ZONDER PROBLEMEN SPANNING TOT DE ALLERLAATSTE MINUUT SPQRT voetbalsport KSK BEVEREN TEGEN VALERENGEN OSLO DANNY D'HONDT: DE EEN ZIJN ROOD, IS D'ANDER ZIJN BROOD... VOETBALKALENDER Alles voor de Steeds 15% korting TRAINER NOVAK: «OPPASSEN VOOR VALERENGEN» VOETBALUITSLAGEN 18 - 12.9.1986 - De Voorpost VOETBAL KV MECHELEN - LOKEREN 0-0 «Sporting Lokeren heeft het punt dat het de week voordien, ongelukkig en tegen het spelbeeld in, moest prijsgeven aan Racing Jet oververdiend teruggewonnen.» Dat was alleszins de mening van Aimé Anthuenis na afloop van de wedstrijd achter de Mechelse kazerne en hy was dan ook meer dan tevreden over het behaalde resultaat. «We hadden aanvankelijk dat «Het volledige team heeft een éne punt in het achterhoofd, sterke prestatie neergezet, on- Door het feit dat we geen danks het feit dat er een paar ploeg hebben om ultra-sterk te wijzigingen waren. Danny verdedigen, opteerden we zo- D'Hondt in het doel i.p.v. veel mogelijk voor aanvallend Hoogenboom (geschorst) en voetbal. De eerste speelhelft Dimitri M'Buyu voor Tem- was zeer sterk en dat resulteer- pest. Dat laatste in funktie van de in een drie-viertal kansen het feit dat de oudste van het binnen het aanvangskwartier. broederpaar wellicht tegen een Die eerste helft was trouwens andersspelend Mechelen meer langs beide kanten zeer aan- tot zijn recht kwam. trekkelijk. Al bij al meen ik te mogen Na de koffie dan kregen we stellen dat we een schitterende méér Mechelse druk te verdu- partij brachten. We hebben nu ren. We moesten ons iets meer 2 op 4. In feite kon het 3 op 4 defensief opstellen en kwamen geweest zijn, ware er niet die dan ook niet zo nadrukkelijk Jetse misser van de week voor- meer op het voorplan. Met als dien. logisch gevolg minder doelkan- Toch mag ik spreken van een sen. Ik mag stellen dat we ons uitstekende start», gaat An- in elk geval, zonder al te veel thuenis verder. Al zitten er problemen, gans de match voor de wedstrijd zondag a.s. door goed verdedigd hebben», wel een paar addertjes onder aldus de Lokerse coach. het gras. «Dat klopt. In principe was iedereen, buiten Icin, tot vori ge zaterdag beschikbaar. Wat Milan betreft, die is intussen geopereerd aan de achilles pees. En wat de rest betreft zijn we tegen Mechelen deer lijk gehavend uit de strijd ge komen. Bruno Versavel liep een enkelkwetsuur op. Dat zag er aanvankelijk slecht uit maar alles evolueert in gunstige zin en er bestaat een kleine kans dat hij zondag in orde is. Met onze tweede doelman, Danny D'Hondt, is het erger gesteld. Hij kwam uit het duel met een zware voetkwetsuur en zijn speelkansen zijn bijgevolg zeer twijfelachtig», aldus Aimé An thuenis. In laatste instantie vernamen we nog dat Angelo Nijskens tijdens een oefenwedstrijd dinsdag jl. tegen VW Hamme ook ernstig gekwetst werd aan de enkel. Wellicht zal hij óók die belangrijke kompetitie wedstrijd moeten missen. Als alles zo blijft zit Lokeren met een in de problemen en dan vooral in keepersproblemen. «Na de schorsing van Bob Hoogemboom is D'Hondt on ze invallersdoelman en mocht die kwetsuur wel degelijk ern stig zijn, schept dat zeker pro blemen», zegt de Lokerse trai ner. «Wat die schorsing be treft: een toch wel erg zware sanktie, naar mijn mening. Sporting Lokeren is dan ook in beroep gegaan. Niemand weet het exakt maar het is nu wel zo dat schorsingen ook over lo pende speeldagen gaan. En schorsingen opgelopen in vrienden- of bekerwedstrijden tellen uitsluitend voor dié wed strijden. Nu zit het zo dat Bob Hoogenboom van dag op dag geschorst wordt, twee maan den lang. Tot op vandaag kreeg het Lokerse bestuur geen inzage in dat dossier (maandag jl., nvdr.) maar naar verluidt betreft het een zeer zware aanklacht, ingediend door de scheidsrechter. Waar op die man zich steunt is niet zeer duidelijk. Aan een afge vaardigde gaf hij toe dat het hier slechts om een uitsluiting ging voor twee gele kaarten. In bekerwedstrijden betekent dat twee keer niets, maar uiteinde lijk valt het rapport zodanig zwaar uit dat er sito presto een dergelijke zware uitspraak volgt. Begrijpe wie kan... Er zijn naar mijn mening za ken gebeurd waar wij niets van afweten. Ook waren er zekere uitlatingen van de ref aan het adres van onze doelman. Wan neer nu het beroep zal behan deld worden, is vooralsnog niet bekend. Feit is dat Hoo genboom voorlopig geen enke le officiële wedstrijd mag spe len, niet in de beker en niet in de kompetitie. Wat dat betreft hebben we gelukkig nog Dan ny D'Hondt lopen. Qua waar de zijn onze doelwachters me kaars gelijke, dat lijdt geen twijfel. Maar je kan ze moei lijk beiden opstellen», besluit Aimé Anthuenis. Vivian Bogaert le Nationale SC Lokeren-SV Waregem (Piraux) KV I^ortrijk-SK Beveren (Modave) 2e Nationale Sint-Truiden-E. Aalst (Laenens 13.9 - 20u.) Sint-Niklaas-Wintersiag (Vermeersch) 3e Nationale A Oudenaarde-E. Zele (Bosschaerts, 13.9-19u30) J.Lede-La Louvière (Bouquiaux) Bevordering B Vorst-VW Hamme (Michotte) le Provinciale St.Wetteren-Dendermonde (Van Goethem) SK Aalst-Ertvelde (Van Zande) Olsene-Temse (Verniers) Melsele-Olsa (Van Den Berghe) 2e Provinciale A Nevele-Kruibeke (Lauwereys, 13.9-19u30) H. Vrasene-Waarschoot (Boone) St.-Gillis-W.-Lokerse (De Wispelaere) Robur-De Pinte (Opdecam) Heikant-St.-Kruis-W. (Arijs) SLV Zelzate-Kemzeke (Burm) 2e Provinciale B E. Meldert-Kerksken (Okladnicoff) St. Denderl.-Schellebelle (De Waele) Hofstade-Etikhove (Dierickx) SK Lebbeke-Zultse (Van Leuven) 3e Provinciale B Herzele-Serskamp (De Meulenaere) Massemen-W. Moorsel (Beeckman) Erpe-SK Overmere (Van Den Berghe) Nieuwerkerken-E. Houtem (Van Wesemael) Gijzegem-Vlierzele (Verriest) Bambrugge-Aaigem (Heyse) Berlare-RC Wetteren (Roelandt) 3e Provinciale E Waasmunster-Baasrode (Van Bogaert) Stekene Sp-Kallo (Santon) Grembergen-Sombeke (Tuegels) Bazel-Excelsior (Moons) St.-Gillis D.-Haasdonk (Van Der Eecken) Opstal-Buggenhout (Melckebeeck) Kieldrecht-Wieze (Reyniers) St.-Pauwels-KL.L. Vrasene (Van Imschoot) 4e Provinciale B SK Beervelde-Val. Overmere (Van Haelter) 4e Provinciale F Oordegem-Woubrechtegem (Van De Perre) Edixvelde-Hillegem (De Prez) Mere-Burst (De Smaele) 4e Provinciale G Erembodegem-Baardegem (Put) Herdersem-Schoonaarde (Van Impe) S. Moorsel-Doggen (Weyn) Terjoden-R. Lebbeke (Lambrechts) Oudegem-Okegem (Heerwegh) FC Aalst-SK Wichelen (Hautman) Opdorp-TK Meldert (Van Mieghem) 4e Provinciale H Rupelmonde-Boonwijk (Van Lombergen) Appels-Hoogeinde (Cooreman) Eksaarde-SK Lokeren (Dillis) Lutterzele-Gerda (Vermeiren) Meerdonk-White Boys (Laureys) FC Moerbeke-Klinge (Kaers) Tielrode-Verrebroek (Van Boven) Sinaai-Straatje (De Wilde) Klein Antwerpenstraat 36 LEBBEKE Tel. 052/35.72.45 Trainer Novak had komplimenten voor de tegenstan der. Terwijl de nieuwe trainer zijn pint weigerde, een hele verandering op Freethiel, bewonderde hij Seraing om de snelheid en aanvalslust. Berchem was een ploeg die niet liet spelen, Seraing is een ploeg waartegen spelen leuk wordt. Novak verwachtte een technisch sterk Seraing en hield het in de opstelling daarom bij Kusto en Fairclough. Marek bewees dat hij weer over meer mogelijkheden beschikt en Fairclough bleef negentig minuten lang draven en werken. Hij bewees zijn uitzonderlijk over zicht op de wedstrijd. Binnen een paar weken zien we een grootse Fairclough. Over Valerengen Oslo had Novak weinig nieuws. Zijn Noorse uitstap van enkele weken terug leidde alleen tot de waarschuwing: Een stevige ploeg met grote jon gens, harde werkers die snel van verdediging op aanval kunnen overschakelen. En een goede doelman. Toch oppassen voor die ploeg...» (ha) Door het uitvallen van Bob Hoogenboom was het zaterdag jl. de beurt aan de bijna 23-jarige Grember- genaar Danny D'Hondt om te bewijzen wat hij waard was. En dat hij het uitstekend heeft gedaan, lijdt geen twijfel. Dat zullen ze inmiddels in Mechelen ook al wel weten. Hij had in elk geval een niet onaanzienlijk aandeel in het door Sporting Lokeren verrassend gewonnen punt. En van plankenkoorts was er hele maal geen sprake. Zeker niet. Ik was dolgelukkig dat ik eindelijk eens van bij de start het doel in mocht. Eerlijk gezegd was ik een tikkeltje ontgoocheld dat ik in de openingswed strijd tegen Jet niet aan de bak kwam. Ik had in feite een goeie voorbereidingsperiode achter de rug. De kans die mij nu geboden wordt zal ik met beide handen grijpen. Ik ben bijna 23 en dat is geen ogenblik te vroeg om eindelijk mijn doorbraak te forceren. Ik begrijp niet dat men bij Lokeren nog altijd vasthoudt aan een doelman die tenslotte toch al 37 is. Ik acht mijzelf geschikt en gereed voor het grote werk, en dat wil ik ze hier nu ook laten zien. Lokeren kan best vertrouwen hebben in mij en ik zal dat bewijzen ook», vertelt Danny. Onder het Davidovic-bewind, nu twee seizoenen terug, rees een ernstig konflikt tussen de toenmalige trainer en de Nederlandse doelman. Voor Danny D'Hondt dus de kans om zijn kunnen te etaleren. «In die periode was het nog voorzichtig uitkijken, maar nu is dat enigszins anders. Ik ben serieus met mijn vak bezig, volg de normale trainingen en boven dien doe ik nog aan power-training. Maar toch wil ik méér zijn dan de eeuwige invallersdoelman», stelt de ambitieuze D'Hondt. Uit de wedstrijd van zaterdag jl. is hij echter niet zonder kleerscheuren gekomen. De vraag van trainer Anthuenis was dan ook of hij zondag a.s., voor de partij tegen Waregem, paraat zal staan. Toen ik zondagmorgen uit bed stapte, konstateerde ik dat mijn voet driemaal zo dik was dan normaal. Naarmate de week vorderde week de blauwe kleur voor iets dat sterk op zwart gaat gelijken... Maar toch doe ik het onmogelijke om zondag op het appèl te zijn. Drie keer per dag ga ik naar de kinesist en momenteel kan ik zelfs al een beetje loopoefeningen doen. (Woensdagavond, nvdr.) Een laatste test zal nu volgen op zaterdagmorgend en dan pas zal blijken of ik het aankan. Ik neem echter geen onnodige risiko's, mochten er verwikkelingen zijn dan leg ik me neer bij het onvermijdelijke, hoe jammer dat ook zal zijn. Die kwetsuur komt trouwens op een zeer ongelegen moment. Net nu Hoogenboom enige tijd geschorst is, net nu ik mag bewijzen wat ik kan. Hopen maar dat het tegen het weekeinde in orde komt. En als ik in die periode een paar goede matchen speel, dan kunnen ze mijns inziens in Lokeren toch niet meer naast Danny D'Hondt kijken», besluit de Grembergse nieuwbakken Lebbekenaar. (V.B.) WOENSDAG 17 SEPTEMBER 20.00 UUR EERSTE RONDE UEFA-BEKER Na een seizoen van tegenslag, met een groot aantal gekwetste spelers, haalde KSK Beveren toch nog het gewenste Europese voetbalticket. Voor Beveren, maar ook voor het Wase voetbal, komt het Europees optreden maar net op t(jd. Lokeren maar toch ook Beveren moesten het al een paar seizoenen zonder Europese konfrontaties stellen en Europees voetbal blijft toch een must voor een vereniging die boven de grauwe middelmaat wil uitstijgen. Europees voetbal staat immers gelyk aan klantenbinding. En dat is iets dat een eersteklasser ten volle moet gebruiken. Voetbal. Vorige zaterdag werd in de kantine op het oefenterrein van Lokeren een eindpunt gezet achter de voetbalschool die de voorbije maanden plaats had. Zo'n 25 jonge voetballertjes namen eraan deel. (polo) SK BEVEREN - SERAING: 2-0 De Beverse trainer Novak had na de wedstrijd Seraing-Anderlecht een goede indruk gekregen van de Waaltjes en op Freethiel bevestigden de Luikenaars die indruk. Seraing speelde behoorlyk mee en er was zelfs een biezonder attente doelman De Wilde nodig om Beveren de volle pot te geven. Pas nadat Lemoine in de allerlaatste minuut SK Beveren een tweede doelpunt bezorgde was men in het Waasland gerust in de afloop. Beveren begon heel beweeg lijk aan zijn eerste thuiswed strijd. Kusto deed meer dan dat wat van hem werd ver wacht en ook Fairclough viel bij zijn kompetitiedebuut best mee. Toch kwam het eerste gevaar van Seraing dat met schoten van Ngapy en Rasquin De Wilde onmiddellijk aan het werk zette. Ekeke zat de ganse wedstrijd in de greep van kleurgenoot Kimoni maar hij was het toch die rond het kwartier beter werk leverde en de bal bij Fairclough bracht die hard op een bezoekende ver dediger knalde. Beveren zocht in dat eerste kwartier wat te veel ruimte op rechts terwijl links doorzetting en inventivi teit ontbrak. Beveren kreeg meerdere kan sen maar het duurde toch tot rond het halfuur voor een gaat je werd gevonden in de Se- raing-afweer. Theunis rekupe- reerde een verloren gewaande pas van Kusto, zette voor doel gesmaakt. Al lukte ook niet waar Kimoni alleen nog in ei- alles voor de gewezen Liver- m Marek Voetbal. gen doel kon verwerken. pool-spits. Seraing zette die opdoffer snel Scheidsrechter Ponnet en zijn van zich af en naar het eind ijverige lijnrechters zorgden van de eerste helft werden de voor wat bijkomende kruiden voetballers van «Petit Leon> -- w Semmeling Voetbal. Paul Theunis, ka pitein van SK Beren. (Iv) de aansluiting te krijgen maar de stevige Beverse verdediging kwam niet meer in gevaar. Ook al omdat Rasquin een paar minuten voor affluiten een enige kans hoog over doel trapte. Beveren haalde drie minuten en wanneer Maes zijn onge- erg gevaar- noegen over een weer dubieu- lijk. De Wilde moest in de ze beslissing duidelijk toonde voor tijd Dominique Lemoine voeten van Ngapy en een kop- liep hij tegen de gele kaart „og even van de bank. Onmid- bal van diezelfde Ngapy kon aan. Beveren werd naarmate de Zeienaar maar net uit het de tweede periode vorderde dellijk kon de jonge belofte de laatste spankracht uit de wed- doel ranselen. Met de 1-0 rust- trouwens steeds maar sterker strijd halen. Rustig, professio- stand was Beveren beloond. Het eerste kwartier na rust bood wat minder spankracht best en vooral onder impuls neel, sterk lobde hij zijn eerste Noorwegen: klein voetballand De tegenstander voor KSK Beveren wordt Valerengen Oslo. Niet onmiddellijk een indrukwekkende Europese naam maar toch een ploeg die in eigen land voetbalfaam bij een trapte. De Noorse voetbalbond werd trouwens al in 1902 opgericht en momenteel telt de bond ongeveer 3100 klubs met zowat 125.000 aangesloten leden. Het Noorse voetbal kent de laatste jaren trouwens een for se niveauverhoging wat bie- voorbeeld resulteerde in de uittocht van spelers als Roger Albertsen, Halvar Thorensen, Jöm Andersen, Per-Edmund Mordt,... Een uittocht die natuurlijk nog niet vergelijkbaar is met de Deense eksodus maar enige vergelijking met het Deense voetbal is toch mogelijk. Euro pees haalden de Noorse klubs nooit sukses en ook in kon- frontatie met Belgische klub- elftallen trokken wij altijd aan het langste eind. Het Noorse voetbal blijft immers, ook in Scandinavië zelf trouwens, het kleine broertje. Valerengen Oslo In Noorwegen blijft de Oslo- fjord het centrum van de voet balbedrijvigheid en ook de eerste Europese tegenstander voor KSK Beveren komt uit die regio. Valerengen Oslo, de ploeg werd in 1913 opgericht, heeft een lange voetbalge schiedenis maar de eerste na tionale suksèssen kwamen toch pas vanaf 1965. Toen werd de klub voor het eerst landskam pioen en misschien was dat wel een gelukstreffer want Vale rengen moest daarna tot de jaren tachtig wachten alvorens nog eens wat op het palmares te kunnen plaatsen. Maar dan ging het snel. En elk jaar was er wel wat voor Valerengen. In 1980 de beker, in 1981, 1983 en 1984 de landstitel. Dit jaar ein digde Valerengen derde in de kompetitie en verloor het de bekerfinale tegen Lilleström met 4-1. Die suksessen in eigen land leidden Valerengen natuurlijk tot het Europees voetbalthea ter waar er van roem nauwe lijks sprake was. De klub raak te nooit verder dan één ronde en uit zestien Europese wed strijden puurde Valerengen al leen tegen Dynamo Boekarest een overwinning. Net als de andere Noorse voet- balklubs ziet Valerengen trou wens steeds zijn beste spelers wegvloeien. Zo werd vorig jaar topschutter Jöm Ander sen getransfereerd naar I. FC. Nürnberg terwijl middenvel der en ongetwijfeld de grootste belofte van het Noorse voetbal Per-Edmund Mordt werd ver kocht aan het Zweedse OFK Göteborg. Als Noorse topklub levert Va lerengen natuurlijk ook aan het nationale elftal. Zo zijn doelman Jacobsen, middenvel ders Egil en Vidar en voorspe ler Pal Jacobsen allen A-inter nationalen. De Europese wed strijden van Valerengen wor den gespeeld in het nationale «Ulleval-stadion» van Oslo dat zowat 25.0000 toeschou wers plaats kan geven. De loting om de eerste ronde UEFA-beker' was Beveren gunstig gezind. Valerengen kan echter moeilfjk als ultieme pu- bliektrekker beschouwd wor den. Op woensdag 17 septem ber haalt KSK Beveren op nieuw het Europees voetbal naar Freethiel en naar het Waasland. Geel en blauw ver dient bjj die gelegenheid toch wel ruime publieke belangstel ling. Hoeveel Belgische klubs bieden hun supporters immers Europees voetbalbrood? Hugo Aerts maar nadien werd er opnieuw voorlopig het zwakste onder- tegen een hoog tempo gevoet- deel van het geel-blauwe voet- bald. Het spél kon de kijker balgehecl. ^>est .bekoren en enkele per- Seraing probeerde met Deom, aanvoerder Theunis vlotte het balletje over de uitgelopen ook weer beter op het midden- doelman Legge. Beveren veld. Al blijft dat middenveld kwam met de zege mee aan de soonlijke nummertjes van Fairclough werden bijzonder vorig seizoen op Beveren goed voor twee doelpunten, alsnog leiding. Zondag tegen het v rassend sterkspelend Kortrijk moet Beveren bewijzen ook echt bij de top te horen. Hugo Aerts 1 E. Houtem-Èr0e 0-0 3' Provinciale E 1' Nationale Sombeke-Kl. L. Vrasene 1-2 KV Mechelen-SC Lokeren 0-0 Stekene-Sp.- St. Pauwels 0-0 SK Beveren-Seraing 2-0 Kallo-Waasmunster 4-0 2%Le Nationale Baasrode-Kieldrecht 2-0 Waterschei-Sint-Niklaas 0-0 Wieze-Opstal 4-1 E. Aalst-Geel 2-2 Buggenhout-St. Gillis-D. 2-0 3' Nationaal Haasdonk-Bazel 2-0 E. Zele-J. Lede 1-1 Excelsior-Grembergen 3-3 Bevordering B 4' Provinciale B VW Hamme-W Leest 2-0 Val. Overmere-Doornzele 1-1 1' Provinciale 4* Provinciale F St. Wetteren-Melsele 6-1 Ede-Oordegem 2-6 KAVD-Aalter 1-3 Erondegem-Mere 2-4 Temse-SK Aalst 0-0 Burst-Edixvelde 1-3 2' Provinciale A 4* Provinciale G Lokerse-Kemzeke 3-3 Doggen-TK Meldert 4-0 Vrasene-SLV Zelzate 2-4 Herdersem-Opdorp 3-1 Kruibeke-Heikant 2-0 Schoonaarde-Erembodegem 1-3 St. Kruis-W. - Robur 3-2 Baardegem-Iddergem 4-0 FC Zelzate-St. -Gillis-W. 2-0 Welle-FC Aalst 3-2 2' Provinciale B Wichelen-Oudegem 1-7 E. Meldert-SK Lebbeke 3-0 Okegcm-Terjoden FC Denderleeuw-Hofstade 3-2 R. Lebbeke-S. Moorsel 0-1 Schellebelle-FC Ronse 2-0 4* Provinciale H 3* Provinciale D SK Lokeren-Straatje 1-2 SK Overmere-RC Wetteren 1-1 Appels-Sinaai 2-0 Massemen-Berlare 3-0 Hoogeinde-Rupelmonde 3-1 W. Moorsel-Herzele 1-2 Boonwijk-Tielrode 0-1 Serskamp-B am brugge 1-1 Verrebroek-FC Moerbeke 0-2 Aaigem-Heldergem 2-2 Klinge-Meerdonk 4-0 Meerbeke-Gijzegem 1-0 White Boys-Lutterzele 2-0 Vlierzele-Nieuwerkerken 3-3 Gerda-Eksaarde 2-2 Jogging. Zowel aan de jogging als aan de stratenloop n.a.v. Bijlkenskermis namen heel wat liefhebbers deel. Verdienste lijk en wat vermoeid geraakten deze deelnemers over de eindstreep, (polo) Sint-Niklaas. Multisportvereniging Vos Reinaert bestaat 25 jaar. De drie stichters beheerders, waaronder voorzitter E. De Schrijver, werden gehuldigd door burgemeester De Vidts (dw)

De Voorpost | 1986 | | pagina 18