TIEN JAAR TTC KEMZEKE HERLEVING DENDERMONDE STERKER DAN SVE ERIGHSHAGEN TOPSPIN ZELE NATIONAAL INTERKLUBKAMPIOEN VROUWEN TWEEDE AFDELING ttanfcs VIERDE STERTENNISTORNOOI TG BECKHAND-BEVEREN IN HALVE FINALE VROUWEN III SABINE APPELMANS (TOPSPIN) WINT DE BORMAN-BEKER WISSELBEKER BURGEMEESTER DE VIDTS 1986 De Voorpost - 12.9.1986 - 29 Jeugdtennis. Op het jeugdtornooi van TC Dendermonde speelde de tweeling Jessica en Veronica Van Bruyssel de finale van de preminiemen-meisjes (vh) Jeugdtennis in Dendermonde. Deze stoere jongens speelden de finale bij de scholieren: Bruno Janssens en Filip Waeytens (vh) Nadat de Beverse tennisclub Beckhand vorige week Ton- gerse kansloos liet en toen vlot door de achtste finales in de eindronde vrouwen III kwam stond TC Beckhand in eigen huis zondag tegen Leuven. De tegenstand bood nu veel meer weerwerk en in de enkel spelen wisten nu alleen Sandra Begyn en Sandra Cool een ze ge voor de thuisploeg te halen. Beiden na twee sets. Begyn- Cool haalden ook hun dubbel binnen tegen Feyaerts-Roos maar na de nederlaag van Pop- pe-Van Nutten tegen Van Hal- Koekelbergh bleef Beckhand op 3-3 hangen. De sets bezorg den de meisjes van voorzitter André Beek tenslotte toch de zege. Zaterdag moet TC Beckhand nu voor de halve finales naar Metalic Overpelt. De Wase vereniging kan daar haar sup porters best gebruiken. De uitslagen S. Begyn-H. Van Hal: 6-2, 6-1 E. Sax-M. Feyaerts: 7-5, 3-6, 3-6 E. Roos-IPoppe: 6-4, 5-7, 7-5 S. Cool-A. Koekelberghs: 1-6, 6-4, 6-1 Begyn-Cool - Feyaerts-Roos: 6-0, 6-1 Van Hal-Koekelberghs - Pop- pe-Van Nutten: 6-0, 6-2 UITSLAGEN A-TORNOOI 1/8 finale: Behiels Luc, De Pauw Chris, Vervaet Dirk, Marin Willy, Van Wauwe Ma- nu, Valaert Erik, Rombaut Dirk, Smet Wilfried. 1/4 finale: Kelem Eddy, De Laender Germain, Segers Ludwig, Van Nauw Peter. 1/2 finale: Van Der Jeugt Raf, Van Roy Norbert. Finalist: Jhr. Tolner Erik uit Lokeren. Winnaar: Jhr. Schockaert Luc uit Waasmunster (6/3, 2/6, 6i 2). DUBBEL HEREN -16 JAAR Finalisten: Jhr. De Handschut- ter en Vleeshouwer uit Nieuw- kerken en Sint-Niklaas. Winnaars: Jhr. Brijs en Van Cotthem, beiden uit Sint-Ni- klaas. (6/1, 6/1). DUBBEL GEMENGD 1/2 Finalisten: Mej. Poppe Ann en Jhr. Schockaert Luc uit Belsele en Waasmunster. Mevir. Geleyn en Dhr. Apers uit Kieldrecht. Finalisten: Mej. D'Haen en Jhr. Michiels beiden uit Lokeren. Winnaars: Mej. De Clerck en Jhr. D'Haen uit Nieuwkerken en uit Lokeren (6/2, 6/4). DUBBEL HEREN 16 JAAR 1/4 finale: Dhr. Goris en Van Wauwe uit Sint-Niklaas en uit Steendorp. Dhm. De Pauw en De Pauw uit Tielrode. Dhrn. Kelem en De Beleyr uit Sint- Niklaas en Wilrijk. Dhm. Lammens en Van Damme uit Lokeren. Tennis. Na afloop van het Stertennistornooi werden schepen Baetens en zijn medewerkers gevierd voor hun inzet (dw) 1/2 finale: Dhrn. Reyntiens en Van Der Clooster uit Puurs en Londerzeel. Dhm. Geuvels en Van Den Heuvel uit Wilrijk. Finalisten: Dhm, Vervaet en Busschaert beiden uit Sint-Ni klaas. Winnaars: Dhrn. Baert en Van Peteghem beiden uit Lokeren (7/5, 6/2). DAMES ENKEL 1/2 finale: Van Hecke Vera, D'Haen Vicky. Finaliste: Vael Suzanne uit Nieuwkerken Winnares: De Clerck Ingrid uit Nieuwkerken (6/1, 7/5) ENKEL HEREN -16 JAAR 1/4 finale: Brijs Filip, Van Lae- re Tom, Polfliet Peter, Hey- ninck Michaël. 1/2 finale: Six Benny, De Clip- pele Francis. Finalist: Jhr. Brijs Alain uit Sint-Niklaas. Winnaar: Jhr. Van Cotthem Guy uit Sint-Niklaas (6/2, 6/1). UITSLAGEN B. TORNOOI Enkel Heren 16: 1/2 finale: Dhr. Van Den Brandc Mare, Dhr. Dirckx Guido. Finalist: Dhr. Waterschoot André uit Sint-Niklaas. Winnaar: Dhr. Blommaert André uit Sint Gillis (6/16/0) Heren Enkel 16: Finalist: Jhr. Deurwaerder Jurgen uit Sint-Niklaas. Winnaar: Jhr. De Kesel Domi nique uit Nieuwkerken (6/2, 4/ 6, 612). Dames Enkel: Finaliste: Mej. De Witte Kari- ne uit Sint-Niklaas Winnares: Mej. Poppe Ann uit Belsele (6/2, 6/1) Heren Dubbel 16: Finalisten: Dhm. Six en De- handschutter uit Sint-Niklaas en Nieuwkerken. Winnaars: Dhm. Daems en Smet uit Sint-Niklaas en Elver- sele (6/2, 6/1) Dubbel Gemengd: Finalisten: Mej. De Witte Ka- rine en Jhr. Van Puyvelde Jan, beiden uit Sint-Niklaas. Winnaars: Mevr. Smet en Dhr. Van Der Jeugt beiden uit Lo keren (6/1, 6/3). Heren Dubbel - 16: Finalisten: Jhm. De Rop en Raskin uit Bazel en Hamme. Winnaars: Jhm. Martens en Heynderickx beiden uit Nieuwkerken (7/6, 3/6, 4/6). Op de Brusselse Leopoldklub tennisten de beste jongeren uit het land voor de Belgische jeugdtitels. De De Borman- beker blijft voor elke jongere de springplank voor even tueel latere tennistoekomst en met Guido Van Rompaey, Gunther Vanderveeren, Pieter Vanderveken, Els Vande- bempt en Sabine Appelmans haalt de VTV vijf titels van de zes. Een bewijs voor de goede werking van de VTV. Sabine Appelmans zorgde dus voor een titel voor ons gewest. En de zege van Sabine was eigenlijk geen verras sing. Men wist al van vroeger dat de Erembodegemse tennisfan tennistalent had. In haar zagen ingewijden al van vroeger een stevige A-speelster voor straks. Sabine startte met haar BO als reekshoofd terwijl de Westvlaamse Caroline Van Renterghem nummer twee uit de reeks werd. Voor beiden liep het erg vlot en ook onze Ilse Veldeman, net als Appelmans vroeger aangesloten bij TC Corona, was voor Van Renterghem geen hindernis. Een finale Appelmans-Van Renterghem dus. Iedereen vermoedde stevig werk in die konfrontatie en Sabine Appelmans, VTV getraind, zag uit naar het duel. Het werd echter een forfait-zege want Van Renterghem liep in het dubbelspel een kwetsuur op. De titel dus zomaar voor de veertienjarige Appelmans van wie coach Jan Verstraeten wellicht terecht de grootste Belgische tennisbelofte maakte. (ha) tafelti nnis bestaan van de plaatselijke tafeltennisklub. Een geschiedenis met «ups and downs». Het feestelijk weekeinde werd op vrijdagavond ingezet met een ontvangst en receptie in het lokaal «Stuyvenberg». Voorzitter Dirk Garrevoet verwelkomde bestuursleden, spelers, hun echtgenotes én natuurlijk de genodigden. Onder diegenen die de jarige tafeltennisklub kwamen gelukwensen herkenden we onder meer volksvertegenwoordiger Lieven Lenaerts, schepen van sport Christianne De Saegher, gemeenteraadslid Herman Rollier en sportraadvoorzitter Mare Baert. 5. Eureka - 94 6. Alpha - 91 7. Nooit thuis - 8S 8. Sint-Pauwels I 9. Bieze - 83 10. Metallo's - 82 UITSLAGEN Dubbel Heren 1 1/2 finale: De Clerck P. - Verschueren Guido (Royal T.C.) winnaar van Osier Cl. - Bru- wiere M. (Wase T.C.) met 0-6, 6-2 (7-1). Smet W. - De Cock J. (Wa se T.C.) winnaar van D'Haeyer R. - Van Raemdonck W. (Royal T.C.) met 6-2, 6-5 Finale: De Clerck P. - Verschueren Guido (Royal T.C.) winnaar van Smet W. - De Cock J. (Wase T.C.) met 7-6. Dubbel Heren 2 1/2 finale: Van den Berghe A. - Dau- we (Royal T.C.) winnaar van Abeel W. - Gey- sen (Malpertus T.C.) met 6-1, 6-1. Van Duyse - Roels M. (Jas mijn T.C.) winnaar van Leens - Mees H. (Royal T.C.) met 4-0 opgave (kwetsuur Mees Hugo). Finale: Van den Berghe - Dauwe (Royal T.C.) winnaar van Van Duyse - Roels (Jasmijn T.C.) Dubbel Heren veteranen (vanaf 40 jaar) 1/2 finale: Anthonis L. - Pincé J. (Jas mijn T.C.) winnaar van Duerinck - Geerts (Royal T.C.) met 6-1. 6-0. Viaene R. - Van Acker W. (Wase T.C.) winnaar van Verschraegen E. - De Vos J. (Jasmijn T.C.) met 6-0, 6-3. Finale: Anthonis L. - Pincé J. (Jasmijn T.C.) winnaar van Viaene R. - Van Acker W. (Wase T.C.) Dubbel Gemengd 1/2 finale: Mariman L. - Braine R, (Royal T.C.) winnaar van Van De Walle N. Van der Meulen E. met 6-1, 6-3. Thuy L. - Behiels Luc (Wa se T.C.) winnaar van Goossens A. - Van Bogaert G. (Jasmijn T.C.) met 6-1, 6-2. Finale: Mariman L. - Braine R. (Royal T.C.) winnaar van Thuy L. - Behiels L. (Wase T.C.) met 6-3, 6-3. Dubbel Dames 1/2 finale: Verhaegen A. - Eugelaer A. (Jasmijn T.C.) winnaar van Borght - Braine (Royal T.C.) met 6-2, 6-5. Finale: Stout - Walgrave (Wase T.C.) winnaar van Duerinck - Bul- teel (Royal T.C.) met 6-4, 6-0. EINDSTAND 1. Royal T.C. Jasmijn T.C. 3. Wase T.C. 4. Malpertus T.C. 5. Houtmuis T.C. Tijdens het voorbije weekeinde vierde de Stekense deelgemeente Kemzeke het tienjarig voor een goed verloop zodat ^aureate~ van ^et tafe^£n^lorno°' ^TC J~ -•-*-'*J Jalles naar zin verliep. Vüerkouter samen met de inrichters. Uiteindelijk werd deze span nende avond afgesloten met ga», doch via een schiftings- een overwinning van «De Slip- vraag werden gescheiden. We pertjes» voor «Drieschouwen geven hier de volledige top- II» en «De Poefers». De win- tien: naars behaalden 99 punten, de 1. De Slippertjes - 99 p. eervol geklopten 96 punten, 2. Drieschouwen H - 96 Tijdens die receptie konden Pauwels van het zelfde laken zen die waren voorzien. Kwis- terwijl de derden op gelijke 3. De Poefers - 95 we onder meer deze gelegen- een broek kreeg (6-2) van master Bob Bolssens zorgde hoogte eindigden met «Ome- 4. Omega - 95 heidsfoto nemen met het jubi- Temse. lerende bestuur, hun dames In de «kleine finale» won plus enkele voorname geno- Kemzeke zonder problemen digden. de 3de plaats door gebuur Sint- Pauwels met zware 6-0 cijfers Tornooi huiswaarts te sturen. Vlierkou- De eerste ploeg van TTC ter, zonder twijfel de beste Kemzeke speelt momenteel in ploeg, haalde het met nipte 5-4 het Katoliek Sportvcrbond en cijfers van Temse in de finale, miste vorig seizoen op het nip pertje de hoogste onderschei- Kwis 84 In het kader van de sportieve aard ook werd geproefd van de uitwisselingen tussen de twee Affligemse trappist. Van de ding'. Dit jaar wil het z'n tiende Naast het tafeltennistomooi en jumelagcsteden Dendermonde abdij ging het naar het ge verjaardag versieren met een een playbackwedstrijd, werd en Niënburg (West-Duitsland) meentehuis van Opwijk waar kampioenstitel. Een goeie oe- het 10-jarig bestaan van de kwamen de Tafeltennissers de gasten en hun begeleiders fengalop was het tafeltenni- klub ook nog gevierd met een van SVE Erichshagen tijdens werden ontvangen door het stomooi dat ter gelegenheid grote kwis, waaraan liefst 35 het voorbije weekend te Den- voltallig schepencollege en een van het 10-jarig bestaan werd ploegen van telkens 4 deelne- dermonde op bezoek. receptie kregen aangeboden, georganiseerd tussen Sint-Pau- mers meekwisten. Het werd Vrijdagavond kwamen de gas- Aanleiding hiertoe was het feit wels, Kemzeke, Temse en voor velen een leerrijke én ten aan op de Grote Markt te dat ook de Opwijkse tafelten- Vlierkouter uit Hamme. aangename avond. Sommigen Dendermonde waar ze werden nisclub vorig jaar het driedaags TTC Kemzeke won wel niet, - de minsten evenwel - kwa- opgewacht door de gastgezin- bezoek aan Niënburg mee- doch het verdedigde zich be- men «just for fun», zoals Ivens nen en koffie kregen aangebo- maakte en uiteraard bij de ver- hoorlijk tegen deze sterkere Co die als laatsten eindigden den door de Dendermondse broedering betrokken werd. tegenstrevers. In de schiftin- met amper 26 puntjes. Veruit VW Het sportief treffen vond dan T gen kreeg de thuisploeg wel de meerderheid deed zijn Zaterdagmorgen werd dan ge- zaterdagnamiddag plaats in de Tafeltennis. Herlevingspeler Kai Lung m aktie tijdens de een serieuze pandoering (5-1) uiterste best om beslag te leg- start met een bezoek aan de sporthal aan de Van Langen- ontmoeting tegen Erichshagen. (foto p. hermans) van Vlierkouter, terwijl Sint- gen op één van de 10 geldprij- abdij van Affligem waar uiter- hovestraat te St. Gillis Den- dermonde, waar op acht tafels werd gespeeld. in Niënburg reeds met 20-21 derij op de Burg Potiaulaan en Met veel belangstelling werd aan de winst te zijn gebleven nadat het middagmaal was ge- uitgekeken naar de verrichting hebben de Dendermondenaars nomen in de feestzaal van het van de spelers uit de A-pool zich op tafeltennisvlak alvast oud-gemeentehuis te St. Gillis Hubert Van Langenhove, Jean de beteren getoond en met een waren de Duitse gasten ook Boudou, Dany Vermeulen en 2-1 stand in Dendermonds entoesiaste toeschouwers bij Dirk Van Der Vreken die het voordeel kan rustig de vierde de 36ste bloemencorso. Om- o.a. dienden op te nemen te- konfrontatie worden afge- streeks 16.30 u. was dan het gen Conny Kuhn, Abja Kluhs- wacht. uur van afscheid nemen meier, twee dames die in de Dat de sport bijzonder belang- gekomen. Duitse Bundesliga uitkomen rijk is bij de jumelage tussen 0447TraditioneeI nam zulks en Ebmuller Bemd en Frank twee of meerdere steden werd nogal wat tijd in beslag. De Mollering, de sterkste heren door sportschepen Hubert vriendschap tussen de sport- uit Erichshagen. De strijd ver- Maes beklemtoond tijdens een mensen uit Niënburg-Erichs- liep evenwichtig zoals uit de toespraak in de St. Gillisse hagen en Dendermonde en eindstand blijkt (8-8). Wel was sporthal waar de gasten en Opwijk is derwijze sterk ge er de opvallende prestatie van gastgezinnen ook een drink groeid dat heel wat individuele Dany Vermeulen die de kregen aangeboden. afspraken op weerzien werden Erichshaagse nummer één Het groot verbroederingsfeest gemaakt voor de komende Conny Kuhn klopte. Zowel in vond dan zaterdagavond plaats maanden, de B als C-pools toonden de in de St. Pieterzaal te Mazen- Verder worden Herleving Dendermondse en Opwijkse zele. Een flinke maaltijd ging Dendermonde e TTI Opwiak spelers zich de sterkeren van het gezellig samenzijn vooraf volgend jaar opnieuw in Niën- hun tegenstanders gezien tel- en dat zulks eerst bij het och- burg verwacht op 11, 12 en 13 kens met 12-4 werd gewonnen, tendgloren eindigde zal nie- september. Uiteindelijk kwam er een 41- mand verbazen. 26 eindstand op het bord en Zondagmorgen was iedereen Het bestuur van de jubilerende TTC Kemzeke mét echtgenote, senator Lenaerts, deze cijfers lieten niet de min- opnieuw present voor het be- sportschepen De Saegher, raadslid Rollier en sportraadvoorzitter Baert. stc twijfel over. Na vorig jaar zoek aan de bloemencorso bra- TENNIS De vrouwen van tennisclub Cauteren een spannende en traine. Een nieuwe zege van halve finale met Ter Rivieren, voor de finale. Dit noopt de 3; Masopustova/Chantraine - Topspin veroverden na een 2-4 gelijkopgaande wedstrijd. De het duo Appelmans-Veldeman Langs Topspinzijde verloor ploegleiding tot enkele wijzi- Appelmans/Veldeman 3-6 1- overwinmng op Excelsior Has- Limburgse nam echter revan- in de dubbels met Masopusto- Tim Blondeel van Jottier, gingen in de duo's. Het liep 6. selt de nationale interklub- che voor haar in Zele opgelo- va-Chantraine als opponenten Franky Backx van Van Gooi, echter verkeerd zodat Ter Ri- kampioenstitel in tweede afde- pen nederlaag en bleef onver- verzekerde Topspin van een Luc Niemegeers van Lemaire vieren het aantal overwinnin- Heren 4 ling. Goed voor een tweede murwbaar in de afwerking. Sa- nieuwe kampioenstitel. De zodat na de thuisoverwinnin- gen opdreef tot 2-7 en Topspin Tim Blondeel-Jottier 6-7 2-6' nationale bekroning sinds het biner Appelmans herstelde dit vreugde om de totaalzege nam gen van Jan Stilten en Vincent van een tweede nationale fina- Backx - Van Gooi 4-6 6-2' 0-6' ontstaan van de klub. Topspin verlies door de hoger geklas- de koncentratie weg op de an- Blondeel alle ogen gericht wa- le hield. Stilten - Willemse 4-6* 6-o' 7-5' startte als favoriet nadat dit- seerde Masopustova terug te dere baan waar Van Cauteren- ren op Ben Maes om een be- Niemeeeers-Lemaire 0-6 6-7* zelfde Hasselt reeds een 5-1 slaan. Kathy Van der Gucht en Van der Gucht het opnamen langrijke 3-3 score te bewer- Uitslagen Vincent Blondeel-Van Ódtov nederlaag inkasseerde tijdens Ilse Veldeman zorgden pro- tegen Geypen-Haughlustaine. ken na de enkels. Maes won de Vrouwen 2 7_5 Maes Bevemaee 6-3 de eerder betwiste schiftingen, bleemloos voor een 1-3 score De thuisploeg sleepte als eerste set maar begaf in de Geypen - Van Cauteren 6-2, 6- 4-62-6- T Blondeel/Backx - Tegen de hoger geklasseerde na de enkels via overwinnin- troost een tweede wedstrijd- twee volgende tegen Bevema- 2; Masopustova - Appelmans Willems^/Lemaire 4-6 6-4 5- Geypen speelde Veerle Van gen op Hauglustame en Chan- punt uit de brand. Was Top- ge. Aan een 2-4 stand in het 3-6, 3-6; Hauglustaine - Van 7, Stilten/Maes - Jottier/Van spin zaterdagavond aan een voordeel van de bezoekers was der Gucht 3-6, 1-6; Chantrai- Óproy 3-6, 4-6; V. Blondeel/ r> j vienng toe verging het de man- Topspin verplicht de drie re- ne-Veldeman 2-6, 2-6; Gey- Niemegeers - Van Gooi/De Jeu8dienn,s in Dendermonde. Jean-Luc Hambersyn speelde nen uit derde afdeling de dag sterende dubbels te winnen om pen/Hauglustaine - Van Caute- Bie 4-6, 3-6. de finale van de kadetten-jongens tegen Peter Ost (vh) daarop minder goed in hun zich in extremis te kwalificeren ren/Van der Gucht 5-7, 6-0, 6- (ajz)

De Voorpost | 1986 | | pagina 29