JAN EN DIRK VERLEYSEN, WINNAARS VAN WOESTIJNRALLY OPMERKELIJKE LIEVEN DEVYLDËR IN 875 CC-TRÖFËË Ei] ™*GKLEN OPNIEUW FREDDY GEERAERD De Vissers van Sint-Niklaas verzusteren in Schongau De Voorpost - 20.9.1986 - 29 MOTORCROSS ZAALVOETBAL B.L.B. MOTOCROSS IN WACHTEBEKE kwartier niet voluit gaan maar met nog ruim 1.000 km voor de boeg was dat niet zo'n pro bleem. Na een rit van 88 km bereikte hij assistentie 1 als tweede waar Dirk overnam na het tanken voor de volgende ril van 73 km. Hier reed de assistentiewagen een 20-tal km verkeerd en Dirk moest op assistentie 2, waar hij als eerste aankwam, een tiental minuten wachten op benzine en op de piloten- wissel. Jan vertrok hier als vierde voor een rit van 63 km, arriveerde als derde en bij een zeer snelle servicebeurt kon den ze nu als tweede terug vertrekken voor een rit van 103 km die Dirk voor zijn rekening nam. Ondanks het feit dat Dirk de benzinetank achteraan moest gebruiken om bij te tanken onderweg wist hij toch ook als tweede aan te komen bij de vierde assisten- tiepost. Vroeger was achteraan de tribike een reservewiel ge monteerd maar dit werd dit jaar vervangen door een extra benzinetank van een vijftal liter. Daarna ging Jan van start voor 93 km en halfweg deze etappe kwam hij aan de leiding. Daar na reed Dirk met een komfor- tabele voorsprong maar finish te in zijn rit met een lekke achterband. Hij had «even tjes» een rotsje geraakt, de flank van de band was hele maal gescheurd, de velg ge blutst en de as een beetje ge plooid. Na de nodige werk zaamheden vertrok Jan terug en bij zijn vertrek was de twee de driewieler nog steeds niet in zicht. De volgende etappes verliepen zeer vlot maar de voorlaatste rit was wel een beetje bijzonder. Het grootste deel hiervan was hetzelfde als een der eerste routes zodat het terrein moeilijk te berijden was door het te losse zand. Het was ondertussen 21.00 uur ge worden, dus zou het donker zijn eer hij de volgende assi- stentiepost zou bereiken. De eerste 40 km reed Jan zo hard hij kon maar kwam hierna bij het duister in enorme bakken (stof)-zand en na hier doorge kropen te zijn nam Dirk het stuur over om de laatste rit van 42 km naar de aankomst. Om 00.13 uur bereikte hij de aan komst aan het hotel Portal de Monegros als eerste tribike. M.C. Staelens-Vervaet In Wachtebeke was vorige week zeker in haar nopjes want een ruime belangstelling was aanwezig voor de 875 cc trofee. Lokale man Lieven De Vylder werd ondanks tegenslagen in de 500 cc-reeks toch nog derde in de eindstand. Andere ereplaatsen waren er voor Kenny Vertenten en Leslie Van Puyvelde met een tweede plaats en derde werden Luc Van Clapdorp, Herman Lenaerts en het ztyspanduo Van Vlierberghe-Huybrechtsen. Kenny Vertenten, in de eer ste reeks als zesde gestart, reed na enkele ronden reeds op een derde plaats, maar door een slippertje werd hij terug naar een zesde plaats verwezen. In de laatste ronden kwam hij nog geweldig opzetten en werd uiteindelij nog derde. In de tweede serie als vijfde gestart, kwam hij na een viertal ronden op een tweede plaats en begon dan een opmerkelijke rush naar de leider, die hij bii de finish reeds in het vizier had. Hij werd tweede in de eind stand. Ronny Heyrman reed de eerste reeks op een achtste plaats, viel rond halfwedstrijd en finishte nog op een negende ilaats. In de tweede serie was ij naar een vijfde plaats opge komen, maar in de voorlaatste ronde kwam hij ten val. Hier door moest hij terug heelwat terrein prijsgeven en eindigde op een negende plaats en werd negende in de eindstand. Pa trick Van VUerberghe gaf weer een sterke prestatie weg en hij verdiende een betere einduit slag. In de twee reeksen moest hij steeds van rond een twintig ste plaats terugkomen en in ae nu ingekorte reeksen is dit be slist geen voordeel. In beide reeksen werd hij elfde met een tiende plaats in de eindstand. Ingmar Smet toonde de eerste reeks een opvallende remonte. De eerste ronde was hij pas rond een 22ste plaats te zien en hij slaagde erin omn a enkele ronden een tiende plaats in te nemen. In de herneming kwam hij van een dertiende naar een achtste plaats en werd achtste in de eindstand. Opmerkelijke Angelo Saman Angelo Saman wist zich op de zware omloop van de Men- donksedreef in de kijker te rijden. Kleine "Patho" reed in de eerste reeks van een vijf tiende plaats naar een zevende en in de tweede serie klasseer de hij zich als tiende. In de eindstand kwam hij op een verdiende zevende plaats. Pa trick Bellon ging in de eerste reeks ook zeer goed. Hij kon zijn slechte startpositie nog goed maken en finishte als veertiende. In de herneming was hij ook niet zo bést weg bij deze 36 debutanten .Hij ein digde op een negentiende plaats en was zestiende in de eindklassering. Ivan Robijn zorgde eveneens voor een felle verbetering. In de eerste reeks was hij na een hapering in de start van een laatste plaats moeten terugkomen om nog 22ste te worden en ook in de herneming kwam hij tot een 22ste plaats met een twintigste rang in de eindstand. Gunther Maeswerd 29ste in de eerste reeks, kon in de tweede reeks tot op een 23ste plaats terug komen en werd 27ste in de totaalstand. Juniores 125 cc Luc Van Clapdorp was als derde gestart, nam onmiddel lijk elen tweede plaats in om de leidersplaats van Wibo te bestoken. Na een viertal ron den slaagde hij hierin en wist verder zijn eerste .plaats veilig te stellen. De tweede serie was hij als vierde gestart, kwam even naar een derde plaats opzetten maar moest toch weer vrede nemen als vierde en was derde in de eindstand. Leslie Van Puyvelde was in de eerste reeks als zesde uit de start gekomen, werd in de eer ste ronde vijfde en bleef tot enkele ronden voor het einde op een vijfde plaats om dan een tandje hoger te gaan en op te rukken naar een tweede plaats. Ook in de tweede serie was hij pas als zesde gestart om nu derde te worden en door een sterkere tijd tweede in de eindstand. Juniores 250 cc Peter Hemelser was in de eerste reeks vooraan gestart maar werd in een valpartij be trokken en moest als allerlaat ste van de 36 juniores herne men. Peter kon nog een op merkelijke wedstrijd rijden en finishte op een veertiende plaats. Ook in de tweede serie was hij niet vooraan in de groep en eindigde als achtste met een negende plaats in de eindstand. Geert Bruggeman werd de eerste reeks ook door een val van heelwat plaatsen beroofd en eindigde als acht tiende. In de tweede reeks kon hij na een wat betere start elfde worden met een dertien de plaats in de eindstand. Ru dy Wuytack werd in de eerste reeks 29ste, behaalde toch een 24ste rang in de tweede serie om 25ste te worden in de eind stand. Natlonalen Herman Lenaerts kon zich bij deze nationalen/inters bij zonder goed plaatsen, zeker in de eerste reeks, waarin hij een sterke start nam, naar een vijf de plaars werd verwezen maar in de laatste ronden nog vierde werd. In de tweede serie had hij terug een beste start maar in de eerste ronde had hij niet zo'n sterk tempo en moest toch met een elfde plaats vrede ne men om in de eindstand der 500 cc-ers een gedeelde derde plaats te behalen. Omer Cop- pleters eindigde in de eerste reeks op een 32ste plaats, be haalde een 29ste rang in de herneming en werd in de eind stand der 250 cc-ers acht tiende. Podiumplaats voor zijspan Van VUerberghe Niet minder dan 28 zijspan nen kwamen er aan de start in Wachtebeke waarin onze Wa- se duo's toch een opmerkelijke prestatie leverden. Omer Van VUerberghe met Eddy Huy- brechtsen startten goed in de eerste reeks en konden als der de finishen. In de tweede reeks namen ze opnieuw een goede start, werden even naar een vijfde plaats verwezen maar konden in de laatste ronden terugkomen naar een tweede plaats en ze werden derde in de eindstand. Werner Lauwers met Dominique Maerten kwa men als tweede uit de start, konden zelfs meerdere ronden aan de leiding blijven maar werden uiteindelijk toch op een vierde plaats afgevlagd. In de tweede serie namen ze op nieuw een goede start en wer den na enkele haperingen in de laatste ronden nog zesde met een vierde plaats in de eind stand. Petrus De Cock met Luc Landuyt hadden na dé start een tiende plaats maar konden toch naar een zevende plaats komen bij de eindvlag. De tweede reeks eindigden ze op een achtste plaats en kwamen als, zesde in de eindstand. An- dré Van den Bossche met Her man Van Osselaer kwamen in de start der eerste reeks ten val en moesten heel wat achter stand inlopen maar konden bij de eindmeet nog negentiende worden. De tweede reeks haal den ze een dertiende plaats en werden dertiende in de eind stand. Paul Van Osselaer met Luc Van VUerberghe kenden in de eerste reeks niet zo'n beste start en eindigden pas op een achttiende plaats. In de herne ming ging het dan toch wat beter met een vijftiende plaats of zeventiende in de eindstand. Valère Van Laere kon in de eerste reeks zijn slechte start nog goed maken en kwam sterk naar een zestiende plaats terug. De tweede reeks moest hij toch vrede nemen met een twintigste plaats en was acht tiende in de eindstand. Zijspanrijder De Neve waar Gino De Cock als duorijder aantreedt moest in de eerste reeks door moeilijkheden de wedstrijd stoppen en in de tweede serie eindigden ze op een 22ste plaats. Oud-kampioenen In de reeksen voor oud kampioenen moest Guido Ver- burgh zijn titel overlaten aan Luc Dhaemers voor Frans Lensen. Etienne De Langhe wist hier een vijfde plaats in te nemen, nadat hij vijfde en zes de werd in de reeksen. Roger Vercruysse, hier ook van de partij, eindigde op een achtste en twaalfde plaats of een ne gende rang in de eindstand. Antoine De Jonghe wist tel kens op een veertiende plaats te eindigen en werd ook veer tiende in de eindklassering, 875 cc trofee De 875 trofee werd bij deze internationalen een geweldig sukses, waarin zeer spannende wedstrijden werden gereden en we heel wat afwisseling om trent de reeksoverwinningen te zien kregen. In de eerste reeks voor 500 cc-machines was Lieven De Vylder mee aan de zijde van René Van der Made vertrok ken maar blokkeerde in de eerste bocht en moest van de laatste plaatsen terugkomen. Hij begon aan een opvallende remonte en reed na achttien minuten wedstrijd reeds op een achtste plaats maar een ronde later Viel hij en moest terug een zestal plaatsen prijs geven. Uiteindelijk finishte hij op een dertiende plaats. De tweede serie met 250cc nam hij beslist weerwraak want onmid dellijk na de start nam hij de eerste plaats in en liet deze niet meer afnemen. In de 125 cc reeks was hij terug aan de leiding vertrokken en moest enkel een snelle Van Poelvoor de laten voorafgaan. Lieven eindigde op een tweede plaats en kwam in de eindstand der 875 cc nog op een derde plaats, na Van der Made en Van Poel voorde. Peter Dhauwe reed ook een opvallende wedstrijd want na de twee reeksen had hij in de tussenstand nog een derde plaats. De eerste reeks voor 500 cc kon Peter vooraan in de groep uit de start komen, nam een vijfde plaats in en finishte ook op deze vijfde plaats. Bij de 250 cc-ers kwam hij als elfde uit de start en kon hier ook enkele plaatsen dichterko- men om achtste te worden bij de eindmeet. In de 125 cc reeks ging het wat moeilijker. Na de start had hij niet zo'n beste plaats en kreeg het niet gemakkelijk om het tempo vol te houden en moest met een zestiende plaats vrede nemen en een achtste plaats in de eindstand. Franky Van Clap dorp werd na de start der eer ste reeks in een valpartij be trokken en moest van rond een 32ste plaats achtervolgen en kon nog bij deze 500 cc-ers op een negentiende plaats eindi gen. De tweede reeks met 250 cc motor verliep niet zo vlot, na een minder goede start moest Franky vrede nemen met een negentiende plaats maar in de laatste reeks ging het merkelijk beter. Met de 125 cc machine was hij rond een vijftiende plaats uit de start gekomen en kon naar een negende plaats terugkomen, in de eindstand klasseerde hij zich als veertiende. Ronny Vercauteren was ook in die hapering na de start der eerste reeks en moest van de laatste plaatsen terug komen om uiteindelijk op een 25ste plaats te eindigen en in de tweede reeks met 250 cc ma chine was hij ook niet zo best uit de start. Hij moest nu vrede nemen met een 27ste rang. De 125 cc reeks werd de beste, waafin hij zich op een 22ste plaats kon rijden en in de tota le stand twintigste werd. Peter Dhanis haperde ook na de start der eerste reeks en kwam uiteindeüjk nog op een veertiende plaats. Bij de 250 cc-ers ging het aanvankelijk beter waarin hij rond half wed strijd toch nog een zevende plaats, kon innemen maar ver der in de wedstrijd nog moei- Ujkheden kreeg en pas op een 20ste plaats finishte. In de laat ste serie voor 125 cc kwam hij niet meer in de wedstrijd. Gian Franckaert ging het hier ook niet zo best, al kon hij zich in de eerste twee reeksen goed klasseren. Dit was eigenlijk zijn debuut als inter. Bij de 500-cc eindigde hij op een achttiende plaats en wist toch meerdere plaatsen dichter te komen. Bij de 250 cc-ers ging het best waarin hij van ruim een twintigste plaats kon te rugkomen tot een dertiende ?ang en hiermee de beste inters vervoegde. Bij de 155cc-rijders ging het dan mis want op deze machine voelde hij zich niet zo thuis en hij verdween zelfs uit de wedstrijd. Kampioenschapsfinaie bij inters 250 cc Nu zondag wordt de wed strijd gereden te Strijpen-Zot- tegem waar voor de inters 250 cc de kampioenschapsfinale gereden word. Zoals de 250 cc- rijders het deden in de 875 cc trofee zal de wedstrijd zeker de moeite lonen, temeer daar Van Poelvoorde slechts vier punten voorsprong heeft op Kees Sep. Tussenstand: Van Poelvoorde 379 Sep 375 Scheele 324 De Vylder 284 Valentijn 281 Omloop "Koningshor is een lichtgolvend terrein richting Geraardsbergen en de inschrij ving gebeurt op de omloop zelf. De grote viswedstrijd, georga niseerd door Tony en Sonia van café 't Pompierken in de Boonwijk, begiftigd met liefst 20.000 fr. prijzen, werd voor de tweede opeenvolgende maal gewonnen door Freddy Geeraerd. Vorig jaar lukte hij deze stunt met een gebroken voet. Ondanks het mooie weer waren er toch maar vijftig vis sers aanwezig rond de Brussel se Forten. Toch is het te be grijpen, De klubs uit Baasro de, Schoonaarde en Lede had den hun eigen wedstrijden. Bij die vijftig deelnemers was de ganse klub van Okapi Fishing Club, een van de betere klubs in dit land. De naburige vis- klub vond het echter genoeg om slechts vijf vissers te sturen naar «hun» viswater. Het was dan ook te begrijpen dat Oka pi dankwoorden kreeg toege stuurd van Hendrik Pierquet en Theo Van Haut, de organi satie lag immers in handen van «De Ware Vrienden». Ook fortwachter Fernand werd be dankt voor zijn goede zorgen. Freddy Geeraerd mocht de Hengelen. In Kastel had het klubkampioenschap lijnvissen plaats. André Wuytack werd de nieuwe kampioen bij de Wintervissers. René Van den Broeck won de laatste reeks (vh) trofee voor de eerste plaats, geschonken door Karei Vinck, uitbater van de cafetaria in het sportkomplex van Sint-Gillis, én 3.000 fr. in ontvangst ne men en dat met slechts 1420 gram. BAJA MONTESBLANCOS Tweeduizend frank en een tro fee, geschonken door volks vertegenwoordiger Verberck- moes, ging naar P. Van den Velde, die 900 gram boven haalde. Hugo Vercammen (880) werd derde, Kris Muyse- winckel (780) vierde en Alois Van Geyte (720) vijfde. De andere geldwinnaars (De 18* was nog goed voor 800 fr.); 6. Hubert Veyt (680), 7. Jozef Geeraerd (620), 8. Alfons Se- gers (600), 9. Leon De Corte (540), 10. Julien D'Haeseleer (530), 11. Dolf Vander Vree ken (520); 12. Alois De Bleser f4801, 13. Leon Robberecht (460), 14. Mare Vercammen (450), 15. Leskey Vercammen (420) 16. Rudolf Van Cauteren (420), 17. Cesar Robberecht (350) en 18. Van Swalm (330). Volgend jaar zal zeker een dertiende uitgave plaats heb ben en wie weet, wordt het geen hattrick voor Freddy Geeraerd? J.R. Hengelen. De Sint-Niklase hengelaars verbroederden in het Duitse Schongau met de plaatselijke vissers, dieuiteraard beter vertrouwd waren met het viswater. Jan en Dirk Verleysen, 26 en 23 Jaar, z(jn goed gekend in de motorwereld en zeker in de klasse van tribikes (driewielers). Z(j wisten op het einde van Juli In een zware 15 woestijnrally winnaars te worden van de kategorie tribikes (boven 250 cc). '8- Van dit duo is Jan zeker de grootste motorfreak want hij was vroeger aktlef als motocrossplloot in de B.L.B. (steeds met vier-takt motoren) en ook Dirk was een seizoen a4n aktlef ln de B.L.B. I Toen ln 1984 de tribikes meer licht zagen in België begon Jan zich sterk te interesseren lt I voor deze kategorie cross. In dat eerste seizoen werd hij meteen Kampioen van België en :r- was tweede in de zes uren van Par(js op een 300 cc Dholda. Ook vorig seizoen werd hij, niettegenstaande een veel gro tere tegenstand, opnieuw Kampioen van België, wist de zes uren van Parijs te winnen en nam voor het eerst deel aan de woestijnrally Baja 1000 die hij wel kon uitrijden maar doordat hij enkele kontroleposten had gemist werd hij gedeklasseerd. Ook nam hij deel aan de Veronica- Strandrace in Scheveningen. Dit seizoen reed hij niet meer in België omdat hier te weinig wedstrijden worden georgani seerd voor tribikes en week hij uit naar de Nederlandse KNMV waar hij meer dan twintig wedstrijden op het pro gramma heeft en samen met de Nederlandse ex-G.P. rijder Van der Laan deze reeks weet te beheersen. Het hoofddoel voor dit jaar was wel de Rally Baja 1000 die ze konden winnen. Vergelijking met Parijs-Dakar Deze Baja 1000 Montesblan- cos of wel de non-stop woes tijnrace over 1.044 km in Span- je-Zaragoza is een rally in een woestijngebied, ingedeeld over twaalf etappes die elkaar onmiddellijk opvolgen en en- Tribike, Aan het werk in het desolate woestijnlandschap. kei onderbroken worden voor benzinetanken en afwisseling van piloot. Deze rally wordt immers gereden met twee pilo ten en Jan doet hier beroep op de rij-ervaring van broer Dirk. Langs een tweede route rijdt een assistentiewagen met eventuele onderdelen, benzi ne, water, reservewielen, ge reedschap enz... De startplaats voor deze rally wordt aangeduid volgens de tijdsopname in een kleine pro loog maar deze proloog voor de tribikes werd pas gereden na 327 auto's en 1/1 motoren. Verder kregen ze een aanvul lend reglement met als voor naamste punten dat de omloop 1.044 km bedroeg en dat de maximale toegestane tijd 24 uur was. Er werd eveneens de starttijd voor de proloog mee gedeeld, en hierin behaalden ze een derde plaats van de driewielers, Later werden de tijden van het startuur overhandigd samen met het roadboek en zij moes ten de officieuze start nemen in de stad op zaterdagmorgen 5.14 u. en om 6.14 u. was de officiële start in Villanueva de Galleso, een kleine 30 km bui ten Zaragoza. De machine was opperbest ge prepareerd door Jean D'Hol- lander, ook genoemd «den to venaar van Moerzeke». Er werd zelfs een speciaal uit Amerika overgekomen alter nator met dubbel vermogen (200 Watt) en een tank van 16 1. geplaatst. De assistentiewa gen werd gereden door Walter Valgaeren (Garage Valgaeren - Stekene) samen met Luc Ver leysen. Evenals de proloog nam Jan de start voor zijn rekening, in het gedrum voor de start raakte hij geblokkeerd en ging zodoende met een tweetal minuten ver traging van start. Het was nog donker en twee van de drie lichten waren afgeplakt om ze te beschermen voor de stenen. Zodoende kon hij het eerste Zaalvoetbal. Crescendo won hel spannende duel tegen Geel- Blauw in de Bazelse tweede afdeling (kram) Een afvaardiging van alle vis- milies een echte broederband sersverenigingen van Sint-Ni- gesmeed wordt, klaas gingen voor de derde De leider van de Sint-Niklase maal naar Schongau. delegatie Florimond Lissens Ook de zustersteden Luca en dankte voor de goede ont- Colmar waren vertegenwoor- vangst en de degelijke organi- digd. satie. Allen werden in de gastfami- Uitslag: de wedstrijd ging door lies vriendelijk en gastvrij ont- op de Lek, een prachtig na- vangen. Op het stadhuis wer- tuurlijk Forel- en Vlagforelwa- den ze door de burgemeester ter. Schongau was op zijn ei- en de voorzitger Cesar Cle- gen water niet te verslaan. Ze ment verwelkomd. In hun toe- gaven graag hun prijzen af aan spraak wezen ze op de banden de gasten-vissers! die door deze verzustering ge- 1. Schongau. 2. Colmar, 3. legd worden, waardoor tussen Sint-Niklaas. 4. Luca. de verschillende steden en fa- Tribike. Jan of Dirk Verleysen aan de start (dh) Bij de kontrole bleek dat alle 21 kontroleposten gevonden waren en dus was alles in orde. In de totale uitslag van de motoren hadden ze een 25* plaats en in de uitslag der tribi- kps hadden ze als eerste 2 uur en 26 minuten voorsprong op de tweede, Reeds voor de start was beslist dat dit voor hen de laatste Baja 1000 was (finan cieel heel duur en zeker niet zonder gevaar) en na hun over winning staat dit besluit meer dan vast want een betere uit slag is niet mogelijk. Ze dromen nu reeds van een ander avontuur namelijk de Baja 400 die in het voorjaar in de streek van Perrignan wordt gereden. Langs deze weg willen Jan en Dirk nog even alle sponsors bedanken, nl. Castrol, Afam, Carlisle, Cibië, Lazer en in het bijzonder Jean D'Hollander die vooraf de machine prepa reerde. Tevens dank aan het assisten- tieteam Luc en Walter die een race in de race gereden hebben om steeds op tijd te zijn en zeker hun deel hebben bijge dragen in deze fantastische overwinning. D.H.

De Voorpost | 1986 | | pagina 29