t VERDIENDE EERSTE OVERWINNING MAREK KUSTO MAAKT HET VERSCHIL KSPRÏ5 DE PLOEG GROEIT! WAT DRINKEN WE IN OSLO EENDRACHT AALSTNIET NAAR DE SLACHTBANK? LEO CANJELS "IK HAD IN FEITE NIETS MEER VERWACHT" THIEU BOLLEN (WATERSCHEI) GEBREK AAN ZELFBEHEERSING 18 - 26.9.1986 - De Voorpost VOETBAL FC ANTWERP - SC LOKEREN 0-1 Sporting Lokeren heeft tot de vierde speeldag moeten wachten om eindelijk te scoren. Bovendien heeft het team van trainer Anthuenis geenszins de twee punten gestolen. De jonge Wase garde bezorgde "the great old" een meer dan moeilijke voetbalavond. 4.500 toeschouwers volgden het duel en meteen is ook een einde gekomen aan het Antwerps-experiment om, gezien de grote konkurrentie op zaterdag en zondag, de thuis wedstrijden af te haspelen op vrijdagavond. Lokeren was wellicht de laatste vrijdagse bezoekers. Voor de Durmeploeg werd het de eerste overwinning dit seizoen. Na driemaal een ge lijkspel krijgen de tricolores eindelijk waar ze recht op heb ben. Waar het Aimé Anthue nis'van bij de aanvang van het seizoen om te doen was uit de degradatiezone te blijven, prijkt zijn team nu plots in de top van de klassering. "De zege op Antwerp was zeker verdiend", weet speler Patrick Van Veirdeghem ons te vertellen. "De eerste- helft was gelijk- opgaand. Antwerp trachtte het spel te maken, wij van onze kant namen een eerder af wachtende houding aan. Er waren dan ook geen gevaarlij ke kansen te noteren. Enkel Dimitri M'Buyu bezorgde Svi- lar op een bepaald ogenblik de daver op het lijf door alléén voor het Antwerp-doel op te duiken. Even latpr moest de Joegoslaaf nog eens gepast uit halen om een bal uit de voeten van Patrick Versavel te pikken. Het kon toen al 0-1 geweest zijn, maar een gebrek aan tem po hield ons van het verdiende doelpunt. Tot dan op de 43ste minuut de Antwerpse doelman toch verslagen werd. Door Da- Ie Tempest, alweer typisch op z'n Engels. Na de koffie bracht de tegenstander een aanvaller meer op het veld wat resulteer de in een duidelijke rood-witte Het werd ons in die periode danig moeilijk ge maakt. Gelukkig konden we de aanvalsdrift van onze tegen stander tijdig temperen en na dien zelfs enkele mooie kansen scheppen. Vier of vijf open doelkansen in die tweede helft konden spijtig genoeg niet ver zilverd worden", stelt Van Veirdeghem. Aan de Lokerse scoremachi ne blijkt dus wel degelijk een en ander te haperen, of heb ben we het mis? "Wanneer ik eens terugblik op de vier voorbije wedstrij den, dan kan ik enkel maar zeggen dat we mits een beetje geluk nog verder hadden ge staan. Dat scoren, ja. Een feit is dat we een resem kansen onbenut lieten. Ik wijt het aan gebrek aan zelfvertrouwen binnen onze jonge ploeg. On- kans, gemiste kansen, het kleine beetje geluk, drie fakto- ren die van enorm belang zijn. Scoren kan je niet forceren en er is momenteel nog geen re den tot paniek. Dat bewijst trouwens onze plaats in de rangschikking. Bovendien spe len we dit jaar nog niet voor de titel", lacht de Lokeraar. "We moeten gewoon van wedstrijd naar wedstrijd toeleven, niet te ver vooruitkijken en ook niet achterom." Het totnogtoe afgewerkte programma van Sporting Lo keren kan men niet bepaald gemakkelijk noemen. Miljoe nenploeg KV Mechelen én het vorig seizoen op Europees vlak schitterende Waregem moes ten zich tegen het Daknam- team met de halve inzet tevre den stellen. Antwerp daaren tegen werd de das omgedaan door een attraktief spelend Sporting. Rood-wit akteerde als een nest bange hazen en moest bijgevolg de twee pun ten uit handen geven. "Toen ik bij de aanvang van de kompetitie de kalender be keek dacht ik dat de vier eerste tegenstanders best te pakken waren. Op papier gemakkelij ke tegenstanders, de realiteit was wel een ietsje anders. Vooral dan wat Waregem en KV Mechelen betreft. Spijtig dat we uit de vier eerste mat chen niet meer konden halen, de zware kleppers moeten nu nog komen en met het oog daarop was ieder puntje, ge sprokkeld begin dit seizoen, aardig meegenomen", besluit Lokerse Patrick. Zondag a.s. om 15 uur neemt Sporting Lokeren het op Daknam op tegen FC Luik. Trainer Waseige en zijn pou- lains zijn er alvast van verwit tigd dat de jonge Lokerse leeu wen fel van zich af zullen bijten. Onder voorbehoud nog ver melden dat het team dat vrij dag jl. de overwinning behaal- men gekwetste Angelo de op FC Antwerp, aan de Nyskens tegen zondag te reku- aftrap staat. Bovendien hoopt Pereren. Vivian Bogaert Voetbal. Patrick Van Veirdeghem van SC Lokeren. BEVEREN - RWDM 3-1 Ook na de vierde speeldag in de nationale voetbalkompetitie blijft SK Beveren ongeslagen en de Waaslanders zitten dan ook verder in de top van de rangschikking. En toch bleek RWD Molenbeek weer een moeUyk te maneuvreren tegenstander, kwam Beveren zelfs op achterstand en werden de geel-blauwe voetbalgezellen van het Freethiel pas wakker geschud na de onterechte uitsluiting van David Fairclough. Een grandioze Marek Kusto maakte toen het verschil. Beveren-RWDM 3-1. Schmedding maakt hier vanuit een kluwen spelers met het hoofd een zeer mooie goal (dw) Beveren, zonder de gekwet ste Ekeke en zonder Stalmans die na zijn lieskwetsuur nu met een rugletsel weer twee weken onbeschikbaar blijft, kon in de beginfase van de wedstrijd nooit tempo maken en de spit sen Schmedding en Fairclough zaten stevig in de greep van de bezoekende verdediging. Al leen Paul Theunis liep in het eerste kwartier dicht bij een degelijke doelkans. RWDM draaide niet beter maar toch waren het de Brusselaars die nog voor het halfuur na aardig werk van Wawa via Thairet op voorsprong kwamen. Beveren zocht in de resterende minuten van de eerste helft tevergeefs naar de goede tegenzet en al leen de grote inzet van Franz- Josef Schmedding, de stevige Duitse aanvaller weet dat hij voor zijn plaats moet vechten, bracht de Waaslanders weer even hoop. Hij liep echter vast in de Brusselse afweerlijn. Trainer Novak bracht na de rust Lemoine in de ploeg en de werkkracht van Beveren ver hoogde erdoor. Maar het was vooral Marek Kusto die toen al het verschil leek te zullen ma ken. Toch nog even wachten misschien... scheidsrechter Goris zou eerst een handje toesteken. Fairclough werd echter wel het slachtoffer want de Britse aanwinst van Beve ren moest rond het uur heel onverwacht naar de kleedka mer. Een stevig, maar hele maal sportief, duel tussen Fair clough en Cossey werd door Goris met rood bestraft. Fair clough moest voor de tweede keer in zijn karrière vroegtij dig naar de kleedkamer. Dat na tien jaar Liverpool. Beve- wtm TERUGWEDSTRIJD EUROPEES VOETBAL De Waaslanders die volgende week naar Noorwegen trekken gaan minder als fjordentoerist dan als fervente voetbalsupporter naar het land bij de poolcirkel. En toch, SK Beveren lijkt ondanks de magere 1-0 voor sprong zonder al te veel moeite voorbij Valerengen te moeten komen, wordt korte trip ongetwijfeld ook een kennismaking met het ruige en majestueuze Noorwe gen. En fjorden, in feite overspoelde gletsjerdelen, zal men ook leren kennen, al was het maar omdat Oslo diep op het einde van de Oslofjord ligt. Oslo, de hoofdstad. De grootste stad van Noorwegen. Een stad die fris aandoet door de vele parken en door de meren en beboste heuvels in de omgeving. In de stad zelf treft men tuinen, boerderijen en boomgaar den aan. Wat verwonderlijk voor een stad met ruim 500.000 inwoners. De grootste vraag voor de enkele Beverse supporters die geel en blauw op hun Europese voetbaltocht vergezellen blijft ondertussen wat men in Noorwegen zal drinken en hoeveel dat zal kosten. Want Noorwe gen is duur. Noorwegen heeft jarenlang alle sterke drank uit de stad geweerd en ook nu nog heeft het land 'droge' en 'natte' steden. De inwoners van elke Noorse stad stemmen zelf over droog of nat zijn. In zo'n natte stad is er trouwens maar één drankwinkel, een staatsdrank- winkel. De omzet in die winkels is natuurlijk erg groot en de prijzen liggen zowat driemaal hoger dan bij ons. Geen wonder dus dat nogal wat Noren thuis een borrel distilleren. Maar de Waaslanders moeten nog niet wanhopen. Hotels en restaurants mogen wel een borrel schenken, cafés zoals wij die kennen bestaan er niet in het land der Noren. De Vikings van weleer zullen trouwens wel sterker bier gedronken hebben dan het Pilsner en Bayer van nog geen vijf procent alkohol dat nu wordt voorgeschoteld. Er is Lageröl maar dat vocht schuimt alleen maar als bier maar smaakt als water. De Noren zijn straffer in de kortekes. Een Noorse likeur is St.Hallvard, de Noorse brandewijn heet Aquavit. En, net zoals bij de Oostenrijkers, heeft men in die brandewijn een geweldig groot gamma. De echte Noorse aquavit moet trouwens in een tonnetje op een schip naar de evenaar worden gevaren, onderweg goed geschommeld worden en pas dan op de fles getrokken. De voetbal niet vergeten, de rekening betalen. God reise. Zegt men in Noorwegen. Hugo Aerts Beveren-RWDM 3-1. De mee opgerukte Maes maakte een doelpunt van waarde. Doelman Delen was precies het noorden kwijt (dw) ren werd er echter beter van. De Wase voetballers werden immers leeuwen en RWDM moest wijken. En dus... Marek Kusto. Kusto, die na de komst van trainer Novak plots niet meer zo goed bleek te zitten. De werkkracht van de Pool werd steeds weer in twijfel getrok ken en het leek of Marek fel voor een vaste stek moest vechten. Novak zag Kusto lie ver in de rol van spelverdeler terwijl de speler zelf zich het beste voelde als flankverdedi ger. Na de wedstrijd tegen Mo lenbeek bleek Novak al heel wat blijer met zijn Poolse voet baller. Kusto beukte tegen de Brusselse muur en hij vond in de persoon van Schmedding een ideale afwerker. Acht mi nuten na de uitsluiting van Fairclough kwam Beveren langszij en vermits even later ook Wawa na een tweede gele kaart van het veld moest ver loor RWDM zijn overwicht. Beveren reageerde laaiend, entoesiast en de gemoedsge steldheid van de spelers sloeg over op de dunbevolkte tribu nes. Beveren bleef aanvallen met een grandioze voetbalvir tuoos in de persoon van Kusto. Een van de keurige voorzetten van Kusto werd door alweer Schmedding verlengd en Beve ren kreeg waar het recht op had. In de laatste minuten van de wedstrijd rukte verdediger Maes nog diep in de Brusselse defensie. De nederlaag van de Brusselaars werd nog duide lijker. SK Beveren wacht verder op het herstel van Stalmans en Marinclli maar de geelblauwe voetbaltrein bewees zaterdag toch al tegen een heerlijk tem po te stomen. Ook ai had men daar een speldeprik van scheidsrechter Goris voor nodig. Hugo Aerts De Waaslanders hebben in Lier zeer wijs gespeeld, al hebben ze dan de zege niet mee naar huis kunnen brengen. Op een klein halfuur van het einde stonden ze nog met 1-2 voor, maar in de laatste 27 minuten moesten ze nog twee treffers inkasseren, eigenlijk onverdiend, want de Klaas jes hadden een moedige wedstrijd geleverd. De sfeer bü geel-blauw lijkt opperbest en het laatste kontrakt, dat van Gino Nys, is eindelyk geregeld. Als het financiële zwaard van Damocles nu ook nog volledig kan wegge werkt worden, dan wachten de Waaslanders nog mooie dagen met dit jonge ploegje. LIERSE - SINT-NIKLAAS 3 - 2 Afgaande van hetgeen we tegen Waterschei - in de tweede helft althans - te aanschouwen kregen, zou het er naar uitzien dat Eendracht Aalst zondag a.s. op het Lisp te Lier een pak slaag te wachten staat van een ploeg, die na 33 jaar in 's lands hoogste afdeling doorgebracht te hebben, al dit seizoen de verloren gegane stellingen wil heroveren. Het "bescheiden" Aalst staat blijkbaar laag aangeschreven bij de book makers. Maar er is een maar aan verbonden. Is het niet zo dat iedere match moet gespeeld worden en het eindresultaat afhangt van vele faktoren? Dat maakt het juist zo spannend bij voetbal. "In ieder geval zal Aalst zich niet als een gewillig lam naar de slachtbank laten leiden", zegt voorzitter Van de Waeter. Als we hem verder goed begrepen hebben wordt tegen KLSK geen show weggegeven. Vanuit een verdedigende stelling zal geprobeerd worden op de counter te spelen. Een andere taktiek kan moeilijk uitgekiend worden omdat Eendracht over geen patron beschikt die op het middenveld de operaties kan leiden en waaraan de rest van het team zich kan optrekken. Luc Limpens en Jan Hoebeeck zouden dat wel aan kunnen. Beide klassevoetballers meldden zich in de loop van de week echter gekwetst. Geveinsd of niet? Dat kan door ons moeilijk uitgemaakt worden. Boven dien valt Crahay met vier weken schorsing uit de boot. Ja, eerste stuurman Canjels heeft het bepaald niet gemakkelijk om met een onervaren bemanning de zware storm te trotseren die Eendracht momenteel bedreigt. (abl) In de eerste helft speelde Sint- Niklaas zeer voorzichtig en be houdend. Het liet de Lierse aanvallen komen en ving die goed op, aanvallen die trou wens steriel waren en bleven. Het publiek had eigenlijk nog niet veel gehad aan deze wed strijd en was er niet een mooie draaibal geweest van Jean Kin dermans, die tegen het kruis plofte, dan hadden de toe schouwers evengoed kunnen zonnekloppen aan de boorden van Pallieters Nete. De Lierse tactici vonden geen barst in de Wase weerstand en de stand bij de rust was dan ook een logische 0-0. Na de rust gooiden de mannen van Ferket het over een andere boeg. Sluipschutters als M'Ra- bet en Cornet doken toen voor Verlinden op, niet zonder ge vaar. M'Rabet schopte par does naast de bal en de poging van Comet werd gestuit door Delen. Ondertussen had inval ler Wim Smets op de 58' mi nuut gescoord en de Pallieters geraakten in die euforie blijk baar hun zicht op de match kwijt en de Wase vrijschutters maakten daarvan grerig ge bruik. Nog geen drie minuten later was het al gebeurd. Van Wambeke zag de op vinken slag liggende Truyens, bedien de hem voortreffelijk en Fred maakte van de warboel in de thuisdefensie gebruik om zijn ploeg langszij te brengen. De Voetbal. Fred Truyens van SK Sint-Niklaas (arch) Voetbal. Joris Cornet, vaste waarde bij Sint-Niklaas (arch) paniek werd daardoor nog gro ter en Comet kwam opzetten, maar zijn retro trof de paal en botste terug het veld in. Een attente M'Rabet was goed ge volgd en voor de Lierse defen sie kon ingrijpen toetste hij de bal over de lijn. De toeschouwers die in het begin van de tweede helft om meer aktie hadden gesmeekt, keken nu wel raar op. Het werd zelfs nog erger. Bij die 1- 2 stand kwam Erik Lacroix, indertijd in Lier een beetje miskend, alleen voor doelman Verlinden, maar die had de situatie goed bekeken. Hij kwam uit zijn doel gelopen en kon de bal keren. Dit was misschien wel het kruciaal mo ment van deze nu boeiende match. Omdat de Wase verde diging blijkbaar pal bleef staan, zag Boskamp zich ver plicht een bijkomende aanval ler in het veld te sturen. Ook Antonissen net als Smets kende al vroeg sukses na een mooie lokale aanval, waarte gen doelman Mestdagh geen verhaal had. In de slotminuten zouden de Sint-Niklase verde digers een hoge bal niet kun nen wegwerken en Van Re genmoortel kon er zijn linker tegenzetten. Het leder ver dween in de verste hoek en meteen was het zware vonnis van de moedige bezoekers geveld. Een speciale vermelding ver dient zeker de ganse verdedi ging. Vooral N'Kongolo be heerste de situatie én in de eerste helft speelden de achter mannen zo mooi in verband dat er eigenlijk geen kwaad kon steken in de Lierse akties. Deze kohesie was er nochtans zonder de aanwezigheid van Yvan Eeckman, die net voor het begin van de match ge kwetst raakte aan de dij en moest vervangen worden door Daniël Maes.VJDie deed het verdienstelijk, saVnen met zijn maats Patrick Vinck, Carl Massagie en De Vocht. Men mag gerust stellen dat Guido Ferket en Mon Van Looy stilaan sukses kennen met de wederopbouw van de ploeg, die ondanks twee onge lukkige nederlagen, het hoofd niet Iaat zakken. Zondag wordt het weer een keiharde wedstrijd tegen Ra cing Mechelen, dat zijn spion nen naar het Lisp had ge stuurd. Sint-Niklaas staat nu op de tiende plaats, al heeft het slechts één puntje meer dan de laatste, Eendracht Aalst. Op eigen terrein tegen Mechelen zou het toch wat puntjes moe ten garen om stilaan op te klimmen. Het zit er dik in. Mare De Backer "Ik had in feite niets meer verwacht tegen een talentrijke ploeg als Waterschei. De winst van een punt beschouw ik derhalve als positief. De klasse van Waterschei werd deze namiddag in de tweede helft gedemonstreerd door een team dat wat weet aan te vangen met én zonder de bal. Bij Eendracht verliep het allemaal hortend en stotend, wat niet wegneemt dat ik tevreden ben over de inzet van de jongeren, die natuurlijk nog leergeld moeten betalen om gave voetballers in tweede klasse te worden Ik heb goede momenten ontdekt bij die jonge knapen, die nog wel eens een slechte pas weggeven, en op bepaalde ogenblikken te weinig aan denkwerk deden, maar al bij ai zich 100% inzetten voor de ploeg. Ook een pluim voor Vermeiren en De Winne die het team op de been hielden. Om klasse- aanvallers als Hutka en Margeirsson het scoren te beletten moet men tenslotte dubbel en dik uit de doppen kijken", aldus Leo Canjels. (abl) Het technisch duo Jos Deraeve-Thieu Bollen dat het bij Thor Waterschei op het sportief vlak voor het zeggen heeft, was na de wedstrijd tegen Eendracht Aalst met het 0-0 gelijkspel ver van opgetogen. "We zijn in feite vandaag de verliezers", aldus oud- bekende Thieu Bollen, 'iedere ploeg die tegen Water schei wat kan meesprokkelen voelt zich een morele winnaar. Dat gebeurde vandaag nog maar eens. We produceerden het betere voetbal via een gave opbouw, onze tegenstander daarentegen hield het bij verre trappen om te trachten de twee Aalstcrse "zwarten" (El Fahem en De Matos) te bereiken en een sporadisch kansje uit te buiten. Jos Deraeve voegde er nog aan toe: "In feite hadden we Aalst na de kampwisseling met zware cijfers kunnen afmaken. Onze aanvallers misten daartoe echter de nodige zelfbeheersing. Maar ja, scoren is een oud zeer bij Waterschei." (abl)

De Voorpost | 1986 | | pagina 18