SK 0UDEGEM ZEVEN ROZEN, 00K APPELS WINT SPARTA BUGGENHOUT: FLINK DEBUUT IN DERDE BART VAN HAMME REVELATIE BIJ BAASRODE BUGGENHOUTS DERBY MET OPSTAL ALS UNDERDOG JEAN-PIERRE LIPPENS ALS OPRUIMER SPANNEND EN ZEER AANGENAAM DERBY ROBUR M0ERZEKE MAAKT SLIPPERTJES 20 - 12.9.1986 - De Voorpost VOETBAL BUGGENHOUT - ST-GILLIS-DEND2-0 Voetbal. De spelers van Racing Boonwijk kregen een nieuwe uitrusting van sponsor Etienne Maes. Bovendien zijn ze van hun terreinperikelen verlost. Ze kunnen spelen op het terrein van Eendracht Sint-Gillis, (foto p. hermans) vreden zou geweest zijn. Zon dag moeten we beslist een vuist maken». E.G. RC Boonwijk-Tielrode: 0-1. Tielrode staat na deze uitwinst alleen op kop met het maximum der punten, (foto p. hermans) Robur Moerzekc is in St.- stand kw^m, hebben we ge- men, hoewel het er verschil- Kruis-Winkel op een gemoti- tracht in extremis nog een ge- Jende keren heeft ingezeten, veerde opponent gebotst. De lijkspel uit de brand te slepen. In ieder geval hebben we kost- gepromoveerdc thuisploeg Benny Huylebroeck lukte wel bare punten verloren. Ik had wou kost wat kost op eigen een tweede goal, maar tot een gerekend op een gelijkspel veld eigenaar worden van twee gelijkspel zijn we niet geko- waarmee iedereen allicht te- punten en had hiervoor alles veil. Inzet en overtuiging wa ren de wapens die de lokalen hanteerden. In dat opzicht hebben ze Verhelst en zijn maats een lesje gegeven Bo vendien liet de organisatie ach teraan te wensen over. «Daar ligt de voornaamste reden van de nederlaag» zegt oefenmees- ter René Verniers. «We lieten ons enkele keren op tekortkomingen betrappen die werden afgestraft. In de eerste helft waren we nochtans langs Patrick Verhelst op voor sprong geklommen. De thuis ploeg heeft kort daarna tot twee keer toe tegen gescoord. Slechte dekking lag aan de ba sis van de goals. Hoewel er na de hervatting Lokerse SV-Kemzeke: 3-3. De thuisploeg behaalde haar eerste punt, zij het op het nippertie vlug een derde doelpunt tot (polo) yy J Sparta Buggenhout liet tegen Eendracht St.-Gillis een guns tige indruk, dwong een veld- meerderheid af, kreëerde de beste kansen, kwam twee keer tot scoren en won verdiend. Van bij de start gingen de Spartanen in het offensief en na vijf minuten maakte Benny Van Helsuwé een vuist na een kombinatie met Rudy Crets en Gino Van Den Berghe. Even voor het kwartier liet Een dracht St.-Gillis zich even gelden, nadat Luc Maes was opgerukt en centerde naar Wilfried Jochmans, die de bal over de dwarsligger joeg. In feite was dit het enige bezoe kende wapenfeit tijdens een eerste helft, waarin Buggen hout het meesterschap bleef opeisen en rond het kwartier een eerste doelpunt scoorde. Een vrije trap, omgezet door Gino Van Den Berghe kwam in bereik van Dirk Van Muyl- ders die de bal dadelijk door- Sparta Buggenhout heeft als kersverse derdeprovincia- ler de kompetitie uitstekend ingezet. Geelblauw hield vorige zondag de buren uit St.-Gülis-Dendermonde op afstand, won verdiend en etaleerde bovendien beter voetbal. Met het maximum aan punten uit twee wedstrijden is men in de Buggenhoutse voetbalkringen meer dan ooit opgetogen. «We hebben een lonende transferpolitiek gevoerd. Tot die vaststelling kom je na bekerwedstrijden en twee kompetitiematchenzegt voetballer André Tumeer. Met het aanwerven van Gino Van den Berghe en Bert De Mey hebben we een uitstekende zaak gedaan. Als verdediger ervaar je hoe komfortabel je je voelt met deze voetballers voor je uit. Bert De Mey als verdedi gende middenvelder organizeert een behoorlijke af weer, terwijl Gino Van den Berghe de aanval stevige impulsen geeft. Ten opzichte van vorig jaar zijn we gegroeid. Het komt er nu opaan om vooral in het begin zoveel mogelijk punten te sprokkelen Voor Sparta Buggenhout wenkt zondag de gemeen telijke derby tegen Eendracht Opstal. Gelet op de resultaten vertrekken we als favoriet. Wat niet wil zeggen dat we de opdracht lichtzinnig mogen opvatten. Ik verwacht een flinke reaktie van onze buren, zeker omdat we van het thuisvoordeel genieten en de eerste punten zullen nastreven. Bovendien kan een derby alle kanten uit. Sportief zijn we tegenstre vers. Buiten het voetbal zijn de betrekkingen met onze Opstalse kollega's uitstekend. Dat we hen punten willen afsnoepen mogen ze ons niet ten kwade dui den (eg) speelde naar Bert De Mey en die trof met een omhaal raak. Wie dacht dat de bezoekers op die achterstand zouden reage ren, diende spoedig zijn me ning te herzien. Bestendig bleef Buggenhout het hoge woord voeren en gelukkig voor St.-Gillis kon Crets rond de 20* minuut de bal onvoldoende onder kontrole krijgen of het was allicht 2-0 geweest. Later zou Dirk Van Muylders het op zijn beurt van ver pro beren en ook Bellon legde aan, maar diens poging was te zwak om doelman De Bruyn voor problemen te stellen. In het derde kwartier scoorde de thuisploeg een tweede keer. Bert De Mey dribbelde door de St.-Gillisse defensie, zond vanuit een scherpe hoek de bal hoog voor doel, waar Rudy Crets met een krachtige kop stoot de bal tegen de touwen tikte. Dat Buggenhout na de hervat ting meer het resultaat zou spelen, lag in de lijn der ver wachtingen. Geen enkele keer kon de door André Turneer flink georganiseerde Buggen houtse defensie op een tekort koming worden betrapt. Slechts één keer dreigde St.- Gillis langs Jochmans, maar de bal sloeg te pletter tegen het doelhout. Daartegenover staat dat ook Benny Van Helsuwé nog tot twee keer toe een vuist maakte. Al bij al een verdien de Buggenhoutse zege. met wel een gele kaart voor Bellon, Pissens en Van Den Berghe. E.G. Jeugdvoetbal. Een afvaardiging van Sporting Sint-Gillis-Waas werd op het gemeentehuis ontvangen naar aanleiding van het behalen van de kampioenstitel door het miniemenelftal (Iv) BAASRODE - KIELDRECHT: 2-0 FC Baasrode kwam in twee wedstrijden zes keer tot skoren, stond amper één doelpunt toe, werd eigenaar van vier punten en vat post in de voorste gelederen. Een betere start kon de nieuwe oefenmeester Guido De Leeuw zich niet voorstellen. «We spelen goed, beter dan verwacht. Tegen Kieldrecht dwongen we een overwicht af, etaleerden realistisch voetbal wat resulteerde in verschillen de kansen en twee doelpunten. Dat laatste was voornamelijk het geval na de rust. Voordien werd amper een vuist ge maakt. Wat bezwaarlijk ook van de opponent kon worden gezegd. Hij werd door ons tot de terugtocht verplicht.» Bij FC Baasrode maakte de zeventienjarige Bart Van Hamme zijn debuut. Hij vatte post in de spits, liet een gunsti ge indruk en was bovendien betrokken bij de voorberei ding die tot de openingstreffer heeft geleid, waarvan Eddy Van Keer de auteur werd. Bart Van Hamme liet zich ook gel den als een werklustig voetbal ler die ernaar streeft om bin nen de kortste keren een vaste waarde te worden in het elftal van FC Baasrode. «Na enkele trainingen en oe fenwedstrijden kwam ik tot de vaststelling dat Bart Van Ham me voldoende adelbrieven kon voorleggen om lid te worden van de kern», vervolgt trainer De Leeuw. «Vorige week promoveerde ik hem tot wisselspeler en zondag kreeg hij voor het eerst een rol toebedeeld. Dat wil natuurlijk niet zeggen dat hij titularis zal blijven. Dat hij het gaat wor den, daarvan ben ik overtuigd. Allicht zal dat laatste het geval zijn in een volgende kompe titie.» FC Baasrode verliest ander zijds Livio Fallat. Hij liep tij dens de eerste match een rug letsel op en besloot op 37- jarige leeftijd een punt te plaatsen achter zijn voetbal- loopbaan. Volgende zondag reist Baasro de naar Waasmunster waar het voor volle inzet zal vechten. <=s) SK Lokeren-Str. Stekene: 1-2. De thuisploeg stond aan de rust al 0-1 achter. Hier een gepast ingrijpen van de lokale doelman, (polo) WIEZE - OPSTAL: 4-1 BLIK OP VIERDE PROVINCIALE FC Wieze is tegen een zwak reagerend Eendracht Opstal niet zonder kleerscheuren uit de strijd gekomen. In het laatste kwartier werden twee voetballers uit het veld gestuurd: Hans Van Driessche na twee gele kaarten, Rudy Matthijs voor natrappen. Zo doende eindigde Wieze de wedstrijd met negen spelers. Op het ogenblik van de «fei ten» was de eindstand al be reikt en leken de bezoekers niet in staat om nog in extremis terug te slaan. «Wieze liet een gunstige in druk», meent voorzitter Dolf Moens. «Defensief lieten we ons deze keer op geen tekort komingen betrappen. In tegen stelling met een vorige wed strijd vatte Jean-Pierre Lip pens post als opruimer. Rudy SK Oudegem zorgde tijdens de tweede kompetitiezondag voor de verrassing door op SK Wi chelen niet minder dan zeven keef tot scoren te komen Wi chelen reageerde zeer zwak. Daarentegen viel het langs Ou- degemse kant biezonder flink mee. wat voor de rust al tot drie doelpunten leidde langs Hans Hofmans, Geerinckx en Hillaert. Na de hervatting werd door een owngoal het verschil nog groter. De afstraffing van Wi chelen werd in het laatste half uur volledig gemaakt met doel punten van Hofmans, De Brandt en Vermeir Alleen een penalty leverde de thuis ploeg een eerreddertje op. Andermaal ging Red Star Op- dorp tegen Herdersem (3-1) de boot in en dat wordt allicht een liedje dat zich dit jaar nog vaak zal herhalen. Vraag is wanneer in de Buggenhoutse deelge meente er eens andere initia tieven worden genomen om de plaatselijke ploeg wat hogerop te tillen. Juventus Schoonaarde verloor op eigen veld tegen Erembode- gem en dat was wel een verras sing. Vooral na de gunstige repliek die de Juventusboys boden tijdens de openingswed strijd. De bezoekers openden de stand maar op het kwartier kon Bogaert gelijkstellen. Een te kort teruggespeelde bal van Maes werd Schoonaarde even later fataal en nog voor de rust verscheen een derde bezoe kende treffer op de score plank. In de tweede helft pro beerde de thuisploeg het tij te doen keren, dwong wel een overwicht af maar verkeek een heleboel kansen. Alvast een flinke ontnuchtering na een hoopvolle start. Rapide Lebbeke verloor op ei gen veld tegen Moorsel. Voor de Lebbeekse ploeg wordt het allicht weer geen hoogvlieger in deze kompetitie. Kommentaar na de wedstrijd kregen we overigens niet te horen. Vraag is tof wie we ons hiervoor moeten richten. Sparta Appels deed het deze keer een stuk beter. Nochtans was de eerste helft niet van die aard om over naar huis te schrijven. Beter verging het na de rust en toen kwam Sparta ook tot scoren na doelpunten van Van Exterghem, Van Den Berghe en Cool. Op het laatst konden de bezoekers nog de eer redden. Boonwijk en Tielrode waren evenwaardig. Op het halfuur namen de bezoekers voor sprong langs Verhulst. In de tweede helft poogde Boonwijk op de achterstand te reageren, maar slaagde er niet in om de verdiende gelijkmakeraf te dwingen. Dat Lutterzele tegen de White Boys uit Sint-Nildaas de boot zou ingaan lag in de lijn der verwachtingen. Tijdens de eer ste helft wisten de moedige Dendermondenaars nog be hoorlijk stand te houden In de tweede helft ging de thuisploeg sterker te keer wat in doelpun ten resulteerde langs Verlaeckt en Verbeeck. In de wedstrijd tussen F.C. Doggen en T.K. Meldert werd tijdens de eerste helft behoor lijk voetbal geëtaleerd. Op het halfuur ontfutselde Jean-Pier re Troch de bal van een verde diger en versloeg metéén ook de Meldertse doelman. Kort daarna keken Spaens en Praet op tegen een gele kaart. Na de hervatting trok Meldert in het offensief, maar de thuisploeg speelde op de counter. Op voorzet van Peter D'Hoe werd Jean-Pierre Troch auteur van het tweede doelpunt. Fout op D'Hoe resulteerde later in een vrije trap, omgezet door de speler-trainer die metéén een derde treffer tegen de touwen tikte. Een vierde Doggendoel- punt werd later aangetekend door Peter D'Hoe. E.G. Jeugdvoetbal. De preminiemen van SK Aalst speelden tegen Anderlecht voordat hun grotere broers de grasmat bevolkten (da) AAIGEM - HELDERGEM 2-2 SK Aaigem heeft zijn ope ningswedstrijd op eigen veld in derde provinciale alvast aan trekkelijk gemaakt. De buren uit Heldergem mogen we ech ter niet vergeten in deze op tiek. Zij warpn het vooral die het in de eerste helft deden. Het meeste balbezit was duide lijk voor de bezoekers terwijl Aaigem meermaals diep op ei gen speelhelft werd terugge dreven. Doelpunten konden dus niet uitblijven. In de 25' minuut scoorde Jacobs terwijl even later Perreman de voor sprong van de bezoekers ver dubbelde. Heldergem was dus heer en meester voor de kof fie. De toekomst zag er voor de gastheren bijzonder somber uit. Na de rust gebeurde er warem pel een half wonder. Aaigem onderging een volledige ge daanteverwisseling. De thuis ploeg dikteerde nu de wet en Heldergem trachtte zijn voor sprong krampachtig te verde digen. De bezoekers rolden zich op als een egel en werden voor deze houding alvast niet beloond. De lokalen lukten de aansluitingstreffer vanop de stip. Peter Perreman knalde onhoudbaar in. Aaigem voelde nu duidelijk dat het gelijke spel in zicht kwam. Boterberg zette orde op zaken zodat Aai- Matthijs vervulde een rol in de middenlinie. Dat had een gunstige invloed op het elftal dat vlot van stapel liep, welis waar op achterstand werd ge plaatst, maar bekwaam was om nog voor de rust tot twee keer toe, terug te slaan. In de tweede helft waren we uitge sproken de dominerende ploeg wat in de doelpunten resulteer de en een verdiende zege. Met deze ploeg moeten we be kwaam zijn om een hoofdrol te vervullen. Het is met die be doeling dat we aktief waren op de voetbalbeurs. Wat niet wil zeggen dat we ons de rol van titelkandidaat willen toeëige- nen. Pretentie hebben we niet.» In Opstalse voetbalkringen was de ontgoocheling na twee opeenvolgende nederlagen groot. Oefenmeester Walter Bau- wens had het waarschijnlijk helemaal anders verwacht. Er is natuurlijk nog niets verlo ren, maar toch is een kentering dringend, wil het voor de rest van deze kompetitie geen knokken worden tegen de de gradatie. (eg) gem kreeg wat het verdiende, dit vooral op basis van zijn prestaties in de tweede speel helft. Met dit gelijke spel en de overwinning van de vorige speeldag telt Aaigem reeds drie punten op vier. Dit lijkt de bestuursleden alvast een goede start om met sukses ver der te voetballen in derde pro vinciale. (G.D.T.) ST.-KRUIS-WINKEL - ROBUR MOERZEKE 3-2

De Voorpost | 1986 | | pagina 20