Europese Koormuziek door Schola Cantorum Cantate Domino uit Aalst niet geheel vlekkeloos te Buggenhout-Opstal Troubadours uit Kroatië veroverden Moerzeekse zang harten Lokerse Okapi met dubbelkoncert Sint-Niklaas Sint-Annakoncert te Lokeren «Poëzie op zondagmorgen» met Dirk Van Bastelaere Monique Vermeire en Jacqueline Ide stellen tentoon in Hamme Johan Verminnen en Tars Lootens te Lebbeke Op zaterdag 4 oktober 1986 pakt het pas ver nieuwde Jeugdoentrum Okapi in de Kerkstraat 10 te Lokeren uit met een dubbeloptreden. Vanaf 80 uur staan op het podium van het gezellige Jeugdka- fee de Lokerse afsoheidnemende formatie "Patch work" en de winnaar van de Belgian Rook Con- oours "Midnight Servioe". Sint-Niklaas. De vzw Kunst in de Stad organiseerde vorige vrijdagavond een benefietkoncert in de schouwburg. Het Koninklijk Filharmonisch Orkest van Vlaanderen was te gast (delro). Het erg eukeearljke Kultureel Weekend te Buggenhout-Opstal wordt traditioneel muzikale manifestaties besloten met een konoert in de Sint-Gerarduskerk van de Buggenhoutse deelgemeente, zouden georganiseerd wor- Dit Jaar stond de vermaarde Sohola Cantorum Cantate Domino uit Aalst op de afflohe den. Woorden van dank met een programma «Europese Koormuziek». Een eerste gedeelte voorzag werk van voor Erio Van Riet en zijn hedendaagse, voornamelijk Vlaamse, komponisten; een tweede deel was voorbehouden sohare medewerkers die aan werk van meesters uit de barokperiode. Een konoert dat heel mooi beloofde te van dit Kultureel Weekend worden maar nogal eens, vooral in het eerste deel, ontsierd werd door storende een grootse kulturele ge- beurtenis maakten. HIJ no digde namens het gemeen tebestuur alle aanwezigen uit op de slotreoeptle in de slordigheden en onvolkomenheden. In zijn welkom woordje ver- stekend werk, dat goed Slotreoeptle klaarde Stefaan Koppens, werd vertolkt. Tooh leek Kultureel Weekend organist en koorleider te ons de tamelijk moderne Tussen de twee bisnum- Opstal en dus organisator klankkleur een beetje te mere door nam sohepen van tent aan zaal Torenhof. Een aangenaam slot van een van dit konoert, de bedoe- wringen met de Latijnse Kuituur Jan De Ridder het weekend waarop de kul ling ervan. Het kerkorgel- tekst ervan. Koppelen wij woord om de uitvoerders te tuur inderdaad in het mld- Patchwork De groep ontstond in het najaar van 1982, toen Toon en Erik Van Eetvelde beslo ten om samen muziek te maken. In het voorjaar van 1983 besloot Evgeni Petrov zich bij het tweetal aan te sluiten, terwijl nog iets la ter Ivan De Smet dit groepje kwam vervoegen. Met de komst van Angela Camp bell einde februari 1984 was ook het resterende pro bleem, de zang, opgelost. Sleohts twee maand later werd voor het eerst het po dium beklommen. Dit voor de deelname aan de OKA- talentenjaoht te Sohellebel- le. Dit debuut leverde een zevende plaats op en heel wat lovende kritiek. Patch work verzorgde daarna zo een vijftien keer het optre den met o.a. de Jeugdhappe- nlng van de Jeugdraad in februari 1986, en ook op de Lokerse feesten in datzelfde Jaar 1986. Een tweede deel name aan de talentenjacht te Sohellebelle (april 1986) leverde de derde plaas en de prijs van het publiek op. Patchwork brengt muziek die melodieuze new wave kan genoemd worden. De nummers zijn allemaal ei gen komposities waarmee deze groep ondermeer een diepere, geladen betekenis wenst over te brengen op het publiek. Midnight Servioe Deze Gentse groep won op overtuigende wijze het Belgian Rook Concours. Het vijftal brengt een in ventieve mix van funk, rook en new wave. Vooral de zangeres Mioh Van Hau- tem weet de aandacht van het publiek gevangen te houden met een bijzondere sterke podlumpresence. En als men weet dat het eerste BRC een meer dan behoor lijk niveau haalde, dan staat er wat te beleven op het Okapi-podium. Mid night Service laat een eigen geluid horen, en geen co- plewerk van grote groep X, Y of Z. Midnight 8ervlce heeft ondertussen heel wat keren opgetreden o.a. bij de Gentse Feesten en Mark trock 80 te Leuven. Refe renties dus die kunnen tel len. Ook op de door Humo georganiseerde Rook Rally scoorde Midnight Service hoog. Met twee sterke groepen moet het dus wat worden op 4 oktober in het Jeugdoen trum Okapi te Lokeren. Kaarten kosten in voorver koop 80 fr. en aan de kassa 100 fr. Voorverkoop: Jeugdoen trum Okapi, Kerkstraat 10; Fonoteek, Markt 38; Ivan De 8met, Hillare 198; Wer ner Hillaert, Daknamdorp 10, allen te Lokeren. ye heeft zijn beste tijd ge- de Latijnse religieuze taal felioiteren met hun presta- kend en er wordt uitgeke- misschien nog steeds te tie. Hij sprak de hoop uit ken naar een degelijk én veel aan de Gregoriaanse dat in Buggenhout meer publiek! delpunt van de belangstel ling stond bij een erg breed betaalbaar instrument. Om muziek? geen, of tooh niet uitslui- In een programma met he tend, beroep te moeten doen dendaagse koormuziek op de vrijgevigheid van mag natuurlijk Benjamin eenieder om de kosten voor Britten niet ontbreken, Van het aansohaffen van een an- hem twee werken: de be- der instrument te dragen, kende, pleohtige hymne wil men de Opstalse men- «Gij, dienaars, aan de Heer sen liever een reeks konoer- gewijd» en het melodisoh ten aanbieden die op hoog erg aansprekende «God mo- artistiek niveau staan en ves in a mysterious way», tooh nog wat ruimte laten Gedurende dit hele eerste dergelijke hoogstaande om een spaarpotje bij el kaar te kragen. In het ver deel bleef het koor tamelijk slordig presteren. We had leden kregen we voor dit den trouwens de indruk dat doel reeds konoerten aan- Miohael Ghijs zelf niet op geboden Hedendaagse, vooral Vlaamse, komponisten getogen was met de presta ties van zijn pupillen. Werk vim meesters Het konoert opende met het uit de barok tweestemmige «Ave Regina In het tweede gedeelte hoor- oaelorum» van meester Lo- den we vooral .werk van Jo- dewijk De Vooht. Een uit- hann Sebastian Bach en voering die een koor als Georg Friedrlch Haendel, Cantate Domino werkelijk aangevuld met een num- onwaardlg was ongelijke mer van Gallus en van Vod- inzetten, weinig toon vast- nansky. Van Jaoobus Gal- heid, sleohts sporadisoh lus (1660-1691) hoorden we een koherent geheel. Ge- het erg mooie vertolkte lukkig verbeterde het uit- «Duo Seraphin olamabant» voeringsniveau van num- met zijn eerder ingewikkel- mer tot nummer, al bleven de muzikale strukturen. En tournee door Vlaanderen, sommige feilen vooral in van Vodnansky het erg De groep bestaat uit zes Vorige week traden de troubadoursgroep uit Kroa tië, Klapa Slbenlk op ln zaal De Vier Ge kroonden, Het werd een geslaagd optreden voor een bijna volledig volzette zaal. Hun optreden werd afgewis seld met dat van de Moerzeekse zangmaatschappij De Soheldegalm, die nog nooit voor zoveel publiek hadden opgetreden, en hiermee zeer gelukkig Voor de elfde keer al organiseert het Parochiaal Gemengd Slnt-Annakoor uit Lokeren haar Sint-Annakonoerten. Op zondag 6 oktober om 19 urn- treden aan de Lokerse Heirbrug volgende musici aan: organist Paul Cré, de Capella Parvula o.l.v. Alex Stryokers en het Trio Musioa Medioina Dolorum. Op het programma staan werken van J.S. Bach, Or lands dl Lasso, Joseph Haydn, Felix Men delssohn, Jo hann Pao hel bel, Hugo Distier, Jan Pieters zoon Sweellnok e.a. Deze Joegoslavlsohe trou- prijzen gebleven. Telkens badoursgroep uit de haven- sohitterden zij, zowel in een stad Sibenik, maakte een afzonderlijk optreden als in Trio Musioa Medioina Dlorum Dit trio vond haar basis in de Lokerse muziekakade- mie, waar samenwerking in beroeps ver band, plezier in musioeren en hechte vriendschap de drie leden van het ensemble warm maakte, het passend bij el kaar klinken van fluit, cello en klaveoimbel ook in de konoertpraktijk om te 'zetten. De groep stelt zich niet al leen tot doel frisse, aange name muziek te brengen - «musioa laetitia oomes» (muziek, gezel van de vreugde) - maar ook aan dacht te schenken aan de helende kraohten ervan - «musioa medioina dolo rum», zoals hun klavecim bel zo mooi op haar deksel beschilderd ziet. Een twee de, even belangrijk, streef doel omvat het verzorgen van de samenspelaktivitei- ten in al zijn aspekten: zoe- «Ik ben de doorkijkman. Van veel behoeftig Kijken de flonkerende etalage. Een telg van gaas uit een morbide dynastie In wie een oeroude schilpad verkommert". Dit fragment komt uit het gedicht "Mots dits' van Dirk Van Bastelaere. Op 6 oktober is hij de gast van de eerste «Poézie op zondagmorgen», jaargang '80-'87, te Sint- Niklaas. Vanaf 10.30 u. geeft de jonge Sint-Niklase dichter uitleg bij zijn werk. Van Bastelaere, geboren te Sint-Niklaas in 1900 is één van die Jonge Wase dichters, wier werk heel wat lof krijgt toegezwaaid. Zijn dichtbundel "Vijf Jaar' (1984) werd bekroond met de prijs voor het beste literaire debuut. Een optreden tijdens Poetry International te Rotterdam, dit jaar, viel in de smaak van de Nederlandse kritici. Volgens één van hen schrijft Van Bastelaere gedichten die weinig Vlaams aandoen, door hun ietwat onder koele woordkeus. Ze zijn barok noch pretentieus hermetisch en kijken inhoudelijk flink over de Belgische grenzen. De gedichten van Dirk Van Bastelaere werden gebundeld. «Vijf jaar« verscheen in 1984. Een jaar later verscheen «Golden boys». Momenteel is een nieuwe dichtbundel in voorbereiding. Daarnaast publiceerde Van Bastelaere ook in Dietsche Warande en Belfort, De Gids, Nieuw Wereldtijdschrift en Yang. Tevens is hij redakteur van het tijdschrift Dio genes. jHet werk van Van Bastelaere omschrijven kunnen we ioen aan de hand van de opinie van Benno Barnard. Voor Barnard is de SintiNiklase dichter een exponent van de poet's poetry. «Al die weggemoffelde citaten en verwij zingen verraden een soort overbewustzijn van de dich ter... Maar dat 'verraden' is dan zelf weer weggemoffeld en voor hij het weet is de lezer verdwaald in een donker woud van symbolen, waar achter elke boom de schim van een dichter schuilgaat en waar elke windvlaag een versre gel van vroeger lispelt». «Poézie op zondagmorgen» met Dirk Van Bastelaere is één van de eerste aktiviteiten in de ruimten van de twee gerestaureerde historische panden op de Grote Markt: cL Cipierage en Oud-Parochiehuis. Het aanvangsuur is 10.30 u. Toegang gratis. De organisatie is in handen van het stadsbestuur. Het programma kwam tot stand dank zij de medewerking van de stedelijke kommissie voor dramatische kunsten het eerste gedeelte nog vrij dankbare «Rorando ooefl regelmatig de kop «teken. Van Jos Wuytaok noteer den i tongei mooie orgeltussenkomsten Johann Sebastian Bach was kombinatie met andere groepen, zangers of solis- op vielen. zangers en vier muzikan- ten, Nog dit Jaar behaalden op- defluant» met zijn eoho- ten. Hun optreden was be- zij in hun land de «tweede deeltjes. De interpretatie van het 'Een Seraphinse «Gratias» en het «Sanotus» waarin vooral de uit de Mis in B mineur van gavond "opende werd na af- trouwens een beroep op dë wonderingswaardig, Na af- prijs voor het lied», één van loop leek het aanwezige pu- de hoogste ondersoheidin- bliek zeer tevreden. Ook de gen in Joegoslavië. Om dit Soheldegalm, die deze zan- niveau te bereiken doen zij best genietbaar en zelfs loop gefelioiteerd door bur- meest talentvolle oomponis- gemeester Baert en sohepen ten en tekstschrijvers. Een aangename verrassing mooi vertolkt. De uitvoe- was «Een gracie», een wer- ring van twee nummers uit Van de Casteele. kelijk prachtige kompositie Haendels Messias, «For in- van streekgenoot Kristiaan to us a child is born» en Van Ingelgem ult 1986. De «And the Glory of the Lord kennismaking met dit a oa- shall be releaved», kon ons pella gezongen werk was interpretatief minder beko- een echte revelatie; we wis- ren, ook al omdat het tempo Niet verwonderlijk dat de Na de pauze, bracht Klapa Klapa Sibenik ook herhaal- Sibenik eerst enkele muzi- delijk optreedt voor radio kale nummers. Nadien en televisie en regelmatig brachten zij in hun eigen koncertreizen onderneemt, gekende stijl nog enkele naar het buitenland. Zo was troubadoursliederen. Deze de groep al eerder te gast te ten wel dat Van Ingelgem van het eerstgenoemde ta- avond werd afgesloten met Oostenrijk, Italië, Frank- een bejubeld organist en melijk traag werd gehou- een samenzang Klapa Sibe- rijk, Duitsland, Rusland, een bekroond komponist den. Wat te verwachten nik - De Soheldegalm, op de tweemaal de U.8.A., en nu was. Deze dankbede kan was, gebeurde ook: alB bis- 1 echter gerust naast het bes- nummer kregen we het te geplaatst worden dat op heerlijke slót-Alleluja uit het gebied van hedendaag- hetzelfde werk geserveerd, religieuze koormuziek En, na de slotwoorden van sohepen van kuituur Jan zong Cantate Domino nog hun mooie herkenningsmelodiehet lied «Cantate Domino» van GuiBeppe Ottavio Pitoni. gehoord wordt. r Een even mooie kompositie De Ridder, was «Conseoratie» van Nor- bert Rosseau en het Jube lende «Uw woord, Heer, heeft een wond're kraoht» uit 1986 van Jos Wuytaok. De dit Jaar hier en daar gevierde komponist en diri- Al bij al een mooie koor gent Vio Nees (°1938) avond met een boeiend pro- mocht natuurlijk op het gramma, dat in de uitvoe- programma niet ontbre- ring ervan nochtans af en ken. Cantate Domino ver- toe schaduwplekjes ver tolkte van hem het «Lauda- toonde. Jammer voor een te pueri» uit 1880. Een koor met zo een grote (ver- teohnisch en muzikaal uit- diende!) reputatie. tonen van-^Qpjle purperen dit Jaar ook in Vlaanderen, helde», van A. Preud'hom- Zo zijn zij de zingende am- me. Burgemeester Baert bassadeurs van hun volk en dankte tot slot allen voor streek, hun aanwezigheid en de Aohter hun naam staan ook medewerkers inzet. Nadien kregen wij de gele genheid om even van dioh- voor hun zes langspeelplaten, naast een hele reaks singels. Bo vendien zijn hun liederen opgenomen op tal van festi- Naar aanleiding van het B6-Jarig bestaan van het kultureel comité Hamme wordt er in de feestzaal van het gemeentehuls van Hamme, van 3 tot en met 13 oktober een tentoonstelling georganizeerd, met de werken van kunstschilder Monique Vermeire en keramiste Jaoquellne Ide. Monique Vermeire was de eerste kunstenaar die. b«na «•Koninklijks Academie te 36 Jaar geleden (mikrt ?°"d8rra™J? en.21011 1862) met de medewerking de «oramlekkunst meester van het Kultureel Komltee g"™"» Nationale haar sohlldorwerken ten- „.Sïïï." toon stelde te Hamme. kunst en Visuele Kunsten terbij kennis te maken met valopnamen of oooktail-lp's deze KroatierB uit Sibenik. Deze vokale en instrumen- met Joegoslavlsohe volks muziek. Al deze opnamen tale groep uit Dalmatlë - werden uitgevoerd in pro- het kustgebied van de fessionele arrangementen. Adriatisohe zee - is in deze Met zijn liederen en gezan- streek de meest bekende gen wil de Klapa Sibenik de formatie in haar soort: tien autentleke volksmuziek professionele zangers en van het eigen volk bewaren muzikanten. en overdragen aan de Jon- Het grootste deel van hun gere generatie, Zangers en repertorium omvat Dalma- muzikanten doen dat met •uu» OWI1UD Lkh racuilliio. ZIJ werd door Prof. Dr. W. de Terkameren te Vanbeselaere, hoofdconser- jr.y!rv. vator aan het Museum voor Zij behaalde de gouden me Sohone Kunsten te Antwer- daU1? d? Academie van pen, goed bevonden, D^ldf,I;m?™=' de fTV? Deze eorsto tontoonstolling ^ledaH,e ,a^n werd dan ook voor belde f T partijen een groot sukses 1ï, Parijs, de en tevens een springplank «Suden ,me- naar de volgende 70 ten- JU» "Wf te Bruseel. toonstellingen. eerst« tentoonstelling Nu komt zij, bU gelegen- SuT? w"eta h8L°.udïï" held van het zuïeren Jubt- «J* dul'°P de leum, voor de 4e keer m"* tisohe volksliederen, die te- zoveel gevoel en overt ui' ruggrijpen naar de stevige ging en met zo'n uitzonder- Over haar werken en kun- ^J"8" f ™™>>»U«nde nen hoeven w|| hier verder t8"t0?nKe'?i,d niet uit te welden. J*1?18' •^uU?J» bul- Jacqueline Ide heeft leren f**?' van Kroatië genoemd wor- tekenen en schilderen aan 8panJe' de den. Verenigde Staten. ZIJ geeft les aan volwasse- Orgelkoncert Tereken nen aan het Koninklijk Mu- seum voor Kunst en Ge- e met olieverven, akwarel- len, pastel en keramiek. Naar aanleiding van het 40-jarig bestaan van de Lebbeekse KWB-afdeling komen Johan Verminnen en Tars Lootens op zaterdag 27 september naar zaal Ons Huis ln de Leo Duboisstraat. De beide rasartie sten brengen er hun nieuwste kreatie, "Zeilers ver van Huis", een programma met onder meer het overbekende nummer "Ik wil ik wil". Zeilers ver van huis behaalde al koppen in de nationale pers en kreeg er zelfs meerdere positieve kommentaren. De inwoners van Lebbeke en omgeving krijgen dus mete*^ een buitenkansje om de artiesten aan het werk\ -zien. Om er een waar familiefeest van te maken Wf een finanoieel vriendelijke happening werd de pftjt, Jbelbewust belachelijk laag gehouden. vsleohts 100 fr. De kaarten zijn te verkrijgen aan de ingang van de zaal. Er worden geen genummerde plaatsen voor zien, maar wel gaan de deuren open om I9u30. Het optreden begint om 20u30. tradities van het Kroatisohe lijke muzikaliteit dat zij te- volk en de rijke geschiede- recht de echte troubadours nis van Kroatië zelf, de tweede grootste republiek van Joegoslavië. Klapa Sibenik werd opge richt in 1971. Inmiddels heeft de groep zioh tijdens Op donderdag 2 oktober om haar vijftienjarig bestaan 20 uur heeft het volgende opgewerkt tot de eerste orgelkonoert plaats, dat de- troubadourgroep van het ze keer meeingerioht wordt land. Zangers en muzikan- door Jeugd en Muziek Sint- ten zijn niet alleen bijzon- Niklaas, der populair en geliefd bij Te dezer gelegenheid zullen «..A *■—-*— Gerda Lom- mezzo-sopraan; het Kroatisohe volk; zij optreden: staan ook muzikaal aan de baerts, top in hun genre. Georges Coppé, trompet en Op alle festivals waar zij Jan Van Landeghem, orgel, optreden, behalen zij de Het programma werd spe- hoogste onderscheidingen oiaal samengesteld voor de en ontvangen zij de meest jeugd en het grote publiek, waardevolle prijzen. Op het vermaarde festival van Split zijn zij de Jongste ja ren niet meer uit de eerste en ziet er als volgt uit: «Too- oata en fuga in d» (J.S. Bach); «Conoerto voor trom pet en orgel» (J.G.B. Neru- da), «Evening Hymn» (H. sohiedenis te Brussel en dit Puroell), «Wijzang-kanta- vanaf 1972. te» voor mezzo-sopraan, De samenstelling van haar trompet en orgel J. Van kleuren doet ze zelf en ze Landeghem, deze Cantate, houdt zich momenteel bezig op tekst van R. Tagore - in met het vervaardigen van vertaling van Frederik van ohinese keramiek een Eede, werd speoiaal ge- kunst apart! sohreven voor dit konoert Deze tentoonstelling, die en is opgedragen aan pas- zeker de moeite waard is toor A. Veroruyssen; «Pas- om te gaan bekijken, zal saoaglia in o» (J.S, Baoh); vrij toegankelijk zijn elke «Trompet Voluntary» (J. werkdag van 18 tot 20 uur Clarke); twee Aria's uit een en tijdens de weekends van oratorium van G.F. Haen- 10 tot 12 uur en van 14 tot del voor orgel, trompet en 20 uur. sopraan. bd ken naar een evenwichtige balans met plaats voor kolo riet, dinamiek en struk turen. Door toedoen van het klave cimbel brevat het repertoire dan ook komposities uit de barokke, klassieke en he dendaagse literatuur (17de, 18de en 20ste eeuw) met komponisten als Bach, Haydn, Clementi, Devien- ne, Pleyel, Levi, Villa-Lobos e.a. Het Trio Musioa Medicina Dolorum bestaat uit fluitist Dirk De Caluwé, cellist Paul Van Egghen en klavecinis- te Dominique Faveere. De Caluwé behaalde aan de Koninklijke Muziekconser vatoria te Gent en te Ant werpen een hele rist eerste prijzen en ook het Hoger Diploma voor dwarsfluit. Hij is solist bij het Filhar monisch Orkest van de B.R.T. Als leraar is hij ver bonden aan het Antwerpse conservatorium en de Lo kerse muziekakademie. Naast zijn aktiviteiten in de klassieke muziek is hij ook bedrijvig in de Jazzsektor, als lid van o.a. The Lazy River Jazzcombo en het De Caluwé-Matthijs Jazz kwartet. Cellist Paul Van Egghen studeerde aan het Gentse oonservatorium en is als le raar verbonden aan de mu- zlekakademies te Gent, Sint-Niklaas, Lokeren en Waregem. Hij maakte deel uit van prestigieuze ensem bles als het Collegium In strumentale Brugense en de Solisten van het Belgisch Kamerorkest; thans is hij als solist vooral free lance bedrijvig, Klaveoiniste Dominique Fa veere is, na suk8esrijke stu dies aan het Gentse conser vatorium, lerares aan de muziekakademies te Loke ren en te Waregem. Evenals haar echtgenoot Paul Van Egghen, is zij aktief in de kamermuziek en is ze ook als klaveoiniste verbonden aan het ensemble van Ru- dolf Werthen, de vroegere Solisten van het Belgisch Kamerorkest. Capella Parvula De Capella Parvula is in 1979 eerder toevallig ont staan toen enkele geoefen de koorzangers - verspreid wonende over de provincie Antwerpen - de behoefte aanvoelden om in kleine groep, minder gekende komponisten te bestuderen en uit te voeren. Het belangrijkste hierbij vindt het koor het nastre ven in harmonie en klank van een zo getrouw moge lijk beeld van het werk. Dit gebeurt vooral om reden van bezetting met oude werken uit de renaissance en de barok, waarin de na druk wordt gelegd op het natuurlijk woordaksent. Onder de geliefde kompo nisten van de groep vinden we o.m. Gallus Dressier. Orlando di Lasso, Palestri- na en Jan Pieterszoon Sweelinck. Toch behoren ook werken van heden daagse komponisten tot het repertoire. Waar het koor vooral de vreugde van het gezamenlijk musiceren vooropstelt, wil het toch ge regeld ook anderen daarbij betrekken. Zo trad het koor o.m. op in Turnhout, Brus sel, Be veren, Antwerpen en Beernem. Organist Paul Cré Zijn klavieropleiding kreeg Paul Cré (°1941) bij Jos De Greeve te Genk. Na zijn normaalschool en pedago giek aan de Leuvense uni versiteit, volgde hij aan het Koninklijk Vlaams Muziek conservatorium te Antwer pen orgel en muziekpeda- gogie en volgde er twee jaar de meesterkursus van wij len baron Flor Peeters. Om beroepsredenen ging hij nadien les volgen bij Her man Verschraegen te Geel en aan de Sint-Niklase Aka demie. De jongste jaren wordt hij geadviseerd door de muzikologe en klaveoi niste Christians Wuyts. Paul Cré was op verschil lende plaatsen hulporga nist, trad op tijdens koncer- ten en talrijke vieringen, zingt ook reeds 25 jaar met het Vokaal Ensemble Jo ch ems, dat in '84 zilver be haalde in het Japanse Taka- razuka. Hij schreef een drietal werken over de ont wikkeling van de orgelmu ziek: «De Zuidduitse Orgel meesters». «De jonge Bach» en een werk gewijd aan Si- grid Karg-Elert. Voor orgel komponeerde hij een «Con certino», een «Suite of Re- minescences» en thans staat een bundeling van ko- raalwerken op het getouw. DtuSint-Annakoncert heeft plaats op zondag 6 oktober om 19 uur in de 8int-Anna- kerk, Heirbrug te Lokeren. De otegangsprijs is 100 BF, houders van een CJP of een +3-Pas betalen slechts 70 BF. Het koncert wordt georga niseerd in samenwerking met de Kulturele Raad van de stad Lokeren en het Ge meentekrediet en staat on der de auspiciën van het Ministerie van de Vlaamse Gemeenschap, Dienst voor Muziek en Kulturele Film. L.

De Voorpost | 1986 | | pagina 13