Bellenaar Jef Van Den Steen: Jagers zijn steeds de kop van Jut GROENSEL een gloednieuwe Dendermondse stadskrant Wieze viert Oktoberfeesten en Kermis De Voorpost Vierde Haringfeesten Meisjesgidsen H. Kruis VP-Spelemee evalueerde werking Kaasfestijn ten voordele van Teledienst Buggenhoutse KWB de dansvloer op 16 - 26.9.1986 - De Voorpost Een cirkusgedoe. Al te gek. Typisch Belgisch. Tot die konklusie komt elk rationeel een vos of een ree neerleggen, denkend burger die aandachtig het «Uittreksel van de openingsbesluiten van het jachtseizoen 1986-1987» inkijkt en moet vaststellen dat de federalisering van de jachtmateries het de jagers geenszins makkelijker gemaakt heeft. Zeg nu zelf. Wie jaagt op de smient mag dat in het Brusselse en Waalse gewest van 15 september tot 31 januari, maar moet in Vlaanderen whchten tot 15 oktober. eenden. Patrijzen komen hier in de regio minder voor. Een aantal van deze jagers is ook aktief in de Ardennen. Volstaat het hier in Vlaande ren te beschikken over een aantal handtekeningen van ei genaars van jachtgronden, dan moet je in Wallonië aandeel houder «actionair» zijn. Een systeem dat eigenlijk makkelij ker toegang tot een jachtge bied verleent, vermits je ge woon een bepaald bedrag be taalt en je meteen aan de slag kan. Erg interessant vindt Jef Van Den Steen de jacht in het zuiden des lands nochtans niet. Er komt nl. minder kleinwild voor. Wel kan je af en toe eens Wat, vraagt Denderbellenaar Jozef Van Den Steen - over tuigd jager en verdediger van de jagersbelangen - zich af, moet je als Vlaams jager doen, die voor 15 oktober in Wallo nië aktief is? Je jachtbuit, bij manier van spreken bij de «Vlaamse Staak» achterlaten, want breng je zo'n smient bui ten het Brusselse of Waalse gewest, dan ben je in overtre ding. Het jagersverdriet - zo blijkt uit het gesprek met de Belle naar - vindt zijn oorsprong overigens niet uitsluitend in die ene vaststelling... Jagersvrienden Even voorstellen: Jef Van Den Steen is jager en maakt deel uit van de «Jagersvrienden», een los-vaste groep jagers - o.a. Cois Van Malderen, Pierre Brabants. Cois De Saedeleir, Miel Melckebeke, Pierre De Maeseneir, Toine Merckx, Louis Cardon en Robert Kep- pens behoren er toe - die op dinsdagavond nogal eens af zakken naar Café Prado te Lebbeke, om er aan elkaar hun jagerslatijn kwijt te geraken. Sommigen onder ons, legt Jef Van Den Steen uit, jagen in Herdersem. Anderen in Leb- ïtle™ M Vonten Steen: Stropen? Je zou er versteld van staan nen. fazanten, bosduiien en h°'ze op pad gaan (G. Breckx). Jagers: steeds de kop van Jut De jacht, een dure, elitaire sport? Hangt ervan af hoe je ze bekijkt, antwoordt de Belle naar. Je .moet natuurlijk over een geweer beschikken, maar dat koop "je tegenwoordig al vanaf een bedrag van zowat 12.500 fr. Daarnaast moet je vanzelfsprekend houder zijn van een jachtvergunning en een jachtrecht, een paar stevi ge laarzen ook en patronen. Maar laatstgenoemde zijn niet zo duur in aankoop. Wanneer je er de statistieken op nakijkt, stel je vast dat het aantal jagers lichtjes is toege nomen. Per jaar worden zowat 30.000 vergunningen afgele verd. Een aantal dat kwasi konstant blijft. Tegenstanders van de jacht be schuldigen jagers ervan tijdens hun bezigheden flink wat ge wassen' te vernielen. Jef Van Den Steen: steeds weer het zelfde liedje. Ofwel vernielen wij de gewassen, ofwel vreet het wild de gewassen kaal. Steeds zijn wij de kop van Jut. Het deed daarom goed, enige tijd geleden in een krant te lezen dat ergens in de buurt van de kust. boeren jagers ver zochten om wilde ganzen neer te schieten, omdat deze dieren teveel schade toebrachten. Jagers moeten meestal altijdl voor de schade opdraaien Stelt de boer schade vast, dan komt hij eerst naar de jager toe om het schadegeval finan cieel te regelen. Bereiken bei de partijen geen overeen komst, komt er gegarandeerd een proces. En wordt de zaak voor de vrederechter beslecht. Is het dan een geval van konij- nenschade waar bv. een be drag van 50.000 fr. mee ge moeid is, moet de jager gega randeerd het dubbele betalen. Zo gaat dat. Voor een jager komt het er ook op aan konijnen te kunnen «houden» in een gebied waar deze dieren geen schade kun nen aanbrengen. In een wei land bvb. Wetgeving niet gekoördineerd Beslist, benadrukt Jef Van Den Steen, de gewestvorming en de gevolgen ervan, hebben ons parten gespeeld. De ope ningsdata stemmen immers niet overeen, zodat je als jager die ook in Wallonië aan de slag gaat, voor problemen komt te staan. Daarnaast heb je wild soorten die in Wallonië wel en bij ons niet bejaagd mogen worden. Bovendien wil men nu nog de deur voor de stroperij wagen wijd openzetten ook. Er blijkt immers een wetsontwerp ge stemd - zo las de Bellenaar in de krant - dat bepaalt dat er voortaan niet langer een perio de vastligt tijdens dewelke handelaars een bepaalde wild soort mogen verkopen. Nu zou het wild het gehele jaar door verkocht mogen worden, op voorwaarde dat het om inge voerd wild gaat. Voor een han delaar valt die klip echter mak- kerlijker te omzeilen: eens hij een bewijs van ingevoerd wild in handen heeft, zit hij immers safe. En kan hij zich altijd bevoorraden door stropers. De reglementering die vroeger van kracht was - de handelaar mocht toen zelf bepaalde wild soorten in zijn koelkast zitten hebben en bij de opening van die jacht tot tien dagen na de sluiting ervan - beoordeelt de Bellenaar als rechtvaardiger en alleszins minder bevorderlijk voor de stroperij. Stroperfj Je zou er versteld van staan, aldus de Bellenaar, hoeveel stropers, ook in onze regio, nog aan de slag zijn. De stro perij behoort nog geenszins tot de romantiek, 's Nachts, van uit een wagen - ze zijn dus erg mobiel, de stropers - wordt het wild, in het licht van de kop lampen. met een 6 mm-geweer voorzien van een geluidsdem per, weerloos neergeknald. Eens de oogst is binnengere den en het wild dus «bloot» komt, schieten de stropers in aktie. Ze rijden met hun wa gen gewoon het stoppelveld op. Onlangs nog vonden we een haas die geraakt was, maar er nog in geslaagd was weg te geraken. Een halfwas eksem- plaar dan nog. Mensonterend, dergelijke praktijken! Dat is gewoon dieren afslachten. Een haas moet m.i. lopen wanneer je hem schiet en iets wat plui men heeft, moet vliegen. Wat de stropers doen is te vergelij ken met het schieten op een schietkraam op de kermis. Hun buit? Wordt soms versja cherd in een café, soms ge schonken ook. Sommigen ken nen bovendien de weg naar de wildhandelaars. Zijn de stropers mobieler ge worden, anderzijds is het risi- ko van hun bezigheid toch toe genomen. Vroeger riskeerden Met als aanloop de parlementsverkiezingen van 1985, schoten de groenen dit jaar pas goed uit de startblokken te Dendermonde. Dit vindt zijn neerslag in het eerste nummer van GROENSEL, het driemaandelijks tydschrift van AGALEV-Dendermonde. Sinds verschillende maanden volgt AGALEV-Dendermonde de gemeentelijke politiek van nabijDé gemeenteraden worden telkens bijgewoond. Elk openbaar onderzoek wordt grondig bekeken met dikwijls een gefundeerd bezwaar tot gevolg. Op diverse manieren probeert de Agalev - kern zich te informeren. Intussen werd verder gewerkt aan de opbouw en uitbreiding van de plaatselijke groep. Uit de kontakten met de Den dermondse politiek bleek voor Agalev al gauw dat er heel wat misloopt met het gemeentebe leid. De nieuwe Vlasmarktbrug vindt Agalev een mislukking. Deze kon nochtans op een gunstig advies van schepencol lege rekenen. Agalev stelde verontwaardigd vast dat het rooiplan voor de provinciale weg Appels- Schoonaarde de goedkeuring kreeg van de meerderheid en de SP. Nochtans dienen hier voor meer dan 100 woningen te wijken. Deze huizen werden helemaal onterecht als krotten bestempeld door schepen Die- rick. De meerderheid slaagde er onlangs ook in een BPA op te stellen in de wijk Lutterzele, waartegen een hele waslijst be zwaren werden geformuleerd, met een reeks tekortkomingen die in omgekeerde verhouding staan tot de grootte van het gebied, Agalev vindt het kippenbedrijf van Michel Dierick een spre kend voorbeeld van verkeerd begrepen dienstbetoon. Omdat gemeentelijke (en an dere) politiek een zaak dient te zijn van alle burgers vond Aga lev het noodzakelijk aan deze vaststellingen een grotere be kendheid te geven. Omdat Agalev bovendien voorstander is van een zo ruim mogelijke informatie, werd gekozen voor een Dendermondse stads krant. Deze periodiek zou voor iedereen betaalbaar zijn en zou zich tot doel stellen de inwoners meer te betrekken bij het gemeentelijk beleid. Omdat dit tijdschrift tegelijk een bindmiddel zou dienen te vormen met alle groendenken- de inwoners van Dendermon de, werd gekozen voor de benaming GROENSEL. GROENSEL betekent immers ook: «iets om groen mee te verven». Met GROENSEL werkt AGALEV aan een groe ner Dendermonde. Het eerste nummer werd op grote schaal aan Dendermondse gezinnen toegestuurd met een verzoek tot abonnering. Bij elk num mer zal een andere groep be woners worden aangeschre ven. Ook naar aanleiding van bepaalde buurtproblemen zal aan GROENSEL een grotere verspreiding worden gegeven. Mettertijd hoopt men aldus el ke inwoner eenmaal te be reiken. In het eerste nummer worden een hele reeks plaatselijke he te hangijzers besproken. Met het magazine-formaat, het veelvuldig gebruik van foto's en tekeningen, de aantrekke lijke lay-out en een vlot taalge bruik zijn alle voorwaarden voorhanden voor een ruime verspreiding. Een jaarabonne ment kost bovendien slechts 150 fr. Wie dit nog niet kan betalen, kan GROENSEL mits het toesturen van een kaartje gratis ontvangen. Uiteraard zijn steunabonne- menten voor de beginnende Agalev-kern zeer welge komen. Wie zich wenst te abonneren kan zich wenden tot het Aga- lev-sekretariaat, Bakkerstraat 70 te 9150 Grembergen of tele fonisch op nummer 052- 21.89.44. De som van 150 fr. of een grotere bijdrage kan overge schreven worden op bankreke ning 001-1655608-88 van Agalev-Dendermonde Op voornoemd adres en tele foonnummer kan men ook meer informatie bekomen over Agalev en haar werking te Dendermonde. Met GROEN SEL wil men immers ook het ledenbestand uitbreiden. Ak tie ve Agalev'ers zijn op het sekretariaat dan ook van harte welkom In het eerste GROENSEL wordt ook uit voerig de klemtoon gelegd op de noodzaak van een grotere politieke interesse. «Onze de- mokratie kan slechts blijven bestaan en verbeterd worden als zoveel mogelijk burgers zich voor politiek interesse ren», zo meent de GROEN- SEL-redaktie. En ze vervolgt: «Zoniet is de kans groot dat een of andere schurk, gedre ven door macht of geld, dit land of dit stadje naar zijn hand zet. En vroeg of Iaat zal deze politieker zich ook met jou bemoeien». In dit edito- riaal en in een artikel over «de kippenhistorie Dierick» wordt nadrukkelijk verwezen naar een «gemeentelijke» terreur. Agalev vindt het verontrus tend dat men in de gemeen teraad en elders meer en meer hoort spreken over naamloze telefoontjes, bedreigingen met broodroof en vandalisme. In verschillende artikels geeft Agalev-Dendermonde haar vi sie, met konkrete voorstellen, op meerdere gebieden van het gemeentebeleid zoals: in spraak en informatie, een aan gename wandel- en winkelom geving in de Dendermondse binnenstad, de verkeersveilig heid en leefbaarheid van de deelgemeenten zoals Appels, Schoonaarde, Baasrode en Oudegem, een gemeentelijk landbouwbeleid, de Dender mondse kunst- en groenpoli- tiek, het tewerkstellingsbe- Van vrijdag 26 september tot en met zondag 12 oktober Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Schektestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel 052/21 40.60 Telex 25765 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Drukkerij A. De Cuyper-RobbereeW Drukkerijstraat 11 9140 Zete Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Redaktie Waasland: W Vloebergh Abonnementendienst: tel. 052/21.40.60 jaarabonnement 1.800 F 6 maand 925 F 3 maand 475 F los nummer 38 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Na een jaar onderbreking o.m. als gevolg van het Heizel- drama - worden de W.O.F. opnieuw georganiseerd, zij het dan afgestemd op een breed Belgisch publiek. Wie hel ontstaan, de groei en de bloei van deze bierfestij nen 300.000 bezoekers in 1979! - heeft meegevolgd, denkt onwillekeurig terug aan een gouden kwarteeuw volksver maak met sterk-muzikale inslag. Menigeen herinnert zich nog de prachtige feeststoeten, de unieke stemming in de bierhallen, de kleurige folklore-expo in zaal C, de wrieme lende massa op het attraktieplein, de van volk uitpuilende dorpscafé's, de W.O.F. vlaggenweelde langs de centrum- straten, de lange buskaravanen met de mensen van de derde leeftijd... en zoveel meer nog. Komt dit ooit weer? Wanneer en in welke mate? Ofschoon de (re)organisatoren op deze vragen het antwoord nog niet kennen, hebben ze toch beslo ten de 30ste uitgave van de Wiezefeesten op het getouw te zetten, uiteraard met andere inzichten dan weleer. Intussen kan ook de traditionele Wieze- kermis gehandhaafd blijven. 30ste editie Het sterk Belgisch getint WOF. programma start op vrijdag 12 oktober om 18 u. met een grote verlichte avond- markt op het attraktieplein. In Halle A presenteert Micha Marah een Play Back Show om 20 u., geanimeerd door Mar leen, Salim Seger, Bobby Prins en Pascal Laurent. Op dat uur wordt er in Halle C Beierse stemming geblazen door de Duitse Oberreitnau-Kapelle en de Alpine Oompah Band uit het Engelse Leicester. Op zaterdag 27 september is er om 16 u. enkel op reservatie - WKM Tijl Uilenspiegel-Leb- beke is in het werkjaar '86-'87 (dat op 5 oktober 1986 start) 25 jaar jong. Toch heeft het 21 jaar geduurd vooraleer deze beweging over een degelijk onderkomen kon beschikken. De meisjesgidsen zijn sedert een drietal jaren gehuisvest in houten lokalen, gelegen nabij de parochiekerk in de Minnestraat. Tijdens de «bouwwerken» vormde zich spontaan een groep medewer kers, die hun inzet voor de gidsen H. Kruis ook na het voltooien van de lokalen zou den verderzetten In 1983 vatten deze mensen (Jan Meert, Roger Moortgat, Jean Bettens, Morris Van der Vreken en hun echtgenotes) het plan op om ook financieel bij te dragen tot het tot stand komen van de nieuwe jeugdbe wegingswoonst. Daartoe orga niseerden zij een Haring- en Pensenfeest. Het succes van deze onderneming vroeg om herhaling. Ondertussen zijn zij reeds aan hun vierde haringfeest toe. De oorspronkelijke werkgroep breidde zich inmiddels uit met verschillende ex-leidsters van de beweging en een aantal sympatisanten, die zich even eens vrijwillig en onbezoldigd inzetten voor «de goeie zaak». Dit jaar zal het volkse eetfes tijn -plaatshebben in de tent, opgesteld op de speelplaats van de vroegere jongens school, Minnestraat Lebbeke. De eerste haringen rollen van de barbecue om 19 u. Eén portie haring of pensen kost 150 fr. De opbrengst ervan zal besteed worden aan verdere verfraaiing van de lokalen en vernieuwing van materiaal. Iedereen wordt hartelijk uitge nodigd. een optreden van de Oberreit nau-Kapelle, wijl om 18 u. in Halle C het orkest Carl Herberger van de partij is. Zondag 28 september wordt om 15 u. op het feestplein aan de Hallen, taptoe geblazen met een machtsvertoon van de boeienkoning Joe Alcatraz, en spektakel door «Het stille korps van een diepzeedui- ker«... Om 20 u. geven de Strangers katoen in Halle C. Maandag 29 september ge denkt Wieze zijn afgestorve nen in de zieledienst van 10 u., en de alomgekende bedevaart- mis t.c.v. de Allerheiligste Sal- vator wordt opgedragen op kermisdinsdag om 10 u. Na die dienst is er processie naar het St.-Salvatorkapelleken, en taptoe door de Koninklijke Fanfare St.-Cecilia van Wieze in het dorpscentrum. Traditie getrouw wordt op kermisdon- derdag in de Kloosterstraat, vanaf 14 u. de veeprijskamp ingericht. Voor vrijdag 3 oktober staat op de affiche: om 20 u. in Halle A: in het kader van het «Jaar van het Bier», feestkwis, gepresenteerd door Johan De Maeyere. De winnaar krijgt zijn/haar gewicht in Wieze-pils cadeau. In Halle A is er van 22 u. af een Country en Western- night m.m.v. BRT 2 - Oost- Vlaanderen, naast Kitty Prins, Jimmy Lawton, en The Gol den River Band. In Hall C komen de jazz-liefhebbers aan hun trekken met «Rudy Balliu Society Serenaders». Zaterdag 4 oktober komen - enkel op reservatie in Halle A van 16 u. af de Musikcrs van de Trachtenakapelle Elmar Vogel op het podium, wijl van af 18 u. in de Halle C het orkest van Carl Herberger concerteert. Op zondag 5 oktober - de vroe gere 8ste kermisdag van de Wiezenaars - is er om 10 u. rommelmarkt op het attraktie plein, om 15 u. op dezelfde plaats en plein in Halle C, Wieze Taptoe, opstijgen van warmeluchtbailons en de vi suele absurditeiten van Wurre wurre. Om 20 u. in Halle C: Carrousel Folies Dille ^n zijn Superlatieven in een spektakel van glans, show en pret. Een uitzonderlijk gebeuren is wel de Nationale Studentena vond op donderdag 9 oktober met Bart Peeters, Mac Duffy, en de Gentse Studentenfan fare. Vrijdag 10 oktober is er van 12 u. af in Halle A een Namiddag voor de mensen van de derde leeftijd gepresenteerd door Jan Theys, met het showorkest Henk Van Montfoort. In die zelfde zaal om 20 u. weer Play Back voorgesteld door Micha Marah, de winnaar van deze Superfinale ontvangt een Alfa Romeo 33, en als prijs van het publiek is er een verblijf van één week in een appartement te Niederau in Tyrol. In Halle C zal het van 20 u. af bruisen van Reggae en Rock. Op zaterdag 11 oktober om 16 u. in Halle A, enkel op reser vatie, konccrt door de Trach- tenkapelle Mariathann met Ernest Spieler, een orkest met 45 mannelijke en vrouwelijke muzikanten. Het orkest Carl Herberger verzorgt om 18 u. in Halle C een optreden. De sluitingszondag 12 oktober begint met een rommelmarkt op het attraktieplein om 10 u., om 15 u. op dat plein en in Halle C, Wieze-Taptoe met krachtpatserij door John Mas- sis, en straatanimatie. Op die laatste kermisdag pre senteert Walter Capiau om 20 u. in Halle C een bijzonder Kwisprogramma. Als eerste prijs een skivakantie geduren de één week, voor 2 personen Zoals gezegd een gevarieerd, Belgisch en veelbelovend feestmenu! J. Van Landuyt Buggenhout Dat VP-Spelemee te Buggenhout stilaan een begrip wordt, bewijst het stijgend aantal kinderen dat de voorbije jaren aan de aktiviteiten deelneemt. Het gemiddeld aantal aanwezigen liep van 55 in 1982 weliswaar terug tot 52 in 1983, maar neemt sindsdien gestadig toe: 62 in 1984, 92 in 1985 en 98 dit jaar. Op 10 juli jl. werd een maksimale belangstelling van 155 genoteerd, op 11 augustus kwamen er slechts 80 kinderen opdagen. Meteen het kleinste aantal dit jaar. Jef Van den Steen: de koördinatie van de openingsbesluij ten in de drie gewesten vormt een dringende noodzaak (G. Breckx). ze tijdens hun aktiviteiten ge stoord te worden door een of andere veldwachter op een al dan niet oude fiets, nu wordt bij een inbreuk meteen rijks wacht of politie gewaar schuwd. Een drietal jaren geleden, her innert Jef Van Den Steen zich, hebben we eens drie stropers in één klap gevat. Ik legde toen klacht neer, maar eer die klacht op papier werd gezet moest ik flink wat formalitei ten vervullen: een fotokopij van de kadasterplannen, van de handtekening enz. Kortom, het vergde zo'n administratie ve rompslomp dat je de nei ging zou hebben gekregen de zaak ongemoeid te laten. Jager-jachtwachter Neen, werkt Jef Van Den Steen onze onwetendheid weg, je kan niet zomaar een jacht vergunning aanvragen. Daar toe moet je een jachteksamen afleggen. Met ofwel een ver gunning klein wild, ofwel een vergunning groot wild, ofwel de beide vergunningen als in zet. Het aantal vragen varieert naargelang het type-vergun- I ning Tijdens dit eksamen. dat elk jaar uitgeschreven wordt door de dienst Waters en Bos- i sen (Bos- en Groenbeheer) I wordt o.a. de kennis getoetst van de jachtwetgeving en de I wildkennis Dergelijke eksa- men werd ruim tien jaar gele- den ingevoerd. Oudere jagers genoten toen van een over- gangsregeling. Wie jachtwachter wil worden I moet overigens ook dergelijk I eksamen afleggen. Jammer ge- I noeg wordt vastgesteld dat sommige jachtwachters ook ja- 1 gersambities koesteren. En de I kombinatie van de twee vindt de Bellenaar ongezond. De weg naar misbruiken ligt dan I open Ook aan dergelijke toe- I standen zou wat mogen wor- I den gedaan. Maar eigenlijk, besluit de ge- I sprekspartner, zouden de ja- I gers al heel tevreden zijn I mocht de overheid ertoe over- I gaan de openingsbesluiten in I de drie gewesten beter op me- I kaar af te stemmen. Pierre Van Rossem. I Op zaterdag 4 oktober c.k. organiseert Teledienst een kaasfest(jn, dat doorgaat in de feestzaal van het Heilige- Maagdcollege te Dendermonde (ingang langs de Noordlaan of achter de O.-L.-Vrouwekerk - ruime parkeergelegen heid op beide speelplaatsen). Vanaf 18 uur tot zelfs laat in de avond kan je er komen genieten van een gevarieerde en rijk gevulde kaasschotel met brood tegen de kostprfjs van 200 fr. per persoon. Ook kinderen zijn welkom: zij betalen 100 fr. Het wordt alvast een gezellige en sfeervolle avond, die muzikaal wordt begeleid door volksmuziekgroep 't Kof- ferke. Er is doorlopend tombola met waardevolle prijzen, ons geschonken door handelaars uit Dendermonde en omge ving. We hopen op dit kaasfestijn ajle vrienden en sympatisan ten van Teledienst te ontmoeten. Uw aanwezigheid maakt het Teledienst mogelijk zijn werking voor «mensen in nood» verder te zetten. Inlichtingen: TELEDIENST (Centrum voor Maatschap pelijk Werk - Dienst voor Vrijwilligershulp), Vlasmarkt 29, 9330 Dendermonde, tel. 052-21.51.35. Binnenkort zal de tijd voorbij zyn dat de Buggenhoutse KWB hun heil zochten in de vlucht, wanneer op een danspartij een vermenigvuldigingsdans wordt gespeeld. De KWB van Buggenhout heeft haar leden ertoe aangezet om deel te nemen aan een danskursus die begin oktober zou aanvangen. Het voorbije jaar hebben een sers wegwijs maakt in de En- twintigtal koppels een dergelij- gelse en Weense wals, de ke kursus met vrucht door- Quick-Step, de Jive, Cha-Cha- staan. Vandaar dat men een Cha en Rumba. Op tijd en nieuwe reeks voorziet en de stond wordt er overgeschakeld Jians bestaat dat men zelfs naar naar de moderne dansen. Dis een ontdubbcling zal over- co en old-time dansen. De kur- gaan. Dat zou dan een reeks sus richt zich tot iedereen die zijn voor beginnende dansers belangstelling heeft. Zowel en een voor gevorderden. De j°ng a's oud is welkom, van 8 lessen zouden gegeven worden tot 88 jaar, zo zeggen ze bij de op maandagavond, telkens Buggenhoutse KWB Zelfs vanaf 20.00 uur stipt. Geen toevallig gevormde koppels Buggenhouts uur dus. De twee van harie welkom, reeksen omvatten tien lessen Men kan inschrijven bij Her van minstens anderhalf uur. man Meersman, Vierhuizen 47 Men vraagt een inschrijving te Buggenhout of bij Luc Van van 1.100 fr. per persoon voor dcn Elzen, Weiveld 47 te Bug deze lessenreeks die de dan- genhout (052/33.62.80). In totaal werden 241 kinderen ingeschreven, van wie er 62 gebruik hebben gemaakt van de VP-bus die de ophaaldienst verzekert voor de centra Op stal, Opdorp en Briel. Ook de warme maaltijden vielen in de smaak. Tijdens de voorbije zo mer werden er niet minder dan 846 bedeeld, een gemiddelde van haast 45 per dag. Voor de opvang en de begeleiding zorg den 30 enthousiaste' moni toren. Gezien de toenemende belang stelling voor de Spelcmee-wer- king hebben de verantwoorde lijken ook het aanbod uitge breid. Reeds tWèe jaar wordt een paaswerking opgezet, met dit jaar een gemiddelde inte resse van 76 bezoekers per dag. Bij wijze,van éksperiment werden dif'jaar ook de deuren opengezet voor de 12- tot 14- jarigen en dit gedurende veer tien dagen. Een 14-tal jonge ren hebben aan deze aktivitei ten deelgenomen. Volgend jaar stelt Spelemee een apart programma samen voor deze leeftijdsgroep, gedurende de gehele VP-werking. Het gebruik van het nieuw speelplein achter de sporthal, zal wellicht evenmin vreemd zijn aan deze toenemende in teresse. Het gemeentebestuur van Buggenhout, vertegen woordigd door jeugdschepcn Pierre Stallaert, aldus de VP- vcrantwoordelijken, heeft blijkbaar veel vertrouwen in onze werking. Dankzij hen hebben we een zeer avontuur lijk speelterrein mogen uitbou wen, met allerlei speeltuigen en een ruim chalet. Het ont werp van het speelplein werd volledig aangepast aan de be hoeften van onze werking. Hiertoe werd een werkgroep in het leven geroepen bestaan de uit de Spelemee-bestuursle- den, die de ideeën hebben uit gewerkt: Dany Heymans, An- I toine de Raes, Pierre Stallaert en Raf Lambrechts. Andie Delmotte zette deze ideeën om in uitvoerbare plannen met een verantwoorde inplanting. Een oude droom werd werke lijkheid. Volgend jaar zal het tien jaar geleden zijn dat VP-Spelemee in de schoot van de jeugdraad de organisatie van het speel plein overnam van St.-Vincen- I tiiis. Ook dat jaar, hoopt VP- Spelemee, moet een sukses worden. Pierre Van Rossem

De Voorpost | 1986 | | pagina 16