IAX LEBBEKE EN DE RUSTIGE IVOLUTIE NAAR DE TOP BRIDGEN IN VOLLE OPGANG IN DENDERSTREEK EN WAASLAND - NVERWACHTE FRANSEN WINNAAR DEMONSTRATIEWEDSTRIJD IN OPWIJK TORNOOI H.K. WAASMUNSTER NIEUWE AEROBIC-LESSENREEKSEN IN SPORTHAL MEULENBROECK TE HAMME De Voorpost - 29.8.1986 - 19 HANDBAL 'ornooi H.K. Lokeren tt Franse Compiègne, in ex- tmis ingesprongen voor het rfait gevend Denderbelle, is nnaar geworden van het tor- r" «i georganiseerd door H.K ikeren. Mare Verguit en zijn tdewerkers waren dan ook 5 ui ft ontevreden met de komst n de Franse ploeg die op 8°* ndag nog een oefenwedstrijd AVANTIBUGGENHOUT - E.V. AALST: 17-14 speelde (en verloor met 22-20) tegen de plaatselijke club. Het tornooi zelf, gespeeld in open lucht, kende een voortreffelijk verloop. Lokeren, zonder L. Van Cauwenberghe, verloor in de schiftingen wel vrij onver wacht van Zandvliet maar daar tilde men, terecht, niet zo zwaar aan. Nu zaterdag, 30 ZATERDAG 30 AUGUSTUS Op zaterdag 30 augustus organiseert H.K. Waasmunster zijn jaarlijks tornooi in sporthalle B, Hogendonck, Nijver heidslaan, Waasmunster. Na vijf jaar werking is de klub duidelijk de kinderschoenen ontgroeid. De jeugdwerking werpt haar vruchten af, de eerste jeugdige «eigen kweek» staat te trappelen om een plaatsje in de Waasmunsterse handbalhoofdmatch te veroveren. Eddy De Vlieger, hun jeugdtrainer, zal erbij zijn om ze als speler-trainer in de eerste ploeg te begeleiden. Het jeugdig talent, gekoppeld aan de meer «ervaren ratten» start met heel wat ambitie aan het zesde seizoen van H.K. Waasmunster. De dynami sche bcstuursplocg onder de leiding van voorzitter Hugo Verdurmen heeft met dit «nieuwe» H.K.W. duidelijk de wind in de zeilen. Het tornooi, waaraan vijf ploegen deelnemen, start vanaf 13 uur. De prijsuitreiking is voorzien tussen 19.15 u. en 20 uur. Burgemeester Strobbe, Schepen van Sport De Baere en Sportraadvoorzitter Gerlo zullen de trofeeën overhandigen Het programma Deelnemende ploegen: Ajax Lebbeke, H.B.C. Buggen- Izegem, Don Bosco Zwijnaarde, H.K. Waas munster. Wedstrijdduur: 2 x 15'. 13 uur: H.K. Waasmunster - Ajax 13.35 uur: Izegem - D.B. Zwijnaarde 14.10 u.: Buggenhout - H.K. Waasmunster 14.45 u.; Ajax - Izegem 15.20 u.: D.B. Zwijnaarde - Buggenhout 15.55 u,: H.K. Waasmunster - Izegem 16.30 u.: Ajax - D.B. Zwijnaarde 17.05 u.: Buggenhout - Izegem 17.40 u.: H.K. aasmunster - D.B. Zwijnaarde 18.05 u.: Buggenhout - Ajax. EVA augustus, organiseert H.K. Lokeren opnieuw. Het wordt een driehoekstomooi voor da mes en een voor jongens-mi niemen. De wedstrijden worden ge speeld op de Grote Markt te Lokeren. De Lokerse dames- ploeg zal voor de eerste maal aantreden met haar nieuwe trainsterspeelster In. Van Boxelaer. Ria Verest, dienst handbalpromotie, had in samenwer king met de sportraad van de Gemeente Opwyk een demonstratie wedstrijd op het getouw gezet in de plaatse lijke sporthal. Avanti en E.V. Aalst, de twee Oostvlaamse ploegen die nationaal spelen, waren hiervoor aanwezig maar het niveau waarop gespeeld werd was nu niet direkt het neusje van de zalm. Uitslagen Schiftingen Reeks A Zandvliet - Zwijnaarde 10-6 Lokeren I - Roeselare 16-7 Zandvliet - Willebroek (FF) 10-0 Zwijnaarde - Lokeren I 8-15 Roeselare - Willebroek 10-5 Zandvliet - Lokeren I 10-8 Zwijnaarde - Roeselare 5-7 Lokeren I - Willcbroek 12-6 Zandvliet - Roeselare 9-7 Zwijnaarde - Willebroek 6-6 Reeks B Sasja 2 - Dendermonde 13-4 Gent - Compiègne 6-12 Sasja 2 - Lokeren 2 13-6 Dendermonde - Gent 5-9 Comiègne - Lokeren 2 10-7 Sasja 2-Gent H-7 Dendermonde - Compiègne 3-15 Sasja 2 - Compiègne 9-10 Gent - Lokeren 2 11-13 Dendermonde - Lokeren 2 6-13 9" en 10* plaats: Willebroek - Dendermonde 18-13 7" en 8' plaats: Gent - Zwijnaarde 14-12 5' en 6' plaats: Lokeren II - Roeselare 21-8 3' en 4' plaats: Lokeren I - Sasja 2 14-13 Finale: Compiègne - Zandvliet 15-12 EVA Is ook niet verbazend aange zien beide ploegen volop in de voorbereidingsperiode vertoe ven en er in het huidige sta dium vrijwel uitsluitend de na druk gelegd wordt op konditie- training. Zowel Avanti als Eendracht Vrij waren dus nog lang niet klaar om er een hoog staande partij handbal van te maken. Dat het resultaat van geen belang was viel onmiddel lijk op te maken uit de opstel lingen. Beide trainers lieten ruim speelgelegenheid aan de wisselspelers en pionnen die men normaal in de basisopstel ling mag verwachten bleven op de bank. Bij Aalst kwam de aanwinst W. Bomon, pas uit verlof, zelfs niet op het terrein en ook Rudy Bayens bleef toe schouwer. Avanti steeds zonder de gebroeders Verhof- stadt had wel beroep ge daan op zijn nieuwelingen Dan. Bayens, Cr. Agneessens, Jaigni maar toch viel het ons op dat weinig samenhang te vinden was in het spelkoncept. Het is duidelijk nog zoeken en tasten voor de nieuwe trainer M. Multael en wij denken dat Avanti in deze omstandighe den een moeilijk seizoenbegin kan voorspeld worden. Aalst staat duidelijk reeds verder met het vormen van een basis opstelling al dient gezegd dat er in Opwijk te weinig schiet- kracht uitging van de tweede lijn. Mogelijk brengt W. Bo mon en eventueel D. Eckardt hierin de nodige versterking. Ook Avanti raakte moeilijk aan doelpunten en in de eerste helft gaf enkel Jaichi een goe de indruk. Beide doelmannen Vinck en Moens hadden het dan ook niet zo erg moeilijk om de score laag te houden. Via 0-2 langs M. Bayens en E. Van Nuffel raakte Avanti 5-2 voor na 20' en aan de rust wees het scorebord amper 6-6 aan. In de tweede helft Avanti speelde dan o.a. met A. Macs en P De Smedt ging het scoren toch wat vlotter. Aalst replikeerde gepast met enkele mooi opgezette tegenaanvallen maar na 50' had de le nationa- ler toch een 15-9 maximum voorsprong uitgebouwd. Hoe wel W. Van Hove tijdens de tweede helft in het Lebbeekse doel even later nog een 7-m worp stopte slaagde Aalst erin de vrij degelijke indruk ook nog in doelpunten te konkreti- seren zodat de 17-14 einduit slag niet onbillijk kan ge noemd worden. Akkoord het heeft allemaal niet zo heel veel belang maar wij zijn toch reeds op amper drie weken van de kompetitie... EVA Bridge is in de Denderstreek en het Land van Waas als moderne vorm van ontspanning en denksport in volle opgang. In een twaalftal klubs scharen wekelijks honderden spe lers zich rond de bridgetafel. Deze evolutie leidde tot de erkenning en oprichting, binnen de Vlaamse Bridge Liga, van een eigen lokale distriktsorganisatie. inlichtingen bekomen over en 67,90%. intekenen voor een bridgekur- 2. Soetens-De Swart, 1.372 p. sus voor beginners, onder lei- 64,47%. ding van bridge-docent André 3. V.D. Broeck-V.D. Broeck, Tiebos, te Sint-Niklaas in het 1.324 p. 62,22%. lokaal Nectar Driekonin- 4. Temmerman-Temmerman, genstr. 156. 1.323 p. 62,17% Op 24 augustus organiseerde het nieuwe distriktbestuur in Sint-Niklaas zijn kennisma- kingstornooi, dat een uitzon derlijk sukses kende. Alle stad- en gemeentebestu ren waar een lokale bridgeklub aktief is steunden dit tornooi met diverse prijzen en tro feeën. Ook waren alle lokale klubs vertegenwoordigd, terwijl zo wat een vierde van de 160 deelnemers sympathisanten waren uit andere distrikten en bevriende klubs. De erevoor zitter en voorzitter van V.B.L. en van het distrikt Oost-Vlaan- deren waren er aanwezig. De vele lokale bridgers kon den er zich dus meten met geoefende paren en presteer den voortreffelijk. Niet alleen werd het tomooi gewonnen door een paar uit Sint-Niklaas, maar ook vier van de vijf eer ste prijzen werden door lokale teams in de wacht gesleept. Zo konden voor de eerste maal in eigen streek rechtstreeks tor- nooimasterpunten aan de spe lers worden toegekend. Meteen bewees het jonge be stuur dat het Waasland over één der beste Bridgelokalen beschikt en dat het kon instaan voor een rimpelloze en sympa thieke tomooiorganisatie. Dit sukses is een beloftevolle start voor de bridgepromotie in Dender-Waasland. Vanaf 19 september kan je Uitslag 1. Audenaert-Nijs, 1.445 p. 61,70%. 7. V. Raemdonck-De Roos, 1.307 p. 61,42%. 8. Heyndricks-Heyndricks, 1.301 p. 61,14%. 9. V.D. Bussche, 1.295 p. 60,86%. 5. Braine-Wouters, 1.314 p. 10. Thyssen-Heylen, 1.291 p. 61,75%. 60,67%. 6. Duvivier-Duvivier, 1.313 p. Op maandag 15 september start er in de polyvalente zaal van de gemeentelijke sporthal te Hamme een nieuwe reeks AEROBIC-lessen. Keuzeuren zijn ook dit jaar: 19u30-20u30 of 20u30-21u30, dit telkens op maandagavond. de lessenreeksen en -prij zen: september t.e.m. november: 600 fr. december t.e.m. februari: 600 fr. maart t.e.m. juni: 800 fr. In deze prijs is geen verzeke ring inbegrepen. Deze be draagt 150 fr. voor een heel jaar, niet verplicht te nemen, maar zeker aan te raden (100 fr. voor studenten en huis vrouwen). De lesgeefster is opnieuw een regentes lichamelijke op voeding, specialisatie Aerobic. Inschrijven op voorhand kan men op het gemeentelijk sportsekretariaat, lokaal 23 in de sporthal (tel.: 052/47.63.74) of op de avond van de eerste les zelf (maandag 15 septem ber), minstens een halfuur .voor de aanvang. Iet gebeurt zelden dat Ajax Lebbeke de pers bijeenroept, lu was het weer eens zover en dit betekende uiteraard dat ijax echt iets te vertellen had. Ajax Lebbeke, dat :nlang werkte aan de uitbouw van de klub, zegt dat nu :t moment aangebroken is om de rustige evolutie naar de ip te konkretiseren. Voorzitter Em. Van Biesen vertelde ns het waarom. bjektieven egin vorig seizoen werd Eddy e Vlieger door het Ajax-be- uur als trainer-coach aange- okken. Hierdoor werd duide- k een punt gezet achter een :riode waarin Ajax berustte een rol om als «goede» der- ;klasser jaarlijks de kompeti- c door te maken, mbitieus maar zeker niet rerhaast werd door bestuur trainer aan de toekomst ewerkt. bjektieven voor 1985-86 aren: behoud in derde verzekeren eigen jeugdige spelers inte- :ren als titularissen in de sisploeg. eeds half-kompetitie was het iste objektief bereikt en de Bjving van de jeugdspelers k bij het eind zeker een kses, want met een derde aats in de eindstand werd het izoen 1985-86 afgesloten, oor 1986-87 liggen de objek- :ven zeker verder: 0*1 et komend seizoen zou moe- n het laatste verblijf- in de rde afdeling betekenen en 1 n overgang naar tweede na- male is nu het objektief. Met t doel werden Frank De Rid- Jan Vermeiren aange- '^orven van Avanti, twee spe ars die in 1985 nog tot de kern hoorden van de selektie van ^nationale ploeg, l'jomt daarbij dat gedurende vakantiepriode door de Bel- che Handbalbond beslist :rd beginnend met 87-88 een •f\ suwe reeksindeling toe te 3"; ssen bestaande uit twee na- ^tyiale reeksen A B samen- iteld uit 10 ploegen. Met als volg dat in 1986-87 de eerste ran de derde afdeling promo- Ajax moet zeker be raam zijn van deze uitzon- trlijke gelegenheid gebruik te iken. j dit alles hoopt Ajax haar pporters in de komende mpetitie handbal te brengen h kwalitatief op een behoor- ■peil staat. K>rs zorgen voor kosteloze {ang bij thuiswedstrijden |l Ajax zijn steeds talrijker tdende supporters niet ver- kt. blijkt nog maar eens uit P feit dat tijdens het seizoen ^>-87 alle thuiswedstrijden ïtis worden aangeboden. Dit ikt Ajax vooral aan zijn jjnsors en in de eerste plaats n «Chris en Maurits», de paters van het cafetaria van sportkomplex die zich dit >en als hoofdsponsor van Ajax Lebbeke hebben aange meld. De vrijkaarten kunnen tot de middag die de wedstrijd voorafgaat afgehaald worden in het cafetaria. Daarenboven kan Ajax ook nu nog blijven beroep doen op het sponsor-ship van V.D.B. Mo- dem-Nilco N.V. het bedrijf in reis-handtassen jaren geleid door Senator Octaaf Van Den Broeck, die tevens ere-voorzit- ter is van de klub. Ook I.R.C.- Informatica en rekencentrum onder de leiding van Ir. Fr. De Vos blijft Ajax sponsoren en de sponsor van de Ajax-sport- uitrusting blijft eveneens de firma Becopa N.V. gevestigd te St. Genesius-Rode. Zeker dezelfde aandacht, die door het bestuur aan de sponsors gegeven wordt, gaat uit naar ie talrijke neringdoeners-pri- vépersonen die door hun rela- ief kleine bijdrage o.m. onder" ie vorm van een annonce in iet klubblad het mogelijk ma- cen dat Ajax elk jaar finan- :ieel rond komt. Vijf ploegen in kompetitie Dit jaar is Ajax met 5 ploegen ingeschreven in de handbal kompetitie, één miniemen- ploeg, één kadettenploeg, één scholierenploeg die zal aantre den in de provinciale reeks Oost-Vlaanderen, één senio- renploeg en één reserveploeg voor de derde afdeling van het V.H.V. Eddy De Vlieger als hoofdtrai ner zal een «kem» van 15 man trainen waaruit wekelijks de seniorenploeg zal geselek- teerd worden. Deze «kem» kan zich in dè loop van het seizoen wijzigen. Op dit ogen blik bestaat ze uit:: Christiaens Jo, Coppens Freddy, De Bat- selier Eric, De Bruyne Dirk, De Feyter Johan, De Man John, De Proft Wim, De Rid der Frank, Luypaert Dany, Quidé André, Van Biesen Jo han, Van Gucht Philippe, Van Medegael Dirk, Vermeiren Jan, Vlassenroot Martin. Dit betekent 10 spelers van de kern minder dan 22 jaar waar van 7 tussen de 18 en 20 jaar oud zijn. Aangevuld met enkele spelers met ervaring moet hieruit een evenwichtige ploeg kunnen groeien. Dat Ajax op dit ogenblik de vruchten begint te plukken van een reeds jaren doorgevoerde jeugdwerking blijkt tevens uit het feit dat ook de reserve- ploeg praktisch uitsluitend uit spelers bestaat die nog geen 22 jaar geworden zijn als: Bos- H and bal. Frank De Ridder kwam van Avanti naar Ajax (arch) teels Dirk, Crombez Stein, De Batselier Dominique, De De cker Geert, De Feyter Franky, Jacobs Patrick, Van Bosbeke Hans, Vercammen Louell, Vermeiren Dirk, Wesemael Jo. Om niet te spreken van de Belgische kampioenenploeg 1986 van de kadetten, die bij het begin van de huidige kom petitie als scholieren aan treden. Hiervoor heeft het Ajax-be- stuur een wijze maatregel ge troffen. Om deze jonge man nén nog samen te houden wordt er gestart met een scho lierenteam dat in de provincia le reeks Oost-Vlaanderen zal van start gaan. Ook uit deze groep 17-jarige bestaande uit: Bosman Geert, Cooreman Bert, Cleyman Koen, De Busscher Geert, Moens Chris, Parewyck Ste ven, Van der Jeugd Chris, Van Oudenhove Steven, Van Ros- sem Chris, Verheyden Filip. Kunnen er zich binnen zeer korte tijd reeds enkelen mani festeren om in de reserve- en eventueel in de eerste ploeg opgenomen te worden. Blijven dan nog de kadetten en minie- menploegen, samen zo'n 25 jonge knapen die door de jeugdtrainers opgeleid worden. Uit dit alles blijkt dat H.B.C. Ajax door opleiding van eigen jeugd, de basis gelegd heeft voor een probleemloos voort bestaan van de klub en het propageren van de handbal sport te Lebbeke. Eddy De Vlieger hoofdtrainer Hoofdtrainer is Eddy De Vlie ger die noch in de streek noch in de Belgische handbalmid dens dient voorgesteld te wor den. Hij werd 46 maal geselek- teerd voor de nationale ploeg. Eddy zal zich dit jaar voorna melijk bezighouden met het trainen van de eerste ploeg. Freddy Cooreman, jeugd- verantwoordelijke en één van de steunpilaren van Ajax heeft zich geëngageerd dit jaar sa men met Eddy De Vlieger de seniores te trainen en dan spe cifiek de training van de twee de ploeg op zich te nemen. John De Man zal onder leiding van Freddy Cooreman dit sei zoen de jonge mannen (kadet ten en miniemen) handballes geven. Als opvolger van André Quidé die jarenlang deze taak op zich genomen heeft en nu wegens «bouwperikelen» één jaartje vrijaf zal nemen. Praktische informatie Thuiswedstrijden en trainingen Gemeentelijke Sporthal, Al- bert I straat, 9270 Lebbeke 052/21.88.% Wedstrijden: jeugd( zaterdag namiddag 15.30 u. miniemen 16.30 u. kadetten 17.45 u. scholieren seniores: zaterdagavond te 19.00 u. reserven te 20.15 u. le ploeg. Trainingen: jeugd: woensdag van 13.30 tot 15 zaterdag van 10.00 tot 11.00 seniores: dinsdag van 21.00 tot 23.00 u. donderdag van 20.00 tot 22.00 u. Bestuur Ere-voorzitter: Senator-Quae stor Octaaf Van Den Broeck Voorzitter: Van Biesen Emiel Sekretaris: Bosteéls Walter Penningmeetser: De Vos Francois Jeugdverantwoordelijken: Cooreman Freddy, Cooreman Jozef Bestuursleden: Moens Eugè- ne. Van Bosbeke Frans, Ver heyden Adolf Lokaal: Café-feestzaal Prado, Kerkstraat 38, Lebbeke. Om te besluiten wees voorzit ter Em. Van Biesen, terecht met enige trots, op de eindre sultaten van de Ajaxploegen tijdens het voorbije seizoen. Miniemen: kampioenschap Oost-Vlaanderen: 3 Kadetten: kampioen van Oost- Vlaanderen kampioen van de Vlaamse Handbal Vereniging Kampioenschap van België: 2e (na verlengingen in finale) Scholieren: kampioen van Oost-Vlaande ren kampioen van de Vlaamse Handbal Vereniging Kampioen van België Senioren (r,eserven) 3e Afde ling: kampioen Senioren (eerste ploeg) 3e af deling: 3e. Na de gezellige perskonferen- tie werden de spelers door de nieuwe hoofdsponsor nog ver gast op een gezellig samenzijn. De stemming bleek opperbest en het was ons duidelijk, dit Ajax streeft eendrachtig en zelfbewust naar de uitbouw van de klub. De beloning kan niet meer op zich laten wachten... EVA Handbal. Hoofdtrainer Eddy De Vlieger, assistent-trainer Fred Cooreman en jeugdtrainer Jo De Man van Ajax Lebbeke (gb) Handbal. Ajax Lebbeke dat volgend jaar de promotie naar tweede nationale wil afdwingen (gb) Handbal. Johan De Feyter, waarvan Ajax heel veel i wacht (GB) r- Handbal. Doelman Jan Vermeiren kwam van Avanti naar Ajax Lebbeke (gb)

De Voorpost | 1986 | | pagina 19