VAN EEN OLIFANT DIE BANG WAS VOOR EEN MUIS OVERWINNING IN HANDBEREIK SK LEBBEKE TEVREDEN OVER DOELMAN JANSSENS AANGEWEZEN mare Alles voor de £jPQPT voell)alsPort 36 Steeds 15% korting OP ACHTERVOLGEN VOETBAL De Voorpost - 26.9.1986 - 19 EENDRACHT ZELE - VIRTON 1-1 Net als tegen Jong Lede lieten de Zeienaars de kans op een eerste thuiszege teloorgaan. Met het gepromoveerde Vir- ton als tegenstander troffen de lokalen vooral tijdens de eerste helft een moeilik te bespelen tegenstander aan. Na de rust heerste de thuisploeg maar verder dan een puntendeling kwam het niet. Voor de Eendrachtdefensie was het steeds opletten gebla zen met de gevaarlijke infiltra ties van Franco Iovino, tevens auteur van het Waalse doel punt. Toen Frank Van den Broeck en Jan Pieters de twee doelrijpstc kansen niet konden verzilveren, ging de thuisploeg net als veertien dagen terug met 0-1 de rust in. Met de ingekomen Alain Cneudt als spelmaker keerde het wed strijdbeeld in het voordeel van de gastheren. Na tien minuten kon Eendracht het evenwicht herstellen op strafschop. Min- sart stopte een kopbal van Cooreman met de hand en Mare De Brabander hees zich in de schuttersstand op gelijke hoogte van Dirk Van Renter- ghem. Deze laatste kende net als Frank Van den Broeck een betere tweede periode maar het winnende doelpunt geraak te niet voorbij doelman Nul lens omdat de ultieme afwerk ing ontbrak. De Waalse goalie lukte zelfs een bravourestukje op een afstandsknaller van Cneudt. Een verdienstelijke Rudi Peersman knalde ook de ze rebound over. Geen geluk voor de Zeelse middenvelder die negentig minuten lang we- dijverde met het sterke Waalse middenveld. Begrijpelijk jam merde hij na de wedstrijd over deze nieuwe gemiste kans en de barslechte toestand van de grasmat. "De overwinning lag noch tans in handbereik hoewel Vir- ton een moeilijk te bespelen tegenstander was. Daarbij ge bruikten de Walen resoluut de flanken, een onderdeel dat wij vandaag teveel verwaarloos den. Een tweede tegenstander troffen we in de hobbelige grasmat waardoor elke balkon- trole in drie fazen diende te gebeuren. Voor een ploeg die het spel moet maken beteken de dit een kwasi onmogelijke opdracht om de bal in een tijd te bewerken en het element verrassing uit te spelen." Dit laatste onderschreef ook trainer Maurits De Schrijver: "Virton heeft gespeeld zoals men mij had doorgeseind. Ik had de spelers een moeilijke wedstrijd voorspeld. De feiten hebben dit onderschreven. Ondanks alles voel ik me hele maal niet ongelukkig met het behaalde punt, hoewel een eerste thuiszege beslist tot de mogelijkheden behoorde." Joost Arens Temse-Latem 2-2. Temsenaar Martens wordt hier mooi bij de arm genomen maar de scheidsrechter was toch misleid (dw) Klein ïntwejpenstraat Tel. 052/35.72.45 Temse lost duidelijk de ver wachtingen niet in. De oefen kampanje was zo suksesrijk verlopen dat iedereen een mooi seizoen voorspelde voor de scheepsbouwers. Toch heeft de ploeg al vijf punten en staat ze met vier gelijk op de derde plaats. Er is dus nog niets verloren. Latem was nu toch niet dié sterke formatie en toch moest de thuisploeg op nieuw een puntendeling toe staan. Temse moest de partij be ginnen met twee belangrijke pionnen langs de lijn. Kapitein Verbecke en speler-trainer Jacques Goossens ontbraken op het appel. Het zag er heel vroeg weinig rooskleurig uit. De Temsesupporters rukten zich de haren uit het hoofd want reeds na zeven minuten stonden hun poulains op 0-2. Een zeer attente Rudy Bec- kaert werd een handje toege stoken door een flaterende thuisverdediging. Temse nam de juiste konklusie en schakel de een aanvaller meer in. Van Hautte mocht opdraven. Nog voor de rust kon Tem6e de aansluitingstreffer scoren lai Van Spitael (42e min.). Het was duidelijk dat de thuisploeg na de rust alles op alles zou zetten om de twee punten nog in de wacht te slepen. Het z er naar uit dat dit gemakkelijk zou gaan, want Van Autreve scoorde reeds drie minuten na het hervatten van het spel. Temse bleef drukken en de gasten hadden een uitstekende doelman Vandeneede nodig om een puntje verdiend trouwens uit de brand te slepen. Temse moet volgende zondag naar Geraardsbergen dat nog maar vier punten bij mekaar sprokkelde en moeilijk kan scoren. Misschien zit er een kansje in om het saldo wat aan te dikken. Hopelijk kunnen de ontbrekende pionnen eereku- pereerd worden. DeBe MARC OST IN HET GIPS BIJ ROBUR MOERZEKE SK Lebbeke is enorm tevreden over zijn nieuwe doelman Chris Janssens. Algemeen wordt hij in de plaatselijke voetbalkringen als de beste doelman van de laatste jaren omschreven. Een jongen met een voorbeeldige mentaliteit. Zo wordt algemeen gezegd. Op advies van Richard Van Der Straeten werd hij aangeworven. "Ik zag hem eerder aan het werk, ondermeer tegen SOS Schellebelle, waar ik destijds trainer was. We verloren de match tegen Herdersem. Chris, die keeper was bij deze ploeg, werd negentig minuten lang bestookt, maar liet geen enkele bal passeren. Hij zette ons toen in feite een pad in de korf', zegt Richard Van Der Straeten. SK Lebbeke wierf Chris Janssens aan voor een jaar met optie. Nu al wordt het als een zekerheid gesteld, dat de optie zal gelicht worden. Hoewel SK Lebbeke tot nu toe beneden de verwachtingen is gebleven, wordt er onder de klubleiders en de spelers niet gemord. "Aan trainer Richard Van der Straeten ligt het niet", meent Bruno Van Bladel. "In vele jaren als voetballer heb ik zelden iemand ontmoet die beter zijn vak kent." "Winnen tegen Ronse is nu wel een noodzaak gewor den", stelt de Lebbeekse trainer. "Weliswaar zijn we gehandikapt. Eddy De Malsche ontbreekt nog steeds en hoogstwaarschijnlijk kan geen beroep worden gedaan op Floris Verstraeten die op Kerksken een pijnlijke trap inkasseerde. Ik reken niettemin op de spelers om deze keer niets aan het toeval over te laten. Een nederlaag op eigen veld beschouw ik in de huidige omstandigheden als een ramp. De achterstand op de leider zou dan al te groot worden." Bij SK Lebbeke start Philip Heirbaut als titularis. Janssens, Hals, Matthijs, Vermeir, Peeleman, Van Hecke, Van Bladel, Heirbaut, De Kinder, Ben Allal (Seghers, Abbeel, Lambrechts). Leider Robur Moerzeke ontvangt zondag Zelzate. Mare Ost ontbreekt wegens een verrekking van de gewrichtsbanden. Hij kreeg een gipsverband rond het getroffen lichaamsdeel en blijft drie weken inaktief. "Dat is een handikap", meent trainer René Verniers. "Ost is een snelle jongen in de middenlinie die vaart brengt in het elftal en impulsen kan geven. Vorige zondag verzwikte hij een voet. Dat gebeurde enkele weken voordien nog eens. De enige manier om geen herhaling te voorkomen is een gipsverband. Dat besluit werd getrokken na een medische diagnose. Niettemin is het onze bedoeling om op eigen veld de twee punten na te streven en de leidersplaats te verdedigen." Enige onzekerheid bestaat er nog voor wat betreft Luc Vermeer. Hij verscheen wegens griep niet op de dinsdagtraining. Men hoopt dat hij tijdig kan gereku- pereerd worden. Laureys, Vercauteren Fons, Raemdonck, Luc Vercau- teren, Vlaminck, De Vos, Verhelst, Huylebroeck, Vermeer Valgaren, Aubroeck, De Ruysscher. Op uitzondering van Mare Pringels en Dirk Michelet, akteerde vorige zondag iedereen ondermaats bij KAV Dendermonde. Dat ergerde de supporters die binnen de kortste keren een herwaardering willen. Wie veron derstelt dat oefenmeester Borré defensieve opdrachten gaf, is verkeerd voorgelicht. Paarsblauw krijgt nu Evergem op bezoek, dat na het verlies tegen Standaard Wette ren voor de punten zal knoekken. In Dendermondse voetbalkringen beseft iedereen dat het een zware opdracht wordt en dat er beter zal moeten gepresteerd worden, wil men een nederlaag ontlopen. Gelet op de ingesteldheid van de bezoekers kan het best een aantrekkelijke partij worden, veron derstellen de klubleiders. KAVD moet het nog altijd stellen zonder Mario F ranss ens, die wel de trainingen heeft hervat. Het is niet uitgesloten dat hij proefstoomt met de invallers en misschien volgende week, of over veertien dagen tot de kern behoort. Jan Polijn is verlost van zijn gipsverband, maar huppelt voorlopig op krukken. De algemene veronder stelling is dat men voor de jaarwisseling op hem geen beroep zal kunnen doen. Verstrepen, Maris, Poppe, De Schrijver, Pringels, Lobijn, Michelet, De Wolf, De Baere, Rodrigo, Sche- pens (Van Meirvenne en Michiels). VW HAMME ZONDER VERBUSTEL EN MARIN Het lijkt vrijwel uitgesloten dat VW Hamme tegen Vorsélaar "au grand complet" tussen de lijnen ver schijnt. Bruno Marin nam nog niet aan de trainingen deel door een rugletsel. Dirk Verbustel begon dinsdaga vond de oefeningen, maar ondervond last na een eerste inspanning. Op geen van beide voetballers kan VW Hamme beroep doen. Waarschijnlijk hervatten Robbie Smet en Serge Geldof, zij het dan als wisselspe lers. Wij menen niet dat oefenmeester Willy Meersman "invaller" Paul Vermeir na een flinke verrichting uit het elftal zal weren. VW Hamme onderschat Vorsélaar niet. "Ik liet deze ploeg volgen en ontving een goed rapport. Het gaat om een elftal dat het vooral van fysieke sterkte moet hebben en zich groepeert rondom enkele ervaren voetballers. Vandaar dat het geen makkelijke karwei wordt", veronderstelt Willy Meersman. Positieve vaststelling bij VW Hamme is dat een aantal jongeren tot ontbolstering komen, wat in het invaller selftal, dat leider is, tot uiting komt. "Het is een hoopgevende vaststelling. Dat VW Hamme een paar flinke voetballers op komst heeft kwam vorige zondag tot uiting. Zonder onoverkomelijke problemen hebben we vier titularissen kunnen vervangen. Wie bij de invallers een flinke repliek biedt, wordt kandidaat- titularis. Frankie Mettepenningen is in dat geval. Het is waarschijnlijk dat hij als wisselspeler debuteert. De Wilde, Van Buyten, D'Hondt, Moens (of Geldof), Schuddinck, Baert, Van Bogaert, Vermeir (of Smet), Lenaerts, Pirelli, Bordui (Van Hemelrijck-Mettepen- ningen). (e.g.) 1" PROVINCIALE KAV DENDERMONDE - MELSELE 1-0 Voor deze wedstrijd tussen de voorlaatste en de laatste uit de rangschikking was nog vry veel volk komen opdagen. Daar zal het mooie weer wel voor iets tussen gezeten hebben. Toch kregen die vele toeschouwers absoluut geen waar voor hun geld. Ondanks de twee gewonnen punten, heeft KAVD hier een pover vertoon laten zien in een wedstrijd die het gemakkelijk naar zijn hand kon zetten. Reeds van in het begin was het duidelijk dat Melsele, vergeleken bij het (dure) talent dat KAVD opstelt, eigenlijk maar een caféploeg is. Gelukkig heeft het wonderdoelman Smits in de kooi staan en die heeft de ploeg wel af en toe eens gered. Toch mag het verloop van deze kleurloze wedstrijd op de lethargie van KAVD worden gestoken. KAVD-Melsele 1-0. Deze stoere jongens van Dendermonde bleken op het veld zelf veel minder zelfvertrouwen te hebben (vh) In de eerste helft was het warmen aan het najaarszon- te spelen, zonder daarom zijn vertoon nog enigszins het be- netje maar zeker niet aan het verdediging in de steek te la- kijken waard. KAVD beheer- vertoonde spel. Uiteindelijk ste gemakkelijk het spelver- zou KAVD toch scoren. Na loop en deed eigenlijk wat het een kollektieve aanval kopte wou, terwijl Melsele vrijwel Rodrigo de bal lateraal in de nooit voor gevaar zorgde. De loop van Michelet, die on- bezoekers verrichtten hun sto- houdbaar in de vlucht binnen- ringswerk voortreffelijk en al schoot. Er waren toen twintig had de thuisploeg veel balbe- minuten gespeeld, zit, ze kon er geen gebruik van Michelet wou er blijkbaar maken. iets aan veranderen en begon Het oublick mocht zich op- meer en meer in het offensief ton. Daaf stond trouwens een uiterst sekure Maris, steeds goed opgesteld en efficiënt uit verdedigend. Na dit doelpunt dachten de toeschouwers dat het ijs gebroken was en dat KAVD de onmondige bezoe kers zou verpletteren. In het begin leek dat ook zo. Keeper Smits toonde echter zijn klasse door een prachtige kopbal van Michelet uit zijn rechterwin- kelhaak te ranselen. Een fraaie aktie langs beide kanten. Daarmee was dan ook alles gezegd over deze eerste helft. Wie had gedacht dat het in de tweede helft zou beteren, mocht zijn illusies in de kanti ne laten. De tweede helft was zo mo gelijk nog vervelender dan de eerste. Melsele bakte er hele maal niets van. De ploeg die vorig jaar op het terrein van Dendermonde kwam winnen, heeft duidelijk veel vaart ver loren. KAVD zelf trok met een nest bange hazen ten strij de. Alleen Schepens en Rodri go bedachten keeper Smits af en toe met enig werk, maar overdreven was het zeker niet. De Baere liep er eigenlijk bij voor spek en bonen en zag zelfs nog de kans om enkele "aanvallen" de nek om te wrin- KAVD-Melsele 1-0. De Wolf tijdens een van zijn nummer tjes. Stefaan is een vaste waarde, al worden zijn inspannin gen niet steeds door de supporters geapprecieerd (vh) gen. Kortom, het werd één grote janboel. Splijtende ak- ties, zoals de vroegere Frank Schepens of een Benny Ver cauteren uit hun sloffen tover den, waren er niet te zien. De aanvallers liepen meestal moe derziel alleen verloren op de vijandelijke helft. Rodrigo probeerde het dan maar alleen en na hem nog enkele ande ren. Ook Poppe meende dat daaraan iets moest verholpen worden en mocht ver in de bezoekende linies infiltreren, maar daar stond hij dan, roe pende in de woestijn éen uit eindelijk verplicht om zijn bal aan een tegenstrever te geven. Scheidsrechter De Wispe- laere deed ook zijn duit in het zakje en hield helemaal geen rekening met de voordeelre- gel, zodat de schaarse akties voortijdig gestopt werden. Ak ties die toch op niets zouden uitlopen, want de aanvallers zagen toch geen maats om de bal door te geven. Na tien minuten spelen in de tweede helft, was het eigenlijk bekeken. De haasjes van KAVD trokken zich meer en meer terug uit angst een coun ter te krijgen. Trainer Borré zag het echter zo niet en stuur de een aanvaller meer de arena in. Dat veranderde echter he lemaal niets aan de situatie. Tegen het einde van de match moest een bevredigend akter- ende Pringels nog vervangen worden wegens kwetsuur. Het werd wel een sportieve wedstrijd, alleen ontsierd door de venijnige fouten van de Melseelse kapitein, die vrijwel nooit door de ref werden opge merkt. En toch scheen na deze droeve match de zon nog... Zondag tegen Evergem zal KAVD uit een ander vaatje mogen tappen, wil het een ge deelte van de buit thuis hou den. Op deze manier komt er niets van terecht. Van enig samenspel is er geen sprake, sommige spelers schijnen zelfs aan anderen niet eens de bal te gunnen. Er roert entwat bij de paars-blauwen. Wie er zich zeker zal roeren is trainer Borré. In geen jaren heeft die man zo'n goed mate riaal gekregen en nu blijken de spelers mekaar het licht in de ogen en de toeschouwers geen spektakel te gunnen. De pun ten zijn binnen, uit. KAVD-Melsele 1-0. De jongens van Melsele blijven voorlopig de rode lantaarn houden (vh) KAVD-Melsele 1-0. Scheidsrechter De Wispelaere volgt deze aktie van Pringels van zeer dichtbij (vh) KAVD-Melsele 1-0. Frank Schepens heeft misschien niet het intrinsieke talent van zijn Marc De Backer naamgenoot, het is in elk geval wel iemand die werkt (vh) Temse-Latem 2-2. Peter Van Haut komt net iets te laat. De doelman is al met de bal weg (dw) 1e Provinciale TEMSE - LATEM 2-2

De Voorpost | 1986 | | pagina 19