t Erembodegem gedenkt Dom Modest van Assche als Kersten en Vlaming Drie dagen jongerenbeurs in Dido-Erpe Dekenij Hogeweg viert feest te Erembodegem Vandalisme aan Horebekeveld i Opendeurdag bij schuttersgilde Sint-Joris Oudste huis van Aalst gerestaureerd VTB-Aalst vaart met op de Schelde <De Wilmar» Gustaaf De Luyck voor 145' maal naar Halle op bedevaart Assenaar verdacht van moord op Josée Verbestel 2 - 29.8.1986 - De Voorpost Alfons van Assche werd in Erembodegem geboren op 18 mei 1891. In 1906 deed hg zijn grootse herdenkingsplechtig- intrede in de H. Hart Abdij van Steenbrugge, ontving er het kloosterkleed en kreeg de heid- georganiseerd door het naam Modestus. In 1907 legde hg er zgn tijdelijke geloften af volgens de Regel van St.- Plaa,sehjk Dom Modest van Braedictus, in 1910 zijn plechtige geloften. In 1913 werd hü tot priester gewijd. In 1932 werd hij tot abt verkozen van de Steenbrugse gemeenschap. iien Jdc belangrijkste ieveiB. Op 30 oktober 1945 bezweek hg te Brugge aan de gevolgen van de repressie... Vyf en schakels van het rijk gevulde twintig jaar geleden werd hem posthuum door gans Vlaanderen, en ook van buiten onze leven van Alfons-Modest van grenzen, te Erembodegem een eerherstellende hulde gebracht. Sedertdien laat het toen Assche in herinnering ge- gestichte Dom van Assche-komitee er, omtrent de overlijdensdatum, ieder jaar een bracht, plechtige jaarmis opdragen, opgeluisterd door het Erembodegemse St.-Amandus- «Gedurende de eerste wereid- zangkoor, waarna een krans aan het herdenkingsmonument «Het Offer» piëteitsvol ^jog werd hij na een kort neergelegd wordt. verblijf in Engeland achtereen- Dit jaar wordt deze plechtigheid zondag 7 september in de Sint Amanduskerk volgens als brankardier en aal- omkaderd met een tweedaagse tentoonstelling met dokumenten over leven en werk van moezenier ingelijfd in een Dom Modest van Assche 6 en 7 september en de voorstelling van het boek «Dom Waals regiment. Gestaald Modest van Assche-Kersten en Vlaming», door Dr. Arnoldus Smits o.s.b., op 7 september, in de Parochiezaal van Erembodegem-Dorp. door deze vuurdoop der edel moedigheid, hervatte hij na de oorlog zijn gewoon leven als biddend monnik en als stude- Dom Modest van Assche: «Er van Vlaanderen en van de we- 1950 met een proefschrift over rend professor, terwijl vrij vlug zouden vele en zeer verschei- reld van zijn tijd. Enkele grote ig30: Scheuring in de Neder- en steeds meer naar buiten den beelden van deze man levensperioden tekenen zich landen. In 1983 publiceerde hij uitstralende aktiviteit hem in kunnen geschilderd en gebei- meteen duidelijk af: zijn een nieuwe en aangevulde edi- beslag nam. Hij werd tussen de teld worden: Dom van Assche jeugdjaren te^ Erembodegem de Van dit werk dat door de twee oorlogen een der hoofd- als monnik, als aalmoezenier, (1891-1903), zijn eerste schre- Koninklijke Akademie voor promotors van de ~u* den in het kloosterleven tot Nederlandse Taal- en Letter- als abt, als* liturg, als vredehe- raut, als herder, als profeet en nieuwe volksliturgie, was een der top- zijn priesterwijding (1903- kunde met de Dr. L. Elautprijs figuren in de internationale als martelaar. Wie zich zelfs 1913), zijn jaren als brancar- bekroond werd. Voor de uit- vredesbeweging terwijl hij bui- maar kortstondig in zijn leven dier-aalmoezenier tijdens de voerige biografie van abt Mo- ten alle partijpolitiek om de verdiept, wordt geraakt door eerste wereldoorlog (1915- dest van Assche kon hij, naast wijze en invloedrijke raads- de warme eenvoud en de uit stralende levenskracht van de- Vlaamse 1919), de hoogtijjaren van zijn talrijke andere bronnen, ook liturgische, spirituele en pasto- gebruik maken van het straf- zieleherder. rale aktiviteit (1921-1932), zijn dossier van het Krijgsaudito- Meestal is hij gekend en wordt inspirerend abbatiaat en zijn raat. Deze publikatie met als sterke mate, na zijn abtswij- hij herdacht omwille van zijn uitdijende vredesmissie in titel «Dom Modest van As- ding in 1932. De solidariteit de Wereldkerk sche, Kersten en Vlaming» be- mét zijn volk werd later met man werd van het gistende Vlaanderen. De invloed op de ze diverse terreinen groeide pijnlijke en schandelijke lij- Vlaanderen e densweg en eenzame dood. Te (1932-1942), en tenslotte de Vat 450 bladzijden en 32 platen een kwaad oog bekeken. Va- weinig. althans bij de jongere moeilijke oorlogsjaren en re- en kost 1.050 FR. generatie, is hij gekend en pressietijd waarin hij mid- Op 23 juli 1961 werd voor slachtoffer van een pijnlijk wordt hij her-innerd omwille den m de gulden zomertijd van Dom Modest van Assche te begrip en stierf op 31 oktober van zijn «levenswerk». Toch zijn leven eerst levend sym- Erembodegem het herden- 1945, met als enig testament: kan zijn dood slechts verhel- bool en later martelaar van de kingsmonument «Het Offer» «Ik ben onschuldig, ik heb vre- derend oplichten vanuit de fel- vrede wordt (1942-1945). werk van Frans Tinei selijk geleden, ik vergeef alles le uitstralingskracht van zijn Op 29 juni 1986 is een nieuw opgericht en onthuld tijdens de en allen», wetenschappelijk werk over der abt viel na de oorlog als leven». Zo lezen wij in de «Dom Mo- Op 6 en 7 september program meert het Dom Modest van Asschekomitee-Erembodegem voorzitter N. Daem op nieuw verscheidene plechtig heden. Op het programma: zaterdag van 17 tot 20.30 u. en zondag van 10 tot 20.30 tentoonstelling met dokumen ten over leven en werk van Dom Modest van Assche in de parochiezaal. Toelichting van de tentoonstelling wordt gege ven door Mevr. Chris Lievens- Borms, schepen van kuituur, zaterdag 6 september te 19 uur, waarna optreden van het a capellakoor «Ter Muren». zondag 7 september in de Sint Amanduskerk (Ten Bos): 15 u.: Heilige misviering: con celebratie door Z.E.H. Frans Temmerman, vicaris-generaal van het bisdom Gent; Vader Abt Anselmus van de St. Pie tersabdij van Steenbrugge en Z.E.H. J. Colpaert, pastoor van de O.L.Vr. parochie- Erembodegem. 16 u.: korte plechtigheid aan het Dom Modest van Assche monument. Optreden van het St. Amanduskoor. Spreek beurt door de Heer R. Van Vaerenbergh, schepen. 17 u.: in de parochiezaal: voor stelling van het boek «Dom Modest van Assche, Kersten en Vlaming» door de heer P. Daels, voorzitter van het IJzer- bedevaartkomitee. U zijt van harte welkom op deze plechtigheden. De Bruyn Aalst. De Sjeeperekens organizeerden een kaatstornooi. De finale werd betwist tussen de Matotten en de Kornissensloipers (a) Gedurende drie dagen kunnen de jongeren van Erpe- Mere terecht In het jeugdhuis Dido te Erpe waar ze aan allerlei aktiviteiten kunnen deelnemen. Zowel de aktieve als de passieve rekreatie komen er aan bod; men kan er animatie beleven en informatie bekomen en het program ma is zodanig samengesteld dat iedereen aan zijn trekken komt, hoe moeilijk men ook in zijn keuze is. Dom van Assche verschenen, dest van Assche-Diptiek», met geschreven door Dr. Arnoldus levenskroniek en liturgische Smits o.s.b., een uitgave van bibliografie, in 1985 gepubli ceerd door D.E.-Godfried Feys o.s.b. van de St.-Pieters abdij van Steenbrugge. Deze Smits o.s.b. miniatuur-«diptiek» geeft een Noord-Brabant, de Stichting Jan Cobbaut en de Sint-Pietersabdij van Steenbrugge. Dr. Arnoldus (Dinteloord, 1914), sinds dubbel beeld van het Alfons- 1934 monnik in de Sint-Pie- Modest van Assche rijk gevul- tersabdij, promoveerde bij de leven in dienst van de Kerk, Prof. Pieter Geyl te Utrecht in «De Aalsterse Schuttersgilde Sint Joris, waar men terecht kan om zich te bekwamen in de schietsport zowel met pistool, revolver als karabijn, houdt op zondag 31 augus tus 1986 haar tweede opendeurdagen en dit van 9 uur tot 19 uur. Er wordt de mogelijkheid geboden er met karabijn te schieten en alle inlichtingen voor eventuele aansluiting zijn ter plaatse te bekomen. Eerstdaags zal ook een nieuwe stand geopend worden voor luchtkarabijnen en pistool. Bij die gelegenheid kan u er ook terecht voor de 2de grote barbecue van deze gilde en dit van 11 uur tot 19 uur. Voor de prijs van 250 fr. eet men er 1 worst, 1 varkensrib en een brochet met groenten, sausen en brood. Een kindermenu (12 j.) betaalt u 150 fr. Afspraak op de gildeterreinen, Termurenlaan 24 te Erem bodegem. LH De Hogeweg, één van de slagaders van Erembodegem- ven en inlichtingen: Music Ex- Centrum, is nu wel geen uitgesproken handelsstraat maar plosion, Hogeweg 91. telt toch verscheidene leden van «Dekenij Hogeweg» die Zondagnamiddag wordt een rich samen regelmatig inzetten ter ^ordering van han- gXadërij start°öm 1? u. En rinlrinitiQtiDvnn on nlnnknlttltn FpnctnliikhpHnn delsinitiatieven en plaatselijke feestelijkheden. De jaarlijkse dekenyfeesten gaan er door op zaterdag 6 en idndmmarktrVan 147ót i8 u" zondag 7 september. En traditiegetrouw is er gezorgd staat een brandweerdemon- voor een gevarieerd programma waaraan jong en oud heel stratie op het programma. Om wat vreugde kan beleven. Zaterdag worden de feesten kandidaten dienen zelf te zor- ingezet te 14 u., met een reuze- gen voor een plaat of cassette braderij. Tegelijk gaat er een in goede staat. Deze dienen te prondel- en kindermarkt van worden voorzien van naam, start, waar de kleinsten zeker adres, titel en artiest die het hun hartje zullen kunnen op- nummer zingt. Het optreden halen. Om 18 u. wordt elkeen mag de 6 minuten niet over- er vergast op een wandelkon- schrijden. Mixing van verschil- cert door de Koninklijke Fan- lende nummers is toegelaten, fare «Niets zonder Arbeid». En te 19 u. kan iedereen deel- Er mag niet life gezongen wor- nemen, ongeacht leeftijd, aan den. Attributen nodig voor het een «play-back-show» op het optreden dienen zelf vlug ge- openluchtpodium. Er zijn 2 plaatst en verwijderd te wor- reeksen: Reeks A, voor kandi- den! De jury zal volgens de daten tot en met 12 jaar, reeks gebrukejijke normen punten Jje'^ïmim'Mn de"Ünder- B, voor kandidaten vanaf 13 geven: lipping 40 p., kledij 20 maj][ 1Q voor de jaar en ouder. De kandidaten p., gelijkenis 20 p., algemene dienen zich aan te melden om indruk 20 p. (samen 100 18u30 aan de discobar. Het punten). De inschrijving is gra- optreden van beide reeksen tis. Iedere deelnemer of groep ëvemje" t"gaan «iSeiën m loopt door elkaar en heeft de- ontvangt een prijs Onder an- de H^geweg% Erembodegem! zelfde manier van puntentel- dere 10 gratis uitstappen met ling. Bij de prijsuitreiking wor- een luxe autocar, aangeboden den de reeksen gescheiden. De door BBL-Hogeweg. Inschrij- D.B. Landbouwers met rundvee op weiden in de buurt van Horebekeveld zyn het grondig beu. Reeds een paar jaar zyn ze inderdaad slachtoffer van vandalenstreken van een aantal jongeren. Knapen die er rondlopen met een mini-karabyn zyn er lang geen uitzondering. In de periode toen de firma De Jonghe aan de wegenis werkte in de nieuwe wyk werden vaak machines onklaar gemaakt of gewoon omgekeerd. Soms werd ook wel met een of ander tuig een ritje gemaakt. Nu die wegeniswerken als attraktiepool wegvalt zouden jongeren het gemunt hebben op het veld, de weiden, de oogst, het vee. dan is er ook een prondel- en 16 u. wordt een demonstratie judo verzorgd door Akijama Aalst en Eureka Erembode gem. En vanaf 17 u. kan je rondkuieren op een avond- markt. Zaterdag en zondag is er doorlopend etalagewed strijd, maar ook animatie door straatmuzikanten en autoshow met medewerking van AHGRA. Niet alleen bij de play-back show, maar ook op de kinder markt en met de etalagewed strijd zijn busplaatsen te win nen voor een ontspanningsreis: 5 plaatsen zijn voorzien voor van de etalagewedstrijd. Beslist wel de moeite om zater dag 6 of zondag 7 september Het oudste huis van Aalst, «De Stad Antwerpen» op de hoek van Lange Zoutstraat en Sluierstraat, is gerestau reerd. De handelszaak is reeds geopend en nu is het enkel nog wachten op het uit de steigers halen van de gevel langsheen het Sluierstraatje. Dit huis uit de Spaanse periode was tot. in 1980 een handelshuis doch de toestand was dermate dat de bewo ners het verlieten. Het huis was absoluut aan herstellings werken toe wilde het bewaard blijven. Drie jaar later aangekocht door een paar uit Zottegem werd van de restauratie werk gemaakt. Ze kwam zelfs ter sprake op de jaarlijkse viering van de Vereniging voor Aalsters Kultuurschoon, de WAK. Alhoewel het renaissancemotieven op de gevel draagt is het gebouw toch typisch gerealizeerd naar het Gotisch schema. Het heeft een bak- en zandstenen trapgevel met sterk dominerende horizontale lijnen en verder kruismo- nelen en cartouches. M.M. Verleden donderdag kreeg veefokker Alfons De Ridder, Botermclkstraat 134 de volle lading. Toen hij 's avonds de zowat 20 koeien van de weide haalde zelfs 's zomers durft men ze niet op de weide laten uit schrik voor misdadigheid bleek er, eens in de stallen, één te ontbreken. Ergens op de weide langsheen de nieuwe weg, weide die sa men met die van Leon De Meyst, Kapelleommegang 9 te Herdersem zowat 600 m lang is, vond hij de achtergebleven koe. Duidelijk met ijzeren sta ven bewerkt, met kneuzingen alom, een gezwel aan de borst en een manke poot. Alleen raakte de koe nooit terug thuis. Ook zijn makker Leon De Meyst had op dat moment een koe die wellicht met pijlen was bekogeld geweest en spo ren vertoonde van wat wel een mes zou kunnen zijn geweest. De politie werd verwittigd, proces-verbaal en klacht tegen ongekende werd opgesteld en nu is het afwachten geblazen wat er verder van komt. Alfons De Ridder kreeg reeds een paar jaren terug een en ander te verduren. Twee jaar terug werden door misdadige handen een aantal gaten door de plastikfolie op een voeder- kuil gestoken met als gevolg dat het voeder in aanraking kwam met de lucht én verrot te. Resultaat: een schade van zowat 120.000 fr. Toen ook werden de nodige vaststellin gen gedaan doch De Ridder wacht nog steeds naar de eer ste frank. Verleden jaar werd een aan zienlijk gedeelte van een maïs veld totaal vernield en werden honderdtallen maiskolven af gerukt. Ook daarvan genoot de landbouwer geen schade vergoeding. Geliefkoosde bezigheid van een aantal vandalen zou zijn het doorknippen van de draad versperring rond weiden, zo dat koeien op de loop kunnen slaan. De politie vervult haar taak, doch de misdadige praktijken houden voorlopig niet op. Ook een door de buurt aangevraagd en door het stadsbestuur ge plaatst verbodsbord dat enkel op de weg in kwestie land bouwvoertuigen en fietsen toe laat brengt duidelijk geen soelaas. LH Het is moeilijk in deze tijden om een jongerenbeurs te orgar niseren, vooral omdat men overal wat te bieden heeft. Maar het is niet zozeer de konkurrentie doch eerder de kieskeurigheid van het indivi du dat problemen stelt om in teresse op te wekken. De eerste jongerenbeurs van Dido Erpe is met een zekere durf en moed aangepakt en is verantwoord door verschillen de bedoelingen van het opzet. Voor de volledige duur van de beurs heeft men alvast boeien de aktiviteiten uitgekozen die aan diversiteit niets te kort schieten. Hoe weinig men ook geïnteresseerd is, toch moet de jeugd belang stellen in een of ander facet van het program ma. Men kan deelnemen aan een tentoonstelling; er is ani matie met allerlei optredens; men kan de video bekijken of de computer bedienen; er zijn allerhande spelletjes om zich onledig te houden en tussen door kan men ook proeven van lekkere hapjes om de tijd op een gastronomische manier door te brengen. Een tweede bedoeling be staat hierin, alle jongerenvere nigingen van de deelgemeen ten van Erpe-Mere "onder één dak" samen te brengen en ze op die manier kennis te laten maken met de werking van Dido. Dergelijke bijeenkomst kan dus ook belangrijk zijn om aktiviteiten uit te wisselen, maar is toch vooral bestemd om het gebeuren in Dido zelf mee te beleven. Volgens de organisatoren gaat het hier om een "vernieuwd" Dido, een jeugdvereniging "die eep alter natief wil bieden in deze tijd van kommercialisering en op pervlakkigheid". Toch houdt men voor ogen dat deze beurs, hoe experimenteel ze ook is, in de eerste plaats een feestelijk evenement moet zijn om toe nadering tussen de groeperin gen gemakkelijker te verwe zenlijken, om een betere ken nismaking van andere werk groepen tot stand te brengen en kontakten te leggen voor de toekomst die een nauwe sa menwerking tot gevolg zouden moeten hebben. Om dit opportuun te verwe zenlijken voorziet men in de beurs zelf een reeks standjes waarin de verschillende jonge renverenigingen van Erpe-Me re hun werking kunnen voor stellen, promotiemateriaal 'aanbieden en informatief op treden. De organiserende ver eniging Jeugdhuis Dido heeft er uiteraard een uitgebreide stand waar men informatie ter beschikking stelt over de ko mende winteraktiviteiten met o.a. danskursussen, karate- beoefening, vormingsavonden, wegcode, allerhande optre dens en dergelijke. Tentoonstellingen De reeks wordt geopend met het Nederlandse "Loes- je", een originele tentoonstel ling die voor het eerst in onze kontreien te bezichtigen is. Sinds 1983 kan men' van dit gezelschap ludieke en even spitsvondige slogans lezen die reeds een zekere populariteit bij onze Noorderburen genie ten. Genietbaar zal zeker de selektie van een vijftigtal affi ches zijn want ze bevatten alle maal humoristische en ironi sche voorstellingen "goed voor veel gemonkel en binnen pretjes". Daarnaast is een enige foto tentoonstelling met een veertigtal fotografische visies op jongeren en hun wereld waarin ze leven. Deze selektie is het uiteindelijk resultaat van een fotowedstrijd van het Ma- sereelfonds. De samenstelling van wat in Erpe getoond wordt, is een keuze gemaakt door W. Demulder (De Bond), H. Selleslags (Humo), M. Hendrijcks (De Gente naar) en F. Claus (De Morgen). In Dido werd dus een verba zingwekkende verzameling bij eengebracht van eigentijdse beelden van en over de jonge ren. Rond die generatie draait de wereld en veel hangt af van hun gedragingen om de toe komst te bepalen. Dit tracht men te verbeelden aan de hand van fotografische momenten uit hun eigen leefwereld. Het derde luik behelst een kleine fototentoonstelling wel ke de resultaten weergeeft van de fotowedstrijd uitgeschreven door Dido zelf. Het thema "Vakantie 1986" werd door 1'onge fotografen uit alle hoe- :en bekeken en de vakantie- sfeer, die op originele wijze vastgelegd werd, zal dus ook op de jongerenbeurs nog aan wezig zijn. Rand-animatle Een laatste fase van het drie daags gebeuren is grotendeels gebaseerd op eigen kunnen, op aktieve medewerking. Op za terdag 30 en zondag 31 augus tus zijn er permanente demon straties van karate en klassieke dans. Ook andere standen zijn zodanig ingericht dat ze be langstelling zullen wekken bij de jeugdige bezoekers. Daar bij is er om het uur een video montage met o.a. een film "Tijd te kort" gerealiseerd door de Vlaamse Filmfederatie van Jeugdhuizen. Deze film heeft uiteraard betrekking op het jeugdhuiswerk van tegen woordig waarbij vrijetijdsbe steding geen ijdel woord is. Ook staat er een computer ter beschikking waar men (gra tis) zichzelf kan testen over de kennis van de wegcode. Een enige gelegenheid om zeker te weten of men zijn rijbewijs nog waardig is of aan een "her scholing" moet gaan denken. Een andere attraktie is het stel van twee "rollen" waarop elk ervan een fiets gemonteerd staat. Hier kan men zijn spor tieve rijkunst testen met een ingebeelde rit over één km. tegen het uurwerk. Men kan het ook opnemen tegen een rivaal en mits 20 fr. te betalen is men zeker van een prijs, maar geen palm of beker ver mits het zuivere vrijetijdsbe- stedingssport blijft en geen baankoers. Meedoen is dus de leuze die de driedaagse beheerst. Daar om kunnen mindere sportieve goden deelnemen aan het vrij podium op zondag 31 augustus tussen 14.30 en 19 u. Alle aktiviteiten zijn toegelaten: van muziek maken tot moppen tappen, en al wat er tussen ligt en wat maar enigszins te ma ken heeft met uitzonderlijke prestaties op allerlei gebied. Wie denkt iets meer te kunnen presteren dan een doodgewo ne sterveling kan hier mis schien de basis leggen van een "andere karrière"... Zijn alle voornoemde aktivi teiten quasi gratis dan moet toch een kleine bijdrage van 40 fr. gevraagd worden om het Aperitiefkoncert op zondag 31 oogst bij te wonen van 11 u. af. Het Gents "Duo Animato" spelen komposities voor gitaar en dwarsfluit en hun geva rieerd programma is samenge steld uit licht klassiek, jazz en hedendaagse muziek. (J.v.) Het zal wel een rekord zijn, vermoeden we. 21atcrdag 6 september vertrekt de Aalsterse wandelaar Gustaaf De Luyck voor de 145' maal naar Halle op bedevaart naar de «zwarte» Onze Lieve Vrouw. Hij vertrekt om 22.00 uur vanuit de Sint-Martinuskring te Aalst en bereikt op zondagmorgen Halle, waar hij na de eucharistieviering van 5.00 uur zal gehuldigd worden door de deken die hem een ereteken van kardinaal Daneels zal overhandigen. Na een eerste maal te zijn onderhoord doch vrijgelaten werd de 26-jarige Patrick C. uit Asse door onderzoeksrech ter Dransseur aangehouden. Dat dan in verband met de moord op Josée Verbestel wiens lijk op 23 juli op aanwij- ziging van een landbouwer van ter plekke uit de Dender werd opgehaald te Herdersem. Uit de lijkschouwing bleek dat het hier om geen gewone ver drinking ging. Wel om een misdrijf. De vrouw zou met een stomp voorwerp zijn gesla gen en achteraf gewurgd. Josée Verbestel ging normali ter op maandag op pad op cafébezoek. De gerechtelijke politie kamde dan uit bepaalde cafémilieus uit en zou tot de bevinding zijn gekomen dat het slachtoffer ook met Patrick C. te zien was geweest. De man had reeds bij zijn eerste verhoor alle schuld ont kent en zou dat nu nog doen. Doch er zouden materiële fei ten aan het licht gekomen zijn die het Patrick zullen bemoei lijken zijn onschuld staande te houden. LH Op zaterdag 13 september vaart VTB-VAB-Aalst met «De Wilmar» een omgebouwd binnenschip, van Dendermon- de naar Rupelmonde. Een ori ginele daguitstap waarbij het Scheldelandschap eens vanuit een andere invalshoek kan worden bekeken. In Baasrode wordt bovendien een bezoek gebracht aan het Scheepvaartmuseum en eens terug aan boord, kunnen opva renden zich te goed doen aan een uitgebreide barbecue. Waarna een geleid bezoek is voorzien aan het Mercatorei- land te Rupelmonde. Zelfs indien de weergoden die dag minder gunstig gezind zou den zijn, biedt de gezellige binnenruimte van de aak met salon en bar alle garanties om er efcn feestelijke bedoening van te maken. Om 9.45 u worden de geïnteres seerden verwacht aan de Sint- Onolfsdijk te Dendermonde, waar aan de Veerstraat ruime parkeergelegenheid is. In de deelnemingsprijs van 950 fr (VTB-VAB-leden) of 1200 fr is alles inbegrepen: boottocht, toegangsgelden voor het Scheepvaartmuseum en het Mercatoreiland, maaltijd met één glas wijn. Uiteraard zijn de plaatsen beperkt en moet men vooraf inschrijven bij de VTB-VAB-vertegenwoordiger Geert Van Cleemput, tel. 053- huyze, tel. I 78.06.34 of bij Leo Van Steen- Vertrekplaats Dendermonde AANLEGP' \TS

De Voorpost | 1986 | | pagina 2