tan Dender- lurme e» IcIeMeilreek Antoine en A.K.V. houden Aalsterse Show boven water SP-kritiek is ongefundeerd en totaal naast de kwestie C*s Rekordopkomst op Jaarbeurs: 56.722 bezoekers De Voorpost insvoor da d, rjonging ds dat d Aalsterse Avond. De Smoelentrekkers waren olk van de partij (a) Avond De spektakels op de Jaarbeurs aan wiens attraktiekracht wel af en toe getwijfeld wordt hebben andermaal hun deugdelijkheid bewezen. Op heel wat avonden liep de nieuwe spektakelzaal eivol cn de verkoop was meestal navenant. Onder leiding van Octaaf Boone werd het gezamenlijk optreden van de Kon. Symfo nische Kring en de Big-band een zeer gesmaakte prestatie. Niet in het minst wegens het kreëren van een uniek voor de Jaarbeurs zelf gekomponeerd koncert. Zowel artistiek als kommercieel een geslaagde startavond waaruit blijkt dat én de Symfonie én de Big-band een eigen publiek naar de Kei- zershallen kunnen lokken. Op zondag moest echter wel blijken dat op de Jaarbeurs geen ruimte is voor harde rock. De opkomst was eerder matig en de technische en per soonlijke eisen zowel van Wolf Banes als van De Kreuners wa ren aan de hoge kant. De Kreuners brachten wel een luide doch artistiek verant woorde prestatie doch de Wolf Banes speelden al te luid. Op maandag liep de zaal an dermaal vol voor Eddy Wally. Een man die duidelijk een ei gen publiek aantrekt zodat de ze avond een kommerciële vol treffer werd. Dinsdag werd een topdag. Wil liam Souffriau wist zoveel Aal- sters talent te motiveren een fantastisch rockkoncert te bou wen. Het publiek was er, en ook het bier van Safir. Deze avond kwam cr in samenwer king met de N V Dendria in kader van het jaar van het bier. De brouwerij liet speciale bierpotten maken voor deze avond. Een progressieve rock pop bieravond welke gerust als alternatief mag gezien worden voor de afgezaagde Beierse bieravonden. Rockrattatouille werd een avond om niet te vergeten en diegenen die hem gemist hebben zullen het hun beklagen. Wooley (Just Born), Arnold De Schepper (ex Isopoda) en nog vele andere De presentatie was in handen van Piet Luies en W. Philips. Eigen nummers, evergreens en actuele muziek wisselden el kaar non-stop af. De toeschou wers raakten zo geboeid dat men niet meer kon blijven zit ten. Aalst zong, danste en amuseerde zich. Aalst is meer dan alleen carnaval. En op woensdag stonden be jaarden en anders-validen reeds vanaf 12 u. aan te schui ven, om er de prachtige senio renshow te kunnen meema ken. Welgeteld 1203 belang stellenden waren present die zich vergenoegden met de op tredens van Jean Walter, Ka- thcrine Gallez, Samantha, het humoristisch paar Ricky en Si- dolleke, de combo Coppejans en Freddy Groey. En 's avonds liep de zaal an dermaal vol voor de Blankcn- bergse show «Het Witte Paard» waarvan Willy Smedts en de hele bezetting een fijne avond maakten. Donderdag met de Italiaanse mode-show en het optreden van Sandra Kim werd de top per: 6800 toeschouwers. Een paar honderden meer dus dan op vrijdag voor Rob Denijs toen de Jaarbeurs het bezoek kreeg van 6.324 belangstel lenden. De 40.000* bezoeker werd in derdaad reeds op donderdag in de vooravond verwelkomd. Voor de Jaarbeurstrofee rnelc den zich twee maal dertig kan didaten en voor Will Tura di traditioneel de Jaarbeurs ai sluit kwamen er 4.364 bezoe kers. Feestleider Cornand reageert Als regisseur-muzikant deed In totaal een rekordcijfer: William Souffriau beroep op 56.722 tegenover 1985 met gastvedettes als Cas Van der 45.220 Taelen (ex Lavi Ebbel), John LH Stands De feestleider doet uit de doe ken hoe de stands op de Jaar beurs worden toegekend. Dat gebeurt, na advies van het Feestkomitée, door het college van burgemeester en schepe nen. Dit komitée heeft een algemene vergadering en werkgroepen: werkgroep jaar beurs, werkgroep spektakels en werkgroep gastland. Nu is het zo dat de werkgroep Jaar beurs aan het college alle stands adviseert behalve die van het gastland waar de werk groep ad hoe beslist. Van deze laatste werkgroep zou geen en kel van de SP-leden van het .Feestkomitée deel hebben wil- 'len uitmaken. Albert Cornand ;zet zich af tegen de bewering jdat hier politiek favoritisme tzou hebben gespeeld. De toe- Iwijzing gebeurde konform de vigerende reglementering en fJe gekontesteerde verbrui- jcersstand waarvan gezegd yverd dat hij 170 m2 groot was ?ou in werkelijkheid slechts 60 (n2 groot geweest zijn. Hij be haalt aan de gebruikelijke prijs jan 1000 fr./m2. pe beslissing deze stand in het jjastland nog op te nemen, werd door de betreffende werkgroep genomen en door de algemene vergadering be krachtigd Dat er geen aanbe steding is geweest was het ge volg van een vroegere beslis sing van aanbesteding af te zien omdat de interesse ervoor miniem was. Óver de stand van het gastland is het Feestkomitée zelf min der entoesiast. Er kunnen nog veel verbeteringen worden aangebracht en voor volgend jaar wanneer wellicht Tunesië als gastland zal fungeren, wor den reeds nu schikkingen ge troffen. Voorbehouden plaatsen Door de SP-leden werd gesteld dat wanneer gegadigden zich op maandag 18 oogst, de aan gekondigde datum, aanboden er geen genummerde plaatsen meer beschikbaar waren voor wat als de toppers van de spek takelavonden werd aangezien. Vanwege het Feestkomitée werd gesteld dat, met instem ming van het college, 400 van de 1300 beschikbare zitplaat sen zouden worden te koop aangeboden aan de prijs van 50 fr. Door iedereen te beta len. Voorstel dat zelfs in de gemeenteraadskommissie fees telijkheden werd besproken en aanvaard. De kaarten zouden worden vrijgegeven tanaf maandag 18 augustus. Een week vooraf kregen leden van de gemeen teraad en van het feestkomitée de kans tegen betaling acht plaatsen per persoon te reser veren. Voor de gemeen teraadsleden werd de datum schriftelijk zelfs uitgesteld tot 21 oogst Feestleider Cornand zegt stel lig dat alle gemeenteraadsle den die reservaties aanvroegen deze hebben gekregen. Maar een gemeenteraadslid liet via een lid van het feestkomitée 8 plaatsen voor 28, 29 en 30 oogst en 1 september reserve ren zonder betaling. Hiervan waren op donderdagavond 12 plaatsreservaties afgehaald en betaald. Cornand geeft wel toe dat op maandag 18 oogst te 10 u geen plaatsen meer beschikbaar wa ren voor de Italiaanse Avond met mode-show en Sandra Kim. Dit zou gedeeltelijk te wijten zijn aan het feit dat deelnemende handelszaken uit de Kattestraat gezamenlijk 200 zitplaatsen aankochten om de ze ter beschikking te stellen van hun kliënteel. Jaarbeursmagazine Wat betreft het door SP-leden als «blauw» gedoodverfde jaarbeursmagazine, waarop de foto van schepen Vinck enkel in laatste instantie en die van middenstandsschepen Robert De Pauw helemaal niet voor komt, zegt de feestleider dat de proefdruk aan het dagelijks bestuur en aan de werkgroep jaarbeurs werd voorgelegd. Qua inhoud werden er geen opmerkingen over gemaakt. En dat op verzoek van een SP- lid de collage op de voorpagina moest worden gewijzigd, zou de oorzaak geweest zijn van verlating van deze publikatie. Evaluatie De resultaten van de evaluatie van de 38e jaarbeurs die op basis van een exposanten-en quête werd gehouden werd verleden jaar onmiddellijk na de beurs aan de pers overge maakt. Dit jaar volgt er uiteraard an dermaal een evaluatie waarop exposanten, totaal naamloos, hun ervaringen kwijt kunnen. Uiteraard wordt met valabele opmerkingen of suggesties re kening gehouden. LH VRIJDAG 5 SEPTEMBER 1MB 39- JAARGANG NR. 35 - 38 F lever «acts» dan maar steeds play-back Aalst. De 40.000e bezoeker van de jaarbeurs kreeg bloemen aangeboden a Aalst. De supporters van kandidaat prins karnaval Popoll lieten zich horen en zien op de Aalsterse sn aantal medewerkers die afhaakte, op alles komt sleet, zelfs op de Diljsterse Daved k al werd hjj overgebracht van vrij- naar zaterdag en veranderde zijn naam in taisterse Show» - deden de 15e editie even wankelen bij de voorbereiding. Michel eemput, steeds goed voor show en sarkastische interventies, kon dit jaar niet eewerken en de Prinsencaemere haakte in blok af, ook al deden individueel wel enkele x-prinsen» mee doch van een gezamenlijk optreden was geen sprake. «Waarom mnpn we niet zo direkt zeggen» verklaarde ons een woordvoerder van de Caemere, in dergelijke «verklaring» dan ook iets zou «verklaren». Het wordt er enkel maar door. schouder eronder Antoine Van Der en AKV-voorzitter Den Broeck, alias Milou» zorgden cr ech- voor dat cr enerzijds enige kwam en ander- Aalsterse Avond ten onder zou gaan. Antoine als het AKV dan ook een belangrijk avond voor hun moeten bij nemen want John ny Cooman was met de ziekte van zijn dochtertje niet in de stemming om dergelijke klus te klaren. Steengoede acts Liefst viermaal kwam het AKV-team op het podium met telkens een act die originaliteit aan humor paarde waarvan het publiek duidelijk genoot. «Smoelentrekkers», ook te Aalst voldoende aanwezig, werd een zeer genoten opening die smaakte naar nog. Dat kre gen ze dan met «Sex-Folies» naar het programma van An tenne 2. Mooi eveneens de sketch met «Robert en Ber- trand» naar muziek van het ter ziele gegane Vrede-kabaret doch de Tanzmarieches, zo uit het Rijnland weggelopen, kre gen dermate sukses dat een bisnummer niet tè ontgaan was. «Het Koekoeksei» Ad rem ook de persiflage ge bracht door dc gebroeders Marcoen en Antoine op de evenementen van 27 mei 11. toen een ex-VU-man in de raadszaal zitting kwam nemen op de CVP-banken, na het overlijden van Willy Alloo. Een konférence waarbij op reeksen vragen steeds met een of andere schlager wed geant woord. Play-back en karnaval Inhoudelijk was «karnaval» zoals bijna altijd hét leitmotief van de avond en, de prestaties van de FS-band niet te na ge sproken was play-back de meest gebruikte formule hoe stuntelig zulks ook kan aan doen en hoe verzadigd het pu bliek dan ook reeds van de play-back-age ook moge zijn. Uit de drie lustrums van de Oalsterse Oaved: '71 - '76, '77 - '81 en '82 tot op heden brach ten ex-prinsen en andere kar- navalisten liedjes in «etro-slijl en het geheel werd besloten niet met de aangekondigde komst van Jean-Marie Pfaff, direkt uit München waarvoor «een kaatser van de Hout- Aalst. De supporters van Jantje Brauwer waren ook van de partij (a) markt» insprong maar met een finale uit de tijd van toen, met Krefters» onder leiding van als voorganger Harry Pincky. Frans Wauters en «De Knik- Terloops nog dit: op 3 januari kers» met als kapitein Bert organiseren AKV en Prinsen- Comand. Als scheidsrechter caemere het F.E.N.-kongres, zou Juliaan Vinck optreden, kongres van dc Federatie van' Over datum, plaats en uur van Europese Narren. deze match hebben we nog Ook was een match mini-voet- geen bescheid, bal gepland te spelen door le den van het Feestkomitée «De LH Aalsterse Avond. Schip in zicht (a) Aalsterse Avond. Nicole Schellinck en AKV voorzitter Miel Van den Broeck zich af en kregen het verhoopte sukses (a)

De Voorpost | 1986 | | pagina 1