VA BAASRODE SNEUVELT IN LAATSTE SPEL RAP EN VLUG KASTEL GEWESTELIJK KAMPIOEN IN LAGERE II DE TOEKOMST BUGGENHOUT WINT OVERTUIGEND BEKER VAN BELGIE VOOR PUPILLEI mm SPELERSFICHE VAN FRANCOIS KAEKELBERGH ir„r RUBBENS OP ZUCHT VAN NIEUWE TITEL EEN STAP IN DE GOEDE RICHTING KAATSKALENDERS 28 - 29.8.1986 - De Voorpost KW J urn bek w» kaatsen KAATSEN IN BAASRODE Gewest Aalst - Dendermonde VA Baasrode - Pelote Opstal: 15-7 Ruststand: 8-4 Het is nog niet zo veel voorgekomen dat de laatste speeldag in de kompetitie de ontknoping van een kampioenschap moet brengen. De tweestrijd tussen Opstal en Baasrode lokte een massa kijklustigen naar de Broekkantstraat. Met dat ene puntje verschil, waarmee Opstal van start ging, kon nog alles gebeuren. VA Baasrode had een dure eed gezworen. Het was van plan zyn huid duur te verkopen en Opstal voor het «gouden» puntje te laten zwoegen. Enkel winnen was voor Baasrode niet voldoende en Opstal kon zich niet inbeelden dat het geen zeven spelen zou ophalen. Na een voor Opstal uiterst ge- thuisploeg de wedstrijd onder slaagd seizoen kon en mocht kontrole kreeg, kon ze via dat niet gebeuren. Dat in de goed georkestreerd spel een 5- sport alles mogelijk en niets 2 kloof slaan. De spanning onbereikbaar is zouden de Op- steeg ten top en de toeschou- stalspelers aan den lijve onder- wers kregen waar voor hun vinden. Ze hebben tijdens de geld. VA Baasrode zette zijn wedstrijd geleden voor een race naar de driepuntenzege heel seizoen. Zo erg dat de in. Opstal diende gelaten toe eindfaze hen werkelijk de da- te zien hoe Baasrode via 5-3 ver op het lijf bezorgde. naar 6-3 en 6-4 kon opklim- Onder impuls van Segers pakte men. Met een 8-4 stand in het Opstal het eerste spel. VA voordeel van de thuisploeg Baasrode reageerde prompt kon de rust ingegaan worden, zoals het een titelopponent be- Nadat de heesgeschreeuwde taamt en het stelde bij 1-1 kelen gelaafd waren konden gelijk. Dat in dergelijke beslis- beide teams hun strijd verder sende fazen de zenuwen een zetten. Pelote Opstal bracht belangrijke rol spelen staat het aanvangsspel van de twee buiten kijf. Zo was de stand na de helft op zijn naam: 8-5. Dat geruime speeltijd en talrijke was het startsein voor het keer- flaters nog steeds 3-2. Toen de derstrio Van Kerckhoven, Verheyden en De Clercq. Zij ontbonden hun duivels en Op stal kwam niet langer in het spelpatroon voor. Het diende machteloos toe te zien hoe de VA Baasrode spelers hun greep op de wedstrijd konden verzilveren langs een 10-5, in een 11-5 voorsprong. Met heel veel geluk slaagden de bezoe kers erin hun zesde spel te pakken: 12-6. Voor Baasrode was de match nog helemaal niet verloren. Met vereende krachten en on der luide aanmoediging van hun supporters ondergingen ze een ware gedaanteverwisse ling. Ze walsten over hun tegenstanders heen en bereik ten zo een 14-6 op het bord. Van spanning en sensatie ge sproken! De koorts steeg bij beide klubs, die voor elkaar geen onbekenden zijn. Het laatste spel zou de doorslag geven voor de toekenning van de titel. Het spel ontplooide zich op de koop toe tot een 40- 40, met Cassiman (van VA Baasrode) in de tamis. Alle ingrediënten voor een driepun tenzege waren aanwezig. He laas, het mocht niet zijn! Cassi man leverde een excellente op slag af, maar ongelukkig voor hem kwam de bal in de buurt van De Baeck en deze liet geen enkele kans onbenut om de bal over de hoofden van de Baas- roodse spelers te keren. Met deze overgekeerde bal bezorg de hij meteen de titel aan zijn ploeg. Dolle vreugde, rouw- stemming bij Baasrode. Na dergelijke prachtprestatie van de Baasroodse spelers (de ze wedstrijd met 15-7 winnen) kwam de klap des te harder aan. Elke aanwezige kaatslief- hebber beaamde dat Baasrode de titel allerminst zou gestolen hebben. De ploeg van Baasrode die voor deze uitmuntende wed strijd zorgde bestond uit: ach terman De Clercq, grootmid den Verheyden, kleinmidden Van Kerckhoven en aan de koord Claes en Cassiman. Dit vijftal heeft niet alle gekoester de verwachtingen kunnen in lossen maar het heeft gedaan wat er verlangd werd: keiharde en totale inzet, maar het tik keltje geluk ontbrak. Omdat VA Baasrode op de tweede plaats prijkt, komt het uit in de eindronde van bevordering De op de tweede plaats ge rangschikte van de gewesten Ninove (Geraardsbergen, Gal maarden) en het gewest Aalst - Dendermonde (VA Baasrode) moeten nu onder elkaar uitma ken wie als winnaar van deze heen en terugwedstrijd aan spraak kan maken om naar Hogere III te promoveren. Op zaterdag 30 augustus moet VA Baasrode naar Galmaarden en op zondag 31 augustus ont vangt VA zijn konkurrenten om 15 u. op de terreinen, Broekkantstraat. Supporters, de spelers rekenen op morele steun! Kaatsen. In de streek van Wieze en Denderbelle mogen de kaatsluttes zich nog verheugen in voldoende belangstelling. Meer zelfs, de kaatssport in het Vlaanderen een nieuwe bloei te kennen (vh) Het was reeds half-seizoen duidelijk dat er voor de eerste maal in jaren noch voor de eerste ploeg, noch voor de jeugdploegen een gewestelijke kampioenstitel zou inzitten. Onverhoopt heeft de tweede ploeg van Rap en Vlug dan toch voor één titel gezorgd. KAMPIOENSCHAP VAN VLAANDEREN VOOR KADETTEN DE TOEKOMST BUGGENHOUT - GRIMMINGE: 13-6 Ruststand: 7-6 De kadetten van de Toekomst traden op als gastheer van de Grimmingse spelers, kam pioen van het gewest Ninove- Geraardsbergen. Beide ploe gen zorgden voor een spannen de en uiterst genietbare eerste helft, waarvan meer dan 200 toeschouwers getuige waren. De bezoekers haalden het eer ste spel binnen, maar De Toe komst kon gelijk stellen om nadien een eerste maal aan de leiding te komen. Buggenhout stuitte in de heenwedstrijd op een sterk Grimminge en het had in de eerste helft meer dan de handen vol met de tegen stander. De bezoekers pakten aardig uit in de op- en terug slag en Buggenhout moest zich inspannen om gelijke tred te houden. Afwisselend haalden de ploegen één spel binnen wat voor spanning op het terrein zorgde. De Buggenhoutse spe lers moesten het onderste uit de kan halen om het hoofd boven water te houden. Zo veel tegenstand had De Toe komst nog niet ondervonden. Grimminge was de eerste ploeg die de thuisspelers het vuur aan de schenen kon leg gen. De scheidsrechter stak de bezoekers nog een handje toe met enkele noodlottige beslis singen voor Buggenhout, zo dat het zich niet eerder kon losweken van Grimminge. Men kon wel zeggen dat Bug genhout een hardnekkige en volhoudende tegenstrever Als laatste in het rijtje VA Baasrodespelers komt Franqois Kaekelbergh (geboren op 30 juni 1959 in Baasrodeaan de beurt. Franqois heeft zich ten dienste gesteld van zowat alle ploegen uit zijn geboortedorp. Hij begon zijn kaats- loopbaan bij A dec Baasrode (momenteel spelend in derde hogere afdeling, op de voorlaatste plaats geklas seerd). Maar bij deze klub kwam zijn kaatstalent onvoldoende aan bod, zodat hij zijn toevlucht zocht bij Saraga Baasrode. Dan maakte hij een eerste halte bij VA Baasrode, maar niet voor lang echter, want deze zwerverweek opnieuw uit. Deze keer ging hij het wat verder zoeken, met name bij KWB Hamme. Maar het bloed kruipt waar het niet gaan kan en hij zakte weer af naar zijn favoriete stekje, VA Baasrode, waar hij graag speelt. Franqois Kaekelbergh staat genoteerd als wisselspeler aan de koord. De goede sfeer in de ploeg draagt ertoe bij dat er op dit ogenblik geen haar op zijn hoofd aan denkt nog afscheid te nemen van VA. Toch heeft hij niet enkel zijn hart aan het kaatsen verpand, want minivoetbal en zaalvoetbal behoren tot zijn lievelingssporten. Niettegenstaande zijn sportieve aanleg zondigtFranqois wel eens. Terwijl hij de traditionele biertjes hijst, gaat zijn onverdeelde aandacht in het café uit naar het biljart, bakschieting en vogelpik. Na zijn dagtaak als stadsar- beider spendeert hij menig uurtje in zijn tuin. Franqois is nog steeds vrijgezel en voelt zich er goed bij. De talrijke supporters die steeds goed geluimd zijn en zich voortreffelijk amuseren, laten hem toe zich thuis te voelen bij VA Baasrode. voor gekregen Bug- genhout ging echter de rust met 7-6 op het bord, nadat het I eerst een 5-6 achterstand had Na de pauze begon Buggen- hout vat te krijgen op de match Kaatsen. Club XV organiseerde het tornooi in Denderbelle en het draaide uiteindelijk op volle toeren. Grimminge werd meer en meer in de verdruk king gespeeld en het kon niet meer de mokerslagen van Koek en Co ontwijken. De Toekomst, dat zijn zinnen op dit kampioenschap had gezet, behoedde zich ervoor in de fout te gaan. De bezoekers slaagden er niet meer in om nog een spel binnen te halen. Voor Toekomst Buggenhout volstaat het volgend weekend (tijdens de terugwedstrijd) ze ven spelen op zijn aktief te brengen en de titel van kam pioen van Vlaanderen staat op het palmares. De Buggenhoutse coach en te vens voorzitter van de klub, Raymond Cardon, verdiént een woord van lof voor zijn degelijke organisatie en pres taties langs het terrein. De ploeg van De Toekomst Buggenhout bestond uit Chris- tof Cardon, Steven Koek, Chris Van Der Jeught, Danny Marivoet en Chris Verhasselt. Op de reservebank zaten naast de coach Callaert en Moens. Op 29 augustus speelt De Toe komst Buggenhout op Grim minge om 18.30 uur. De ploeg is eveneens ingeschreven voor de. Beker van België. Op 31 augustus werden de schfitingen gespeeld om 13.30 uur te Halle tegen ADR Bandets. Bij even tuele winst zal Buggenhout De Toekomst naar de halve finale gaan. Weekend-programma De Toekomst Buggenhout 29 augustus 1986 Kampioenschap van Vlaande ren: 18.30 uur Grimminge-Buggenhout De Toekomst 30 augustus 1986 Beker van België, gespeeld te Halle. Buggenhout De Toekomst- ATR Bandets R. Feytens Een dikke proficiat aan spelers en ploegleiders! Een tweede ploeg in leven houden, een tweede ploeg lei den en in een tweede ploeg spelen, het is allemaal niet ge makkelijk, zegt voorzitter To ny Baert in één interview dat wij hierover met hem hadden. De tweede ploeg kost veel geld en brengt doorgaans weinig of geen zaad in het bakje. De ploeg coachen is een zeer on dankbare taak, want men weet nooit op voorhand welke spe lers men gaat kunnen opstel len. Het is immers zo dat in de tweede ploeg spelers vertoe ven die van de ene week op de andere kunnen opgeroepen worden voor de eerste kern. Spelers van de tweede ploeg kaatsten voor hun plezier ter wijl er ook anderen zijn met weer andere drijfveren. Toch hebben ze duidelijk andere verzuchtingen dan in de scha duw van de groten te spelen. Om al die redenen is het spe len in een tweede ploeg niet zo gemakkelijk. Allerlei omstan digheden, zoals ziekte, blessu res, schorsingen,... hebben er voor gezorgd dat de eerste en de tweede ploeg een heel sei zoen geregeld in andere opstel lingen speelden. Dit had in de tweede ploeg uiteindelijk tot gevolg dat heelwat spelers de uiteindelijke titel mee hielpen veroveren. Drie trouwe bestuursleden met hun echtgenotes, Francois De Beer, Jozef Nobels en Charel Coppens leidden de ploeg naar deze titel. Volgende spelers hielpen mee aan de uitbouw van het sukses van Rap en Vlug: Frankie Ver- machelen, Rudi De Clercq, Danny Dc Wilde. Deze drie namen zijn ook vaak voorge komen in de eerste ploeg. Ver der waren er nog Patrick Van Eynde, Francois De Bock, Ferdy Aubroeck, Eric De Dec ker, Kamiel Vernimmen en ze ker niet te vergeten junior Danny Van Duysen. Het was vooral wanneer de drie eerst genoemde spelers samen de keerderspostitie be zetten, dat er op de kracht van het team geen maat meer stond. Op dergelijke momen ten moesten zelfs tenoren uit Lagere I eraan geloven. Zoals hierboven gemeld werden deze drie spelers geregeld door de eerste ploeg opgesteld, zodat ze onregelmatig in de tweede ploeg te vinden waren. Nu de gewestelijke titel binnen jat volgt logischerwijze het Kaï rst pioenschap van Vlaanderen dit zal gespeeld worden tegieks Cambrinus Welle, uit het g n e west Ninove - Geraardsbe ds gen. Het spelrooster ziet er a volgt uit: Zaterdag 30 augustus 198 fek te 14 uur: Cambrinus Welle es Kastel Rap en Vlug Zondag 31 augustus 198 te 15 uur: Kastel Rap en Vlu|ug Cambrinus Welle. Wanneer op deze laatste koi td petitiedag in Hogere III Bui chi en De Wilde met de eer ploeg kunnen aantreden en Frankie Vermachelen hersteijd zou zijn van een motorong luk, dan zou de ploeg op ha '1° sterkst kunnen aantreden. Hc' wordt in ieder geval afwacl ten, want ovef de waarde v ine tegenstander Welle weert in Kastel helemaal niets, klubleiding is er in ieder ge' i, van overtuigd dat heelwat K ed: telse supporters van deze ge t genheid zullen gebruik mak ini om het kruim van de tweejp't ploeg aan het werk te zien hen tevens te helpen bij Md betalen van de overwinni Wanneer deze titel op naam staat, wacht deze K; se ploeg nog een spannei maand van Nationale pioenschappen. Veel sukses jongens in de duw!! Schiftingen VA Baasrode beek: 7 - 1 zijn tegen een Waalse ploeg. t Leignan begon sterk aan de Tollem" match. Finale VA Baasrode - Cour< 4-7 Voor de eerste wedstrijd werd beguitoe werd Baasrode VA Baasrode oog steedsj Baasrode uitgeloot tegen Tol- afgestraft et, het moest via 1 - 2 het elan van de htüve fiol i>„L. ra. tsrioe Hav teven- en 2 - 4 zelfs tegen een 3 - 6 begon aan de finale op stander Beker) Dat hun tegenstander te pak ken was, werd reeds bewezen? Maar via hun goed verzorgde Kaatsen. Kaats club Pondorosa uit Erpe (da) begon aan de finale op uitstekende wijze. Via de volgende spel stonden de ders werd er een 3 - 0 Waaltjes 0 - 40 voor. De Baas- sprong uitgebouwd. Hiei roodse aanhang was er reeds verkeerde Baasrode in eei a overtuigd dat het team de makkelijke positie. Cour» troosting zou spelen. Niets was reageerde dan prompt en! opslag werd Tollembeek geen minder waar! Opeens schoten kon bij 3 - 3 gelijkstellen schijn van kans gelaten om in dc benjamins wakker en onder nadien een eerste maal bij de wedstrijd te komen. Tol- impuls van een goed kerende aan de leiding te komen. lembeek slaagde erin de eer te Timmy Joos kon VA de ach- rode kon nog gelijke tred redden. Een gemakkelijke ze- terstand wegwerken: 4 - 5, 5 - den tot 4-4, maar van dl ge voor Baasrode. 6- Zij kwamen bij 6 - 6 op waren de Walen de betere! gelijke hoogte. het terrein. Ondanks het De hoop was weer van de keerders nog niet verdwenen en in het koordspelers kon niet woi laatste spel leverde Jurgen verhinderd dat Courcellesi Verhulst keiharde ballen, - 5 en 4 - 6 naar 4 - 7 doorst In deze halve finale moest waartegen de Waalse spelers te om daarna verdiend de Baasrode het opnemen tegen niets konden inbrengen. De gische Beker in ontvangt ri een Waals vijftal. De te ge- scheve situatie werd nog recht- nemen. De tweede be makkelijke zege had de Baas- gezet en VA Baasrode kon ploegen van het land het roodse spelers uit koncentratie met deze 7 - 6 winst naar de voor een aantrekkelijke p^y gebracht, hetgeen fataal kan finale. kaatsen gezorgd. Halve Finale VA Baasrode - Leignan: 7 - 6 ZEELSE KAATSKOMPETITIE Ret/Gemeentepersoneel - Ros- Inex/AVDV - Van de Moortel: seels: 15-8 (ff) 15-0 Een goede start van de thuis- Klassement ploeg bracht hen 5-2 voor. Bij j Rubbens 9-24, 2. Inex/ de bezoekers reageerden Van AVDV 10-22, 3. Ret-Gemeen- dc Cauter cn De Block zodat „personeel 10-19, 4. Van de KAMPIOENSCHAP VAN VLAANDEREN VOOR JUNIORES aan 5-4 nog niets was beslist. Moortel 9-14, 5. Rosseels 10- Ret liet echter niet begaan en Durmen 9-6, 7. Gorion Grimminge - VA Baasrode 11-13 ging met 8-4 de rust in. Na de 9^) ruststand: 4-7 pauze eenzelfde spelbeeld met een dominante gastheer (12- Wedstrijden voor zaterdag 6 6). Toch sleepte Rosseels nog september een punt uit de brand. Inex/AVDV - Ret/Gemeen- n LL ,,t tepersoneel (Theo Wauters) Gorion - Rubbens: 2-15 Rubbens - Van de Moortel De rode lantaarn tegen de lei- (§taf Magerman) ders bleef een eenrichtings- Durmen - Gorion (Robert wedstrijd wedstrijd. Rubbens leidde aan Heirwegh). de rust met 0-8. Een niet afge- (^jz) vende thuisploeg lukte erin twee spelen op te halen de titel om het de leiding dij 4-a. in ae aan- op kousevoeten terug. i. kampioenschap vangsfase van de wedstrijd on- diende VA Baasrode opm stond voor Baasrode als eerste dervonden de bezoekers veel het gezelschap van de teff In de rush naar de titel om het de leiding provinciaal ontmoeting met hinder van de korte aanloop stander te dulden bij 8-8 (l hl Grimminge geprogrammeerd, bij de opslagbeurten. Eens de 7). Baasrode, dat al^onder [Ti De match beloofde een span- aanpassing bebeurd, begon het den had dat de Grimmi nend duel. Nadat Baasrode het VA-viftal beter te draaien. En taktiek enkele hiaten vert tn eerste spel had opgehaald, Baasrode kon de rust ingaan de, reorganiseerde zijn spi^, wijkten de thuisspelers geen met een komfortabele 4-7 het koii langs 8-9^tot 9-H^i duimbreed meer. Via 0-1, 1-2 voorsprong. pen. De thuisploeg gaf Kaatsen. De ploeg van Terjoden op het tornooi in Denderbelle (vh) KNK - Liga Vlaanderen Hogere III (laatste speeldag) 31.08.1986 Appelterre-Terjoden Baasrode-Zandbergen Hamme-Idegem Okegcm-Kastel Zele D.-Herne Meerbeke-Grimminge Eindronde - Kampioenschap van Vlaanderen 31.08.86: Eendracht Welle - en 3-3 kwam de thuisploeg aan Na de pauze kwam Grimminge niet zomaar gewonnen e sloeg de Baasroodse kolli m Opstal Buggenhout 07.09.86 Opstal - Eendracht Welle Voor de derde stijger naar Ho gere III 30.08.86 Galmaarden - Baas rode VA 31,08.86 Baasrode VA - Gal maarden. 31.08.86 Duvel - Ronse SK. Lagere II 30.08.86 Welle Cambrinus - Kastel 31.08.86 Kastel - Welle Cam brinus Kadetten 29.08.86 Grimminge - hout Toekomst (18.30 u.) Miniemen sloeg de Baasroodse kolli even het leer om de oren N kwam terug tot 10-11 en 1 maar moest toch de dui st, leggen tijdens het volgoj spel. Provinciale Eindronde (jeugd reeksen) Lagere I - Kampioenschap van junjores Vlaanderen 30.08.86 Baasrode VA - Grim- 30.08.86 Ronse SK - Wille- minge (16 u.) broek Duvel 30.08.86 Kokejane - Wieze (15 Gezien het geboden spelpi ,n u deze heenwedstrijd, vooi ar Pupillen de tcru8wedstiijd niets 30.08.86 Baasrode VA - Tol- 8°<*. Het beloof, een no, lc lembeek (14 u ter dueI te wordcn tussen ïg (A.T.) twee klasseploegen. Zate mi 30 augustus kan de kaat ns. hebber dit spektakel zelf i]( maken op de terreinen a8| Broekkantstraat.

De Voorpost | 1986 | | pagina 28