Aalsterse politie aan de feesttafel KSA St. Jozef Aalst organiseerde kindertekenwedstrijd Vernieuwd Decamusa in Erpe-Mere Twee eeuwen oude Harmonie jubileerde te Moorsel Walter Schelfhout in Belfortkelder Herfst wandeling «De Kadees» Gijzegemse Dorpsraad met Omnisportdag De Voorpost - 26.9.1986 - 3 Het gezamenlijke 161-koppig stedelijk politiekorps, een paar uitzonderingen niet te na gesproken, kon verleden zondag uitrusten. De dienst, meestal patrouille, werd immers waargenomen door de rijkswacht terwijl de agenten en hun superieuren feestten. Aalst. Het jonge volkje was massaal opgekomen voor de bekendmaking van de uitslag. Met medewerking van de basisschool van het St.-Jozefscollege (in de Pontstraat en op de Capucienlaan) organiseerde KSA St. Jozef Aalst een kindertekenwedstrijd. Ongeveer vijfhonderd tekeningen werden tentoongesteld en er was zondag dan ook een massa jongelui komen opdagen voor de bekendmaking van de uitslag en de prijsuitreiking. Gesponsord door een aantal Aalsterse winkels en banken, kon KSA St. Jozef uitpakken met waardevolle prijzen zoals een fototoestel, sporttassen en trainings. Naast deze tekenwedstrijd richt KSA St. Jozef nog allerhande aktiviteiten in om hun jeugdbeweging te promoten. Immers de belangstelling van de jeugd was de laatste jaren eerder teruggelopen. Er wordt dus hard gewerkt om jongeren te stimuleren en bij aktiviteiten te betrekken. Per jaar wordt tweemaal een kamp georganiseerd, er is het bondsfeest en er wordt tevens een eigen krantje uitgegeven. Het is echter niet de bedoeling van deze jeugdbeweging een goedkope babysit te zijn. Wel wordt getracht de jonge mensen een stukje opvoeding bij te brengen en hen verantwoorde lijkheidsbesef te geven. Sirou Ann Aalst. Ook de oud-KSA leden waren gekomen om de tekeningen te keuren. naderden uit diverse invals- zich over dat muziek de poli- hoeken de maatschappijen uit tiek kan overstijgen. Hekelgem, Herdersem, Oor- Schepen Remi Van Vaeren- degem en Wieze, plus niet te bergh overhandigde de burge- vergeten, «De Jonge Wacht» meester die tevens voorzitter uit Moorsel zelf, die broeder- van de jubilerende harmonie lijk meevierde. Zijn er in de is, een geschenk en zette de muziek «witte en zwarte no- diligente verdiend in de ten», van enig onderscheid bloemen daartussen was verleden zon- Sluitstuk en blijvende geden- dag tussen beide maatschap- kenis wordt de historiek van de pijen niets te bespeuren. twee eeuwen oude en toch jon- Na een gezamenlijke mars op ge maatschappij. De brochure het Dorp werd dan afgemar- raakte spijtig genoeg niet tijdig sjeerd naar de thuishaven, de gereed. Geen nood. Ter gele- Oudhut!kC Kn"g P.M.J"" werd Erpe.Merf de film- nllin iPdnmiisn 0"pctlent ATI mor Ho unArctallinrr nan i elke Moorseke hu® club Decamusa gesticht en met de voorstelling van LH het derde werkjaar werd reeds een vrij grondige hernieuwing aangekondigd door Genevieve Clau- waert, de draaispil rond het hele filmgebeuren in de gemeente. Niet dat de mot er al in zit maar integendeel omdat men de kinderschoenen zo vlug mogelijk wil ontgroeien en de filmkijker het beste wil aanbieden met een zo breed mogelijke variatie op dit gebied. De te Berlare wonende en getoond worden. Een dia- werkende Aalsterse kunst- reeks zal de periode van De eens zo bloeiende filmin- bezoek van Sint Maarten zaal, om het mooi interieur schilder Walter Schelfhout 1969 tot heden toelichten dustrie, die zelfs tot in de die een klein verrassings- is van 3 oktober tot 19 okto- voor de belangstellenden, plattelandsdorpen volle za- pakket aan de aanwezigen Bij broodjes en pintjes dankte ze burgemeester Uyttersprot alle medewerkers en verheugde er allerhande akkomodatie. Nu is het aan de gebruikers ervan om het nodige res- pekt en verantwoordelijk heid op te brengen om het gezellig geheel net en onge schonden te houden... een parketvloer en roken gaan niet samen. Het zal een hele klus worden voor alle orga niserende verenigingen, gebruikers van deze nieuwe ber e.k. met zijn werk te De vernissage heeft plaats len lokte, was door de opko- overhandigde, toen «Gat gast in de Aalsterse kelder op vrijdag 3 oktober te 20 mende andere media weg- van het Belfort, Grote uur. Markt. Deze konstruktivis- gaaf te houden alhoewel dit zeer gemakkelijk kan met een beetje burgerzin van ie- tische schilder was daar laatst in 1969 en sedertdien vonden wij hem zowat in alle uithoeken van ons land terug, evenals in het bui tenland. Hij zal ons nu een selektie tonen van zijn recentste werken aangewild met beelden als driedimensiona le voortzetting van zijn es thetische opvatting. Eveneens zullen doku- People» vertoond werd, ver- dereen. gedrumd en heeft verschei- kochten twee verklede kat- dene jaren moeten vechten ten versnaperingen en de Programma voor zijn voortbestaan. «American Gigolo» bood de Het aanbod voor het ko- Zelfs in de grotere dorpen gelegenheid om een wed- mend filmseizoen is al even moesten de filmzalen de strijd in te richten voor de boeiend als de twee vorige deuren sluiten en in Mere, waar op zeker ogenblik zelfs twee «cinema's» wa- uitgaven. De films zijn ge ren verstoken van de moge lijkheid om ter plaatse een Zondag 5 oktober '86 nodigt film te gaan kijken en wie WSV De Kadees Aalst de dit wel wou doen moest menten en grafische publi- sportieve Aalstenaars uit tot naar Aalst of ergens kalies door hem ontworpen deelname aan haar herfstwan- anders. deltochten. Een paar jaar terug wou De startplaats is gelegen in het men hieraan tegemoet ko- lokaal Beukenhof aan de Lan- men. niet zozeer om weke- gestraat 12 te Aalst. lijkse vertoningen te kun- Er kan vrij gestart worden, op nen bijwonen maar in de de goed uitgepijlde omlopen, eerste plaats om goede en tussen 08.30 uur en 15.00 uur. smaakvolle films te bren- De wandelafstanden bedragen gen. Hierbij heeft men meer 6 - 12 - 20 km en brengen de de bedoeling een selektie te wandelaars, naargelang de ge- maken en dit kan alleen via kozen afstand, naar de Moor- de stichting van een film- selsc wijken Rijger en Katten- olub die nu de naam draagt broek om via het Biesebroek van Decamusa. het Herdersemse Monniken- De «afwezigheid van de hof aan te doen. De moedigste tiende muse» wordt sinds- stappers doen dan nog een om- dien gekompenseerd door metje langs de Aart en het een aanbod van zes films voormalige kasteel van Wieze Per seizoen. Dit wil zeggen om terug Aalstwaarts te keren dat van oktober tot maart langs Hanaarden. elke maand een uitzonder- Dit alles langs rustige, meestal üjke filmvertoning plaats landelijke wegen. heeft en dit doorgaat op de Deelnemen kost 30 fr., voor vrijdagavond telkens om 20 dit bedrag is men verzekerduur tegen mogelijke ongevallen op Volgens het spreekwoord de omloop en krijgt men na «snijden nieuwe messen aankomst een brevet. goed» maar het sukses van Het betreft hier zeker geen bij de aanvang is er echter snelheidswedstrijd, jogging is met op verminderd. Trou- wel toegelaten. wens, het bestuur had nog Iedereen wordt uiterlijk omiets meer te bieden want 17.00 uur wel terug verwacht, telkens werd voor een ge- Groepen vanaf 15 deelnemers lijklopend element ge- ontvangen een groepstrofee.zor&d. Om er enkele te noe- Alle wandelboekjes worden men: tijdens de voorstelling afgestempeld, ook I.V.V. in november kreeg het en- LH toesiaste (jong) pubhek het best geklede jongen. Ver der was er nog de verloting kend om him kwaliteit "t van «Asterix boeken», de de keuze is bovendien zeer ren, verdwenen de helden introduktie van waardevol- gevarieerd: science fiction, van het witte doek even- le tekenfilms van eigen bo- trucage, liefde, anti-oorlog eens. Zo bleef men vele ja- dem en kwam Jo Röopke in naast komiek en gevoel. Al- eigen persoon «Sophie's le ingrediënten zijn aanwe- Choice» introduceren. zig om een filmcyclus volle- De suksesvolle opkomst be- dig te maken, wijst dat de huidige formu- De openingsfilm «Back to le de goede blijkt te zijn en the future. geeft, door mid- daarom wil men deze lijn del van een teletijdmaehine de gekste toestanden weer blijven volgen, zelfs met een uitgebreid bestuur vande rocken roll-periödê waarin jonge elementen met avonturen zoals men ze moeten instaan voor de alleen van een Spielberg wensen van de filmjeugd en kan verwachten. Dit alles is zullen zorgen voor de dyna- al een belevenis maar het mische animatie. wordt ook geken- Vanuit deze optiek moet ze- merkt door een verrassende ker het jeugdig publiek aan Belgische produktie in ja- zijn trekken komen en de nuari volgend jaar. huidige filmtrend leren Na de eerste vertoning op waarderen en begrijpen. 10 oktober volgt op 7 no Films zijn wel van alle tij- vember „Out of America, den maar toch is er een van s Pojlaok. op 12 de- zekere begeleiding noodza- cember .Apocalypse now. kelijk om niet achterop te Van F F Coppola, 9 januari bhjven op de evolutie van <87 ,(Just Hansel» van Ma- het huidige filmgebeuren. 13 februari «Witness» Ontmoetingscentrum Mere van P Weiiv De slotvertonmg wordt Tot voor enkele maanden voorbehouden aan een Ch dienden de gewezen klas- Chaplin - Festival op 13 sen van de gemeenteschool maart met o.a. «The Kid», als filmzaal van Decamusa. Dog's Live. met een heuse Op initiatief van het ge- miano in de zaal zoals in de meentebestuur werd deze zaal, behorend tot de gebou wen van het ex-gemeen- tijd van de stomme film. De prijs van 60 fr. per ver toning blijft behouden en tehuis, volledig vernieuwd een abonnement voor de en met half-oogst kermis als nieuw ontmoetingscen trum geopend. Het geheel heeft heel wat liefhebber ran" En»-Mere geld gekost maar is geluk- (e„ omstreken): matig vertoningen kan men beko men voor 250 fr. Een bui tenkans voor de echte film- kig mooi (van binnen) en prijs, aangename sfeer en funkltioneel afgewerkt met dicht' bij de delu de nodige installaties voor Op zaterdagvoormiddag waren ze nog wel paraat voor de opendeurdag waar de mensen die normaliter de gebouwen aan het Colinetplein vrezen nu welkom waren op de open deurdag. Al dan niet begeleid konden ze er kennis maken met heel wat diensten. De «vakkenkas» bleef uiteraard keurig dicht. 's Avonds genoten onze wets- dienaars van een gezellig fami liefeest in de lokalen van de G- bank te Nieuwerkerken. Zondagmorgen droeg deken De Smet een plechtige dank mis op en bliezen leden van de Gentse politieharmonie het Te Velde waarna werd opgestapt doorheen de Aalsterse straten met het voltallige korps. Bloe men werden neergelegd aan de monumenten op de Graan markt, het Stationsplein, het Vrede- en het Keizerlijk Plein en op de Grote Markt vooraf gegaan door de vermelde har monie werd gedefileerd voor het stadsbestuur en hoofdpoli- tiekommissaris Provoost. Blikvangers in het defilee wa ren uiteraard de vrouwelijke agenten, de motorrijders en niet in het minst de hondenbri gade. Ondertussen koncerteerdfen op de Grote Markt de wakkere muzikanten van Terjoden en 's avonds zorgde de Dender- mondse Jeggpap New Orleans voor ambiance tot en met. LH Aalst. Het stadsbestuur schouwde het koppig stedelijk politiekorps (a). Aalst. De Aalsterse politie defileerde (a). De Dorpsraad van Gijzegem is momenteel reeds twee jaar aktief. Dankzij de medewerking van het Gijzegems vereni gingsleven zyn reeds heelwat positieve punten bereikt. Het College van Burgemeester nog volgende proeven: bak en Schepenen van Aalst rea- schieten, basketbalwerpen, geerde reeds positief op enkele gerrebollen, petanque, ring- voorstellen en suggesties van werpen en vogelpikken. de Dorpsraad Gijzegem. Elke deelnemer mag deze om- Tevens verscheen de Dorps- loop verschillende keren over- krant, die huis aan huis in doen. Tevens zal een afzonder- Gijzegem werd verspreid. lijke omloop voorzien worden Als jaarlijks initiatief wenst de voor de jeugdige deelnemers. Dorpsraad Gijzegem de omni- De deelnameprijs bedraagt 50 sportdag te behouden. Dit jaar frank. heeft de omnisportdag plaats De prijsuitreiking is voorzien op zondag 28 september 1986 om 18.30 uur ter plaatse met van 13 u. tot 18 u. in het de uitreiking van de ereprijs Stedelijk Sport- en rekreatie- Stad Aalst, de BLOSO-me- centrum, Schoorstraat 18 te dailies eu talrijke natura- Gijzegem. prijzen. Men kan deelnemen in volgen- Een namiddag in de Sport om de drie kategorieën: kinderen zeker niet te missen! van 7-tot 14 jaar, vrouwen en Wie meer informatie wenst te mannen tot 77 jaar. Er worden bekomen over deze initiatie- 10 verschillende proeven inge- ven kan steeds terecht bij plant en elke proef wordt be- voorzitter Paula Van Weyen- geleid door een andere Gijze- berghe, Denderweg 20 te Gij- gemsevereniging. Dit jaar zijn zegem (tel. 77.17.56) of bij er enkele nieuwe proeven in- secretaris Michel De Gols, Mi- gelast namelijk: het loopklos- mosastraat 35 te Gijzegem sen, kegelen, hoefijzerwerpen (tel. 77.51.36). en minigolven. Verder zijn er LH Moorsel (a). de kon. Harmonie Sint-Cecilia onder leiding van Jos Muylaert was te De Koninklijke Harmonie Sint-Cecilia Moorsel, nu het Harmonie zelf die achteraf op CVP-muziek dat men vroeger «het zwart muziek» noemde het Dorp koncerteerde o.l.v. -niet wegens enig incivisme maar wel omdat het tijdens diligente Nina Van der Vorst, de schoolstrijd vorige eeuw party trok voor de «zwartrok- ,.e. nar"ldda8 groeide het ken.. d. priesters - vierde tijdens het vorig weekend haar 200-jarig bestaan. „j, to, een groots Na een flink bijgewoonde be- muzikale hoogdag. evenement waarbij Moorsel, lotting als inzet verleden vrij- Gestart werd met een plechti- Baardegem en Erembodegem dag in zaal Katholieke Kring, ge dankmis in de Sint-Marti- zorgden voor een muzikaal fes- werd zondag een grandiose nuskerk, opgeluisterd door de tijn op de kiosk. Ondertussen Aalst. De gezamenlijke mars te Moorsel op het dorp (a).

De Voorpost | 1986 | | pagina 3