c C C STREEKNIEUWS Beveren Dendermonde BEECKMAN 053/70.02.93 JO-SPORT 052/21.17.59 NIEUWLANDT 053/70.28.61 PUBLICITEIT 052/21.40.60 De Voorpost - 22.8.1986 - 9 Aalst Centrumfeesten Bedoeling van de Centrumfeesten is o.m. het volledig herinrich- ten van de parochiezaal, de vernieuwing van de elektriciteits- en de verwarmingsinstallaties en nieuwe gordijnen voor scène en zaal. «De Toren» Schaakavond van «De Toren» in café Sint-Antonius op vrijdag 29 oogst te 20 u. Wielerwedstrijd Op zaterdag 6 september wielerwedstrijd voor Internationale Liefhebbers B.W.B. met vertrek en aankomst aan de kerk. Een organisatie van W.T.K. «De Trekvogels». S.K.-feesten Vandaag vrijdag 22 oogst op het SK-terrein te 17 u. rommel- en prondelmarkt en te 19.30 u. match SK Herdersem - SK Lebbeke. Morgen zaterdag te 17 u. playbackwedstrijd voor 3 categorieën en te 18 u. match Vlugge Meisjes Baardegem - Kamillekens Aalst gevolgd door barbecue. Op zondag 24.8 eetfestijn van 12 tot 20 u. Te 15 u. match SK Herdersem II - Gijzegem II met te 17 u. optreden van de Koninklijke Harmonie en te 18 u. match SK Herdersem I - Gijzegem I. Hofstade Dekenijfeesten M.m.v. het stadsbestuur werd ook de 33# editie van de Dekenijfeesten Hoogstraat - Dorp een succes met een aantal zeer gevarieerde aktiviteiten bij een alleszins niet ongunstig weertje. Stemmige feestmuziek onderbrak de handelsaankondigingen en kaarters kwamen meermalen aan hun trekken. In de op zondag verkeersvrij gemaakte Hoogstraat en op het Dorp hadden volksspelen plaats met als hoofdprijzen fietsen en geanimeerd door «The Apple M'Brassband» die zorgde voor een gesmaakt wandelkoncert wat ook door de plaatselijke fanfare gedaan werd met tussendoor een wedstrijd voor rashon den georganiseerd door vzw Hoop uit Nieuwerkerken en achteraf gezellig samenzijn met Radio Mi Amigo. Op donderdag was er de traditionele zielemis voor afgestorven leden van de Dekenij gevolgd door een eerbetuiging aan de slachtoffers der beide wereldoorlogen waarna een wielerwed strijd voor nieuwelingen geldend voor de Trofee Mare Galle en een avondmarkt. Besloten werd met volksspelen, wandelcon cert en gratis ból in zaal «Welkom». Meldert Parochiecentrum Ontvangen U dit weekend: Monique en Pierre Walraevens. Volgend weekend: Willy en Hilda Vermoesen. Familiale zoekwandeltocht De Culturele Kring en de Bond Grote en Jonge Gezinnen organiseren op zondag 7 september een wandelzoektocht in familiaal verband langs landelijke wegen waarbij zelfs kinder- koetsen rnee kunnen. Vertrek na inschrijven in het Parochiecen trum tussen 13.30 u. en 14.30 u. Terug ten laatste te 18 u. Onderweg gratis versnapering. Afstand 6 km. Prijsuitreiking te 19 u. Deelname kost 60 fr. individueel of 120 fr. voor het hele gezin. Leden BGJG of CKM betalen 50 of 100 fr. tedereen heeft prijs. Tentoonstellingen In het Kultureel Centrum Affligem nog tot zondag 24 oogst in zalen A werk van Paul Permeke, Omer Leuville, Oktaaf Meire- sonne, Werner Castille, Jerome Verbanck, Agnes De Vuyst en Sabine Vlerick (Petha). En van 23.8 tot en met 7.9 werk van all round kunstenaar Edgar Heirman in zalen B. Op zaterdag 30 oogst openstelling te 14.30 u. in zalen A van werk van kunstschilder Door Tirry uit Asse. Vier tentoonstellingen om niet te missen In het Kultureel Centrum Affligem, Abdijstraat, volgen vier tentoonstellingen om niet te missen. Van donderdag 30 oktober tot en met zondag 16 november: Retrospektleve tentoonstelling: Dom Joris Vertonghen. In deze tentoonstelling wordt een keuze geboden van zijn oneindig gevarieerd herbarium, zijn zadenverzameling, zijn postzegelverzameling (tema abdijen), zijn literair werk en publi- katies. Tijdens de vooropening zal een beeld geschetst worden van zijn veelzijdige persoonlijkheid, die zoveel heeft betekend voor gans Vlaanderen en ook voor zijn geliefde abdij Affligem. Van vrijdag 21 november tot en met woensdag 31 decem ber: Elndejaarstentoonstelling «Het geschenk uit vreemde landen». Dit jaar ten voordele van de Affligemse missionarissen. Geschenkjes uit meer dan dertig verschillende landen zullen te koop aangeboden worden bij de nadering van de eindejaars feesten, waarbij U nog een goed werk zult steunen. Deze tentoonstelling zal elke avond van 20 u. tot 21 u. toegankelijk zijn, en ook groepen kunnen ze op namiddagen tijdens de week bezoeken, mits voorafgaandelijke afspraak. Van donderdag 1 januari 1987 tot en met zondag 1 februari: Tentoonstelling «Posters voor 1987». In deze tentoonstelling zullen posters van alle formaten geëxpo- Diamanten huwelijksjubileum in Kieldrecht (Beveren). Henri Van den Bossche en Florentina De Bruycker werden door schepen Van Overmeiren e.a. ontvangen. Het Berlare. De Heemkundige kring van Overmere organizeerde in het gemeentehuis een jubilerende paar heeft vier kinderen, twaalf kleinkinderen en negen achterkleinkinderen tentoonstelling over «schetsen uit het leven van Mgr. Coppietersfl (jj) (Iv). seerd worden uit verschillende landen. Ook zullen de meest gevarieerde wenskaarten te zien zijn. Reeds nu weten wij dat deze tentoonstelling de meest uitgebreide zal zijn in dit genre die ergens in ons land georganiseerd wordt. Van zondag 8 februari tot en met zondag 8 maart: Tentoon stelling «Naturalia» Deze tentoonstelling zal uit twee afdelingen bestaan: een schelpententoonstelling, bestaande uit een verzameling van 3.000 verschillende schelpen; een mineralententoonstelling, zoals die van verleden jaar zo'n groot sukses heeft gekend. Moorsel Naar Lourdes Op één dag naar Lourdes en terug per vliegtuig op maandag 15 september. Inlichtingen bij Mw. Heyndrickx, Gevergemveldbaan 6. Tel. 053/21.83.10. Dag van de sport T.g.v. de nationale dag van de sport op zondag 31 augustus speciale eucharistieviering te 11.30 u. met als thema «Sport en verzoening. Mijn hand in jouw hand». Alle sportmensen en simpatisanten worden er verwacht. Bedevaart De bedevaart naar Mespelare voor de H. Aldegonde en naar O.L.V. van Bon Secours heeft plaats op dinsdag 16 september. Inschrijven bij Alice Dooms, Beugemstraat 35. Gouden halsketting Een waardevolle gouden halsketting raakte zoek. Mits beloning wordt de eerlijke vinder verzocht ze te bezorgen in de pastorie. Ongevallen Botsing tussen bromfietster Ely Beckets, Driesstraat 16 te Aalst en de wagen bestuurd door Maria Peeters, Grote Steenweg 9 te Berchem op het kruispunt Kerk- en Waverstraat. De bromfiet ster werd gewond. In de Reigerstraat verloor bromfietster Mana Vleminckx de controle over haar bromfiets en kwam tegen een paal terecht waarbij ze ernstig gewond werd. KAV Kernvergadering op maandag 1 september te 13.30 u. in de CM-lokalen. Op woensdagen 3 en 17 september fietsen in familiaal verband. Van 19 tot 21 u. Vertrek aan het parochiehuis. Op woensdag 15 oktober start van een lessenreeks van 13 weken «Breien en haken» telkens op woensdag van 19 tot 22 u. Davldsfonds Op zondag 7 september bezoek aan Poperinge met zijn hopmuseum en geleide wandeling te leper. Op zaterdag 20 september kleinkunst «Ongelooflijk». Volksver halen en legenden verteld door F. Verdoodt en muzikaal opgeluisterd door M. Sterckx. Berlare Beker van Oost-Vlaanderen Vrijdag 22 augustus speelt zaalvoetbalploeg 't Zolderken voor de beker van Oost-Vlaanderen. De tegenstander komt uit en de wedstrijd vangt aan om 21.00 uur. te Berlare Donk. Zaterdag 23 augustus om 15.00 uur bij Strijpwegel Uitbergen en De Blauwe Duivels (Fina) te Overme re. Om 20.00 uur bij Donkhoeve Berlare Donk Zondag 24 augustus om 9.30 uur bij Weekendschutters cafe Sint-Hubertus Donk. Om 15.00 uur bij Ons Vermaak te Uitbergen en bij SK Klappel te Overmere. Maandag 25 augustus om 15.00 uur bij Vrijschutters in Uitbergen en dinsdag 26 augustus om 19.15 uur bij Ons Vermaak in Uitbergen. Tekenwedstrijd voor de jeugd in Overmere Voor de jongens en meisjes tot 12 jaar organizeert het kermis feestkomitee van Overmere een tekenwedstrijd rond het ker- misgebeuren. De tekeningen kunnen worden binnengebracht tot 5 september in de Generale Bankmaatschappij, M. De Lausnaystraat 18 te Overmere. De prijsuitreiking is voorzien op zaterdag 6 september ter gelegenheid van de Feestelijke Avondmarkt in Overmere. KBG Berlare bakt pannekoeken en wafels Op donderdag 28 augustus organizeert KBG Berlare in de hovingen en de zaal van het parochiehuis van 14.00 tot 18.00 uur een ontspanningsnmaiddag. Op het programma staan verschillende volksspelen. Bij die gelegenheid worden panne koeken en wafels geserveerd. 150 jarig bestaan Sint-Cecilia Berlare Naar aanleiding van het 150 jarig bestaan van de fanfare Sint- Cecilia Berlare wordt op donderdag 4 september om 20.00 uur in de sporthal een koncert gebracht door de Muziekkapel van de Belgische Rijkswacht onder leiding van hoofdkapelmeester F. De Ridder. Volleybaltornooi KAV-KWB Overmere Zondag 24 augustus organizeren KAV en KWB Overmere hun jaarlijks volleybaltornooi op het terrein van SK Overmere. De opbrengst van het tornooi komt ten goede aan de Overmeerse missionarissen. Dolle Chirodagen in Overmere Vrijdag 22 en zaterdag 23 augustus hebben de dolle Chiroda gen van deze Overmeerse jeugdvereniging plaats. Alles speelt zich af in de oude meisjesschool in de Kloosterlandstraat. Op vrijdag wordt begonnen om 19.30 uur en zaterdag start men om 13.30 uur met een aantal sportproeven. Om 20.00 uur wordt het «varkentje aan 't spit» aangesneden. Papierslag Chiro Overmere Zaterdag 30 augustus houdt de Chiro van Overmere zijn driemaandelijkse papierslag. De ophaling gebeurt vanaf 9.00 uur. Uitslag kaarting Sluiskermis Berlare De uitslag van de kaartwedstrijd op Sluiskermis: 1Gustaaf Van der Snick, 2. Jacky Maes, 3. Eddy Bracke, 4. Raymond Van der Snick, 5. Petrus Van de Wiele, 6. Emiel Verhulst, 7. Gerard Spaerkeer, 8. Frans Samson, 9. Albert Triest. 10. Edward Verstuyft, 11Lisette Geenst. Kursus helper Op maandag 8 september om 19.30 uur start de afdeling Berlare van het Rode Kruis een nieuwe kursus «helper». De kursus omvat 20 lessen van telkens 2 uur. De lessen worden gegeven in het Rode Kruis lokaal, Dorp 96 op maandag en woensdag telkens van 19.30 uur af. De inschrijving is gratis. Meer informatie 052/42.43.96 of 052/42.25.24. Open deur bij KBG-Berlare De Berlaarse KBG-afdeling nodigt vrienden, kinderen en kleinkinderen uit op een opendeurdag op zaterdag 28 augustus van 14 tot 18 u. Er zal wafel- en koekenbak zijn met koffie, volksspelen en -dansen en kaarting. Bij goed weder in de tuin van de Parochiezaal, anders binnen. eerste Jokofeesten. Op het programma staan Johan Verminnen en Tars Lootens, Berlaarse muzikanten, barbecue en een wedstrijd met strandkarren door de Berlaarse straten. Uiteraard is er een nieuwe uitgave van de suksesrijke Jokokwis, waaraan vorig jaar nog meer dan 200 mensen aan deelnamen. Wijkfeesten Gaver Berlare Zaterdag 23 augustus hebben opnieuw de wijkfeesten plaats op de wijk Gaver te Berlare. Op het programma allerlei volksspe len. 's Avonds zitten de buren aan de feesttafel aan. Wipschietingen Jokofeesten Vrijdag 22 augustus om 19.30 uur bij Black Gold in Donkhoeve Het laatste weekend van augustus houdt jeugdhuis Joko haar Berlare. Met Half Oogst trekt er door de wijk Hogeweg in Berlare een processie Internationaal volleybal in Kieldrecht Het 13de internationaal Volleybaltornooi van Asterix uit Kiel drecht is internationaler dan ooit. Op 23 en 24 augustus zijn immers niet minder dan 11 verschillende landen aan de slag in de sporthallen van Kieldrecht en Beveren. Er zijn Polen, Tsjechoslowakije, Martinique, Portugal, Italië, Engeland, Frank rijk, Schotland, Duitsland, Nederland en België. Een honderdtal ploegen zullen in 7 reeksen strijden voor de overwinning. Een dertigtal terreinen zullen ter beschikking staan. Verder zullen nog enkele ploegen uit de dames-ereklasse aantreden zoals Deco Denderhoutem, Saco Halle en Ibis Kortrijk. De organise rende Asterixklub uit Kieldrecht is helemaól aan het feest want donderdagavond 14 augustus werd in de Dorpsstraat 22 een nieuw klublokaal geopend. Volkscross te Beveren Op de OLVrouwparochie worden zaterdag 23 en zondag 24 augustus de Beverse Feesten opgestart. Naast straattekenen, volksspelen en muzikale optochten wordt daar te 17.30 u. de Grote Prijs Gerard De Coninck gelopen, een volkscross van zowat 5,5 kilometer met start en aankomst in de Pastoor Steenssensstraat, ter hoogte van de Katholieke Kring, waar de deelnemers zich kunnen omkleden. Alle deelnemers hebben prijs. Prijsuitdeling onmiddellijk na de wedstnjd in het Chirolo- kaal van Sint-Lutgart. Grote Jumping in Beveren Zondag 24 augustus wordt op de terreinen aan de Gravendreef de grote VRV-jumping gehouden, met aanvang te 10 uur. Er zijn wedstrijden in de verschillende disciplines, zowel springen als dressuur. Prijsuitreiking na elke proef. Einde rond 22 uur. Schuurf eesten Landelijke Gilde, KVLV, KLJ, WKM en KWB richten op zondag 24 oogst de eerste schuurfeesten in in de Van Craenenbroeck- straat. Om 12 u. kunt u smullen van een lekkere barbecue en te 14 u. vangen de volksspelen aan. Fly-in te Kallo De Vliegklub R.C. Pegasus geeft zondag 24 augustus vanaf 10 u. vliegdemonstraties met radiobestuurde modellen op het terrein langs de Beversedijk te Kallo. Bewegwijzering vanaf het Polderhuis aan de «expressweg». Beker Beverse Feesten Zaterdag 23 augustus wordt vanaf 10 u. op de jeugdterreinen van SK Beveren de halve finale gespeeld voor de voetbalbeker van de Beverse Feesten. De finale wordt betwist op donderdag avond 28 augustus te 19 uur op hetzelfde terrein. De zaalvoet balbeker wordt toegekend op donderdag 28 augustus te 21.30 u. in de zaal Oud Beveren. De wedstrijd vindt plaats op dinsdag 25 augustus te 19 u. in de Klapperstraat. Postuurkanarieklub De Belgische Postuurkanarieklub van Oost-Vlaanderen be spreekt vrijdagavond 22 augustus in het Gildenhuis ie Beveren het programma en de werkverdeling voor de inrichting van de jaarlijkse tentoonstelling. Helpers worden aangeworven. Aan vang van de bijeenkomst te 20 u. Harmonie Kunst Vreugd Zondag 24 augustus zal de Koninklijke Harmonie Kunst Vreugd uit Beveren een koncert geven op de kiosk in het park van kasteel Cortewalle, Begin te 13.30 u. Vrijdag 29 augustus is de harmonie opnieuw in de weer met een Oberbayernavond in garage Houttequiet, Oude Zandstraat dit in het kader van de Beverse Feesten. Aanvang te 19 uur. Wielerweekend in Melsele Vrijdag 22 augustus heeft in Melsele het tweede kriterium voor juniores plaats. Dat avondkritenum start om 18 u. aan café Welkom. Zondag 24 augustus wordt vanaf 14.30 u. de Grote Prijs Sierschouwen Van Bogaert verreden De civiele bescher ming is op post om de kruispunten te beveiligen Berlare. De Kon. Fanfare «De Vriendenbond» bracht een aperitiefkoncert onder de bomen van het dorpsplein (jj). ACV fietstocht Naar aanleiding van het 100 jaar ACV wordt op zaterdag 30 augustus een fietstocht georganizeerd om 14.00 uur stipt vertrek aan het Sociaal Centrum op de Oude Vest. De deelna me is gratis. Na afloop is er een verrassingstombola. Grote Prijs Amand Schockaert Voor de 13" keer organizeert KWB Dendermonde centrum de grote KWB pionier Mandje Schockaert met een volleybaltornooi dat diens naam draagt. Het tomooi start op 23 augustus om 10.00 uur op de terreinen van de Mariakring en staat open voor liefhebbersploe^en. De specialist in maatwerk. De laagste prijzen der matrassen. Schuimrubber, Latex, Staalveren, Super- Bultex. Bergemeersenstraat 18 k AALST Berlare. Tijdens de kermis te Overmere werd een grandiose show gebracht door de Kon. Harmonie Sint-Martinus uit Oordegem, samen met de majoretten (jj). 'DENDERMONOSE RIJSCHOOL 052/21.37.94 Praktisch en theoretisch onderricht door gespecializeerde personen. De Dendermondse Rijschool.. op slechts 1 adres: Veldstraat 47 Sint-Gillis- V Dendermonde j Alles, maar dan ook alles van sportartikelen alsook sportkledij en camping. Statiestraat 21 .Lebbeke. Kroostrijke Gezinszegels Woonverbouwing van de kelder tot het dak ook onderhoud verbeteren en herstellen. Langestraat 116 9300 AALST Een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een eenvoudig begrip wordt omgezet. Raadpleeg haar specialisten.

De Voorpost | 1986 | | pagina 9