DE AFWEZIGEN HADDEN ONGELUK. ER ZAT ZELFS NOG MEER IN VOOR EENDRACHT AALST LOKERSE EKSPRESJES WORD VOETBALINITIATOE TEGEN CLUB BRUGGE MOET BEVEREN NU BEVESTIGEN ST SC SK BEVEREN MET DE HAKKEN OVER DE NOORSE FJORDEN ZELE BLIJFT ONGESLAGEN VOETBALKALENDER 18 - 3.10.1986 - De Voorpost VOETBAL SC LOKEREN - FC LUIK 1-1 Ongeveer 6.000 toeschouwers waren zondag jl. naar Daknam afgezakt. Onder een stralend herfstzonnetje konden ze genieten van een heerlijke voetbalnamiddag. Het publiek was er zeker niet aan voor het geld en de moeite, integendeel. Lokeren-Luik bevatte alle ingrediënten om er iets aange naams van te maken: ideaal weertje, idem bespeelbare grasmat en bovendien twee aanvallend en fris van de lever voetballende teams. Voor de derde keer behaal de Sporting Lokeren op eigen Daknam een gelijkspel. Het zag er aanvankelijk naar uit dat de ploeg van Aimé An- thuenis op weg was naar de overwinning, doch in de 71ste minuut kwam de jarige Hans- Peter Lipka stokken in de wie len steken. Het gelijkspel was voor Luik niet eens onver diend. Lokeren moest het stellen zonder de gekwetste Laroy maar kon Angelo Nijskens en Dirk De Wachter rekupere- ren. Dimitri M'Buyu verhuisde naar de bank. Beide ploegen namen met een een blitz-start en in de eerste speelhelft volgde de ene doelkans op de andere, aan beide kanten, mooi verdeeld. Het was meteen overduidelijk dat beide elftallen overduide lijk achter een overwinning aan zaten. Guy Francois kwam tot tweemaal toe erg dicht bij Opnieuw worden er kursussen initiator-voetbal georgani seerd voor het seizoen 1986-87 Het doel ervan is de basistechnieken aan te leren. Ook jeugdbegeleiding en rekreatieve spelvormen komen er aan bod. Wie eraan wil deelnemen moet geboren zijn in 1968 of vroeger en slagen in een praktische toelatingsproef bestaande uit stoppen en amorti, stoptechnieken (binaenkant voet en lob), koppen, drijven met de bal en schot op doel. Deze kursus omvat 48 lesuren en bij voldoende inschrijvingen zal hij plaats hebben in de sporthal van de Van Langenhovestraat te Sint-Gillis-Dendermonde. De kursusverantwoordelijke is Jan Van Damme, Steenweg op Grembergen 35, 9150 Dendermonde, tel.: 052/21.75.02 (P) en 052/21.57,04 (B). De lessen zijn voorzien op volgende data: 8, 15, 22, 29 november, 6, 13, 20 december, 10, 17, 24, 31 januari en 7 februari telkens van 8u30 tot 12u30. De lessen worden gegeven door Walter Vanden Bossche, Botermelkstraat 174 n Aalst. Het inschrijvingsgeld van deze kursussen bedraagt 2.500 fr., op de eerste lesdag te betalen aan de kursusverant woordelijke Ook werkzoekenden moeten het kursusgeld betalen. Indien ze slagen voor het examen wordt hen 50% van het kursusgeld terugbetaald, indien zij een RVA- attest toesturen met vermelding van het rekeningnummer waarop kan gestort worden. een doelpunt, doch een attente Hoogenboom was bij de pin ken. Varga - veruit de gevaar lijkste man bij Luik - ver plichtte de Lokerse doelman tot driemaal toe tot magistrale reddingen. Gevaar ook aan de over kant. Een schot van Ukkonen suisde centimeters naast de verste paal en even later kende Lokeren werkelijk pech toen een schot van Patrick Van Veirdeghem op de dwarsligger uiteenspatte. Toch zouden de trikolores op voorsprong komen. Nijskens ging op de solotoer in het strafschopgebied, legde de bal gemeten in de voeten van. Bruno Versavel die met een draaibal keeper Drouguet te grazen nam: 1-0. Een prach tig doelpunt van de jongste Versavel. Oudere broer Pa trick zou zich na de Lokerse voorsprong trouwens ook niet onbetuigd laten. Hij spurtte de rechterflank af, plaatste de bal op het hoofd van Dale Tem pest doch de 2-0 werd door een Luikse voet in extremis verhin derd. Net voor rust dan zou diezelfde Patrick Versavel een kopbal van Ernes van de lijn wegwerken en een schot van Sljivo werd alweer schitterend weggewerkt door Bob Hoo genboom. 1-0 aan de rust, een mager resultaat voor de Luikenaars gezien de doelkansen: 2' Var- ga, 21 en 23' Francois, 37' Varga, ook Quain miste onbe grijpelijk aan dfe 38ste minuut. Het verdikt had voor Lokeren zeer zwaar kunnen uitvallen... Dat de Marijntjes het na de rust anders zouden aanpak ken, zoveel was zeker. De thuisploeg, in de eerste helft zowat Luiks gelijke, plooide nu massaal terug en een offen sieve Wasseige-brigade ver overde moeiteloos het midden veld. Lokeren diende al zijn gewicht in de schaal te gooien en bezondigde zich m eens aan bijna fatale blunder- tjes in de verdediging. Dat Luikse overwicht kon in die periode ook weer niet omgezet worden in resultaten. Nog driemaal zou de Loker se aanhang vertwijfeld naar de haren grijpen: aan de 68ste minuut een schot van Lipka en Ernes die in een paar minuten tijd nog twee keer gevaarlijk kon uithalen, het bleef alle maal een maat voor niks. Tot Hans-Peter Lipka, die dag net 26 geworden, de Lo kerse illusies naar de bliksem zou schieten. Na 70 minuten voetbal en na voorbereidend werk van Guy Frangois duwde de Duitser een niet meer te missen kans in de Lokerse net ten: 1-1. Een logische uitslag, alleen al op basis van het feit dat Luik in de tweede helft bijna volle dig het laken naar zich toehaal de. Het liet op Daknam een meer dan stevige indruk. Sporting Lokeren van zijn kant leek ook opgetogen met het behaalde resultaat en de supporters hadden zeker niet te klagen. Wat wil je nog meer? Lokeren moet nu zondag Voetbal. Bob Hoogenboom speelde een uitstekende wed strijd (arch) naar Cercle Brugge, de week nadien staat de topper tegen Anderlecht op de affiche. Kij ken wat het wordt. Vivian Bogaert 2* NATIONALE LIERSE - E. AALST 0-0 CHARLEROI - SK BEVEREN 0-4 De wedstrijd Lierse-Aalst scheerde globaal bekeken nooit hoge toppen. Lierse verkeerde in een off-day en Aalst, met minder talent aan boord, maakte van de gegeven omstan digheden gretig gebruik om de halve inzet mee te graaien op het Lisp. Ontgoocheling in het plaatselijk kamp dus waar trainer Boskamp na de match tevreden was met dat ene punt. Hy hield daarbij rekening met het feit dat de Ajuinen de beste kansen wisten af te dwingen. Trainer Waseige, ex-Lo keren, was niet erg ge lukkig met het behaalde puntje. Na afloop vond hij dat de logica niet ge- respekteerd was. "Mijn ploeg kon een negental doelkansen niet verzilveren. De afwer king bleef duidelijk in gebreke. Niet zozeer het geleverde spel ontgoo chelt mij, wel de uitslag. We lieten vandaag een kostbaar punt teloor gaan door het feit dat we ons meesterschap niet in doelpunten omgezet hebben", aldus de Luik se trainer. Aimé Anthuenis moest na de rust de wed strijd vanuit de tribune aanschouwen. "Om te sterven", grinnikte hij na afloop. Toen Aimé al vroeg in de wedstrijd in de gaten kreeg dat het niet al te best lukte in de Lokerse verdediging, verliet hij meermaals de dug-out om zijn instrukties te ge ven. Wel bleef hij op voldoende afstand van de zijlijn. De Lokerse oefenmeester was dan ook danig verwonderd toen hij na de rust door ref Laenens naar de tri bune verwezen werd. Anthuenis was tevre den met het moeizaam behaalde punt: "Een deel van de spelersgroep zat de jongste dagen ge plaagd met een griep aanval. Enkelen onder hen hadden heel wat last met de ademhaling en waren dus allesbehalve in goede konditie. Neem daar dan nog bij dat we achteraan Ronny Laroy moesten missen met een knieletsel, dan is ver al les gezegd. Luik vormde duide lijk een meer ervaren ge heel dat Lokeren na de rust volledig terugdrong. Op de bank zweet je al water en bloed als je ziet dat het in de ploeg vier kant draait, je moet niet vragen wat ik die tweede helft in de tribune door maakte", besluit de Lo kerse coach. Angelo Nijskens had Voetbal. Angelo Nijskens ruim zijn aandeel in de Lokerse treffer. Aan de 64ste minuut diende hij echter noodgedwongen het veld te verlaten met een hoofdwonde. Over het resultaat was ook hij meer dan tevreden. "We behaalden drie opeenvolgende keren een gelijkspel, al zat in die drie eerste wedstrij den de overwinning er voor ons meer' in dan voor de tegenstander. En nu tegen Luik halen we weer de halve inzet alhoewel het team van Waseige toch duidelijk beter was. Maar het ge luk mag toch ook eens aan onze kant zijn zegt Angelo, voor het eerst terug aan de aftrap na een enkelblessure opge lopen in een vriend schappelijke wedstrijd tegen VW Hamme. Dat leed is in zoverre geleden dat ik kan spe len. Volledig genezen kan je het echter nog niet noemen. Bovendien kwam ik uit deze matclt ook al gehavend uit de strijd: een ongelukkig kontakt met een tegen strever bezorgde mij een lelijke hoofdwonde. Veel bloed maar in feite, achteraf gezien, niet zo erg. Naald en draad kwamen er niet aan te pas", grapt de Lokerse spits. Met Dale Tempest, Dimitri M'Buyu en An gelo Nijskens beschikt Lokeren nu over drie va- labele spitsen. "Dat klopt. Drie spit sen in ons team kan je niet eens een overdreven luxe noemen. We kun nen ze best gebruiken, alle drie. Van enige riva liteit onderling is geen sprake We doen ge woon ons best en verder zien we wel wie aan de aftrap komt." Over de prestaties van jong-Lokeren is Nijs kens best tevreden. "We hebben het pu bliek mee en het kijkers aantal ligt merkelijk ho ger dan vorig seizoen. Dat bewijst toch wel dat we aantrekkelijk voetbal brengen. Ik hoop nu dat we zondag a.s. de wed strijd tegen Cercle Brug ge niet verliezen. Wat dat betreft zie ik het wel zitten. De volgende match, Lokeren-Ander- lecht, moet dan de grote massa naar Daknam lokken. En je zal zien: het wordt beslist een top per", besluit Nijskens. (V.B.) KA\ Niette KAV verge blauv regee onvol AH twist te do< dens sublie de ga Everj de ru lippe Denc terre Fran in d het i ploe] voor was kwaï derh Pop] veld vooi in h onhi hebl Op de vijfde kompetitiedag verbaasde SK Beveren de voetbalwereld met een forse 0-4 overwinning op het veld van Charleroi. De Waaltjes bleken in het verleden immers thuis stevig werk te kunnen leveren en Beveren zelf had in zyn eerste kompetitiewedstrijden nauwelyks kunnen overtuigen. Met de ruime zege op Mam- Freethiel of de spelers van trai- bour schoof geel-blauw in de ner Novak op hun waarde ge- rangschikking naar de tweede rangschikt staan. Een overwin- rang maar pas zaterdagavond, ning tegen Club betekent voor na de thuiswedstrijd tegen lei- Beveren trouwens de leiders- der Brugge, weet men op plaats in ons vaderlands voet- EUROPEES VOETBAL Tegen het onbekende Noorse Valerengen Oslo had SK Beveren zich een makkelijker Europees seizoenbegin gedacht. Geel-blauw kreeg het achterin de Oslofjord behoorlijk benauwd en het was tenslotte het doelpunt dat David Fairclough in de heenwedstrijd had gemaakt dat SK Beveren naar de tweede ronde van het Europa cup voetbal brengt. Beveren kon nooit zijn wil opleggen en het waren de Noren die doorlopend het gevaarlijkst voetbalden. Het eerste halfuur kwam Valerengen trouwens dicht bij het doelpunt dat de thuisploeg langszij moest brengen. Een schot tegen de deklat en keurig werk van Filip De Wilde... Beveren bleef moeizaam overeind. Bij de Waaslanders was alleen Marek Kusto in staat voor wat druk te zorgen, maar de Pool moest daarbij te snel te werk gaan. Beveren bleek defensief goed georganiseerd en het was merkbaar dat op het hobbelige veld de beste verdedi ging uit de vaderlandse kompetitie aan het werk was. Paul Lambrichts bleek trouwens wat te onstuimig en hij liep tegen een gele kaart aan en vermits de grote Limburger in de heenwedstrijd al het kartonnetje zag moet hij een Europees dagje gedwongen rust nemen. Na rust gingen de Noren verder Beveren tegen het doel te plakken en de Waaslanders bleven goed in die situatie. Al moest aanvoerder Paul Theunis doelman De Wilde op de lijn bijspringen. De Wilde zelf bleef heel attent keepen. Beveren kreeg weinig kansen maar toch kon David Fairclough een enige scoringskans de nek omwringen. In het laatste kwartier, Valerengen ging nu voluit en nam verdedigende risiko's die Beveren toch niet kon uitbuiten, bleef het bibberen voor het doel van De Wilde. De 0-0 eindstand bleek voor de spelers van trainer Novak uiteindelijk een hele opluchting. Beveren had tegen Valerengen bewezen uitstekend het resultaat te kunnen spelen. De moedige Noren hadden misschien wel verlengingen verdiend. De schaarse supporters bleven nu trouwens ook op hun honger. (h.a.) bal. Die positie is zelfs voor de meest fervente geel-blauwe supporter onverwacht want SK Beveren begon dit seizoen toch met een haast volledig nieuw aanvalsveld. Lemoine, Ekeke en Fairclough leken trouwens de laatste wedstrij den niet echt geslaagde trans fers. Op Charleroi overtuigden zaterdagavond alvast Lemoine en Fairclough. Op het middenveld gaf Pa trick Gorez een stevige duw mee en plots liep het bij Beve ren zoveel beter. Gorez is te rug, dat w.erd duidelijk, na een zware knie-operatie en de werkkracht van de Waal De Lierse spitsen kregen hooguit een keer de gelegen heid om paniek te zaaien in het Aalsterse kamp, terwijl in de Lierse defensiezone de vrijge- speelde De Winne, Kalnin en De Matos zich langs hun slechtste zijde toonden om koel af te ronden. Zoals ver wacht verscheen Aalst, reke ning houdend met de betere waarde van de tegenstander, met een sterk verdedigende formatie in het veld.- In de druk bezette middensektor werkte De Winne als een na- tiepaard en viel ook Kalnin uitstekend mee. Alleen De Maere, als verdedigende kant- half, viel lichtjes uit de toon. We hebben de indruk opge daan dat deze jonge man een zuivere verdediger is, daar waar hij als middenvelder min der aan zijn trekken komt. In de centrale verdedigingssektor klikte het deze keer beter tus sen Droessaert en Derijcke, terwijl Vermeiren bij de man dekking het prima deed. Of schoon Hans Van Wilderode niet doorlopend bedreigd werd, ranselde hij met twee spektakulaire tussenkomsten twee knallen uit zijn doelvlak. Tegenslag viel El Fahem te beurt. Na een botsing met de Lierse doelwachter werd hij buiten bewustzijn naar de kleedkamers afgevoerd. De Tunesiër was het slachtoffer van een zware hersenschud ding en bleef ruim een uur buiten westen. De dokters na men daarna geen enkel risiko en hospitaliseerden hem in een kliniek in Lier voor een bijko mend onderzoek. Hopelijk is hij weer paraat voor de derby tegen Sint-Niklaas. Al bij al dus een positieve verrichting te Lier. Voorzitter Van de Wae- ter vergat er na de wedstrijd zijn zware verkoudheid bij. "Ik ben gelukkig dat er weer discipline in de ploeg is ver schenen. Ook de geest is enorm verbeterd. Ik wil zeker niet overgaan tot een heksen jacht, maar zij die menen het allemaal anders te moeten be kijken (en hij bedoelde hier mee zonder twijfel de huidige houding van Limpens en Hoe- beeck) zullen wellicht dieper gaan nadenken. Ik hoop ver der dat El Fahem zo spoedig mogelijk herstelt van die zware knots, want vooraan beschik ken we niet over zoveel wissel oplossingen, vooral nu Bassett met een schorsing opgezadeld zit", aldus de Eendrachtpresi- dent. (abl) Ninove-E. Zele 1-1. De Zeelse verdediging is oplettend. De ploeg heeft trouwens nog i verloren 3" NATIONALE VK NINOVE - EENDRACHT ZELE 1-1 Na vyf wedstrijden waarvan drie op verplaatsing heeft Eendracht Zele de nederlaag noj niet gekend. Trainer Maurits De Schryver startte met spelmaker Alain Cneudt in d< basis en hield Frank Van Den Broeck op de bank. De bezoekers lukten erin hun vierde 1- 1 puntendeling van het seizoen te verzilveren. De Zeienaars na een pun- dem, vingen het aanvallend tendcling in Eeklo en winst bij Ninove op met een goed geor- SV Oudenaarde niet aan hun ganiseerde defensie. Via de proefstuk toe op vreemde bo- counter staken de bezoekers regelmatig de neus aan het Voetbal. Patrick Gorez van SK Beveren draait op volle toeren (arch) sprong over op de rest van de ploeg. Want kijk, SK Beveren heeft nu weer een ploeg en trainer Novak lijkt vandaag een gelukkig man. Hij weet dat er met de Wase geel-blau we voetbalploeg wat geduld moet geoefend worden en de Tsjech lijkt die mooie deugd in grote mate te bezitten. Ook met Fairclough had men ge duld, de Brit had trouwens maanden konditionele achter stand. Na de uitsluiting van David door scheidsrechter Go- ris in de kompetitiewedstrijd tegen RWDM, lijkt die kondi tie plots stukken beter Fair clough vecht op zijn Engels, achter elke bal. De ervaring van David Fairclough kan SK Beveren nu best gebruiken. Zekér wanneer de Freethiel- ploeg na zaterdag de kop van ons vaderlands voetbal moet vormen. Vaak is de leiders plaats een weelde die moeilijk te dragen valt. Hugo Aerts 1' NATIONALE SK Beveren-CI. Brugge (4.10, 20 u., Ponnet) Cercle Brugge-SC Lokeren (Thirion) 2* NATIONALE E. Aalst-St.-Niklaas (Sercu) 3' NATIONALE A FC Eeklo-Jong Lede (Arvent) E. Zele-HO Merchtem (Van Driessche) BEVORDERING B VW Hamme-Hoboken (Bourquiaux) 1* PROVINCIALE Haaltert-SK Aalst (Van Goethem) Evergem-Melsele (Lievens) Lovendegem-KAVD (Stevens) Temse-Aalter (Helderweireldt) 2* PROVINCIALE A Lokerse-Robur (Lambrecht) Kemzeke-Zwijnaardc (Wauters) St.-Gillis-W.-Meulestede (Dierickx) Kruibeke-SLV Zelzate (Roelandt) De Pinte-H. Vrasene (4.10, 19u30, Jans- sens) FC Zelzate-Heikant (Lauwereys) 2' PROVINCIALE B FC Denderleeuw-SK Lebbekc (Verniers) Dikkelvenne-E. Meldert (Anica) Schellebelle-Hofstade (Van Extergem) 3' PROVINCIALE D SK Overmcre-Heldergem (Bonnaffé) RC Wetteren-Gijzegem (Moons) Erpe-Nieuwerkcrken (Balthazar) Serskamp-Berlarc (Van Hoey) Aaigem-W. Moorsel (De Meulenaere) E. Houtem-Bambrugge (Van Damme) 3' PROVINCIALE E Sombeke-Opstal (Teugels) KI. L. Vrasene-St.-Gillis-D. (Verstraeten) Grembergen-Bazel (Van den Berghe) Baasrode-Sint-Pauwels (Burm) Wieze-Kallo (Redant) Buggenhout-Stekene (Aelbrecht) Haasdonk-Waasmunster (Boeykens) Excelsior-Kieldrecht (Van Bogaert) 4* PROVINCIALE B Val. Overmere-Dyn. Beervelde (Heer- wegh) 4' PROVINCIALE F Westrem-Mere (Wever) Edeboys-Edixvelde (Van Boven) Erondegcm-Bavegem (Van de Graaf) Burst-Oordegem (De Cooman) 4' PROVINCIALE G Doggen-FC Aalter (Van de Perre) S. Moorsel-Terjoden (Cooreman) Baardegem-Opdorp (Van Impe) Welle-Schoonaarde (Put) Wichelen-Herdersem (Vercruyssen) Okcgcm-Erembodegem (Haufman) R. Lebbeke-Iddergem (Dufour) 4' PROVINCIALE H SK Lokeren-FC Moerbeke (Van der Straeten) Straatje-Meerdonk (Van Hecke) Eksaardc-Lutterzele (De Wilde) Boonwijk-Sinaai (Maes) Verrebroek-Hoogeinde (Van der Stylen) Klinge-Appels (Weyn) White Boys-Rupelmondc (De Cock) Gerda-Tielrode (Van Mieghem) venster maar de aalvlugge Jan Pieters zocht tevergeefs naar een doelpunt Onder impuls van Marnix De Bruyne klom een knap Ninove in de slotmi nuut van de eerste periode op voorsprong. Moock zette ge past voor waarop Van den Mecrsch met een kopbal uit pakte. Een uitstekende doel man Van Puyvelde kon dit maal onvoldoende wegwerken zodat Raes in één tijd De Bruyne bereikte die intikte. De bezoekers sloegen echter gepast terug tien minuten na de pauze. De eerste grote kans leverde een doelpunt op. Jan Goossens kopte een hoek schop van Jan Pieters in. Nino ve raakte door deze gelijkma ker de goede kadans kwijt. Alain Cneudt probeerde het vanop afstand echter zonder sukses. De beste kans kreeg Van Santen voor de voeten. Hij baande zich een weg door de Zeelse defensie maar de 1-1 eindscorc kwam niet meer in het gedrang. Met kermiszon- dag gaan de Zeienaars op nieuw op zoek naar een eerste thuisoverwinning. Nu men he lemaal verlost is van boeman Kicckens (transfer naar Kort- rijk) hoopt men de Brabanders eens het zwijgen te kunnen opleggen in de Elststraat. De laatste twee seizoenen inkas- seerden de tricolores telkens een 1-3 thuisnederlaag. Hoog tijd om eens met die ongeluk kige traditie te breken. Joost Arens Voetbal. Danny Van Puyvel de van E. Zele hield in Nino ve zijn ploeg overeind (bvw) Aan de Vrije Universiteit Brussel worden weer een aan tal lessen en kursussen gege ven binnen het kader «uitstra ling, permanente vorming»- Men kan over deze lessen een brochure bekomen op het adres van de VUB, Nationaal Sekretariaat, Pleinlaan 2 te 1050 Brussel, 02-641.27.47 of 02-641.27.50.

De Voorpost | 1986 | | pagina 18