Liefhebbers sporten zo F.C. HERTEN AAS - F.C. WELKOM 1-3 WALIVO'S WEDSTRIJD VAN DE WEEK W&ï- - LIEFHEBBERSTORNOOI DER STAD LOKEREN WETTERSE LIEFHEBBERSVOETBALBOND VOETBALWEDSTRIJD KABINET STAATSSEKRETARIS MIET SMET - GEMEENTEBESTUUR TEMSE ZWAKKE LEIDING WALIV0THEEK De Voorpost - 12.9.1986 - 31 Voor de nieuwe voetbalkam pioenschappen bij Walivo wer den de reeksen gewijzigd. Be halve bij de dames en inde zaterdagse derde afdeling wor den het nu reeksen van zestien ploegen. Samen met de beker wedstrijden wordt dat een drukke voetbalkalender met alleszins dertig kompetitiemat chen. Ook in de zaterdagse tweede afdeling voor F.C. Herten Aas uit Sint-Niklaas dat tijdens de eerste beker- round werd uitgeschakeld door de derdeklasser F.C. Trappen Steels uit Belsele. F.C. Herten Aas stond met een onvolledige ploeg en daarom worden ver zachtende omstandigheden ge pleit. Nochtans kon de kompe- titieaanhef voor de mannen van klubvoorzitter Achiel Ros- sou ook al niet schitterend worden genoemd. Er werd verloren tegen F.C. Welkom uit Hamme, dat in de Mees- terstraat te Nieuwkerken even wel geen grootse prestatie afle verde. De automatismen in het spelpatroon waren blijkbaar nog niet voldoende ingestu deerd en aan de ploeg in haar geheel moet noch duchtig wor den geschaafd. Ook al noodza kelijk bij F.C. Herten Aas dat nu reeds het vijfde seizoen in Walivo's zaterdagse tweede af deling aanvangt. Een eerder middelmatige ploeg met als beste prestatie een derde plaats. Voor de rest was het steeds knokken tegen de de gradatie, die echter altijd tijdig kon voorkomen worden. Ook nu wordt het behoud van F.C. Herten Aas centraal gesteld en ergens reiken de ambities naar een plaats in de middenmoot. Misschien omdat de spelers- kern inmiddels werd aange vuld met André Swiboda, Jo- han Manman, Walter Rob- brecht en Freddy Maes. Het enige negatieve nieuws dat bij F.C. Herten Aas kon worden opgevangen was het feit dat de ploeg momenteel over geen klublokaal beschikt. Na een méér dan 20-jarige samenwer king is er een kink in de kabel gekomen tussen de huidige uit baters en F.C. Herten Aas. Bij F.C. Welkom of het vroe gere F.C. Boemerang uit Hamme werden er ook een paar zaken gewijzigd. Aller eerst de verhuis naar een ander klublokaal en dat is nu café Sportlokaal in de Noordstraat bij Suzanne en Karei Van den Bossche. Deze laatste is thans aan het tweede seizoen als trai ner-coach begonnen van een voetbalgroep die ook van klub- naam veranderde. Als sekreta- resse van F.C. Welkom werd Hilde De Moor aangesteld. Vorig seizoen kon de degrada tie niet worden ontweken en de witbroeken van voorzitter Willy De Dobbelaere tuimel den een reeks lager. Voor de Hammenaars kwam dit niet onverwacht en reeds halfweg de kompetitie was dit duide lijk. De weinig schitterende re sultaten als gevolg van het ver dwijnen uit de spelerskern van Francois Cools, Werner Van den Branden en Eddy D'Hondt naar F.C. Bondgalm, lagen toen aan de basis van een mindere koncentratie. In de eerste klasse werd dat voor het huidige F.C. Welkom het be gin van het einde omdat toen meermaals onvolledig werd aangetreden. Die mindere pe riode behoort tot het verleden beweert voorzitter De Dobbe laere en bij F.C. Welkom wordt nu naar de tqekomst gekeken. Aan een goede men taliteit werd weer gesleuteld en blijkbaar met sukses. Na het bekerverlies tegen F.V. Wijn- veld uit Sinaai heeft F.C. Wel kom waarbij Maurice De Clercq, Ronny De Wolf, Desi re Cornelis, Johan De Beule, Hubert Meersman en Ronny De Decker de nieuwe spelers werden, nu toch met bijval de nieuwe kompetitie aangesne den. Een volledige winst bij F.C. Herten Aas was de eerste goede stap voor F.C. Welkom dat de ambities naar de betere middenmoot licht. Voor wat nu de wedstrijd zelf betreft, probeerde F.C. Herten Aas het aanvankelijk met offensie ve akties, waarbij echter teveel balverlies Werd geleden om ge vaarlijk te kunnen zijn. Nadien zou een technisch beter F.C. Welkom méér dan het even wicht herstellen en enkele doelkansen kreëren. Een afge zonderde André Van der Vre- ken van F.C. Welkom werd door doelman De Ruysscher tijdig afgeremd en even later schoot Desire Cornelis voor de bezoekers tegen de staak. On danks alle loffelijke inspannin gen kon F.C. Herten Aas daar tegenover niet veel stellen en alleen een aandringende Luk Herreweg zou een vruchteloze hoekschop forceren. Nadat Luk Verlee voor F.C. Welkom een goede kans had verkeken, kwam F.C. Herten Aas twee maal dicht tegen het openings- punt. Eerst met Eddy Wee- maes toen Benny Steveninck van F.C. Welkom zich aan een onvoldoende balkontrole be zondigde en ook langs Johan Mariman, waarbij doelman Van Royen de brilscore op het bord hield. Toen was het al een tijdje evenwichtig gewor den met veel middenveldspel waarbij F.C. Welkom met Alain Maes, Ronny De Wolf en Luk Verlee enigszins de bovenhand hield. Omstreeks het halfuur zou een herhaalde lijk protesterende Johan De Beule van F.C. Welkom op geel getrakteerd worden door een behoorlijk leidende Ed- mond Van Mieghem. Tijdens het derde kwartuur van de match zouden de Hammenaars méér domineren. Nochtans kwamen de lokalen nog eens aan bod met een schitterende kollektieve aanval waarbij Luk Herreweg een reuzekans hope loos overschoot. Nadien liepen de offensieve Hammenaars meermaals in de buitenspeival en persoonlijke nummertjes zouden voor F.C. Welkom ook geen sukses inhouden. Uitein delijk scoorde Desiré Cornelis dan, toch maar dat doelpunt werd terecht geannuleerd we gens buitenspel van Johan De Beule. Het bleek echter maar uitstel want toen Freddy Maes van F.C. Herten Aas zich op een slippertje liet betrappen werd dit door Luk Verlee doel matig afgestraft (0-1, 41' min.). Na de pauze hadden de beide ploegen elk een vervanger op gesteld: bij F.C. Herten Aas werd doelman De Ruysscher gewisseld voor Kamiel Ame linckx en bij F.C. Welkom kwam Carl Van Hemelryck in de plaats van André Van der Vreken. De voetballers uit Hamme zouden de wedstrijd verder bepalen en toen Desiré Cornelis de ruimte kreeg was het meteen gebeurd (0-2, 54c min.). De lokalen zouden toen nogmaals wisselen met Danny Van Bogaert als vervanger van Johan Mariman. Het zou ech ter niet veel baten en F.C. Herten Aas moest zich meestal tot verdedigen beperken. Hierbij werden vooral Mark De Jonghe, Dirk Poppe en Eddy Weemaes opgemerkt, C-71* Walivo's wedstrijd van de week: FC Herten Aas. (dw) maar het verweer bij de loka len brokkelde langzaam af. Dat leidde naar een derde doelpunt voor F.C. Welkom en Johan De Beule scoorde via de paal (0-3, 73' min.). Voor F.C. Herten Aas zag het er niet rooskleurig uit maar toen de Hamse verdediging bij een hoekschop blunderde, knikte Luk Herreweg met het hoofd raak (1-3, 78' min.). Bij die fase werd de lokale puncher echter gekwetst en F.C. Herten Aas speelde toen tijdelijk met tien. Een periode waarin Kamiel Amelinckx de plaatselijke nummer één enke le opmerkelijke tussenkom sten liet noteren en op die manier werd ook Michel Van Der Hengst van F.C. Welkom tijdens de slotsekonden van een doelpunt gehouden. DE PLOEGEN: F.C. Herten Aas: Gery De Ruysscher (45' min. Kamiel Amelinckx), Freddy Maes, Guido Bosman, Pieter Van der Scheuren, Mark De Jonghe, Dirk Poppe, Eddy Weemaes, Jonas Geuribi, Johan Mariman (58' min. Danny Van Bo gaert), Luk Herreweg en An dré Swiboda. F.C. Welkom: Willy Van Royen, Michel Van der Hengst, Benny Steveninck, Maurice De Clercq, Alain Maes, Ronny De Wolf, Nor- bert De Moor, Luk Verlee, Desire Cornelis, André Van der Vreken (45* min. Carl Van Hemelryck) en Johan De Beule. Roger Van Laere BEKER W.L.V.B. BRUEGHEL 0 WEPO 2 In een zeer sportieve wed strijd konden de opponen ten geen afstand nemen van mekaar tot op de 55e minuut de bezoekende Luc Middernacht een knal in de winkelhaak jaste. Acht mi nuten later verdubbelde William Van Leuven de voorsprong en was het schot tegen de paal van de lokalen reeds vergeten. BEKER JAAK DE GRAEVE BONANZA 3 TIVOLI 1 Tivoli nam de beste start eh reeds na vier minuten kwam het op voorsprong langs een mooi omgezette vrije trap. Nadien domi neerde Bonanza, maar het Zondag 14 september om 14.30 u. (terrein Schoolstraat) Op zondag 14 september vindt in Temse een ontspan ningsnamiddag plaats, georganiseerd door de Vrienden kring van Staatssekretaris Miet Smet. Het centrum van het gebeuren is sporthal Temsica in de Gasthuisstraat, waar iedereen vanaf 12 u. terechtkan. Eerst wordt geaperitiefd en om 12.30 u. vangt de barbeciue aan, die de ganse dag doorloopt. In de loop van de dag zijn diverse attrakties voorzien: een voetbalwedstrijd tussen het Kabinet van de Staatssekretaris en het Gemeentebestuur van Temse (zie verder), een wandelzoektocht doorheen het centrum van Temse (formulieren in de sporthal afhalen tussen 13.30 u. en 15 u.), een praat-show (17.30 u.) met interviews van Manu en René Verreth («de kollega's) en Staatssekretaris Miet Smet herself,, optredens van Jacques Raymond en de Wase akkordeonisten... Voor de kinderen worden doorlo pend tekenfilms vertoond, terwijl ook een springkasteel aanwezig is. Het programma eindigt om 22 u. Kabinet Staatssekretaris Miet Smet kontra Gemeentebe stuur Temse De sportieve kant van dit feestelijke en ontspanningrijke gebeuren betreft een voetbalwedstrijd tussen het Gemeen tebestuur van Temse en het Kabinet van Staatssekretaris Miet Smet. Het Kabinet van Mevrouw Smet heeft inmid dels een geduchte voetbalreputatie verworven. Onlangs nog werd het Kabinet van Minister Dehaene ingeblikt met 5-1. Blikvangers in deze ploeg betreffen Romain Cools (kapitein), Jean-Pierre Van Nyverseel (coach-manager) en Dirk Van den Hende. Het Gemeentebestuur van Temse heeft geen voetbaltradi tie. Pas sinds maandag 8 september voetbalt het elke tweede maandag van de maand in sporthal Tilroda. In de wedstrijd tegen het Kabinet zullen de volgende mandata rissen te zien zijn: Luk De Ryck (kapitein), Fonny Boesmans, Willy Riské, Theo Boterbergh, Ronny De Keyzer, Gaston Hoskens, Freddy Verbeke en Herman De Cock. De aanvulling gebeurt met leden van het gemeen- tepersoneel. Trainer-coach is sportfunktionaris Eric Ver meulen. In de wandelgangen van het gemeentehuis wordt inmid dels gefluisterd dat ook burgemeester Désiré Van Riet in voetbalplunje zal te zien zijn. Er zijn er zelfs die beweren dat zij de burgemeester in het vroege ochtendgloren in lichte oefengalop hebben opgemerkt, zodoende de kondi- tie op scherp stellend. Hoe dan ook, met of zonder burgemeester Van Riet in de ploeg (maar zeker aanwezig als supporter), het Gemeen tebestuur wil deze prestigieuze wedstrijd winnen. De wedstrijd wordt gespeeld op het terrein van KSV Temse in de Schoolstraat. De aftrap (14.30 u.) wordt gegeven door Staatssekretaris Miet Smet. Iedereen is welkom. De toegang is gratis. moest toch wachten op een own-goal van Schollaert om langszij te komen. Ti voli was hierdoor een tijdje de pedalen wkijt en daar van maakten Verhelst en Baecke gebruik om nog voor halfweg de stand op te voeren naar 3-1. Bonanza hield dan tijdens de tweede helft de wed strijd onder kontrole en kwam maar één keer in de problemen, maar Tivoli mi ste de strafschop. MOLENHOEK 1 TUFTUF 3 Al in de tweede minuut mocht de bordjesman de ladder op toen bij de eerste Leedse hoekschop een thuisverdediger misrekende dat hij de bal in eigen doel duwde (0-1). Molenhoek ging resoluut op zoek naar de gelijkma ker en kreeg die ook langs Rudy De Rae in de 50e min. De thuisploeg bleef doorduwen maar werd in de 57e en 62 minuut ge counterd door Walter Van Hauwermeiren en Rudy Daelman. WITZWART 0 CLUB 72 2 De thuisploeg startte met windvoordeel en nestelde zich op de Club-helft maar onkans hield haar van een toch wel verdiend doel punt. Na de rust waren de rollen omgekeerd en na 8 min. scoorde Filip De Cor- te hjet eerste doelpunt. Witzwart probeerde te rea geren maar werd op het kwartier door een tweede doelpunt van De Corte de finitief in het verlies geduwd. 'T HALF MAANTJE 2 BOSKANT 2 De lokalen begonnen met amper negen spelers en in- kasseerden reeds na vijf minuten een eerste doel punt: 0-1. Na de pauze kwam er een tiende speler bij en dat leek voldoende om langszij te komen: 1-1. Boskant kwam voor de tweede maal aan de winst, die echter op twee minuten voor het einde door de lo kalen werd weggewerkt. Bij de penalties bleven de Wetteraars baas over de jongens van Lede. (3-4). Eerste afdeling: Unispar - Etna/'t Wiel Daknam - Ruilare Prior - Donkere Wolk De Vreese - Alternaïf Uilen - Koven The Cup - Oude Schuur Everslaar - Smet Standaard was vrij, Stand: Tweede afdeling: 1-6 Onder Ons/PVBA Maes - De Jos 1-0 KWB Kring - Sporthal VD V 2-1 King's Erotica - Witte Steen 1-2 Bospark - Koplopers 8-1 Nieuw Slachthuis - Juvenes 3-4 Sakarya Spor - Bonaparte 2-3 Barbaros - Oud Veerhuis Jeugdhuis T. 74 - Bijlken Stand: 1. Alternaïf 3 3 0 0 12 3 6 1. 2. Oude Schuur 3 3 0 0 8 3 6 2. 3. Etna/'t Wiel 3 2 0 1 15 8 5 3. 4. Prior 3 2 0 1 8 3 5 4. 5. Standaard 2 2 0 0 9 0 4 5. 6. Uilen 2 10 1 9 2 3 6. 7. Smet 3 111 4 7 3 7. 8. 8. Ruilare 3 12 0 4 6 2 9. Daknam 3 12 0 2 7 2 9. 10. Koven 3 0 12 6 13 2 10. 11. Everslaar 2 0 11 4 5 1 11. 12. Donkere Wolk 3 0 2 1 7 10 1 12. 13. Unispar 3 0 2 1 3 11 1 13. 14. The Cup 3 0 2 1 5 12 1 14. 15. Real De Vreese 3 0 3 0 1 7 0 15. 16. 3 3 0 0 3 3 0 0 3 2 0 1 3 2 0 1 3 2 0 1 2 2 0 0 3 2 10 3 10 2 3 12 0 3 12 0 3 12 0 2 0 11 3 0 3 0 3 0 3 0 3 0 3 0 3 0 3 0 1-2 0-0 2-3 0-6 2-3 2-4 35- 2 6 11 6 6 11 1 5 7 2 5 7 4 5 9 5 4 16 6 4 5 1 4 11 7 2 10 7 2 4 13 2 3 4 1 7 14 0 2 12 0 2 14 0 1 44 0 Wedstrijden voor zaterdag 13 september: Unispar - Daknam Etna/'t Wiel - Prior Ruilare - Real De Vreese Donkere Wolk - Uilen Alternaïf - The Cup Koven - Everslaar Smet - Standaard Oude Schuur is vrij. Wedstrijden voor zaterdag 13 september: Sporthal V.D.V. - De Jos Witte steen - Onder ons/PVBA Maes Koplopers - KWB Kring Juvenes - King's Erotica Bonaparte - Bospark Oud Veerhuis - Nieuw Slachthuis Sakarya Spor - Jeugdhuis T. 74 Bijlken - Barbaros SPORTVERBOND WAASLAND FC WEMBLEY BEVEREN - FC SPORT DENDERMO.NDE: 4-0 UITSLAGEN Zaterdag 1' afdeling: Temsica - Sparta I Jacky Boys - De zwervers Raap - Hemelaer Comer - Avanti Doregem - Milano V.K.W. 70-VK Inter Drie Linden I - Bondgalm I Den Bos I - Duizend Appels 2' afdeling: Herten Aas - Welkom Tromp - Familia Siera I - El Aiyoune Eendracht - Nieuw Marokko Video club - Wazoo Vivak - Rodeo Wijnveld I - Club 69 Nantes - Puyvelde 3' afdeling: Bristol - Tripoli Ankerhof - Dino Boys FC Bricl - Kesteloot Bazel - Novelty Steels - Leopoldstad Hof v. Grembergen - Zw. Parels De Strijders - Landhuis Centrumvrienden Zondag 1' afdeling: Drie Linden II - Volksunie Slachthuis - Centrumvrienden Siera II - Desfo Bonaparte - De Cock Troch Textiel - Beenhouwerken Geywa - Sparta II Were Di - Bondgalm II Wijnveld II - VK Fan 2* afdeling: Sanicentral - Den Bolhoed Oostberg - Post Van Gaevere - Ruitershoeve Studio 69 - Wijnveld III Metallo's - Rode Duivels 1000 Appels II - Oud Belsele Hemelaer II - Raja Maroc Den Bos II - Klub 65 Damesreeks: Wijnveld G. - Wepogro VK Hamme - J.M. Pfaff Siera - Goalgetters LtEFHEB.EttsvoETBaL In het liefhebberstornooi der Stad Lokeren moest FC Bospark, dat AnteGiSi".'Bo'nttGiiu vong jaar in eerste klasse speelde, een punt laten tegen VK Koplopers, (polo) De Snijssters De thuisploeg heeft een te gro te overwinning behaald tegen FC Sport. In de eerste helft was de Dendermondse ploeg ongetwijfeld de betere. De af gedwongen kansen werden echter niet benut. De grootste kans was voor Jan Van Nuffel. Hij schakelde met één bewe ging twee verdedigers uit, maar besloot dan van dichtbij hoog over. Van Heek kwam een neuslengte te kort om een voorzet van Jaspaert binnen te koppen en diezelfde Jaspaert kwam even later een goed- uitlopende Wembley-doelman tegen.' Twee minuten voor de rust viel het openingsdoelpunt aan de overzijde. Jaspaert, ongetwij feld één der betere spelers op het veld, liet zich toch op een foutje betrappen. Bosman kon daarvan profiteren om alleen op Van de Wiele af te gaan en kansloos te laten: 1-0. FC Sport begon vol goede moed aan de tweede helft, maar nu ging de scheidsrechter alle aandacht opeisen. Met en kele onverwachte tussenkom sten verhitte hij de sfeer bij de bezoekers. Jan Van Nuffel was het eerste slachtoffer. Hij kreeg een rode kaart wegens beledigingen aan -het adres van de man in het zwart. Twee minuten later beging Van Geert een strafschopfout op Verhelst; Van der Weken zette de strafschop feilloos om: 2-0. Twintig minuten voor tijd werd ook Jacobs met een rood karton bedacht, toen hij pro testeerde voor een niet-geflo- ten buitenspel. Met negen te gen elf moest FC Sport nog twee doelpunten toestaan, bei de geskoord door de gewezen Freethielspeler Bosman. Doel man Van de Wiele behoedde zij ploeg voor een totale af gang door driemaal uit te pak ken met een geweldige reflex. Doelpunten: 43' Bosman 1-0; 64' Van der Weken 2-0; 77' en 85' Bosman 4-0. FC Wembley: Vriesacker, Maes, De Wreede, L. Verbee- cken, Van Goethem, F. Ver- braecken, Verhelst, De Vlees- schauwer (65' Vercauteren), Van der Weken, Bolssens (65' De Maeyer) en Bosman. FC Sport: Van de Wiele, Ja cobs, Van der Straeten, Van Sinaai, Van dè Wiele P., Van Geert, Van Heek, Kinder mans, Jaspaert, Van Nuffel en Boone. (jr) 1-3 3-1 2-3 FF 5-0 3-1 2-1 2-1 wuif**# t 0-5 0-11 2- 0 3- 0 7- 2 2- 0 10- 1 7- 0 vrij 0-8 0-5 0-1 1-1 3-1 0-2 1-1 PROGRAMMA Zaterdag 1' afdeling (telkens om 15 u.): De Zwervers - Den Bos I, Boone 1000 Appels I - Temsica, Van Osselaer Sparta I - Drie Linden I, Van Steelandt Luc Bondgalm I - V.K.W. 70, Van Royen VK Inter - Doregem, Van de Voorde André Milano - Corner, Van de Voorde Frans 14.30 u.: Avanti - Raap, Vergauwen Hemelaer I - Jacky boys, Heirbaut 2' afdeling: 16.00 u.Familia - Nantes, De Jonghe 14.30 u.: Puyvelde - Herten Aas, Van Brussel Welkom - Wijnveld I uitgesteld Club 69 - Vivak, Wijmeersch Rodeo - Video club, Van Mieghem Wazoo - Eendracht, Van Steelant Robert N. Marokko - Siera I, De Bock El Aiyoune - Tromp, Van Hoornijck 3* afdeling: 14.30 u.: Dino Boys - De Strijders, Smet 14.00 u.: Landhuis - Bristol, Plaquet Centrumvrienden - Tripoli uitgesteld Zwarte Parels vrij Hof v. Grembergen - Steels, Buggenhout Leopoldstad - Bazel, De Rudder Novelty - FC Briel, Moortgat Kesteloot - Ankerhof, Michiels Zondag 1' afdeling (telkens om 10 u.): Centrumvrienden - Wijnveld II, De Dobbe laere VK Fan - Drie Linden II, Van Puyembroeck Volksunie - Were di, De Ruysscher Bondgalm II - Geywa, De Bock Sparta II - Troch Textiel, Van Osselaere Beenhouwerken - Bonaparte, Van Mieghem De Cock - Siera II, Felix Desfo - Slachthuis, Moortgat 2* afdeling: Post - Den Bos II, Plaquet 09.45 u.: Klub 65 - SanicentralPannecoucke Den Bolhoed - Hemelaer II, Van Steelandt Luc Raja Maroc - 1000 Appels II, Michiels Oud Belsele - Metallo's, Bals Rode Duivels - Studio 69, De Permentier Wijnveld III - Van Gaevere, Van Steelant Ludo Ruitershoeve - Oostberg, Van de Voorde André Damesreeks (telkens om 15 u.): Raapse G. - Wijnveld, De Permentier J.M. Pfaff-Anker G., Felix Bonte G. - Siera, Van Puyembroeck De Snijssters - Super Stars, Bals 14.00 u.: V.K. Hamme - Wepogro, De Dob belaere Goalgetters vrij

De Voorpost | 1986 | | pagina 31