Meer Dender dan Italia 39e Aatsterse Jaarbeurs beloftevol SP-fraktie niet akkoord met gang van zaken in Feestkomitee De Voorpost - 29.8.1986 - 3 Aalst. Aandachtig luisteren naar de openingstoespraken (a) Als we feestleider Albert Cornand mogen geloven wordt de 39e editie van de Aalsterse Jaarbeurs een topgebeuren. Aalst. Feestleider Cornand, minister Buchman, feestschepen Vinck en burgemeester "ij pont ae inderdaad dat waar deze beurs enkele jaren Uyttersprot, met vereende krachten wordt het lint doorgeknipt (a) terug op de terugloop bleek er nu weer positieve elementen bykomen die de neerwaartse trend zullen ombuigen. O.m. via een meer valabele kinderopvang en mits een ander sisteem van voorbehouden kaarten waarover, zoals u elders in dit blad leest, de SP weinig goeds kan zeggen. Aalst. De balboogschutters verbroederden bij de Klauwaerts (a) Feit is dat de Beurs elk jaar zowat 40.000 bezoekers telt, wat min of meer, waarvan een heel aantal dan wel met vrijkaarten binnenraakt. Aalst. Jan Doorns neemt nog even het programma door. De Jaarbeurs is een van zijn troetelkinderen (a) Aalst. Tijdens de jaarbeursreceptie zag men genodigden van allerlei pluimage, (a) Aalst gaat met zijn festiviteiten stilaan de internationale toer op. Verleden jaar werd via de Jonge Kamer een schuchtere poging gewaagd met Ierland als gastland, bij de jongste Topdag of Topweek kwam Oostenrijk aan bod en nu werd het het zonnige Italië. Maar eigenlijk was er van Italië bij onze rondgang niet zoveel te merken. De consul was wel op de academische zitting en een aantal firma's verkopen Ita liaanse produkten. Volgt dan nog - als u deze regels onder ogen krijgt is dat dan al voorbij - een modeshow op zijn Ita liaans en klap op de vuurpijl moet het optreden van Sandra Kim zijn. Of het de bezoeker allemaal op de Italiaanse toer zet blijft wel een vraagteken. Misschien is dat dan wel geen haalbare kaart en blijft het bij een warige illusie en wat woordkramerij Trend omgebogen Ondervoorzitter van het Ste delijk Feestkomitée en feest leider Albert Cornand is opti mistisch voor wat betreft het stijgend aantal bezoekers, niet in het minst door de nooit aflatende inzet van een aantal Feestkomitéeleden. Er werd ook gezorgd voor meer veilig heid door het breder maken van de gang naar de nooduit gang in de Kalfstraat. En ook aan de jaarbeurskoncerten werd gedokterd. Fanfares en harmonieën werden naar de buitenoptredens verwezen als zouden ze te weinig impakt op het publiek hebben gehad. Pluspunt is alleszins dat de Jaarbeurs, althans gedeelte lijk, voor de allereerste keer kan doorgaan in een nieuwe zaal. Hopelijk volgt nu spoedig de restauratie of ombouw van de rest van de Keizershallen nu de «Europese toelagen» geen probleem meer vormen. Aalst-Kermis Voorzitter schepen Juliaan Vinck ziet in de Jaarbeurs een duidelijk verlengstuk van de op sterven na dood zijnde Aalst-Kermis. Een laatste po ging om enkele uren of dagen te ontsnappen aan vaak grau we werkelijkheid na wat een lange, hete zomer had kunnen zijn. Spreker belichtte het im pakt van deze beurs niet, al hoewel gekneld tussen jaar beurssteden als Brussel en Gent toch weidse uitstraling geniet tot ver buiten de eigen regio. Ode aan de middenstand Voorzitter schepen Juliaan Vinck ziet in de Jaarbeurs een Minister Jacky Buchmann, voorheen verantwoordelijk voor huisvesting en in die kwa liteit ook reeds te Aalst aan het woord gekomen, bracht een ode aan de middenstand we gens zijn nevenaktiviteit en kreativiteit. Hij memoreerde dat in het kader van het Sint-Annaplan fiskale voordelen zijn voorzien om technologische vernieuwin gen en industriële investerin gen te stimuleren. Ook het behoud van het Participatie fonds waarbij KMO's aan de broodnodige kapitalen kunnen geraken. De minister brak ver der een lans voor het vereen voudigen van de ongehoorde administratieve rompslomp waarmede KMO-ers opgeza deld zitten. Wat nog? Op maandag a.s. is de Jaar beurs weer voorbij. Ondertus sen kan u er nog elke dag terecht vanaf 15 u. voor 50 fr. waarbij u dan nog een avond spektakel kan meeplukken. Vandaag vrijdag is dat het reci tal Rob De Nijs, morgen zater dag Aalsterse Show en zondag finale van de Jaarbeurstrofee play-back. Telkens te 21 u. En, traditioneel, afsluiten op maandag 1 september met Will Tura. Aalst. Nog een muurtje metsen, het kan allemaal (a) Aalst. De socialistische fraktie van het feestkomitee zette zijn grieven uiteen (a) De SP-fraktie van het Stedelijk Feestkomitee lichtte op een perskonferentie in «'t Land huis» haar houding toe in ver band met de Jaarbeurs. Bij monde o.m. van woordvoerder Frans Wauters werd gesteld dat de SP-fraktie reeds een eerste maal aan haar ongenoe gen uiting gaf toen ze zich onthield van aktieve deelname aan de traditionele karnaval- raadszitting. Verleden zaterdagvoormiddag wenste de SP-fraktie duidelijk afstand te nemen van de gang van zaken in het Feestkomitée en zal zich dan ook van aktieve medewerking aan deze 39e Jaarbeurs onthouden. Frans Wauters stelde dat er een alge meen ongenoegen bij de SP- leden is ontstaan over een aan tal esbattementen waaruit dui delijk de geest die wie het in het Feestkomitée voor het zeg gen heeft blijkt. De SP-fraktie neemt het o.m. niet dat door de Algemene Raad genomen beslissingen later ofwel wor den gewijzigd ofwel anders uit gevoerd. Evenmin dat voor stellen en petit comité worden klaargestoomd en er dan ge woon in ijltempo doorgedrukt. Restaurant Eén van de vele zaken die de fraktie. principieel, niet omwille van personen, zwaar op de maag ligt is die van het restaurant in de Keizershallen. De exploitant van verleden jaar zou, niettegenstaande for mele aanvraag met de nodige formulieren, zijn afgescheept. Hij kreeg geen antwoord, tele foneerde herhaalde malen vruchteloos en toen uiteinde lijk het tot een afspraak met het Feestkomitée kwam, stuur de dit zijn kat. «De opgedien de spijzen zouden niet voldaan hebben». Kontakt zou dan genomen zijn met een ander restauranthou der maar die kreeg dan liefst 170 m2 mooi in groen geka derd voor slechts 60.000 fr. wat neerkomt op zowat 350 fr./m2 waar andere standhouders 1000 fr./m2 betalen. Hij kreeg daarenboven nog tal van ande re faciliteiten: reeds openen te 12 u. en bier schenken bij het eten, wat dan wel zou kunnen evolueren tot bier schenken aan de toog. Zei een spuiter niet «als ge daar chips koopt en dus eet kunt ge er ook drinken». Gelat! In het Feestkomitée zou beslist zijn, na lange besprekingen, er geen verbruikersstand meer bij te nemen. Het moest inder daad geen verkapt voedingssa lon worden. De werkgroep «Gastland» zag echter een achterpoort. Men zou de ijsroomstand omdopen tot Italiaanse «Gelati» en het klasseren bij gastland Italia. De SP-fraktie kant zich tegen dergelijke praktijken maar be klemtoont dat hun huidige stand geen politieke oppositie betekent. Gesteld werd dat ze, ook in de «oppositie», positief hebben meegewerkt, o.m. bij kontakten met vreemde lan den om een gastland aan te trekken en bij de kwis waarvan zowel de idee als de uitvoering werk van de SP-fraktie is. Dat een kleine groep mensen die van «Gastland» - waar Frans Wauters dan niet bij is - beslis singen neemt tegen de algeme ne richtlijnen in, kan de goed keuring van de SP-fraktie niet wegdragen. Voorbehouden plaatsen Roger D'Hondt neemt de kwestie van de voorbehouden plaatsen op de korrel. 300 plaatsen zouden worden voor behouden aan het publiek mits betaling van 50 fr. Iedereen zou moeten betalen en men -zou volgens de richtlijnen de kaarten komen afhalen vanaf maandag 18 augustus. Maar toen op bewuste dag mensen zich aanboden om een kaart te bemachtigen voor o.m. Sandra Kim, Will Tura, de Aalsterse Avond of Rob Denijs was er geen enkele kaart meer be schikbaar. Gemeenteraadsle den werden ervan verwittigd kaarten te komen halen vanaf 21 oogst maar vanzelfsprekend waren er dan evenmin kaarten te bekomen... Brochure De jaarbeursbrochure, op de perskonferentie een «blauwe brochure» geheten waarop schepen-voorzitter Vinck en kel zijn foto kreeg nadat die van een staatssekretaris ervoor moest wijken, telt wel teksten van beleidsmensen maar wei nig propaganda voor wie op treedt in de Aalsterse Show. LH Aalst. Op het laatste moment moet er toch nog wat worden Aalst. De standhouders kregen ook de tijd om nader met elkaar kennis te maken en te getimmerd aan een of andere stand (a) verbroederen (a) Aalst. Het hot-dog kraam wachtte voorlopig af (a) Aalst. Minister Buchman mocht een geschenk van de stad in ontvangst nemen (a)

De Voorpost | 1986 | | pagina 3