Vierde dorpsfeest speelt Lebbeekse wijken tegen elkaar uit Fidelitas Dendermonde beschikt over ruime akkomodatie Derde verbroederingsfeesten in Dendermondse Serboswijk Programma Voorlichtingsvergadering over gedeeltelijke werkloosheid Werknemerspensioenen en gewaarborgd inkomen voor bejaarden Met je hond naar school Lebbeke. Dorpsfeest. Eddy Aelbrecht zorgt zaterdag Lebbeke. Voorzitter Van Gucht laat zien tol wat een hond in staat is (G. Breckx) 14 - 29.8.1986 - De Voorpost Tijdens het weekend van 29, 30 en 31 augustus vindt in en rond een feesttent die wordt opgetrokken op de weide naast de pastorij te Heizij de-Lebbeke de vierde uitgave van het Dorpsfeest plaats. Het Dorpsfeest is een gezamenlijke organisatie van de drie socio-kulturele, gemeentelijke adviesraden, met name de jeugdraad, de welzijnsraad en de kulturele raad. De doelstelling van het Dorpsfeest is het stimuleren van het kontakt en de samenwerking tussen de verenigingen onderling en tussen de verschillende wijken en deelgemeenten. Vandaar ook dat de keuze werd gemaakt om het Dorpsfeest elk jaar in een andere wyk van groot-Lebbeke te laten plaatsvindien. Dit is zeker geen gemakkelijkheidsoplossing, gezien de kern van medewerkers grotendeels ieder jaar vervangen wordt. liefhebbers dan verwacht in de feesttent voor het optreden van The Annach. Deze naam zal velen nog vreemd in de oren klinken, maar daar komt weldra verandering in. The Armach zijn namelijk drie he ren en één dame uit Wieze: Rik Vermeir (gitaar), Betty Stalpaert (zang), Geert Ver meir (drum) en Patrick Fi Ael brecht (bas). Over het genre dat ze bren gen schrijven ze zelf: "Het is nog zoeken naar een eigen ge zicht. De invloeden zijn nog veel te divers, al kan de mu ziek wel omschreven worden als een kruising tussen minima listische gitaarrock en hard-lis tening. Het veelzijdige ritme en de teksten primeren. Enke le nummers van Lesly Wood en haar Au Pairs vormen de hoofdnoot, afgewisseld met ei gen werk en enkele bekende Programmatic De vrijdagnamiddag is, zoals het intussen reeds ge woonte is geworden, voorbe houden aan de welzijnsraad. Deze adviesraad groepeert in hoofdzaak de Lebbeekse ge pensioneerden- en mindervali- denverenigingen. Het is uit deze verenigingen dat de organisatoren medewer kers hebben gerekruteerd die samen een showprogramma op de planken zetten. Werken aan dit programma mee: Louis Deraes, Maria Parewijck, Jan en Leonie De Wachter, Hed- wige Strobbe, de gebroeders Van der Straeten, Odille Van Damme, Petrus Van der Steen, Leon Siccard, Marcel Lissens en Achiel Vermeiren. Verder is er nog een gastop treden van goochelaar André Callaert en de tenor Jef Klin- kaert Achiel Vermeiren zorgt voor de presentatie en Pierre D'Hooge voor de muzikale be geleiding. Het wordt een pro gramma .vol afwisseling, ernst en humor, zang en voordracht, sketches en vooral veel mu ziek. Na deze show die onge veer tweemaal anderhalf uur duurt is er nog de mogelijkheid om de beentjes even uit te slaan. De toegang tot dit feest bedraagt 120 fr., busvervoer en koffietafel inbegrepen. Dag van de jeugd De zaterdag van het Dorps feest-weekend is de dag van de jeugd, 's Namiddags worden alle jeugdverenigingen, aange sloten bij de Jeugdraad, uitge nodigd voor een spelenkompe- titie. En wie de spelnamiddag vorig jaar in Denderbelle heeft bijgewoond, weet dat er aan sfeer en belangstelling geen te kort zal zijn. Om 18u30 (na de avondmis) vondt de eerste op voering plaats van "Het Esbat- timent van de Appelboom", een wagenspel dat toneelkring Ommekaar voor deze gelegen heid heeft klaargestoomd. Mark De Vlieger voert de Na The Annach start dan het groot "sla de beentjes maar eens uit-bal". Het orkest The Musicals speelt ten dans. Er wordt voor gezorgd dat zowel jong als oud zijn gading kan vinden. Voor de aktiviteiten die op zondag 31 augustus gepro grammeerd staan, zorgt de kultuurraad. Een handicap bij deze adviesraad is wel dat deze een aantal verenigingen groe peert die weinig gemeen schappelijk hebben (bijv. to neelkring, postzegelklub). Daarom is het ook niet ge makkelijk om een goede for mule te vinden om de doelstel lingen van het Dorpsfeest in praktijk te brengen. Vorig jaar werd gekozen voor een kui tuur- en animatiemarkt, waar bij gedacht werd om de plaat selijke kuituur, wat er leeft in de verenigingen in de kijker te plaatsen. Dit jaar werd beslist om meer de klemtoon te leg gen op de animatie, zonder evenwel de vooropgestelde doelstelling uit het oog te ver liezen. Er werd gezocht naar een formule om zowel de wijk waar het Dorpsfeest plaats vindt als de andere wijken zich bij het gebeuren betrokken te laten voelen. Gekozen werd vor een Wijkenspel, een spel- kompetitie in de aard van "Spel zonder Grenzen", waar bij inzet, samenwerking en een dosis humor belangrijker is dan de fysische konditie. Vanaf 14 uur (na de optocht van de muziekkapel van Chiro Krikojo) treden 10 ploegen (van elke wijk 2) tegen elkaar in hét strijdperk. Presentator Cornel Leunis zal ervoor zor gen dat er wat te lachen valt en Piet De Ridder zorgt voor de muzikale omlijsting. Als de winnende wijk dan gekend is, start het optreden van Eddy Aelbrecht die vanachter zijn orgel er beslist de stemming zal weten in te brengen. Verder voert toneelkring Ommekaar nog driemaal het wagenspel "Het Esbattiment van de Appelboom" op, nl. om 10u30 (na de hoogmis), om 19 uur en om 20.30 uur. En dan vermelden we nog dat een tiental verenigingen via standjes met allerlei streek- gerechten en vooral veel streekbieren ervoor zorgen dat de hongerigen en de dorstigen ruimschoots aan hun trekken zullen komen. Alle aktiviteiten op zondag zijn gratis toeganke lijk. avond voor dans en ambiance G. Breckx) Vrijdag 29 augustus 14.30 u.: Showprogramma voor de derde leeftijd met optredens van Louis Deraes, Maria Parewijck, Jan en Leonie De Wachter, Hedwige Strobbe, de gebroeders Van der Straeten, Odille Van Damme, Petrus Van der Steen, Leon Siccard, Marcel Lissens en Achiel Vermeiren. Gastoptreden van tenor Jef Klinckaert en een goochelaar. Presentatie: Achiel Vermeiren. Muzikale begeleiding: Pierre D'Hooghe. Koffietafel en dansgelegenheid. Zaterdag 30 augustus 14.00 u.: Dorpsspel zonder Grenzen met deelname van de jeugdbewegingen, aangesloten bij de gemeentelijke jeugdraad. 18.30 u.: "Het Esbattiment van de Appelboom", wagen spel door toneelkring Ommekaar. Regie: Mark De Vlieger. 20.00 u.: Optreden van rockgroep The Armach. 21.00 u.: Bal voor jong en oud. The Musicals spelen ten dans. Zondag 31 zugustus 10.30 u.: "Het Esbattiment van de Appelboom", wagen spel door toneelkring Ommekaar. 14.00 u.: Groot Wijkenspel. De wijken en deelgemeenten van groot-Lebbeke nemen het tegen elkaar op in een spelenkompetitie. Presentatie: Cornel Leunis. Muzikale omlijsting: Piet De Ridder. 18.00 u.: Dans en vermaak met Eddy Aelbrecht aan het orgel. 19.00 u. en 20.30 u.: Wagenspel door toneelkring Omme kaar. De ganse dag zijn er streekbieren, streekgerechten, zelfge maakte wijnen, pannekoeken, koffie en gebak, rijstpap enz. te bekomen aan demokratische prijzen. Voor de derde keer organi- zeert het buurthuis Wastijne in het park van de Serboswijk te Dendermonde zijn "Verbroe deringsfeesten". De bedoeling van cüt feest is het buurtleven in de Serbos- en Boonwijk te stimuleren en beide wijken met elkaar in kontakt te bren gen. Verder wil men de bewo ners van de wijken de kans bieden om op een aangename wijze elkaar te leren kennen en hen tevens de kennismaking met het buurtwerk in hun wijk makkelijker te maken. Zoals gezegd heeft het feest plaats in het park van de Ser boswijk op zaterdag 30 augus tus. Men begint al te feesten om 14 uur met een muzikale verklede optocht van de kinde ren. Dat is de inleiding tot een rommelmarkt. Er wordt ook poppenkast gespeeld en er heeft een kaatswedstrijd plaats. Om 15 uur worden er pannekoeken gebakken en j gaat de tentoonstelling open i die dit keer in verband staat I met de landen die gelegen zijn rond de Middellandse Zee. Er is natuurlijk ook een tombola. Om 16 uur is er een huisdie- j renkeuring. Iedereen die graag i zijn huisdier laat keuren, is hierop van harte uitgenodigd. De keuring zal geschieden door mensen van de dierenbe scherming "De Blauwe Keten". Om 18 uur is er een barbe cue en om 20 uur is er een optreden van de zanger Gert Haeghe in de parochiezaal Boonwijt. De toegang is ge heel gratis. Een play-back show sluit de avond af. Ook deze heeft plaats in de paro chiezaal Boonwijt. Op donderdag 25 september ganizeert daarom in samen- organizeert de Dendermondse werking met de Kamer voor Kamer voor Koophandel en Koophandel en Nijverheid van Nijverheid een voorlichtings- het arrondissement, een voor vergadering over de gedeelte- lichtingsvergadering voor de lijke werkloosheid. werkgevers uit het ambtsge- Door het KB van 28 mei 1986 bied. Deze vergadering heeft werd de werkloosheidregie- plaats in het stadhuis van Den- mentering gewijzigd in funktie dermonde op donderdag 28 van de herverdeling van de september om 20 u. beschikbare arbeid. Belangrij- Op het programma staan vol- ke reglementaire bepalingen gende onderwerpen: een be- inzake gedeeltelijke werkloos- spreking van de inhoud van de heid en het recht op werkloos- artikels 49, 50 en 51 van de wet heidsuitkenngen in geval van op de arbeidsovereenkomsten een onvolledige dienstbetrek- (schorsing in geval van techni- king, kregen daardoor een an- sche stoornis, slecht weer, eko- dér uitzicht, deze wijzigingen nomische redenen), de afgifte hebben natuurlijk ook hun in- en het invullen van het formu- vloed op de administratieve lier C3.2 (bewijs van gedeelte formaliteiten die door de lijke werkloosheid), een korte werkgevers moeten worden bespreking in verband met het vervuld om in bepaalde om- recht op werkloosheidsuitke- standigheden het recht op ringen in een onvolledige werkloosheidsuitkeringen aan dienstbetrekking en het invul de werknemers te vrijwaren. len van het^formulier C171 (de Het Gewestelijk Werkloos heidsbureau van de RVA or- vroegere Cl 30 verklaring van arbeid in een onvolledige dienstbetrekking) Na de pauze zal men in de gelegenheid zijn om individue le problemen ter zake te be spreken met een afgevaardigde van het gewestelijk werkloos heidsbureau. De Rijksdienst voor Werkne- inlichtingen kunnen bekomen De eerstvolgende zitdag heeft Pn»» merspensioenen brengt ter inzake werknemerspensioenen plaats op maandag 22 septem- „jr._ vs,n Vamer kennis van de - toekomstige (arbeiders, bedienden, mijn- ber in het stadhuis te Dender- yan hande| Sladhuls, monde van 10.00 tot 12.00 uur. Grme Mafkt M 9330 Dcnder. - gepensioneerden dat er re- werkers, zeelieden) en aan- Lebbeke. Dorpsfeest. The Armagh, rock uit Wieze, zaterdag te zien op het Dorpsfeest (G. Breckx) gelmatig zitdagen worden ge- gaande het gewaarborgd houden waar zij kosteloos alle komen voor bejaarden monde, tel. 052-21.47.13. Traimnqsurcn c Africhtinq Maand Van i800totz2 Uocnsd Zalcrd vanuoo 'Cc IU° Gczelscbaphond Zalerd vannsototuso Loopt jouw cocker ook kwispelstaartend weg wanneer je hem net hebt bevolen te gaan zitten? Beschouwt jouw poedel je beste vriend als zyn aartsvyand en zet hy met een opvallende gretigheid zyn tanden in diens broekspypen? Ben jij ook vertrouwd met het ceremonieel dat je hond je tijdens een wandeling aan de lyn, van de ene pispaal naar de andere leidt? Zyn dergelijke toestanden je bekend dan wordt het hoogtyd datje met je lieveling by een hondenschool aanloopt, waar hem geleerd wordt - of beter waar jy hem leert - zich sociaal te gedragen. Dat kan trouwens in Dendermonde. Bij de Koninklijke Africhtings- klub Fidelitas. sinds een vijftal maanden gevestigd vlakbij de Sporthal in de Van klub Fidelitas, sinds een vijftal maanden gevestigd vlakbij i Langenhovestraat te Sint-Gillis-Dendermonde. Ai zestig jaar Fidelitas Fidelitas, zet 'kommissaris' Lucien Van Gucht uiteen, is een gevestigde club. Dit jaar vieren we ons 60-jarig bestaan De klub ontstond vlakbij het Dendermondse station maar belandde achteraf in de Otter straat te Sint-Gillis-Dender- monde. Onze hondenschool was ook anderhalf jaar aktief in Grembergen, africhting was er echter niet mogelijk omdat het terrein bevloerd was. Sinds 5 april van dit jaar zitten we hier vlakbij de Sint- Gillisse sporthal. Op een 41 ha groot terrein, dat ons door de stad ter beschikking werd ge steld. Een uitermate geschikt terrein, want we beschikken hier niet alleen over een ruim te voor de africhting van de waak- en verdedidingshonden, maar ook over een aangepaste ruimte voor de hondenschool én over een chalet. We hebben het qua konditie, eerlijk ge zegd, nog nooit zo goed gehad. Het Fidelitas-bestuur wordt gevormd door voorzitter Hilai- re Noël, ondervoorzitter Elvi- re Van den Staan, sekretaris- schatbewaarder Pierre Cam- bier en de kommissarissen Herman en Lucien Van Gucht. Hondenschool Is Fidelitas uiteraard aktief op het vlak van de africhting van waak- en verdedigingshon den, dan is er in de schoot van de klub ook een hondenschool voorhanden. De doelstellingen ervan? Lucien Van Gucht: de gezelschapshonden sociaal op voeden. Daarop komt het aan. Wat betekent dat we de hon denbezitters helpen zoveel mo gelijk plezier aan hun dier te beleven. Ervoor zorgen dat de hond zich gedraagt in gezel schap, dat hij de bevelen van zijn baas opvolgt. Voor de hondenschool ko men dan ook alle rassen in aanmerking. Je kan zowel een pincher als een Sint-Bemard leren zich sociaal te gedragen. Wel speelt het karakter van de hond enige rol. Zo is de Duitse of Mechelse scheper de hond, die het meest geschikt blijkt om te leren luisteren. Poedels anderzijds zijn wel slimme die ren, maar die kunnen af en toe blijk geven van koppigheid. En dobermanns zijn in dat koppig zijn kampioen. De meest geschikte leeftijd voor je hond om met de lessen te beginnen schommelt tussen de 3 5 maanden. Op latere leeftijd, zegt Lucien Van Gucht, manifesteert zich reeds sterker hun karakter. Tijdens de trainingen wordt de hond o.a. aangeleerd te zitten, te liggen, recht te staan op bevel, leert hij het volgen aan de lijn, het volgen zonder lijn, het weigeren van lokaas enz. Om het dier zo aange naam mogelijk te maken wor den ook spelletjes ingelast. Hoofdpersonage in de gehe le opleiding is eigenlijk de baas. Het is de meester immers die de hond zelf moet "kwe ken". De eigenaars gaan met hun dieren dan ook op het terrein. De instrukteur van zijn kant zet uiteen wat er moet gebeuren, doet de oefe ning voor, maar al bij al moe ten de eigenaars zelf hun dier africhten. Een bepaalde duur op de africhting kleven is haast on mogelijk. Net als dit bij kinde ren het geval is, leert de ene hond makkelijker dan de an dere. Bovendien komt het er op aan dat de baas de oplei ding niet beperkt tot de zater dagse training. Je hond leren zich sociaal te gedragen vergt een continu, dagdagelijks be zig zijn. Konsekwent zijn is bovendien geboden, 's Zater dags - de Fidelitas-honden- school is toegankelijk elke za terdag van 14u30 tot 15u30 - je hond met een kort 'zitten!' bevelen en 's anderendaags verlangen dat het dier gaat zitten op de vriendelijke vraag: 'Ga nu eens schoon zitten...' is natuurlijk geloven in sinter klaas. Wanneer je konsekwent blijft en volhoudt, zijn er resul taten, beklemtoont Lucien Van Gucht. We hebben met onze 'gezelschapshonden' trouwens her en der - o.a. in Grembergen en Appels - fel gesmaakte demonstraties ver zorgd. Africhting De koninklijke Africhtings- klub Fidelitas maakt deel uit van het Vlaams Kynologisch Verbond (VKV). Leden van de klub nemen met hun dier dan ook deel aan wedstrijden africhting georganiseerd door dit verbond. Vorig jaar slaagde een Fidelitas-lid erin met zijn scheper 22 van de 24 wedstrij den waaraan ze deelnamen in de wacht te slepen. Ze werden daarnaast twee keer tweede. De hondenafrichting staat de komende maanden in het Dendermondse overigens in de belangstelling. In Lebbeke or ganiseert de plaatselijke klub "De Trouwe Hond" het kam pioenschap van België, ere klasse, en op 17 en 18 septem ber a.s. organiseert Fidelitas op haar eigen terrein de Inter- klubschaal. Er bestaan eigenlijk drie kampioenschappen, licht Lu cien Van Gucht toe. Je hebt het kampioenschap beginne lingen en bevordering, het kampioenschap ereklasse en de Interklubschaal. Eerstge noemd kampioenschap, waar aan 18 honden mogen deelne men - 6 jonge en 12 behorend tot de bevorderingskategorie - wordt dit jaar te Sint-Katelij- ne-Waver betwist. Lebbeke kreeg de organisa tie van het kampioenschap van België ereklasse toegewezen. De club in wiens rangen de kampioen van het vorig jaar huist, krijgt normaliter dat kampioenschap toegekend. Zo had de editie 1986 in Andenne moeten doorgaan, maar één van de bestuursleden van de Waalse klub ^fcrd door het verbond geschorst. Hierop volgde een loting en Lebbeke was de gelukkige. Vermits der gelijk kampioenschap op een neutraal terrein moet door gaan, kwestie van niemand te Lebbeke. Het bestuur van Fidelitas (G. Breckx) bevoordelen, wordt het kam pioenschap georganiseerd op "De Mot". Voor dit kam pioenschap worden 16 honden geselekteerd, op basis van het gemiddelde van de beste drie cijfers behaald in wedstrijden van het voorbije seizoen. Voor de Interklubschaal worden per klub, door de klub zelf, twee honden geselek teerd. Vorig jaar won Fidelitas deze schaal en dit jaar organi seert zij dus. Op haar terrein in de Van Langenhovestraat. In dit kampioenschap is een neu traal terrein immers geen ver eiste. Het seizoen loopt van begin maart tot eind augustus. Tij dens de overige maanden wordt echter niet stilgezeten. Regelmatig trainen blijft ook dan een noodzaak. Het komt er o.a. op aan de onvolmaak theden die tijdens het voorbije seizoen vastgesteld werden, weg te werken. Een scheper africhten om aan te zetten in kompetitiever- band vraagt natuurlijk meer tijd en inspanning dan je hond "goeie manieren" te leren. Wanneer je met je hond begint te trainen - het trainen ge beurt individueel, niet in groep zoals bij de gezelschapshon den - wanneer het dier 7 8 maanden oud is en je slaagt erin je hond klaar te krijgen om wedstrijden te betwisten, wanneer hij 2,5 3 jaar oud is, I ben je goed opgeschoten, be rekent Lucien Van Gucht. Bij dat africhten komt het erop aan dat er een goeie sa- j menwerking bestaat tussen hond-meester en meester-aan- valsman. De taak van een aan- valsman valt overigens niet te onderschatten. Hij moet de hond immers steeds de indruk geven dat het dier sterker is dan hijzelf. Gaat de aanvals- man te ver dan kan hij het dier zodanig 'breken' dat het verlo ren is voor de kompetitie. Net als een kind, vergelijkt Lucien Van Gucht. Je kan een kind laten groeien maar je kan het ook dusdanig behandelen dat het eens en voorgoed in zijn schulp kruipt... Wie wil kennismaken met de africhting van honden, of met zijn hond naar school wil, kan even aanlopen in de Van Lan genhovestraat (links van de sporthal). De school is open elke zaterdag van 14u30 tot 15u30, de africhting van waak- en verdedigingshonden ge beurt op maandag en woens dag telkens vanaf 18 uur. Pierre Van Rossf.m Lebbeke. Training van de gezelschapshonden: braaf luisteren naar baasje (G. Breckx)

De Voorpost | 1986 | | pagina 14