Aalsterse agenten negatief in de kijker In Memoriam Dom Modest van Assche te Erembodegem Samen met de Aalsterse politiediensten naar de feestdis... Politie voor moeilijke taak Aalsterse Gilles bij noorderburen 2 - 12.9.1986 - De Voorpost Neen, geen initiatief in verband met de problematiek van de misdaadbestrijding in het Aalsterse... Eerder een wenk tot opbouw van een vertrouwensrelatie, die zowel voor de meer dan 77.000 inwoners van het 8.025 ha. groot Aalsters grondgebied als voor hoofdpoli- tiekommissaris Aimé Provost en het 161 personeelsleden tellend Aalsters politiekorps van belang kan zijn... De aanleiding hiertoe: het Aalsterse politiekorpsfeest 1986 op zaterdag 20 en zondag 21 september a.s. «De technische ontwikkeling maanden werden alle perso- van ons politie-apparaat heeft neelsleden, hetzij brigade- of vandaag de dag geleid tot een administratief personeel, inge- oppervlakkig kontakt, ja zelfs zet voor het uitvoeren van be- tot een kommunikatiestoornis stendige bewakingsopdrach- met het publiek. ten. Een zeer zware belasting Veel is zonder meer toe te voor de uitvoering van de ad- schrijven aan de alomvattende ministratieve taken. Ondanks taak die voor de gemeentepoli- alles, werden steeds meer in- tie is spanningen gevergd van het personeel, bijvoorbeeld het verzekeren van langere en on regelmatige diensturen. Dit al les had zelfs een invloed op hun familiaal leven. Nochtans is tijdens deze moei lijke periode gebleken, dat de manschappen hun verantwoor delijkheid kunnen én durven opnemen. Meer dan voorheen hebben zij zich ingezet voor de veiligheid van de bevolking en het prestige van het korps. Moge het korpsfeest 1986 uit groeien tot een écht familie feest voor elk lid van het korps, dan zal het zijn doel zeker bereikt hebben.» Even een blik op het pro gramma: Zaterdag 20 september 1986: - Vrij bezoek aan het politie- kommissariaat met begelei ding, van 9 tot 12 uur. - Om 21 uur: familiefeest, op geluisterd door Erwin's Disco theek, in de feestzalen van de Generale Bankmaatschappij, Kwalestraat 94 te Nieuwer- kerken. Zondag 21 september 1986: - Om 10 uur: Militaire Mis in de dekanale Sint-Martinus- kerk. - Onj 10.45 uur: optocht van het politiekorps door de bin nenstad en neerlegging van bloemen aan de monumenten onder de begeleiding van de Koninklijke Politieharmonie van de stad Gent. - Om 11 uur: kunstkoncert door de Fanfare De Terjode- naren op de Grote Markt. - Om 11.45 uur: défilé van het politiekorps vóór de overhe den van de stad, op de Grote Markt. - Om 13 uur: feestmaal in de feestzalen van de Generale Bankmaatschappij te Nieuwer- kerken. - Om 19 uur: kunstkoncert door de Jeggpap New-Orleans Jazzband van Dendermonde, op de Grote Markt. Politiekommissaris A. Van Vaerenbergh: «Zo'n korpsdag heb ik steeds willen beleven. Een dag waar de klemtoon wordt gelegd op: - een samenhorigheid, een één voor allen en allen voor één; - een inzet voor de taak die wij gekozen hebben; - een dienstverlening naar de bevolking toe, waar, in het belang van de gemeenschap; indien een preventief optreden ontoereikend is, een repressief niet mag uitgesloten worden. Mocht het in die gedachte, elke dag weer korpsdag zijn!» reeds zou zijn gest9pt. «Derge- tersprot zegt dat in het ensem- lijke toestanden 'zijn onaan- ble van 160 leden van de poli- vaardbaar» zegt interpellant. tie een menselijke fout niet «Hei gaat hier blijkbaar niet onmogelijk is. Niet iedereen is meer om een toevallig incident voldoende wellevend en heeft doch eerder om een bewust voldoende takt. optreden». «Vele mensen heb ben grieven, doch iedereen durft ze niet uiten» voegt hij er aan toe. stadsbestuur niet instellen», voegt hij er aan toe. «Dat is een taak voor de prokureur bij strafrechterlijke overtredin gen. Zo uit het onderzoek schuld zou blijken kan uiter- En lezersbrieven zijn meestal aard om tuchtmaatregelen eenzijdig gekleurde geschrif- worden gevraagd», ten. Uit een onderzoek zou En tot Patrick De Smedt zegde gebleken zijn dat een aantal de burgemeester dat onder- kombi's op en werden er men sen opgepakt nadat met spelen Repliek Burgemeester Raymond Uyt- beweringen niet met de waar heid overeenkomen. «Een onderzoek moet het scheid moet worden gemaakt tussen de letter en de geest van de wet. troles en daadwerkelijke akties daders achteraf een ongeval Aalst weinig informatie. In de veroorzaakten aan «de Schiet- Korte Nieuwstraat worden baan» waarbij de chauffeur burgers echter vaak zonder zelf het leven verloor met de enige aanleiding uitgedaagd en Naast de handhaving van de openbare orde en de specifieke politietaken, is het politie korps ook nog belast met ge rechtelijke en tal van admini- D^'t^olhiekorpsdaT die tege- Raadslid Jan Caudron interpeleerde in de gemeenteraad getroffen opdat dergelijke fei- lijk een open-deurdag is, is over het ergerlijk optreden van de Aalsterse politie in de ten ZIC^ n'et meer zouden voor iedereen een unieke kans nacht van 26 juli. Uit een lezersbrief in «Humo» zou voordoen- om de werking van de verschil- blijken dat sommige agenten het toch al te bruin bakken Patrick De Smedt lende politiediensten beter te en zich te buiten gaan aan geweld en machtsmisbruik. Een Ook raadslid De Smedt (SP) leren kennen, maar wil voor- jonge man zou op de Hopmarkt zijn aangehouden wegens drukt zijn ongenoegen uit over namelijk de burger sensibilise- het in werk|ng stellen van de zwaailichten van een sommige optredens van de po ot" tTÜ? 'L politiekombi, doch men had de verkeerde man vast. Wat litie- °m sPelen °P de Grote maar èerde™ahi ht!lper° bege- "es te duidelijker bleek toen de ware schuldige kwam leider en beschermer zou leren zeggen aan de agenten dat ze niet de schuldige vast g ervaren en vooral waarderen.» hadden. «Als ge hier niet rap verdwynt pakken we u ook Aldus burgemeester R. Uyt- mee» was hun enig antwoord. tersprot in het lijvige «Herin- neringsalbum» gepubliceerd De aangehoudene werd mee- present was op het ogenblik Unwtn Miainuetroat n.a.v. de 32ste politiekorpsdag genomen naar het kommissa- van zijn arrestatie zich kenbaar nOOrGuGKGVGIQ Gil KOlIG NIGUWSirddl op 20 en 21 september te riaat en ondervraagd. Daar maken in de Doolhofstraat 41. Aalst. En politiekommissaris niets werd gevonden, werd be- Jan Caudron kan zich makke- Alfons Van den Broeck ver- weerd dat zijn pasfoto niet lijk voorstellen dat de politie volgt: meer gelijkend was en werd het moeilijk heeft in de buurt «Schuchter gestart in 1954 hem een papier ter onderteke- van de Hopmarkt waar vanda- Raadslid Willy Van Mossevel- trum, nl. de Korte Nieuw- -maar met hoopvolle ver- ning voorgelegd Toen hij wei- lisme schering en inslag zijn. de (VU) interpelleerde op de straat. zeker niet overbodig zijn. wachtingen - is dit familiefeest gerde te naamtekenen arri- Hij vindt wel dat hier een on- jongste zitting van de gemeen- Reeds vele jaren is het uit- binnen het korps, uitgegroeid veerde er versterking en moest derzoek zich opdringt om na te teraad over betreurenswaardi- gangsleven in deze straat bron «orebekeveld tot het evenement van het de man in kwestie vuistslagen gaan of sommige agenten het ge feiten waarmede Aalst an- van vele rellen en vechtpar- In zijn antwoord stélde de bur- jaar. Ieder personeelslid kijkt inkasseren. Een voltreffer niet al te bruin bakken. dermaal in het nieuws kwam tijen. Een straat die in de gemeester dat er besprekingen verlangend üit, om eens met deed hem vallen waarna zijn Caudron ging ook ten rade bij en waarover we U in een vori- weekends bijna verboden en te waren met de politie doch dat kollega's te kunnen samenzijn, handen achter de rug werden de hoofdpolitiekommissaris ge uitgave berichtten. mijden terrein is geworden het onderzoek nog niet afge- in een prettige en ontspannen gewrongen opdat hij zijn ge- die zegde van niets te weten. Enige tijd reeds zaait een voor de gewone burger. De sloten is vermits er personen sfeer, zonder beroepsbekom- laat niet meer zou kunnen be- Uit het proces-verbaal zou ge- jeugdbende terreur in de land- volksmond spreekt zelfs van wegens afwezigheid niet kon- mernissen. Dit feest is een wel- schermen. Na nog tegen een bleken zijn dat verdachte bouwwereld in de omgeving het mekka van ontucht en den worden onderhoord. kome verpozing voor de man- deurstijl te zijn geworpen dronken was en wilde vluch- van het Hoorebekeveld. In zo- drugs. Provokaties allerhande «Misschien hebben de dieren schappen. Gans het jaar door, waarbij hij zoals achteraf bleek ten. En vérmits hij zich «weer- ver zelfs dat de betrokkenen zijn schering en inslag. Kettin- elkaar zelf opgehitst en zich staan zij paraat om te zorgen kneuzingen opliep aan het spannig» toonde moest geweld reeds spraken een burgerwacht gen, messen en dergelijke stel- gekwetst aan een omheinings voor rust en orde op het grond- borstbeen werd hij «in den worden gebruikt. op te richten om grotere be- len de wet in deze buurt. draad? Of werden de feiten ten met sporadische kontrole gebied én voor de veiligheid bak» gebracht. Hij moest er Op de vraag of het de gewoon- schadiging en verder verlies te- We spreken dan nog niet van veroorzaakt door spelende op de parking van de Keizers- van de bevolking. o.m. een gouden halsketting te was mensen af te ranselen gen te gaan. het nachtlawaai dat de omwo- kinderen? Van gebruik van hallen. Twee agenten speelden Deze uitgebreide en delikate met kruis afdoen, doch toen repliceerde de kommissaris dat Een tweede krantenartikel nenden weekend na weekend sport- of vuurwapens of van taak vervullen - onder toezicht hij weigerde werd ze gewoon zulks verboden is. «Een hond maakte melding van zware be- slapeloze nachten bezorgt met enig soort mes is alleszins geen van een steeds kritischer inge- stukgetrokken. De twee stuk- mag nog niet geslagen wor- schadiging en het leegroven daarbovenop de bevuiling van sprake», steld publiek - vergt een volle- ken zou hij de volgende dag den!» van een 18-tal auto's om en bij straten en voetpaden met ka- dige inzet en een totale overga- weervinden doch van het gou- Caudron kan best begrijpen de Keizershallen. Een eige- potte glazen en flesjes, restan- Parking Keizershallen ve van het personeel. den kruis was geen spoor dat missen menselijk is en dat naar die zijn goed eigenhandig ten van frietzakjes en van her- De stijgende kriminaliteit en meer. men op jacht naar een kwajon- trachtte te verdedigen werd zo- ziening van de maaginhoud. het buitengewoon agressief op- Na een lange nacht op een gen zich wel eens kan vergissen danig toegetakeld dat hospita- De toestanden zijn reeds jaren punkers, hardrockfanaten, dezelfde punkgroep treden van kriminelen tijdens plank zonder dekens in een van persoon. Maar wanneer lisatie nodig was. gekend. Om echter verdere es- amok in een café aan de Korte Korte Nieuwstraat de voorbije maanden, zorgden koude cel werd hem terug het een ooggetuige komt verklaren In hun haast Aalst te verlaten kalatie van geweld te voorko- Nieuwstraat Daar was immers j-,e burgemeester stelde voor onrust en een onveilig- papier ter ondertekening voor- dat iemand anders het zwaai- veroorzaakten de daders, een men dient men dringend doel- een aktiviteit aan gang waar- acht dagen na de Delhaize- heidsgevoel bij de bevolking, gelegd en nu tekende hij wél, licht in de kombi in gang had bende Brusselaars, een ver- treffend in te grijpen. Na de van het stadsbestuur noch de een 8 2eDian(, Voor het politiekorps van waarna hij werd vrijgelaten. gesteld en dat er dus een mis- keersongeval waarbij één dode Delhaize-affaire sprak men politie enige weet hadden. g. p g Aalst, rechtstreeks gekonfron- In het ziekenhuis kreeg hij een verstand in het spel was, had- en 10 gekwetsten te betreuren van een gekoördineerde sa- Toen daarna op de parking van teerd met een dergelijk ge- medisch attest met de bevin- den de agenten anders moeten vielen. menwerking van rijkswacht en de Keizershallen 18 wagens welddadig optreden, beteken- dingen en de rijkswacht stelde reageren. Caudron vraagt dan Dit laatste was dus het resul- politie voor de bescherming en werden beschadigd en een ei- de dit een verhoogde aktivi- proces-verbaal op gebaseerd ook dat een streng onderzoek taat van vandalisme dat zijn bewaking van de belangrijkste genaar erg toegetakeld en de Over drughandel heeft men e teit. op zijn eigen woorden. zou worden ingesteld en dat oorsprong vindt in een bepaal- gebouwen. Hier in deze situa- Gedurende verscheidene Eén vraag: Wil de persoon die maatregelen zouden worden de uitgangsbuurt in Aalst-cen- ties zou georganiseerde kon- Aalst. Hoofdpolitiekommissaris Aimé Provoost, een minzaam man. Dat een agent op de Grote Markt de stekker uit het stop- kontakt trekt midden een uit voering, noemt de burgemees ter alleszins ongepast. De beide agenten in kwestie zouden wel een goede faam genieten We kunnen ze geen bolwassing geven zolang hun schuld niet is gebleken LH konfrontatie achteraf in het ziekenhuis was er een komple- te brigade (14 man) van de politie van dienst. Een officier, een hoofdinspekteur, een in- spekteur en 11 agenten. Eén agent was van dienst in de Jaarbeurs en -twee in de spek takelzaal. Twee agenten waren van dienst in de centrumstra- planton op het stadhuis en in het kommissariaat en drie had den een opdracht als CCC- patrouille. De aflossende brigade stelde In de nacht van zaterdag 23 op zondagmorgen dan nóg balda- 24 oogst maakten Brusselse digheden vast door leden van scheepse aktie kon worden voorkomen door supplemen taire bewaking. lastig gevallen. Met rijkswacht en gerechtelijke politie werden besprekingen gevoerd doch ook daar zijn er te volbrengen taken bij de vleet. Er zelf iets aan doen! Toen op de Hopmarkt aan een café een sluitingsuur werd op gelegd. Tot de café-uitbaters werd toen gezegd dat ze er samen zelf iets zouden moeten aan doen. Zoniet zou er een grote kuis gebeuren. Alleen aan strenge maatregelen zijn ze gevoelig, zegde de burge meester, «Als voortaan in een vonnis iemand veroordeeld wordt voor nachtlawaai kan hij rekenen op de maximale straf». En toen Edgard Hoog- huys het had over de brandvei ligheid van bepaalde gelegen heden kon de burgemeester enkel maar zeggen dat als de reglementen letterlijk worden toegepast quasi alle café's van Aalst zullen dichtgaan LH vergeef alles en geest zoals onze bisschoppen allen»; naast een-kopie en een voorstaan, verzoening geïnspi- schilderij (1961) van zijn do- reerd door kristelijke en hu- denmasker... Bij dit alles ook mane motieven. dia-reeks als kennismaking Na een bloemenhulde aan het Dom Modest van Assche (1891-1945) was Erembodegemnaar van geboorte, Benediktij- g®,^en' nermonnik en priester door z(jn roeping, rasecht flamingant en vredesapostel uit overtuiging... Vorig jaar werd in de Sint-Pietersabdij te Steenbrugge, een tentoonstelling opgezet naar aanleiding van de 40ste verjaardag sinds het tragisch overlijden van Vader Abt Dom met de abdij van Steenbrugge Dom Modest van Assche mo- Modest van Assche. Velen hadden toen het verlangen uitgesproken dat de tentoonstelling waar Vader Abt Modest van nument «Het Offer», een toe- ooit in Erembodegem zou te zien zyn. De recente publikatie van het boek «Dom Modest Assche geleefd heeft, enkele spraak door dhr schepen R. van Assche, Kersten en Vlaming» van P. Prior Arnoldus Smits was daartoe een welkome geschriften van en over Doni Van Vaerenbergh die verze- gelegenheid. Modest en... het boek «Dom J J - •- Het Dom Modest van Assche Komitee Erembodegem - voorzitter Dr. N. Daem - i.s.m. Modest van Assche, Kersten het College van Burgemeester en Schepenen van de stad Aalst en de Jan Cobbautstich- ®n Vlaming» door Dr. Dom ting programmeerde op 6 en 7 september 1986 niet alleen een rijk-gestoffeerde «mét 'liefde voor de tentoonstelling in de Parochiezaal van Erembodegem - met inleiding door Mevr. Chris waarheid, voor de waardigheid Lievens-Borms, Schepen van Kuituur, maar ook een H. Misviering in de Sint- van mèns en Voor zijn abt». Amanduskerk, een korte plechtigheid aan het Dom Modest van Assche monument met (Schepen Borms). toespraak door Dhr. Schepen Van Vaerenbergh en een optreden van het Sint- Zondag 7 september werden Amanduskoor, en de voorstelling van het nieuwe wetenschappelijk werk door Dhr. P. deze verschillende facetten op- Daels, voorzitter van het Uzerbedevaartkomitee. nieuw duidelijk samengevat tot één overzichtelijk panora- «In viam pacis» Op de weg aan het front werd Modest van en verdwazing tegenover zijn ma van zijn rijke leven. Eerst, van de vrede: de leuze van Assche niet alleen een over- persoon. Hij is eraan ten onder te 15 uur, tijdens de talrijk Vader Abt Modest van As- tuigd pacifist, maar hij leerde gegaan, gelaten, wijs en dee- bijgewoonde plechtige Eucha- sche... «Dit moet de doelbe- in de loopgrachten aan de IJ- moedig, een volgeling van de ristieviering in de Sint-Aman- wuste keuze zijn geweest van zer ook de Vlaamse Beweging Heilige Benediktus waardig.» duskerk. met concelebratie een man die vooraf als leger- kennen en hij werd er Vlaams- «Ik heb niets misdaan, maar zij door negen priesters, geleid aalmoezenier, de verschrikkin- gezind Ziedaar de twee be- hebben mij veel misdreven en door Z.E.H. Frans Temmer gen en de onmenselijkheid van langrijke komponenten, die ik schenk hen allen vergiffe- man, vicaris-generaal van het de oorlog aan den lijve had geleid hebben tot extreme vor- nis». Aldus Schepen Chris Lie- bisdom Gent; Vader Abt Dom ondervonden. Als brankardier men van onverdraagzaamheid vens-Borms zaterdagavond bij Anselmus van de Abdij van de toelichting van de tentoon- Steenbrugge en Z.E.H. Jan P. stelling waarvoor een brede Colpaert, pastoor van de waaier interessant materiaal O.L.V.-parochie Erembode- beuren, het oplaaiend idealis- dat op één of andere wijze aan gem. De homilie werd gehou- me, de repressie. Hij laat naar Modest van Assche, zijn leven, den door Z.E.H Temmer zijn werk en idealen herinner- man. De plechtigheid werd op- de of er verband mee heeft, geluisterd door het Erembode- was samengebracht. gemse Sint-Amanduskoor, ge- Vooraan in de tentoonstel- leid door dhr Taeleman. Al- lingsruimte, het portret van vast een waardige hulde in een Vader Abt Modest van Assche geest van vrede en verzoening (1942) en zijn wapenschild, aan Dom Modest van Assche, Daarnaast een stamboom van Erembodegemnaar, Vlaming, zijn onmiddellijke familie, Kristen, een geest die hijzelf charters en gedachtenisprent- beleefde in zijn eigen wapen- jes van zijn plechtige professie spreuk: In viam pacis, de geest Vlaamse Beweging» - «Wie in 1910, herinneringen aan zijn van zijn rustige, eerbiedwaar- dit boek ter hand neemt weze priesterwijding in 1913, heel <hge orde. Had hijzelf de Heer steeds indachtig dat abt Mo- wat foto's en dokumenten van niet nagezegd op de elfde IJ- dest van Assche ieder die hem zijn legerbrankardiers- en aal- zerbedevaart van 1930: «Als misdeed vergeving heeft ge- moezeniersaktiviteiten, van de graankorrel niet in de grond schonken. Alleen was het zijn Dom Modest van Assche als valt en sterft blijft hij alleen, diepste bekommernis hem novicenmeester na de terug- maar als hij sterft brengt hij recht te laten wedervaren, en keer uit de oorlog, van en na vruchten voort». Het was een dat men overtuigd zou zijn van zijn abtswijding (1932), zijn mooie vergelijking tussen het zijn trouw aan de idealen die gouden professie-jubileum stervende zaaigraan en de ge- hij steeds beleden had. Aan dit (1934); zijn zilveren priesterju- vallen IJzerjongens. Hijzelf is ultieme verlangen wil dit boek bileum (1938), zijn zilveren ook één van die stervende, voldoen». Aldus Dr. Arnoldus abtsstaf (1944) en processie- maar vruchtbare graankorrels Smits zelf over zijn boek. (De- kruis, zijn abtsring, borstkruis geworden. Vader Abt stierf op ze publikatie kost 1.050 fr. en en mijter. Ook verscheidene 31 oktober 1945, met als enig is uitgegeven door de Stichting gevangenisbrieven dd. 1943, testament: «Ik ben onschuldig, Jan Cobbaut vzw., Sint-Pie- 1944 en 1945. Tenslotte zijn ik heb vreselijk geleden, ik doodsprentje (30 oktober vergeef alles en allen». Aalst. Het dodenmasker van Dom Modest Van Assche. 1945) met zijn laatste woor- Bij dit tema paste dan ook een (bd) den: Ik heb vreselijk veel oproep tot amnestie, in de kerde dat het Aalsterse stads bestuur verder het monument én de vredesgedachte van Dom Modest in ere zal hou den, en een optreden van het Sint-Amanduskoor, werd op nieuw samengekomen in de Parochiezaal voor de voorstel ling van het recente boek van Dr. Arnoldus Smits o.s.b. - sinds 1934 monnik in de St.- Pietersabdij van Steenbrug ge - door Dhr. P. Daels, voor zitter van het Uzerbedevaart komitee. Deze plechtigheid werd sfeervol opgeluisterd door het a capella koor «Ter Muren Erembodegem» o.l.v. Marijke Cogghe. De auteur laat de feiten spre ken en spaart niets en nie mand. Hij toont ons de Vlaam se Beweging, de kollaboratie in de kontekst van het tijdsge- treden: België, het Vlaamse volk, Dom Modest van Assche en de Vlaamse Be weging die hij richting gaf, ook de liefde tot de mensen die leiden kan naar wereldvrede... Het is een «monumentaal boek over een monumentaal figuur uit Erembodegem; een aan grijpend boek over een aan grijpende periode van de Aalst. Rondedans op de Brink in Deventer. (Ih) tersabdij van Steenbrugge, 1 ron Ruzettelaan 435, 8320 Brugge). De Bruyn Aalst. Rony De Bruyne ontving een relatiegeschenk van de stad Deventer, (h) De Aalsterse Gilles, reeds te gast in heel wat Europese landen, zelfs reeds destijns in Zuid- Afrika, trad eerder dit jaar op in het Franse Chartres en is nu pas terug van een tournee in Nederland. Te Beverwijk, Amsterdam, werd opgetreden tijdens de Jaarlijkse Feestweek op uitnodi ging van de promotieclib Biestraat. Dat dan in plaats van een optreden van Lee Towers. Uiteindelijk werd immers voor de Gilles geopteerd. Gedurende zowat drie uur werd ononderbroken show gebracht waarna de Gilles werden ontvangen door het stadsma gistraat aan wie een Gillespop en een karnavalboek werd overhandigd. Na een uitgebreid avondmaal werd dan afgereisd naar Deventer, een oude Hansastad in Overijsel. De plaatselijke Vereniging voor Vreemdelingenverkeer had gezorgd voor overnachting in het luxueus «Postiljonmotel» en de volgende dag werd dan opgetreden t.g.v. het 75-jarig bestaan van de V.V.V. Na een bezemdans en -worp in de voormiddag werd 's namiddags een rondgang gemaakt in het stadscentrum. Op de stoep van het gemeentehuis werden onze Gilles dan verwelkomd door Burgemeester en Wethouder en werden relatiegeschenken gewisseld. Met een door duizenden belangstellenden toegejuich te rondedans op de Brink werd dan het optreden afgerond.

De Voorpost | 1986 | | pagina 2