LOGISCHE ONTKNOPING DE GROTE ONTNUCHTERING V.W. HAMME MOET KOLLEKTIEF NOG GROEIEN GEEN GELUK VOOR TEMSE M &z&mr ANGELO NIJSKENS UITGESCHAKELD DE WRAAK VAN WETTEREN? t"V itii JAN PIETERS (EENDRACHT ZELE): «DE BUIT IS EERLIJK VERDEELD» De Voorpost - 12.9.1986 - 19 VOETBAL EERSTE PROVINCIALE TEMSE - SK AALST 0-0 De spelers van Temse, die het tijdens het voorseizoen voor treffelijk hebben gedaan en ook de eerste wedstrijd van de kompetitie wonnen met 0-2, hebben het thuis niet kunnen waarmaken tegen SK Aalst, dat wel enkele keren van geluk mocht spreken, maar toch een degelijke repliek bood. Het werd alles samen een gelij- kopgaande wedstrijd. Temse liet een goede indruk, maar faalde in de afwerking. SK Aalst daarentegen kon reke nen op de geluksfee en op een uitstekend keepende De Sae- deleer die heelwat kansen van de thuisploeg kon keren. Toen Temse zich de betere ploeg toonde trof Migom vroeg in de match de paal en Van Outrey- ve knalde nipt over. Na de rust lieten de bezoekers zich niet doen. Ze trokken ten aanval en maakten het de thuisdefen- sie lastig met enkele vlijm scherpe aanvallen. Dat bleef niet duren. Temse kwam terug en Van Haever schoot in het zijnet. Dan mocht doelman De Saedeleer opniuew aan het werk. Hij moest zich eerst reppen op een schot van Van Outreyve, keer de met een mooie save de bal, maar Migom was klaar om de rebound te nemen. Alweer was De Saedeleer op post. SK Aalst begon toen te gelo ven dat er een puntje inzat en trachtte zoveel mogelijk de bal in hun bezit te houden. Mar tens kreeg nog een goeie kans maar schoot over. Voor SK Aalst betekent deze puntendeling allicht een onver hoopt punt. Het staat nu der tiende in de rangschikking met één punt op gelijke hoogte van KAV Dendermonde. SK Aalst krijgt volgende zondag KV Ertvelde op bezoek, dat thuis won tegen Haaltert met 1-0. Allicht zit er een kans in om het puntentotaal op te drijven. KSV Temse moet naar het ver re Olsene, dat de twee punten ging wegkapen op Heimis, wat toch een referentie is. DeBe EENDRACHT ZELE - JONG LEDE 1-1 Het spannend en aantrekkelijk gewestelijk derby is op een logische puntendeling geëindigd. De beide ploegen namen elk een speelhelft voor hun rekening en wisten dit telkens met een doelpunt te verwoorden. Langs Zeelse zijde stonden vier spitsen aan de aftrap wat duidelijk de offensieve bedoelingen onderlijnde. In de eerste helft was hiervan nauwelijks iets te merken, vermits de lokalen bestendig op hun eigen speelhelft werden teruggedrongen. Lede heer en meester in het middenveld, schiep zich gezwind voetballend een rij van kansen. Temse-SK Aalst: 0-0. Ook deze poging van Van Haute was tevergeefs, (dw) Het eerste gevaar kwam er langs Van Cauter. De dwars ligger en een aan de rechter- paal opgestelde Cneudt verij delden beurtelings een vroege bezoekende treffer. Op de achttiende minuut was het bij na opnieuw raak, toen Carlier doelman Van Puyvelde met een lobbal uitschakelde. Van den Broeck keerde ook deze poging van de doellijn weg. Nauwelijks een minuut later was Van Puyvelde toch ter plekke. Met een knappe zweefsprong klemde hij een loeier van Van Troos. Rond het halfuur rukte de thuisploeg zich voor het eerst uit de ver drukking los. Bij een hoek schop kopte Van Speybroeck een voorzet van Cneudt over Het verdiende bezoekende doelpunt kwam er onver wachts. Spelmaker Lorré baande zich een weg door de lokale defensie en versloeg een aarzelende Van Puyvelde in twee tijden met het hoofd. De op achterstand geplaatste gast heren reageerden met een vlijmscherpe counter via Van Speybroeck. Van Renterghem kwam net iets te kort om de voorzet met het hoofd te ver lengen. De verwachte wissel kwajn er na de rust in het Zeelse steunvlak waar Goossens de plaats ruimde voor Peersman. De vroege ge- samenhang in de Leedse ran gen. Onder impuls van een herboren Alain Cneudt dwon gen de lokale spitsen drie open doelkansen af in evenveel mi nuten. Van Renterghem en Pieters liepen zich telkens stuk Voetbal. Dirk Van Renter ghem bracht E. Zele na de lijkmaker van Van Renter- rust op gelijke hoogte van ghem na een kopbalvoorzet Jong Lede. (bvw) van Pieters, ontredderde de Voetbal. Theo Bord'hui op een goed anticiperende doelman Vijt. Bij een knal van Cneudt wankelde Vijts voet stuk opnieuw. Van den Broeck dook in een verwoede poging echter vergeefs met het hoofd naar het kapriolerende leder. Zele bleef de bezoekende kooi bestoken via een harde knal van Cneudt hoog over de doel- mond en een schot van Peers man dat naast de staander be landde. De inbreng van De Winne voor Carlier bezorgde Lede meer armslag tijdens het laatste kwartier. Lorré schoot in het zijnet en Van Cauter kwam nog tweemaal dreigen. Doelman Van Puyvelde liet zich in de slotfaze niet meer verrassen en vrijwaarde met sekuur vuistwerk het voor bei de ploegen bevredigend resul taat. (Joost Arens) Temse-SK Aalst: 0-0. Goalgetter Kurt Migom werd steeds door twee Aalstenaars bewaakt, (dw) De krachtmeting met Jong Lede heeft de 1.500 aanwezigen geboeid. Vooral het groot aantal doelkan sen voor en na de rust zorgden voor de nodige sfeer in de Elststraat. Bij de thuisploeg dwong de twijfels omtrent de fysische paraatheid van John Christiaens en Filip Plaetinck trainer Maurits De Schrijver tot een biezonder offensieve opstelling met de aanwezigheid van zijn kwartet spitsen. Jan Goossens deze week nog sukkelend met een enkelblessure moest echter als centrale middenvelder lijdzaam toezien hoe Lede voor al voor de rust de scepter zwaaide en naliet de wedstrijd te beslechten. Na de pauze kwam de thuisploeg op haar beurt het dichtst bij de overwinning. Doelman Vijt vrijwaarde het punt dat Lede op basis van zijn prestatie tenvolle verdiende. Zowel in het bezoekende kamp als aan het thuisfront werd de eindscore als een billijk verdikt aanvaard. Jan Pieters - aanbrenger van de gelijkmaker en opnieuw de gevaarlijke en beweeg lijke targetman bij de thuisploeg - bleek na afloop tevreden met Eendrachts tweede puntendeling in even veel wedstrijden... De eerste helft verliep het helemaal verkeerd», aldus Jan. Pieters. Gelukkig benutte Lede de geboden kansen niet zodat we een vroege afstraffing ontliepen. Na de rust kwam er meer ruimte en vielen de beste doelkansen langs onze kant. Lede heeft mij als sterk geheel bekoord en liet een betere indruk dan Eeklo vorige zondag». Jong Lede-trainer, Roger Mer- geay, had het na de wedstrijd over de juiste eindscore en de ontgoochelende tweede periode van zijn spelers. Toch blijft een punt meepakken in Zele een behoor lijk resultaat», lachte Mergeay de pers toe. De ploeg is na de vernieuwing in de spelerskem nog in volle progressie. Wij speelden 45 minuten op een behoorlijk peil maar gaven na de rust de wedstrijd uit handen. Sommige spelers lieten de zaken al te gemakkelijk op hun beloop.» Kollega Maurits De Schrijver bekloeg zich uiteraard over de zwakke eerste periode van Eendracht. «Ons middenveld kreeg geen vat op de Leedse kombinaties. Jan Goossens vond centraal zijn draai niet na een niet volledig geheelde enkelblessure. Vermits we in die periode overal een stapje tekort kwamen ondergingen we noodgedwongen de wed strijd. Na de rust zijn we agressiever op de man gaan spelen. Het spelbeeld sloeg om in ons voordeel wat ons enkele doelkansen opleverde en het behaalde punt rechtvaardigde. Lede heeft me van zijn waarde als ploeg overtuigd.» (ajz) K.A.V.D. - EENDRACHT AALTER 1-3 Eendracht Aalter met Koen Van Hove in een hoofdrol heeft tegen K.A.V. Dendermonde een verdiende zege behaald en bovendien een vaardige en geestdriftige indruk gelaten. Dat kon bezwaarlijk worden gezegd van de thuisploeg die in alle linies door een sterkere opponent werd overvleugeld, veel te traag kombineerde en niet in staat leek om een vuist te maken. HAMME-LEEST 2-0 Vooral in de middenlinie kon paarsblauw zich onvoldoende konstruktief manifesteren, waardoor de aanvallers te wei nig in het spel werden betrok ken. Dendermonde liet boven dien defensief een onzekere indruk, wat werd afgestraft en tot een nederlaag heeft geleid. Niets liet vermoeden dat het voor de thuisploeg een Water loo zou worden toen na vijf minuten een kopbal van Guy De Baere, op aangeven van Stefan De Wolf, de dwarslig ger deed trillen. De bezoekers, onder invloed van een markan te Koen Van Hove, hebben hierop dadelijk gereageerd en hun intenties laten blijken. Op de achtste minuut werd doel man Danny Verstrepen tot een ultieme tussenkomst genood zaakt toen Van Hove afgezon derd voor doel verscheen en de Dendermondse keeper met het grootste geluk de bal kon af weren. Op het halfuur was Dendermonde de val nabij toen Van Hove, andermaal hij, stevig uithaalde maar het doelhout op zijn weg vond. Bij Dendermonde ondernam Mare Pringels nog wel een lo venswaardige poging toen hij van ver uithaalde en de bezoe kende doelman op de proef stelde. De tweede helft was amper één minuut oud toen Van Hove langs rechts uitbrak, Van Nevel in zijn ideeën be trok, die centerde voor naar De Bruycker en die kopte bin nen. Op de 64® minuut kwam een tweede bezoekend doel punt op het bord langs Van Daele, nadat eerst de Dender mondse defensie kompleet uit verband was geranseld. Toen drie minuten later doelman Verstrepen de doorgebroken Van Daele bij de voeten grab belde zette De Bruycker met sukses de elfmetertrap om. Metéén was het Dendermond se lot bezegeld. Alleen een eerreddend doelpunt van een werklustige Frank Schepens zou zeven minuten voor tijd de ultieme inspanningen van een plots fel reagerend Dender monde nog bekronen. Het heeft geruime tyd geduurd alvorens V.W. Hamme tegen het pas gepromoveerde Leest kon scoren. De Durmeploeg kreeg te maken met een gemotiveerde oppo nent die geestdriftig van stapel liep, de indruk gaf de thuisploeg te zullen overtroeven, maar na een halfuur over zijn beste doen heen was. Van dan af «greep» Hamme vanuit de tweede lijn», «egt de het initiatief, dwong een aantal gewezen voetballer van Een kansen af, maar kon daaruit dracht Zele. geen voordeel puren. «De funktie die ik bij V.W. In de tweede helft speelde de Hamme krijg toebedeeld ligt thuisploeg sterker, maar moest anders. Ik opereer thans in de tot in de laatste minuten wach- voorlijn en krijg de rol van ten om zekerheid te krijgen afwerker. Daaraan moet ik van de zege en de twee belang- wennenIk heb trouwens de rijke punten. indruk dat V.W. Hamme in Theo Bord'hui werd auteur zijn geheel nog aan een verde- van de openingstreffer die hij re aanpassing toe is. Met het vanuit een stilstaande faze tot opstappen van Vanhaecke is stand bracht. Hij kent blijk- het stramien gewijzigd. Daar - baar het recept want in het zijn nog niet alle spelers aan verleden kwam hij meermaals gewend, hoewel er flink wordt uit zo'n faze tot scoren. op getraind en V.W. Hamme «Normaal ben ik produktief mijns inziens een ploeg is, die een degelijke figuur kan slaan en een plaats binnen de eerste drie moet kunnen afdwingen. Veel zal afhangen of Franco Pirelli er al dan niet zin in heeft. Ik bedoel dat hij over voldoende inzicht en bagage beschikt om een centrale rol te vertolken en V.W. Hamme impulsen te geven. Iemand met de allure van Pirelli moet daartoe in staat zijn.» Theo Bord'hui voelt zich overigens thuis bij V.W. Hamme, bij wie hij zich als een betere voetbal ler opwerpt en door Willy Meersman in staat wordt geacht om doelpunten te sco ren. Meersman zelf was tevre den met de zege, maar wees erop dat het peil van een voor aanstaande en ambitieuze vier deklasser nog niet is bereikt. «Kollektief moeten we sterker uit de verf komen. Ik heb de FLATERS Het hoeft niet gezegd dat met slechts één punt op vier, de teleurstelling groot is bij het ambitieuze Dendermonde. De konklusie is voor velen al ge trokken: Met dit elftal maakt paarsblauw geen kans om een belangrijke rol te vervullen in deze reeks. Voorzitter Jef Nijs stak zijn ontgoocheling niet onder stoe len of banken. «Ik had het echt anders verwacht,» aldus de ad- vokaat. «Spelen we soms niet een beet je te behoudend? De zege van de bezoekers is tenvolle ver diend. Allicht moeten de za ken taktisch bekeken worden. Ik meen dat er in de eerste helft onvoldoende inzet was vanwege de spelers. Pas in het laatste kwartier hebben we de wedstrijd in handen genomen. Op dat ogenblik was het kalf verdronken. Ik moet ander zijds verzachtende omstandig heden pleiten in die zin dat twee belangrijke titularissen ontbreken Jan Polijn en Ma rio Franssens. Niettemin zul len de punten die nu worden te grabbel gegooid, zwaar wor den aangerekend». Oefenmeester Etienne Borré omschreef de drie bezoekende doelpunten als flaters binnen de Dendermondse defensie. Wanneer men man tegen man staat, mag men zich de luxe niet meer permitteren om de bal te kontroleren. Dat ge beurde, met alle gevolgen van dien. Het tweede doelpunt was het gevolg van een voorzet die in de verkeerde voet terecht kwam. Het derde doelpunt had veel weg van de openings treffer en kwam voor een deel in dezelfde omstandigheden tot stand. Op dat ogenblik zijn we risiko's gaan nemen, wat de bezoekers toeliet om in de tegenaanval te gaan». In elk geval betekent de neder laag een moeilijk te verteren pil voor de Dendermondse voetballiefhebbers die van dit K.A.V.D. alvast heelwat méér hadden verwacht, 't Zal weer noppes zijn, zo werd er in de voctballokalcn gemijmerd. E.G. VW HAMME - LOKEREN: 2-3 VW Hamme-SC Lokeren. Wuiten Johnny Leenaerts wordt bewaakt door Van Veirdeghem. Achter hen Pirelli en M'Buyu. (c) VW Hamme liep geestdriftig en snel van stapel wat binnen tien minuten resulteerde in een 2-0 voorsprong. Een eerste doelpunt kwam tot stand na een kombinatie tussen Johnny Lenaerts en Theo Bord'hui. Bij de tweede treffer liet de Lokerse invallersdoelman De Koeyer zich na een vrije trap op een slippertje betrappen, toen hij de bal door de benen liet glippen. Lokeren, op een paar uitzon deringen na met een volledig elftal, kwam daarna wel meer in de match, maar kon de loka le defensie ternauwernood on der druk zetten. Alleen Schoofs maakte een vuist, maar de bal ging nipt naast de doelpaal. Onmiddellijk na de hervatting forceerde Tempest een door braak, betrok M'Buyu in zijn ideeën wat een doelpunt voor gevolg had. Vier minuten later werd de Hamse defensie op een tekort koming betrapt en dat bete kende een tweede Lokers doelpunt. Van dan af domi neerde de eersteklasser. Ange- lo Nijskens die auteur werd van een derde doelpunt, werd later in de wedstrijd gekwetst en diende geëvakueerd. Het lijkt weinig waarschijnlijk dat hij komend weekend ad her steld zal zijn. Was de eerste helft bijzonder aantrekkelijk. Na de hervat ting daalde het spelpeil, wat voor een groot stuk het gevolg was van een reeks wissels die langs beide zijden werden doorgevoerd. Doelpunten: Eerste helft: 2' min.: Bord'hui 1-0; 9® min.: Bord'hui 2-0. Tweede helft: 1' min.: M'Buyu 2-2; 15' min.: Nijskens 2-3. (eg) EERSTE PROVINCIALE indruk dat er nog te krampach tig wordt gevoetbald en de au- ST. WETTEREN - MELSELE 6-1 tomatismen nog ontbreken. de evolutie VW Hamme-SC Lokeren. Nico Van Bogaert kan de bal wegkoppen vooraleer Nijskens tieus geheel.' onheil kan aanrichten, (c) Desondanks gunstig. Ons inziens liet Dirk Van Buy- ten de beste indruk bij de Dur meploeg. Hij evolueerde op de linkerbackplaats, schoot gere- Wie zou gedacht hebben dat een lusteloos Wetteren tussen geld uit de startblokken en de krijtlijnen zou lopen had het verkeerd voor. Standaard derfTussenkomsL Dat Nico wil duidelyk bewyzen dat het een plaats in bevordering Van Bogaert een gunstige in- v®rd'ende en daarmee zullen de tegenstanders moeten vloed liet gelden, kwam tot afrekenen. Al kwam Melsele het eerst gelukkig op voor uiting nadat hij de rol van Paul sProng> na de rust toonde Wetteren wat het kan. rff™,ïvEhafmpVirM°gï°am f' was ee" kwartiy 8?»P«ld pleit hei voor de weerbaarheid een ploeg die een verdiende de 8astaa van daz<= da' no8 zeee behaalde en zich voortaan 1,jk °P voorsprong kwamen, voor het halfuur de zaken al moet opwerpen als een ambi- J"" Den Bulcke 'uk'e een da" teehtgezet hadden. doelpunt met een afschamper Van Damme en Schepens had- en Wetteren kreeg het zowaar den er al 2-1 van gemaakt. moreel hard te verduren Toch Wetteren speelde op een schit terende manier spetterend voetbal en was volledig mees ter van de situatie. Op voorzet van Peter Moreels maakte Van Damme eerst gelijk en nog geen minuut later kombineer- den De Bel en Luwaert uitste kend, zodat Schepens mooi kon afronden. Die Schepens heeft blijkbaar nog niets van zijn kwaliteiten verloren. Er waren nog geen vijf minu ten gespeeld in de tweede helft of het stond al 3 1 na„ecn doelpunt van De Bel. Sche pens deed er zelf nog een schepje bij in de 62' minuut en het zou Verhoeven zijn die met twee treffers de 6t1 eind cijfers vastlegde (85' en 89* min.). Wetteren heeft duidelijk ge toond dat het opnieuw titel kandidaat is. De spelers heb ben* alvast voor enige tijd de wonden in de supportersharten geheeld met deze mooie zege. Voor Melsele is dit geen dra matische nederlaag. We willen nog zien welke ploeg in Wette ren punten gaat oogsten... Melsele heeft na twee wedstrij den nog geen enkel punt. Het inkasseerde acht goals en maakte er twee. De volgende tegenstander is Olsa, dat het niet eens slecht doet in deze aanvang van de kompetitie. Het staat derde na een gelijk spel op Sint-Amandsberg. DeBe

De Voorpost | 1986 | | pagina 19