Dekenij Koolstraat feest met Braderie en Zomerkarnaval Hartefeesten of parochiefeesten uit de goede oude tijd BGJG Bondskwis te Burst Aalst 2000 stelt jaarprogramma voor Karnavalnieuws Gids «Vlaanderenroute» van de pers Expo vrijetijdskunstenaars in Koolstraat Tweede Heemfeest VNJ Mere De Voorpost - 29.8.1986 - 5 In de Koolstraat wordt door Antoine Van Der Heyden en zijn staf, gestimuleerd door de positieve respons van verleden jaar, andermaal geopteerd voor een tweedaagse nonstop animatieformule tijdens het spetterend kermisprogramma rond Braderie- en Zomerkar naval. De woon- en winkelwijk met een hart wil via nieuwe impulsen, heuse kermissfeer en zelfs via internationale attrakties het publiek massaal naar de Koolstraat lokken. En tussen de diverse attraktiepools door zijn er promotie- en verkoopstands afgewisseld met expo's, autoshows, café-terrasjes, barbecues en kinderanimatie. De braderie wordt aangevuld met een springkasteel, een catchpodium, een kiosk, een kleinveewedstrijd, loopwedstrij den en de wonderfietsen van Maurice Carion. Springkasteel Zaterdag 13.9. - 12 uur. Van 's middags tot 's avonds zal het springkasteel voor de kinderen opgesteld staan in de Kool straat. Voor de kinderen uit de wijk en de jonge mensen die hun ouders vergezellen op de braderij wordt dit alvast een pretfestijn. Onverdroten zal er naar hartelust kunnen ge speeld, gesprongen'en geravot worden tot groot jolijt van zichzelf en alle omstaanders. Opgepast: alvorens het spring kasteel te betreden, schoenen uit en eventueel brilletje afge ven bij de mensen die zullen instaan voor het vlotte verloop en de veiligheid van de at- t rak tie. KJeinveetentoonsteliing Een nieuw initiatief is de prijs kamp voor het liefste en schat- tigste huisdier, een prijskamp voor kinderen. Iedereen kan inschrijven met zijn lievelings dier bij initiatiefnemer Frank De Smedt (Hondensalon Frank, Koolstraat). Alle huisdieren zijn toegela ten, d.w.z. een hond, een kat, een witte muis, een marmot, ccp zeerat, een geit, een goud vis, een eend, een kip, een duif, een parkiet of een kana rie... laat uw verbeelding maar de vrije loop. De fantasie van de kinderen mag geen grenzen kennen, alle troeteldiertjes zijn welkom en kunnen aan bod komen. Er is één voorwaarde verbon den aan deelname: HET MOETEN LEVENDE DIEREN ZIJN. Ter plaatse zal een deskundige jury, samengesteld door de heer Frank De Smedt oordelen wie de prachtige hoofdprijs en de vertroostingsprijzen in de wacht zullen slepen. De hoofd prijs is: «een dagtrip met het gezin (max. 4 pers.) naar de Antwerpse Zoo»... diervrien delijk dus. Zomerkoncert op de kiosk Op zaterdag 13 september koncerteert de brandweerhar monie te 14 u. o.l.v. kapel meester Mare De Doek. Ge kende en populaire musical- muziek wordt ten gehore ge bracht. Het koncert heeft plaats op de kiosk in de Kool straat ter hoogte van de Veras- tenstraat. Catchgala Te 15 u. volgt dan op zaterdag een catchgala op internatio naal niveau in een catchring in open lucht. Treden er aan: Geert De Bruy- ne (B) tegen Kamikaze (D) bij de middengewichten. Bij de dames Gerda Straub (L) tegen Rita Lopez (F). Bij de zwaar gewichten Mephisto (F) tegen Luca Simunovic (Polen). Ro bert Protin is scheidsrechter en Yves De Bruyne presentator. Loopwedstrijd Jongeren tot 15 jaar starten op zaterdag te 17 u. bij Maurice Martens. Meisjes en jongens, afzonderlijk en per leeftijdska- tegorie, nemen deel aan een race doorheen de braderij. Mooie prijzen, fjslandssuite Op zaterdag te 18u30 uitvoe ren van de IJslandsuite. Ge kende liedjes over IJslandvaar- ders worden auditief en visueel gerealiseerd door Danswork- shop SMI in samenwerking met Teater Lanceloet. Een niet te missen expressie-uit voering. Zang door Nelly De Roo en Luc De Mot. Sjinsjippenworp En te 19 u. op zaterdag de spektakulaire sjinsjippenworp vanuit de vensters van BAC. Snoepjes in plastiekverpak king worden te grabbel ge gooid. Veel prijzen dezelfde avond bij de erop vermelde winkelier af te halen. Muzikale openluchtmis Zondag 14.9 - 10u50. Ter na gedachtenis van onze overle den vrienden, collega's en ge- buren zal op zondagvoormid dag de openluchtmis opgedra gen worden op het podium aan de Ingang De Prez. Deze eucharistieviering wordt opgedragen door Z.E.H. Van Henden, pastoor van de St.- Jozefparochie. Muziek en zang worden uitgevoerd door The FS. Band en Mare De Cock. De wonderfietsen van Maurice Carion Zondag 14.9 - 14 u. tot 21 u. Nieuw... Nieuw... Nieuw.. Op zondag presenteert Deke nij Koolstraat «Het Fietsgenie alle tijden» maw. «De Velo droom van Maurice Carion». Al vele jaren verschijnt Mauri ce Carion regelmatig in de kranten of op televisie om zijn fietscapsones aan de buitenwe reld te tonen. Met zijn verschillende fietsmo- dellen verzamelde hij een kar- revracht aan diploma's en me dailles. Dekenij Koolstraat is erin geslaagd om dit «Wereld wonder» naar de braderij te halen. Dit fietsenparadijs is een vat vol fïetssnufjes. Met zijn «Energiefiets» trekt Mau rice Carion overal grote ogen, zijn lievelingsfietsen zijn ech ter de «Spionkop» en de «Ski- fiets». Met de «Spionkop» maakt Maurice Carion lawaai en muziek voor een gans voet balstadion, met toeters en mu ziek is de sfeer gegarandeerd. Met zijn «skifiets» lukte het Maurice Carion om op de fran se zender A2 te verschijnen in het programma: «Incroyable mais vrai». De beroemde Maurice Carion in de Koolstraat. Ondertussen heeft een tomooi plaats opdat alle bezoekers een juist idee zouden hebben hoe zo een vereniging te werk gaat. De overhandiging van de prij zen van dit kermistomooi als mede de «schaal van Dekenij Koolstraat» zal plaats grijpen op het podium in de Koolstraat om 20Ü10 dwz. voor de trek king van de Zomerkamaval- tombola. Zomerkamavalstoet en Street- parades Zondag 14.9 - 17u45. Om 17u45 wordt de Zomer kamavalstoet gevormd aan de garage Universe!. Deze stoet samengesteld uit de Aalsterse kamavalgroepen, personalitei ten, prinsen en keizers karna val, feeën en prinsessen, wordt muzikaal ondersteund door de muziekkorpsen St.-Cecilia uit Erpe en Wieze en door het Klein Muzieksken uit Gij- zegem. Het parkoers doorloopt de straten van de dekenij en de stoet zal ontbinden in de zaal 't Kapelleken, Meuleschette- straat. Streetparades De muziekkorpsen spelen on verdroten hun wandelkoncer- ten verder. Muziek, sfeer en ambiance troef in de Braderij Koolstraat en aanpalende straten. Slntapnteo.se - Publieke trek king van de zomerkarnaval- tombola Zondag 14.9 - 20u30. De grootste slotapoteose van het feestweekeinde van de Koolstraat vangt aan om 20u30 op het podium in de Kool straat. Aan het podium worden de tombolabussen verzameld en geopend. Ruim 30 troostprij zen onder de vorm van aan koopbons worden uitgeloot. Tussendoor loopt het weggeef- prijzenspel en tenslotte wordt de avond afgesloten met de trekking van de hoofdprijs: «Leef een maand gratis op de kosten van de Koolstraat». De aanwezigheid van de winnaar is absoluut vereist... Caféanimaties Café 't Parksken: zaterdag en zondag nonstop Zomerkarna val TD. en Playbackshows. Café Rigoletto: zaterdag en zondag nonstop Marmotraces, 't Kapelleken: zondagmiddag vanaf 12 u. Dartstomooi inge richt door de Rigolettoboys, ism Rupa Aalst. Aktiviteiten Dekenij Koolstraat 1986 Vrijdag 12 september: officiële opening tentoonstelling Vrije- tijdskunst Zaterdag 13 september: Bra derij Koolstraat en aanpalende straten. Zondag 14 september: Brade rij Koolstraat en aanpalende straten. Vrijdag 12 september: Kama- valkwistomooi Zaterdag 13 september: Kar- navalkwistomooi Zondag 14 september: Jaar lijks Banket Dekenij Kool straat (definitieve datum...) Zaterdag 11 april 1987: Nacht van de Koolstraat Aalst. LH Op zaterdag 13 september 1986 organiseert de Bond van Grote en Jonge Gezinnen afdeling Burst een suksesvolle Bondskwis. De kwis die reeds aan de vierde uitgave toe is, heeft plaats in de Feestzaal Jeannine, Dorent te Burst (d.i. op 100 m van het station) en wordt vanaf 20 u geleid door de gekende IQ- kwisleider Herman Van Molle. Iedereen die minstens 15 jaar jong is, mag meespelen. Ook het publiek wordt de ganse avond bij dc kwis betrokken door een publiekskwis en vragen die door de panels niet worden opgelost, worden naar de aanwezigen doorgespeeld. Naast denk- en weetvragen is er per reeks een praktische proef. De winnaars van de drie voorrondes gaan automatisch naar de finale, aangevuld met de twee winnaars van de kwis van de aanwezigen. Onder de deelnemers en het publiek worden om 10.000 fr. aan geldprijzen verdeeld. Het fameuze IQ-boek, geschreven en getekend door Herman Van Molle, wordt aan de winnaar van dc afwachtingskwis geschonken. Een uitstekende kwisleider, een vernuftig elektronisch druksysteem én een bekwame jury staan borg voor het goede en eerlijke verloop. Naast het Gemeentebestuur van Erpe-Mere, dat de trofeeën schenkt, verleent zoals voorheen ook Radio Groot-Haaltert zijn medewerking. Een ploeg technci nemen de kwis integraal op en zenden deze opname via FM 105.4 op een latere datum uit. Gezien de lage inkomprijs van 60 fr. en het sukses van de vorige uitgaven, wordt weer veel volk verwacht. Onder het tema «Op de grens van slagen en mislukken» geeft Aalst 2000 een aantal informa tieavonden bestemd voor mid denstanders. Op maandag 22 september getuigen jonge zelf standigen en voormalige zelf standigen over het opbouwen van hun eigen zaak. Hieraan verlenen hun medewerking di- rekteur Van Dorpel van het Centrum voor Middenstand en Nijverheid van Aalst en be- drijfsconsulent Verheyden. Deze avond heeft plaats in de trouwzaal van het stadhuis. Eind oktober gaat de aandacht naar het tema «wat denken de jongeren uit de politieke jon gerenbeweging over vier jaar stadsbeleid in Aalst». De bij komende vraag is, wat deze jongeren zelf zouden doen, in dien zij zelf de politieke be leidsverantwoordelijkheid zouden dragen. Maandag 10 november is een fakkeltocht voorzien voor de vrede. Men neemt op deze wijze deel aan de alternatieve 11 novemberviering. Eind no vember is er een infoavond over «wanneer zwemmen er weer vissen in de Dender?». Het is een poging om de speci fieke problematiek van de be vuiling en de sanering van het Denderwater te onderzoeken. Midden december gaat de aan dacht naar de macht van de kristelijke zuil. Is dat realiteit of fiktie? Men luistert naar het verslag van een wetenschappe lijk onderzoek dat werd door gevoerd door Mieke Van Hae- gendoren, auteur van «Het verdriet van Vlaanderen». Voor alle verdere inlichtingen, kan men terecht bij Aalst 2000, Korte Nieuwstraat 12 te Aalst (053778.89.84). JM- Heyman De vierde Hartefeesten kenden een grote volkstoeloop, duidelijk is dat de kunstenaar Sinds e.h. Haers, de vorige pastoor een viertal jaren °9g heeft voor het detail. Hij geleden deze parochiefeesten in het leven riep, zijn deze w'' een zo getrouw mogelijke uitgegroeid tot een echt festin op de Heilig Hartparochie. w9er8?Xe brenëen van de reali~ Het programma zorgde ervoor dat zowel jong als oud aan teit'voorkeur 8aa' naar ziin trekken kwam vogels' b,oemen en stadszich- zijn treKKen Kwam. ten ui{ Vlaanderen. Chris Van D--U .i de Spiegel schildert op stof. Vrijdagavond was er een Bij het lager onderwijs ging de belotavondje. Dany Van Lui zege naar de zevenjarige B. Haar bloemstukken, bestaan- van de Bolleweg ging met de Van der Meersche die het nipt de uit stillistische rozen en trofee aan de haal. haalde voor zijn leeftijdsgeno- veldbloemen zijn een streling Zaterdag was er dan een kaas- te Armand Van der Straten, voor het oog. Het strekt beide avond. Belgische en natuurlijk Bij de leerlingen van het mid- kunstenaars tot eer dat ze hun Franse kazen konden er naar delbaar onderwijs: 1. Gilbert prijzen laag weten te houden, hun smaak getest worden. Dat David (15 jaar), 2. Tino zodat eenieder in de mogelijk- daarbij een wijntje werd geser- Beeckman (14 jaar), 3. Rik heid is om hun werk aan te veerd ligt voor de hand. Al Rousseau (12 jaar), 4. Flip schaffen. chiewerk op zijn schouders. Onderpastoor Lievens zou een Toen zaterdag deken Smet een van de kandidaten zijn. Hij bezoek bracht aan de Heilig kent de parochie immers door Hartparochie, werd vernomen en door. Hij is er proost van dat er meerdere namen wor- verschillende organizaties en den geciteerd als kandidaat verenigingen, zodat zijn aan- pastoor. Maar tot op heden stelling tot pastoor eigenlijk bleef een benoeming achter- voor de hand liggend is. wege. De bisschop van Gent jm Heyman zal zo werd gezegd eerst daags een beslissing nemen. De Dekenij Koolstraat wil van het weekeinde 12 tot 15 september een topweekend maken via een zeer gediversi fieerde waaier activiteiten waarbij hopelijk iedereen aan zijn trekken komt. Tentoonstelling Van wal wordt gestoken, parallel met de braderij van de woon- en winkelstraat Koolstraat en aanpalende straten, met een tentoonstelling van werken van vrijetijdskunste naars. Schilderijen, etsen en tekeningen aangevuld met plastische kunst. Deze expo kwam tot stand onder de leiding van Camiel Van Haute met medewerking van de DekenijBedoeling is werk van meesters van eigen streek meer bekendheid te verlenen. De inkom in de garage Volvo is gratis. U loopt er gewoon in en uit. Opening van deze expo die toegankelijk blijft tot zondagavond 14 september op vrijdag 12 en 19 u. Streeknieuws Eduard Van Goethem heeft een onblusbare liefde voor de natuur. Hij tracht steeds het mooie en het fascinerende uit wat hem omringt in zijn werken vast te leggen. Beroepshalve stelt Eduard Van Goethem zich graag ten dienste van de mens. Als ceremoniemeester en tafeldien der heeft hij enige vrije tijd die hij volledig besteedt aan zijn passie nl. het vastleggen op doek van alle overgeble ven schoonheid van deze aarde. Gerrit Baten, Aalst Gerrit Baten, 26 jaar, houdt het bij pentekeningen en etsen van gebouwen, oude dorpen, en landelijke zichten. Sinds zijn achttiende beoefent hij aktief deze hobby en hij is zeker niet aan zijn proefstuk op deze tentoonstelling. Amanda Rogghe-Van Den Steen, Aalst Amanda Van Den Steen is een huisvrouw die haar vrije tijd besteedt aan de schilderkunst en haar hobby beoefend alsof het haar beroep zou zijn. Zij schildert naast landelijke taferelen eveneens bloemen, en zichten op velours en durft met uitzonderlijk goed resultaat portretten aan. Julien Van Puymbroeck, Aalst Julien Van Puymbroeck, is een self-made man, geboren te Sint-Niklaas, die zich bijzonder aangetrokken voelt voor de natuur en het boerenleven. Hij schildert in een vorm die iedereen aanspreekt en begrijpt. Hij houdt van de zee. De eeuwige bruisende bewegingen van de oceaan komen tot uiting zowel in zijn olieverfwerken als in zijn pentekeningen. Etienne Vereecken, Aalst Etienne Vereecken, geboren te Moorsel, was steeds een verwoed fotoliefhebber. Sedert enige jaren heeft hij zijn vrijetijdsinteresses over een totaal andere boeg gegooid en begon met schilders ezel, verftubes en kwast de wereld om hem heen op doek vast te leggen. Marcel Corten, Aalst Marcel Corten stelt beeldhouwwerken tentoon. De ten toonstelling is toegankelijk op zaterdag 13 september van 9 tot 21 u., op zondag 14 van 13 tot 21 u. en op maandag 15 van 17 tot 21 u. LH Maandag was er dan een na middag voor de zieken en de bejaarden. Een goochelaar zorgde voor de nodige ver strooiing. De opbrengst van de ze parochiefeesten zal worden aangewend om de verfraai- ïngswerken aan de feestzaal in de kring en de bijhorende jeugdlokalen te bekostigen. Heilig Hart parochie zonder pastoor Momenteel heeft de Heilig Hart parochie nog geen nieu we pastoor. Sinds pastoor Haers werd benoemd tot pas toor te Kaprijke, neemt onder pastoor Lievens het hele paro- Zopas liep in de reeks Grote en het omslag toont een wan- Routepaden de gids voor wan- delaar in de natuur in vierkleu- delaars op de Vlaanderenroute rendruk. van de pers. De Vlaande- De route 128 wordt er volledig renroute is de nieuwste realisa- in beschreven met bijvoeging tie van de GR-paden. Ze is 195 van tijd- en afstandentabel, km lang en is de verlenging van opgave van bevoorradings- en het reeds bestaande pad met ovemachtingsmogelijkheden het zelfde nummer (128) in en tips i.v.m. openbaar ver- Frans-Vlaanderen. Het vormt voer. Tevens suggesties voor trouwens de verbinding van de dagtrips. Verder heel wat toe streek Bailleul (Belle) met ristische informatie, nuttige Aalst. Langs de wit-rode ba- adressen en een dokumentatie- kens kan dus gewandeld wor- lijst. den tot in de Keizerlijke Stede Deze «Gids» is te bestellen aan en het ligt in de bedoeling de prijs van 315 fr (265 fr voor vérder uit te breiden en aan te leden) inklusief verzendkosten sluiten op het padennet in de bij Grote Routepaden, Van Bondsrepubliek bij Aachen. Stralenstraat 40 te 2008 Ant- De «Gids» is een keurige bro- werpen, tel. 03-232.72.18. chure in handig formaat van 96 Storten op rekening 000- pagina's met uittreksels van 0395282-07. kaarten op 1/50.000. Binnenin LH verschillende wit-zwart-foto's Vorig jaar kon het VNJ van Mere zijn tweede lustrum vieren met de opening van een nieuw lokaal. Het werd een luisterrijke aangelegenheid en toen al bood het nieuw kompleks in de Schoolstraat de gelegenheid om er wat meer van te maken. Een week geleden was er trou- gemeente waarna men in het wens opnieuw gelegenheid om heem een eucharistieviering te feesten, niet uit noodzaak bijwoonde. Nadien kon men maar de reden dient gezocht in allerlei volksspelen beoefenen het 25-jarig bestaan van de waaraan zelfs een klassement Vlaams Nationale Jeugd van verbonden was om een prach- Aalst. En vermits de afdeling tige prijs te winnen. Intussen van Mere hier nauw bij betrok- traden volksdansers en vlagge- ken is, organiseerde men maar zwaaiers op die kleur en sfeer een tweede heemfeest in het brachten in het ruime lokaal, 's teken van het zilveren jubi- Avonds was het de beurt aan leum. kleinkunstenaar Jef Eibers om Men volgde zowat hetzelfde de talrijke aanwezigen te stramien van vorig jaar maar boeien met liedjes en fraaie dan toch meer uitgebreid wat bindteksten. de animatie betreft. Men start- JV te met een optocht door de Aalst. Enkele winnaars van de tekenwedstrijd van de Heilig Hartfeesten (a) waren er heel wat die een bruin patersbiertje de voor keur gaven. Tussendoor werd er op de tonen van een tyroler- I orkest gedanst en flink ge zongen. Zondag begon men de feeste lijkheden met een rommel markt. Geen uitzonderlijk suk ses, want slechts vier aspirant verkopers kwamen opdagen. Zij hadden de aankondiging I ook letterlijk opgevat en pre senteerden dan ook heel wat afgeschreven dingen. In de namiddag werd een stra- tenloop en het optreden van de dansgroep Nele. Rond 18.00 uur werd de uitslag van de tekenwedstrijd voor de kinde ren bekend gemaakt. De be doeling was dat de kinderen de stad tekenden. Liefst 219 in- r zendingen moesten door de ju ry worden beoordeeld. Men j maakte twee reeksen: een voor het middelbaar en een voor het lager onderwijs. Rossignol (14 jaar), 5. Gun- ther Uytersprot (14 jaar), 6. Filip Vettenburg (12 jaar), 7. Van den Bremmpt (11 jaar), 8. Benny Van Lierde (12 jaar) en 9. Jurgen Dellaert. Daarop was het ogenblik aan gebroken voor een zeer geniet bare play-back show. Nationa le en internationale vedetten lieten er zich langs hun beste zijde zien. Een uniek schouw spel van dans, klederdracht en vooral mimiek. Madonna en Sandra Kim krijgen de meeste na-apers achter hun naam. Zijn zij zo fel in trek bij de jeugd of is het imiteren van deze twee «stars» zo makke lijk? Een vraag die misschien nooit zal worden beantwoord. De kunsttentoonstelling dan, bracht het werk van twee paro chianen: Paul Kieckens en Chris Van de Spiegel. Paul Kieckens bracht schitterende pentekeningen, waarbij het Aalst, akv Vriet tijdens zijn barbecue (a) Barbecue AKV De Lodderoeigen Voor de zevende maal organizeert AKV De Lodderoeigen een reuze barbecue. Die heeft plaats op zaterdag 6 september vanaf 17.00 uur en op zondag 7 september vanaf 11.30 tot 21.30 uur. Alles heeft plaats in het lokaal van de groep «café Corner» aan het rond punt Leo De Bethunelaan 1. Men kan kiezen uit een lodderbrochet, een kipschotel, een worstenspies en een scampibrochet. Als specialiteit voor 1986 staat er een cóte l'os (voor 2 personen) op het menu. Aalst. Noig amuzeerde zich biezonder goed (a)

De Voorpost | 1986 | | pagina 5