Nieuwe Sint-Paulusparochie stoelt op sterk verenigingsleven Een parochie zonder kerk Turnen met Turnkring Stad Aalst Nieuws C.M.B.V.- bestuur 't Spieken stelt zich voor Vijftien jaar antiek in 't Apostelken CMBV Aalst Mijlbeek nodigt uit Het klokje van Sint-Paulus begeven. JM Heyman 2 - 5.9.1986 De Voorpost Op halfoogst werd in Aalst de oprichting gevierd van de parochiale verenigingen, de helpt zich momenteel met een nieuwe Sint-Paulusparochie en werd meteen Michel Meer- verschillende wijkkomitees en noodkerk waar zowat 160 gelo- schaert aangesteld tot de eerste pastoor van deze nieuwe <1= onthaalgtoep hun vertegen- vigen een plaats kunnen vin partwhie. Meteen de gelegenheid ont kennis te maken me. ^S^op'de paroch.e ".T iert de nieuwe parochieherder en met het stadsdeel dat aan ernstlg werj< van de integratie, aangekocht een kerk wordt ge- zyn geestelijke zorgen werd toevertrouwd. «Er wordt samen gewerkt met bouwd. Maar dat moet een Michel Meerschaert werd ge- dellijke omgeving was gelegen, de wijkkomitees van Horebe- funktioneel gebouw zijn. On- boren op 16 juni 1938 in Sint- Dat is niet de enige verklaring, keveld en Derwaes en de der de kerk wil men bievoor- Gillis-Waas. Als priester was Er is ook een legat dat bepaalt buurtwerking van 't Spieken», beeld vergaderzalen uitbou- hij achtereenvolgens zes dat de bouw van een nieuwe zegt de kersverse pastoor. Een wen. Maar men is nog lang niet maand koadjutor op Water- kerk ook inhoudt dat ze onder Van de inspraakorganen en in- zover: er moet nog heel wat land Oudeman, dan vijf jaar meer moet toegewijd worden fomiddelen van de Sint-Pau- gebeuren eer de eerste stenen onderpastoor in Sleidinge en aan Onze Lieve Vrouw. lusparochie is de Pauluskrant zullen gemetseld worden. Bij vervolgens vijftien jaar onder- waarin alle organizaties terecht het stadsbestuur werd wel al Aktieve parochiegemeenschap kunnen voor hun aankondi- een bouwaanvraag ingediend. pastoor van de Sint-Niklase Don Boscoparochie. Op 12 De nieuwe parochie telt 3.055 gingen, mei 1984 werd hij aangesteld zielen. In de zes jaar die de tot onderpastoor van de Onze oprichting voorafgingen, werd Een parochie zonder kerk Lieve Vrouw Bijstandsparo- er vooral hard gewerkt aan het De Sint-Paulusparochie chie met als opdracht de op- vormen van een echte paro- richting van de Sint-Pauluspa- chiegemeenschap. Die komt rochie voor te bereiden. tot uiting in het aktieve vereni- Pastoor Meerschaert is een gingsleven. biezonder joviaal iemand. Hij Eerst komt de jeugd aan bod. zette zich al van bij de aanvang Vanuit de optiek dat de jeugd- totaal in om zo goed mogelijk organizaties moeten open in zijn opdracht te slagen. Tij- staan voor iedere jongere, in dens ons gesprek viel vooral een geest van verdraagzaam- zijn eenvoud op: niet de pas- heid, kwam de katechesewer- king maakt er gebruik van. de huizenrij van de Botermelk- Denken we maar aan huwelij- straat. Volgens het gewestplan ken, doopplechtigheden, be- is die strook ingekleurd als een den. De bedoeling is wel dat grafenissen, kommunies. Het woonuitbreidingsgebied en 'is volgens hem dan ook nor- niet bestemd voor gebouwen maal dat de gemeenschap dat voor openbaar nut. Het komt gebouw helpt te financieren. Is er dus op aan die bestemming dat niet mogelijk, dan neemt te wijzigigen. Dat brengt een men zich voor om naar het heleboel administratieve voorbeeld van het Hemelrijk rompslomp met zich. Als die in Denderleeuw met eigen voorbij is, kan pas echt worden middelen en giften een kerk te gedacht aan de bouw van een bouwen. Met dat doel werd er kerk. Pastoor Meerschaert overigens al een bouwfonds verbergt zijn ongeduld niet: opgericht. «We bouwen morgen als we Is de financiële kant een as- mogen en hopen dat alles niet pekt, een tweede aspekt vormt langer zal duren dan vier tot de grond. Het terrein dat werd vijf jaar vooraleer de werken aangekocht, ligt in de nabij- kunnen aanvangen»^ Pastoor Meerschaert is van oordeel dat de kerk een ge meenschapsgebouw moet zijn. Liefst 90 procent van de bevol- heid van de noodkerk. Achter JM Heyman r.r— De Turnkring van de Stad school, Vredeplein toor maar wel de parochie king tot stand. Momenteel be- Aajst vraagt uw aandacht voor Klas 6: o.l.v. D. Van Geert, staat centraal, zo vertelde hij reiden een 54-tal vormelingen de lessenrooster 1986-87 waar- vrijdag van 19 u tot 20 u in de meer dan eens, een parochie zich voor onder begeleiding aan een en ander werd gewij- Stadsmeisjesschool, Vrede- die gegroeid was uit een nieu- van 10 katechisten. zigd. Voor nadere info kan U plein. we gemeenschap. Hij prijst Probleem is wel dat er momen- terecht bij de leerkrachten, bij Klas 7: o.l.v. D. Van Geert, zich gelukkig te kunnen reke- teel nog geen voldoende loka- VOOrzitter J. Borms (66.71.08 dinsdag van 20 tot 21 u in de nen op een aktieve groep paro- len ter beschikking zijn om een tussen 18 en 19 u), bij tech- Stadsmeisjesschool, Vrede- chianen, waarbij hij vooral de echte eigen jeugdbeweging te njscb voorzitter D. Deberlan- plein. werkers van het eerste uur bie- starten. De jongeren kunnen (78.11.81), bij de beheer- Klas 8: o.l.v. K. Van den zonder dankbaar is. Zo onder wel naar de Heilig Hartparo- ders B en E 3-^5 (70.03.97) Broeck (78.63.44), zaterdag meer de voorzitter van de pa- chie gaan waar verschillende hij sekretaris L. Verbestel van 15 u tot 16.30 u in de rochieraad de heer De Smedt leiders afkomstig van de nieu- (70,07.91 tussen 20 en 21 uur). Stadsmeisjesschool, Vrede- en ook mevrouw Van Hecke we parochie, zorgen voor de Aanvang der lessen op plein. zijn namen die tijdens het ge- nodige rekreatie. Ook op Mijl- maandag 15 september 1986. Klas 9: o.l.v. K. Van den sprek vielen. beek is er een bloeiende Inschrijving: betaling van Broeck, vrijdag van 20 tot 22 u scoutsbeweging. Dit jaar was het lidmaatschap in de tweede in de Stadsmeisjesschool, Vre- er wel een ieuedkamt) eeorea- les Lidgeid: eerste gezinslid deplein. Het begin er wel een jeugdkamp georga- Pastoor Meerschaert vertelt nizeerd door de Sint-Pauluspa- ons hoe de parochie is ont- rochie in het domein «De Win- staan: «Voor de eeuwwisseling ner>> te Overpelt. Gedurende was er een straat die van Aalst 10 dagen waren er een 75-tal naar Herdersem en Moorsel jongeren onder de hoede van liep: de Binnenstraat die over- 20 begeleiders druk bezig met ging in de Baasroodse Pontweg spel en sport. Een van de die later dan Botermelkstraat hoogtepunten was de bezoek- werd genoemd. Deze straat dag van familieleden en ou- 1.500 fr.; vanaf tweede ge- Klas 10: o.l.v. D. Focquet, zinslid: 250 fr. korting, kleu- zondag van 9u30 tot 12u30 in ters (geb. in 81, 82 en 83): de Stadsmeisjesschool, Vrede- 1.000 fr., bijkomende training, plein in zelfde of andere discipline: Jongens geboren vanaf 1975 1.000 fr. Vanaf 20 jaar: Klas 4: o.l.v. D. Focquet, don- 2.000 fr. derdag van 17 tot 18 u., in de Testafname: geboren in Stadsmeisjesschool, Vrede- 1976, 77, 78, 79 en 1980, nieu- plein. was zeer schaars bewoond ders. Mensen die samen in een we en oude leden, zaterdag 6 Klas 5: o.l.v. F. Steenhout, door enkele landbouwers die huizenblok leven en mekaar september om 14 uur in de zaterdag van 10 tot 12 u in de via de vele veldwegeltjes hun kennen, los van de anonimiteit gymzaal van de Stadsmeisjes- Stadsmeisjesschool, Vrede- landerijen konden aandoen. In die nu eenmaal inherent is aan scbool (2de verdieping), Vre- plein een stratenatlas uit die tijd vin- een sta(j- deplein Aalst. Toestelgymnas- Klas 6: o.l.v. F. Steenhout den we ook nog een kassei- Dc Sint-Paulusparochie is dek, meisjes geboren vanaf (21.55.38), woensdag van 20 baan die naar het vroegere vooral een jonge parochie. Ter 1975. enkel nieuwe leden, op tot 22 u in de Stadsmeisjes- klooster van «De Roen» liep. illustratie daarvan: in de 45 pas zaterdag 13 september om 14 school, Vredeplein Dat was de Rozendreef. In gebouwde huizen in de wijk uur jn de gymzaal van de Trampoline: gemengd vanaf 1901 werd dan de kerk van Horebeke alleen al telt men stadsmeisjesschool (2de ver- 1975 Mijlbeek gebouwd. Tussen 110 kinderen. dieping), Vredeplein Aalst. Klas 4: o.l.v. P. Buyl (052/ 1900 en 1960 werden heel wat Verder is er op de parochie Uurrooster: Kleuters, ge- 22.30.67), donderdag van 18 u huizen gebouwd langs de Bo- een degelijke KAV-werking. mengd, o.l.v. K. Uvin tot 19 u in de Stadsmeisjes- termelkstraat en de Rozen- Mevrouw Hilde Keppens leidt (7g.03.46): school, Vredeplein dreef. Vanaf 1960 zien we dat die vrouwenbeweging. Alle Kleuters 1: woensdag 14ul5 Klas 5: o.l.v. P. Buyl, donder- er langs de Rozendreef en de vrouwen van de parochie kun- tot 15i geb in 1982 en -33 dag van 19 tot 20 u, zaal Stads- Botermelkstraat heel wat hui- nen er lid van worden. Twee Kleuters 2: woensdag 13u30 meisjesschool, Vredeplein. zen werden gebouwd. Vanaf keef Per jaar wordt er feest tQt j4uj5> geb jn 1981. 1~-K - 1960 barst Aalst letterlijk en gevierd: een keer met de lente Zaal: Stadsmeisjesschool, Vre- De kristelijke beweging voor vrouwen uit de middengroe pen verkoos zopas de bestuursleden voor haar Gewestbu reau. Hierbij het voltallig bestuur. Gewestvoorzitster: Mevr. De Graeve, Oudenaardsesteenweg 426, Mere Adjuncten: Mevr. Muller, Poortendries 42, Lede Mevr. Buys, Sint-Agnastraat 1, Hofstade Mevr. De Meyer, Onkerzelestraat 161, Geraardsbergen Gewestbureauleden: Mevr. Nelis, Stationsstraat 23, Haaltert Mevr. De Groot, Wagenstraat 7, Aalst Mevr. Saeys, Appelstraat 31, Aalst Mevr. Uvin, Molenberg 42, Hekelgem Mevr. Willems, Korte Zoutstraat 42, Aalst Mevr. Masyn, Moorselbaan 181, Aalst Mevr. Leroy, Baron Moyersoenpark 4, Aalst Mevr. De Vleeschauwer, Leopoldlaan 40, Geraards bergen Mevr. De Clippel, Solleveld 17, Herzele Mevr. Van Der Meeren, Provincieweg 56, Herzele Mevr. De Schrijver, Steenweg op Dendermonde 26, Hofstade Mevr. Beulens, Eikenstraat 1, Moorsel Mevr. Vinck, Asserendries 40, Aalst Mevr. Cassiman, Leopoldlaan 38, Ninove Mevr. Claeys, Heldenlaan 16, Zottegem Mevr. Moreels, Zavel 21, Zottegem Mevr. Quesstroey, Kleine Meerlaan 49, Zottegem Mevr. De Paepe, Serskampstraat 86, Smetlede Mevr. Verbeken, Molenhoek 55, Smetlede figuurlijk uit zijn voegen, -voor de deur en een tweede deplein. Aalst. Ook een luchtballon hoorde erbij. Er was eens een huis in de rij, In 't Spieken zijn alle mutualiet door iedereen gekend als 't teiten welkom. Vooral vanuiver Spieken. Het zou best de inlei- de Teledienst werking beseft uW ding van een sprookje kunnen men dat er in deze buurt eigen ew zijn, maar dat is het nu helaas lijk meer te doen was da an niet. enkel problemen oplossen. Z. 't Spieken was in het begin een bleek dat vele bewoners en toe gewoon huis zoals elk ander, siast waren over het initiatie101 Althans van uitzicht. Binnenin om de aloude meiboomvierin n was het anders: drie organiza- weer op te nemen. Er wei am ties hadden er hun onderko- ook de start gegeven van d hr men gevonden. Teledienst is buurtwerking 't Spieken. Hici vo een van die drie. Teledienst bij wil men vooral naar derj geeft gratis hulp bij het invul- buurt in haar geheel inspannm,va len van allerlei formulieren gen doen. Zo werd er in hc rond kindergeld, pensioenen, verleden een kindernamidda en financies. Men kan er ook in- georganizeerd, een informatii lan formatie krijgen over het hu- ve gespreksavond opgezet ove en ren van een woning, het beta- alles wat te maken heeft mt len van de huur, de juridische nutsvoorzieningen, 't Spicke problemen die om het hoekje wil zich niet alleen met d |j kunnen komen kijken enz. En problemen bezighouden, maa tenslotte kan men steeds een wil eerst en vooral van d beroep doen op een van de buurt een gezellige buurt mi g vele vrijwilligers om her en der ken. Essentieel hierbij is d een karweitje op te knappen, samenwerking met de pari om boodschappen te doen. chie, het wijkkomitee en tioor Tweede organizatie in het huis van aktieve organizaties uit d erc is het «Centrum voor levens- buurt. cnc .en gezinsvragen». Dat Cen- 't Spieken is gelegen in we beurs» in 't Apostelken, Apo- vrijdag 12 september te 20.30 trum tracht samen met mensen Botermelkstraat 177 en men °ej rrstelstraat 1, Aalst/Mijlbeek, u., waarna receptie. die jn een probleemsituatie er welkom maandag, woeq ;tw Jazz: meisjes geboren vanaf mag als een voorlopig hoogte- Op zaterdag 13 september is zjjn geraakt een uitweg te zoe- dag en vrijdag van 10.00 t en 1975 punt uit de reeks worden be- de beurs toegankelijk van j^n Qp de derde plaats heeft 12.00 uur en op woensdag tri Deze 15* uitgave van de jaar- inleidend voorwoord, de an- lijkse drukbezochte «Antiek- tiekbeurs officieel openen op Klas 4: o.l.v. C. Van Parijs schouwd. 14.00 tot 22.00 u. Op zondag een Naschoolse Begelei- vrijdag ook van 14.00 tot 18.0 aa Vooral langs de kant van de keer met Kerstmis. Er zijn de Basis L q gemengd, geb. in (77.97.78) donderdag van 20 De kulturele werkgroep «Ko- 14 september doorlopend van ding voor kinderen met opvoe- uur. Telefonisch kan men e an Dender groeien de buitenwij- maandelijkse ledenvergade- - F*--1-• jnc*~r. ken sterk aan en schieten de ring en KAV beschikt ook huizen als paddestoelen uit de over een hobbyclub onder lei- erond. Ook het stratenpatroon ding van mevrouw Van Hecke. ondergaat een grondige wijzi ging. In 1971 werd in de Ro zendreef een eerste apparte- mentsblok opgetrokken met 46 woningen. Tot in 1984 zou de ze woningaangroei blijven voortduren. In zoverre dat er nu 232 bewoonde appartemen ten zijn. Vanaf mei 1978 werd dan de wijk «Horebeekveld» aangelegd en daar kwamen liefst 400 woningen. In 1980 - men schreef toen de maand september - werd de annexe Sint-Paulus opgericht als een bijparochie van Onze Lieve Vrouw Bijstand. Er werd een noodkerkje gebouwd dat op 4 oktober 1981 door de toenma lige deken De Vos werd inge wijd. Op 17 en 18 oktober 1981 werd voor de eerste maal een Pau- lusfuif georganizeerd. Dat ge beurde nog in 't Apostelken op Mijlbeek. Eind 1981 werd ook een parochieraad opge- Elke tweede dinsdag van 13.30 tot 16.00 uur wordt in het kate- chesezaaltje naast de kerk aan knutselen gedaan. (78.03.46). Klas 5: o.l.v. L. De Smet, sesformule uitgebouwd, zodat 22.00 u. De toegang is natuur- Woensdag van 15 u tot 16 u, in maandag van 19 tot 20 u. in de deze antiekbeurs met zijn be- lijk gratis, de Stadsmeisjesschool, Vrede- Stadsmeisjesschool, Vrede- perkt aantal exposanten toch Traditioneel wordt aan deze plein. plein een zeer hoog niveau haalt, antiekbeurs een vervolg ge- Klas 2: o.l.V. H. Kerkvliet Ritmiek: meisjes geboren van- met gelijkertijd een represen- breid, op zondag 21 septem- (21.77.58), zaterdag van 13 u af 1975 tatief beeld van de kwaliteit in ber, waar de prondelmarkt Bij de vergaderingen wordt tot 14 u> in de Stadsmeisjes- Klas 4: o.l.v. C. Verleyen, vrij- deze regio. rond het «Apostelken» terug niet alleen aandacht besteed school, Vredeplein. dag van 19 tot 20 u. in de Ter gelegenheid van deze anti- massa's kijk- en kooplustigen aan het verwerven van techni- Klas 3: o.l.v. K. Van den Stadsmeisjesschool B, Vrede- ekbeurs geeft Kosi een luxe- hoopt te ontvangen, op zoek sche vaardigheden, maar Broeck od woensdag van 17 u plein (speelplein oversteken) map uit met 15 etsafdrukken naar verlorengewaande schat- wordt evenzeer gewerkt aan ^18 u in deStadsmeisjes- Klas 5V olv. M Robijns van oude zichten van de stad ten uit het verleden. Het CMBV Aalst M.jlbeeker een m.s ter nagedachten rk; het gevoelen van samenhorig- school VredeDlein. (77.54.73), vrijdag van 19 tot Aalst. Minder prestigieus dan de anti- heeft zopas zijn programma van de overleden tamme. D t|n heid. Vaak wordt er tussen het Basjs Rjtmjek: meisjes eebo- 20 u. in de zaal van de Brand- Al deze reprodukties sierden ekbeurs, maar wellicht door de voor het eerste trimester van eucharistieviering heeft plaa rt werken door van gedachten ren in 1976 tot 1980 o.l.v. M. weer, Vrijheidstraat. de vroegere antiekbeursaffi- doorlopende animatie, zeker het nieuwe werkjaar vnjge- in de Onze Lieve Vrouw b| h gewisseld over het wel en wee Robijns (77.54.73), vrijdag Klas 6: o.l.v. M. Robijns, vrij- chen, en zijn door de beperkte even gezellig, van de parochie. Niet dat er van jg tot j9 u jn de zaal van dag van 20 tot 21 u in de zaal oplage zeer gegeerd bij geinte- Meer dan vijftig «Prondelaars> geroddeld wordt, «want dat dc Brandweer, Vrijheids- van de Brandweer, Nijver- resscerde verzamelaars. zorgen vanaf 9.00 u. tot laat geven. standskerk om 19.00 uur. N hoort er echt niet bij», vindt mevrouw Van Hecke. (Wie meer informatie over KAV wenst, kan steeds terecht bij mevrouw Hilda Keppens, Bo termelkstraat 66 te Aalst). straat. Toestelgymnastiek geboren vanaf 1975 Klas 4: o.l.v. A. (21.42.36) woensdag 21 u in de zaal van de Brand- De 60 plussers hebben zich weer, Vrijheidsstraat gegroepeerd in een senioren club. Iedereen die de kaap van de 60 heeft bereikt kan er lid van worden. De voornaamste aktiviteiten zijn een Sint- heidsstraat. Deze mappen kunnen tijdens de namiddag voor kleur en meisjes Dames: o.l.v. P. Meert de antiekbeurs bekomen wor- sfeer! (21.81.19): den in 't Apostelken, en de Linthout - ritmische Gym: dinsdag van opbrengst is integraal ten voor- an 20 tot 20 tot 21 u in de zaal van de dele van «Harva», de vereni ging voor hartpatiënten (OLV Kliniek) Aalst. Eén onzer populairste politici uit de streek, Dr. Mare Galle, zal als gastspreker met een Maandag 1 september werd dien volgt dan de officiële c begonnen met een namiddag ning van het werkjaar met ..1I1.1.:M A nnct.tl pAi-anlia in 't A nnct^lL vlaaienbakken in 't Apostel ken. Maandag 29 september is receptie 't Apostel! Brandweer, Vrijheidsstraat - Conditie-gym, donderdag Klas 5: o.l.v. D. Van Geert van 21 tot 22 u in de Stadsmeis- (77.10.92), zaterdag van 16u30 jesschool, Vredeplein tot 17u30 in de Stadsmeisjes- (l.h.) richt en in augustus 1981 werd Maartenfeest, een Driekonin- een eerste jeugdkamp in Sy j1 a"* c"" opgezet. Daarna volgden nog dergelijke jeugdkampen in Wuustwezel, Clerveaux, enz. Op 26 februari 1985 werd een stuk grond aangekocht naast het noodkerkje. Daar zou de nieuwe kerk komen. Op 15 augustus van dit jaar dan werd Micliel Meerschaert aange steld tot eerste pastoor van de gard Saeys, Botermelkstraat - - 63 te Aalst. Verder bestaat er nog een onthaalgroep die be doeld is om de mensen die nieuw komen wonen op de parochie, hartelijk welkom te heten en wegwijs te maken. Deze werkgroep staat ook in voor het sociaal dienstbetoon de direkte omgeving. Paasfèest. Elke maandagnamiddag wordt er gekaart en regelmatig zijn er ééndagsuitstappen voorzien. Bejaarden die zich moeilijk kunnen verplaatsen, worden op verzoek voor het bijwonen van een van deze aktiviteiten afgehaald. Daarvoor kan een beroep worden gedaan op Ed- Sint-Paulusparochie De annexe Sint-Paulus werd bij bisschoppelijk dekreet ver heven tot parochie en kreeg de benaming «Sint-Paulus en On ze Lieve Vrouw ter Rozen pa rochie». De mede-toewijding aan onze Lieve Vrouw ter Ro zen heeft uiteraard te maken met het verdwenen klooster «Ter Rozen» dat in de onmid- Iedere eerste donderdag is er Aalst. De apoteose van de Aalsterse Avond met alle deelnemers op het podium een parochieraad, waarin de Aalst. Aalsterse Avond. Harry Pinkie toonde zich langs zijn beste zijde (a) Maandag 6 oktober is er bedrijfsbezoek aan de fi Du Pare. Dinsdag 14 oktc spreekt de heer Podevijn het ministerie van kuituur het ontstaan van de film en op maandag 19 nov ber om 19.30 uur is er in Apostelken een voordr over «kunnen en willen jo ren persoonlijk zijn». C spreker is de heer Van l leyen. CMBV zet ook danskursus op. De kursus vat 10 lessen en wordt gegi in de feestzaal van het Maarteninstituut aan de M selbaan. De avonden hel plaats op 7, 14, 21 en 28 tember, 5 en 12 oktober, 23 november, 14 decembe 11 januari telkens van 20.0 22.00 uur. Wie belangstelling heeft deze aktiviteiten of voor CMBV kan steeds terecht mevrouw Saeys, 31 te Aalst. JM Vele parochianen van de Sint-Paulusparochie hebben het misschien al horen klepelen: het klokje van Sint-Paulus. Het heeft een uitgesproken Zwitserse klank, weegt 233 kilogram en gaat prat op een brok geschiedenis. Het klokje is namelijk afkomstig van de Zwartzusterkapel uit de Kapellestraat. Enkele jaren geleden werd de kapel door het bisdom verkocht aan een firma in geschenkarti kelen. Op dat ogenblik namen de zusters van de kongrega- tie die momenteel de Onze Lieve Vrouwkliniek beheren, het klokje mee naar het ziekenhuis. Om hun medewerking te verlenen tot de uitbouw van de nieuwe parochie, schonken ze het klokje terug aan de pastoor. Het klokje dateert uit 1840 en was een geschenk van de parochiege meenschap aan de zusters. Het werd door bereidwillige parochianen in een houten stoel opgehangen. Met zijn unieke klank is het voor de gelovige gemeenschap van Sint-Paulus de uitnodiging om zichnaar de eredienst te Aalst. Aalsterse Avond. Johnny, Antoine en André op de politieke toer (a) Aalst. Aalsterse Avond. De Prinsencaemere liet het zich smaken (a)

De Voorpost | 1986 | | pagina 2