STREEKGENOTEN BEHALEN MOOIE PLAATSEN DUIEVRAIN N0Y0N FOND LEON EN ZOON DE CORTE EN RAOUL EN ZOON VERSTRAETE WINNEN ARGENTON NATIONAAL KAMPIOENSCHAP VOOR GEZELSCHAPSHONDEN IN LEBBEKE De Voorpost - 29.8.1986 - 27 DUIVENSPORT PAARDENSPORT CESAR PEELMAN, GILBERT DE WITTE, LEON DE MALSCHE, LEON VERSCHELDEN, FRANCOIS SAERENS, JOZEF VAN RAEMDONCK ÉN NORBERT THIERENS IESSUUR EN SPRINGEN IN MOERZEKE zondag had in Moerzeke een tornooi plaats voor fessuur en springen. Heelwat deelnemers uit de streek haalden mooie uitslagen. In de volgende lijsten worden een die streekgenoten vermeld. RESSUUR use A ring 1 Lieve De Wandel, Zele; 9. inter Cnapelinckx, Buggen- A ring 2 Karolien Geerts, Kiel- cht; 4. Jurgen Schellemans, ggenhout, 8. Jo Bosman, ildrecht. pnnelingen A ring 4 Hendrik Maes, Zele; 3. Els lacourt, Belsele; 4. Joke Maere, Zele; 6. Annelies lelfhout, Buggenhout; 8. De Groote, Moerbeke. {innelingen A ring 4 Tinneke Van Maere, Zele; Tony Robberechts, Moerze- 12. Chris Scheerens, Haas- ik. t B/L ring 5 Brigitte Heyndrickx, Kiel- cht; 4. Fran Rumes, Waas- inster; 12. Bart Penneman, :ldrecht. beginnelingen B ring 6 Annick Maes, Buggenhout; Michel Malfliet, Zele; 6. ian Van Haveren, Haas- ik; 8. lus Straet, Belsele, Els Veldeman, Appels; 13. rt Van Moer, Kruibeke; 14. rt Wierick, Kieldrecht, 17. irgot Moortgat, Zele; 18. Van der Linden, Moerbe- 19. Valerie Ongena, teren. ginneiingen B ring 7 "•eter Van der Linden, lerbeke, 3. Katleen Polfliet, aarde; 8. Gustaaf Thicn- tdt, Zele en Christof Lam- ts, Buggenhout; 11. Hans den Bossche, Belsele. innelingen B ring 8 Bart Meskens, Buggen- 7. Bart Drieghe, Eksaar- 8. Wim Soctens, Kiel- ht, 11. Jan Vloeberghs, vlei Ier- :de innelingen B ring 9 Geert Verhclst, Zele; 6. Meskens, Buggenhout; 7. «beth Geerts, Kieldrecht; Eddy Stoop, Kruibeke; 15. Hofman, Waas- laster IU^ Innelingen B ring 10 'urgen Lisseur, Buggen- t; 6. Katrijn Tindeman, ibeke; 7. Kathleen Van Gijsel, Kieldrecht; 8. Bert Za- man, Kieldrecht en Carlos De Boeck, Belsele; 12. Ch. Velde man, Appels. 14 Petra Nauts, Moerbeke; 16. L. De Schrij ver, Zele; 17. Mario Meys, Zele; 18. Tom Saeys, Lokeren. Beginnelingen C ring 11 2. Wim Soetens, Kieldrecht; 3. Filip De Burggrave, Haas donk; 4. Johnny Schepens, Doörslaar, 8. Bert Vermeulen, Haasdonk; 10. Dorothy De Winne, Appels; 12. Els Burm, Belsele; 13. Sara De Schrijder, Zele; 15. Raf Robberecht, Moerzeke. Beginnelingen C ring 12 1. Vermeulen, Kieldrecht; 3. Ilse Bulteel, Haasdonk; 9. Jo Schepens, Eksaarde; 10, Hans Van den Bossche, Belsele, 11. Claessens, Kieldrecht; 12. Staljanssens, Moerzeke; 13. M. Van Duyse, Haasdonk; 14. K. De Wandel, Zele; 15. M. Rottiers, Waasmunster; 17. F. De Wandel, Zele. Beginnelingen C ring 13 3. Lieven Polfliet, Eksaarde; 4. Bart Veldeman, Appels; 6 Roel Vloeberghs, Zele; 8. Ka- rel Van Herent, Zele; 10. Ron- ny Pauwels, Haasdonk; 15. Pieter Wierick, Kieldrecht;'16. Hubert Staljanssens, Moer zeke. Beginnelingen C ring 14 1. Patricia Pauwels, Haas donk; 2. Veronique Polfliet, Eksaarde; 4. Angelique Wuyts, Kieldrecht; 10. Stefaan Scheerders, Haasdonk; 11. Di- mitri Cnapelinckx, Buggen hout; 12. Ingeborg Vereeckcn, Moerzeke en Kris Colman; Zele; 15. Geert De Cooman, Appels; 16. Miranda Meys, Zele; 17. Bert De Dijcker, Kruibeke. Beginnelingen C ring 15 2. Carolien De Burggrave, Haasdonk; 4. Tomas De Beu- Ie, Zele; 8. Rudy Stoop, Krui beke; 9. Brenda Soetens, Kiel drecht; 10. Petra Vlaminck, Moerzeke; 11. Lieven Baeten, Appels; 13 Guy Robberecht, Moerzeke; 15. Ben Van Hoec- ke, Lokeren. Beginnelingen C ring 16 3. Kris Van Britsom, Haas donk; Filip De Burggrave, Haasdonk; 7. Katleen Van Robberecht, Moerzeke; 15. Gijsel, Kieldrecht; 8. David Jan Bosman, Kieldrecht, 16. Van Haver, Belsele; 9. Ilse De Peter Van Hul, Kruibeke. Schrijder, Zele; 10. Karien Klasse C/L ring 17 Joos, Buggenhout; 11. Jan Kurt Heyndrickx, Kiel- C°en, Appels; 14. Kathleen drecht; 10. Kris Van Kerckho- Paardensport. De amazone Inge Vereecken uit K(istel deed het uitstekend in het concours te Moerzeke (vh) Paardensport. Tijdens het pony tornooi in Moerzeke nam De Meersman foutloos de muur en reeds een feilloos parcours (vh) ve, Zele; 12. Dorothy De Win ne, Appels; 16. Marina Meys, Zele; 17. Kris D'Heer, Zele; 20. Filip Verhelst, Zele. Beginnelingen D ring 18 2. Nathalie Smet, Haasdonk; 3. Marinca Rogiers, Moerbe ke; 5. Johanna De Roeck, Waasmunster; 8. Bart Geerts, Kieldrecht, 10. Heidi Beirens, Belsele; 13. Luc De Bruyne, Zele. Beginnelingen D ring 19 2. Iris Bulteel, Haasdonk; 4. Brenda Soetens, Kieldrecht; 6. Bart Degroote, Moerbeke; 7. Brenda Van Boxelaere, Waas munster; 10. Katrien De Bruy ne, Zele; 13. Olivier Van Loo, Lokeren; 13. Els Delacourt, Belsele; 15. Leo Penneman, Kieldrecht; 17. Els Coore- mans, Buggenhout; 17. Johan Van Moer, Kruibeke; 19. Els Van der Linden, Moerbeke. Beginnelingen D reeks 20 1. Karoline Keymolen, Belse le; 3. Bruno Hofman, Waas munster; 4. Joris Vereecken, Moerzeke; 5. Peter Claessens, Kieldrecht; 7. Bart De Wan del, Zele; 8. Karl Van Goe- them, Lokeren; 9. Sandra Naudts, Moerbeke; 11. Johan Van Haevere, Haasdonk; 12. Danny Troubleun, Haasdonk. Beginnelingen D ring 21 1. Tessa Dirinck, Eksaarde; 2. K. Van Goethem, Haasdonk; 4. Geert Vereist, Zele; 5. Bert Zaman, Kieldrecht, 8. Katrien Baeten, Appels; 10. W. Van de Velde, Belsele; 12. Jo De Witte, Lokeren; 12. M. Ro gers, Moerbeke; 14. Cory Col- pin, Buggenhout. Klasse D/L ring 22 1. Kurt Heyndrickx, Kiel drecht; 3. K. Oelebrandt, Kiel drecht; 7. S. De Roeck, Kiel drecht; 9. Erwin Stuer, Haas donk; 12. K. Keymeulen, Bel sele; 14. H. Verplancke, Kiel drecht. SPRINGEN A beginnelingen 2. Koen Vereecken, Moerze ke; 3. Tommy Robberecht, Moerzeke; 4. Annelies Schelf hout, Buggenhout; 7. Els De lacourt, Belsele. B beginnelingen 5. Bart Meskens, Buggen hout; 6. Jan Meskens, Buggen hout; 7. Annick Maes, Bug genhout; 11. Petra Naudts, Moerbeke; 12. Luc De Schrij ver, Zele; 14. Bart Penneman, Kieldrecht; 15. Gert Van Moer, Kruibeke; 16. Katleen Polfliet, Doorslaar. C beginnelingen 1. Kathleen Robberecht, Moerzeke; 2. Raf Robberecht, Moerzeke; 3. Bert De Dijcker, Kruibeke; 5. Rudy Stoop, Kruibeke; 6. Michel Rottiers, Waasmunster; 7. Marina Meys, Zele; 9. Jimmy Sche pens, Eksaarde; 10. Lieven Baetens, Appels; 12. Angeli que Wuyts, Kieldrecht; 15. Dorothy De Winne, Appels; 16. Mariska Van Duysen, Haasdonk; 17. Patricia Pau wels, Haasdonk. D beginnelingen 1. Caroline Keymolen, Belse le; 3. Natalie Smet, Haasdonk; 4. Bart Zaman, Kieldrecht; 9. Bruno Hofman, Waasmunster. Klasse B licht 4. Margo Thienpondt, Zele; 8. Kathleen Van Gijsel, Kiel drecht. Klasse C Ucht 1. Ronny Pauwels, Haasdonk; 6. Filip De Burggraeve. Haas donk; 7. Ilse Bulteel, Haas donk. Klasse D Ucht 2. Christel Oelbrandt, Kiel drecht; 3. Hendrik Verplan cke, Kieldrecht; 5. Erwin Stuer, Haasdonk; 6. Johan Van Haver, Haasdonk. Groepsdressuur viertallen, klasse B ring F 1. Sint-Martinus Moerzeke 2. Heideruiters Konings- hooikt 3. Saeftinghe Kieldrecht Groepsdressuur achttaUen, klasse M ring AB 1. Sint-Maarten Merksplas Groepsdressuur achttal, klasse L ring AB 1. Tassijnriddertjes Haasdonk 2. Saeftinge Kieldrecht Groepsdressuur achttal, klasse B ring C 1Sint-Maarten Merksplas 2. St.-Tillo Izegem 3. St.-Pieters Essen Hoek Groepsdressuur achttallen Klasse B ring D 1 Sint-Martinus Ardooie 2. Zandruiters Appels 3. Kruisridders Eksaarde Groepsdressuur viertal klasse B ring E 1De Gulden Spoor Kerksken 2. St.-Guido Merchtem Op zondag 7 september wordt door de vereniging «De Trouwe Hond», met als oefenterrein het Hof ter Varent te Lebbeke, het Nationaal Kampioenschap voor gezelschapshonden georganiseerd op «De Mot». Dat gebeurt op een neutraal terrein opdat de Lebbeekse dieren niet zouden bevoordeeld worden. Het is tevens verboden om op het aangeduide terrein te gaan oefenen. Dit kampioenschap beperkt zich tot de ge hoorzaamheid en is een initiatief van de Vlaamse Kynologische Vereniging. Aan dit kampibenschap zijn verschillende selektiewed- strijden voorafgegaan, waarvan de drie beste uitslagen van elke hond in aanmerking komen. Aan de hand daarvan werd dan een rangschikking opgesteld. Te Lebbeke zullen er twintig honden uitkomen in de reeks gevorderden en acht in de ere-klasse. Voor degenen die thuis zelf een gezelschapshond j hebben een enige kans om eens te gaan kijken wat zo'n beest eigenlijk allemaal kan. j Op zondag 21 september organiseert De Trouwe Hond i dan een wedstrijd voor politiehonden en daar komt j natuurlijk heelwat meer bij kijken. Al bij al twee belangrijke manifestaties voor de dierenliefhebbers. |Te Buggenhout-Lebbeke be- pn Cesar Peelman met de 1ste rijs, maar aan de 41ste prijs lond hij reeds met 7 van zijn duiven op de uitslag. Emiel icobs kreeg ze ook bijzonder bed naar huis. Hij begon met p 2de prijs en klokte 11 prij- tn. Vroege duiven voor Ro- pr Vereecken, Dirk Huyck, (miel Van Biesen, Jan Van de foorde, Benoit Blommaert, J. fan Haesendonck. Met een tdubbelde jonge duif won jmiel Jacobs ook de vlucht bij b oude duiven. Kopprijzen bor Pierre Sinoy, Emiel Van iesen, Amandus Heymans, feddy Cooreman, Charly De |os, Cesar Peelman, Richard Ie Feyter. Te Zele Eerlijk Duurt het ingst blijft Gilbert De Witte n dominerende rol spelen, c prestaties van zijn jonge iven zijn werkelijk verbluf- 'ad. Of wat denkt u hier van: 3, 4, 5, 6, 9, 10, 11, 22, 23, 37, 48 of 14 prijzen van 16 iven. Ernest De Kinder (2 19), en Gustaaf De Vijlder konden er nog een duifje tus sen zetten. Bij de oude duiven won Kamiel Heirman voor Alois Seymortier (2 en 3), Pe trus Steeman, Jos Dollander. Leon Smekens klokte de 1ste prijs voor Marcel De Schoe- maecker bij de jaarlingen. Te Zele-Huivelde ging de hoofdprijs bij de jonge duiven naar Leon De Malsche voor André Van Avermaet, Alois Van Gucht, Danny Van Puy- velde, Willy Geltmeyer, Gil bert Temmerman,Frans De Ridder, Alois Temmerman, Geerinck-Van Malderen, Pau wels en zoon. Maurits De Bruyne won de eerste serie van twee aangeduid en Alois Van Gucht won de tweede serie. Bij de oude duiven speelde André Van Avermaet met de lste en 5de prijs zeer sterk. Kopduiven voor Gustaaf Van Holewinckel, Ernest De Cock, Danny Van Puyvelde, Van Doorslaer-Christiaens, André Vermeulen, Gilbert De Block, Maurits De Bruyne, Albert Rombaut, Gaston Colman. Van Doorslaer-Christiaens stonden op kop bij de j aarin gen voor André Vermeulen, William Saey (3e en 9e), Ka miel De Graef, Florimond Be- rekmoes, Baziel Poppe, Mau rits De Bruyne, Robert Van Cauteren, Antoine Bracke. Gustaaf Van Holewinckel klokte de snelste duivin voor Ernest De Cock, Gaston Col man, Danny Van Puyvelde (4de en 5de), Van Doorslaer- Christiaens en Baziel Poppe. Te Hamme St.-Anna liep de snelste duif binnen bij Leon Verschelden. Willy Van Uyt- fanghe kreeg ze ook goed naar huis met de 2de, 3de, 21ste enz. Vroege duiven voor Adolf Thierens, G. en M. Anthuenis, Hugo Van Overloop, Paul Van Puyenbroeck (7 en 9), Aimé Van Eetvelde (10, 11, 18, 36). Het hok in konditie is dat van Marcel Van Uytfangh met de nrs. 8, 14, 24, 26, 27, 31, 33, 38, 51, 59, 66. Aimé Van Eet velde won bij de oude voor Roger De Poorter. I 4 livensport. Aimé Van Avermaet behaalde in Zele de eerste js op Quiévrain (bvw) Te Baasrode-St.-Gillis- Moerzeke had Frangois Sae- rens de eer en het genoegen van de eerste prijs. Het hok Jozef Debbaut, een wekelijks refreintje, was eens te meer bij de pinken met een zeer sterke uitslag. De 2, 3, 6, 9, 21, 39 en 7 prijzen op 10 en opnieuw de eerste bonserie. Henri Meers man won de tweede bonserie en Wilfried Costers de derde. Vroege duiven voor Michel Van Damme, Oscar Braem (5 en 8), Hendrik Quisquater, Frans Vermeir. Jozef Claes sens won de eerste serie van drie aangeduid en Spiessens- Gerlo de tweede. Met twee gedubbelde jonge duiven klok te Jozef Debbaut de lste en 6de bij de oude duiven en bij de jaarlingen. Vroege oude duiven voor Georges De Ba cker (2 en 4), Michel Van Damme, De Man-Aubroeck. Vroege jaarlingen voor Do- mien Van Hoeck, Michel Van Damme, Oscar Van Den Bos sche, De Man-Aubroeck, Hendrik Quisquater, gebroe ders Van Keer. In de Sint-Niklase Verbroe dering won Jozef Van Raem- donck de vlucht bij de jonge duiven met daarbovenop nog de 13de, 15de, 23e, 56e enz. Vroege bestatigingen voor He ctor Van Gysel, Van den Bos sche en zoon, M. De Blieck, Désiré Bogaert, Gilbert' Klus- kens, Freddy De Keersmae- cker, Robert Van Boxelaer, Alfons Van Boxelaer en Omer Van Craenenbroeck. Bij de oude duiven won Lucien De Dobbelaer voor Pollijn-Mets (2 en 3), Paul en zoon Thuy (4 en 10), Hector Van Gijsel, Smet-Van Acker (6 en 8), Van Boxelaer en zoon, Eduard Van de Vijver. Leon Fierens was de nummer 1 bij de jaarlingen voor Lucien De Dobbelaer, Leon De Kraey (3 en 4), Mau rits Van Wiele, Gebroeders Fierens, Frans Van Den Broeck, Albert De Canne, Al- bert Rozendom, Willy Van Broeck, Van den Bossche en zoon. Bij de duivinnen werd Leon Fierens eveneens num mer 1 met de 2de en 3de prijs voor Leon De Kraey en verder Eduard Van de Vijver, ge broeders Fierens, Frans Van den Broeck, Albert Rozen- dom, Luc Roggeman, Van den Bossche en zoon, René Ver meulen. In De Eendracht Moerzeke was het Norbert Thierens die op de hoogste trap van de ladder stond. Een knaluitslag voor Jozef De Munck met de 2de, 3e, 4e, 8e, 10e, 14e, 15e, 25e, 32e of 10 op 12. Vroege duiven voor Paul Wuytack, Alois Peelman, Remy Ver- helst, Hector Geerinck. Bij de oude duiven een zege voor Gilbert Sertijn voor Pierre Ser- tijn, William Van Driessche, gebroeders Willaert, Frans Robberecht, Jozef Peelman, Louis Van Vossel. De jaarling van Gilbert Sertijn deed het even goed als de oude duif en werd ook eerste. De ereplaat sen waren voor Baziel Clinck, Albert De Schrijver, Alois Peelman, Gebroeders Wil laert, Frans Robberecht, Thie rens Wilgenhof, Norbert Thie rens. Beno Te Dendermonde met 269 jon- Te Lokeren was het de vader ge duiven in de manden waren en zoon tandem Raoul en Xa- het Leon en zoon De Corte die vier Verstraete die zich als de de nummer één werden voor snelsten aanmelden. Met de 2' August Vion, Alfons De en 5e prijs maakten Thienpont- Cooman, Laurent Clippeleir, Rutsaert een goede beurt. Met Geert Philips, met 4 prijzen 462 jonge duiven was het Paul van 7 duiven en opnieuw de Baetens die aan de 4e prijs eerste twee afgegeven. Het reeds de mieze tot 5000 won. hok Philips zet zich door op de Goede resultaten voor Henk afstandsvluchten. Kopduiven en zn. Van den Broeck, Du- ook nog voor Maurice Lebon, mez en zoon, Dehuyvetter - Frans Pauwels, Frans Her- Declercq, Flor Tulkens, Ro mans, Julien Raemdonck. De bert Claeys, Georges Maes. mieze tot 1000 voor Roger De BENO Meyer. GEORGES ROELS WINT DOURDAN De Dourdanvlucht die te Den- ge duiven voor Jean Stock- dermonde nog op het pro- man, Jozef Vermeir, Baziel gramma stond werd gewonnen Poppe, Eddy Schatteman. Met Duivensport. Norbert Thierens: eerste prijs op Quiévrain in ^oor Georges Roels (lc en 4C) de 8e en 10* prijs kregen de Moerzeke (bvw) v9°r gebuur Paul Poppe en gebroeders Michiels hun deel zijn broer Gerard Roels. Vroe- van de series. BENO RAYMOND VERHELST, LEON DE KRAEY, GUSTAAF VAN HOLEWINCKEL, GILBERT MIEGROET en CESAR PEELMAJf In het verbond Sint-Gillis, Baasrode, Moerzeke, Sint- Amands mikte Raymond Ver- helst in de roos voor Spanoghe en zoon (2 en 8), gebroeders Van der Borght, Spinoy en zoon, Francois Kinders, Van Damme en zoon, Jean De Clercq. Pierre Moortgat speelt een zeer sterk seizoen. Hij korfde vijf duiven in en met de 9de, 32ste, 38ste en 40ste had hij een koppel volgers en met een won hij de eerste bonserie. Jozef De Donder won de twee de en Spanoghe en zoon de derde aan de 56ste prijs en dan hadden Alfons en Julien al zes van hun 12 duiven thuis. Al- bert Koeckelkoren heeft een Noyon-vliegploeg die in haak zit. Aan de 71ste prijs de eer ste serie van drie aangeduid en aan de 135ste prijs de eerste van vier aangeduid. met vroege jonge duiven wa ren Pollijn-Mets, Eddy Van Puymbroeck, Alfons Van Boxelaer, Willy Kluskens, (5 en 12), Maurits Kusé (6 en 9), Petrus Truyman, Alfons Ja cobs, Honoré Smet, Alfons Bazijn, Karei Noens. Bij de oude duiven kopprijzen voor Alfons Jacobs, Eduard Van de Vijver, Verdoodt en zoon (4, 5,6, 8, 11, 14, 15, 16, 23, 26 of 10 op 12), Pollijn-Mets, Louis De Rijcke. Bij de jaarlingen dezelfde namen met René Ter- in, Alfons Jacobs, Leon Fie rens, Verdoodt en zoon (4, 5, 6, 8, 10, 11 en 12). Bij de duivinnen hetzelfde scenario en Alfons Jacobs, Eduard Van de Vijver (3 en 8), cn opnieuw Verdoodt en zoon (4, 5, 6, 7, 9, 10, 11, 12, 18, 21, 27 of 11 op 12 waren de uitblinkers. In de Sint-Niklase Verbroe dering wierp Leon De Kraye zich op als de grote blikvanger. Een jonge duif was goed voor vier eerste prijzen. Hokken Te Zele-Huivelde mikte Gus taaf Van Hollewinckel in de roos voor Van Doorslaer-Chri stiaens (2 en 9), Roger Van Garsse, Petrus De Bruyn (4, 6, 1), Roger Dhauwe, Leonard Christiaens, Kamiel Famaey. Laurent De Maesschalck won de eerste aangeduide serie aan de 23ste prijs. In het Tweeverbond Zele klokte Gilbert Van Miegroet de lste en 4de prijs. Kopduven voor Leonard Mariman, Alois Van de Cauter, Petrus Sey mortier (5, 6, 13, 17, 20). Gil bert Van den Hof (7 en 10), Frans en zoon Tackaert, Frank Roels. In het samenspel Buggen hout, Lebbeke, Opdorp een nieuwe overwinning voor Ce- sar Peelman. Het hok in form is dat van Jules Mannaert. Hij korfde 15 duiven in en die vlogen de 2e, 3e, 5e, 6e, 8e, 9e, 12e, 15e, 16e, 35e, 38e, 48e, 51e of 13 op 15. Een duifje in de eerste tien voor Maurits Tierens, Louis De Bondt. Beno DuivensportLesar feetman behaalde in Lebbeke de eer ste prijs op Quiévrain én op Noyon (arch) Paardensport. Mede door deze geslaagde sprong reed Pinteion een foutloos parcours (vh)

De Voorpost | 1986 | | pagina 27