HAMME OVERTREFT )E STOUTSTE VERWACHTINGEN I SPORT verkoopruimte K.A.V. DENDERMONDE WIL MEER DOELPUNTEN VOOR MIJ IS VW HAMME FAVORIET EG fERI ch DAAR IS BOSMAN TERUG. ham De komplete LrJ sportzaak Steeds 15 korting De Voorpost - 3.10.1986 - 17 De Voorpost SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21.40.60 bevordering b VORSELAAR - VW HAMME 0-4 MOM r hei [.Voetbal. VW Hamme is in goede doen (vh) oleriw* ïOVINCIALE Rn» MELSELE - HAALTERT 4-1 leer ,01" icrbe dat 1 e je well rd ndigj -t gn »c dl nd erege :n. I s to I na t tra lge |>rc: n. Ei sgek Waaslanders hadden de r-_ voordien op Dender- .londe een eerder zwakke ver wring weggegeven, maar deze •~r was Bosman terug volop de partij en dat betekent forse versterking voor elsele dat nu eindelijk een irste zege behaalde en dan met mooie cijfers, al is het nog tegen een zwak Haal- een 4-1 is niet niks en uidt wel op groei binnen de loeg De thuisploeg leek totaal ge- ransformeerd en wilde blijk baar het eigen publiek eens verwennen. Met mooi opge zette en vlugge aanvallen, liet zij reeds van in het begin in haar kaarten kijken en dat re sulteerde in een vroege treffer. Waem bediende een totaal vrijstaande Smet en die aarzel de niet. De as Waem-Smet leek dus opnieuw gesmeerd. Melsele bleef voortdurend voor gevaar zorgen, maar een knappe bezoekende doelman kon zijn kooi voorlopig van verder onheil behoeden. Toen de aandacht, na dit onophou dend gebeuk zonder resultaat, even verslapte maakten de be zoekers van deze drukdaling gebruik om gelijk te stellen op de 40ste minuut langs Geer- oms. Melsele leek wel ver doofd na deze uppercut en dat bleef nog voortduren in de tweede helft. Bosman wou er echter toch iets van maken en inspireerde de ploeg met enkele mooie akties. Melsele domineerde en dat resulteerde in een tweede doelpunt van Smet rond het uur. Mark Bosman zelf zou ook nog scoren op de 83ste minuut en op vijf minuten van het einde maakte Van Raemdonck er zowaar 4-1 van met een mooi vluchtschot. Melsele heeft nu onderaan de rang schikking gezelschap gekregen van Haaltert en moet volgende week naar Evergem dat in Dendermonde een puntje meegraaide. Toch zit het erin dat de Waaslanders in het Gentse een punt kunnen ha len. Deze gewonnen wedstrijd zal allicht het moreel opgevij zeld hebben. DeBe voetbal Hoogkopj unktuur by VW Hamme, na flinke verrichtin gen en een ruime, enigszins onverwachte zege tegen het Antwerpse Vorselaar. Niet alleen in het eerste elftal is het al goud wat blinkt. Ook de invallers overtreffen de stoutste verwachtingen en hebben na vyf ontmoetingen nog steeds het maximum van de punten. Het hoeft dan ook niet gezegd dat de sfeer uitstekend is by de Durmeploeg In Vorselaar speelde Johnny Lenaerts zich als auteur van drie doelpunten flink in de kij ker. Een eerste treffer bracht u hij tot stand na een kombinatie Fl met Theo Bordui. Na de her vatting nam hij het derde doel- P}"11 v°or zijn rekening. Het dient gezegd dat zowel Luc Schuddinck als Theo Bordui hierin hun aandeel mogen opeisen. Het vierde doelpunt plaatste hij als orgelpunt na een uitstekende aktie die van- g: uit de achterste linie I opgezet. B "Voetbal om van te snoe pen", zegde een opgetogen Willy Meersman. "Dat het zo'n vaart ging lopen had ik in de verste verte niet durven dromen. Na in kennis te zijn gesteld van een goed rapport over de opponent, had ik voor af een puntendeling willen on derschrijven. We hebben echt goed gespeeld, kollektief uit muntend voetbal getoond en naast vier fraaie doelpunten ook nog een aantal kansen af gedwongen. We hebben vooral het middenveld gedirigeerd en daar vond de thuisploeg niet de minste repliek op. Tijdens de eerste helft hebben we doorlopend gedomineerd. Dat de thuisploeg bij een 0-2 ach terstand, na de kampwisseling zou reageren, was te verwach ten. Slechts één keer zijn we bedreigd toen een schot tegen het doelhout tè pletter sloeg. Voor de rest heeft Jo De Wilde niet vaak handelend moeten optreden. Wat een sfeer was het na de wedstrijd en in de klublokalen. De supporters zijn na de fraaie prestatie weer geheel in de ban van het voet bal. Ik veronderstel dat we prettige tijden tegemoet gaan. Vergeet niet dat vier titularis sen ontbraken. Reken er onze flinke invallers bij en je merkt dat we veel troeven achter de hand hebben." (E.G.) ROBUR IN DERBY MET LOKERSE KAV Dendermonde laat zich vooralsnog niet gelden als een produktieve ploeg. Drie recente wedstrijden leveren telkens maar één doelpunt op. Dat is te weinig voor een ploeg die ambitieus is. Guy Rodrigo, vorig jaar auteur van negentien treffers, kwam tot nu toe maar één keer tot scoren. Dat is te weinig naar mijn zin", zegt de hoog opgeschoten Waaslander. "Ik geef toe een aantal kansen niet te hebben benut. Langs de andere kant is het zo dat de gelegenheden tot scoren beperkt bleven. Voeg er nog wat onkans bij en meteen ken je de oorzaken waardoor we ons tot nu toe niet als een produktief elftal kunnen doen gelden. Ik verwacht hierin spoedig een kentering. Na ondermaat se verrichtingen werd tegen Evergem een goede evolu tie waargenomen. We hadden uitzicht op twee punten tot wanneer we numeriek in de minderheid waren gesteld. Mario Franssens als regisseur in de middenlinie kan steviger impulsen geven. Hij was er opnieuw en allicht WW Zijn konditie nu snel groeien, wat een invloed zal hebben op het ganse team. Het komt erop aan om buitenshuis twee punten te winnen. Een overwinning in Lovendegem komt het vertrouwen ten goede. Ik denk dat we dan gelanceerd zijn." Ook oefenmeester Borré stelt zijn hoop op een zege en heeft de spelers offensieve richtlijnen gegeven. Over een optreden van Mare Pringels heerst onzekerheid. Hij ondervindt last van een onwillige knie nadat hij vonge zondag een trap had geïnkasseerd. KAVD oefent sedert deze week op het terrein B. Het C-terrein kan niet langer meer gebruikt worden. De omstandigheden Zijn er niet op verbeterd. De verlichting is onvoldoen de. Het heeft geen zin naar een hal te grabbelenJe Ziet die gewoon niet op je toe komen, zegt doelman verstrepen. De ploeg: Verstrepen, Poppe, De Schrijver, Maris, Prtngels De Wolf, Michelet, Lobijn, De Baere, Kodngo, Franssens. (Van Meirvenne, Michiels) VW HAMME ONGEWIJZIGD t>e weelde bij VW Hamme is nooit zo groot geweest. Oefenmeester Willy Meersman begroet op iedere training zowat 25 voetballers. Dat was in het verleden nooit het geval. Het "probleem" voor de vierdeklasser is dat maar elf spelers kunnen worden opgesteld. Vier titula rissen, Smet, Geldof, Marin en Verbustel keren terug uit kwetsuur. WUly Meersman kan zich niet de luxe veroorlo ven om invallers die zich flink hebben gemanife steerd, zomaar aan de kant te plaatsen. In twee recente matchen werd VW Hamme eigenaar van vier punten, kwam zes keer tot scoren en stond geen enkel doelpunt toe. "De titularissen van weleer moeten nu maar hun kans afwachten", zegt WUly Meersman. "Wie zijn best doet, wordt beloond. Ik kan geen enkele speler een tekortkoming in de schoenen schuiven. Vandaar ook dat ik geen wijziging doorvoer. Wel is het zo dat van de vier spelers die verlost zijn van een kwetsuur, er twee als wissel speler zullen starten. Een definitieve keus maak ik pas zaterdagnamiddag nadat ik hen met de invallers aan het werk zag. Ook daar zijn er jongens die staan te trappelen, l" de hoop spoedig tot de uitverkorenen te behoren. Zoals in het verleden volg ik aandach tig de wedstrijden van het reservenelftal. Wie zich goed gemotiveerd toont, zal eventueel op zondagmiddag de shoes mogen aantrekken." VW Hamme krijgt Hoboken op bezoek dat vorig jaar aan de Durme vier keer scoorde en twee punten won. Nu blijkt deze ploeg bepaald geen produktieve hoogvlieger te zijn, maar staat anderzijds weinig doelpunten toe. Vandaar een niet ongunstige rangschikking. VW Hamme zal met deze faktoren terdege reke ning moeten houden. In ieder geval wordt er in Hamse voetbalkringen op een nieuwe overwin- ning gerekend. De ploeg: De Wilde, Van Buy ten, D'Hondt, Moens, Baert, Van Bogaert, Vermeir, Schud dinck, Lenaerts, Bordui, Pirelli (Amelinckx) SK LEBBEKE: WIJZIGINGEN SK Lebbeke voerde dinsdagavond een gesprek met zijn voetballers. Daaruit werden besluiten getrokken. Ook wat de opstelling van het elftal betreft. Er worden namelijk een aantal verschuivingen doorgevoerd. Os wald Lambrechts vertrekt als titularis in de rol van sluitstuk. Frans Peeleman vat post als voorstopper, terwijl Frankie Van Hecke de plaats van rechtsback inneemt. Bruno Van Bladel die aanvoerder wordt in de plaats van Danny Vermeir, regisseert de middenlinie. AA Lebbeke onderneemt zondag de verplaatsing naar FC Denderleeuw, wat geen gemakkelijke opdracht wordt. Nochtans is het behalen van een winstpunt nu meer dan ooit een noodzaak. De Konkelgoedploeg stond in drie matchen negen Voetbal. Mare Bosman is te rug bij Svelta Melsele (arch) doelpunten toe. Dat is onverantwoord. Voor de neder laag tegen Ronse gelden weinig verzachtende omstan digheden. Zeker omwille van het feit dat vijf goals op eigen veld werden geïnkasseerd. Het hadden er meer kunnen zijn, was het niet dat een attente Chris Janssens tussen lat en staken stond. Het wordt in elk geval de hoogste tijd dat de spelers hun verantwoordelijkheid opnemen. Het bestuur van de tweede provincialer en niet in het minst voorzitter Eric Buytaert stelt alles in het werk om het hen zoveel mogelijk naar de zin te maken. Ik heb bewondering voor mijnheer Buytaert, zegde ons deze week nog WiUy Meersman, oefenmeester van VW Hamme. Hij kan het weten vermits hij een korte periode aan het bewind was op het Konkelgoed en ervoer wat voor inspanningen zijn voorzitter levert ten gunste van het Lebbeekse voetbal. Niet alleen het eerste elftal van SK Lebbeke levert ondermaatse verrichtingen. De invallers doen het al niet beter. Ook rij bengelen onderaan de algemene rangschikking. Waar is die goede jeugd waar men indertijd zoveel over sprak? De ploeg: Janssens, Lambrechts, Peeleman, Van Hecke, Hals, Vermeir, Van Bladel, Verstraeten, Mat- thijs, De Kinder, Ben Allal (Segers, Abbeel, Van Damme). ROBUR IN EEN DERBY Het gaat goed met Robur Moerzeke. Met acht punten uit vijf wedstrijden zou je kunnen stellen dat het zelfs uitstekend gaat. De Moerzeekse tweedeprovincialer is bovendien leider en geniet reeds een voorsprong van een punt. "We zullen trachten zo verder te doen, zegt oefenmees ter René Verniers. Zondag spelen we op Lokerse. Wat voor ons altijd een moeilijke tegenstrever is geweest. Een puntendeling zal ik als een behoorlijk resultaat beschouwen. Wat niet wil zeggen dat we geen twee eenheden zullen nastreven. De sfeer in de ploeg is bovendien uitstekend. Op het veld is er een algehele inzet. Natuurllijk rijn er nog altijd zaken die voor verbetering vatbaar rijn." Bij Robur Moerzeke ontbreekt nog steeds Mare Ost, wegens een kwetsuur. Luc Thierens liep anderzijds een lichte verrekking op. Indien hij tijdig herstelt, wordt hij wisselspeler naast De Ruysscher en Frankie De Vos. Vermelden we tot slot dat zondag over acht dagen Klauwaerts Kemzeke te gast is in Moerzeke. Een team dat ook ambitieus van start is gegaan en voorlopig een gunstige rangschikking afdwingt. Daar na wenkt voor de Moerzekenaars de verplaatsing naar Sint-Gillis-Waas. Kortom, allemaal opdrachten die men niet lichtzinnig mag tegemoet zien wil men kandidaat blijven. De ploeg: Laureys, Auboeck, F ons Vercauteren, Raemdonck, Vlaminck, Luc Vercauteren, Huyle- broeck, Verhelst, Vermeer, Wuytack, Valgaren (De Ruysscher, De Vos, Thierens (B.C.) JOHNNY LENAERTS Johnny Lenaerts stelt hoge verwachtingen in VW Hamme. Hy beschouwt de vierdeklasser als een belangrijk stuk in het kompetitie-schaakspel. In Vorselaar kwam hij drie keer tot scoren en werd metéén de centrale figuur. Johnny Lenaerts is bezig aan zijn eerste seizoen by VW Hamme. Hij is afkomstig van Zwarte Leeuw Rykevorsel waar hij twee jaar postvatte in het eerste elftal en tijdens het tweede seizoen werd hij auteur van achttien doel punten. Meteen verschenen er kapers op de kust en kreeg de toen achttienjarige voetballer de gelegenheid om uit te wjjken naar eersteklasser FC Antwerp. "Ik nam die beslissing in de hoop er te wennen, by te leren als invaller en my later als kandidaat voor het eerste elftal aan te dienen. Ik moet zeggen dat ik onder het bewind van oefenmeester Davidovic flink werd opgevangen. Ik kreeg veel steun en een intense training. In enkele wedstrijden startte ik als titu laris. Het tweede jaar verliep minder suksesvol. Jean Dockx, als opvolger van Dimitri Davidovic, gunde mij geen kans. Ik was gedoemd om blijvend als invaller te fungeren, wat my als gemoüveerde voet baller niet zinde. Het rypte in myn achterhoofd om uit te kyken naar een andere ploeg en zo spoedig mogelijk de Bosuil te verlaten." KWETSUREN Johnny Lenaerts is toen ingegaan op een voorstel van derdeklasser Assent, waar hy een jaar verbleef om vervolgens bij FC Boom een onderkomen te vinden. Noch in Assent, noch in Boom kon Johnny zich ais prysschutter tonen. Het was nochtans met die bedoe ling dat deze ploegen hem aanwierven. "Ik werd afgeremd door tegenslagen die deels het gevolg waren van een reeks kwetsuren. In Boom kwam ik vorig jaar amper twee keer tot scoren. Ik nam aan weinig wedstrijden deel en begreep volko men de ontgoocheling van de klubleiders." Johnny Lenaerts heeft zich intussen by VW Hamme opgeworpen als een vaardig voetballer die de moeilij ke opdracht meekreeg om Frankie Vanhaecke te vervangen. "Ik besefte dat in mij hoge verwachtingen werden gesteld. Een voetballer ais Frankie Vanhaecke kun je niet zomaar in de vergeethoek spelen. Toch besloot ik vast om tot het uiterste te gaan en me volledig te integreren in de klub, waar zoals tot nu toe blijkt het prettig is te vertoeven. De sfeer is goed. Zelfs uitstekend. Er wordt bovendien ernstig getraind en de onderlinge samenhorigheid is voorbeeldig. Na tuurlijk had ik aanpassing nodig om te wennen aan de principes en ingesteldheid van voetballers ais Theo Bordui en Franco Pirelli. Ik moet zeggen dat de verstandhouding goed is. De ploeg groeit en wint aan zelfvertrouwen. De ruime winst in Vorselaar is een grote stimulans. Uit vijf matchen hebben we zeven punten gepuurd, kwamen tien keer tot scoren en stonden amper drie goals toe. Een bewijs ook dat de defensie zich flink organiseert. Vergeet bovendien niet dat vier waardevolle titularissen ontbreken. Ik ben ervan overtuigd dat VW Hamme in deze kompe titie belangrijke troeven kan uitspelen. Denk niet dat Herentals, met een voorsprong van drie punten geen slippertjes zal maken. In eerste instantie moeten wij ons daar zelf voor hoeden. Ik zie de toekomst van VW Hamme rooskleurig in. Als een kollektief sterk geheel hebben we Vorselaar, dat zich opwerpt als een titelkandiaat, op eigen veld tot de knieval gedwongen. We werden ternauwer nood bedreigd. Bovendien hadden de cijfers nog zwaarder kunnen zyn. Nu zondag krygen we Hobo ken op visite. Ik ken er enkele spelers. Normaal moeten wij hen aankunnen en op eigen veld in staat zijn om de twee punten thuis te houden." Klein Antwerpenstraat, 36 LEBBEKE Tal. 052/35.72.45

De Voorpost | 1986 | | pagina 17