OKAPI AALST START VOL GEESTDRIFT W l 1 JEUGDBASKET BIJ OKAPI KALENDER HISTORISCHE DAG VOOR DE HERMES- MEISJES 26 - 26.9.1986 - De Voorpost Vorige week is Okapi Aalst gaan winnen in Namen, een moeilyke opdracht die tot een ken. De kompetitie werd goed einde is gebracht, misschien wel het resultaat van een vernieuwde geest binnen de beëindigd zonder nederlaag, er klub want na de vertwyfeling van vorig seizoen is de klub dit jaar vol geestdrift naar ^eren voren gekomen. Uit de bittere ervaringen van vorig jaar werden de nodige konklusies gemiddelde van 105-75. De getrokken en op sportief vlak werd getracht een vernieuwde ploeg uit te bouwen. stejie opgang van Okapi werd dus ook beloond met een belangstelling van de jeugd, en piaats jn p Nationale, zoals insiders weten wordt het dan heel moeilijk om een klub Heden ten dage overeind te houden. Toen 1953 j}e laatste drie seizoenen werd afgesloten met 0,25 fr. in had BBC Qkapi het niet zo kas, dacht men dat het einde breed In het seizoen 1984-85 nabij was. Doch een paar moe- wer(i de degradatie op het nip- digen bleven niet bij de pak- pert;e ontweken, dit ondanks i «o« A„r een reeks van mooie overwin ningen. De belofte van BBC Okapi ken zitten en trokken van deur tot deur om als het ware te bedelen. De werkkracht werd Ytui w beloond en het seizoen 1954 om in het seizoen 1985-86 te kon aangevangen worden. De betere tijden Van 1954 tot 1957 was er een merkelijke vooruitgang waar te nemen en de ploeg slaagde er zelfs in zich naar eerste provinciale op te werken. In 1958-59 deed Okapi de stunt door als zevende gerang- schikte naar 4de nationale te Basket. De heer Moens overhandigt een checque aan de promoveren. Doch na een ver- voorzitter van Okapi (da) blijf van één seizoen in de Ook op administratief en fi- klub was in Aalst, voordien lagere regionen van die reeks, nancieel vlak moest er aan de trad BBC Eendracht Aalst im- kon men de degradatie niet klub gedokterd worden. De mers al in de provinciale reek- ontwijken, firma Christiaenssen blijft met sen aan. Okapi samenwerken terwijl de Bij die wedstrijden kwamen De opgang KB verdere financiële steun enkele studenten van het K.A. Het verblijf in eerste provin- heeft toegezegd. Last but not op het idee ook een klub te ciale afdeling was echter kort- least wordt de Brouwerij Den- stichten, dit leidde dan tot de stondig, want met nog beken- dria van Safir, Supra en Ber- geboorte van BBC Okapi de namen als Frans Van Dries- genbier de nieuwe co-sponsor, Aalst. sche, Jozef Troch, Carlos Cor- niet in het minst omdat de thals, Herman Van Keer, basketmikrobe blijft knagen De start Frans Verhulst, Gissen Van bij de heer Marcel Moens, di- In het najaar van 1949 werd den Steen, Mare Cornelis, rekteur-generaal van de brou- Okapi officieel boven de doop- Frank Van Parijs, Louis Pae- werij. vont gehouden. Er werd inge- linck, Geert Bocqué, Jan De Dankzij het begrip van Pater schreven bij de KBBB en Neve en Willy De Bruecker Van Looy en zijn medewer- reeds einde seizoen 1951-52 werd nu definitief de poort kers is er een nieuwe overeen- werd naar tweede provinciale naar nationale opengezet. Met komst in verband met de zaal gepromoveerd. In seizoen J. Heermans, die vanaf vol- 1952-53 werd een derde plaats gend seizoen zal uitgerust zijn behaald en dit na Hermes Sint eindigen op een zevende plaats kon echter niet waargemaakt 13 Vincent Gerimaux - Club van oorsprong Ombra- ge (Sint-Pieters-Woluwe) - Begon hier als 16-jarige - Speelde in 80-81 voor derde provincialer Asub Etterbeek - Speelde in 81-82 voor derde nationaler Hannuit - Speelde in 82-83 voor vierde nationaler Racing Jet - Speelde laatste drie seizoe nen voor eerste nationaler Maccabi Brussel 8 Gunther Cornand - Doorliep alle jeugdreeksen - Finalist van de Beker van België miniemen - Was provinciaal min., cad., jun. Basket. De eerste ploeg van Okapi-Aalst (da) 11 Christiaan Phlips - Doorliep alle jeugdreeksen - Won met Okapi Beloften- kampioenschap van 2de natio nale en werd algemeen kam- deze puur Aalsterse kern basket. De grapjassen van Okapi doen het niet slecht (da) slaagde BBC Okapi er in om 6 r met een ultra-modern score bord, geschonken door de h. Willy Michiels. Niklaas monde. BBC Dender- reeds in 1964-65 kampioen te spelen in de 4de nationale. worden, hierom werd er voor volgend seizoen dan ook se- De verhuis neus aan de ploeg gesleuteld. Vanhetbuitenterrrinaaiide BBC Okapi hoopt ook de Hopmarkt verhuisde BBC historiek volgend seizoen op Okapi naai de huidige zaal in meet plezierige noot te de Burchtstraat. Hier beleefde kunnen besluiten, de mooiste momenten in de Okapi-geschiedenis. Reeds in het eerste seizoen was het raak en Frans Van Driessche citeerde in zijn "OKAPI-DIGEST""Okapi bij Qj. doet de definitieve stap uit de J, on(Te, De ploeg 12 Pat Van Impe (kapitein) Begint zijn twaalfde seizoen - Was nationaal junior - Won met Okapi serie bekers bij Juniores en Beloften (zie Pat Van Impe) - Speelde in seizoen 84-85 voor Osiris Denderleeuw en kwam terug naar Okapi in sei zoen 1985-86. Is ondertussen de langst a anonimiteit in het Belgische geslote„ speler Rasketmilieu Met de aan- Doorliep alle jeugdreeksen - Werd geselekteerd als prov. kadet Won met juniores: Beker Basketmilieu". Met de aan koop van Jean Pottiez, de doorbraak van Hubert Troch en de ontluikende Okapi- jeugd stootte BBC Okapi niet ym Bd ie 'Kampioenschap alleen door naar 2de nationale va|] Bd Beke[ van 0ost_ maar haalde het eveneens de Kampioenschap finale van de Belgische Beker. van Qost-Vlaanderen, Inter- Okapi haalde de zdveren pMt Oost-West-Vlaanderen -a verües tegen Royal IV (88- Won met de beloften kam pioenschap 2de Nationale en werd algemeen kampioen van België - Won nationaal militair kam pioenschap met de Leopolds- kazerne. Basket. De reserven van Okapi-Aalst (da) De zwarte periode Korte historiek Wie in Aalst over het ont- Zoals alle beginnende ploe- staan van basketbal hoort pra- gen had BBC Okapi het ook ten denkt automatisch aan BBC Okapi. De buitenlanders Met de buitenlandse verster king van de Tsjechoslovaak Krivy en de Amerikaan Alton Dillard en met het duo Troch- Van Driessche op de trainers- bank haalde Okapi een veel- zeggende 3de plaals. Seizoen 7 Was P'°™ciaal cad- gen nau ddv. uww hci w* 1968-69 staat nog steeds in an- Ju"; moeilijk om^ieV hoofd boven nalen van de kW als het W«i nationaal junior 1 ..l.e.d nienni Isurl W UII 4 Frank Van Impe - Doorliep alle jeugdreeksen Basket. Alain De Vos speelde (da) België Miniemen - Werd geselekteerd als pro vinciaal miniem, cad., jun. - Was nationaal junior - Won met Okapi dezelfde se rie bekers als Pat Van Impe Chris Schmitt - Club van oorsprong Be- veren-Waas - Begon hier als 15-jarige - Promoveerde met zijn klub van 2de provinciale naar 1ste provinciale - Was provinciaal min., cad. en jun. - Was nationaal junior - Kwam in seizoen 83-84 naar Okapi's eerste ploeg - Won met Okapi serie bekers met juniores en beloften (zie Pat Van Impe) - Speelde in seizoen 1984-85 voor Okapi - Wisselde zijn plaats bij Oka pi voor een plaats bij eerste klasser Renault Gent in sei zoen 1985-86 7 Paul De Geest - Begon als cad. bij Wasocub Waasmunster - Maakte deel uit van de na tionale kadetten - Speelde voor de nationale militaire ploeg - Kwam via Osiris bij Okapi in seizoen 1985-86 Ronny Veillefon (coach) - Begon op tiende als jeugd speler bij Okapi - Speelde voor Erpe-Mere, Olympia Denderleeuw, Pallas (Schelde) en Osiris - Was jeugdtrainer bij Black Boys, speler-trainer bij Robot- Eine, ass.-coach onder Paul Poppe (1ste nat.), trainer Vel- zeke, ass.-coach onder Bracke en Acke en sinds seizoen 1984- 85 Head-Coach Okapi. - Leidde de juniores- en be- loftenploeg van Okapi naar di verse overwinningen (zie serie bekers Pat Van Impe) Jozef Troch (coach) - Was reeds in 1955 speler van Okapi - Zijn eerste jaar trainer bij de kadetten bracht onmiddel lijk de kampioenschapstitel op. - Leidde Okapi naar een der- Ide plaats in 2de nationale - Was coach in rekordjaar van Okapi: ongeslagen kampioen in 2de nationale met de reserven tegen Hasselt - Na 1 jaar Hermes Sint-Ni- klaas en 5 jaar Osiris waarmee hij kampioen speelde in 4de nationale, kwam hij terug naai Okapi. - Nogmaals kampioen in 2dti nationale - Kwam na 2 seizoenen inaktt viteit opnieuw naar Okapi is; seizoen 1985-86. pioen van België - Speelde in seizoen 1984-85 voor Vlierzele en kwam terug naar Okapi in seizoen 1985-86 10 Dirk Schellinck - Doorliep alle jeugdreeksen - Finalist van de Beker van Basket. Frank Van Impe, di guitigste speler van Okapi... (da) De organisatie Van Himbeeck Paul, voor zitter De Wit Etienne, sportiefma- nager Schellinckx Frans, penning meester Van Overstraeten Eddy, kretaris Plas Jean-Pierre, jeugdverant woordelijke Hemmerijckx Antoine, onl vangst refs De Boitselier Hugo, veranti kascomm Herckenrath Herman, ploq afgev kad. De Brouwer Mia, bestuurslid Van Himbeeck Hilde, ka- kommissie Van den Broeck Guy, vet- antw. zaalonderh. De Clerck Staf, bestuurslid Sorgeloos Mare, bestuurslid Van den Driessche Etiennt bestuurslid Michiels Willy, bestuurslid Schollaert Emile, voon kaskom. Troch Guido, clubdokter Van Herck Karin, clubkint siste. water te houden en financieel absolute rekord. Okapi - Won met Okapi dezelfde se- Het is "echter zo dat BBC de eindjes aan elkaar te kno- Krivy gewisseld voor Gert Kok Okapi niet de eerste basketbal- pen. Er was weinig of geen en Susse D'Hoir aangetrok- V* rie bekers als broer Pat Van FIBA KADETTEN: Okapi - Pitzemburg ruststand: 45-23 eindstand: 80 - 53 De kadetten van Okapi had den blijkbaar haar nederlaag bij het als titelkandidaat be stempelde Antwerpse goed verteerd. Zij begonnen dan ook met een zeer agressieve verdediging en 2 driepunters van Van Overstraeten Gary na 4 min. (12-4). Parewijck Kurt (26 p.werd zeer goed bediend door Herckenrath Alain. Plas Sandy (16 p.) door zijn ver schillende steels en fast braecks maakte het de verde diging zeer moeilijk. Neem daarbij de moordende shots van Van Overstraeten (17 p.) en een uitstekende spelverde ler Serge Van Langenhove en Pitzemburg was snel uitgeteld. Enkel Frans Danny (19 p.) in het begin van de wedstrijd en Geysels (16 p.) in het begin van de 2de helft probeerden een vuist te maken. Toen Frans Danny zijn 4de fout maakte, ging coach Jozef Troch zelfs over tot applaus- vervangingen en konden spe lers als Tack, Van Der Veken, De Mol en Braem meegenie ten van een vlotte verdiende overwinning van Okapi. Puntenverdeling: Okapi: V.D. Veken (2), De Mol (2), Herckenrath (9), Plas (16), Van Langenhove (4) Braem (2), Parewijck (26), Van Overstraeten (17), Tack (2)- Pitzemburg: Geysels (16), V.D. Bosch (2), Frans Stevens (4), Alen (12), Frans Danny (19). MINIEMEN: Okapi - Hemaco ruststand: 13 - 38 eindstand: 34 - 74 Na 15 minuten bij een 9-28 stand, had de grote bezieler van de wedstrijd Van Acker 13 van de 28 punten gescoord voor Hemaco. Bij Okapi weer de Bart Temmerman zich als een duivel in een wijwatervat. De vele balverliezen van Oka pi leidde snel naar een 23-66 stand na 15 min. in de 2de speelhelft. Coach Hellinckx Yvan gaf aan zijn pivot Geert Van Den Eynde de instruktie mee, om meer naar doel te driven, wat meer naar het ein-' de toe resulteerde in verschil lende doelpunten. Over de overwinning van Hemaco viel niet te discussiëren. Puntenverdeling: Okapi: Hemmerijckx Kevin (3), Van Den Eynde Geert (17), Gailly Didier (4), Tem merman Bart (10). Hemaco: Moens (2), Verhelst (8), Van Acker (30), Van Ho ve (10), Mertens (2), Man- naert (10), Vercammen (4), Van Hecke (8). Basket. De miniemen van Okapi-Aalst (dw) PUPILLEN: Okapi - Zele ruststand: 17 - 37 eindstand: 30 - 77 Door het aantrekken van liefst 6 nieuwe spelers heeft de pu- pillenploeg van Okapi het zeer lastig gehad bij de aanvang van deze nieuwe competitie, wat ook duidelijk tot uiting kwam in zijn 1ste thuiswedstrijd. Na 16 minuten wezen de bordjes reeds 16-29. Tegen de shotters en drivers als Van Malderen (30 p.) en Christiaens T. (21 p.) begrepen onze Okapiers snel dat zij weinig kans hadden om te winnen. Hoe hard Veil lefon Kevin als spelverdeler. Van Der Planck en Xavier als vleugelspeler en De Bruyn Christophe als pivot zich ook weerden, tegen een collektief sterker Zele, hadden zij geen verhaal. Puntenverdeling: Okapi: Veillefon Kevin (13), De Bruyn Christophe (10), Fosco Renzo (2), Van Der Plancken Xavier (5). Zele: Van Malderen (30), Van Acker (12), Christiaens T (21), Beirens (4), Van Cauteren (8), Verlackt (2). BENJAMINS: Okapi - Hoger Op ruststand: 2 - 8 eindstand: 10 - 10 Het talrijk opgekomen publiek voor de eerste thuiswedstrijd van coach Frank Van Impe en zijn allerkleinsten, moest tot in de 12de minuut wachten voor aleer er werd gescoord (0-2). Deferr van Hoger Op voerde de stand op tot (0-8) in de 14de Jeugdbasket. De benjamins van Okapi (da) min. Tom Van Lierde (tevens pi dat onder leiding van kapi- Puntenverd.: Okapi V. Lierde de grote uitblinker bij Okapi) tein Van Droogenbrocck Pa- Tom (6), V.D, Vondel Joost kon nog voor de rust milderen seal nog in de laatste minuten (2) Claus Sven (2). tot 2-8. Ondanks de zware in- een gelijk spelende klaarkij- Hoger Op: Deferr (2), V. Ho- spanningen van De Meulem kende Joost V.D. Vondel uit ve (4), De Meulem (4). bij de bezoekers, was het Oka- de brand sleepten. 2e AFDELING HEREN: 20.30 u. (27.9): Okapi Aalst - B.C. Gent 3e AFDELING A: 15.45 u. Scheldejeugd Temse - Oxaco 3e AFDELING B 18.00 u B.C. Zele - Schaarbeek 20.15 (27.9) Quaregnon - Hennes St.-Niklaas 4e AFDELING C 20.15 u. (27.9): Panters Baasrode - Waregem 20.15 u. (27.9): Vlierzele - Brabo le PROVINCIAAL 20.15 u. (27.9): Bavi Gent - Ten Tower Aalst 17.00 u.; Tissac Gentbrugge - Hemaco Dcndermonde 18.00 u Wasocub Waasmunster - Lede 18.00 u.: Velzeke - Erpe Mere 15.45 u.: Laarnc - Waasland St.-Niklaas 2e PROVINCIAAL A 20.30 u. (27.9): Eksaarde - Bazel 20.30 u. (27.9): Lokeren - Cibo Zele 20.30 u. (27.9): Melsele - Dcndermonde 20.00 u. (27.9): Moerzeke - Berger du Nord Aalst 20 45 u. (27.9): Beveren - Batavo 11.00 u. Buggenhout - St .-Niklasc 3e PROVINCIAAL B 18.00 u Erembodegcm - Bolas Dendcrmonde 16.00 u.: Assenedc - Tcrlindenboys Aalst 10.30 u.: Drongen - Rubac Rupclmondc 11.00 u.: Bbcats - Sp. Temse 20.15 u. (27,9): Grembergen - Lochristi le PROVINCIAAL DAMES: 14.00 u.: Haantjes Oudenaarde - BC Zele 11.15 u.: Tissac Gentbrugge - Aurora Zele 2e PROVINCIAAL 11.00 u. Sgolba - Panters Baasrode JEUGDBASKET 20 september was een histori sche dag voor Hermes-baskö uit Sint-Niklaas: voor de aller Eerste maal in hun geschiede nis speelden de pupillen-meis jes een officiële kompetitie wedstrijd. We wensen dat hti' een begin is van vele jaret damesbaskethoogtepunten. De deelname aan deze korape titie is het resultaat van two jaar intensieve voorbereidn» en inspanningen van bestuur coach en speelsters. Voor die eerste wedstnj stond coach Nadine Thieren met haar ploeg reeds voor et! moeilijke opdracht: verplaai sing naar Stars Gent. Reeds i de eerste minuut mocht Peg? Verhulst de allereerste 2 kom petitiepunten voor Hermes-d» mes scoren. Gent sloeg echte onmiddellijk terug en het wer1 6-2. Goed aanvallend werk va Wendy Van Namen en Cari» Van Acker en een onvermoe bare Sylvia De Bock in verde diging brachten Hermes mf 12-14 terug aan de leiding. B ruststand werd 15-14 De stand bleef in de tweedi helft aanvankelijk gclijkop gaand, maar in de 11° minuu sloeg Hermes een schijnbar beslissende kloof met 18-2' o.a. dank zij de stugge verdc diging van de zusjes Tamara c Tatjana Van Voren. Twee nuten voor tijd kwam Get echter terug tot 24-24. In eC uitermate spannend slot toot den de Hermes-meisjes zk fysisch het sterkst en met et korf van Wendy Van Nam« werd de eerste wedstrijd va de Hermes-pupillenmeisjc een eerste overwinning met2' 26, zodat de talrijke Hernia supporters coach Nadine t haar speelsters met een wc verdiend applaus konden citeren. 2° NATIONALE

De Voorpost | 1986 | | pagina 26