c 3 c 2 c c 3 c C ft DENDERMONDSE BERICHTEN Lede SOCIO-CULTURELE INFO-KALENDER VERKOOP HUISVUILZAKKEN £2 - 5.9.1986 - De Voorpost Lebbeke Studie- en ontspanningsreis Op maandag 8 september maakt KBG-0.«L.-Vrouw een studie- en ontspanningsreis. Bestemming is allereerst de Nationale Plantentuin te Meise. Achteraf wordt de abdij van Affligem aangedaan. Vertrek te 13.30 u. Kursus beter bewegen KVLV-Denderbelle organiseert op de maandagen 8, 15 en 22 september, in zaal Gildenhuis, telkens te 20 u., een kursus «Beter bewegen». Toneelnieuws Aan het Renaat Ravijts-tornooi voor toneelgezelschappen uit de Denderstreek zouden oorspronkelijk drie grootlebbeekse ver enigingen deelnemen, de koninklijke Toneelkring Vrede, de Rederijkerskamer HH. Salvator Wieze en de Koninklijke Rede rijkerskamer «De Iverlingen» uit Denderbelle. Laatst genoemde vereniging besloot echter al bij al niet deel te nemen. Familiefeest in Villa Letha Ter gelegenheid van de Braderij van de Kasteeldreef biedt het O.C.M.W.-bestuur en het personeel van het Rustoord voor bejaarden «Villa Letha» op 14 september 1986 aan de residen ten en hun familie een familiefeest aan. Dit familiefeest zal bestaan uit een uitgebreid koud buffet met alles d'erop en d'eraan voor de residenten en hun familie. Het O.C.M.W.- bestuur en het personeel willen op die wijze de familieleden van de residenten de kans geven om hun ouders, grootouders of andere familieleden in bijna huiselijke sfeer gedienstig te zijn en in familiesfeer de namiddag door te brengen. Immers, nadien kan de namiddag verder gezellig doorgebracht worden in de gebouwen van «Villa Letha», of bij goed weer in de tuin, of kan in familieverband een bezoek gebracht worden aan de Braderij Kasteeldreef. Vanaf 14 uur wordt voor de residenten, hun famine en de Braderij-bezoekers in de ontspanningsruimte van «Villa Letha» een video-montage vertoond die bestaat uit een film rond het thema «Hoe reilt en zeilt het OCMW van Lede», technische realisatie van André De Grauwe (Radiodokter Lede), en uit fragmenten van opnamen van gebeurtenissen uit de Leedse recente geschiedenis, waaronder de 1"6 Braderij van de Kas teeldreef. Deze voorstelling is uiteraard gratis. Bij de organisatie hiervan kan gerekend worden op de daadwerkelijke inbreng van het OCMW-personeel, de VTB-Kulinaire Kring, Buurtvereniging «'t Hoeksken», VZW «Priester Daens», de Gemeentelijke Brandweer en de Gemeentediensten. Bloedinzameling In «Bonte Os» te Lede op 7 en 8 oktober, op 8 september in Papegem, op 13 oktober in Oordegem en eveneens in Smet- lede. V.N.J.-Lede op de bres Het V.N.J. (Vlaams Nationaal Jeugdverbond) schaar «Gery Helderenberg» uit Lede neemt voor de tweede maal het initiatief tot het organiseren van een Vlaams weekeinde met tuinfeest en wandelzoektocht. Na de topper van vorig jaar werd terug een programma samengesteld waarvan mag gezegd worden: «Om te water tanden». De leiding en de ouders staan terug borg voor gezelligheid, ontspanning, een natje en een droogje in een volkse sfeer. Vorig jaar trouwens werd in Lede bewezen dat ouderen, maar vooral de jeugd van vandaag, zich nog thuisvoelt bij volksmu ziek, -dans en -zang. Het kan inderdaad nog: een gezellig onder mekaar zijn zonder boxen die een oneindig aantal decibels op de aanwezigen loslaten. Een verrassing wordt het optreden van de gelegenheidsgroep «Noordergalm». Dit tuinfeest gaat door in de Poortendriesstraat 41 te Lede en vangt aan op zaterdag 6 september te 18 uur. Op zondag 7 september te 14 uur wordt op hetzelfde adres de start gegeven van een wandelzoektocht begiftigd met mooie prijzen, waarbij groepen van minstens 20 deelnemers een extra-prijs in de wacht slepen. Een landelijk parcours van ±6 km wordt er de deelnemers onder de voeten geschoven. Ook op zondag wordt een natje en een droogje aangeboden. De toegangsprijs tot het tuinfeest bedraagt 20 fr. Voor deelname aan de wandelzoektocht wordt nog eens 20 fr. gevraagd. Bovendien wordt op zondag 7 september te 10.30 uur een bijzondere Eucharistieviering opgedragen in de kapel van Ronkenburg in de Ronkenburgstraat, waarbij de schaarfiguur Gery Helderenberg wordt herdacht. Voor de celebratie en de homolie wordt gezorgd door E.H. Barbé. Voor de aangepaste teksten en de zang wordt ingestaan door het V.N.J. Het V.N.J.- Lede wenst van deze Herdenkingsmis een traditie te maken in de kapel van Ronkenburg omdat het in «Huize Ronkenburg» was dat Gery Helderenberg zijn laatste levensjaren doorbracht. ook ruil van wisselstukken e.d. Voor alle verdere inlichtingen en informatie kan men terecht bij Daniël Van de Velde, Roomstraat 26 te Lokeren, tel. 091- 48.91.92. Lokerse dansclub «Raap en Rooster» De Lokerse dansclub «Raap en Rooster», gevestigd in haar lokaal zaal «Het Volk» in de Poststraat te Lokeren, geeft een opendeurdag, in het lokaal op zaterdag 6 september 1986. De toegang is voorzien vanaf 20 uur. De inkom is gratis. En er wordt een gratis proefles gegeven, alsook dansdemonstraties. Inschrijvingen en inlichtingen kan men bekomen op de genoem de opendeurdag. Op het adres Spoele 38 te Lokeren (tel. 091- 48.26.14) of bij de start van de lessen. Aanvang der lessen voor beginners op zondag 14 september om 17.30 u. Een beginnersweekkursus vangt aan op woensdag 10 september om 19.30 u. Sint-Niklaas Lokeren Honderd jaar ACV in het Waasland en te Lokeren Het ACV Land van Waas organiseert ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan een auto- en fietszoektocht. Deze zoektocht doorkuist het hele Waasland. De startdag is op 14 september en de periode sluit af op 2 november 1986. Men kan de omloop afleggen wanneer men dat wenst (in één of meerdere keren). De inschrijving kan gebeuren op volgende plaatsen: Café Het Centrum, Kerkstraat te Lokeren, alle dagen (uigezon- derd donderdag) vanaf 10 uur en op zondag van 10 tot 14 uur en van 15 uur tot- Café Gildenhuis, H. Heymanplein te Sint-Niklaas, alle dagen (uigezonderd woensdag) vanaf 10 uur. Café Het Volk, Oeverstraat te Temse, alle dagen (uitgezonderd woensdag) vanaf 10 uur. De inschrijvingsprijs bedraagt 100 fr per wedstrijdformulier (50 fr vermindering mits voorlegging van ACV-kaart). Er zijn toeristische-, aktualiteits-, doe- en fotovragen. Er is geen enkele vaardigheid vereist om al deze vragen te kunnen oplossen! Jaycees Lokeren: tweede old-timershow Op 20 en 21 september aanstaande organiseert de vzw Jaycees Lokeren (Jong-Ekonomische Kamer) haar tweede old timershow in de nieuwe gebouwen van de NV Neyt (vrachtwa gens) in de Dijkstraat 11 te Lokeren. Telkens van 10 tot 19 uur. Na het sukses van de eerste beurs nu een jaar geleden wordt nog een breder en groter sukses verwacht. Immers er zijn dit jaar nog meer wagens uit opa's te zien. Terwijl men ook terecht kan voor wisselstukken, boeken en miniatuurmodellen. Alle freeks van old-timers zullen hun hartje kunnen ophalen. Enkele blikvangers uit deze tentoonstelling: een BMW 328 van 1936, een Invicta van 1939 en een Wolsley van 1936. In de tentoonstelling is er mogelijkheid tot koop en verkoop en Vrede en ballons Een doorluchtig weekendje hebben de Sint-Niklazenaren voor de boeg. Vandaag, vrijdag 5 september, in de Begijnenstraat bij Les Gens sans Peur vredefeestschieting op staande wip, 16 u tot 19u30. De apotheose van die schieting vindt plaats zaterdag 6 september van 14u30 tot 19 u. Ballonmeeting (gasballons) vanaf 17 u, op de Grote Markt. Valschermspringers landen op het marktplein om 18 u. Plaatselijke muziekmaatschappijen luisteren de feestelijkheden op de Grote Markt rond 19 u op. Om 20 u zaterdag koncert door De Toekomst in het stadspark. Zondag 7 september om 9 u mis in de hoofdkerk ter herdenking van de oorlogsslachtoffers. Vanaf 9u45 doet men in een optocht de monumenten aan: het gedenkteken op het K. Mercierplein, het Britse monument in het stadspark en het Kon. Astridmonu- ment in het park (dat zondag wordt ingehuldigd), het Pools monument nadien en ook het gedenkteken in Belsele (harmonie De Kunstvrienden stapt mee op in de stoet). Zondag van 15 u tot 17u30 taptoe op de Grote Markt m.m.v. Vlaamse, Westduit- se en Nederlandse groepen, nadien landing van valscherm springers en rond 17u45 meeting voor warmeluchtballons op de Grote Markt. Zondagavond om 20 u koncerteert harmonie Excelsior in het Sint-Niklase stadspark. Braderie Nieuwstraat Van 5 tot 7 september is het braderie in de Nieuwstraat. Men moet een aantal verkeersmaatregelen in acht nemen in o.m. de Nieuwstraat, de Hoveniersstraat, De Castrodreef en Kroonmo- lenstraat. Halle-bedevaart De konfrerie OLVrouw-Van-Halle organiseert een bedevaart naar Halle en enkele eucharistievieringen. Vrijdag 5 september om 7u15 mis in de hoofdkerk; om 21u15 mis in de kerk van Tereken, waarna de voetgangers richting Halle vertrekken en uitgeleide worden gedaan door een kaarsjesprocessie van Sint- Jozefkerk tot aan de OLVrouw-van Hallekapel op Tereken. Zaterdag 6 september vertrekt de bus ol am 4u45 aan de post op de Grote Markt; om 13 u eucharistieviering in de basiliek van Halle; de busbedevaarders komen vanaf 15 u terug naar Sint- Niklaas. Zondag 7 september reist de bus om 7 u af aan het postgebouw. Maandag 8 september wordt om 18u45 in de hoofdkerk van Sint-Niklaas een mis opgedragen. KA V-Don Bosco Dagfietstocht van KAV-Don Bosco op 8 september, richting Nederland en met vertrek om 10 u aan de Don Boscokerk. Bij Jong-KAV komt Lieve De Munck op 15 september om 20 u in het Dobocentrum vertellen welke bijeenkomsten dit jaar op het Sint-Niklaas. T.g.v. de provinciale wedstrijden voomu ny's en warmbloedpaarden mocht landbouwsc - Deyaert een trofee uitreiken aan de jonge Zeienaar Vereecken (dw) programma staan. Wie interesse heeft voor huishoujop vorming reppe zich tot bij Gilberte De Sutter, Tulpenstra de lessencyclus start op donderdag 25 september. Camil Van Hulse Donderdag 11 september start minister Dewael in de theek aan het Heymanplein de nieuwe komputerinstallall11 vanaf 20u30. Er is dan ook een «dankkoncert Camil Van hle n.a.v. de schenking van diens werken aan de bibliotheer Sint-Niklaas. Van Hulse, 89 jaar nu, woont in Amerika. De"11 Niklase stadsbibliotheek is sinds tien jaar aan het Heymaije gevestigd. Stekene Soundmix in Klein-Slnaai Het karnavalkomité van de deelgemeente Klein-Sinaai l< laatste hand aan de voorbereidingen voor een soui ikl wedstrijd en -show. Op zaterdag 6 september kan je da :oi terecht in een grote tent achter het plaatselijke ontmoetin<Jun trum. Tijdens de pauze zullen enkele gastoptredens d schouwers vermaken. De suksesgroep BBC-Singers is van de partij met hun nummer «Jean-Marie» Deze avond gepresenteerd door Luciano Bessimo, terwijl een deski i s jury in alle eer en geweten zal beslissen wie er op reis gaa ien Rimini, Tirol, Londen en Parijs. Informatie via tel. 091-46.in en 091-46.70.87. Kaarten in voorverkoop kosten 100 fr, kassa 120 fr. Begin om 20.30 u stipt. Temse In Stekene namen zo'n driehonderd mensen deel aan de auto- en fietszoektocht van CM- Lokeren. Ter gelegenheid van Bijlekenskermis was er een ezels koers. Dat ezels ook Ziekenzorg, Landelijke Gilde, KVLV en Vakantiegenoegens. Dit zijn de eerste tien in de kunnen lopen en hard, wordt hier bewezen (polo) eindklassering, met op kop Nelly Sturm uit Stekene (mg) 11 Boottocht De Liberale Bond van Gepensioneerden der provincie ry Vlaanderen vraagt de medewerking aan de afdeling Tem!1 een provinciaal ingerichte activiteit. Deze bestaat u lu boottocht van Brugge naar Gent. Datum van het gebei donderdag 18 september. In Temse vertrekt men om 9 u 6 j het lokaal De Eekhoorn per autocar naar Brugge. Tot |e wordt een vrije voormiddag voorzien in het stadsgedeel z Brugge. Na een middagmaal in een restaurant op de mar K Brugge vertrekt men met een Beneluxboot aan de Kal ;6i poort naar Gent (15 u.). Rond 19.30 u. wordt men in verwacht waar een autobus iedereen terug huiswaarts t De prijs per persoon alles inbegrepen, bedraagt 450 fr. Mi ie nog inschrijven op het bureel van de Liberale Mutujgr Vrijheidstraat 30 te Temse. Zaalvoetbal Maandag 8 september spelen de OCMW-leden en de ge teraadsleden hun eerste zaal voetbal wedstrijd. Tegens wordt een ploeg van het gemeentepersoneel. Burgen er Van Riet doet de aftrap, ledereen is welkom in de P Tilroda om 21.15 u. Veldvoetbal e Diezelfde raadsploeg speelt zondag 14 september om 15i tegen de ploeg van het kabinet van staatssekretaris Miet aa De wedstrijd vindt plaats in het openluchtsportcentrum jaj Schoolstraat te Temse. Staatssekretaris Miet Smet zal dejik, geven. Ziekenhuis In het najaar zal de receptieruimte van het ziekenht Pelikaan te Temse aangepast worden. De bestaande bi vooruitgeschoven worden en gesplitst worden in een infor en een opnamegedeelte. De kassa zal apart aan de acl van de huidige receptie worden ingericht. ig ■Ir TENTOONSTELLING «VAN GRAAN TOT BROOD» Van 22 augustus tot 29 oktober 1986 organiseren de Stedelijke Musea van Dendermonde, in samenwerking met het Provinciaal Museum voor het Industrieel Erfgoed te Sint-Truiden, een tentoonstelling rond het thema «Van graan tot brood». Met behulp van een reeks prachtige foto's en talrijke voorwerpen, geeft deze tentoonstelling een vrij goed beeld van dit belangrijke aspect van onze beschaving Tot de behandelde onderwerpen behoren: het ontstaan en de verspreiding van de landbouw vanaf de Steentijd tot de Romeinse periode, de diverse graansoorten en broodgra nen, de evolutie van de graanteelt vanaf de middeleeu wen tot de 19e eeuw, de verschillende bewerkingen vanaf het zaaien tot het malen, en uiteindelijk het bakken van ons «dagelijks brood» en de mechanisatie van het beroéD. Een schat aan informatie werd samengebracht in de gelijknamige brochure, waarin tevens enkele nieuwe gegevens over het Dendermondse bakkersambacht wer den verwerkt. Museum voor Volkskunde, Begijnhof 25 9330 Dendermonde Gratis toegang. Openingstijden: 10-12 u. 14-18 u. 22 augustus tot 7 september- dagelijks 10 september tot 29 oktober: woensdag, zaterdag, zondag Brochure: «Van graan tot brood» (26 biz., ill.) Kostprijs: 50 fr (80 fr. bij verzending) A. Stroobants conservator-archivaris Vanaf 21 augustus worden de huisvuilzakken NIET MEER verkocht in de gebouwen van de Oude Vismijn (Vlasmarkt) maar WEL in net stadsmaga- zijn, Kazerne, ingang Noordlaan. ZATERDAG 6 SEPTEMBER 09.00 u.: Werkronde: aanbouw lokaal, voor de mannelijke leden, van V.V.K.B.-Reynout, in het lokaal te Grambergen. 10.00 u.: «Klavertje Vier»: gevarieerd programma met muziek, interviews, socio-culturele info, dokters en apothekers met wachtdienst, dierenbescherming, op radio 't Ros -103.9 FM, tot 12 u. 15.00 u Hobbytentoonstelling: «Retro» laat U kennis maken met allerlei nuttige en boeiende handwerken, en demonstraties van verschillende technieken, ingericht door Hobbyclub «Re tro» in het H.-Maagdcollege, Potiaulaan 86 te St.-Gillis-Dender- monde, tot 21 u. Ook op zondag 7.9 van 10 tot 21 uyr. ZONDAG 7 SEPTEMBER 07.00 u.: Fletsultstap: deelname aan de fietsuitstap te Brussel (De Gordel), door F.T.V. Club 71 uit Grambergen. Vertrek aan café De Bonte Os, Grootzand 41, Grambergen, afstand 100 km. 8.15 u.: De 6* Gordel: wandelen met «De Gordel» te St.- Genesius-Rode, 8 km -15 km - 25 km, voor V.T.B.:V.A.B. - St.- Gillis Dendermonde. Vertrek: Grote Markt, Dendermonde te 8.15 u., Kerkplein St.- Gillis-centrum te 8.15 u. Alleen voor diegenen die tijdig inschreven! 10.00 u.: Oefenronde: voor vendeliers en trommelaars van V.V.K.B.-Reynout, in het Hagewijkpark te Grambergen, tot 12 u. 11.00 u.: Koorzang: opluisteren van plechtige eucharistievie ring door de Sint-Gregoriusgilde, t.g.v. gouden priesterjubileum van E.P. Pien, in de O.L. Vrouwekerk te Dendermonde. 11.00 u.: Hulde aan de 9 slachtoffers gevallen aan de Scheldebrug, door de muziekkapel van de Stedelijke Brand weer Dendermonde-centrum, te Grambergen 11.00 u.: Dendermonde Kioskconcerten: door Die Fidele Scheldelander Musikanten/Schoonaarde, ingericht door de dienst Cultuur en Toerisme i.s.m. de Stedelijke Culturele Raad, op de Grote Markt te Dendermonde. 14.30 u.: Viering 10 j. Kalleke Step: Poppenfestival met 3 theaters, sprekende pop, goochelen, op de speelplaats van het Kalleke Steptheater te Grambergen. MAANDAG 8 SEPTEMBER 19.00 u.: 't Ros Sportlef: informatief programma met sportuit slagen, wedstrijdverslagen en interviews van sportvedetten, op radio 't Ros - 103.9 FM. 19.30 u.: Algemene ledenvergadering: voor S.V.V.-Dender- monde, in Bond Moyson, Noordlaan 21 te Dendermonde. 19.30 u.: Voordracht en debat: Verzorging - praktisch beke ken, ingericht door K.V.L.V.-Lutterzele, in het St.-Lutgartcen- trum, Spoorwegstraat 200 te St.-Gillis-Dendermonoe. 20.00 u.: Groepsvergadering A.A.: in het oud gemeert ta Baasrode, ingericht door de groep A.A. 20.15 u.: Vergadering foto- en dlaklub: projectie van di over Turkije, met kommentaar en aangepaste muziek do&" H. Van Dender, ingericht door V.T.B.-V.A.B. St.-Gillis-D monde, in het Oud gemeentehuis te St.-Gillis. Uitsluiten de leden van de foto- en diaklub. DINSDAG 9 SEPTEMBER 14.30 u.: Spreekbeurt over het O.C.M.W.: maand vergadering voor Vlaamse gepensioneerden, in de Mari 1( te Dendermonde. tt 19.45 u.: Kursus Prenataal - 3d* cyclus '86: 1"* les, g< kundig toezicht tijdens de zwangerschap - tentoonstelling gemaakte doopsuikerverpakking, ingericht door NWK-K^ Gezin, Alg. Ziekenhuis, O.L. Vr. v. Troost - Medische Eei kring, in de Zwarte Zustersstraat 2 te Dendermonde, tot 20.00 u.: Groepsvergadering A.A.: in het stadhuis te DfL, monde, ingericht door de groep A.A. 20.00 u. «Focus» informatief programma, socio-culturela info-kalender en persberichten van D mondse verenigingen, op radio 't Ros - 103.9 FM. WOENSDAG 10 SEPTEMBER 20.00 u.: Forum vergadering: voor de leden van de Fot| sche Kring, in de Kerkstraat 26 te Dendermonde. 20.00 u.: Bestuursvergadering: i.v.m. reis naar T< Tsjechische avond van 4.10.1986 voor V.V.K.B.-Reynot lokaal. DONDERDAG 11 SEPTEMBER 20.00 u.: Voordracht en debat: over paleografie doe Paul Behets, ingericht door de Vlaamse Ver. v. Familie in het stadhuis te Dendermonde. 20.00 u.: Groepsvergadering A.A.: opvangsvergaderin mensen met drankproblemen, in het stadhuis te Denderr ingericht door de groep A.A. Voor inlichtingen: schrijven naar Postbus 12 Dendermor VRIJDAG 12 SEPTEMBER 15.00 u.: Optreden op Sprookjesdag: door MarionetU ter Kalleke-Step, met de opvoering van 'Kalleke-Step ir sel', op de Grote Markt te Dendermonde. 18.00 u.: Straatanimatie door Kalleke Step op 3 plaatse stad. 20.00 u.: Bestuursvergadering: voor de bestuursled F.T.V. Club 71, in café De Bonte Os, Grootzand Grambergen.

De Voorpost | 1986 | | pagina 8