekostigd worden met de 200 fr. jaarlijks lidgeld. Daar om o.m. de uitgaven van deze kunstmap waarvan, om enige exclusiviteit te behouden, de oplage beperkt is tot 300. Wie lid wil worden kan zulks door storten van 200 fr. op rekening 421-3105451-13 van HARVA, Openveldstraat 13 te 9473 Welle-Denderleeuw waarna U het tijdschrift, nieuws van de vereniging en voordelen bij allerlei manifes taties regelmatig ontvangt. HARVA is verder ook steeds bereid tot een babbeltje over vragen of problemen in ver band met hartziekten. U kan alleszins kontakt opnemen met Lutgart Van Damme, Nieuw- straat 42 te 9380 Wieze, tel. 053/21.60.83 (privé) of 053/ 78.53.53 tijdens de werkuren. LH In samenwerking met het stadsbestuur en met postzegel- klub Philatelia Alosta organiseert S.P.E.S. vzw, Societate per Ecclesia Speranti, van 6 tot 14 september een in komen- en postzegeltentoonstelling in verband met Oost- Europa in de belfortzaal te Aalst. Wat tentoongesteld wordt zijn geen reproductie doch wel au- tentieke Ikonen. Iedere ikoon is vergezeld van een bewijs van autenticiteit onder de verant woordelijkheid van Prof. Voordeckers uit Gent. Zoals in 1979, bij de opening van het Oost-West Ontmoetings Cen trum, kunnen ikonen ter plaat se aangekocht worden. Het bestuur van de Philatelia Alosta heeft belangloos zijn medewerking toegezegd. De leden zorgen voor een selektie uit postzegels die in de loop der jaren verschenen zijn in het Oostblok. Wat postzegels betreft moeten de landen uit het Oostblok voor niemand onderdoen. De waaier van va riëteiten is zo uitgebreid dat een selektie noodzakelijk is. S.P.E.S. zal er ter plekke aan tonen hoe gewerkt wordt met de bestellingen van klederen in het Oostblok waarheen ze reeds een vracht brachten. Hoe gesorteerd wordt. Wat al dan niet nog dienstig is. Hoe alles gereedgemaakt wordt voor het vertrek, voor indivi duele families om in vracht naar o.a. Polen. Reeds 17 kon vooien van S P.E.S. bereikten Polen met goederen voor een totaalwaarde van circa 40 mil joen fr. Op de tentoonstelling kan u daarenboven kennisnemen van de reeds gerealiseerde projek- ten en met deze die momenteel op stapel staan. Alle gelden en goederen worden door S.P.E.S. zelf zonder bemidde ling van om het even welk tussenpersoon ter plekke ge bracht. De opbrengst van deze ten toonstelling wordt aan volgen de projekten besteed: bouw van een bejaardente huis, bouw van drie kerken, restauratie van twee kerken, levensonderhoud van semi naristen, op- en inrichting van kate- cheselokalcn. Noden Meer konkreet heeft een bis schop in zijn bisdom dat ruim een miljoen inwoners telt 123 bouwwerven op stapel staan. Een ander bisschop vraagt steun voor caritasinstellingen voor hulp van de meest be- hoeftigen. En in een seminarie leven 253 seminaristen op kosten van de bisschop. Op eigen kracht zijn instellin gen aldaar niet in staat hun religieuse en algemeen mense lijke bedoelingen waar te ma ken. Door de actie van S.P.E.S. raakt de naam «Aalst» ook achter het Ijzeren Gordijn gekend. De tentoonstelling is toegan kelijk van 9 tot 12 en van 14 tot 18 u. Toegang gratis. LH Op een vraag van het Aalsters VlJ-kamerlid Jan Caudron in verband met het aantal wachtenden op een telefoon aansluiting vernemen we van staatssekretaris PTT Paula D'Hondt-Van Opdenbosch een aantal merkwaardige ant woorden waaronder ook dat «gratis» telefoneren eerlang Lede. Een massale belangstelling voor de namiddag van de derde leeftijd tijdens de zal kunnen. Ook telefoneren het hele land door aan jaarbeurs van Lede (a). Lede. De winnaars van de belotwedstrijd op de jaarbeurs te Lede (a). gewoon zonaal tarief. Wachten Moest U toevallig een van de wachtenden zijn op een aan sluiting op het telefoonnet, troost U dan. U is lang niet alleen. Momenteel zijn er zelfs 86.796 wachtenden voor U! Redenen zijn volgens de staatssekretaris dat in 13.945 gevallen de wachttijd te wijten is aan de aanvragers zelf. Mo menteel zijn er 52.061 aanslui tingen in uitvoering, doch 14.875 aansluitingen kunnen nu niet worden uitgevoerd we gens gebrek aan kabelparen. En voor 3.398 aansluitingen zijn voorafgaandelijke werken noodzakelijk wegens gebrek aan abonneenummers; 2.518 aanvragen zijn tenslotte in on derzoek. Beloofd werd echter dat de zowat 52.000 in uitvoering zijnde aansluitingen tegen het einde van maart voltooid zul len zijn. Gemiddeld bedraagt de uitvoeringstermijn 81 da gen, doch wanneer verwacht kan worden dat tijdens die tijdspanne het werk niet af kan zijn, wordt uitgekeken naar al ternatieve oplossingen. Zo zit ten er 58.142 klanten op een andere lijn, 47.860 op lijnkon- centratoren en 11.960 moeten zich behelpen met relaisscha- kelaars. Nieuwigheden Maar er zijn ook meer roos kleurige vooruitzichten. Zo wordt het mogelijk bepaal de abonnees gratis op te bel len. Deze moeten dan wel het kengetal 11 hebben plus 4 cij fers. Een paar honderd bedrij ven zouden reeds belangstel ling hebben getoond voor der gelijk «groen nummer». Abonnees met kengetal 15 zul len van uit het hele land kun nen worden opgebeld aan ge woon zonaal tarief. Aan telefoonsex zijn we (nog) niet toe. In Nederland wel. Doch daar stonden de sexlij- nen dermate roodgloeiend dat de centrale zwaar overbelast werd en dergelijke verbindin gen naar de nachtelijke uren werden verbannen... LH Uit Gansemdorf, een zowat 5000 inwoners tellende paro chie in Neder-Oostenrijk ten noordoosten van Wenen ont ving de «Bouwgroep Ontwik keling» van het Vrij Technisch Instituut Aalst welgemeende felicitaties van prof ir Franz- Josef Federsen, reeds een kwarteeuw direkteur van de Bouworde. Reeds 30 jaar komen Belgi sche vrijwilligers naar Oosten rijk met optimale arbeidsmo raal, uiteraard gratis. Wat de VTI-Bouwgroep in Ganserdorf aan het Jeugdheem verwezenlijkte is niet" alleen van technisch hoogstaand ge beuren maar tevens een lich tend voorbeeld van solidariteit en naastenliefde. Iets wat de plaatselijke bewoners naar waarde wisten te schatten en de Aalsterse jongelingen dan ook met allerlei lekkers ver wendden. Ook omdat ze in het voorjaar nog het instorten van de middeleeuwse kerk verhin derden. Direkteur Federsen looft het technisch kunnen, de zelftucht en niet in het minst het goed humeur waarmede de Aalster se idealisten meer voor België bereikten dan een diplomaat het zou kunneu. Wat de Bel gen in Oostenrijk bij de Bouw orde reeds presteerden is aan zienlijk. Wat de VTI-Bouw groep via zijn technisch kun nen realiseerde is gewoon «einmalig». Bij het afscheidsfeest werd dan ook de ganse bevolking be trokken. Op elke hoek en op elke toren wapperde de Vlaamse Leeuw en in de oude kerk weerklonk onder leiding van de schoolpastoor het Ma- rialied. En ook de «Vlaamse Leeuw». Het werd waarheid: liefde bouwt. LH De langst bestaande verenigingen op de parochie O.L.V Bijstand, Boerinnengilde en KVLV, vieren hun 75-jarig jubileum. Op zondag 21 september is er dan ook een dankeucharistie te 11 u in de parochiekerk opgeluisterd door het Knapenkoor Cantate Domine o.l.v. E.H. Michaël Ghijs. Voorganger in deze concelebratie is nationaal proost E.H. De Saert. Na de dankmis receptie in de nieuwe spektakelzaal van de Keizershallen aangeboden door het stadsbestuur. Na het feestmaal (inschrijven noodzakelijk) is er kans tot bezoek aan de landbouwtentoon stelling opgesteld in de naburige grote zaal. Gratis inkom voor jong en oud vanaf 17.45 u. Voor leute en ambiance zorgen Keizer Kamiel en zijn Kamillekes van 18 tot 20.00 u. Ook vrienden en kennissen zijn welkom op deze alvast veelbelovende avond. LH

De Voorpost | 1986 | | pagina 5