l RUBBENS WINT VOOR DE VIERDE MAAL ZEELSE KAATSBEKER PATRO-D VERSPEELT PUNT BRUNO VERWULGHEN, EEN LAATBLOEIER KAATSEN IN KASTEL KAMPIOENSCHAP VAN BELGIE LAGERE II GEERT SMEKENS WINNAAR NA EEN DORPSDUEL BRUNO VERWULGHEN DULDT GEEN KONKURRENTIE WESTVLAAMSE ZEGE MET RANDAL VAN COMPENHOLLE BEKERKOMPETITIE START TC BECKHAND-BEVEREN PLOOIT VOOR WITTE DUIVELS ANN CHRISTIAENS, VERKEERDE TROEF VOOR DE MINTONS 2? De Voorpost - 26.9.1986 - 23 WIELRENNEN KAATSEN Bruno Verwulghen is de laatste tijd flink in de belang stelling getreden. De junior uit Sint-Niklaas behaalde vorig weekeinde in Stekene zijn achtste zege. Verwulghen is een laatbloeier. Pas op 11 juli behaalde hij een eerste zege. In iets meer dan twee maandeq werd hij dus acht keer eigenaar van de bloemen. "Sinds begin juli ben ik werkloos. Wat wil zeggen dat ik voluit kon trainen. Werken en koersen valt moeilijk te kombineren. Tot die vaststel ling ben ik inmiddels gekomen. In Stekene was ik bij de meeste ontsnappingen betrok ken. Laat in de wedstrijd zijn we met vier voorop geraakt. Gary De Cock alleen kwam ons nog vervoegen. Op zo'n drie kilometer van het einde heb ik gedemarreerd. Frank Winckelmans volgde. Het kwam tot een spurt. Ik won." Naast acht overwinningen behaalde Verwulghen ook vier tweede plaatsen. "Ik hoop nog twee keer te kunnen winnen, vooraleer het wielerseizoen voor de bijl gaat. geven dat ik het allemaal zo mooi niet had verwacht. De flinke verrichtingen hebben mij gestimuleerd om ook tij dens de winter een flinke voor bereiding op te doen. Crossen zint mij niet. Wel de piste, waar ik vaak aktief zal zijn. Volgend jaar start ik als ama teur. Hoge verwachtingen stel ik voorlopig niet. Ik ben er mij van bewust dat ik leergeld zal moeten betalen." (e.g.) NIEUWELINGEN IN BAASRODE Geert Smekens heeft in Baas rode een zesde seizoenzege be haald. De nieuweling uit Lede versloeg zijn dorpsgenoot Guy Lemmens in de spurt. Frank Symoens werd derde voor Geert Steenackers. Later won Geert Eelsing de spurt van de achtervolgers. In de derdé van tien af te leggen ronden zouden vier ren ners, met name de vier eersten in de uitslag in de aanval gaan. Dankzij een intense samen werking zouden ze ook tot de finish voorop blijven. Noch tans werd in de achtergrond gereageerd. Eerst door Geert Eelsing, Peter De Proft en Jan Poppe. Later stroopten ook Jan Verhasselt, Baasrodenaar Jan Van Schoor en Jurgen De Vis de mouwen op. De voor sprong van de leiders was ech ter al te groot geworden. Bo vendien werd er vooraan een stevig tempo op nagehouden, waardoor noch de achtervol gers, noch het peloton maar enige kans maakten om de aansluiting te realiseren. Zij die als eersten het initiatief hadden genomen, spurtten la ter dan ook voor de dichtste plaatsen. E.G. JUNIORES IN STEKENE In een spurt met twee kreeg Frank Winckelmans niet de minste kans tegen de Waaslan- der Bruno Verwulghen die zonder veel moeilijkheden in Stekene eigenaar van de bloe men werd. Globaal bekeken werd het een levendige wed strijd waarin Mare Remeyn, Gunther De Bauw en Mare Raes de eerste initiatieven na men en enige tijd in de spits vertoefden. Na een hergroepe ring werd hun rol overgeno men door Gary De Cock, Frank Winkelmans en Bruno Verwulghen. Deze renners re den tegen een hoog tempo wat voor gevolg had dat de rest van het deelnemersveld in stukken en brokken uit mekaar viel. Toch zouden een aantal ren ners er nog in slagen om de drie vluchters bij te benen. In de achtste van de elf af te leggen ronden viel dan de defi nitieve beslissing. Bruno Ver wulghen, Mare Remeyn, Ken ny Franssens en Frank Win ckelmans maakten zich uit de voeten. Zij werden achterna gezeten door Gary De Cock die de aansluiting realiseerde. Op drie kilometer van de streep rukte Bruno Verwulg hen zich los. Hij kreeg Frank Winckelmans in zijn spoor. De beide renners bleven buiten schot. Later werd gespurt voor de derde plaats en daarin toon de Kenny Franssens zich de snelste voor Mare Remeyn en Garry De Cock. (e.g.) Een overzicht halfweg van de ze finaleronde. Deze finale ronde werd betwist tussen de vier provjnciale kampioenen uit lagere 11, Welar (Henegou wen), Tangissart (Brabant), Rhisnes (Namen) en Kastel Rap en Vlug (Vlaanderen). Uitslagen eerste ronde Opmerkelijke uitslag van een verbluffend sterk Welar. Kas tel had, in een hels honden weer, alle moeite om een sterk aanklampend Tangissart van zich af te schudden. Verdiende overwinning van de Kastel boys. Welar - Rhisnes 15-4 R. en V. Kastel - Tangissart 15-11. Uitslag tweede ronde Een beetje verplicht door de driepuntezege van Welar tegen Rhisnes, probeerde Kastel het zelfde te forceren. Tot aan de rust, met een 3-8 voorsprong, scheen dit plannetje van Kastel aardig te zullen lukken, maar Rhisnes beet na de kampwisse ling fel van zich af en toen er bij een 6-10 stand in slaagde om het zevende spel en het eerste punt te halen deed, brok bij Kastel de veer. Alleen dankzij een sterk spelende De Clercq kon Kastel bij 14-14 stand het laken en meteen de twee punten naar zich toe trekken. Welar van zijn kant maakte het ongelooflijke waar om met een forfaitscore op Tangissart te gaan winnen. Rhisnes - R.V. Kastel 14-15 Tangissart - Wëlar 0-15 Uitslagen van de derde ronde Kastel - Welar werd in een zonovergoten Kastelse ballo- droom betwist als een echte triller. De twee beste ploegen van België uit lagere II maak ten er een ware propaganda- lutte voor de kaatssport van. Een toch wel iets sterker We lar (ouder en rijper dan het jonge Kastel, tussen de zeven tien en eenentwintig jaar) won verdiend deze partij, maar met een beetje geluk voor de Kas telse jongens had de uitslag net andersom kunnen zijn. Rhisnes van zijn kant herpakte zich geweldig door drie punten te gaan halen bij Tangissart. Met deze uitslag komt het de tweede plaats van R.V. Kastel bedreigen. R.V. Kastel - Welar 13-15 Tangissart - Rhisnes 5-15 Uitslagen van de vierde ronde Welar toonde zich op eigen terrein een waardig kampioen in spé. Kastel had alle moeite van de wereld om aan te klam pen maar met een uitzicht op de titel van vice-kampioen van België werd er toch geknokt om Welar een puntje af te snoepen. Een off-day van uit blinker in de ploeg lagere II, De Clercq, was aan deze uit slag toch niet vreemd. Franky Vermachelen van zijn kant, na twee maand inaktiviteit aan zijn heroptreden toe, deed het verre van slecht. Ook Rhisnes blijft winnen en het staat nu op gelijke hoogte met R.V. Kas tel. De laatste wedstrijd Kastel - Rhisnes op 28 september zal de vice-kampioen van België moeten aanduiden. Welar - R.V. Kastel 15-8 Rhisnes - Tangissart 15-10 Klassement na vier wedstrijden 1. Welar 4 wedstr. 10 p. 2. Kastel 4 wedstr. 6 p. 3. Rhisnes 4 wedst. 6 p. 4. Tangissart 4 wedstr. 2 p. Laatste ronde met aanvang te 15 u. 27.09 - 15 uur Rhisnes - Welar Tangissart - R.V. Kastel 28.09 - 15 u. R.V. Kastel - Rhisnes Welar - Tangissart Welar zit in de ruimte en reeds met één schouder in de natio nale trui, terwijl Kastel en Rhisnes schouder aan schou der blijven strijden voor de tweede plaats, wijl Tangissart reeds uitgeteld is. De Kastelse ploeg: De Bock Francois (kapitein), De Clercq Rudi, Vermachelen Franky, Van Den Eynde Patrick, De Wilde Danny, Van Duysen Danny, De Decker Eric, en Aubroeck Ferdy. Na de kampioenstitel heeft Rubbens nu ook beslag gelegd op de Zeelse kaatsbeker na een 15-4 overwinning op Ros- seels. Dez$ vierde bekerzege betekende meteen de tweede dubbeslag (1982-1986) voor het talentrijke vijftal uit Rink hout. Konsternatie bij de orga nisatoren toen bekerhouder en medefinalist Van de Moortel in laatste instantie forfait gaf voor de finale. Meteen kreeg Rosseels als beste verliezer uit de halve finales de kans om zich met bekerspecialist Rub bens te meten. Rosseels met Robert Van de Cauter, Eric De Block, Rudy Maes, Elie Verleysen en William Van Driessche in de basisopstelling kon de verwachtingen slechts tot het vijfde spel inlossen. Onder impuls van De Block en Van de Cauter volgde Rosseels tot 3-2 in het spoor van de kampioenen. Toen drukte Rubbens zijn suprematie door via een 8-2 rustscore. Een slippertje bij het leveren bezorgde Rosseels nog een derde en in de slotfaze een vierde spel op. Rubbens rond de zijn demonstratie af met liefst 19 overgekeerde ballen. Uitblinkers in dit onderdeel waren Freddy Van de Velde (8), Ronny Wauters (4), Dan ny Van Puyvelde (3) en André Bauwens (2). Achterman Re- mi Ydens beleefde een biezon- der rustige namiddag net als het scheidsrechtersduo Eddy De Beule-Willy Verlent. Bij de neventrofeeën werd Rub bens net als vorig seizoen tot de fairste ploeg uitgeroepen. De trofee van de meest spor tieve speler ging naar Gaston Dhossche aangesloten bij Ret- Gemeentepersoneel Tijdens de officiële prijsuitrei king riep schepen Jozef Van Kerckhove deze jaarlijkse kaatsfinale tot een hoogtepunt uit in het plaatselijke sportge beuren. Hij beschouwde deze van oudsher beoefende sport als een ontmoeting tussen bu ren en vrienden. Zijn dankbe tuigingen gingen naar de be sturen van de onderscheidene kaatsklubs, de sponsors, het scheidsrechterskorps en de le den van het sportkomitee met voorzitter Julien Droeshout, sekretaris Ivo De Neef en ver slaggever Willy Vercruyssen. (ajz) NIEUWELINGEN IN ST.-PAUWELS Ondanks een ruim deelne- snapping op gang met Steven Even zag het er naar uit dat ze latere winnaar Raldal Van mersveld en tal van ontsnap- Verdonck, Wim De Vos, Jur- tot de finish buiten schot gin- Compenholle. In de allerlaat- pingspogingen bleef de groep gen Godefroot, Patrick Calu- gen blijven. Dat bleek evenwel ste kilometers volgde een her- ffinSrg.en ón St--p?uwe's Gunther Flies en Kurt Van niet het geval. In het peloton groepering en werd een mas- &nk gesloten. Pas op zon vijf- Hoey. Deze zes renners reali- werd krachtig gereageerd ze- saspurt Ie met millimeters Oenjolometer van het einde seerden vrij vlug een voor- ker niet het minst onder impuls verschil werd gewonnen door sprong van een halve minuut, van Stefan Van Duyse en de Randal Van Compenholle voor Tom Boeckx, Stefan Van Duysse, Mario De Rocker en Eddy Van Durme. kwam er een definitieve ont- TAFELTENNIS KVKT-T AFFELTENNIS Kaatsen. Na de titel wonnen de jongens yan Rinkhout nu ook de Beker van Zele. Likeuren Rubbens versloeg Verz. Rosseels met 15-4 (bvw) Deze week gaat de KVKT- tafeltennisbekerkompetitie van start. De lottrekking had deze week plaats op de alge mene vergadering. Het is op vallend dat de verschillende A- formaties elkaar ontliepen. Toch staan er een paar tegen over elkaar. De belangrijkste daarin is ongetwijfeld Madeion A - Vlierkouter A. Twee ploe gen die verleden jaar het ook ver geschopt hebben in deze beker. Want gezien er ge speeld wordt met een handi- kapformule is het duidelijk dat ook dat zorgt voor onverwach te uitslagen. Patro A werd uit geloot tegen Vlierkouter C en dat is ook een moeilijke opga ve voor de Patro-ploeg. Verle den jaar immers bleef deze A- formatie maar zeer nipt over eind tegen zwakke tegenstan ders. Een voorgift van 16 pun ten is vaak dodelijk voor de spelers. Prado en Viktory staan eveneens geprogram meerd. Dat kan wel in het voordeel van de thuisploeg af lopen alhoewel deze er zeker niet gerust zullen in zijn. Vlammers A en Okapi A zul len ook in eikaars ogen moeten kijken. Hier is een overwin naar moeilijk aan te duiden. Met belangstelling wordt er ze ker uitgekeken naar de nieu welingen in deze kompetitie. Het zal al een eerste seintje geven hoe sterk ze wel zijn. We denken zo aan Artevelde - KWB C Kruibeke. Ook Pardaf B Kruibeke krijgt een nieuwe ling op bezoek, Lede A. Ook BZP Lokeren wordt afge stuurd naar Pardaf A. Het zijn drie wedstrijden met evenveel vraagtekens. De 1/32 finales Patro F - Patro I Juvenes C - Patro D Dynamica D - Patro C Hingene - Triumf B Dynamica C - Madeion C Triumf A - Vlierkouter D Patro E - Dynamica A Balegem B - Dynamica B Juvenes E - Balegem A Okapi B - KWB A Vlierkouter B - Opwijk A Pardaf C - Ons Huis B Ons Huis C - Patro G Avanti - Madeion B Patro A - Vlierkouter C Artevelde - KWB C Pardaf B - Lede Madeion A - Vlierkouter A Patro B - Pardaf D KWB B - Pardaf D KWB B - Juvenes B Opwijk B - Patro H Bobo A - Bobo D Prado - Viktory Madeion D - Opwijk C Vlammers A - Okapi A Pardaf A - BZP Vlammers B - Kemzeke A Bobo B - Pardaf E KWB A Kruibeke, Bobo C en Juvenes A zijn vrij in de eerste ronde. FINALE INTERKLUB VROUWEN III b.t.t.b.-tafeltennis Nadat TC Beckhand met 4-2 in Maar daarna verloren Elsie halve finale voorbij Metalic Sax, Isabelle Poppe en Sandra Overpelt was gekomen, moest Cool vrij duidelijk hun wed de Beverse tennisklub de ultie- strijden en met 3-1 stand ble- me wedstrijd interklub vrou- ven alleen de dubbels wat wen III op verplaatsing bij hoop geven voor Beckhand. Witte Duivels Brasschaat Poppe-Sax moesten tegen de spelen. sterkere Fion-Anne Verbeeck Beide ploegen hadden in de plooien, en de leuke zege van voorronde in dezelfde poule Begijn-Cool kon Beckhand getenmst en Beckhand had niet meer redden. De sterkste toen de wedstrijd tegen Witte ploeg had het gehaald. Duivels met 4-2 gewonnen. Maar, zo wist men ook bij De uitslagen: Beveren, Witte Duivels had Begijn - Fion: 6-1, 6-1 toen niet met zijn sterkste op- Bartels - Sax: 6-1, 6-1 stelling gespeeld. De hoop op Verbeek Anne - Poppe: 6-4, 6- sukses was bij de Beckhand- 1 meisjes dan ook klein en in Verbeek Dominique - Cool: 6- Brasschaat zelf bleef er voor 3, 6-2 Beckhand behalve het goede Fion-A. Verbeek - Poppe-Sax: onthaal, niets te rapen. Of 6-1, 7-5 toch... Sandra Begijn begon Begijn-Cool - Bartels-D. Ver sterk tegen Nathalie Fion en beek: 6-4, 7-5. Beckhand stond 1-0 voor. H.A. BADMINTON Tennis. Op het stadhuis van Dendermonde werden de kampioenen van de Appelse klub Dendertennisin de bloemen gezet (foto P.Hermans) In vijfde provinciale stond Pa- tro-D in eigen Familiazaal tegenover Madelon-A uit Bug- genhout. De Hamse formatie, die zonder blikken of blozen gesteld had naar de titel te mikken, zal beter in haar vizier moeten kijken. Ze moest al een eerste punt prijsgeven, in eigen midden nog wel. Made lon-A is echter de eerste de beste niet. De ontmoeting be gon zeer spannend langs 2-2 en 3-3. Dat was al een teken aan de wand dat het niet zo vlot zou gaan. Toen Van Dender en Jozef Van Cauwenbcrghe er 5-3 van maakten, leek er schot in de zaak te komen, maar even later werden de Pa- tro's weer bijgehaald. Het scheen zelfs totaal verkeerd af te lopen, want de bezoekers hadden 7-8 verworven. In het allerlaatste spel had Jozef Van Couwenberghe in de belle een achterstand van 13-18. Onver wachts keerde echter het tij. Van Couwenberghe maakte ajn achterstand goed en won. Meteen werd op de valreep een frawn bereikt. Bart Van Couwenberghe won één keer. Fransois Van Dender twee maal, net zoals Jozef Van Cou wenberghe. Thomas Bëhiels won driemaal. In tweede provinciale moest Patro-C voor de tweede keer een nederlaag slikken. Het be zoekend Sleidinge-B won er met 6-10. Ook hier verliep het eerst zeer evenwichtig. Via 2-2 en 3-3 werd het toch 3-5. Toen kwam het kruciaal moment van de ontmoeting. Mare Stal- laert had in de belle zijn tegen stander met 21-9 in de valies gezet, maar op de andere tafel, had Stef Goosscns meer last. Tot 16-16 bleef het een dub beltje op zijn kant, maar Stef kon niet uitmaken. Het werd dus 4-6 in plaats van 5-5. Van dan af stevende Sleidinge op de zege af. De sterkste man van de thuisploeg was Peter Van Cauteren met drie over winningen. Twee gingen er naar Mare Stallaert en één naar Paul De Schoesitter. Stef Goossens heeft niet kunnen winnen. Het ziet er naar uit dat Patro-C hard op de landen zal moeten bijten om zich in deze reeks te handhaven. Toch is er al beterschap. Paul De Schoe sitter die momenteel nog last heeft van een heelkundig in grijpen, moet ongetwijfeld be ter kunnen. De A-formatie, die in eerste provinciale aantreedt, werd met 5-11 ingeblikt door Slei dinge A. Deze formatie tui melde in twee jaar van 3e na tionale naar T provinciale. Wellicht kan Sleidinge deze vrije val nu stoppen. Belang rijk in deze ontmoeting was dat Pierre De Schoesitter de eerste man van de bezoekers, Buyck, een B6-speler, prompt met 2-0 klopte. Pierre won twee wedstrijden, Johan Van Hecke, Mare De Keyser en Erik De Clercq wonnen elk één keer. Patro-B in tweede provinciale kende geen genade met Den- derleeuw-ADeze knapen werden met zware 13-3 cijfers geklopt. Guido De Block mocht vier overwinningen vie ren. Hilaire Straetman, Carl Goossens en Dirk Stallaert kregen drie rozen op hun hoed. H.V.C. Voor zowel de Mintons 2 uit St.-Niklaas als Danlie 1 uit Hamme, was de ontmoeting van afgelopen zondag in derde Liga D zeer belangrijk. De thuisploeg had immers twee weken geleden een nederlaag geleden tegen de nieuwkomers in de Liga, de Flying Shuttles uit Lochristi. Ook Danlie had vorige week geen geluk tegen Blankenber- ge en verloor door het verlies in beide gemengde dubbels thuis met 3-5 van de kustploeg. Opvallend bij Danlie is de af wezigheid van B 1-speelster Inge Van Eetveldc. En dat maakt de damesploeg blijk baar minder offensief. Zo ver loor invalster B 2 Carmen Van den Abeele haar drie wedstrij den tegen Blankenberge maar moest tegen de Mintons op haar beurt worden vervangen door C 2 Kristine Van Damme. Vooral de opstelling van Kris Van Damme bepaalde de tak- tiek van de Mintons. Plocgka- pitein Peter Weyn gokte op winst in de drie dameswedstrij den en het heren dubbel. Zwakke schakel in deze tak- tiek was B 2 Ann Christiaens, die het moest opnemen tegen B 1 Kristel Van Eetvelde, maar toch bleek in vorm te zijn. Peter Weyn nam echter geen enkel risico en had reser vespeelster B 2 Ann Gijselinck naar de sporthal uitgenodigd. Temeer omdat Christiaens reeds enkele weken sukkelt met een rugkwetsuur! De gok van Peter Weyn om B 1 Kurt Van Bruyssel niet op te stellen voor het enkel tegen een sterk spelende B 1 Domi nique Van Damme, maar sa men met B 1 René De Lan- ghe, voor het dubbel voor te behouden,lukte. Van Damme-Van der Streeck van Danlie startten sterk maar zagen in de eerste set hun voorsprong op 13-13 tenietge daan door Kurt en René die uiteindelijk nog met 18-14 wonnen. Aangeslagen en niet begrijpend wat er was ge beurd, slaagden Van Damme- -Van Der Streeck er in de tweede set niet meer in hun ritme terug te vinden en verlo ren met 15-6. Ook Ann Christiaens en Ann Gijselinck hadden geen moeite met Van Eetvelde en Kris Van Damme. Vooral C 2 Van Damme kreeg heelwat te in- kasseren en zo wonnen de Mintons ook deze partij met 15-3 en 15-7. Stand 2-0 dus! In de heren enkel serie speelde vooral René De Langhe een schitterende wedstrijd tegen A 2 Jos Verbeke rekening houdend met het feit dat René pas is afgezwaaid en weinig kans heeft om tc trainen. Ver beke won deze prachtige partij met 15-18 en 13-15. Peter Weyn had geen enkele kans tegen Van Damme en verloor met 5-15 en 2-15 waar door de stand weer 2-2 gelijk kwam. Ann Christiaens bleek geen hinder te ondervinden van haar rugkwetsuur en ging er volop tegenaan. Ze speelde zo goed tegen Kristel Van Eetvel de, die toch een klassement hoger is, dat ze in de eerste set verlengingen afdwong en nipt met 11-12 verloor. De inspan ning was blijkbaar niet te veel geweest want in de tweede set speelde de thuisspeelster goed mee maar verloor uiteindelijk met 7-11. Els Maes had geen problemen met C2 Kris Van Damme en won gemakkelijk met 11-4 en 11-3 zodat de stand na zes games gelijk bleef. De gok van ploegkapitein Weyn was door het verlies van Ann Christiaens in het enkel mislukt maar kon door Ann Gijselinck en Kurt Van Bruys sel mogelijk worden goedge maakt door het gemengd te winnen van Jos Verbeke en Kristel Van Eetvelde. Een bijna onmogelijke op dracht gezien het klassements- verschil tussen beide ploegen. Maar met een niet in grote vorm vertoevende Kristel Van Eetvelde was niets onmoge lijk. Wonnen Verbeke-Van Eetvel de de eerste set met 10-15 dan wonnen de thuisspelers de tweede met 15-4. In de derde set bleef het spannend tot 11 gelijk. Eenmaal dat punt be reikt bleek alles te mislukken voor de Mintons, zodat met 11*15 werd verloren. Toen Pe ter Weyn en Els Maes van broer en zus Van Damme ver loren, was de 3-5 winst voor Danlie een feit. Waarom voor het tweede ge mengd de troef De Langhe niet werd uitgespeeld blijft een raadsel. Of had die evenmin een winstkans tegen Van Dam- me-Van Damme? Of zou het helpen om op 29 september e.k. om 19u30 te Hamme in sporthal Meulen- broek te gaan kijken naar België-IJsland! (L.C.)

De Voorpost | 1986 | | pagina 23