2® TRANSFERLIJST IN DE STREEK VAN AALST VW HAMME KLAAR VOOR DE STRIJD k KURSUSVOOR KANDIDAAT- SCHEIDSRECHTERS K.B.V.B. IN AALST VOETBALKALENDER VOETBALUITSLAGEN ?"l,d PR0N0STIEKKLUB «BLAUWWIT» BESTAAT EEN JAAR KURSUS VOOR KANDIDAAT- SCHEIDSRECHTERS IN SINT- NIKLAAS SK EREMBODEGEM MET GOEDE VOORUITZICHTEN I 18 - 29.8.1986 - De Voorpost VOETBAL TWEEDE NATIONALE Eendracht Aalst: Trainer: Leo Canjels Aangeworven: De Matos :Sao Paolo), Van Labeke Pascal (Latem), Fabian De Rijck (Liedekerke), Dimitri Calmin (ST Gent), Stefaan De Maere (Sint-Niklaas). Afgestaan: Filip Ennekens (Geel), Geert Van Roy (Ou denaarde), Manu Fereira (Lie dekerke), Emilio Fereira (Wolvergem), Mare Canjels (Neerhof). DERDE NATIONALE Jong Lede: trainer Roger Mergeay. Aangeworven: Rik Van Cau- ter (Lokeren), Benny Assel- berghs (KV Mechelen), Kris Van den Eeckhoudt (Erpe), Geert Bogaert (Lokeren), Luc De Pauw (FC Denderleeuw), Franky Van Gijseghem, Jan Van Troos (AA Gent), Mamix Verhelle (Sint-Lievens-Hou- tem). i: Alain De Rijck (Denderhoutem), Franky Van der Schueren (RC Gent), Marc Bettens (St. Wetteren), Glenn Geeraerts (Boraem), Rudy Van Tilburgh (Geel), Frans Van der Schueren (Sint- Lievens-Houtem) EERSTE PROVINCIALE SK Aalst: Trainer Maurice Coopman Aangeworven: Benny De Cooman (Herdersem), De Jonghe Walter (Denderwinde- ke), Daniel De Winter (Bors- beke). Dirk Haeck (St. Den derleeuw). Afgestaan: De Muur Rudy (Deux-Acren). TWEEDE PROVINCIALE Wilskracht Hofstade: Trai ner Rudy Haleydt Aangeworven: Bart Matthijs (Wieze), De Swaef (Lede), Pa trick Van Hauwermeiren (OL. Wetteren), Bart Temmerman (E. Aalst), De Cleene Patrick De Vriendenkring der scheidsrechters van Aalst en Den- dermonde, ALSO, organiseert in samenwerking met de PSC Oost-Vlaanderen, een kursus voor kandidaat- scheidsrechters in Aalst. Deze kursus staat open zowel voor vrouwelijke als mannelijke kandidaten en begint op 6 september. De kursus is gratis. Alles samen bestaat het uit zes lessen, examen inbegre pen. Na de eerste les worden data en uren van de volgende lessen bepaald door de lesgevers in samenspraak met de kursisten. De kandidaten moeten de leeftijd van ten volle zestien jaar bereikt hebben. Kandidaten van meer dan 35 jaar komen enkel in aanmerking voor het leiden van reserven- en jeugdwedstrijden. Bij de inschrijving te vermelden: naam en voornaam, geboortedatum, volledig adres en de plaats van de kursus (Aalst). Bij die inschrijving moet een attest van goed gedrag en zeden worden gevoegd dat afgeleverd wordt door het gemeentebestuur en een doktersattest van lichamelijke geschiktheid. Zonder deze attesten worden de kandidaten niet toegelaten. De ingeschreven kandidaten worden schriftelijk uitgeno digd tot de eerste les, enkele dagen vooraf. De nodige dokumentatie zal tijdens de kursus gratis overhandigd worden. De inschrijvingen worden ingewacht tegen uiterlijk 2 september en zijn schriftelijk te richten aan het sekretariaat van de Provinciale Scheidsrechter- skommissie, Speldenstraat 19, 9000 Gent (tel.: 091/ 25.19.73). Voordelen Naast de vergoeding worden de reiskosten integraal terug betaald en ontvangen de scheidsrechters een bestendige uitnodigingskaart die toegang verleent tot alle terreinen van de KBVB en tot de wedstrijden van hogere afdelin gen, UEFA-bekers en landenwedstrijden. Meer inlichtingen in café 't Moleken, Alberic Eeckeman, Franz Courtensstraat 1, 9330 Dendermonde. (St. Wetteren), Van Goethem Ludwig (SK Erembodegem). Afgestaan: Rudy Van den Brempt (FC Denderleeuw), Ronald Vergeylen (Jong Lede) Eendracht Meldert: trainer Romain Van Stichel Aangeworven: Wille William (Liedekerke), Hofman Frede- rik (Hekelgem), Geert De Pet ter (Haaltert), Luc Pieters (Herdersem), Danny De Gij- zeleer (Hekelgem), Dirk Gee raerts (Lede). Afgestaan: Mare Beeckman (Berlare). DERDE PROVINCIALE SK Aaigem: trainer Chris- tiaans. Aangeworven: Eddy De Wilde (RC Haaltert), Peter Burms (Erondegem) Afgestaan: Carloz Cruz (Zot- tegem) en Ruddy Perreman (Burst). RC Bambrugge: trainer Jef Verbraeckel Aangeworven: Matthijs Ivon (Borsbeke), D'Haemers Pa trick (Hillegem) Afgestaan: Hans Van Der Eecken (Denderwindeke) O- ranje Erpe: trainer Geert Preneel Aangeworven: Dominique De Taille (Peizegem), Geert Car- don (Haaltert), Ivaar Smet, Van den Brande Danny (E. Aalst), Van den Eeckhoudt Kris (Lede) Afgestaan: Peter Moerenhout (Letterhoutem), Arsène Moe renhout (Mere), André Coet- siers (Mere), Dirk De Swaef (Mere). SK Herdersem: trainer Wa- terinck Aangeworven: Pasal Nilis (FC Denderleeuw), Erwin Rom- baut (Walfergem), De Ridder Frank (E. Meldert), Luc Eve- raert (Opstal) Afgestaan: Van den Bossche Walter, Luc Pieters (E. Meldert) Wilskracht Gijzegem: trai ner Frans Roelandt Aangeworcen: Rudy Van Si- naai (Oudegem) Afgestaan: Chris Missotten (Lokerse) Wilskracht Moorsel: trainer Gustaaf Blancquaert Aangeworven: Guy Deshom mes (SK Aalst), Wim De Bruyne (E. Aalst), Werner D'Haeseleer (FC Dender leeuw), Robert Van Hols- beeck (FC Denderleeuw) en Patrick Van Den Abbeele (Lede) Afgestaan: Hedwig De Valck en Mare De Valck (Schroe- vers) E. Nleuwerkerken: Trainer Danny Roeland. Aangeworven: Danny Van den Hel (Denderhoutem), Geert Coppens (Mere), De Coen Silvio (RWDM), Guido Janssens (SK Aalst) Afgestaan: Van de Winckel (RC Haaltert), Wellekens (Er pe), De Bosschere (Gijzen- zele). VIERDE PROVINCIALE FC Aalst Aangeworven( Van den Elzen (Wieze), Bert Van Niéuwen- borgh (Mazenzele), Danny Van der Molen (SK Aalst), Yvan De Block (Edixvelde). VJ Baardegem: trainer Jean- Luc Van der Rusten Aangeworven: Patrick Cau- dron (TK Meldert), Rudy La- noy :E. Meldert), Herwig Kie- ckens (E. Meldert), Mare Aendekerk (Peer), Chris Ab- beloos (Opwijk), Johan Meert (TK Meldert). Afgestaan: Guy Jacob (Rap. Lebbeke) Olympic Burst: trainer Gu staaf Van der Steen. Aangeworven: Frans De Schutter (Kerksken), Dirk Lo- bijn (Terjoden), Van der Gucht (Ressegem), Rudy Per reman (Aaigem) Afgestaan: Geert Van Herre- weghe (Schellebelle), Luc De Proost (Sint-Lievens-Hou- tem). Doggen Erembodegem: Trai ner Eddy Van de Voorde Aangeworven: Peter Thoe (Id- dergem), Danny Praet (Ap pels), Jean-Pierre Troch (Pol- lare), De Braeckeleer (St. Denderleeuw), Eddy Van de Voorde (Bavegem), Paul Schouppe (St. Denderleeuw), Jan Sonck (St. Denderleeuw) Afgestaan: Den Dauw (St. Denderleeuw), Christiaan De Greve (Lombeek). SK Erembodegem: trainer Robert Schoep Aangeworven: Daniel De Nijs (TK Meldert), Rudy Costers (Schroevers Moorsel), Geor ges Van Droogenbroeck (Bo- degem), Luc Buggenhout (Herdersem), Meert Giovanni (SK Aalst). Afgestaan: Van Goethem Ludwig (Hofstade), Jan Van Wesemael (Denderhoutem), Peter en Dirk Martens (W. Moorsel), Peter Cooreman. Olympia Erondegem: trainer John Liessens Aangeworven: Eddy De Wee- ge (Outer), Johan De Winter (Letterhoutem), Benny Van Impe (Mere), Hans Eliano (Mere), Geert De Vuyst (Le de), Erwin Bogaert (Erpe). Afgestaan: Peter Burms (Aai gem), Johan Annaert (Ba vegem) Edixvelde: trainer Ivan De Perre Aangeworven: Johan De Ba cker (E. Aalst), Hans Van Cauter (Mere), Hugo Van der Speeten (Ede), Danny Ringoir (SK Aalst), De Smet Ivan (E. Nieuwerkerken) Afgestaan: Herman Daniel (Mere), De Swaef Ludwig (Mere), De Moor Gustaaf (Mere), Michel Van Gerven (Bavegem), Nico Arijs (E. Aalst), Wim Kieckens (RWDM) TK Meldert: trainer Johan Dierickx Aangeworven: Johan Dierickx (Brakel), Geert De Schrijver (Brakel), Walter Van den Bos sche (Herdersem), Albert De Bruck (Schroevers), Simoen Noël (Wieze) en Bruno Cooman. Afgestaan: Georges Spitael (Ruisbroek), Daniel De Nijs (SK Erembodegem), Paul Arijs (SK Erembodegem), Guido De Leeuw (Baasrode), Michiels Erwin (Hekelgem), Kurt Van Gijzegem (E. Aalst). FC Mere: trainer Paul Van der Haegen Aangeworven: Ludwijn De Swaef (Edixvelde), Johan Chavatte (Club Ronsc), Renzo Raes (Edixvelde), André Coetsiers (Erpe), Dirk De Swaef (Erpe), Arsène Moe renhout (Erpe), De Groot (Aaigem). Afgestaan: Geert Coppens (Nieuwerkerken), Hans Van Cauter (Edixvelde!, Hans Eliano (Erondegem), Benny Van Impe (Erondegem), Koen Van Impe (Lede), Bernard Van Durme (Lede). Terjodep: trainer Bellon Aangeworven: Van Relegem (Poperinge), Guns (SK Lebbe ke), Mariën (SK Lebbeke), De Luyck (Vijfhoek), De Wincke- lier (Steenhuize), Piet Nijs (SK Aalst), Uvet (Doggen). Afgestaan: Dirk (Burst). Schroevers Moorsel: trainer Frans De Greve (SK Erembo degem) Aangeworven: Hedwig en Mare De Valck (WK Moor sel), Paul De Kegel (WK Moorsel), Jan Everaert (Thor Meldert), Johan Aelbrecht (Thor Meldert), Renaat Gits (Kerksken), Mare Cosijns Afgestaan: Mare De Volder (Kerksken). ZONDAG 31 AUGUSTUS 1' NATIONALE SC Lokeren-RC Jet (Blareau) Berchem Sp.-Beveren (Goethals) 2* NATIONALE FC Diest-E. Aalst (Bosschaerts, 30.8, 20 u.) St.-Niklaas - Tongeren (Rommelaere) 3* NATIONALE FC Eeklo-E. Zele (Javaux) J. Lede-OC Charleroi (De Lange) 4* NATIONALE FC Berlaar-VW Hamme (Buiteneers) 1' PROVINCIALE Haaltert-Temse (Van Zande) SK Aalst-Heimis (Devisscher) G'bergen-KAVD (Verniers) Melsele-St.-Amandsberg (Drieghe) 2' PROVINCIALE A Nevele-H. Vrasene (De Vrieze) Kemzeke-FC Zelzate (De Waele) St.-Gillis-W. - Destelbergen (Van Leuven) Robur-Kruibeke (Aelbrecht) Heikant-Waarschoot (Wauters) SLV Zelzate-Lokerse (Anica) 2* PROVINCIALE B Borsbeke-E. Meldert (Eeckeman) Zultse-Schellebelle (Weytens) Hofstade-Kerksken (Stevens) SK Lebbeke-Winnik (Taeleman) 3' PROVINCIALE D Erpe-Vlierzele (Moons) Nieuwerkerken-Meerbeke (Heyse) Gijzegem-Aaigem (De Meulenaere) Heldergem-Serskamp (De Buysscher) Bambrugge-W. Moorsel (Gheerolfs) Berlare-SK Overmere (Boeykens) 3' PROVINCIALE E Waasmunster-Sp. Stekene (Reyniers) K.L. Vrasene-Excelsior (Teugels) Grembergen-Haasdonk (Ameye) Bazel-Buggenhout (Coppens) St.-Gillis-D.-Wieze (Burm) Opstal-Baasrode (Van Damme) Kieldrecht-Kallo (De Decker) St.-Pauwels-Sombeke (Van Bogaert) 4* PROVINCIALE B Kerkbrugge-Val. Overmere (De Smaele) 4* PROVINCIALE F Oordegem-Bavegem (Dufour) Edeboys-Burst (Pieters) Edixvelde-Erondegem (Speleers) Mere-Smetlede (Put) 4' PROVINCIALE G Erembodegem-Herdersem (Van Haelter) TK Meldert-R. Lebbeke (Wever) S. Moorsel-Okegem (Vandeperre) Terjoden-Wichelen (Vanderstraeten) Oudegem-Welle (Dillis) FC Aalst-Baardegem (Vandeweghe) Iddergem-Schoonaarde (Vercruyssen) Opdorp-Doggen (Van der Stylen) 4' PROVINCIALE H Rupelmonde-Appels (Vermeiren) Straatje-Gerda (Heerwegh) Eksaarde-White Boys (Van Laere) Lutterzele-Klinge (Maes) Meerdonk-Verrebroek (Van Lombergen) Moerbeke-Boonwijk (Van Mieghem) Tielrode-Hoogeinde (De Cock) Sinaai-SK Lokeren (Laureys) Lobijn Beker van België Beveren-KV Oostende Harelbeke-Lokeren Temse-Tongeren Aalst-Ninove Liedekerke-St-Niklaas Vriendschappelijk VW Hamme-J. Lede Menen-Zele KAVD-RC Gent Beker van de Denderstreek Oordegem-Letterhoutem Serskamp-Bavegem Smetlede-SK Overmere Wichelen-Val Overmere E. Houtem-SK Berlare Baasrode-Boonwijk Lutterzele-Erembodegem St-Gillis-Grembergen 3-0 (nv) 0-2 2-0 1-0 (nv) 1-2 4-2 5-1 0-1 1-2 0-1 1-2 1-1 6-2 2-4 2-2 R. Lebbeke-Buggenhout Opdorp-Baardegem E. Opstal-E. Meldert W. Moorsel-Doggen S. Moorsel-FC Aalst Beker van het Waasland Meerdonk-Moerbeke St. Pauwels-Kruibeke Verrebroek-Rupelmonde Bazel-Sombeke Heikant-Temse White Boys-Tielrode E. Zele (res.) - Hoogeinde Haasdonk-Sinaai De Klinge-Excelsior Beker Erpe-Mere Burst-Erondegem Aaigem-Bambrugge Mere-Erpe 2-5 0-1 61" 6-2 iho 2-1 ich 3-lsse 1-1 ina Vorig jaar werd pronostiek- klub «Blauw-Wit» gesticht. AI van bij de start waren er 91 leden, wat niet weinig is, maar in de loop van het jaar kwa men er nog eens 41 nieuwe leden bij, wat het totale aantal nu op 132 bracht. De klub, die in de rode cijfers gestart is, is erin geslaagd het debet aan te zuiveren, dankzij de trouwe deelname van de leden aan de pronostiek en men denkt er nu reeds aan om volgend jaar een gratis-feest maal te organiseren voor al de leden. Wie graag wil meedoen kan steeds terecht in het lokaal café Robur om zich te laten inschrijven. Nieuwe leden worden graag aanvaard. In 1986 werd Johan De Kuyper kampioen, voor Davy Colman en Johnny Van den Eede. Na een onrustige transferperiode zijn de gemoederen bedaard bij VW Hamme. De belangen van de klub staan centraal en iedereen lijkt met de beste bedoelingen be zield. Na het ontslag van de h. Westerlinck als voorzitter blijft VW Hamme voorlopig onthoofd. Dat wil niet zeggen dat de Durmeploeg iet wordt geleid. Op sportief vlak was er nooit een vuiltje aan de lucht. Dergelijke zaken worden geregeld door WUly Meersman. Niemand anders hoeft zich daarover zorgen te maken. "Ordnung muss sein" luidt het parool en onder het sportieve bewind van Willy Meersman is de vierdeklasser nog nooit ontspoord. De vriendenkring der Wase scheidsrechters (W.A.S.O.) organiseert in samenwerking met de Provinciale Scheids- rechterskommissie van de Koninklijke Belgische Voetbal bond opnieuw een kursus voor zowel mannelijke- als vrouwelijke kandidaat scheidsrechters. De kandidaten moeten de leeftijd van tenvolle 16 jaar bereikt hebben. De eerste les vindt plaats op zaterdag 6 september 1986 om 14.00 u. in café Hemelrijk, Grote Markt te Sint- Niklaas. Na de eerste les worden verdere data bepaald door de lesgevers. Inschrijvingen gebeuren door volgende gegevens over te maken aan: K B V B. P.S.C. Oost-Vlaanderen Speldenstraat, 19 9000 Gent Naam, voornaam, geboortedatum, volledig adres en de plaats waar de kursus wordt bijgewoond: Sint-Niklaas. Bij de inschrijving te voegen: attest van goed zedelijk gedrag, alsook een doktersattest. De nodige dokumentatie wordt tijdens de cursus overhan digd. Voordelen: Naast de vergoeding worden de reiskosten integraal terug betaald en ontvangen alle scheidsrechters een bestendige uitnodigingskaart die toegang verleent tot alle terreinen van de Koninklijke Belgische Voetbalbond (Interland Europa - cup inbegrepen). Nadere inlichtingen kunnen bekomen worden op één der volgende adressen of bij aanvang van de kursus. Dhr. Maertens Marc, C.S.C., Bellestraat, 133/B2 - 2700 St.-Niklaas, TEL. 03/776.50.18 Dhr. Van Acker R., Ondervz. P.S.C.Spoorweglaan 149, 2740 Melsele, Tel. 03/775.77.79 Dhr. J. Callebaut, Brandstraat 2, 2788 Vrasene, Tel. 03/ Dhr. Mathyssens F., Hoge Wegel 1, 2758 Haasdonk, Tel. Dhr. Piessens A., Van Landeghemstraat 97, 2700 St.- Niklaas. Tel. 03/776.98.24 Dhr Rottiers G., Mandenmakersstraat 124, 9160 Ham me, Tel. 052/47.23.33 Dhr. Delombaerde L., Vogelzang 19, 2750 Beveren. Tel. 03/775.20.33. Het is zelfs zo dat WUly Meersman dezer dagen toe treedt tot het bestuur en dus een effektief beheerder wordt. "Uiteraard mag je van mij niet verwachten dat ik mij met financiële aangelegenheden zal bezighouden", zegt WUly Mee rsman. "Voor mij is alleen een sportieve taak weggelegd. Tot hu toe verliep de voorberei ding beter dan verwacht. Na een eerste training kwam Ut tot de vaststelling dat er hard moest gewerkt worden om een goede start te kunnen nemen. In een streven om een kollek- tief sterk elftal op de been te brengen hebben de spelers hun volle medewerking verleend. Niets werd aan het toeval over gelaten. Iedereen die tot de kern behoort kreeg speelgele- genheid. De veertien namen zitten min of meer in het ach terhoofd." Gekwetsten Twee spelers zullen de start van de kompetitie missen bij VW Hamme: Serge Geldof en Nico Van Bogaert. Eerstge noemde werd gewond aan de knie. Het getroffen lichaams deel werd verpakt in een gips verband. Nico Van Bogaert hervat de trainingen na een inaktieve periode ingevolge een kwetsuur. Hij zal allicht een paar weken nodig hebben om naar een gewenste konditie te evolueren. Johnny Lenaerts en Theo Bordui, als nieuwe spelers, worden in het algemeen met een "goed" gekrediteerd. Pa trick Moens heeft aanpassing nodig. De eerste tevenstrevers zijn toevallig ploegen die uit provinciale promoveerden, Ri ta Berlaar en W Leest. "Je kan vooraf verwachten dat ze gemotiveerd van stapel zullen lopen. Iedere ploeg die promoveert streeft ernaar op dat elan te kunnen doorgaan. We zullen steevast op onze hoede moeten zijn", waar schuwt WUly Meersman. Wie als doelverdediger post zal vat ten, is een vraag die algemeen wordt gesteld in de Hamse voetbalkringen. "Op dat vlak heerst er weel de. Zowel Jo De WUde, Eric Amelinckx als Paul Van He- melrijck zijn volwaardige keepers. Een keus maken is niet makkelijk. Ik ben er mij van bewust dat wie naast de boot valt, ontgoocheld zal zijn. Hij mag niet van het standpunt vertrekken dat ik hem als min derwaardig aanzie. Ik sta ge woon voor de realiteit dat je maar één doelman kan opstel len. Voor- en nadelen kun je afwegen. In elk geval is het beter de beschikking te hebben over drie flinke doelmannen, dan er geen te hebben. Zo moet je het in feite bekijken." VW Hamme vertrekt gewa pend en gemotiveerd en hoopt de nieuwe kompetitie suk- sesrijk in te zetten en vlug een gunstige rangschikking te ver werven. De toekomst zal uit wijzen hoever de mogelijkhe den van de vierdeklasser reiken. (E.G.) Jeugdvoetbal. De miniemen van Robur speelden tegen Bomem en wonnen met zware 11 cijfers (vh) SK Erembodegem leeft met dert voor het naburige Erem- dit euvel haalde df k'ub r"4»> reden op hoop. Het bestuur bodeaem. Hij zal een jaar alles mooie resultaten in de Bekt Bk, heeft zich in het tussenseizoen op alles ztten om de groots van de Denderstreek. cd indlerdaad veel moeite ge- gestelde verwachtingen in te A'n d«" troost om de installatie op en willigen. Jammer genoeg kent rond het veld te vernieuwen, de klub reeds een kleine tegen- Voorzitter Remi Van Vaeren- slag. Karei De Greef is alvast bergh heeft met zijn medewer- n°g voor twee maanden onbe- kers Achiel Van Pottelberghe, Eric Pereboom, Jozef Vijver man, Henri De Brandt en Oscar De Cock de jonge steun bijgekregen van Jean-Pierre Dusong, Etienne De Cooman en Eddy Gijssels. Samen zijn zij erin geslaagd om in een mum van tijd SK Erembode gem nieuwe adem in te blazen. Ook de ploeg werd versterkt en er wordt alvast gehoopt op een stevige ereplaats en stil wordt er van de titel ge droomd. De grootste versterving kwam er in de naam van Da niel De Nijs. Deze talentvoUe middenvelder verliet TK Mei schikbaar. Niettegenstaande Niets dan goed nieuws du et bij SK Erembodegem. W n wensen hierbij allen een go« en geslaagd seizoen toe. (O.D.T*— Alles voor de 6PDRT voetbalsport Klain Antwarpanitrait 36 LEBBEKE StOBdS I U 10 Tel. 052/35.72.45 korting Voetbal. De dames, miniemen, kadetten, scholieren en eerste ploeg van W.S. Meerdonk werden volledig in het nieuw gestoken dankzij «Hof ter Polder(Iv)

De Voorpost | 1986 | | pagina 18