Generale repetitie voor eeuwviering inl987 Weekblad van Pender - iitriiti Kpi PEDILUX KERKSTRAAT 18 AALST Faubmirgjaarmarktstoet Klassering Aalstenaars brengen rockmusical «Tommy» aubourgjaarmarktstoet Baardegem alou uk ti doo Sme :h, d innci oninj ieclti emei ügin chap1 ell itiaal iddej 21 AUGUSTUS 1MB 3T JAARGANG NR. 3* - 31 f GEEFT MEER KOMFORT AAN UW VOETEN Schoenen in verschillende breedten Voetverzorging Steunzolen Orthopedisch maatwerk Spataderkousen Erkend door alle Mutualiteiten Telefoon 053 21.59.23 'oor de 99e editie van de Faubourgjaarmarktfestiviteiten had het organiserend komitée eeds enkele vernieuwingen ingevoerd. Zo werden de meeste aktiviteiten totaal ekoncentreerd in de dorpskom by de kerk en werd de jaarmarktstoet duidelyk iwaiitatief waardevoller. Voor volgend jaar voorziet schepen De Pauw echter dat «men r dan eens terdege zal invliegen en dat het een memorabele eeuwfeestviering gaat orden» afwachting beperken we ons tot wat we dezer dagen meemaakten waarby de rganisatoren vaak de wenkbrauwen moesten fronsen als er weer een dreigende nweerswolk het schuchtere zonnetje verdreef. 8-9 jaar: Van Hamme Sarah, denken aan pinten bier. Het de mooie parochiale zaal Baardegem betreft hier immers bloempot- trd de handelsexpo officieel 10 - 12 jaar: Schockaert Heidi, ten die de meeste aanwezigen oor burgemeester en schepe- Baardegem. als ze huistoe keren kunnen en geopend en werden de meenemen, njzen uitgereikt aan de lau- Pottenbal :aten van de kindertekenwed- Het in de tent georganiseerde Vuurwerk '*e^st Jon8e" «pottenbal» leed wel enigszins Het vuurwerk, samen met de :n hadden deelgenomen. onder de konkurrentie van grootveeprijskamp de enige )e laureateh zijn: «De Vlugge Jongeren» die aktiviteit die met Faubourg 5 jaar: Saerens Lientje, vlakbij met Radio Dender nog op de Kerkhofbaan plaats- aardegerrv scheep gingen. «Potten» op het vinden weid een voltreffer. 7 jaar: De Leeuw Margot, bal geanimeerd door DJ Celle- Heel wat volk was opgekomen 'st ken moet u niet dadelijk doen om al dat fraaie mee te beleven en tot ver buiten Baardegem werd het als het ware een lok roep om aan de Faubourgfes- tiviteiten deel te nemen. Koffietafel Seniores en anders-validen kwamen op maandag met zo wat 200 gratis aan hun trekken bij een koffietafel. Belegde broodjes naar hartelust, koe ken, drank, en waarom niet, ook pralines. Opgeluisterd daarbij door het zangkoor van Moorsel Steven «De Jonge Wacht». Schepen en oud-bur gemeester Robert De Pauw had het er over de historiek van de Faubourgfeesten en lichtte reeds enigszins de sluier op van wat Baardegem te wachten staat toekomend jaar bij de eeuwfeestviering. Topdag Blikvanger van de Faubourgfestiviteiten blijft uiteraard het koninginnestuk «de stoet» op dinsdag, de Topdag. heupwiegend en fris lonkend. Baardegem zou geen deel uit maken van Aalst moest ook het karnavaleske zijn verleen de rechten niet opeisen. Met karnavaleske inslag zagen we er de komische eenzaat Lau rent Buggenhout begeleid van zijn ezel die steeds met zijn grollen en grappen sukses haalt. «Noig» wilde met taar ten gooien naar Baardegemse figuren en «War» beperkte zich tot een mini-raket en bordpapier. En buiten kompetitie nog de trotse stoetleider Louis «Be- tong» Bosteels, een achttal Baardegemse Vonckruiters, het varken wiens gewicht te raden was, de reuzen Pië, Mel- le en Kamulleken en uiteraard de «Muziekwagen» van de Fa- luintjes. Baardegem spendeerde 100.000- fr. aan de deelnemen de groepen, 90.000 fr. voor het groot- en 30.000 fr. voor het -w P 1 alst. Een ezel rnag op de Faubourgjaarmarkt niet ontbreken, (a) A. Folkloregroepen 1De Molenvrienden met «Jaar van het Bier» 97% 2. De Dorsers met «Van graan tot brood» 88% 3. De Kerkstraatvrienden met «Boerenbruiloft 81 4. Leireken - locomotief 66% B. Showgroepen 1 De Pic-Amers met «Circus» 75% 2. De Dolle Dinko's met «Hawaï» 69% C. Karnavaleske Groepen 1Lauren! Buggenhout en zijn ezel 69% 2. Noig met «Vraalijke poliesjes» 58% 3. War 5i% Buiten wedstrijd Stoetleidcr Louis Bosteels «Varken», Muziekwagen van de Faluintjcs met fanfare en de reuzen Pië en Melle met Zoon Kamilleken. LH Iflfe/. Enkele medewerkers konfereren met sekretaris Terwijl jong en oud zich ver- kleinvee, meit op de klein- en groot- Volgend jaar wordt een nieu- veemarkt - voor de kleinvee- we reus gedoopt krijgen de markt werd een prachtig ge- bestaande reuzen een nieuw Khikte plaats gevonden mid- kleed, worden vedetten aange- den bomen en groen - stapte trokken, gaan er wedstrijden van even na 10 u. de 99e stoet door voor jong en oud en gaan op door de hele gemeente, op dorpsplein en feestweide Station, Molenstraat, Dorp, volksspelendoor. Kerkstraat, Hoogstraat, Elder- berg, Europastraat, keren te LH Meldert aan de Hoogtraat en terug voor de schouwing aan de kerk rond 13 u. Was het aantal deelnemers aan de stoet even geringer, het ni veau waarop enkele groepen zich bewogen was kwalitatief veel hoogstaander. Alhoewel geen tema was opgelegd had den een aantal verenigingen wel ingezien waarheen de or ganisatoren eigenlijk streef den. Streekgebonden folklore was duidelijk troef. Inspelen op plaatselijke toestanden en Aalst. De dolle dinko's beleefden er veel pret aan (a) Aalst. Hij had het zwart schaap meegebracht (a) Aalst. De kerkstraatvrienden hadden een boerenbruiloft uitgebeeld (a) is en duivel-doet-al lef De Loose (a, SJJgX S'Cav," leske nam men er dan maar bij als intermezzi. Onder impuls van enkele Aalstenaars gaat begin volgend jaar de rock-musical Tommy van The Who worden opgevoerd. De perspremière heeft plaats te Leuven op 10 januari van volgend jaar en in de loop van de maand februari staat onder meer de Nieuwe Madeion op de kalender voor een reeks van 15 voorstellingen. Nadien volgen nog een vijftigtal voorstellingen in Brussel en in Kortrijk. Op de affiche komen bekende namen voor. Zo wordt de rol van Tommy gespeeld door Chris Zerr. De regie en de bewerking van het stuk is in handen van Anton Cogen. Rene Diependaele zorgt voor de muzikale leiding Eliane De Gendt werd aangesproken voor de koreografie en het dekor werd toevertrouwd aan Jan Denijs. «Spran kel Teaterprodukties» tekent verantwoordelijk voor het geheel. Daar heeft Willy Van Cauwelaert de administra tie, André Willockx de produktie en Anton Cogen de artistieke leiding in handen. Momenteel worden nog medewerkers gezocht voor ballet, muziek en kleinere rollen. Audities worden afgenomen op zaterdag 6 september om 15.00 uur in de Nieuwe Made- Ion, Grote Markt te Aalst. JM Heyman Ibcr ;d al mak static Groepen Een paar groepen die duidelijk de folkloristische kant uit wil len deden het opmerkelijk goed. «De Molenvrienden» met «Jaar van het Biw» en «De Dorsers» met «Van graan tot brood». Twee teams die duidelijk de aktualiteit opvol gen en met vaak Breugheliaans aandoende toestanden een echte landelijke sfeer kreëren. Ook «De Kerkstraatvrienden» met hun «Boerenbruiloft» zijn op het goede pad en de oude lok Leireken doet het ook nog steeds. 1 "1st. Ook de reuzen waren van de partij (a) Voor enige afwisseling zorg den de Pië-Amers met hun «Circus» waarbij in hun typi sche kledij heel wat circusar tiesten aan bod kwamen en een plechtige kommunikanten- groep, meisjes van twaalf, die "Ch f£w™f°n™Crhulïgw" Aal"' De Fië Am"s w°"ne" reeks showgroepen (a)

De Voorpost | 1986 | | pagina 1