Stekene Temse J 10 - 12.9.1986 - De Voorpost Lokeren. Vorig weekend hield de brandweer open deur. Op de voorgrond een ladder uit grootvaders tijd. Thans kunnen de spuitgasten alle hoogtes aan (polo) St.-Gillis-Waas Fietstocht ACV-Jongeren In het kader van 100 jaar ACV organiseert het ACV van het Land van Waas een auto- en fietszoektocht door het Waasland. De ACV-Jongerenkern van Sint-Gillis wil hier, samen met alle jongeren van Sint-Gillis, Meerdonk, Sint-Pauwels en De Klinge, aan deelnemen. ledereen die nog jong is en die zich nog jong voelt, wordt uitgenodigd om hier op zondag 14 september aan mee te doen. Zowel groepen als individuele personen kunnen zich hiervoor inschrijven (deelnameprijs is 100 fr. en 50 fr. voor wie het lidboekje van het ACV meebrengt). Prijzen zijn er in overvloed! Datum: zondag 14 septem er Vertrek: Kerkplein (Sint-Gillis) om 10 uur (terug omstreeks 17 uuï) Mee te nemen: lunchpakket, schrijfgerief (regenkledij). Voor meer inlichtingen kan je steeds terecht op het sekretanaat van het ACV in Sint-Gillis, of bij ACV-Jongeren, tel. 03- 776.39.52. Sint-Niklaas Speelplein Blij en Trouw Wist u reeds dat er op woensdagnamiddag van 13 tot 17 u. ook aktiviteiten zijn op het speelplein? O.l.v. stagiairs kinderverzorg sters, Tilly en Marleen, wordt er dan geknutseld, poppenkast gespeeld, worden verhaaltjes verteld, wandelingen gemaakt, pannekoeken, pudding, enz. gemaakt, en natuurlijk ook spelle tjes gespeeld. De prijs bedraagt 40 fr., waarin verzekering en drankjes inbegrepen zijn. Je kan terecht bij Blij en Trouw, Industriepark Noord 33 in Sint-Niklaas, tel. 776.49.22. Braderie Ankerstraat en omgeving Van 12 tot en met 14 september is er in de Ankerstraat, Truweelstraat en op Klein Hulst een koopjesaktie. Een en ander gaat gepaard met wegomleggingen. De Kunstvrienden op reis Harmonie De Kunstvrienden onderneemt op 14 september, zondag, een ontspanningsreis naar de Vlaamse Ardennen en treedt op in het rekreatiecentrum van Kluisbergen. Naar Gorinchem Culturele Centrale Boontje organiseert zaterdag 13 september een geleid bezoek aan de Sint-Niklase zusterstad Goerinchem, in Nederland. Vertrek om 8 uur aan het stadhuis. Info bij Marcella Piessens, Brugsken 208, tel.: 776.80.99. Sint-Cecilia in 't park Harmonie Sinte-Cecilia van Sint-Niklaas verzorgt zaterdag 13 september om 20 uur een koncert in het stadspark. Naar Bobbejaanland Culturele Centrale Rust Roest reist dinsdag 16 september naar Bobbejaanland in Lichtaart. Voor info: bel naar nr. 776.35.14, in de voormiddag. Reis derde leeftijd De mensen van de derde leeftijd die in Sint-Niklaas-Stad en Puivelde wonen kunnen dinsdag 23 september, de inwoners van Belsele, Nieuwkerken en Sinaai kunnen donderdag 25 september mee op reis met de raad voor de derde leeftijd. De tocht gaat naar Waterloo, Floreffe, Namen en Hever Vertrek om 8 uur aan het stadhuis, terug rond 21.30 u. Kaarten tegen 400 frank (middagmaal is erin begrepen) bij o.m. de dienst sociale zaken van het stadhuis, in Belsele bij Geert aan de Tuinlaan 14 en bij Heyman aan de Kerkstraat 41, in Sinaai en Puiveld^in de buurthuizen. VKAJ van start Meisjes die ouder zijn dan vijftien jaar kunnen aan vorming, ontspanning en aktie doen bij de VKAJ. Startavond vrijdag 19 september, van 19 tot 21 u. Lokaal: in de Plezantstraat, naast de uurwerkwinkel. Info bij Kristel Huys, Langhalsbeekstraat 95, tel.: 776.37.34, bij Pascale Dister, Breedstraat 193, of bij het verbondelijk sekretanaat in het Gildenhuis (vraag naar Bees Verleyen), tel.: 776.39.52. Voor verloofden Zaterdag 27 september start in het Centrum aan de Grote Markt een serie van vijf gespreksavonden voor verloofden. Het huwelijk wordt op die manier vlot voorbereid. Na een inleiding door een spreker is er ruimte om van gedachten te wisselen Men begint telkens om 19.30 u. Bijdrage per persoon: 200 frank. Info bij Ivan en Lieve De Rop-De Witte, Tuinlaan 91, Belsele, tel.: 776.56.U2. Expo August en Frans De Wilde Een tentoonstelling rond de negentiende-eeuwse portretschil ders August en Frans De Wilde (uit Sint-Niklaas) is van 14 september tot 16 november te bekijken in het museum aan ó'e Zamanstraat 49. Opening 11 uur door burgemeester De Vldts, en vooraf inleiding door akademiedirekteur Karei Mechiels. Klapa Sibenik Koratische troubadours in de schouwburg op 17 september om 2U uur. De groep Klapa Sibenik (vokaal en instrumentaal) brengt vooral volksliederen uit Dalmatië. Zes zangers, een eerste en een twee mandoline, één gitarist en één contrabassist treden aan. Sint-Niklaas en.Colmar Nog tentoonstellingen. Tot 3U september in de BBL, O.-L.- Vrouwplein 28, foto's over zusterstad Colmar. En tot 28 september in de stadsbibliotheek, Heymanplein, foto's van Sint- Niklaas zelf. Handwerkateliers Weven, kantklossen, bloemschikken, makramé,- spinnen, pot- tendraaien, enz. Je kan het leren in de handwerkateliers van de stad. Info op het sekretariaat van de Vrije Akademie, Regentie- straat 65, tel.: 776.07.53-toestel 26. De lessen worden gegeven in de Nijverheidsstraat 29 Koncert Kunst in de Stad De vzw Kunst in de Stad organizeert op vrijdag 19 september een galakoncert in de schouwburg, met het Koninklijk Filharmo nisch Orkest. Wandelen in Kalmthout Zondag 14 september vertrekt om 10 uur in Heide-Kalmthout een wandeltocht van Wandelklub Waasland. Info bij Etienne Colman, tel.: 776.98.23 Toeristische open deur Ook in Sint-Niklaas neemt men deel aan het open deur weekend (13-14 september), georganiseerd door de provinciale en gewestelijke toeristische instanties. Gratis toegankelijk dit weekend zijn het Exlibriscentrum en het museum, de Witte Molen, rekreatieoord De Ster en de Cipierage op het marktplein. In het stadspark van Sint-Niklaas wordt een mosselfeest ingericht telkens van 12 tot 18 uur. Jubileum volkstuinen Negentig jaar volkstuinen. Dat jubileum wordt middels een expositie in de stadsfeestzalen, over het station, in de verf gezet. Je kan terecht van 13 tot 15 september, telkens van 10 tot 12 en van 13.30 tot 20 uur. Het Kon. Werk van de Volkstuinen van Sint-Niklaas organiseert, m.m.v. ondermeer het stadsbestuur. Kunst uit eigen streek In het Volkshuis aan de Dorpstraat 71 te Stekene is de tentoonstelling «Kunst uit eigen streek» van de Culturele Centrale te bekijken op 13 en 14 september van 10 tot 20 uur en op maandag 15 september van 10 tot 18 u. Opening vrijdag 12 september om 20 uur, met inleiding door Piet Van Eeckhaut en opening door burgemeester Heyse. Vakantiegenoegens trekt erop uit Zondag 14 september organiseert Vakantiegenoegens Stekene een toeristische gezinsfietstocht met vertrek op de Stekense markt om 10 u. De deelnemers rijden richting Lokeren. Men doorkruist een mooie streek aan een gezellig en gezapig tempo en er wordt halte gehouden voor het bekijken van de bekende prondelmarkt te Lokeren. Picknick volgt aan het bezoekerscen trum van het natuurreservaat Molsbroek Thuiskomst wordt verwacht rond 17.30 u., deelname in de onkosten 10 fr, of 30 fr. per gezin. Meer informatie bij Roger Thuy of Paul Roete, tel. 03/ 779.60.22. Voor z'n jaarlijks weekeinde trekt Vakantiegenoegens Stekene dit keer naar Retie, waar vakantiecentrum De Linde werd uitverkoren. Dit centrum heeft voornamelijk op gastronomisch gebied naam en faam verworven en wordt bestuurd door oud- Stekenaar Marcel Mels. Er zijn tal van animatie- en ontspan ningsmogelijkheden voor groot en klein (o.m. kinderboerderij) en men zorgt voor enkele wandelingen, een kwisavond, een geleid bezoek aan een abdij en aan een vakantiecafé enz... Er is verblijf naar keuze: vanaf vrijdagavond 17 of vanaf zaterdag ochtend 18 oktober. Voor volwassenen (alles inbegrepen) kost het 2.350 fr., respectievelijk 1.700 fr. telkens tot zondagnamid dag. Kinderen genieten (in twee kategorieën: 1-5 en 6-11 jaar) aanzienlijke prijsverminderingen. Geïnteresseerden kunnen in schrijven tot 15 september bij de bestuursleden van Vakantie genoegens of door storting van het deelnamebedrag (minstens 500 fr. voorschot per deelnemer) op rekening 783-5551048-76 van Vakantiegenoégens Stekene, Dorpsstraat 27 te 9090 Stekene. Meer informatie en inlichtingen bij Guido David (03/ 779.80.46) of Aster Hofman (tel. 03/779.77.86). Dansclub Naar aanleiding van het nieuwe dansseizoen organiseert c(ans- klub Erato uit Temse zaterdag 20 september om 20 uur een opendeurdag in de zaal van Kristus Koning, Prinsenlaan te Temse Na een eerste gratis proefles start de eerste les op donderdag 25 september. Beginners kunnen les volgen van 19.30 u. tot 20.45 u. en de tweedejaars van 20.45 u. tot 22 u. De gevorderden «hobbyklub» (derde, vierde en vijfde jaars) starten van 22 u. tot 23.15 u. Voor 12 lessen van ruim anderhalf uur betaalt men 1.050 fr. Men kan inschrijven op de opendeurdag van 20 september of op de eerste les van donderdag 25 september. Men kan ook bij één van de bestuursleden terecht, zoals Michel Vlaeminck, Oscar Van Durmelaan 5 te Temse, tel 771.20.42. Dansklub Erato uit Temse werkt ook samen met dansklubs uit Beveren, Hamme en Puurs. Waasvrienden De provinciale nazorgdienst voor doven gaat in Temse een eerste rusthuis voor doven in ons land vestigen. Dit bejaarden huis, dat tevens een ontmoetingscentrum voor alle doven zal worden heet De Stille Droom en is gelegen in de Akkerstraat. Naar aanleiding van het negentigjaar bestaan van de koninklijke maatschappij voor doven De Waasvrienden biedt deze vereni ging in Sint-Niklaas volgend feestprogramma. Op zaterdag 20 september in de voormiddag een dankmis in de hoofdkerk, waarna een ontvangst op het stadhuis. In de namideag is er een feestbanket met 's avonds een showvertoning door Mister Magic, internationaal goochelaar. De Waasvrienden werd ge sticht in mei 1896. Wichelen Gc' jérten Van Wesepoel Lynn, Wichelen, Brugstraat 44, dochter van Rudy en van Marina Van den Abbeele. Lanckman Jori, Wichelen (Schel.), Kloosterland 23, zoon van Hugo en van Ria Bulté. Bogaert Gwen, Wichelen (Serskamp), Anker 40, dochter van Geert en van Nancy Rasschaert. Lambrecht Liesbeth, Wichelen, Boterhoek 6, dochter van Mare en van Gerda De Neve. Roelandt Jolien, Wichelen (Serskamp), Dorpstraat 19, dochter van Dirk Roelandt en van Dina Verhelst. Van Bockstael Fréderic, Wichelen (Schel.), Dendermondse- steenweg "62, zoon van Peter Van Bockstael en van Ann De Wilde. Huwelijksafkondigingen Clevis Patrick, Kluisbergen en Grison Sabine, Wichelen (Schel). Van der Eecken Erwin, Wichelen (Schel), Hoekstraat 41 en Meul Ann, Sint-Niklaas, Arnhoutstraat 45. Wille-De Wael Alfons, Aalst (Moorsel), Avouéstraat 26 en Verhoeven Godelieve, Wichelen (Serskamp), Doornstraat 18. Haesaert Dirk, Deinze, Tolpoortstraat 28 bus 8 en Rawoens Patsy, Wichelen, Margote 104. Rasschaert Henwig, Laarne, Wegvoeringstraat 12 en Van den Broecke Caroline, Wichelen (Serskamp) Wetterensteenweg 18. Verstraeten Patrick, Wichelen, Nieuwstraat 14 en Van den Abeele Christine, Wichelen (Schel), Wanzelestraat 29. Van Cauwenberge Freddy, Wichelen (Schel), Suikerstraat 7 en Volkaert Jeannine, Wichelen (Schel) Suikerstraat 7. Bollaert Patrick, Wichelen (Serskamp), Dorpstraat 56 en Van- eeckhoutte Daniëlla, Wetteren, Scheldekaai 14 Jacobs Peter, Wichelen (Schel.), Stationsstraat 158 en Jans- sens Ann, Wetteren, Cederdreef 13. Hertsens Guido, Aalst (Gijzegem), Langehaagstraat 21/A en Nuël Kathleen, Wichelen (Serskamp), Beukenlaan 27. Verbeke Yvan, Wichelen, Boterhoek 32 en Roggeman An, Dendermonde, Schoonaardebaan 27. Quaegebeur Martin, Wichelen (Schel), Stationsstraat 108 en Van Herreweghe Christel, Wichelen (Schel), Stationsstraat 108. De Wilde Peter, Wetteren, Wegvoeringstraat 12 en Frangois Ann, Wichelen (Serskamp), Nieuwstraat, 38A Impens Franky, Dendermonde (Oudegem), Hofstraat 160 en De Coensel Chris, Wichelen, Bohemen 68. Lokeren J KAJ-Mosseldiner Informatie-avonden voor aanstaande ouders U bent in verwachting en u wilt meer weten over alles wat daarbij komt kijken. Dan biedt de vzw Gezinswelzijn u in samenwerking met het Nationaal Werk voor Kinderwelzijn de mogelijkheid om gratis informatie-avonden bij te wonen rond de volgende onderwerpen: - op 7 oktober 1986: levenswijze tijdens de zwangerschap en sociale aspekten. - op 14 oktober 1986: zwangerschap en bevalling (met dia's en begeleiding van een arts). - op 21 oktober 1986: voeding van de baby. - op 28 oktober 1986: verzorging van de baby en baby's uitzet. De cyklus wordt afgesloten met de vertoning van een film over de bevalling. Ook de aanstaande vaders zijn van harte welkom. Deze avonden hebben plaats in de konferentiezaal van het Kultureel Centrum op het Kerkplein te Lokeren en vangen telkens aan om 20 u. Voor meer informatie kan men terecht op het sekretariaat van de vzw Gezinswelzijn, Stadhuis, bureau 3 op de Markt te Lokeren, tel. 091-48.28.01, binnenpost 10. Lebbeke. Heel wat hondenliefhebbers genoten van de sterke staaltjes van hondendres- suur tijdens het Belgisch kampioenschap voor gezelschapshonden op de terreinen van De Trouwe Hond. (G. Breckx) Lebbeke. Tijdens het voorbije weekend vond op het terrein De Mot het Belgisch Kampioenschap voor Gezelschapshonden plaats. (G. Breckx) Sint-Niklaas. De braderie in de Nieuwstraat lokte in de marge van de ballonfestiviteiten danig veel belangstelling (Iv) Op september de van Zele een mosseldiner. Inschrijven tegen de prijs van 250 fr. (kinderen Lokeren. De New Orleans Train Jazzband opende zaterdag het nieuwe seizoen van de betalen 180 fr.) kan bij Patrick Vermeire, Kruisstraat 42; Chris jazzklub (polo) Boone, Van Hesedreef 91 en Anne Quintelier, Driesstraat 77. Lokeren. In zaal Het Volk organizeerde dansklub Raap en Rooster» een opendeurdag met natuurlijk een dansdemonstratie. (polo) Sint-Gillis-Waas. Burgemeester De Mey hield een toespraak t.g.v. de opening van een expo over het leefmilieu. Rechts van De Mey kabinetschef (en Sint-Niklazenaar) Jej Foubert van minister Lenssens (Iv) De Vleze Gasten Vandaag, vrijdag 12 september, zijn De Vieze Gasten in Sint- Niklaas aktief op de Grote Markt, in een eigen tent. Om 17 uur een kinderprogramma aangeboden, om 20 uur spiegelt men zich voor volwassenen aan de tijd van Molière. Meefietsen Op zondagen 14 en 28 september kan je meefietsen met de fietsklub van Vakantiegenoegens. Afspraak om 14 uur aan het Gildenhuis, Heymanplein 7. Info via tel.: 775.70.39 of 775.24.09.

De Voorpost | 1986 | | pagina 10