BERT DE LEEUW HAALT EERSTE ZEGE! VOOR DIRK HEIRWEGH DANNY DAELMAN, DE KEIZER DER NIEUWELINGEN? GEERT SMEKENS ZESDE SEIZOENZEGE DANNY JANSSENS EEN GOED KONTRAKT OF GEEN WAOD-TROFEE WAASLAND DE VIJFDE OVERWINNING 22 - 26.9.1986 - De Voorpost WIELRENNEN BWCL-Wielrennert. In Moorsel werd Eric Van De Sompele tweede in de D-reeks «ÊkW Uitslapen: 1 ft J_ A-reeks: 1Bert De Leeuw, 2. 4'É Cornells Bruno, 3. De Ca hoo ter, 4. Van der Eecken Luc, 5. Dirk Heirwegh behaalde in Hamme een vijfde overwinning. Hy versloeg Eddy Van BWCL-Wielrennen. Remi De Milde, 6. Pollet, 7. Verlee, Haerens in een spurt met twee. De strijd voor de derde plaats werd met het kleinste De Moor uit De Klinge. 8. Neckebroeck, 9. Cornu, 10. verschil gewonnen door Roger Diegems voor William Tackaert. "Tevreden over de wedstrijd en over het seizoen", zo formuleerde de prof uit Zele zijn prestatie. Schoukens. BWCL-Wielrennen. Van Ginderdeuren won de B-reeks en reporter Frans Kestens kreeg hem voor de mikro (c) Naast de Oostvlaamse titel, behaalde de renner uit St.- Gillis-Waas niet minder dan eenentwintig overwinningen. Het waren niet alleen kermiskoersen die hij won. Danny won ook de finale van de Gouden Fiets Eddy Merckx en legde vorig weekeinde beslag op de nieuwelingentrofee in Aspelare die hij won na een machtige spurt. Van 's lands nieuwelingentop ontbrak alleen Wilfried Nelissen. Met tweeënnegentig gemotiveerde renners aan de start, ontbrak het Danny Daelman niet aan tegenstand. «Benny Soetaerts zette het sein op groen voor een eerste aanval», verhaalt de pittige Waaslander. «Natuurlijk dat ik geen risiko wilde nemen. Samen met Mario Bomboi en Danny Vandebeek sprong ik mee in de dans. Nog een paar renners kwamen ons vervoegen, zodat we met zeven voorop waren. Toch had ik verwacht dat dit geen definitieve uitval ging worden. Daarvoor was het nog te vroeg», zo redeneerde ik. En inderdaad, de groep volgde. Een tweede uitval bleek de goede te zijn. Eerst trok Pascal De Smul in de aanval. Nu mocht ik niet aarzelen, zo dacht ik bij mezelf. Die mening deelde allicht ook Arjan De Ridder. Samen met Mario Bomboi, Marc Petry en Danny Vandebeek ben ik gevolgd. Met zes bleven we buiten schot. Toen volgde de spurt en won ik voor de 21ste keer.» Keizer Tegen Daelman is weinig kruid gewassen, bleek achteraf de reaktie van zij die met hem in de spurt kwamen. De nieuweling uit St.-Gillis-Waas werd geen winnaar in twee grote koersen. Dat was in de trofee Godefroot en in de nationale titelren. «Het kan niet alle dagen kermis zijn», gekscheerde Danny toen. «Er staan nog belangrijke wedstrijden op stapel». Het is thans de bedoeling van Danny Daelman om zich nogmaals te laten gelden in de «Keizer der nieuwelingen» die in het Westvlaamse Tielt wordt verreden. Daarna valt voor hem het doek over een suksesrijk tijdperk als nieuweling. Volgend seizoen gaat hij als junior aan de slag. Een overstap waarop hij zich tijdens de komende wintermaanden alvast flink zal voorbereiden. E.G. "Er werd hier in Hamme snel gereden. Vandaar dat het moeilijk was om een kloof te slaan. Johan De Lathouwer en Ludo Giesbets zijn daar uitein delijk in gelukt. Even sloeg de paniek toe, maar een bunde ling van krachten leidde er bin nen de kortste keren toe dat de beide vluchters werden gegre pen. Toen had ik nog geen uitzicht op de zege. Ik waande mij op zo'n vijftien kilometer van de finish zelfs in een verlo ren positie. Het is dankzij de medewerking van Luc De Smedt en Jan Van Camp dat ik in de finale tot bij Eddy Van Haerens kon komen. De streep bevond zich toen amper nog op zeshonderd meter. Ik voelde mij fris. Van Haerens leek vermoeid na een soloren en bijkomende inspanningen. In de spurt heb ik niet eens tot het uiterste moeten gaan." In een zonnig Hamme ver schenen ruim zestig renners aan de start. Danny Vander- aerden koos vroeg het haze- pad, verwezenlijkte zelfs een voorsprong van ruim een halve minuut, maar werd door het achtervolgend peloton gegre pen. Na ruim vijftig kilometer I rw trokken Ludo Giesbets en Jo- 11 wÊNt* han De Lathouwer in de aan- 4 4 'f val. In een relatief korte perio- f- *TW J de hadden ze veertig sekonden II f.5 voorsprong verworven en lie- JÈ& m jj pen later zelfs uit tot 1 min. 55. j Ludo Giesbets presteerde dui- I Yp\#ö L. delijk het meest, wat voor ge- M r volg had dat het geruime tijd |3^J duurde vooraleer een jagend peloton de aansluiting kon rea- mé f liseren. Voordien had Philip Van Vooren het even alleen Jt geprobeerd, maar dat was een slag in het water. Na een tijde- lijke hergroepering volgde er jtf]» dan een spervuur van ontsnap- JWÊ pingen. Eerst van de plaatselij- ke renner Etienne De Beule, I die dan later door een lekke band in de achtergrond ver- dween. De laatste vijftien kilo- I meter werden ingegaan met een verbrokkelde groep waar- Wema uit Danny Clarck en Eddy Van HHH Haerens wegsprongen. Eerst H werd de Australiër weer bijge- BBMBHIHHHHi haald. Van Haerens bleef toen wielrennen. Bij de profs in DÏk He^Vri"™ »"chalkU Dirk meter voor de streep bij het Hemveg zijn tegenstanders nekvel greep. en won met een lichte voor de.) Wong (vh) B.W.C.L.-Wielrennen. In de A-reeks te Dendermonde won Antoine De Cabooter cj WIELRENNEN DM HET LAND VAN AALST Met de tweede opeenvolgende overwinning in twee weken veroverde Ledenaar Geert Smekens zijn zesde palm bij de juniores. In Baasrode, waar een dertigtal renners aan de start kwamen voor zowat tien ronden, viel de beslissing vrij vlug in de wedstrijd. Op het einde van de tweede ronde wipte de Ledenaar weg, ach ternagezet door spitsbroeder en oefenmakker Lemmens, waarna nog twee renners kon den aansluiten. Rondenlang moest het viertal knokken voor een kleine voorsprong van een honderdtal meter. Op een paar plaatsen op de om loop konden de renners zelf hun voorsprong inschatten en de vluchters dienden hard te vechten om gemiddeld tien vijftien sekonden voorop te blijven. Tot ze het uiteindelijk toch aan het langste eind trok ken en verder konden uitlopen tot een goeie 35 sekonden, in de zevende ronde. In de ach tergrond kon een trio zich nog loswerken maar dichter dan vijftien sekonden kwamen ze niet, zodat de strijd om de bloemen zich tussen de vier koplopers afspeelde. Een scherpe S-bocht net voor de aankomst speelde een belang rijke rol in de wedstrijdafwik keling: met een korte demarra ge net voor de bocht, ver schalkte Geert Smekens zijn kompanen, om met een paar meter voorsprong sterk door te gaan tot aan de streep, waar het verschil vier-vijf lengten bedroeg. Eind mei, net voor de grote vakantie, werd in Oosterzele de eerste zege opgetekend. Dan volgden overwinningen in Wichelen, Bornem, Aalst (het voorkriterium) en Hingene twee weken geleden. Vader Smekens, kinesist van beroep, die nog met rennen als Melkebeeck optrok, laat niets aan het toeval over om zoon Geert te begeleiden De konditie werd langzaam opge bouwd, om vooral in het twee de seizoengedeelte, op punt te staan. Nu zaterdag wordt er in Berlare gekoerst en de wed strijd «Keizer der Nieuwelin gen» te Tielt is een mogelijk doelwit. De student aan de Tuinbouwschool te Melle, waar hij moderne humaniora j volgt, last de laatste weken dan ook geregeld «klimtrainingen» in het oefenschema in. Dat laat natuurlijk het beste verhopen voor de toekomst. Cecco Wielrennen. Bij de profs in Hamme won Dirk Heirweg (vh) Geruchten in de regio Waas en Dender als zou Danny Jans- sens weldra een profkontrakt onderschrijven, worden door de renner uit Stekene de kop ingedrukt. "Het is zo dat ik gepolst werd en een voorstel kreeg. De ploegleider in kwestie kon mij onvoldoende garanties bie den. Uit zijn gedachtengang heb ik afgeleid dat ik als jong renner niet de gelegenheid kreeg om als prof te wennen en dat dadelijk resultaten werden geëist. Indien ik daaraan niet voldeed, zou de overeenkomst niet langer lopen dan tot het strikte minimum. Bovendien speelde ook het financieel as- pekt een rol. Het zinde mij niet om een pak bankbriever. voorgeschoteld te krijgen, waarvan ik er nadien een paai onder tafel diende terug weg te geven. Koersen voor een wed de die niet veel meer waarde heeft dan een paar koersbroe- ken en een bord linzesoep in teresseert mij niet. Dan maar liever het wielrennen als ama teur kombineren met een dag taak." Elf overwinningen Danny Janssens behoort on getwijfeld tot het kransje van de betere amateurs. Hij won dit seizoen elf wedstrijden en maakte tien keer als tweede zijn opwachting. Het voorbije weekeinde was lonend. Zater dag won hij in Londerzeel en zondag herhaalde hij in Lede dat huzarenstukje. "In Londerzeel brak de groep na een kilometer of tien. Later werd ons gezelschap ge reduceerd, waardoor nog twaalf manschappen in de spits bleven. Ferdy Dierickx is hier uit weggesprongen. Hij kreeg oppositie vanwege Hendrik Redant die in de achtervolging ging. Ik haakte mijn wagentje aan. Uiteindelijk waren we met drie voorop. Ik heb gede- j marreerd, kreeg de vrijheid en j won. In Lede herhaalde zich haast eenzelfde scenario. Op drie kilometer van het einde ben ik weggesprongen uit een kopgroep. Ik behield een kleine voorsprong tot de streep." Danny Janssens is tevreden I over het seizoen. "Het was nooit eerder zo suksesrijk", zegt de amateur I uit Stekene. Natuurlijk ben ik j maar pas tot het uiterste kun nen gaan, vanaf het ogenblik dat ik werkloos werd. Allicht i moet ik weldra opnieuw aan de slag. De kompetitie is thans zo goed als voorbij. Er volgt dan j een periode waarin de fiets terzijde wordt geschoven alvo rens rond de jaarwisseling de voorbereiding begint en ik al licht een paar keer in het veld aktief zal zijn en zal oefenen op de wielerbaan." (E.G.) Huidige stand (na St.-Niklaas 21.9) 1. William Despeels, Bcveren, 655 punten, 2. Roger Hoof, St.-Niklaas, 521 punten, 3. Ro ger Beelaert, lüeldrecht, 486 punten, 4. Modest Smet, Zwijndrecht 418 punten, 5. nc Fleury Melsele 354 punten, Fernand De Wael, Belsele 414 10- Marc Borggraef Burcht 347 punten, 6. Eric Van Loo, punten, 11. William Govaert Nieuwkerken 409 punten, 7. Waasmunster 340 punten, 12. Freddy Oelbrandt, Belse 386 Thierry Van Gasse Kruibeke punten, 8. Francois Geerts 340 punten, 13. Patrick De Stekene 376 punten, 9. Etien- Maere Nieuwkerken 338 pun ten, 14. Adriën Maes Melsele 334 punten, 15. Jan Meul Bel sele 333 punten, 16. Erwin Van Sande St.-Niklaas 326 punten, 17. Patrick De Wit Bazel 285 punten, 18. Luc Rot- thiers Hamme 271 punten, 19. Gerrit De Cauwer Moerzeke 243 punten, 20. Luc Baetens Lokeren 2U7 punten, 21. Her man Van Haver Moerzeke 190 punten, 22. Michel De Co- ninck Zele 179 punten, 23. Franky Laureys Verrebroek 178 punten, 24. Raf Antheunis Eksaarde 159 punten, 25. Joël Van Wijnsberghe Temse 151 punten, 26. Mare Vander- meulen St.-Niklaas 140 pun ten, 27. Eddy Moorthamers St.-Niklaas 138 punten, 28. Freddy Joos Elversele 132 1 puntan, 29. Danny Aubroeck i' Moerzeke 128 punten, 30. Ai- mé De Schepper De Klinge 111 punten. BWCL-WIELRENNEN Zaterdag in Sint- Lambrechts-Woluwe A-reeks BERT DE LEEUW (EERSTE ZEGE!) EN JOZEF VAN ISTERDAEL (B) Het werd een harde noot om kraken met een lastig par cours, een nijdige helling en stukken vals plat. Gehüdcig was het weer van.de partij en scheen er een flink najaarszon- netje op de ruggen van de zwetende renners. Door een gulle premieregen bleef het tempo voortdurend hoog. Ie dere renner wou immers een deel van de buit. Jos Van Ister- dael was één van die renners die zich steeds aanvallend op stelden en slokop speelden voor de premies. Ook Herman Van Laer was er steeds bij, maar die kende veel minder geluk aan de meet. Verder kregen we ook Van Hauwenis, Cleymans, De Leeuw, Luc Van der Eecken, De Cabooter en Van Laethem. Terwijl we als laatste steeds dezelfde za gen. Emmanuel Cornu was blijkbaar belust op de premie van de laatste man. Terwijl alles steeds weer tesamen kwam, kregen we in de aller laatste ronde nog de beslissen de ontsnapping toen een ge weldig op dreef zijnde Van Isterdael en een steeds goed rijdende Bert De Leeuw weg- demarreerden en met vereen de krachten uit de greep van het peloton konden blijven. In de spurt won Van Isterdael gemakkelijk voor een dolge lukkige De Leeuw, die hier meteen zijn eerste seizoensze ge mocht noteren, na een meer dan bevredigend seizoen, waaraan echter nog steeds het orgelpunt ontbrak. Daaraan is nu verholpen. C-reeks PETRUS DE LANDTSHEER EN OSCAR VAN DER VURST (D) Ze hebben er een ware afval- lingskoers van gemaakt. Wie niet in goede doen was mocht het op dit parcours al snel vergeten. Van in de eerste ron de werd er gevlamd voor de premies en na enkele ronden geraakten er al renners in de problemen. Wie er af ging, kwam er nooit meer bij. Voor aan kregen we talrijke ont snappingspogingen van onder meer een bedrijvige Ben Moens, daarna Willy Roels met Ivo De Wachter en Jean Goossens en dan weer een at tente Georges Vander Cruys- sen. Ook Oscar Van der Vurst hield zijn ogen goed open, sa men met Etienne Van de San- de en Verbraeken. Dan ont snapten weer Mare Van Geyt met P. De Landtsheer en later Oscar De Clercq met Vander Cruyssen en Boone. Het was al boter aan de galg, de anderen kwamen steeds terug. Op drie ronden van het einde zou het dan toch nog lukken toen De Landtsheer, Van der Vurst en Vander Cruyssen wegsprongen en het gezelschap kregen van Van De Sande en Succhi. In het peloton werd niet gerea geerd. De spurters bekeken elkaar en twijfelden. Wel pro beerde een zeer bedrijvige Verbraeken de jacht op gang te trekken, maar hij kreeg geen steun en de vijf bleven voorop. In de laatste ronde loste Succhi nog vooraan en die werd ingelopen door een ontsnapte Ivo De Wachter die nog in het zog van de leiders zou eindigen. Ondertussen snelden de vier naar de meet en het was De Landtsheer die met een demarrage op een vierhonderd meter van de meet zijn medevluchters ver raste en met een paar meter won, voor Van der Vurst, Van de Sande en Vander Cruyssen. De Wachter arriveerde nog voor de aanklampende Succhi en de spurt van het peloton werd gewonnen door Gaston Van den Hoecke, voor Jean Goossens en Willy Roels. B-reeks: 1. J. Van Isterdael, 2. Van Laethem, 3. Van Hauwe nis, 4. Van Assch, 5. Cley mans, 6. Van Handenhove, 7. Van Laer, 8. Cornelis, 9. Van Cauter, 10. Van der Beke. C-reeks: 1. Petrus De Landts heer, 2. Etienne Van de Zan- de, 3. De Wachter, 4. Lucchi, 5. Goossens, 6. Roels, 7. Moens, 8. Mertens, 9. Van Geirt, 10. Eeckhoudt. D-reeks: 1. O. Van der Vurst, 2. Vander Cruyssen, 3. Van den Hoecke, 4. Boone, 5. Van Vaerenbergh, 6. Van Der Eec ken, 7. Gevaert, 8. Van Ran- tergem Alois, 9. De Wit, 10. De Gusseme. Zondag in Dendermonde De Stousseplekkers hadden het getroffen met hun eerste wedstrijd. Veel volk, mooi weer en twee sprankelende wedstrijden. Volgend jaar nog beter, zegden die mannen, want dan komen ook de C- en D-reeks naar hier! B-reeks KAMPIOEN VAN GINDERDEUREN ALLEEN! Alweer zorgden de talrijke premies ervoor dat het tempo zeer hoog lag en dat alle ont snappingen in de kiem werden gesmoord. Toch zou onder de felle tempoversnellingen alles nog verbrokkelen. Uit het kopgroepje kon in de laatste kilometers Maurits Van Gin derdeuren nog ontsnappen om zijn trui alle eer aan te doen en glansrijk winnaar te worden. De spurt voor de tweede plaats werd gewonnen door Jozef Van Isterdael in blakende kon ditie, voor de snelle Van Lae them die samen met Van Ister dael een groot deel van de premies had veroverd. A-reeks ANTOINE DE CABOOTER, DE SLOKOP! De Cabooter werd de grote man van deze wedstrijd. Hij was steeds vooraan te vinden en reeds vroeg in de wedstrijd ging hij aan de haal met de plaatselijke Maurits Michiels, die er alles veil voor had om voor eigen volk te winnen. Hij ondervond echter hoe moeilijk dat wel is. Toen ze werden gegrepen gingen De Cabooter en Duyschaever er vandoor en hoe fel het eraan toe ging on dervond Pollet aan den lijve, toen hij na een krachtige in spanning tot op het wiel van de vluchters geraakte, maar er di- rekt weer af moest. Achter die twee vormde zich een groepje van drie met Claude Heu- ninck, Bert De Leeuw en Dan ny Van Haute. Ook Roger Michiels, die tot bij deze drie was gewipt moest weer lossen. Vooraan bleven de twee lei ders alleen en het was De Ca booter die vrij vlot won voor de verdienstelijke Duyschae ver, terwijl Claude Heuninck de sprint won van het achter volgend groepje, voor De Leeuw en Van Haute, terwijl de snelle Roger Michiels het volgend pelotonnetje het na kijken gaf. De Stousseplekkers haalden eer van hun eersteling en zorgden voor een onberis pelijke organisatie. A-reeks: 1. Antoine De Ca booter, 2. Duyschaever, 3. Heuninck, 4. De Leeuw, 5. Van Haute, 6. Michiels, 7. De Milde, 8. Pollet, 9. Baele, 10. Neckebroeck. B-reeks: 1. Van Ginderdeu ren, 2. Van Isterdael, 3. Van Laethem, 4. Cleymans, 5. Van Assche, 6. De Leener, 7. Van der Eecken A., 8. De Man, 9. Hendrickx, 10. Van Londer- sele. Zondag in Moorsel: D-reeks: VANDER CRUYSSEN VOOR VAN DE SOMPELE! Deze wedstrijd kende een le vendig verloop. Reeds van in het begin trok Duym er vanon der, maar de rest liet niet be gaan. Pogingen van Vander Cruyssen, Van Wesemael, De Moor en Van den Hoecke wer den ook gecounterd. Ook Van der Vurst en Boone waren ge zien voor hun moeite. Op twee ronden van het einde kregen we de goede vlucht, toen in drie schuifjes zeven renners op pad gingen en voorgoed de pijp uit waren. Het sprintje van die zeven werd zeer nipt gewonnen door Vander Cruys sen, voor een gehinderde Van de Sompele, Van Impe, Schoukens, W. Van der Eec ken, Gevaert - gans de koers zeer aktief - en Remi De Moor, die het op het laatst nog eens alleen had geprobeerd. C-reeks BEN MOENS LICHTJES VOOROP Ook deze koers kende een sprankelend verloop. In het begin viel Hugo Ronsmans op door zijn strijdlust. Hij pro beerde het een paar keer al leen, maar moest daarna losla ten omdat hij te veel hooi op zijn vork had genomen. De lokale renner De Watines pro beerde het eens alleen en eens met Willy Roels. Die Roels trok er nog eens vandoor met Van Geyt en daarna De Landtsheer. Het was allemaal tevergeefs. In de voorlaatste ronde ging Ben Moens en met een was de winnaar gekend. Hij zou mej een vijftig meter voorsprong mooi winnen. De spurt van het peloton werd gewonnen door Ivo De Wach ter, voor Roels en Mertens. Uitslagen: D-reeks: 1. Georges Vander Cruyssen, 2. Van de Sompele, 3. Van Impe, 4. Van der Eec ken W., 5. Schoukens, 6. Ge vaert, 7. De Moor, 8. Van Rentergem, 9. Van Vaeren- berg, 10. Van Wesemael. G-reeks: 1. Ben Moens, 2. De Wachter, 3. Roels, 4. Mertens, 5. Van Geyt, 6. De Wever, 7. Colman, 8. De Landtsheer, 9. Bulens, 10. De Watines. Volgende wedstrijden: Op zaterdag 27 september: Nieuwerkerken - kerk, A B, 14.00 u. en C D, 15.45 u. Op zondag 28 september: Sint- Lievens-Houtem (Dries), C.+ D 14.00 u. en A B, 15.45 u. BWCL-Wielrennen. Ben Moens won in Moorsel de C-reeks en Ivo De Wachter win BEROEPSRENNERS IN HAMME

De Voorpost | 1986 | | pagina 22